Telegrammen. t. Gemengd Nieuws. Laatst® Berichten. ANerJei. Briefwisseling Rechtszaken. iarkfherichien. Sport, Marktprijzen van Tarwe en Suiker. m njzer heer liaai! photo iP" MeK bet ding, ienein dajai"- ji dit ingin. we ulius :er|an- n die vet".- dat orde- riste- rolgï isto- did pole- to diems en heer op- ichen titeld van voor iig is door dat het van uikt, het elen, e li- reten acht onze 1 w. van iaan van 0'. a. de volgende ingekomen stukken Ben schrijven van eenige leder der maat schappij, waarin zij het volgende voor stel doen De afd. Middelburg van de Z. L. M. acht het niet gewenscht, dat het Bemid delingsbureau van Walcheren blijft door gaan met het passeeren van de hande- laars uit deze omgeving door de bestel lingen van veevoeder op te dragen aan iemand buiten Walcheren, en noodigt het bestuur uit zoodanige stappen te doen, dat bet Bemiddelingsbureau geheel zal ophouden met het aanschaffen van vee voeder, of door publieke aanbesteding ook de Walchersche handelaars in de gelegen- hei dzal stellen om naar de levering mede te dingen. Een exemplaar van het werkje „De Rijksinkomstenbelasting en landbouwboek houding". Ver-slagen en mededeelingen van de di rectie van don landbouw pg. 15, no. 3 Schrijven van het hoofdbestuur inzake de oprichting van een accuntant-bureau voor leden van de vereeniging. Een verzoek van de slagerspatroons- vereeniging om mede te werken aan do weder oprichting van een "veemarkt, waar toe de burgemeester reeds alle mogelijke medewerking toezegde. Het programma van hel 17e Neder Jandsch Landbouwhoudkundig Congres. Jaarverslag der vereeniging van gedi plomeerde leerlingen van cursussen in land- en tuinbouwkunde in Walcheren. Verschillende reeds vroeger gepubliceer de circulaires van den Minister van Land bouw en regeeringsbureaux. - Alvorens deze ingekomen stukk.en wer den behandeld, was het woord aan den heer W. Kosten, die eene lezing hield overBoekhouding voor het landbouwbe- drijf. D eheer Rosten wil niet lang stilstaan bij het nut van het boekhouden, maar wijst er op, dat thans aan de geïnter neerde Belgische landbouwers in ons land boekhouden wordt geleerd en zij later met hun kennis onze landbouwers zullen be- concur reeren. De moeilijkheden aan het boekhouden verbonden ontkent spr. niet., maar het zijn denkbeeldige moeilijkheden, die kunnen worden overwonnen. Zoowel het verschil van de te verbou wen producten; het op zichzelf staan van man en vrouw; het gebrek van tijd; alles is uit den weg te ruimen. Maar wat niet zoo makkelijk uit den weg is te ruimen, is het gebrek aan kennis, en daarom bepleit spr. een bu reau voor boekhouden. Zulk een bureau zal controleerend optreden voor hen, die zelf boekhouden, het helpen bij afsluiten van boeken; doch ook zal het de geheele boekhouding voeren, waarbij de geheim houding Verzekerd is door dat er niet volgens namen maar mei cijfers gewerkt wordt. Voor hen, die zelf boekhouden willen, geeft spr. eenige inlichtingen. Men begint met opmaken van een inventaris; op welke wijze dit moet geschieden toonde spr. met een voorbeeld op het bord aan. Eerst moeten alle bezittingen opgeteld, de schuld afgetrokken, en men krijgt zijn vermogen. Bij de berekening van de winst moet de vrouw medehelpen, want anders is niet na te gaan, wat het huishouden kostte, aan groenten, boter, eieren enz. Zij!, die .niet wil weten wat op ieder deel van het bedrijf verdiend wordt kan met eenvoudige