Telegrammen. ioop vsrhopingeii, aanbestedingen enz Freiiltarteii fer Geref. Kert le te Marktberichten, Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van A Boïssele, vin. dhr. Hoekendijk van Heem stede. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal, 2 u. geen dienst, 5.30 u. dhr. Hoekendijk van Heemstede. Ellewoutsdijk, 9 u. ds. Bins. 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerritsen. Hans weert, 9.30 en 2 a. dhr. Lensvelt. Heinkenszónd, vm. en nm. ds. Warneffi. 's Heer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plaasche. 's Heer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heer Hendrikskinderen, vm. ds. de Vries, nam. geen dieast. 's Heerenhock, '2 u. dhr. Hoekendijk van Heemstede. Hoedekenskerke, vm. 9.30 en 2 u. ds. v. Essen. lerseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, nm. ds. Stegenga. Kapelle, 9.30 en 2 U. dr. Sclmiidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Ivloetinge, vm. en ma. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willemse. Nieüwdarp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Bui- niirk. Nisse, 9.30 en 2 'u. ds. Pont. Oudelan.de, 9.30 u. ds. Meloen van Baar land, 2 ti. geen dienst. Ovezand, geen dienst. Rilland-Bath, vm. ds. Visser. Schore, 2 tl. ds. v. d. Bergen, bed. H. D. Waarde, 9.30 u. geen dienst., 2 u. ds. Visser. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilhelminadorp, 9.30 en 2 u. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijfc, 9 u. ds. Stegenga, 2 u. ds. Homburg, Hoek, vm. en nm. ds. Elenbaas van Bors- sele. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 u. ds. v. Empel, 2 'u. geen dienst. Domburg, vm. dhr. Calliber. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskorke, nu. en nam. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en mn. ds. Semmelink. Kouclekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma, nm. bed. H. D., beide k. coll. school C. V. 0. Zand. Meliskerke, nm. ds. Siemelink. N. en Si Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. ds. Siemelink, nm. geen dienst. Ritthem, vm. ds. Ten Hove. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. 0. en W. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nm. ds. Weyland. Vrotiivcpolder, vm. en nm. ds. Krot t Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. en nm. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. Voorhoeve, 6 u. ds. Postma. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Het doet mij genoegen, dat dhr. L. J. Mes, lid der firma G. Mes, in uw blad van 9 dezer komt verklaren, dat hij een dier heeren is welke eene politieagent als huisbewaarder heeft. Ik kan echter niet met bewijzen staven, dat deze firma haar huisbewaarder daarvoor betaalt, doch gratis zal die man toch zijn vrouw dat huis niet laten onderhouden Dat de betrokken autoriteiten hiervoor toestemming gaven geloof ik vast, ik heb het tegendeel niet beweerd. De heer Mes zij gerust, het is absoluut geen broodnijd van mij en nog veel min der haat, beiden zijn mij gelukkig vreemd. Uit 's heeren Mes schrijven zou ik kun nen opmaken, dat die agent wel degelijk afhankelijk is. Op verder geschrijf van dhr. Mes zal ik niet meer ingaan. Middelburg, 10 Sept. 1915. Uw bestendige lezer (Onze „bestendige lezer" zal dus niet meer van zich laten hooren. Met genoegen nemen wij acte van zijn verklaring en we hopen, dat de heer Mes geen aanleiding zal vinden nog een dupliek in te dienen op het onbeholpen en aan laster grenzende geschrijf van dezen anonieinen scribent, die tenslotte onmachtig blijkt zijn beschul digingen waai' te maken en dan nog hel air aanneemt van het wel te kunnen, maar niet te willen. Hadden wij den loop van het debat kunnen voorzien, we zou den het schrijven van onzen „bestendigen lezer" aanstonds naar de prullenrand ver wezen hebben. R e d.) Semengcf Nieuws.