Gemeenteraad vart Góes. Kerte Oorlogsberichten. Kief ontruimd? De Lokal-An- zeigjer verneemt uit Kief via Boekarest, dat de ontruiming der stad wordt voorbe reid. De departementen worden naar Je- katerninoslauw in het binnenland wegge voerd. Thans worden' geen officieel© ontrui- mingbbevelen meer uitgevaardigd. Een Russische inval in B u 1- garijle? De Universeel ontving uit Con- stanza een telegram, meldende, dat de Russische Zwartezee-vloot bevel kreeg zich gereed te houden voor een binnen dringen in de Bulgaarsche kustwateren. Te Odessa zijn vele Russische troepen samengetrokken; en in de haven liggen troepentransportschepen gereed. Pégoud De „Echo de Paris" geeft nog de volgende bijzonderheden over den dood van den bekenden Franschen vlieger Pégoud. Pégoud had de gewoonte de Duitsche vliqgers van onder aan te vallen, daar hij! meende waargenomen te hebben, dat de bouw hunner vliegmachines het hun miet mogelijk maakte de machine-geweren gesteld voor een horizontale beschieting van den vijland van boven naar beneden te gebruiken. Al slaagde Pégoud er aldus niet in den vijand zelf te raken, zoo dwong hijl dezen toch tot een landing, wijl hij meestal den benzinehouder kon treffen. Eenige Weken geleden had Pégoud reeds ondervonden, dat zijn taktiek niet volko men juist was. daar een Duitsche vlieger van boven af zijn benzinehouder stuk schoot.. De Franschman slaagde er toen hog in de Franscbe linies ongedeerd te bereiken, ofschoon hijl op geringe hoogte uit de Duitsche loopgraven beschoten werd. Toen hij echter den Duitschen vlie ger aanviel, die boven Belfort geweest was, werd hij door een kogel in het hoofd getroffen. Pégoud was onmiddellijk dood. In verband met opgravingen van buskruit op het stationsplein te Hamont zijn aldaar vier personen door de Duit sche overheid g'evangen genomen. Deze zlijtn gisteren, naai' de Meierijsche Crt. meldt, ter plaatse in verhoor genomen. Ofschoon men beweert, dat zij zijn vrij gesproken, zijn zij allen toch weer mee genomen naar Maeseyk. Hetzelfde blad bericht, dal gisteren (Za terdag) alle paardenhouders van de kan tons Bree en Achel hunne paarden en ponney's te Achel moesten brengen, opdat daaruit door de Duitschers keuze kos worden gtedaan. De onteigende paarden werden geschat, met een bon betaald, waarop men te Maeseyk het geld kon gaan in ontvangst nemen. Te Bocholt wordt aile Donderdagen veemarkt gehou den aan de draadversperring. Aan dezen kant staat de verkooper, aan den anderen de kooper. Is de koop gesloten, dan wordt het verkochte vee door een Dujtsch sol daat aan den nieuwen eigenaar overhan digd. Naar men meldt, zouden de Duitsche wachtposten het klooster der Trappisten binnen korten tijld gaan verlaten en hun wachtpost verplaatsen tot nabij de hooi schuur langs den weg van het klooster •naar het station. Tevens zal dan van de richting Beverbeek naar de hooischuur een draadversperring worden aangebracht, zoodat het klooster en de goederen aan Hollandsche ztrjlde blijven. Met vreugde zal elkeen vernemen, dat dan de frame Abdij1 eerlang weer haar rechtmatige bewoners zal huisvesten. Dc actie der U-booten. Uit Berlijn: Volgens rapport van een onzer U-booten, die de U 27 op zee ontmoette, bracht deze laatste boot ongeveer op 10 Augustus een anderen Engelschen klei nen kruiser ten Westen van de Hebridén tot zinken. De U 27 keerde zelf niet terug. Daar de boot reeds langen tiji 1 op zee is, moet op haar verlies gerekend worden. Op 18 Augustus om zeven uur in den namiddag werd wederom een Duitsche onderzeeër door een