Telegrammen. Laatste Berichten Marktprijzen van Tarwe en Suiker. hom aigiezaagd. Aldaar is een 3-jarig meisje bedolven geraakt onder een sta pel balken, die omviel. Het kind werd op slag gedood. Onder Musselkanaal is een 45-jarig man onder een paard geraakt en enkele uren later aan de in wendige kneuzingen overleden. Gis terochtend is te Leiden uit liet Galge- yvater opgehaald het lijkje van een 4-jarig knaapje, hetwelk Zaterdagmiddag uit do ouderlijke woning was vermist. Mooi resultaat. De motorlogger „Catharina" uit IJmuiden bracht Vrijdag te IJmuiden zulk een gro-ote vangst haring aan, dat deze bij. verkoop niet minder dan 25000 gulden opbracht. En dat terwijl bovengenoemd vaartuig slechts drie Weken ter visscherij is ge weest. Ln deze teelt is dan ook nog door geen haringlogger uit IJmuiden ztoo'n be somming bereikt. ln de beenen geschoten. Do Nederlandsche grenswacht te Losser hoeft geschoten op vier smokkelaars van levens middelen. Zekere H., te Losser, wlerd in de boenen getroffen. Alle vier smokkelaars ontkwamen. Gasontploffing. In de mijn Bruchstrasse te Langemdreer bij Dortmund heeft een mijngasontploffing plaats gehad. Acht mijnwerkers zij'n reeds dood te voor schijn gehaald, negen anderen miet ernsti ge brandwonden naar het ziekenhuis ge bracht. Ettelijke mijnwerkers zijn nog on der den grond. Tachtigjarig ju bi lé. „De Rolt." meldt, dat het dezer dagen ,80 jaar geleden was, dat Christina Sichluter te Gouda in dienst trad bij de groot ouders van haar tegenwoordigen patroon. Als 7-jarig meisje in dienst gekomen bjj de firma Van Rijst, bleef de nu 87-jarige jubilaresse onafgebroken in dezelfde fa milie, waar zij thans als moeder be schouwd en zorgvuldig verzorgd wordt. Misplaatste zuinigheid. Naar aanleiding van het bericht dat in de school van een dorp bij Dordrecht leesboekjes worden gebruikt van 1883, schrijft de „Ned." dat mian in Den Haag toich verder is:. .Daar heeft een dei' beste christelijke M. U. L. 0. scholen lees boekjes van 1884. Branden. Te Silvoorde is een boerderij gedeeltelijk afgebrand. Drie koei en kwamen in de vlammen om. To Posterholt (L.) z'ijn huis, schuur en stal ling van den landbouwer Hermans af gebrand. Het verbrande is verzekerd. Vischk otter gezonken. Het Ned. s-.s. Minister Tak heeft te Nisuwediep aangebracht de bemanning, bestaande uit 4 personen van den Engelsehein visohkot- ter Nimrod, thuisbehooreinde te- Lowestoft. De visehkotter is 30 mijlen ten Zuiden Vair Lowtestoft door 2 Düi.sche ondePzbeërs overvallen en door middel van ean bom tot zinken gebracht. Doodgeschoten. Door de grens wacht te Gro-nau is in de nabijheid' van de Nederlamdsche grens een Fransch onderof ficier, die uit een gevangenkamp Was1 ont vlucht en op aanroep niet bleef staan, doodgeschoten Ontvluchte krijgsgevange nen. Men meldt -uit Aalten d.d. 11 Sept.: Vrijdagavond zag iemand op een stuk bouwland een persoon rondloopen, die er zeer berooid en ellendig uitzag. Het bleek -een ontvluchte Rus te zijn. D'e dienstdoende korporaal1 te Breedèvoort nam hem mee naar Aalten, waar hij', den nacht door kon brengen ara zich met eenreuzenportie boterhammen, tot 2 maal toe verzadigd te hebben. 