boekhouding terecht. Maar zij, die een goed overzicht over hun be drijf willen hebben, zullen behoefte ge voelen aan oen kasboek, een groot boek en Wellicht ook aan een onkos- tenboek', -een vordering- en sehuldien- boek, spr. is bereid een cursus te leiden, want hij kan niet in drie uur volledig boekhouden leeren, zooals een brochure aangeeft, te kunnen. Bij aansluiting aan bet bureau krijgt men iedere drie maanden een overzicht en tevens wenken, die uit vergelijking tusschen de verschillende landbouwbedrij ven zijn voortgekomen. Boven het bu reau dient eene commissie van toezicht te staan. Spr. eindigt met de mededeeling, dat de beste termijn is van Mei tot Mei. Hierna werd gelegenheid gegeven vragen te stelled, en deelde de heer Kosten naar aanleiding daarvan mede, dat een even tueel© cursus 13 tot 15 lessenizial Vorderen. Uit de opmerking van een der aanwe zigen bleek, dat hij meent, dat er maar steeds meer kosten bijkomenook wildio deze spreker doen uitkomen, diat de boe- Ben eigenlijk leven van den afval van de producten. De heer [Kosten zeide, dat blijkt, dat deze spieker hot nut van boekhouden niet inziet, maar wijst er o-p, dat in Duifschliand, Zwitserland en andere landen en ook leeds in Groningen bureaux ge vestigd zijn, die met succes werken. Uit andere opmerkingen bleek', dat men vleesde voor het zich mengen van an deren in zijn zaken. Zij, die nu niet voldoende het belang begrijpen zullen het later doen. Op een vraag van den voorzitter, den heer J. Polderdijk, zeide spr., dat hij niet makkelijk Iqan zeggen hoeveel een cursus zlal kosten, dit hangt van het aantal deel nemers af en spr. belooft coulant te zul len zijn als altijd. De heer jM- BoogeSd meent, dat het bureau meer op den voorgrond moet wor den gebracht als een cursus, omdat dit ook'Tiet hoofdpunt was op de algemeene" vergadering te Goes. De heer Kosten zeide, dat het bureau 'zieker komt, als de boeren het belang Vla» het boekhouden begrijpen; spr. komt niet om geld to verdienen, maai' om heit belang van de landbouwers zelf. Dei beer Btoogerd drukt er ook nog eens op, dal het optreden van den heer Kos ten een gevolg is van het besluit van da algemeene vergadering. De voorzitter1 las hierop het desbetref fende schrijven van het hoofdbestuur voor, waaruit, blijkt, dat voor- f 25 deelname aan het bureau mogelijk is. Spr. en voorzitter waren het dan ook eens, dat cursus en bureau samen kun nen gaan. De heer KieLstfla wees er op, dat de bedoeling is, .dat ieder deelnemer zich direct aan den heer Vorsterman van Oeyn opgeeft voor het bureau. De heel' [Melis vroeg of de afdeeling ook bei-eid zou zijn een dorpscommissie te subsidieeren. De voorzitter meent, d!at de meeste deel nemers zelf kunnen betalen. De heer Melis meent, dat de jongeren zulten deelnemen. De voorzitter en de heer Kosten wezen er op, dat ook de ouderen hard onder richt noodig hebben, de vaders zullen niet hun zaken aan de zoons willen toe vertrouwen. De beer [Melis ontkent dit niet, maar vreest voor deelname van veel ouderen en. het is beter teen half ei dan een leege dop. De beer F. P. Polderdijk acht kennis van boekhouden, vooral voor de belas ting, hoog noodig. Men kijkt dan door zijn -eigen bril en niet door dien van anderen. De heer Kosten verklaart zich gaarne bereid op een of ander dorp de zaak nog eens uitgebreider toe te lichten. De heer J. H. Geschiere wees er op, dat de ouderen het heden noodig hebben