Engelsche passa giersboot met kano:nnen beschoten. De onderzeeër had getracht, een biji Bristol in het Kanaal ontmoet stoomschip, dooi een waarschuwend schot te doen stoppen. De chef van den admiraliteitsstaf. De „Hesperian". Volgens de laatste berichten worden van de „Hes perian" in het geheel dertien passagiers en zeven leden der bemanning vermist. Het postkantoor meldt, dat er 35-15 mail zakken aan boord waren; vele be stemd voor de Vereenigde Staten en som mige van neutrale landen. Mobilisatie in Roemenië? De „Neue Züricher Zeitung" meldt uil Genève, dat de dn Zwitserland verblijvende Roemenen, die tot de reserve of het staande leger behooren, bevel hebben ge kregen, naar bun garnizoenen te ver trekken. De actie b ijl de Dardanelles Voljgens berichten uit de beste bron, te Dedeagatch (Ontvangen, zouden de Turk sche legers gedurende de laatste gevech ten op Gallipoli meer dan 20.000 dooden verloren hebben. Eindelooze convooien gewonden worden naar Konstantinopel ge zonden. -De Handelsoorlog. Lloyds tneldt nader omtrent de schipbreuk van het Engelsche stoomschip „Roumanie", dat het schip in brand stond en op het punt was van te zinken. I-loyds meldt: Het Engelsche stoom schip „Mimosa" (netto 2198 ton) is ge zonken. De bemanning is gered. Het Engelsche stoomschip „Cymbe- line" (2940 ton) is gezonken, -31 leden der bemanning zijn geland; 6 werden gedood en 6 gewond. Zitting van Dinsdag .7 Sept., vm. 9 uur. Voorzitterde heer J. B. de Beaufort, burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat van het nieuwbenoemde lid den heer Brants een schrijven is ingekomen, waarin hij mee deelt de betrekking van raadslid nog niet te kunnen aanvaarden, waar de vereischte Koninklijke goedkeuring op de benoeming nog niet'As afgekomen. Alsnu worden de nieuwbenoemde le den de bee ren Donner, Fransen van do Putte, Kakebeeke en Plazier binnengeleid. Na aflegging der vereischte eeden wor den zij door den voorzitter geïnstalleerd. Deze Zegt, dat het hem een genoegen is de herbenoemde leden weer te kunnen instaUeeren en hoopt, dat zij weer hun tijd en kracht in dienst van de gemeente willen stellen. In het bijzonder wordt het nieuwbenoemde lid, de heer Plazier, wel kom geheeten. Spr. hoopt, dat hij veel zal kunnen bijdragen tot den bloei der gemeente. Spr. wenscht allen gezondheid en kracht toe, en hoopt, dat zij een sie raad van het college mogen zijn. Nadat de heeren hebben plaats geno men verkrijgt de heer Donner het woord: Spr. zegt o.m.: Wij hebben bij de jong ste wethoudersbenoeming aJs rechtsch© partij geen strijd gevoerd. Sindsdien zijn de omstandigheden anders geworden en is het bestand verbroken. Wij 'hebben ons. toen afgevraagd, of de tijd niet daax was om recht en billijkheid te betrach ten, en of, nu er 5 rechtsche raadsle den zijn, wij ook bij de wethouderskeuze geen rejpht van meespreken hebben. Ik zou dé' linkschc partij wel eens willen vragen of het niet billijk ware als er nu ook een rechtsch wethouder kwam. Öf we dan zoo genegeerd zijn? Is ons ontrouw geschied? Ja, men heeft ons niett altijd billijk'bejegend. Bij benoemingen van commissieleden zijn wij 'bijna altijd gepasseerd. Eindelijk bleek bij de benoe ming van den heer Dekker de deur tot de commissies op een kier te staan. Ik hoop, dat de linkerzijde eens tot de over tuiging komt, dat zij ook tegenover rechts lecht en billijkheihd moet betrachten. De voorzitter antwoordt, dat de leden straks door de stemming zullen antwoorden. Wat de benoeming van com missieleden betreft, zegt spr., dat meer malen getracht is