't Was een 21-jarige soldaat, die door de manschappen der Aaltensche grenswacht niet verstaan werd, maai' al heel spoedig met zijn Hollandsohe collega's vertrouwd was. Van -een hotelhouder ontving hij een pak en onderkleeien. In ruil daarvoor liet hij zijn heele plunje achter, zegge 1 verrafelde broek, 1 soort van jasje en een onherkenbaar kleedingstuk- Daar de Rus met den hoed een komiek figuur maakte, hebben de Aaltenisiohe mannen hem een nieuwe pet glekocht, die lienr veel beter stond. Zaterdag is hij naar Rotterdam gebracht. Hij was miet 5 ande ren ontvlucht, maar deze waren waar schijnlijk weer gevangen genomen.Ge durende 16 dagen had hij van appels ge leefd. Hïjl schreef zijn naam in 't Russisch, maar dit was niet te ontcijferen. Msb. Dure vodjes. Omtrent de te Am sterdam vervaardigde valsohe bankbiljet ten meldt het Hhl-d. nog: Wijl hebben reteds herhaaldelijk melding gemaakt van het in betaling gteven van vateche bankbiljetten. h-i|er ter stede. Eigjen- lijk kon men daarbij strikt gienomen moei lijk van valsche bankbiljetten, spreken, want ze leken in liet geheel niet op de echte. Be vervaardiger ier van had zijin fantasie vriji spel1 gelaten; de biljetten waren geteiekend op een soort perkament papier, dat geel was gekleurd; de cijfers in de hoeken had-den een lichtpaars-en ondergrond -gekregen, d-e rand was van fantastische krullen voorzien |em een der handteekeningein van het biljet was dip van den presidentdier Tweede Ka nier. Bovendien wailen de biljetten kleiner dan de echte. Het moesit dus wel verwon dering wekken, dat ler nog menschen in vlogen e-n toch .gesehi|edd-e dit herhaal deljk. Volgens opgave van E. heeft hij niet meer dan ^es dergelijke biljetten uitge geven. Het onderzoek in dleze zaak wordt ge leid door den hoofdinspecteur van het bureau Nieuwe Tolstraat, den heer J. J. Ploos van Amstel. De aangeho-udente is door het eerste slachtoffer (een hakker uit de Nes) en door diens huisgenooten herkend als de man, die daar een valsch biljet in betaling gaf. Men herinnert zich, dat dezelfde man eenigen t!jjid Later in den hakkerswinkel terugkwam en, voorgevende van de politie te zijn, een kistje met f 300 meenam, nadat de bakker ze'f door een gefingecid schrijven ten paleizte van justitie was ontboden. Ook over dezle zaak werd hij door de politie gehoord. Aanvankelijk wer den van deze oplichting verdacht de beide mannen, die in den winkel van De Unie en te Achttienhovjen hun slag sloegen. Over den eff|ectendicfstal te 's-G ravenhage deelt de N. Tielsche Ct o. m. het volgende mede B'ij het overlijden van den heer dei dienstbaren werd de werkvrouw, de wed W., uit Tiel, door de jeugdige huishoud ster, die zich meesteres over de geld middelen maakte, ieen lijfrente van f 5 per week toegezegd, doch de zoon van de werkvrouw, een berucht persoon, die zich thans in voorloopige hechtenis be vindt voor een diefstal bij de firma Peek Cloppenburg in Den Haag, nam hier mede- göen genoegen, met het gevolg, dat op zijin aandringen zijn moeder een be drag van f 10.000 ontving. Bij het verhoor inzake bovengen oemden diefstal van den zoon* heteft deze dit „schenken", van geld verraden, waardoor men op het spoor kwam van een reeds vermoeden diefstal van 150.000 door do bewuste huishoudster miet medeweten van de werkvrouw en haar zoon, die ver keering met de- huishoudster had en van haai' Mies wist. Rij de wed. W., -door de gemeentepolitie te Tiel aldaar Maandagmorgen ten huize van S., waai zij! verbleef, aangehouden, ontdekte men njets. Zij: beweerde, dat de