Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Hieuws. Ingezonden Stukken. z Laatste Berichten. Marktberichten. Vlissingen. Door den dirccteur-generaal der S.S. wend een loffelijke vermelding toegekend aan J. W. Bouff, conducteur 2e kl., te Vlissingen, wegens betoonde eerlijkheid. Wemeldinge. Gisteravond zou de land- bouwersknecht 51. SEan een mestwagen, bespannen met twee paarden, den ar beider v. K. aflaten; met het gevolg, dat de paarden schrokken en in een vrij diepe sloot nabij de Bonzijbrug terecht kwamen. De arbeider v. K. kreeg het wiel over zijn been, terwijl de knecht met den schrik vrij kwam. De paarden waren spoe dig op 't. droge en hadden geen letsel hekomen, de wagen was nog al erg ge havend. Grijpskerke. Gisternamiddag zou het 10- jaiig zoontje van de wed. J. den Hol lander, alhier, een geslachte koe, gela den op een hondenkar, 'vervoeren van hier naai- Middelburg. Nog in het dorp zijnde moest hij een vrachtwagen van den voerman Van Leei-sum, die uit de richting Middelburg kwam, voorhij rijden. Ofschoon de voerman genoegzaam uit week kwam toch de hondenkar met het voertuig in hotsing en wel zoodanig, dat liet geslacht in een sloot terecht kwam en het zoontje zich zoodanig aan de beo lie n bezeerde, dat geneeskundige liulp moest worden ingeroepen. Dr. Bal con stateerde, dat geen der beenen wapen gebroken, zoodat ,'t geval betrekkelijk nog vrijgoed is afgeloopen. Arnemuiden. In den gemeenteraad werd de begrooting 1916 aangeboden. De Hoofd. Omslag blijft gelijk aan die in 1915. Aan mej. A. M. Odding werd een stukje grond verkocht tegien f 10.50. Een verzoek van J. van Belzen, Lionstraat, tot verplaat sing van een rioolgoot, Weird tot een vol gende vergadering aangehouden. Naar- aanleiding van een opmerking van den heer S. van Eenennaam werd na ujtvoerigie bespreking besloten vanWegte het gemeentebestuur het verzoek te doen om 's avonds weer een reisgelegenheid te krijlgén, ter voorziening in het gemis van den trein di© vroeger ongeveler acht uur van Middelburg vertrok. Er is verleden jaar reeds een dergelijk verzoek door in gezetenen gedaan, dat door den burge meester is ondersteund. Men wil er nu op wijzen, dat wat toen een tijdelijke maat regel' scheen, zich thans bestendigd heieft. Aan het gemeentebestuur van 's-Heer Arendskerke zal instemming gevraagd worden. (M. Ct.) Vrouwepolder. Door den raad dezer ge meente Werd tot wethouder herbenoemd de heer J. Looise, die daar-voor bedankte; bijl de volgende stemming werd de heer C. de Kroo tot wethouder benoemd, die eveneens bedankte, zoodat bijl de her- nieuwe stemming tot wethouder gekozen werd de heer Jac. Louwerse, die de benoeming aannam. (M. Ct.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te ©ergschenhoek, 0. J. v. llootselaar te Polsbroek; te Einallinge, H. J. Meuter te Krewerd. Aangenomen naar Nijkerkerveen, door Joh. Kjjne te Ierseke. Bedankt voor Wijk aan Zee (toez.), door B. ter Haar Romeny te Voorhout. Gerot. Kerken. Beroepen te fWijnjeterp, J. Scholtens te Roden. Aangenomen naai" NieuwerkePk, door G. Klumper te Gouda. Chr. Gerot. Kerk. Beroepen te Kampen, A. v. d. Heijden, docent te 's Gravenhage. Middelburg. Tot tijdelijk onderwijzer aan de M. U. L. 0. school (hoofd de heer ■T. Hage) is benoemd de heer I. van Noppen van Vlissingen. Goes Men bericht ons, dat nog tot de 5e klasse van de Rijks H. B. S. alhier is bevorderd Jan 'Neervoort van 's Gra venpolder. Bij resolutie van den minister van koloniën is mej. J. van Borssum Waal- kes te Terneuzen gesteld ter beschikking van den G.