leden van rechts te krijgen, doch dat dezen meestal bedankten. Bovendien er waren maar- 3 rechtsche leden, dus naai' de verhouding gerekend is er m.i. geen onbillijkheid begaan. Ik voor mij ben er overigens wel voor, dat er ook rechtsche leden in de conxmis sies izitten, dan krijgen wij misschien door wrijving van gedachten de goede meening. De heer Dekker verklaart nog zelden zoo verbaasd te zijn geweest als nu. Een rechtsch lid Vraagt naai' recht en bil lijkheid en dan verkoopt de voorzitter een nog minder dan 'flauwe mop. De heer Donner vraagt om collegialiteit, en dan zegt de voorzitter, dat de leden bij de stemming zullen spreken. Zij willen toch niet de rechterzijde verlakken'? De vraag was niet tot den voorzitter, maar tot de linkerzijde gericht. Van haar wordt antwoord gevraagd. Wat de benoeming tot commissieleden betreft, zegt u, dat u ook wel rechtsche leden [in de commissies wilt zien, op een toon alsof u wilt zeggen: van die rechtsche menschen kan men ook soms wel eens goede dingen verwachten. Dat er gert mij. jMeri vraagt over de collegialiteit te spreken en nu probeert u, wat u nooil gelukken zal, rechts af te trappen. De heer Donner /.egt, dat het niet de 'bedoeling is van rechts, oin met een eigen candidaat voor het wethouderschap te komen. Wij klagen, zegt spr., ook niet over gebrek aan collegialiteit, maar ko men slechts met een bescheiden vraag; laat men die beantwoorden. De heer Dekker: Uit het zwijgen van links blijkt, dat het niet kan verdedigen het innemen van zooveel mogelijk plaat sen in liet college van R. en Wi. Nu zullen wij niet den strijd aanbinden, doch hadden we de meerderheid dan zouden, wij het den linkschen heeren wel anders duidelijk maken. Dc heer Kakebeeke: Het laatste woord van den heer Dekker met al z'n krasse beweringen noopt mirjl tot een pro test. Het is in de eerste plaats niet waar, dat de liberalen den godsvrede verbroken hebben; dat hebben de socialisten ge daan en daarom moest de strijd gestreden worden, 't Is naïef om te vragen, waar om wijl alle plaatsen, die wij kunnen krijgen, bezetten. Rechts doet immers hetzelfde. ïk herinner maar aan het ge val, mijn vader in de Prov. Staten over komen. Na 20 jaren Gedeputeerde geweest te zijn, werd liij op zij gezet, zoodra rechts de meerderheid had. Gaat het nu aan, om waar rechts 3 zetels had, zoo'n toon aan te slaanIk hoop niet, dat rechts ooit de meerderheid .haalt. Wee ons; wat zal ons dan boven het hoofd hangen De heer Donner: Ik heb niet gezegd, dat de linkerzijde den go-dsvrede ver broken heeft, alleen ditde godsvrede is verbroken geworden. Laat de heei Kakebeeke zich tenslotte niet onnoodig ongerust maken over de daden van een rechtsche meerderheid. De heer Dekker: Het doet mijl ge noegen, dat een van de heeren van links uitgekomen is. Doch wat 's heeren Kake beeke's bewering betreft, al is zijn vader destijds ook verongelijkt ik kan hel geval niet beoordeeien dan is dit nog geen reden voor links om tegenover ons hetzelfde te doen. Wethoudersbenoeming. Met 7 stemmen (5 blanco) wordt de heei I. D. Fransen van de Putte herbe noemd als wethouder. Na aanneming der benoeming wenscht de voorzitter den heer Fransen van de Putte geluk daarmede en geeft hij hem de verzekering, dat liïj. met genoegen in het college van B. en W. wordt welkom gfeheeten. Spr. vertrouwd, dat de aange name samenwerking, die -ei' reeds bestond, zal voortduren. Op verzoek van de heeren Dekker en Donner wordt, alvorens overtegaan tot benoeming van commissieleden, enkele oogenblikken met gesloten duren