-. Ongelukken. Te Rotterdam is een 10-jarig meisje door een vrachtwagen overleden en aan de hierbij opgedane inwendige kwetsuren gestorven. Een 13-jarig meisje te Hendrik Ida Ambacht rolde met een sjalottenkarretje van den dijk en overleed aan de gevolgen. Een 6-jarig dochtertje van een schipper to Delft viel over boord in de vaart en verdronk. Te Roermond verdronk een 35-jarige landbouwer in de Maas. - Te Tzummarum is een 3-jarig meisje nabij do ■ouderlijke woning bei water geraakt en ver drenken. I)e toestand van beide meis jes die te Nis pen bjj een poging tot ont vluchting werden aangeschoten blijft zor gelijk. Gistel-namiddag is nabij Hoo- gerheidte, een jonge vrouw ernstig "in den schouder ggwond, doordien zij getroffen werd door een kogel uit het geweer van een militair, dat. bij ongeluk' afging. lk> getroffene Werd per raderbrancard naai Bergen op Zoom vervoerd. De 16- jarige dienstbode van den bakker 'C. te Coevorden, had het ongeluk bij het gla zenwasschen van de trap te vallen. Do ontboden geneeskundige verklaarde, dal ztij beide armen liad gebroken. Ze werd in 't ziekenhuis opgenomen. Spionna.ge op de Me r we de. Omtrent de spionnage nabij Woudrichem kunnen Wij nog nader mededeelea, dat behalve de oude schuit of bark, zeer vermoedelijk ook nog tegelijkertijd van een motor-jacht, gebruik werd gemaakt. Dit jacht voer den naam van „Cupido". Dooi de justitie is te GorLnchem betreffende dit vaartuig een onderso-ek ingesteld. In middels is de Cupido" niet meer gezien en wordt verondersteld dat de naam van het vaartuig verwijderd is. Eet s m a k e 1 ij k. Te Wateringen is een partij paardenvleesch in beslag ge nomen, dat werd doorgevoerd en in staat van ontbinding verkeerde. Het vleesch was bestemd voor de consumptie. In brand geraakt. Të Voor buig geraakte die 22-jarige dienstbode T., wonende aan de Laan van Middelburgh, bij bet smelten van was in brand. Met brandende kleeren snelde de onge lukkige de straat op, waar eenigc voorbij gangers onmiddellijk alles in het werk stelden om de vlammen te dooven. Men kon echter niet voorkomen, dat de kleeren als het ware glelieol van liet lichaam ge brand werden. In daerniswaardigen toe stand werd de ongelukkige naar de St. Anthoniuishove vervoerd. Droevig o n g e 1 u k. Op hief oude St. Anna Bogarl te Delft had gistermorgen een droevig ongeluk plaats. Op den weg bij de z.g'. ronde bank, waren een aantal kinderen aan hiel spelen, toen in razende vaart vier militaire auto's dicht achter elkander kwamen aanrijden. De voorste auto stopte bijtijds voor de kinderen, doch de daarop volgende kon zijlu vaart niet inhouden, en reed rechts-uithalend den eersten auto voorbij en wierp de 21/2- jarige Maria van H. tegen dear grond. On middellijk; weid het kind door de inzitten den in detn auto gelegd en naar het mili taire hospitaal' vervoerd. Een half uur na aankomst is de arme kleine daar over leden. Uitwendige kneuzingen had het niet bekomen. Waarschijnlijk is het kind door het spatbord van den auto geraakt, De vader C. v. H. werd door zijlu buur man van het gtebeurde in kennis gesteld. Naar- men ons mededeelde, is in het z waar-beproefde gezin twee dagen gele den een kindje geboren, en was vanmor gen het oudste zoontje naar het zieken huis vervoerd, tot het ondergaan van een operatie. En dit alles gebeurde op den verjaardag van de moeder Het geval wekte groote ontroering bij de bewoners der buurt. D. Ct. Veel sneeuw reeds. Volgens berichten in de Zwitsersche bladen is er in de bergen zeer veel -sneeuw gevallen, vooral in het midden van Zwitserland. In de Urner en Unterwaldner