Binnenland Reclames. Haemorrhoiden. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Reclames. Gemengd Nieuws. I *o bezet. Er wenden 400 gevangene» gemaakt Het leger van generaal Von Galiwitz brat den tegenstand 'der vijandelijke ach terhoeden aan den weg Alekschizy (ten 'Zuiden van Odelsk)Switslotsch. De te- geïgtroep nam gisteren in 't geheel meer dan 3000 gevangenen, veroverde een ka non en 18 machinegeweren. Rij de legergroep van Leopold van Beie ren. De strijd ittm den uitgang der vervol- gingboolonnes uit de moerasengten ten Noorden van Rrushanny is in vollen gang. Big de legergroep van Von Mactensen. Bij de vervolging is de Jassojlda bij Selez on Kar lus - Ka j a-Beresa en do stfleek van Antopel (30 lv.M. ten Oosten van Kobrin) bereikt. Generaal Von Bothmer nadert strijdend den Sereth-sector. Vrijwilligers uit Zuid-Afri- ka. Te Plymouth zijn 100 manschappen aangekomen, die in Zuid-Afrika dienst do den tegen de Duitschers en nu naar En geland zijn gegaan om dienst te nemen in het expeditieleger op het continent. Een Duitsche v.lucihteling. Er is uit het kamp der krijgsgevangenen op Man weer een Duitscher ontvlucht, maar hij werd spoedig weder gearresteerd. Toen een politiebeambte den vluchteling wilde aanhouden, trok deze zijn mes en dreigde hij den politiebeambte dood te steken, deze riep daarop boeren te hup. Enkelen van dezen waren met geweren gewapend, maar aarzelden te schieten. Toen een patrouille feoldaten verschoen gaf de Duitscher zich onmiddellijk over. Naar den vrede? Gelgk wij gis- iteüfen meldden heeft Kardinaal Gibbons aan President Wilson een boodschap des Pausen betreffende den vrede overhan digd. De Kardinaal heeft gesproken over. een plan om tot den vrede te kamen, welk plan in hoofdtrekken overeenkomt met dat, waarover don laatsten tijd in de .dagbladen van gedachten is ge wisseld en welk plan vermoedelijk be rustte op uit Europa- ontvangen inlichtin gen. De kardinaal vertelde, dat de verminde ring van de spanning tusschen de Ver- eenigde Staten en Duitsehland het eerst genoemde land in een gunstige positie plaatst om nuttig te zijn in het tot een eind brengen van den Europeeschen oor log. Hij zeide, dat zijn opvatting ten dezen gebaseerd is op de mogelijkheid van een overeenkomst tusschen Engeland en Duitsehland betreffende de z.g. „vrije zee", hetgeen dan zou kunnen leiden 'tot be sprekingen over de Vredesvoorwaarden. Kardinaal Gibbons scheen van meening te zjjn, dat er spoedig onderliandeJingen zullen worden geopend om een einde aan den oorlog te maken." Echter wordt aan de gezantschappen der bondgenooten wei neg hoop gekoesterd, dat het huidige oogenblik gunstig zal zijn om met suc ces te pndetrhandelen. Volgens ambtenaren aan die gezant schappen zouden de bondgenooten geen anderen vredo willen, dan oen op de voorwaarden, waarvoor hun gewapende strijdkrachten vechten. Interventie van Japan? De „Lokal-Anzeiger" verneemt uit Genève: Het door 0e Entente yerlongde op zich nemen van nieuwe ver [dichtingen door Japan bracht groote moeilijkheden mee, Zpodat de jegee'ring te Tokiot voor de onderhandelingen met Dt'icassé aan den Plaïijschen gezant nog den Romeinschen gezant Ilayasch toevoegde. Aan de „Pfetit Parisien" verklaarde laatstgenoemde, dat de wereld verrast zou zijn over wat de Japanners nog zouden doen. Of de vraag of Japan bij de Darda- mellen zou optreden, antwoordde Hayasch ontwijkend. Uitvoer gascokes. De Pruisische minister van Handel en Nijverheid heeft dien uitv oer van