kte-nnis te hebben van boekhouden, voor -de jongeren is dat slechts in de toekomlst. Dezie spreker wees o.a. nog op de gpootei waarde van afval, die men als waarde loos beschouwt. De voorzitter bracht dank aan den heer Kosten voor zijn toelichting. Vervolgens Werd het bovenstaand schrij- ven inzake het bemiddelingsbureau in be handeling genomen en wees de voorzit- 'ter er op, dat de afdeeling het bureau, niet laan stop- zetten, omdat de afdee ling het niet oprichtte, maar dit ge schiedde door." het Nederlandsch Land- bouwcomité. De "heer M. Boogerd meent, dat dit niet juist is, de afdeeling richtte het bu reau op, op verzoek van het comité. Spr. heeft reeds in April dhr. Zwager man ietr op gewezen, dat door handelaren- voldoende in de behoefte kan worden voorzien. De heer Zwagertrnan was het eerst ma(t spr. eens, doch later niet meer en ook het bureau kan niet ingaan op een ver zoek ook de handelaren hier in de omge ving in 'de gelegenheid te stelten roer voer te leveren. B-ij het begin van den oorlog bezorgde de regeering koopjes aan de landbouwers, maar thans verkoopt de regeering de ingevoerde voeders publiek en, hield het werk van het bureau eigen lijk op; en had het bureau ontbonden moeten' worden, maar het werd een pro pagandist voor coöperatief inkoopen, enl nu ontwricht het den hand-el en spr. ge looft, dat de leden van het bureau Zelf wel zullen inzien, dat dit niet goed is. De- heer F. P. Polderdijk vraagt of het niet jnogelijk is, dat de prijzen zullen worden opgedreven als het bureau op houdt met haar werk. De beer Boogerd zegt, dat alteen op Wlalcheren het bureau nog veevaedetr koopt, in andere deelen van Zeeland niet! meer, en daar zijn ook de prijzen niet hooger geworden. De h-eer ,J. TI- Geschiere meent, dat da iaandrang voor aanhouden uit de plaat selijke groepen, o.-a,. Grijpskerke, is ge komen. De heer Boogerd acht het juist de groot ste grief is, dat het bureau vroeg aan de plaatselijke vereenigingen of men op •moest houdenhet bureau had zelf moeten beslissen. Van- -verschillende zijden werd de wen- schelijkheid van het voortbestaan van het bureau, bepleit. De heer B-oogerd wijst er nog eens mieit klein op, dat het bureau slechts een steun comité was voor de moeilijkheden ont staan door den oorlogstoestand, en toen die moeilijkheden op-hielden, hadden de leden van het bureau zich tot hun taak moeten bepalen; spr. geeft op! een vraag! van den heerKielstra volkomen toe, dat het bureau zich ook niet tot de hande laars had moeten wendendit zijn belang hebbenden. De voorzitter houdt vol, dat de afdeeling niets er over te zeggen beeft en dat ieder) lid' moet weten of hij nog aan het bureau wil 'bestellen (of niet. De heer Boogerd wil het bureau ni-et opheffen, doch wil, dat het niet meer veevoeder zal leveren. Na nog enkele besprekingen werd met 28 tegen 20 stemmen en 1 blanco een voorstel verworpen van dhr. M. Boogerd om z'n voorstel heden af te handelen en daarmede besloten het voorstel tot de volgende vergadering aan te houden. Inzake het verzoek van de Slagerspa troons werd op voorstel van den voor zitter besloten dit ook aan te houden. Bij de behandeling der notulen van de vergadering van 1 Maart werd overgelegd een schrijven van de N. V. Veevoeder en Kunstmesthandel, waarbij deze zich bereid verklaart als vroeger haar balans en gewichten tegen de gewon esubsidie weder beschikbaar te stelten. Bij de rondvraag deelde de