Alpen ligt op hoogten van 18002000 M. de sneeuw al een lialven meter dik. Het statio# op den Pilatuskulm rapporteert 40 c.M. sneeuw en 2 graden vorst. Ook in de Alpen van het Berner Oberland, in het kanton Glarus en Schwyz heeft het zwaar gesneeuwd tot op 1700 M. hoogte. Men herinnert zich sedert vele jaren niet, dat de winter in Zwitserland zoo vroeg is ingevallen. Moordaanslag. Volgens een te legram van den prefect Van Xantui over vielen te Sofia eergis termorgen onbekende personen bet sobranje-lid Meh-emied Pacha en schoten hem dood. Zijn dienaar werd zWaar verwond. Rechtsta,ken. A r r.-R echt bank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, Waarbij zijn veroordeeld wegens: mishandeling: J. C. V., 16 j., veldarbeider, St. Jansteen, tot f7 b. s. 1 w. tuchtsch., H. S., 39 j., Zonder be roep, Hanswëert, tot f7 b. s. 7 d. h., en A. J. L., 27 j., bakker en winkelier, Philippine, tot f5 b. s. 5 d. h.; strooperij: II. 0., 13 j., arbeider, en A. P., 13 j., landarbeider, beiden Goes, de le tot f 7 b. s. 14 d. tuchtsch., en de 2e tot 1 ml. tuchtsch.; M. H., 13 j., loopjongen, Vlis- singen, tot 1 m. tuchtsch.; E. d. V., 22 j., veldarbeider, St. Jansteen, tot 1 w. gtev.- straf, S. E. V., 48 j., hvr. van J. V., Werkvrouw, Cadzand, tot fö b. s, -5 d. h., C. P. P. J. d. R., 19 j., werkman, Vlis- singen, tot f 12 b. s. 12 d. li., en A. F., 23 j., veldarbeider, Biervliet, tot 1 w. gev.- straf; overtreding plaatselijke belasting: C. J. d. H., 39 j., bierhuishouder, Vijssin- gen, tot fö b. s. 1 d. h.; niet voldoen bevel ambtenaar: P. A. v. d. W,., 19 j., landbouwarbeider, Axël, tot f10 b. s. 10 d. 'n.; en wederspannigheidA. R., 29 j., veldarbeider, St. Jansteen, tot 1 w. gev.-straf. Rechtbank te Middelburg. In de openbare civiele terechtzitting van de rechtbank alhier werden Woens dag j.l. niet minder dan 76 zaken be handeld. In de strafzitting was hedenmorgen de eerste zaak die tegen M. H., geboren te Krabbendijke, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, beklaagd van land- looperij te Middelburg op 31 Aug. j.l. De eisch luidde 2 dagen hechtenis en 1 jaar en 6 maanden opzending. De rechtbank deed direct uitspraak en veroordeelde II. tot 2 dagen hechtenis en drie jaar opzending. Vervolgens werd behandeld de zaak J. K., graanhandelaar te Middelburg, die door den kantonrechter bij vonnis van 12 Juni j.l. werd veroordeeld tot 14 da gen hechtenis wegens doen uitvoeren van 400 balen erwten, boonen enz. uit Zee' land, terwijl de uitvoer daarvan uit Zee- Land d-oor bet militair gezag verboden was. Bekl. had appèl tegen dit vonnis aangeteekend. Bekl. volhardde bij zijn verklaringen voor den kantonrechter afgelegd. De officier van justitie wees erop, dat op 26 Februari het uitvoerverbod was uitgevaardigd en dat bekl. toch aan schip per v. W. opdroeg de peulvruchten uil te voeren. De officier acht de opgelegde straf nial te zwaar. I)e qualificatie van het feit acht iS'pr. niet juist, die wil spr. wijzi gen. De straf wil spr. onveranderd laten.' De verdediger, nir. P.'Dieleman, meent, dat de maatregelen, die thans g"namen worden, in strijd zijn met alle rechten, en onbegrijpelijk voor een gewoon rnensch. Zoo b.v. het. aanhouden van automobie len, terwijl wielrijders en anderen onge hinderd kunnen dooTgaan. Spr. wil niet zeggen, Rat die maatregelen niet noodig zijn. Vroeger, toen ons land in verschil lende rijkjes verdeeld was en zelfs de steden uitvoer verboden konden vaststel len, had men daar veel last van; en dit werd dan ook opgeheven. In ,de wet van staat van oorlog en beleg' st;aat. nergens het recht om uitvoer te verbieden. Toch werd de uitvoer verboden, en dit was niet noodig, want de pakhuizen Vagen volZeeland is juist het land van