ver gaderd. Benoeming commissieleden. a. Allereerst wordt overgegaan tot ver kiezingi van twee leden van de financiëela commissie, vacatures Pilaar en Temper man. Bij eerste stemming vereenigt de heer Hollmiannl 4 stemmen op zich, dhr. Risch 4, dhr. von Schmidt 7, dhr. Kakebeeke 6 en dhr. Dekker 3. Gekozen de heer von Schmidt. Vóór de tweede vrijie stemming ver klaren de heeren Risch en Hollmann een ev. benoeming niet te zullen aanvaarden Bij deze stemming wordt gekozen do heer W. Kakebeeke met 8 st. teglen 4 op dhr. Dekker. De benoemden nemen de benoeming aan. b. Tot lid van de commissie voor de strafverordeningen, vacature Pilaar, wordt benoemd de heer Donner met 9 st. tegen 3 op den heer Van Dissel. De heer Donner houdt de benoeming in beraad. c. Ten slotte wordt overgegaan tot ver kiezing, van twee leden van de commissie voor den Hoofdeüjken Omslag, vacatures Temperman en Donner (afu\). De heer Van der Leeusv verkrijgt 7 st., de lieer Donner 8, de heer Hollmann 1 en de heer Plazier 7 van de 12 stemmen. Gekozen de heer D o n n e r. Op voorstel van den heer Dekker wordt goedgevonden van de twee andere le len, die een meerderheid verwierven, de oud ste in jaren voor gekozen te houden. De heer Plazier blijkt de oudste te zijn. j) De heeren Donner en Plazier verklaren de benoeming te aanvaarden. De voorzitter sluit daarop de vergade ring. (Trots de heftigheid van hel debat dor vroede vaderen is voor ons verslag gevers niet onopgemerkt gebleven, dat de perstafel voor 't eerst verborgen was onder eed fraai kleed, naar kleur en kwaliteit geheel in overeenstemming met de overige stoffage der Raadzaal. Zeer gevoelig voor dergelijke van waardeering voor onzen arbeid getuigende attenties als wij zijn, zeggen wij dank ervoor. Ver slaggever). üit de Pers. Het nieuwe Europa. Onder dit opschrift lezen we in het jongste nummer van „Studiën en Schet sen" de volgende beschouwing van Prof. Fabius Deutschland iiber Alles. Dat is bereikt. Weinig baat het, dit te willen loochenen. Duitschland houdt thans met Oastenrijfc-Hongarije -en den Turk stand tegenover Rusland, Engeland, Frankrijk:, Italië, België, Servië, Montenegro en Japan. Wat wil men meer?*) Duitschland zit vastgenesteld in het gTO-otste deel van België en een. goed stuk van Frankrijk. Dat het door wapengeweld daaruit zou kunnen verdreven worden, lijkt weinig waarschijnlijk. In Rusland dringt het zegevierend voortwaarts. Van belangrijken vooruitgang van de Italianen in het Zuiden bleek nog niet. En begrij pelijk is, dat menigeen vraagt, of het wil len opsloomen naar Gallipoli niet onver standig is geweest. Zelfs het vereenigde achttal kon do centrale Mogendheden niet doen zwichten. Zoo is aan te nemen, dat Duitschland in staat is elk dezer acht voor zich te doen bukken. En had thans de duikbootenoor log weinig bebeekenisvoi succes, wat zal het zijn een volgenden keer? Komt zonder beslissenden slag de vrede tot stand, dan mag men er op rekenen, dat Duitschland zijn militaire macht nog ge weldig versterken zal. Waarom zou het straks Engeland niet met honderden duik- booten omsingelen'? Zelfs schijnt daarvoor geen stukje Belgische kust noodig, en-zou zoo stoute onderneming wellicht van Cuxhaven uit kunnen slagen. Deutschland über alles. Het is verkregen. Von Bethmann-Hollweg heeft onlangs in den Rijksdag verklaard, dat er een nieuw Europa moet komen, waarin Duitschland noch van Rusland, noch van Frankrijk, noch van Engeland iets te duch ten heelt. Eigenlijk Is dat nieuwe Europa er reeds. Als Deutschland über Al les. Wellicht