heer C. Franse mede, dat Donderdag lB September een Tentoonstelling zal worden gehouden van de zaaimonsters van de op stam goedgekeurde gewassen. Ongelukken. Spelenderwijze ge raakte te Amsterdam een knaapje onder een motorwagen van lijn 6. De wielen gingen het knaapje over het lichaam mat gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad, Nadat de wagen was opgevijzeld, kon het lijkje worden bevrijd en naar het Gast huis worden overgebracht. Als tragischo bijzonderheid bij dit ongeval moet noy worden medegedeeld, dat de vader van het knaapje eerst heden in Amsterdam was gekomen, om tegenwoordig te zijn bij de begrafenis van zijn vader. Zijn boontje had men even verlof gjeg-evdo de woning te verlaten om eten weinig aan de gedrukte stemming, welke begrijpe lïjkerwijze thuis heerschte, te ontkomen. Te Westerbroek is ben 2-jarig kind nabij de ouderlijke woning verdronken. De 03-jarige J. B. te Ureterp is bij haar woning, te water geraakt en verdron ken. Te Asch is een 4-jarig meisje in een tobbe miet kokend water gevallen -en aan de- bekomen brandwonden overleden. Op de kermis te Zaandam is Zaterdag nacht eén jongeman in een twist met een Belg, die tijdelijk aldaar werkzaam was, met een mes in die onderbuik gestoken, zoodat zijn toestand zorgelijk is. To Rotterdam is een werkman, dile op een in vaart zijtnden tramwagen wilde sprin gén, gevallen e.n doodelijk ges vond opge nomen. Na 38 jaar teruggevonden. Een trouwring, welke 38 jaar geiteden door idem landbouwer jG. v. W. te ■Nijimegten was verloren, kwam dezer dagten op merk waardige wijze te voorschijn. Toen n.l. een zoon van -genoemden landbouwer, op het land arbeidende, -eenige boeren koolplanten uittrok, zag hïji aan een der wortels iets glinsteren. H|et bleek, dat de wortel door den verloren ring was ge groeid en dezen op die wijiz-e weer boven de aarde had gebracht. Smokkelaars aangescho ten. Gisternacht is door de grenswacht to Overdinkel, (gemeente Loisser), geschoten op 'n smokkelaar, vermoedelijk -een Duit- schor, die vooral' driemaal was aangeroe pen en door een schot in de lucht, gewaar schuwd. Getroffen viel de smokkelaar neer; hij kon rich echter nog oprichten en over de grens ontko-mien. Op de plaats waar hij neerviel werden twee bussen petroleum- gevond-en. Het eerste gerucht luidde, dat het scho-t doodelijk was ge-, \veest; -een Duitsche grenswacht verklaar-' de echter da.t het schot door het dijbeen whs gegaan. Nabij Nispen ziijn twee Éelgische meisjes, oud omstreeks 24 jaar, toen zij trachtten, smokkelwaren over de grens te brengen, door de Hollandsche grenswacht aangeschoten, met het gevolg, dat het eene -gedood -en het and-ere levens gevaarlijk gewond werd. Een gered Nederlander. Te Wildervank (Gr.) heeft zijn familie geheel onverwacht bericht ontvangen van den oud-en matroos Jan Sluiter, vroeger vracht rijder van Veendam op Hoogezland, dat hij behoort heeft tot do bemanning van het door de Duitschors getorpedeerde En- gelsche stoomschip „Lusitania". Na drie uren in zee te hebben rond gedreven, was het Sluiter gelukt in een reddingsboot te komen. Daarmee heeft de bemanning nog 18 dagen in zee- rond gezwalkt. De anders niet teergevoelige zeeman schrijft dat het een wreeden aan blik opleverde te zien, dat binnen enkele minuten 1400 menscben in de golven, hun graf vonden. Na aankomst in Engeland is dettnan in het hospitaal te Liverpool opgenomen, waar hij- nog verblijven