-G. van Ned.-Indië, om te wor den benoemd tot onderwijzeres derde klas se hij het openbaar Europeeseh lager ou derwijs daar te lande. Tot onderwijzer met verpl. hoofdakte aan een der scholen voor Chr. V. 0. te Katwijk aan 'Zee is benoemd dhr. L. Leijnse, thans eerste onderwijzer aan de school v. C. V. 0. te 0.- en W.-Souburg. Coöperatieve superphos- phaatfabriek. In het Zeeuwsch Landb. bl. wordt af gedrukt een circulaire, door de commis sie tot stichting eener coöperatieve kunst- mestfabriek voor Zeeland gericht aan de besturen en leden der coöperatieve land- boüwvereenigingen in Zeeland. In die circulaire wordt meegedeeld dat het aantal toegezegde aandeelen nog ver beneden het vereischte aantal gebleven is. De commissie heeft -besloten alsnog een poging te doen. Ongelukken. De man die in den nacht van Zaterdag op Zondag op de Zaan- domsche kennis in een twist door een Belg gestoken werd, is aan de gevolgen overleden. Onder Stiens is een 3-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. M o o r d a a n s 1 a g. In de .,N. R. Ct." lezen wij: Eenigen tijd geleden had eon jeugdige gemeten te-elertricien eenig Werk te verrichten in den winkel van den opticien Soutberg te Amsterdam. Zoo doende kwam hiji met den he, r Soutberg in relatie en een paar dagen later kwam hij hem geld ter leen vragenhij had een motor-rijwiel gekocht op afbetaling. De lieer S. zei de aan zijn verzoek niet te kunnen voldoen, waarop de electric ion hem voor een, 'bedrag van f30, dat hij: ter leen ontving, een fototoestel in onder- derpand gaf. Eenige weken later wild© de jonge man weer geld ieeuen, hetgeen de opticien weigerde. Dinsdagavond ver scheen de elect ricien opnieuw en vroeg nogmaals geld ter leen. Hij1 bleef in den winkel een boek lezen tol het sluitings uur. Gistermiddag kwam hij al weer op dagen om geld te vragen. De heter S. verklaarde geen geld in kas te hebben, doch iets Later verscheen een klant, die met een bankbiljet van f 40 betaalde. Toen de kooper den winkel had verlaten, wierp de electrician, die. dit gezien had, zich op den heer S. en bracht hem met eenige slagen van ©en hamer verscheidene ernstige bloedende hoofdwonden toe. Da opticien verloor zijn bewustzijn ai iet en riep luidkeels moord, waarop zijn aan rander de vlucht nam. Bij de Prinsen gracht Werd hij door eenige burgers ge grepen en aan de politie overgeleverd. De heer S. kon na voorloopig te zijn verbonden naar z'ijm woning' worden overgebracht en nog denzelfden avond door de politie worden verhoord. Ook de electrieien werd in verhoor genomen. Smakelijk. In de gemeenteraads zitting te Maastricht - verzocht een der leden, zelf varkenslager, den voorzitter om; handelend op te treden tegen speksla gers, welk© vleesch van „miauwende en blaffende" dieren onder bet gehakt men- g'en, ten einde op die manier de door den burgemeester vastgestelde prijken te ontduiken. Iiijl zelf had het gehakt onder zocht en beloofde dan ook aan het ver langen van den voorzitter te voldoen om hem na de vergadering de namen mede te deelen, ten einde de schuldigen wegens vervalsching te straffen. Een ontsnapte gevangene. Een gevangene, afkomstig ujit Rotterdam, met nog een ander veroordeeld tot 1 jaar' gevangenisstraf, ter zake van inbraak, wist gisteren bij zijn overbrenging van het huis van bewaring naar de gevangenis te Scheveningen door het trappen