haar geschonken f 19.000 waren gestolen door haar zoon. Moord en inbraak. Te New- York hebben inbrekers in de Fifth Avenue een mevr. Nichols vermoord en u,it haar brandkast voor een en een kwart millio-en gulden aan juvveeten gestolen. Een be diende van de Vermoorde heeft bekend dat, hij! de inbrekers had binnengelaten. Be-halve hij zijn nog vijf verdachten ge vangen genomen. Nog eens: de uniform. Een jong soldaat van 1913 van een kleine garnizoensplaats nu sedert de mobili satie hij een der .Utrechtsche forten, pas seert zonder te groeten een Ned. zee officier, een onbekende grootheid voor liet plattel-andsch jongmensch. De officier roept hem terug' en vraagt.: „Waarom -groet je mij niet?" De schuch tere wedervraag: „Behoort mijtnheer dan 'tot het Nederlandsche leger?" „Natuur lijk, luitenant bij de marine", is het ant woord, „wist je -dat niet?" waarop deze verontschuldiging: „Neen, luit'nt, ik dacht dat u iemand van de bioscoop was". De officier heeft de onwetendheid van den jongen -soldaat niet te hoog opgeno men. N. v. d. D. Geen kermis. De gemeenteraad van Wychem is teruggekomen op zijn besluit, de kermis te laten doorgaan. Onder een militaire auto. Zaterdagavond te 6 uur werd een 7- jarig meisje door een militaire auto op den Kanaalweg te Helder overreden, waar bij het kind ernstig aan het hoofd ver wond werd. Bij aankomst in het Gemeente- Ziekenhuis bleek het kind reeds te zijn overleden. W raak n emingeii. ï-e N ieuw- Buinen (Dr.), waar werkstaking onder do landarbeiders lieerscht, nemen de onge regeldheden toe. Zaterdagnacht werd een drietal ko-eien in het water gedreven. Do boeren koop-en aardappel rooi machine- en helpen elkaar om de vruchten uit den grond te halen. De burgemeester heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij samen scholingen van meer dan vier personen z'ijn verboden. „Hbl." Goed af geloop© n. Men meldt uit Steenwïjlk d.d. 11 September: Hedenavond had met den sneltrein van half vïjlf, -uit de richting Meppel, door twee locomotieven jgletrokken, een ongieval plaats, dat buitengewoon goed is- afgeloo pen. Om' Mj! het station te stoppen, remde, bij het pajsseeren van den wissel, de ma chinist van de achterste locomotief. Het schijnt dat de machinist van de voorste locomotief niet of althans, niet sterk ge noeg remde. Gevolg hiervan Was, dat toen de trein bleef staan, de voorste- locomotief, na de koppeling en bet stootblok van de achter- öte afgescheurd te hebben, nog een eind doorreed. Na een half uur oponthoud en verwisseling van de locomotieven, kon de trein naar Heerenveen vertrekken. Een Zeppielin boven Neder- landsch gebied. Men meldt uit Hip- polituishoe-f (Wielingen) Zondagmorgen omstreeks 5 uur pas seerde over het eiland een Zeppelin, ko mende uit Z.W. richting, gaande Noord oostelijk. Het schip 'voer tamelijk laag, zoodat men duidelijk kon waarnemen, dat er een schuitje onder hing, dat be mand was. Het schip had gieen vlag. Het geronk der motoren was duidelijk hoor baar'. De spraak terug. Een vrijwilli ger, in 't gewone leven kapelmeester van roep, had bij een stormaanval een zenuw schok gekregen, die hem van de spraak beroofde. In 't lazaret, waarheen,hij ver voerd was, zou eenigen tijd later 'n concert gegeven worden en de kapelmeester nam o-p 'zich enkele rei-en in te studeeren. Toen bij een fortissimo de zangers niet krach