moet als een ge volg van hetgeen hij hij de scheepsramp heeft moeten lijden. De .auto-geschiedenis. Uit Assen wordt gemeld; Vrijdagmorgen bood de 25-jarige VV. Eykelkamp -een. goud-en ketting met horloge bij een goudsmid te ko-op aan. Aan den ketting bevond rich een tijgernagel. Het viel den goudsmid op dat de ketting ear tijgernagel overeen kwamen met een beschrijving van de voor werpen, gestoten bij de anto-aanrancling in de So-eren.sche bosschen. De politie werd do-or hem gewaarschuwd, waarop het jongtnensch, dat, werkzaam was te Musselkanaal, werd opgespoord. Bij het onderzoek bleek, dat hij van Zondag- tot Donderdagavond niet in zijn betrekking was geweest. De patroon wilde hem bij zijn terugkomst niet m-eer in dienst ne men, waarna hij rijn intrek had genomen in een hotel. Toen de politie te Mussel kanaal aankwam, kwam hij juist per fiets van Stadskanaal. Hij werd gearresteerd. Op hem werd gevonden een horloge, portefeuille en andere voorwerpen. Uit de brieven, die zich in de portefeuille be vonden, bleek zeer duidelijk- dat d© aan houden© in Apeldoorn is geweest. Hij bekende dan ook dat hij geruimien tijd een auto had bestuurd, maar dat de eigenaar zoo- dronken was dat de ver dachte de auto had verlaten. D-e diefstal van het horloge werd door hem ontkend. Hij beweerde dat hij -een en ander in Dedemsvaart had gekocht voor de som van 1' 25. Hij- is gevankelijk naar Assen overgebracht, waar het onderzoek- zal Worden voortgezet. Laaghartig. Op een nacht zijn te Steenwijkerwold twee in de weide loo- pende koeien door een of meer onver laten de hakkepezen doorgesneden. D-e vorige week trof een ko© van een an deren landbouwer hetzelfde lot. D-e- die ren moesten direct afgemaakt worden. D e keizer der Sahara. Jacques Lebaudy is kort na rijn ontsnapping uit het krankzinnigengesticht op Long Island weer opgepakt. De „Keizier der Sahara" had zich in rijn hoofd gezet hij een boer dertug duizend runderen te gaan koopetn voor* de legers der geallieerden en was hierover juist aan het onderhandelen, toen men hom vond. Overstrooming in Italië. Da stad Bari (Oostkust van Italië) is door zware overstrooming geteisterd. Op som mige plaatsen stond hot Water 5 vo-ert hoog. Het spoorverkeer is gestremd. Er zijn 13 menschen om 't leven gekomen ein velen gekwetst. Minister Salandra heeft 400 lire ge schonken tot leniging van den nood. ST. PETERSBURG, 6 Sept. Bij den in gang van den Golf van Riga zijn 3 en 4 Sept. verscheiden® malen vijandelijke vliegmachines boron de Zeestraat van Irbcn geweest, waar zijl bomm-en naar onze torpedobooten wierpen. De water vliegtuigen zijtn door het kanonvuur van onze torpedobooten verdrevenOp den linkeroever van de Dana kreeg de vijland versterking en deed hij bij Friedrichstadt pogingen een overgang ov-er de Dana to forceeren. Wij moesten 3 Sept. bij Linden n.aar den rechteroever terugtrekken. Onze troepen trokken zich bij Friedriehstadt terug, daar de bruggen over die Duna in brand werden geschotenIn die streek van Jacobstadt belemmeren d-a Duitschers onzen opmarsch. Bij Wilna blijven wij den vijand tegenhouden. PARIJS, 6 Sept. (Officieel). Communi qué van 11 uur: Rondom Neuville, Roc- lincourt en aan het front in Champagne hij Souain duurt de- artilier"(©bedrijvigheid voort. Ui Argonne had een zeer hevig artillerieduel plaats. Bij Aprémo-nt en ten noorden Van Flirey -een minder hevige be schieting. Een communiqué bevestigt