gascokes naar neutrale landen verboden. „Tubantia." Nieuwe veldtenue voor gene raals. Bij Kon. besluit is de volgende veldüemuo voor generaals vastgesteld De pet is van 'het model als de be staande, doch evenals de band van fijn grijs laken. De veldjas,-do schouderbedekkingen, de rijbroek en de jekker zijn mede van fijn grijs laken; do jekker kan ook van water dichte stof of gummi zijn. De veldjas is voorzien van een rij van 7 uniformknoopen, eon staande kraag, van hetzelfde laken als de jas, is omgeven door geschulpt gouden borduursel; do mouw-opslagen, zijn mede van grijs laken, broed 8 c.M.; de panden zijn zóó lang, dat de onderkant er van overeenkomt met den onderkant van de mouw bij omlaag ge- strekten arm; in elk der voorpanden is oen schuin geplaatste schootzak, tarwij] de achterpanden met zakkleppen, elk voorzien zijn van 3 uniformknoopen of 2 uniformknoopen en 1 taillehaak; op de borst 2 buitenzakken met klep, dosge- wenseht opgenaaid. De schouderbedekkingen, lang 12 en breed ongeveer 5 c.M., zijn voorzien van een leeuw en daarboven een kroon, beide in gpud geborduurd. De rijbroek heeft aan de buitenzijdo '2 biezen van scharlaken rood laken, elk breed 3 a 4 pi.M. en geplaatst op een ouderlingen afstand van l'c.M. De knoopen van verguld metaal Ziijn voorzien van granaten. In veldtenue kan naar verkiezing de zwarte of de grijze kleeding worden ge dragen. Haemorrhoiden (aambeien) worden ge woonlijk Veroorzaakt door verstopping, een een zittende levenswijze, zwangerschap, sterk prikkelende purgeermiddelen, enz., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stokende pijn zeer nadeelig op het humeur van den lijder. Dikwijls worden zij ver onachtzaamd, hetgeen aanleiding kan ge ven (tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Foster's Zalf heeft vanaf de eerste aan wending een wonderlijk verzachtenden en heelenden invloed. Een geschikt diëet en nauwkeurige opvolging van de gebruiks aanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de H. H. de Paauw Co.; t© Middelburg bij dhr. Joh. de Roofe, Vlasmarkt K 157. Toezending gesqjhiedt franco na ontv. van postwis sel a fl.75 per doos. Door den minister van waterstaat is benoemd tot buitengewoon oprichter bijj de verbetering, enz. van de Rijks' zee- en oeverwerken in Noord-Holland de heer M. G. Riemens te Colïjjnsplaat. Middelburg. Stukken Gemeente raad. Naar aanleiding van het adïes van de afd. Patrimonium te Middelburg tot invoering ,van den vrijen Zaterdag middag met ingang yan 1 Januari 1915 voor gemeente-werklieden en ambtenaren merken B. en ,W. o.m. op: Ons geheel vereenigende miet 'de rap porten van de chefs der verschillende takken van dienst dienaangaande, hebben wij de eer U in overweging te geven op het verzoek vlan adressante afwijzend te beschikken. Wat de bedrijven, gasfabriek en duin waterleiding aangaat, berust dit ons ad vies op de overweging, dat invoering van den vrijen Zaterdagmiddag slechts mo gelijk zou zijn voor een klein deel van het personeel, terwijl het grootste deel zou moeten werken, omdat de aard van deze bedrijven het stop zetten van den arbeid gedurende een bepaalden tijd niet. toe laat. Zoodanige regeling zou ongetwijfeld tot moeilijkheden aanleiding geven. Deze zelfde overweging geldt wel is waar niet voor het G. E. B. maai- de werkzaamheden in dit bedrijf zijn niet van zoodanigen aard, dat het noodzakelijk voorkomt den vrijen tijd, welken de werklieden genieten, uitbreiding te doen ondergaan. Wat Fabricage aangaat