van ©en gat 5n den bodem van den celwagen, daar uit te ontsnappen, doch bijl werd spoedig op aan wijking van een majoor dei' jagers door militairen gegrepen. Baldadigheid. Te Delfc hebben AVoensdagavond eenige kwajongens bran dende lucifers geworpen in e©n briteven- bus, tengevolge waarvan de brieven in die buis zijln verbrand. De politie stelt een onderzoek in. Misplaatste zuinigheid. Men schrijft aan de Dordrelchtsche Ct. Op een der scholen van een dorp in den omtrek worden nog geregeld leesboekjes gebruikt van het jaar1883. Auto-ongeluk. Dinsdagavond reed de auto vau het vluchtoord te Ede door het breken van een as tegen een boom. Een der inzittenden, mej. C., werd aan het hoofd gewond, de haar begeleidend© pleegzuster L. werd licht gewond en de chauffeur bekwam eenige niet ernstigs kneuzingen. De auto werd ernstig be schadigd. D o o d e 1 iji k ongeluk. Te Vragen- der (biji Aalten) geraakte een 29-jarigte slagersknecht, afkomstig uit Baarn, on der de tram, welke hem beid© voeten afreed. Bij de overbrenging naar het zie kenhuis te Terborg overleed de ongeluk kige aan bloedverlies. Nederlanders in Duitseh- land gevangen gehouden. Over de twice Arnhemmers, die te Aken en Keulen door de Duitsche autoriteiten ge vangen gehouden worden, deelt het „N. v. d. D." mede dat de een is handelaar in bewerkte gouden en zilveren siera den, als armbanden, broches, kettingen en horloges. Met het oog op de lagei koersen kon hij! thans die artikelen beter in Duitschland koopen dan in ons land. Alvorens naai' Nederland terug te klieren, vergewiste hij zich eerst, of het geoor loofd was die artikelen uit te voeren. Bij de douane te El ten werd hem verzte- kerd, dat tegen uitvoer geen bezwaar be stond. Aan de grens dacht mlen' er anders over, want ondanks 'zijn protest en zijn beroep op de douane te El ten werd hij aangehouden. Zijn metgezel onderging hetzelfde lot, omdat hij niet had vol daan aan de te Aken geldend© bepaling dat men hij'Keen verblijf in di© stad zich binnen drie uur hij de politie moét mel den. De aangehoudene was met deze be paling niet bekend. De echtgenooten van beide Arnhem mers, Duitschen van geboorte, zlijh naar Duitschland vertrokken, ten einde in het belang hunner invrijheidstelling bezig te zijn. Kwartier maken. Dat het soms vreemd toegaat met de wijize, waarop de inkwartiering! in Noord-Brabant tot stand komt, biteek in den gemeenteraad van V.ug'ht, Waai' de [heter Dorsman, zelf gepen's. kapitein en lid van den raad, zich over het optreden der kwartiermakers bteklaag- dei en er op aandrong, dat in het vervolg van het gemeentehuis uit de leiding wordie genomen. Hoe wusi het pu gegaan Er kwam een hmtenant-kwartiermeester met zijln bege leiders, keek van buiten het huis eens aan dacht: hier hebben zij we! plaats, beldo aan en zeide: gij hebt twee man inkwar tiering. En als men dan iets wilde er tegen inbrengen, dan zei de officier barschweg: gij hebt vier man in plaats van twee. Bij den dokter, die een officier in kwar tier kreeg, werden voor dezen officier twee kamers geëischt, terwijl een officier maar recht heeft op één kamer. Alleen hoofd-officieren hebben recht op twee ka mers, vervolgde de heer Dorsman. De pastoor, die ook officieren zou krijgen, besteedde ze uit in het voornaamste hotel van Vught, „Zionszicht". De heeren gin gen daar eens kijken, doch zeiden, dat het er hun niet beviel. Ze waren liever hij don pastoor en deden toen daar hun in tree. Het