uitvoer naar Frankrijk en België, niet naar andere deelen van Nederland. De maatregel werd dan ook niet geno men om gtehrok te voorkomen, maar om tijd te hebben om den voorraad op te nemen. Daarom werd plotseling alle han del stopgezet. Wiat is uitvoer? Spr.' verstaat daaronder het brengen van het eene land naar het aijdeie; van het eene gezagsgebied naar het andere. Niet van de eene plaats naai' een andere in hetzelfde land. Andere territoriale hevelhebbers, bijv. die in Noord-Holland, spraken dan ook van' vervoer en niet van uitvoer. Wel laat de wet toe, het daadwerkelijk ver- hindeten van vervoer van een bepaald artikel, maar niet een algemeen verbpd uitvaardigen. Hel, uitvoerverbod was niet volgens de wet en 'bekl. had zich daarvan dus niets aan Te trekken. Het is maar gelukkig, dat het verbod niet volgens de wet is. Bekl. voerde alleen uit, omdat hij geld noodig had. De waarde der goederen was f 12000 tot f 13000 en op den ceel van Blaauwhoedenveem kon bekl. f5000 ter leen krijgen. De goe deren (bleven ter beschikking van bekl. en zij zijn ook later weer naai' Zeeland gevoerd <jn slechts ten deel© in Rotter dam Verbocht toen het verbod weer was ingetreden. Pleiter' vertrouwt, dat het O.M. in zijn viocdei'ing niet ontvankelijk zal worden verklaard, althans dat bekl. zal worden ontslagen van rechtsvervolging. Mioet er "gestraft worden, dan is er zeker reden vipor een minimumstraf, want het zou ontzettend zijn een hoofd .van een zaak, een hoofd van een familie voor dit feit 14 dagen hechtenis te doen on dergaan. In zijn repliek meende de officier, dat de uitspraken van den Hoogen Raad aan- toonen, dat het verbod wel degelijk mocht worden uitgevaardigd. De verdediger zette nog nader zijn ovter- tuiging uiteen en ontkende spijkers op laag water te hebben gezocht, zooals de of ficier hem verweet. pekl. zeide nog, dat de schipper niet door hem is omgekocht; deze wist niet beter pf hij had wikken aan boord. De volgende zaak stond met de vorige in verband en was die tegen den schip per' P. jM. van W., beklaagd van hel vervoeren der erwten en boonen; en door den kantonrechter veroordeeld tot eten week hechtenis. Ook in deze zaak acht het O. M. do straf niet te h-oo-g, alleen is ook de quali ficatie niet juist. Ook nu bepleitte mr. Dieleman vrij spraak, ontslag van rechtsvervolging of een mildere -straf. De volgende zaak was die tegen de Bel gische vrouw A. D„ tijdelijk te Sluis-, beklaagd van diefstal. De eerste getuige, M. A. C. de Smlet, ook een te Sluis vertoevende vluchtelinge, hing goed te droogen, o.a. een sprei en een paal" pantoffels. Even later zag zij bekl. wegloopen met iets onder ham schort, "de pantoffels walen weg en de sprei w,a.s beschadigd. Bekl. bekende wel op de cour te zijn geweest, maar ontkende het haar ten laste gelegde. De tweede getuige, E. B. Pouwels, beeft bekl. de pantoffels onder de schort zien steken en bard weg zien loepen en ook haar aan de sprei zien trekken. Bekl. zegt, -dat deze getuige niets g)e'- zien heeft. Getuige zegt, dat dit wel zoo is, bekl. heeft hem gevraagd te zeggen, dat hij niets heeft gezien. De getuige a décharge, J. de Sauer, heeft beklaagde weg zien gaan en teru,g zien komen van de cour, zij liep goed door, maai' had niets bij zich. Bekl. liep langs de huizen. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte f'25 of 25 dagen. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees op de mogelijkheid, dat de eerste getuige., die was veroordeeld is wegens beleed i- ging, uit rancune handelde; de tweede getuige is sukkelachtig in zijn houding en in zijn verklaringen. De geluige a dé charge verklaart wel degelijk, dat bekl. niet bij het goed is geweest. Bij direct plaats gehad hebbende huiszoeking weid door de politie niets gevonden van de ge sloten pantoffels. Pleiter vroeg vrijspraak. Tegen Th. de 11. te Zuiddorpe, die aan den rijksveldwachter L. B. Rijckaert een kwartje aanbood als hij geen ver baal opmaakte van een politie-overtreding weid f 10 dl 10 dagen geëischt. Tegen Th. C. v. C., E. de V. en C. Scb. uit Clinge, die niet verschenen va ren, werd wegens huisvredebreuk bij ver stek tegen 1 en 3 f 15 of 15 dagen en tegen nummer 2 f25 of 25 dagen geëischt. Wel verschenen waren A. R., W. A. D., J. F. P. en R. Dh., alten te Philippine. Laatstgenoemde was de moeder van eerst genoemde. Allen stonden terecht wegens verzet tegen de politie». De wachtmeester der marechaussee C. de Leeuw en de maréchaussee C. M. Fok ker hielden K. wegens dronkenschap en het verstoren der orde aan, en daartegen verzette het viertal zich volgens de ver klaringen der politiemannen. Door het ver zet moesten de maréchaussees den ar restant loslaten. De eerste bekl. herinnerde zich niets, de anderen ontkenden. De eisch luidde voor ieder 14 dagen gevangenisstraf. De volgendie beklaagde M. C. II. uit Breskens zou -pen andere vrouw minder vriendelijke woorden hebben toegevoegd. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. De werkman J. R. uit Hoedekenskerke stond terecht wegens mishandeling van rijn echtgenoote. De getuige G. C. den Dekker zag, dat bekl. zijn vrouw achterop liep, op den grond wierp en bij den keel greep. Bekl. bekende, zijn vrouw mishandel de de kinderen uit zijn eerste huwelijk en toen schoot zijn geduld te kort; hij heeft diep berouw over het gebeurde. Eisch f 15 pf 15 dagen. Wegens vernieling van twee ruiten ten huize van P. M. Filius te Vlissingen,, werd bij verstek tegen C. P. Ph. J. de R. aldaar f 15 of 14 dagen geëischt. Wegens diefstal van zink van een der huisjes op de Schietbaan te Middelburg, moesten terecht staan J. D. en W. J. B., beiden te Middelburg. Een fout in het exploit was oorzaak, dat de rechtbank weigerde tegen D. ver stek te verleenen. Tegen B., die wel verschenen was, werd 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 17 September. PARIJS, 10 Sept. Avondcommuniqué: Artillerieactie duurt voort bij Atrecht, Itoye, Woeuvre, Champagne en Argonne. In de Argonnen heeft de vijand zijn aan vallen niet hernieuwd. ST. PETERSBURG, IQ Sept. Langs de Sereth ten "Z-W. van Ttembola behaalde ons offensief -een succes, even belangrijk als bij Tamopol. Wij maakten daar 150 officieren en 7000 man gevangen en ver overden 3 kanonnen en 36 machinege- wéren. Onze verliezen waren gering. De Vijand trok terug', achtervolgd door onze troepen. Sedert 3 Sept. vielen aan hiet Serethfront 383 officieren, meer dan 17000 man, 14 zware en 19 lichte kanonnen, benevens 63 machinegeweren ien 15 cais'- sons in onze banden. WASHINGTON, 10 Sept. De Ameri- kaansche regeering heeft door middel van haar gezant, te Weenen aan de Oosten- rijksc.he regieering medegedeeld, dat dr. Dumba niet langer als gezant te Washing- -ton zal1 worden geduld eu verzocht hem terug te roepen. LONDEN, 10 Sept. Bij! Brussel is een Zeppelin door een ongeluk vernield. De inzittenden zijn gedood. ZEEUWSCH VL.„ GRENS, 10 Sept. Hedenmorgen zijn de Belgische smokke laar L. T. en een 14-jarige jongen onder St. Jansteen door de electrische draad versperring gedood. ROME, 10 Sept. Het „Berliner Tage- blatt" meldt, dat de 20-jarige dochter van den Nederlandschen gezant te Rome, ba ron van Weideren Rengers, te Sorrento, door den Napolitaanschen graaf GoffredJ Gaetani is doodgeschoten. Hierna joeg de graaf zichzelf een kogel door het hoofd. De graaf mioest als luitenant naar het front vertrekken. Veilingsver-een. „Goes en Omstreken". Goes, 10 Sept. 1915. Peren. Bergamotten 