onderschrijven wij de meening van den gemeen te bouw meester, die de invoering van den vrijen Zaterdagmiddag ongewenscht en onnoo- dig acht. Ongewenscht, omdat juist de Zaterdag middag, ook in verband met het schoon maken der scholen, dan een bij uitstek geschikte middag is voor het uitvoeren van eventueel noodige herstellingen aan de schoolgebouwen en -meubelen, waar voor dan gewoonlijk een deel der werk lieden beschikbaar ,zijn moet. Ver dei' stelt de gemeentereiniging ook jirist dien middag gewoonlijk bijzondere eischen aan het betrokken werkvolk, ter wijl de plantsoenarbeiders mede dien middag eigenlijk niet gemist kunnen worden, daar' de schooljeugd haren vrijen Zaterdagmiddag bij voorkeur in het plant soen doorbrengt en dan den werklieden aldaar nog handen vol werks bezorgt, om een en ander er des Zondags wat ooglijk te dSoen uitzien. Onnoodig omdat de ambtenaren zoo wel als de werklieden bij Fabricage, te vreden zijn met den bestaanden toestand. Bovendien komt het ons voor dat, daar gelaten in hoeverre in groote fabrieks plaatsen b.v. een vrije Zaterdagmiddag noodig *ïs voor rust of ontspanning dei' betrokken werklieden, zulks daarom toch niet overal geldt. De Commissie van Fabrikatie is van meening, dat reorganisatie van de werk tijden voor de arbeiders dor Gasfabriek en Duinwaterleiding gewenscht is en dat, wanneer daartoe wordt overgegaan, het instituut van den vrijen Zaterdagmiddag daaraan zal zijn te jerbinden. Naar aanleicÜng van het verzoek van eenige winkeliers tot het wieren van markt venters zeggen Burgemeester en Wethou ders o.m. het volgende: Wij hebben de eer er Uwe aandacht op te vestigen, dat een adres van donzlelf- den aard in 1912 tot Uw College is ge richt en afgewezen. Aan de overwtegingan, welke toen aan ons voorstel ten grond slag hebben gelegen, hebben wij thans geen nieuwe toe te voegen. Wij blijven van meening, dat het kunst matig weren van marktventers en het tegenwerken van het thans bloeiende en nog steeds groeiende marktverkeer in het algemeen belang zeer te ontraden is, om dat, waar een uitgebreide markt een groot marktbezoek en dus vele indirecte voor deden voor een groot aantal ingezetenen met zich brengt, eene beperking van dat marktverkeer wellicht ten voordeel® van enkelen maar zeker ten nadeele van vele anderen strekken zou. Wij hebben mitsdien de eer u voor te stellen op het adres afwijzend te be schikken. Op de aanbeveling ter benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand (vac. C. Verhage) komen voor: 1. J. A. Vertregt, 2. ,Mr. L. van Andel, beiden lid van den Gemeenteraad alhier. B. en W. stellen voor de pensioens grondslagen der hieronder genoemde leeraren vast te stellen op het bedrag en met ingang van den datum, achter hun ne namen vermeld: Dr. L. Rank, l'Sopt. 1914 f2850; W. K. Kuiler, 1 Febr. 1915 f 195; J. H. Wattez, 1 Sept. 1915 f 360. Ingekomen bij het Steuncomité al hier, sedert de vorige opgaveWekelijk- sche bijdragen, Week van 26 Aug. f 164.10; Maandelijkscho gift van J. I). f 10; Teeken beambten, Controleurs, Bazen ea Onder- bazen der N.V. The VV'itrite Works Ltd., f25.32V2; Wekelijkse he gift Mad.me Ein. B. D. frs. 15; Voor de 55e uitkee- ring was noodig f 444.75. De Penningmeester, HERM. ROASSON. Voor de wedstrijden bij het sport leest oo 21 Sentember a.s.. werden aan de veroeniging Uit het VolkVoor het Volk reeds verguld zilveren medailles toe gezegd door de hoeren P. Dumon Tak, jhr. nar. A. van Reigersberg Yersluijs, mr. W. Polman