uithestedingsrecht bestaat en dient gehandhaafd als de plaats waar uitbesteed wordt conform is, en dat was hier heslist het geval. Op een andere plaats kwam en korporaal kwartier ma- kon voor een officier en zei, op een vraag van den bewoner, of ze den officier ook te eten moesten geven, dat zulks niet noodig was, maar dat ze hem wel een ontbijt moesten geven. Ook hierop heefl een officier geen recht, zei de heer Dors- man, al geeft men het hem overigens natuurlijk gaarne. Maar geëischt mag het niet worden. Spr. haalde nog eenige staaltjes aan uit Den Bosch, wan r men kwartier had willen maken hij den Belgischen consul, omdat liet huis ér nog al goed uitzag. In een andere woning, waar alleen twee dames huisden, had men soldaten inge kwartierd. De dames hadden, zoo zei do heer Dorsman, geprotesteerd, maar ze werden pas van de inkwartiering ver schoond, nadat ze een gang hadden ge maakt naar het stadhuis gn daar haar bezwaren hadden te berde gebTacht. De kwartiermakers hadden daar eenvoudig lijsten gehaald op het stadhuis en met die lijsten in de hand maakten ze, zonder verdere voorlichting, kwartier. Spreker drong er op aan, dat voortaan aan de inkwartieriingswet door het gemeentebe stuur de hand worde gehouden, wijl het anders tot conflicten moet komen. Vad. Door den schrik ziende ge worden. De „Daily Tel." maakt melding van een aan het AVestelajk front blindge- worden soldaat, wiens ooglein niet waren, gekwetst, en die zich eveneens aan boord van de Hesperian bevond. In het water gévallen, kreeg lriji door den schrik plotse ling zijln gezicht terug en zwom 593 M. ver, toen wei'd hij door een boot opgepikt en! gered. Het kindertal in Duitse fa- land. ATolgens de jongste opgaven van het Pruisische Statistiek Bureau, waren er vóór den oorlog in Duitschland 82.921 vrouwen, die ieder twaalf kinderen had den, 42.629 met dertien, 27.064 met veer tien, 14.624 met vijftien, 17.337 met zes tien of meer kinderen. Er Waren niet minder dan 789 vrouwen met meer dan twintig' kinderen. Te zamen konden zeven en eten kwart millioen Pruisische moeders zich 'verheugen in het bezit van 28.312.898 kinderen, wat voor elk gemiddeld vier kinderen beteekent. De horlogemaker Van den Broek uit Budel, die uit nieuwsgierigheid zon der pas aldaar even over de grens ging, is, naar de „Meierijsche Ct." bericht, ge vangen genomen en naar Maaseyk ge voerd. Dezer dagen werden de te 'Duisburg woonachtige Nederlanders op het gemeen tehuis ontboden. Hier werd er hen op geWezen, dat hun belang en veiligheid meebrachten de Duitsche nationaliteit aan te nemen. Geen enkele ging op de zen voorslag in. De Engelse he soldaat. De tijd is voorbij, dat de Duitschers smalend van de Engelsche soldaten beweerden, dat deze slechts zulke lange beenen hadden gekre gen om zich sneller uit de voeten te kun nen maken als er gevaar dreigde, en in tal rijke brieven van het front hebben Duit sche militairen getuigd, dat de Engelsche soldaten flinke kerels zijn, die staan in het gevecht en met een groote mate van on verschrokkenheid Nu zijn ze er ook bijzonder op gesteld behoorlijk him natje en hun droogje te krijgen, zonder welke zij spoedig onte vreden worden. Er wordt dan ook zeer goted voor hen gezorgd, volgens de „Echo de. Paris". Ze zijn altijd zeker van hun roastbeef. Hun lichaam heeft minder weer standsvermogen dan dat vtan een Frïuisch- man. Zij houden er eigen gewoonten op na, die zij strikt blijven inachtnemen. Men moet de volken