45 ct., Beupré Hardy 34 ct., Beurïé de Merode 5 ct., William JDuchesse 2e soort 7 ct., Spek'- peren 6 ct., .Duifjespéren 35 ct,, Triompb de Viènne 7 ct., lalles per K.G. Appels. Oranje Reinetten 67 ct., Zoete Kibbeling 5 ct., diverse soorten 5 6 ct., alles per K.G. Honing 4256 ct. per potje; perziken 45 ct., roode kool 4—7 ct., savoije kool 812 ct., bloemkool 911 ct., alles per stuk; moerbeien 3032 ct. per mandje; frambozen 45 ct. per kopje; tomaten 30 ct. per mandje; pruimen 8 ct., ajuin 6 ct. per K.G.; selderij 35 ct. per bos; salade per krop 12 ct. Van 9 en 10 Sept. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Boone, wdn. van C. J. Marsie, 70 j. en W. M. S. Ru ijs, wed. van L. Baljé, 61 j. Gehuwd: J. Schutten, jm. 21 j. en A. Wisse, jd. 20 j. Overleden: J. B. Willems, 75 j. wed. van S. C. Verhouwen. GOES. Gehuwd: 9, Pieter Cornelis Fi lius, 23 j. jm. en Cornelia Gunst, 25 j jd.; Krijn de Dreu, 31 j. jm. en Jacoba de Dreu, 30 j. jd. Geboren: 10, .Sara Johanna, d. v. Mat- thijs Glerum en Frederika den Toonder. Van 18 Sept. 1915. Z1ER1KZEE. GetrouwdA. G. Eijke- mans, jm. 33 j. met G. M.' Ideler, jd. 28 j. II. C. Bevelander, jm. 23 j. met A. M. v. Vessem, jd. 22 j. Bevallen: M. M. Quist, geb. Kristelrjin, z.; K. Boomsluiter, geb. v. Dam, d.; P. Verton, geb. Ateman, d.; M. C. Pankow, geb. Boogaard, zi.A. M. Geluk. geb. Kosten, z.C. Viergever, geb. v. d. Hoek, zt. Overleden: B. C. van der Kloot, man Van A. M. de Vos, 35 j. Van 39 Sept. 1915. KRUININGEN. Geboren: Arie Michiel, z. v. Arie Michiel van Weelden en Anneke van Berghem uit Est en Opijinen; Willem Jan Pieter, z. v. Paulus van der Maas en Maïia Kievit; Gijsberta Jannetje, d. v. Cornelis- Pieter Kramer en Jacoba Pleuntye de Witte; Johanna Jacoba, d. V. Willehi Brandt en Adriana Goeree. 310 Sept. 1915. IERSEKE. Ondertrouwd: Cornelis Jo hannes Carolus Verhaart, 30 j., j>aien Louisa Philippina Johanna van Harme- len, 28 j., jd. Gehuwd: Jan Wisse, 23 j., jm. en Catharina van der Jagt, 19 j„ jd. 10 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.0 te Sylt, laagste 764.5 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 11 Sept.: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke lichtingen. Helder tot lichtbewolkt, droog weer overdag; mogelijk nachtvorst. Weinig verandering van temperatuur. Oudelande. Donderdag werd alhier in de herberg bij de wed. J. Lous, ten over staan van den notaris J. van der Kioes, voor den heer J. van Wingen te Baar land in het openbaar verkocht: le. 1.10.44 II.A. bouwland en zijkantweg in de ge meente Baarland aan den heer Jan San- dee te Oudelande, voor f 2884.84 den hoop; 2e. 1.15.11 H.A. bouwland en zij kantweg aldaar aan den heer D. Iloffius te Oudelande, voor f3006.82 den hoop en 3e 1.19.20 H.A. bo-uwland en zijkantweg aldaar, aan den heer Adr. op 't Hof te Oudelande, voor f3113.66 den hoop. Sa men f9005.32. Adverfóntiën. Heden overleed zacht en kalm in den ouderdom van bijna 89 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wsd. A. BREEL—Kooio. Uit aller naam, M. ARENDSE. Vlissingen, 9 September 1915. Algemeene kennisgeving. ZONDAG 12 SEPTEMBER. Voorin. 9.30 uur; Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Leeskerk. Avond 6 uurDs. R. J. v. d. Veen. VIOOL-CURSUS Bij genoegzame deelname neemt onder- getcekende zich voor een VIOOLCURSUS te beginnen voor eerstbeginnenden en meer gevorderden. Lesgeld fl.50 per maand. Leerlingen worden dagelijks aangeno men van 7—8 uur des avonds. J. C. &NDSRSON, Gies. FRANSCH L. O. Onderwijzer zoekt collega's om samen in [Middelburg of Goes les te nemen voor examen 1916. Brieven aan het bureau van dit blad te Goes onder letter Fr. L. O. o

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3