tig genoeg zongjen en hij zenuwachtig miet zijn dirigeerstok zwaaide, kwamen er uit zijin keel plotseling enkele- ongearticu leerde klanken, toen woorden en eindelijk korte zingen. Na drie maanden stom ge weest te zijn, was de spraak teruggekomen. Oude aan t ee ke n i n g e n. In do archieven van het Russische Keizerhuis bevind! zich een papier, waarop keizer Alexander eigenhandig heeft aaugetee- kend, welke voorwerpen hij Napoleon's na dering van Petersburg naar Kasan over gebracht moesten worden. Hieronder be vond zich alles, wat eens aan Beter den Groeten behoord had, ook een gezicht s- ufdruk en het door Falconet, in opdracht van keizerin Catharina II vervaardigde Standbeeld. Verder moesten de veroverde vaandels uit de Russische oorlogen, de schatten van het groote Alexander News- ky-klooster, en wanneer het mogelijk was, ook de reliquieïn van dat klooster ver voerd worden. Over de kostbare schilde rijen ivoi'dt niet gesproken, noch over do oude handschriften uit de keizerlijke bi bliotheek. Vrijgezellenbelasting. De stad Oschatz, in Saksen, gaat een-e be lasting invoeren voor vrijgezellen, die den leeftijd van 30 jaren bereikt hebben on een inkomen van minstens 1800 mark per jaar genieten. Van dit minimum wordt 0.22 pCt. berekend, welke belasting stijgt tot 1.6 pCt. voor een inkomen van 10,000 jnai'k. Zij wordt geheven zoowel Van ongehuwde vrouwen als mannen. Historisch. Het bekende spoor- wegfcruispunt Bjelostok- bezit 'n beroemd historisch slot, dat in de Poolsche vrij heidsoorlogen een groote rol gespeeld heeft. De eigenaar was graaf Briatnski, wiens vrouw een zuster was van den laatsten legitiemen koning va.n Polen, Stanislaus August Poniatowski. Deze door Catharina It van Rusland gekroond, werd later door diezelfde keizerin gevankelijk naar Petersburg gevoerd, waar hij stierf. Het slot was een waar koningsverbljjf en zeer kostbaar: ingericht. In een hijibe- hoorend theater kwamen 's winters Fran- sc-he en Po#lsohe tooneelgozelschappen voorstellingen geven. Na den opstand van Kosziuszo in 1794 is het langzamerhand in verval geraakt. Nu heeft keizer Nico-- laas *van bet slot een pensionnaat gemaakt. De Wereldberoemde orangerie is naar St. Petersburg overgebracht Schoolkinderen en de oor log. De „Daily Chronicle" schrijft: 'Teneinde na te gaan welken invloed de oorlog op den geest van kinderen heeft, zond zekere dr. C. Kimmins een schrij ven aan verschillende scholen met bet Verzoek, hem- opstellen over dit onderwerp te zenden. In het geheel ontving hij 3081 opstellen, waarvan 1511 door jongens en 1570 door meisjes waren geschreven. Het was dezen kinderen niet van te voren gezegd, dat zij dit werk moesten doen en er werd hun slechts een kwartier tijd gegeven, zoodat alleen de diepste indruk ken werden weergegeven. Uit het rapport dat dr. Kimmins in de psychologische sectie van de „British Association" heeft voorgelezen, blijkt, dat de meisjes van 10 jaar de meest oorlogs zuchtige neigingen hebben; dan volgt een inzinking bij die van 11 en een normale belangstelling jbij die vafi 12 jaar. De jongens zijn het oorlogszuchtigst op elfjarigen leeftijd, daarop volgt dan een geringe vermindering dier gevoelens, maar veel minder kenmerkend dan bij' de meis jes. Jongens van boven de elf jaar zijn het meest bezorgd om de stijging d-eï prijzen van voedingsmiddelen. Een jongen van 