dat do Engelschen successen behaald hebb-en op het noordelijk oorlogstooneel aan do Dardanellen. ST. PETERSBURG,'6 Sept. In de Zwar te Zee hebb-en twee van onze torpedo jagers den Turkschen kruiser „Hamidie" en twee Turksche torpedo-booten aange vallen. Na ©en strijd van 2 uur heeft d-e vijand de vlucht moeten nem-ein naai1 dein Bosporus, in gehavend-en toestand. Onzie torpedojagers achtervolgden hem. De vij and liet 4 schepen met steenkolen gela den, in den steek. Deze werden door ons in den grond geboord. ROME, 6 Sept. Aan het Trentinofront had tusschen kleine troepenafd-aelingen een treffen plaats. Op verscheidene punten van bet, Karstplateau zijn wij vooruitge gaan. LONDEN, 6 Sept. De „Hjesperian" is ge zonken, terwijl het schip gesleept werd. HELLEVOETSLUIS, 6 Sept. Zondag morgen om 5 uur is de bliksem inge slagen in den toren van de Protestant- sche Kerk te Oudenhoorn bij Hellevoet- sluis. De toren vatte vlam en vandaar geraakte de kerk in brand. Men slaagde or eindelijk in het vuur te blusst hen. Het vrij kostbare orgel is verbrand. De kruis kerk dateerde van 1625. GRONINGEN. De rijkspolitie legde beslag op een achttal opnamen van den zincograaf C. A. de Jong te Groningen, welke de vorige week gemaakt waren van de begrafenis van een Engelschen geïnterneerde. RILLAND-BATH. Benoemd tot agent van politie te Rotterdam de lieer D. Weststrate Jz. alhier. Den militair, die verleden week het ongeluk had met een jachtgeweer in zijn voet te schieten, is in het hospitaal te Middelburg een voet afgezet, AMERSFOORT, 8 Sept. Hedenochtend is de Chemische fabriek De Valk uitge brand. De schade wordt door verzekering gedekt. LEERDAM. Op den Leerdamschen weg gemeente Leerdam is Zondagmiddag brand ontstaan in de boederij van den heer Kloek waarin 150 militairen inge kwartierd waren. De brand is waarschijn lijk ontstaan tengevolge van het springen van een granaat. De boerderij is geheel afgebrand. Een zeldzame reglenboog Door de Metereologische Observatiepost te Lauenbui'g ia een zeldzaam natuurver- schijnsel' "waargenomen na ,e-en hevig otw e der in Slees wijk Holstein. Terwijl' het onweder, dat in de buurt van Mölln woedde, naar 't Oosten opdreef, werd van het Zuid-Oosten naar het Noord- Oosten een donkerblauwe wolkenrand ge vormd, welke zich uitstrekte tot het Ze nith en straalde de zon in het wolklooze Westen in vollen .glans. Plotseling ver scheen in den namiddag in bet donker blauwe Oosten een regenboog van zeld zame klé-urschakeering. Hij bezat een hoogte van ongeveer 22 graden hoven den horizon en z'ijfn uitein den reikten wat zelden waargenomen is nog' van den horizon over bosch en veld tot ongeveer 250 M. van den waar nemer, zoodat de getroffen aardopper vlakte in prachtige kleuren gedompeld was, waarbij) vooral rood, geel en groen overhcerschtenD-it verschijnsel is, hier door te verklaren, dat aan het observatie station Mölln en verder naar het Oosten gedurende de observatie een hevige plas regen viel. Vijf minuten na het eerste Ver schijnsel' verscheen nog een tweede regen boog, die de bekende zeven kleuren in omgekeerde volgorde dus rood onder en violet boven vertoonde. Volgens de wacht te Lauienburg duurde dit wonderlijk optisch verschijnsel onge veer een kwartier. H.H. Berichtgevers gelieven geen raadsverslagen te zenden; wanneer daar in alleen sprake is van beëediging raads leden en herkiezing van wethouders. Middelburg. In de heden gehouden zit ting van den Raad van Beroep had de uitspraak plaats inzake C. B. te Middel burg, waarbij de uitspraak der Rijksver zekeringsbank werd vernietigd én aan klager ingaande 21 Juni 1915 een voor- loopige rente van f0.463 per werkdag werd toegekend. De vordering werd ontzegd en de beslissing bevestigd inzake W. S. te Middelburg, J. P. K te Vlissingen, C. v. H. te Ritthem, J. H, wed. W. I. te St. Annaland, N. Z. wed. A. v. 