kon zelfs weinig gewicht in de schaal leggen het zich voegen van Noord-Amerika bij het achttal. Maar de Balkanstaten Ja, die konden Turkije be nauwen. En zoo laat zich wel verklaren de overigens weinig verheven grond poli tiek, Waarmee de Entente-Mogendheden genoemde Staten tot meedoen schijnen to willen verlokken. Slagen zij1 daarin niet, dan is voor het ontkomen aan het nieuwe Europa, dat eenige gelijkenis zou hebben met het verdwijnen van Europa, wellicht alleen nog hoop te vestigen op 'financieele Prof. F. vergeet bljjkbaar, dat vóór „Deutschland über Allesde 'woorden „Ich liabe" gelezen behooren te worden. Eerst dan is de zin der uitdrukking duidelijk. Er is reeds herhaaldelijk op gewezen, dat men met „Deutschland über Alles' niet bedoelt een a'des overheerschend Duitschland. uitputting van Duitschland. Maar anders? Bij de alles overtreffende macht, dio Duitschland op hef slagveld openbaart, wil het zich zedelijk rechtvaardigen door het publiceeren van geroofde stukken. Met verkrachting van het recht, in strijd met een bezworen tractaat. heeft Duitsch land België aangevallen. België kon dit niet geioogen, naar ook onlangs schreef generaal Staal. Mocht fcelfs naai- de tractaten het niet doen. Zoo Viel aan België van Duitschland's kant niets te verwijten. Stroomen bloods zijn daar vergoten; een groot deel des lands is verwoest; terwijl België buiten alles stond. En wat ziet men thans? Dat Duitschland gaat publiceeren geheime stuk ken, die het in Relgië's regeertngskasten vond. Tegen dergelijk bedrijf moet toch elk eerlijk hart in verzet komen. Het minimum van fatsoen had veeleer geëischt, dat Duitschland gewapende madhi bij de archieven had geplaatst om ze te verdedigen tegen elkeen. Maar zelfs afgezien daarvan, wat wint Duitschland er mee? Een jaar ongeveer schijnt noodig te zijn geweest, om de uittreksels te maken, en niemand weet wat weggelaten is. Terwijl al wal laatstelijk gepubliceerd werd, weêr voorzoover men zien kan geheel omverwerpt het vroeger geleverde be toog, dat België zijn neutraliteit ten bate van Engeland en Frankrijk had prijs ge geven. Het nieuwe Europa, Ja waarlijk. Europa had aan vernieu wing behoefte. Door onderwerping Van alle macht aan het recht, aan de geboden Gods. Zoo alleen kan er ware vernieu wing komen. Maar het nieuwe Europa>als Deutschland über Alles, na-ar Bismarcksche politiek, is wat anders. Zij het al. dat na het Bismarcksche suc ces in 1870 Beets, profetisch, daarop dit mooie liedje maakte Want de Aadlaar die nu zweren mag Op zijn verbreed© vlerken. Houdt alle volken in ontzag Met dien ge-duchten vleugelslag, Waarin hem God blijft sterkc-n. BitinenSanö. I) r. K u y p e r is van zijin verblijf in het buitenland te 's-Gravenhage teruggekeerd. Machinistenschool. Gisteren is de marine-machinistenschool te Dordrecht officieel geopend. De vice-admiraal G. P. Hecking Colen brander, commandant van de stelling van de Monden van de Maas en van het Haringvliet, heeft de openingsrede ge houden. N. R. Ct. Lancfbotsw esi Veeteelt. Tent'.ionstwllinq Zaaigranen. Goes. Wij brachten heden een bezoek aan bovengenoemde van de Z. L. M. uit gaande tentoonstelling in een der lokalen van de Landbouwwinterschool. Het zijn hoofdzakelijk zaden die in 't najaar wor den uitgezaaid. Die in October gezaaid worden Zijn hoofdzakelijk tarwe, rogge en wintertgerst. Vandaar dat er weinig bij Waren die speciaal tot de voorjaars- zaden gerekend worden, als met nanne liaver en erwten. Toch werden ook van deze laatste nog enkele zeer mooie in zendingen