nemen zooals zij zijn en op deze wijze ^r het beste gebruik van weten te maken. Een generaal vroeg op een nauwkeurige iuspectie aan een offi cier „Wat zeggen de mannen?" „Zij zouden een weinig meer groenten en wat minder vleesch wenschen." „Goed en wat meer?" „Zij beklagen er zich over, dat zij altijd dezelfde confituur krijgen." Waarop de generaal antwoordde: „Daar moet in voorzien worden. De Franschman, die dit gesprek aan- hoorde, kon zijn verbazing niet onder drukken. „Hoe is het mogelijk," zei hij, „dat zij, die iederen dag aardbeien krij gen, nu weer pruimen en dan weer kersen verlangen," waarop de Engelschman ant woordde: „toen zij zich opgaven als sol daat heeft men hun verzekerd dat zij volgens een vast programma zouden wor den behandeld en daaraan moeten wij ons houden." Hoe lang deugt een kanon? Bijl het voortduren van den Ewopeestehgu Oorlog komt ook de vraag ter sprake, hoe lang het moderne geschut we! l>estand is tegen het veelvuldige gebruik, dat er van wordt gemaakt? Bepaalde cijfers zijn er natuurlijk niet voor te geven; doch artillerie-speciali teiten zullen u wel zeggen, dat De. zware geschut veel meer te lijdien heeft dan het lichtere. Van de grootste kanonnen der Engelsche dreadnougts heet het, dat deze 34 en 38 centimeters niet meer dan 83 schoten zuiver kunnen afgeven. De Duit schers beweren, dat hun zware Krapp- kanonnen van vaster staal z!ija en het driemaal zoo lang uithouden. Doch van het aller-nieuwste belegering-geschut, dat indertijd voor Luik, Apt werpen, Maubeuge, en nu weer onlangs tegen de Russische veslinglinie gebruikt werd, beweren ken ners toch, dat het maximum aantal scho ten de 100 niet overtreft. Tegen de explosieve kracht eener mo derne ontbranding is op den duur geen s taa.l-soort 'bestand. De verbrandings- warmte van nitroglyzerine is 2800 gra den Celsius, dus 'hooger dan het smeltpunt van het omringende staal, dat 1403 gra den Celsius bedraagt. Be ruimte, waarin het projectie] tot ontbranding komt, heeft verreweg het meest te lijdende loop voel minder, daar deze slechts aan de steekvlam is blootge steld Is eennia.nl .de stalen wand aangetast dan zijin daarvan betrekkelijk spo<edig ern stige afwijkingen, vooral bij de juistheid van het richten, een gevolg. Bij zware ontladingten zullen zich deze nadeelige invloeden het vlugst doen gevoelen. Zoo neemt men in vakkringen aan, dat het geschut der lichte veld-artillerie tot het 6300ste schot zuiver kan blijven. Houwitsers, die in dezen oorlog veel gebruikt worden, heeten echter den lang- sten levensduur te hebben; >en van dit artillerie-tuig voorspelt men zelfs, dat de nu gebruikte stukken wellicht den tegen- woordigen oorlog' zullen overleven. „Mits deze niet te lang duiurt!" voegen voorzichtige deskundigen er aan toe. .(Hand.) (Buiten veran!weordeiqkheid der JEtedautie.) Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van „Uw bestendigen lezer" in uw blad van Woensdag 8 September een en kele opmerking. Als lid eener firma, hebbende een agent van politie tot huisbewaarder, meen ik den schrijver van het ingezonden stuk gerust te moeten stellen, dat dit geschiedt met toestemming der betrokken autori teiten, .maai* krachtig moet protesteeren tegen de beschuldiging, dat zij afhanke lijk zijn en verzoek ik vriendelijk schrijver dit met bewijzen te staven. Uit geheel het geschrijf blijkt maar al te duidelijk haat en broodnijd, hetgeen waai'lijk niet als een goede eigenschap den mensch aangerekend kan worden. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeg gend voor de mij verleende plaatsruimte. Hoogachtend, L. J. MES, lid der firma G. M e s. Middelburg, Sept. 1915. ST. PETERSBURG, 9 Sept. Aan het front RigaDunaburg is de toestand on veranderd. Bij Orany trachtte de vijand tot het offensief over te gaan. Vanuit Grodno worden de vijandelijke aanvallen voortgezet. Op den weg van Luck "naar Rolino geen Wijziging. Wij1 hebben nieuwe stellingen ingenomen op de linie- Tukno— Remenioe. AVij hebben 7 Sept. succes ge had hij Tarnopol, daar waar wij' de Duit schers beslissende aanvallen hebben voor bereid. Tegen den avond werd de vijanjd verslagen. AVij waren niet in staat het vuur te blijven beantwoorden en konden daarom niet ten volle het succes benutten. Toch verloren de Duitschers velen dooden en gewonden. Wij na,mien 200 officieren en 8000 man gevangen en veroverden 30 kanonnen, w.o. 14 van zwaar kaliber. Bij Tarnopol hebben wij den vijand uit een aantal dorpen verdreven, en namen Wij 40 officieren en 2500 man gevangen. Na een korte vervolging bezetten wij onze oorspronkelijke stellingen aan de .Sereth. Tusschen de Dnepr en de beneiden- Sereth hernamen de Oostenrijkers het of fensief. Zij Werden door ons tot staan gebracht. AVij namen 11 officieren en 1000 man gevangen. BERLIJN, 9 Sept. De Pruisische verlies lijst vermeldt nu in 't geheel 1.794.235 gesneuvelden, gewonden en verminkten. BERLIJN, 9 Sept. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat aan de Noordgrens van Rritsch Lndië een hevige strijd plaats had- tusschen Engelsche soldaten en Af'ganen, Waarbij 3000 Engelsehen gedood werden. Bij Lahori Wordt sedert 20 dagen gevoch ten. PARIJS, 9 Sept. Avondcommuniqué: In AVest-Argonnen deden de 'Duitschers na een hevig bombardement en bet gé bruik van veel bommen met verstikkende gassen, een hevjgen aanval met twee di visies op bnze stellingen. Zij slaagden el* in Voet te krijgen in onze eerste loop graven, doch door een krachtiger! tegen aanval werd hun poging om do oir ons front heen te breken verijdeld. Een vliiegeskader wierp bommen op dej militaire inlichtingen van Fyescati en heit: spoorwegstation van Metz. LONDEN, 9 Sept. Het Persbureau deelt mede, dat vijandelijke luchtschepen in den afgeloopen nacht de oostelijke graafschap pen en het district Londen bezochten en bommen wierpen, waar-door branden ont stonden en ongelukken werden veroor zaakt. SAL0NIK1, 9 Sept. Door de Fransche autoriteiten is bepaald, dat alle reizigers die nxet Grieksche schepen reizen, papie ren moeten bezitten, gelegaliseerd door het Fransche consulaat., die de noodige inlich tingen bevatten omtrent den persoon van den reiziger en het doel van zijn reis. Alle scheepvaartmaatschappijen protes teeren tegen dezte' nieuwe bemoeilijking. WEENEN, 9 Sept. Uit Sofia wordt aan de „Siidslawische Korrespondenz'' bericht Het regeeringsorgaan „Echo de Bulgarie" bevat de volgende miededeelingTsjapra- chikof, de Bulgaarsche gezant te Nisj, heeft bij de Servische regeering een protest ingediend tegen de onwaardige uitlatingen over en de aanvallen op den Koning van Bulgarije in verschillende Servische bla den. GEMMENICH, 9 Sept. Eenige dagen ge leden is alhier een kind dat met de elec- trische draadversperring in aanraking kwam daar aan blijven hangen en dood gebleven. GEMMENICH, 9 Sept. Met de broodvoor ziening door het Amerikaansche Steun comité gaat het nu beter. Ieder gezin kan