't W. te 's Heerenhoek. Inzake A. K. wed. J. de R. te Stop- pelsdijk en M. v. H wed. A. de B. te Clinge, werden klaagsters niet-ontvan- kelijk verklaard. Rotterdam, 6 Sept. Binnenlandsche granen: Tarwe niet ruim ter markt, iets lager verkocht f 11.a f 12.enkele partijen iets hoo ger. Gerst met minder aanbod. Chevalier f 16.a f 16.60. Wintergerst en Zomer- gerst zonder kooplust. Haver ruim ge toond, lager verkocht f 12.k f 12.75 Buitenlandsche granen; Maïs, Amerik mixed disp. £230, afvv. disp. f212, f206, f198 f109, La Plata nieuwe oogst d-isp. f 187, stoomend f 188, afl. Sept.— Dec. f 188. R o g g e La Plata st. f 335, Aug.15 Sept. afl. f325, Western f300. Eieren. Zeeuwsche f6.50 a f6.80 p 100 stuks, Overmaassehe f 7.25 a f 7.57. Varkens. Aanvoer 541 situjcs. Prijts: 45 a 471/2 tot. 49 crt. Lichte voor export 39 a 43 ct. Aardappelen. Rrielsche Kraton f3 a f3.20; Geldersche Kralen f3; Zeeuw- sohe Eigenheimers f2.20 a f2.40; Zteeuw- sche Blauwe f2.90 a f3; Zeeuwsche Bonte f2.80 h f3; Spuische Eigenheimteirs f2.60 a f2.70; Poters fl.50 a fl.60. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 870 st. blauw, 730 st. Gron., 200 st. wit. AMSTERDAM, 6 Sept. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuwsche eigenh. per mud f2.10 a 2.40 Zeeuwsche bonte f3.—„3.10 Zeeuwsche blauwe f2.90 „3.10 Andijker bonte f0.0.— Andfjker blauwe f0.„0.— ADdijker muizen, groot f0.0.— Schoolmeesters f 0.0. Friesche borgers 14 f 0.— 0. Friesche blauwe f3.„3.10 Ypolder borgers f0.— 0. Eigenheimer poters fl.70„1.90 Hillegom eigenh. groot f 0.— 0 Hillegom eigenh. klein f 0.0. Hillegommer kralen f 0.„0 Friesche eigenheimers f' 0.— 0.— Geldersche blauwe f 0.0. Aanvoer 6 ladingen Zaterdag 4 September 1815. CHICAGO. Tarwe. Sept. Dec. Mei 4 September 94 90a/a 94°/8 3 96 92'/, 96'/, - 97V, 94% 98% 93» 97»/, 1 a 96% NEW-YORK. Tarwe. 4 Sep. 3 Sep. 2 Sep. 1 Sep. North 103'/, 105'/, 107'/, 106'/4 Roode Winter 113'/, 115% 116'/, 113'/, Sept. Dec. 4 September 102»/4 3 104% - 2 1 106% 1 105'/, - N. R. C. D e zwem wed strjjd t e Mid delburg. In aanvulling op het verslag in ons nummer van Zaterdag kunnen wijl thans melden, dat de wedstrijd tot het einde toe uitstekend geslaagd is, het aantal deelnemers was in de meeste wedstrijden veel 'minder dan was opgegeven, hetgeen betrekkelijk toe te juichen was, omdat daardoor voor de aanwezigen meer af wisseling ontstond en het geheel tijdig, namelijk te ongeveer half zies was afge- loopen. Ofschoon velen der heeren bestuurs leden. en hun assistenten nog nooit een zwemwedstrijd zagen en nog minder hielpen organisieeren, liep het geheel vrij vlug van stapel. Op het terrein waren ongeveer SOO be talende bez,oekers. Daar er door verandering op het laatste oogenblik in de deelnemende ploegen, tefn door niet altijd even gemakkelijk verkrij gen van de juiste opgaaf, Zaterdag enkele kleine onjuistheden of onvolledigheden in de door ons vermelde uitslagen stonden, f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3