bekroond, hetwelk uit de deze week 'te verspreiden bekroningslijst zal blijken. |De tarwe was meerendeels Wilheknina- tarwe; slechts een enkel partijtje Esseix was aanwezig. Er wordt dan ook haast geen andere soort meer in Zeeland ver bouwd dan de Wilhelmina-tarwe, zij heeft wegens hare betere qualitieiten, en hoog ste opbrengst alle andere variëteiten, o.a. Zeeuwsche Tarwe en Essex verdrongen. De bedoeling van dergelijke tentoonstel lingen is de landbouwers op te wekken Zeiven zich bezig tte houden met de ver betering der gewassen. Dit geeft onder anderen dit groote voordeel dat dc handel in zaaizaden blijft onder de landbouwers zeiven. Koopt een boer van die tentoonge stelde tarwe dan weet hij van welke grond stof het zaad genomen is, welke land bouwer zich met de vexz'orging belastte en of het een betrouwbaar adres is; of het iemand is die vooraan staat in do beweging tot verbetering der zaaigewas- sen. Ook kunnen zij langs dezen weg hoogere prijzen bedingen. Wij zagen tarwe van f 15,50, terwijl de marktprijs veel minder bedraagt. Wij zagen ook quali- teiten tot eenvraagprijs van f 18 tot f20. Gelijk gezegd wordt de bekroningslijst pas later gepubliceerd. Wij namen echter bereids de namen op van inzenders, aan wie het diploma kon worden toegekend; die het hoogste cijfer behaalden bij keu ring op gtam, daarna bij keuring op monster, dat aan de eerstgenoemde keu ring bleek te beantwoorden. Hunne na men zijn Voor WilhelminatarweA. N. van Lan- geraad te Ouwerkerk, J. Krijger te Krab- beudijke, AV. Koning Wxn. te Rilland Ba^h, Bathpolder. Als een bijzonderheid dient vermeld, dat dit laatste een monster is van mot heet water behandeld zaad; dat wil zeggjen volgens een methode welke berust op het brengen van het zaad in water dat Verwarmd is op een temperatuur noodig om dit te ontsmetten tegeh bepaalde ziek ten; in dit geval steen- en stuifbrand. Noor Rogge: jM. Krepel te Rruinissq en J. Ramondt te Sas van Gent. Vootr Wintergerst: 1. C. de Zwart te Zuidzande. Voor ZegehaverW. Koning W. polder, RilLand-Rath. 'Deze liaver bleek niet mooi [gekleurd, doch deze heeft een slecht oogstweer gie' had, wat echter op de qualiteit van geen invloed is. Deze tentoonstelling mag uitnemend ge slaagd heeten. Vele landbouwers, ook van Schouwen-Duivelond, gaven van hunne be langstelling blijk. Het afsnijden der ranken. Door veel aard lie zieteldrs worden, aeni gen tijd na het plukken der aardbeziën, de ranken afgesneden; anderen doem dit liever niet. -Het is misschien niet on dienstig eens even onze aandacht te ves tigen op een paar jiroeven, welke ge nomen werden, cwn een antwoord te krij gen op de vraag, of het wegnemen der ranken een gunstigen of ongunstigen in vloed lieeft op de vruchtopbirengst, in dien de planten overigens op geheel de- Zelfde wijze worden behandeld en over dezelfde ruimte kunnen beschikken. Wij ontleenen betreffende deze zaak het vol gende aan het beknopt verslag dei' land en tuinbouwproefvelden. De Rijkstuin- bouwleeraar voor Aalsmeer en omstre ken oogstte van de bedden met Laxton's NobleRanken verwijderd in 1905, 51,75 K.G., in 19011 59 K.G.; ranken doorge groeid in 1905 40 K.G., in 1906 28,5 K.G. Met Jucunda: Ranken verwijderd in 1905 60,25 K.G., in 1906 66,5 K..; ran ken doorgegroeid in 1905 40,25 K.G., in 1906 22 K.G. De Hijkstuinbouwlecraar voor Limburg noteerde, Laxton's Noble: Ranken verwij derd in 1905 8,1 K.G., in 1906 17 K.G.; ranken doorgegroeid in 1905 4,5 K.G., in 1906 15,75 K.G. Met Jucunda: Ranken verwijderd in 1905 7,15 K.G., in 1906 27 K.G.; ran ken