12 jaar schreefvHet voordeel van den oorlog is, dat de man nen htehben loeren breien", terwijl een ander van meening was, dat „het voor naamste nadeel van den oorlog is, dat de meisjes oude jongejuffrouwen moeten WjOF- den, omdat er geen mannen zullen over blijven". Uit den oorlog. De Duit schei' en de Franzoos- Zij waren elkander- verzwagerd Een D uitschei' en een Franzoos Zij minden twee Hollandsche zusters Waarvan er een ieder een koos. Zij sleten blijmoedig hun dagen E-n -arbeidden yoor hun gezin; Al' was hunne woning wa-t schamel De liefde bracht vreugde er in. «K> Soms konden zij 's avonds wel zwetsen De Duitschei" en de Franzoos; En dan kwam de landaard weer boven En spraken ze niet voor een poos. Doch rookten zij samen hun pijpje Na moeilijken arbeid en -taak. Danvonden ze bij hunne vrouwen En kinderen Vrede en vermaak. Dan waren ze 't kijven vergeten En voelden zich één met elkaar. Zoo vlogen 'de dagen en weken Zoo snelde zoo- menig blij jaar. Totdat hun de krijg van Europa Ontstal aan den huiselijken haard, De krijg' die met dood en vetderving Nog' over de volkeren waart. Zij- togen met rouw in het harte Een ieder naai" leger en front; Zij vochten manmoedig als leeuwen Een elk voor zijn erflijken gïond. Toen bracht hun het lot aan de Yse? De Duitscher en de Franzoos; Daan hielden zij wacht in de loopgraaf En streden ze moedig' een poos. Het was op een vredi-gen avond, De zon kleurde het westen in glo|ed. Op eens werd alarm geblazen En trad men elkaar tegemoet. Toen traden vooruit uit de loopgraaf 'De Duitscher en de Franzoos Bij 't donderen van de mortieren Een ieder zijn doelwit uit koos. Dra mengen zich Franschen en Duitschers In woedenden kampstrijd dooreen, Zoo werden de dapp're soldaten Al vechtende handgemeen. Twee stonden er plots voor elkander: Een Duitscher en een Franzoos Ze wilden elkander Verwinnen, Verwinnen voor goed en altoos. Zij kijken elkander in d' oogen Een kreet van ontzetting weerklinkt. Ze staan als versteend in de loopgraaf 'De moed en de kracht, hun ontzinkt. Zij vallen elkander1 in d' armen En snikken van weedom en rouw Ze staam'len van huis en van have, Ze lispTen van kind'ren en vrouw. Twee zwagers op 't. slagveld vereenigd, Vereenigd ,op 'tveld van den dood. Ze snikken en weenen en lachen En niemand die hulpe hun bood. 't Mortier heeft zijn machtwoord ge sproken, De kogel giert schril door de lucht. En jaagt in het rond de soldaten Een oogjenblik slechts op de vlucht. Daal' harst 't projectiel voor hun voeten En vallen twee neer op den grond. Da.n sterven ze bei, en hun bede Stijgt o,p uit hun stervenden mond. Straks legt men ze beide in één groeVe, De Duitscher en de Franzoos. Zij sluim'ren to-t d'eeuwen morgen En blijven vereenigd altoos. JOHAN VAN VLISSINGEN. (Zondagsbl. „De Amsterdammer".) Z. VLAAMSCHE GRENS, 13 Sept. In aanplakbiljetten is in de Belgische go- meent-en bekend gemaakt, dat de zinken pasmunt in omloop is gebracht, en deze als wettig betaalmiddel moet worden be schouwd. ANTWERPEN, 13 Sept. De Duitschers hebben de controle over de mannelijke Belgen weder verscherpt. Thans moeten de mannen van 18—30 jaar zlich o-p be paalde tijden melden, vroeger die tot 25 jaar. PARIJS, 13 Sept. Sinds 19 Januari wer den in Engeland bij te Zeppelinraids 97 personen gedood en 276 gewond. IJMUIDEN, 43 Sept. Het Zweedsche s.s. „Gothia", hier