per week tegen billijken prijs 2 roggebroo- den en 10 pond roggemeel krijgen, i GEMMENICH, 9 Sept. Van de Yzerlinie is te Gemmenich een trein met 500 zwaar gewonde Duitsche militairen gepasseerd. Den geheelen afgeloopen nacht passeer den treinen met zwaargewonden van het AVestelijk front. ROME, 9 Sept. (Officieel). In de Val di Genova en de Val d' Avisio hadden artil leriegevechten plaats. In Cadore namen wij het offensief over de geheele zone van den Monte Croce- pas tot Comelieo. AVij bezetten verschei dene stellingen doch de aanval werd wegens de krachtige verdediging van den vijand gestaakt. Vijand-sjijke vliegers wierpen'37 bommen in de streek van de beneden-Isonzo, zon der schade aan te richten. De vijand, die werd teruggedreven, wierp bij den terug tocht bommen, waardoor drie soldaten werden gedood. GOES. Heden is te Arnhem voor de hoofdact© geslaagd de heer M. Arerhage, onderwijzer aan de Herv. school alhier. MIDDELBURG. Door het Prov. Kerk bestuur vodr Zeeland zijn heden toegelaten' tot de Evangeliebediening in de Ned. Hetpv'. Kerk de heeren J. Kievit en A. Oskam. MAASSLUIS, 9 Sept. Het Nederlandsche stoomschip Johanna op reis van Goten- biu'g naar Poortershaven is hedennacht (bij mist op 2 mijlen benoorden, den Nieu wen AVatenveg te Ploek van Holland ge strand. De kapitein verlangt geen assi stentie. I 1 'li Woensdag is te Hillegom P. Lefeber levenloos uit het water opgehaald. De man leed aan toevallen. Hij laat een vrouw en kinderen achter. AVoensdag is uit de AVaal tusschen Beuningen en Weert het lijk opgehaald van den 62 jarigen gemeenteambtenaar AV. F. R. uit N ij.merge n die sinds eenigen tijd vermist werd. De man is vermoedelijk door een ongeluk te water geraakt en. verdronken. DEN HAAG, 9 Sept. De. -regeering is voornemens, op 27 September de prijzfen van bloem en meel te veria,gén. In verband hiermede zullen ook de maximumprijzen van het brood ©en verlaging .ondergaan. DEN HAAG, 9 Sept. De Koningin heeft het BescfaermlvTOuwscfaa.p aanvaard over het Ned. Steuncomité in het bekken Luik. H. M. schonk belangrijke bijdragen. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes) 9 September 1915. Kleine Veiling. Afval Peren 13 ct., Afval Appels 2 4 ct., Beurre Hardy 2e soort 56 ct., Bergamot 2e soort 2—4 ct,, Maagdepeley le soort 7—8 ct., Vijgepeer 1© soort 8— 9 ct., Diamantpeer 34 ct., William Dut chess© 2e soort 26 ct., Bonn© Louiss'e 57 ct., Keizer Alexander 46 ct., Cox Pomona 45 ct„ The Queen 46 ct., Keizer Alexander 35 cty Pruimen 8 10 ct., Calebouts 2e soort 13 ct., Zomeri Court Pendu 2e soort 23 ct., Princess© Noble 2e soort 56 ct., Zoete Ribbeling 2e .soort 35 ct., Bonne Chretien AVilli- am: 2© soort 46 ct., Soldat Laboreur 2e soort 56 ct., alles per K.G. A'lissingou 9 September 1915. Bij, de gisteren gehouden groente- en fruitveiling Werden de volgende prijken prijzen besteed: Zuring 319 ct., Kropsla. 1121 ct., Andijvie 2338 ct., Spinazie 16'26 ct., ajles per mand; Frambozen 1314 ct., per klein rond mandje; Postelein 814 ct., Kervel 1419 ct., Pietersélile 1—2 ct., alles per vijlfkops-sprietje; Uien 2V2 ct'.. Prei 61/28V2 ct., Peen 41/26 ct, 'Ramenas 2—2V2 ct., Kroten 4—41/2 ct., Rapen 4 ct., Dragon IV2 ct., Selderie IV22Va' ct., Pieterselie V2'IV2 cfalles per bos; Komkommers 3V2 ct„ Bloem kool 5—21 ct., Roode Kool 47 ct., Savoy© Kool' ö1/^12 ct., Perziken IV2 3V2 ct., Meloenen I2.V220 ct., Kalkoen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3