doorgegroeid in 1905 2,1 K.G., in 1906 11 K.G. Het. voordeel was dus aan de zijde Van het verwijderen der ranken. Ook de Rijksturnbouwleeraar voor Gel derland nam, naast de vergelijkende proef tusschen twee cultuur-methoden, de proef betreffende den invloed van het wegne men der ranken. Hij koos hiervoor do variëteit Dr. Hcugg en legde 2 bedden aan met ieder 3 rijen planten en 2 bedden met ieder 2 rijen planten. Van een der bedden met 3 rijen en van een der bjeddetn met '2 rijen planten werden de ranken verwijderd, van de andere liet men zo doorgroeien. De resultaten waren3 rijen, ranken verwijderd in 1905 1,5 K.G., in 1906 4,85 K.G.; 3 rijen, ranken doorge groeid in 1905 1,45 K.G., in 1906 4,50 K.G.; 2 rijen, ranken verwijderd in 1905 1,1 K.G., in 1906 3,50 K.G.; 2 rijen, door gegroeid in 1905 0,9 K.G., in 1906 4 K.G. Het verschil in opbrengst was dus al zeer gering. ,ln hoeverre de variëteit in deze zaak een woordje meespreekt, wa gen wij niet te beslissen. üit de Provide. Benoemd tot dijkgraaf van hel water schap Baarland D. Meulenberg te OuJelan- cte; in het bestuur van den de Looze- polder, tot dijkgraaf B. F. van üpdorp- te Hoek; en tot plaatsverv. dijkgraaf R. .1. Scheele te Ter neuzentot gezworene van den Wilhelmina,polder Zui d - Bevelend L. Kranenburg, te Wilhelminadorp. Middelburg. Tegen C. v. H., alhier, is door" de politie proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling van ruiten in de woning van een bum-man. Goes. Zondagmiddag ongeveer kwart voor drie is op den Poel weg bij Goes de 8-jarige Jacoba B., die met een 6-jarig zusje in het gras speelde, door een indi vidu met slechte bedoelingen aangerand- Het zusje snelde naar huis en waarschuw de den vader, wien diet gelukte, dear onverlaat in handen te krijgen. Hij werd later aan de politie overgeleverd. Hol Mee!; een zekere J. G. uit Wolfaartsdijk te zij i die wegens een dergelijk misdrijf reeds tot gevangenisstraf veroordeeld werd. Hij is gisteren voor den officier van justitie te Middelburg geleid. (M. Ct.) De nieuwe Veilingsveref-ni- g i n g. Hedenmiddag had de eerste veiling plaats vanwege de pasopgerichte Veilings- vereeniging „Goes en Omstreken", in bet lokaal hoek Ganzepoortslraat, bij de Steenenbrug. Alvorens tot de veiling van de aange geven partijen fruit over te gaan, nam. de voorzitter de heer Verhoek het woord In zijn openingswoord releveerde spreker, dat de Vereeniging, welke aanvankelijk met 17 loden opgericht was, thans reeds 109 loden telt, waaronder vele verbouwers en handelaren. Gelukkig acht spr. de benoe ming van dhr. J. M. van Weel© als veiling meester, dhr. A. Schrijver ais afslager en dhr. J. de Wilde als controleur, welke allen het hunne zullen bijdragen tot bloei der jonge Vereeniging, evenals het bestuur en de overige leden. Spr. constateerde met genoegen, dat ec-nig© bestuursleden van de Veilingsver- eeniging „Zuid-Beveland", tegenwoordig zijn, en wees er op, dat goede samen werking tusschen de beide Vereenigingen in beider belang is. Na de medewerking van de Pers te hebben ingeroepen, deelde de heer Ver hoek nog mede, dat de heer Chr. Zandce, keurmeester der veiling, geheel belange loos den veilingmeester bij de veilingen zal bijstaan. Vervolgens werd overgegaan tot de „groote veiling", die weldra gevolgd werd door een „kleine veiling". De aanvoer was zeer bevredigend, evenals de op komst van het publiek. Zelfs liet' het zich aanzien, dat de lokaliteit spoedig te klein zal zijn, om de fruitpartijen en het pu-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2