binnengekomen, had drie Zeppelins ontmoet. WASHINGTON, 13 Sept. De ontstem ming in officiëele kringen jegens Bern- storff neemt toe door de op ruime schaal gepubliceerde verklaring, die d© meening van B. weergeeft, dat indien hij zijn pas poort zou krijgen, Duitschland last zou geven, dat de duikbooten alle- passagiers schepen, die in het gezicht komen, zou den moeten aanvallen, hetgeen onvermij delijk tot een oorlog- tusschen Duitsch land en Amerika zou leiden. NEW-YORK, 13 Sept. Bernstorff is naar Washington vertrokken. Het doel zijner reis zal wel zijn aan minister Lansing uitleg te geven van bovenbedoelde ver klaring. AKEN, 13 Sept. Van het Argonnewoud komen hier weer treinen met zwaargewon de Duitsche militairen langs. Gisteren nacht passeerden hier 15 treinen met zwaargewonden. AKEN, 13 Sept. Alhier kwam een trein met ongeveer 800 krijgsgevangen Fran schen aan uit het Argonnewoud, die allen tot het wapen der infanterie behoorden. PARIJS, 13 Sept. (Officieel). Communi qué van 11 uur. In Artois, voornamelijk te Neuville en in Champagne, tusschen Maas en Moezel en in Lotharingen wor den de artillerieduels voortgezet. ROME, 13 Sept. De artillerieacties. Wor den niettegenstaande door den mist ver hinderd voortgezet in Trentino en Caria- thië. De Oostenrijkters hebben eiein aanval gedaan op het Slatenek-dal in het Plezizo- bekken. Zij wierden door Italianen met de bajonet aangevallen en genoodzaakt te vluchten. Een groote Oostenrijksche legermacht wordt bijeengebracht in den Tolmijnsector. Door den vijand worden in allerijl verdedi gingswerken aangelegd en troepen gecon centreerd .aan den beneden-lscmzo. D-e vijand, heeft opnieuw Monfaleone bescho ten, eenige .stoomschepen w|erden bescha digd. PARIJS, 13 Sept. (Officieel). Gedurende de laatste Vijf dagen was het rustig .aan de Dardanelten. De Turken hebben ver scheidene 'malen een hevig* artillerievuur geopend, doch Zij1 bleven in hun loopgra ven. Van de zuidelijke zone valt niets anders te berichten, dan -Jat o-nze loop- gravenmortieren zich tlink hebben doen gelden. Twee kleine forbe-n werden door deze mortieren vernield en aan den vijt- and werden belangrijke verliezen toege bracht. IERSEKE. Bij den heer H. Veth, oester handelaar en pachter van oesterperceelen in de Zuiderzee alhier, is bericht ontvan gen dat een vaartuig (botter) in zijn dienst, gezonken is met 600.000 groote oesters. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. DEN HAAG. Thans is bepaald, dat H. M. de Koningin in persoon op 21 dezer de Kamers der Staten-Generaal zal ope nen. i 1 i1 DEN HAAG. Het Vad. verneemt, dat tot de slachtoffers van den laatsten Zep- pelinraid op de Engelsche kust behoort onze landgenoot Willem Stolz uit Oss, ambtenaar bij de firma Jurgens. DEN HAAG. Naar wij vernemen is het wetsontwerp betreffende de heffing in eens van de inkomens, ontworpen door een commissie uit den Vrijz. Dem. Bond, gereed en zal het eerdaags worden ge publiceerd. DEN HAAG. In het Haagsche bosch zijn op een bank 2 lijken gevonden', n.l. dat van een 20-jarig jongmensch en een 23-jarig meisje. Uit een brief bleek, dat de jongeman na eerst het meisje doodge schoten te hebben zichzelf doodelijk ge troffen heeft met een revolver, en wel omdat de familie hun verloving tegenhield. HAARLEM. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Vüssingen J. v. d. Sman; tot kapelaan te Kwaden- damme, H. P. M. van Geest; en tot ka pelaan te Zierikzee, J. B. Schuyt. Te Laugervaag is het 4-jarig zoontje van den veehouder B. de Jong te water geraakt en verdronken. DeL andst or m. Het Vrijdagavond verschonen koninklijk besluit, waardoor zij, die in 1892 geboren zijn, van 1 Octo ber af tot den Landstorm zullen behoo- ren, beteek-ent, dat de regeering thans ge machtigd is de lichting 1912 van den Landstorm, d. W. z„ de vrijgeloten en vrij gestelden van die lichting na 1 October onder do wapenen te roepen. Aangezien de lichting 1914 in October en dc lichting 1913 in November opkomt, bestaat d-e mogelijkheid, dat de lichting 1912 in December zal worden opgeroe pen. Spoedig zial hieromtrent Wel zeker heid komen. „Tel."' Rotterdam, 13 Sept. 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe prijshoudend p. 100 K.G. f 11.25 a f 12.20, Gerst met tamelijk aanbod, la- g-eF afeegeven. Chevalier f 15 a £16. Win- tergerst, f 13.25 k f 13.75. Zomergerst niet getoond. Haver tamelijk aanbod, lager ver kocht f 11.75 k f 12.25. Buitenlandsche granen. Mais. Amerik. mixed disp. f220, afw. 188 a f212, Dec.—Jan.-afl. f200. La Plata disp. f 184 a f 183, stoomend f 184, Sept.Oct., Oct.—Nov., Nov.Dec. f 184. Rogge. Taganrog loco f330, La Plata stoomend £330. Eieren. Zeeuwsche £7.25 a 7.75, Overmaassche f7.50 a {8. Varkens. Aanvoer 566 stuks. Prijs 44 a 46 a 48 ct. Lichte Voor export 39 a 43 ct. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3 a f3.20, Zeeuwsche Eigenheimers f2.20 a f2.40, Zeeuwsche blauwe f2.75 a f2.90, Zeeuwsche bonte f2.75 a f 2.85, Spuisc-he Eigenheimers f2.60 a f2.70. Veel aanvoer, weinig vraag. AMSTERDAM, 13 Sept. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenli. per mud f 1.90 a 2.40 Zeeuwsche bonte f 2.75 3. Zeeuwsche blauwe f 2.70 2.90 Andijker bonte f0.0. Andjjker blauwe f0.0.— Andjjker muizen, groot f0.0.— Schoolmeesters f 0.0. Friesche borgers f 0.— 0.— Friesche blauwe f2.75 2.80 Ypolder borgers fO— 0. Eigenheimer poters fl60„2.— Hillegom eigenh. groot f 0.— 0. Hillegom eigenh. klein f0.„0.— Hillegommer kralen f 0.— 0 Friesche eigenheimers f 0.— 0.— Geldersehe blauwe f 0.0. Flakkeesche eigenh. f2.35 „2.50 Spuische eigenheimes f 2.50 2.60 Aanvoer 10 ladingen IJzendijke, 11 Sept. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer tameljjk en de prijzen onveranderd, tarwe en gerst zelfs iets minder. Jarige tarwe f 11.50 af 12.nieuwe tarwe f 11.50 a f 12.50, nieuwe wintergerst f 14.a f 14.25, nieuwe zomergerst f 13.50 a f 13.75, haver f 11.a f 12.groene erwten f 15. a f 16,kroonerwten f 15.a f16. Zaterdag II September ISIS. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende vast en e. hooger, steeg verder wegens ongunstig weder voor de oogstbeweging, op telegrammen rit Liverpool en ten gevolge van ongunstig weder in het Noordwesten. Voorspellingen van grootere aanvoeren en verkoopen door com missiehuizen veroorzaakten eene daling. De markt sloot traag. Sept. Dec. Mei 11 September 99'/4 95 98'/, 10 - 99'/4 94 973/4 9 95'/, 92 96 8 937„ 917, 957, NEW-YORK. T a r w e. De termijnmarkt was lusteloos. Loco on regelmatig. 11 Sep. 10 Sep. 9 Sep. 8 Sep. North 1077, 106V4 104 1037, Roode Winter 1177, 1177, 111 1097, Sept. Dec. 11 September 1H74 10 108 9 104 8 1027, N. R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3