Kni.seman, mr. F. J. Sprenger en de vereeniging „Handels- belang", en zilveren medailles door den voorzitter en door den heer A. J. H. de Zeeuw. Goe». Bevolking. In de tweede helft dei' maand Augustus rijin in deze gemeente Ingekomen: J. J. Blondel, huis knecht uit 's-G raven hage, Oostwal 260; F. vian den Berg, huisknecht, 's-Graven- liage, Beestenmarkt 219; D. van do Kreeke. werkman, Kloetirige, Jasperse 6traat 37. Vertrokken: K. Houterman, bak kersknecht, naar Middelburg; J. Vierge ver, slagersknecht, Roosendaal; J. Pie- terse, zuivelbereider, Ierseke; A. Frankin, winkeljuffrouw, Vlissingen; J. S. G. Han- nink, wed. Van der Hoek, 's-Gravenhage A. Jacobs Jr., schilder, GendringOn; W v. Apeldoorn, timmermansknecht, Utrecht; M. Nouse, boerenknecht, Kattendijke M. Ct. Vlissingen. Van de frarn, die te 9.40 van het Badhuis vertrekt, ontspoorde gis teravond op het Betje Wolfplein de hij- wagen. Er werd nu alleen met den motor wagen naai- Middelburg gereden, waardoor do dienst geen vertraging ondervond, al leen zaten de passagiers vooral van Mid delburg af als haring in een ton. Dinsdag worden met de mailboot uit Engeland verwacht een 50-tal rieko Duitsche geïnterneerden, die alhier wor den uitgewisseld tegen de morgen ver wachte Engelschen. Koudekerke. Door de zorg van den Bur gemeester zal Woensdag a.s. des middags versche kabeljauw en schelvisch uit IJmui- den verkocht worden voor matigen prijs per K.G., en wordt ieder in de gelegenheid gesteld voor de volgende week op te geven hoeveel K.G. men alsdan verlangt. Tholen. Vrijdagmorgen had aan het veer alhier een ernstig ongeluk plaats doordat het paard van De Groen, vrachtrijder van Bergen op Zoom op Poortvliet, hetwelk voor een zwaai- geladen kar stond, met een sprong van de pont afging, waardoor de geleider, C. de Groen, kwam te vallen en de zwaar geladen kar over zijn lichaam kroeg- Inwendig zwaar gekneusd werd hij in de oesterioods van den heer Overman binnengedragen, van waar hij, nadat dok ter Jekel de eerste hulp had verleend, per tijtuig naar Poortvliet is gebracht. Zoom Terneuzen. We ontvingen een exemplaar van het Programma der uitvoering, op 8 September alhier te geven door do Christelijibe Zangvereenigijng „Mobilisatie- klanken". Het bevat een keur van bekende en minder bekende liederen, waarvan oen tweetal voor rekening van een sopraan soliste komt. We noemien van het rijke programma Nederland en Oranje (H. A. P. de Waart); De twee jagers (Blattinacher)Zonsop gang (Mendelssohn); Meinacht (Fr. Abt); 31 Augustus (M. H. van 't Kruijs); en Het Geuzenvendel op den ThuismarscJi (F. W. Spredjl). Ds. J. F. van Hulsteijn zal een openings- en een slotwoord sproken. Gaarne wekken wij allen, die maar eenigszins in de gelegenheid zijn, op om deze in zekeren zin merkwaardige uit voering te gaan brjiwonen. Het programma bevat veel moois en het jonge gemengde Zangkoor belooft een goede uitvoering, want sinds de oprichting is er met lust en bezieling gezongen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Asperen, J. v. Rijs te Tjerk- •werd; te Doetinchem, H. Smelt te Ha- Kcrswouide. Geref. Gemeenten. Tweetal te HoedekenskerkeJ. Fraanje te Rotterdam en G. II. Kersten, te Ierseke. (Rotterdammer.) Bedankt voor Tholen door A. Janse 1e Barneveld. Middelburg. Tot den nieuwen cursus der Handelsavondschool alhier, die Don derdag 9 Sept. aanvangt, zijn toegelaten tot de [voorbereidende klasse: Aa. Ca. Bellaart, Ca. van Boven, C. J. Dourleijn, E. Flifse, J. Groenenburg, J. Inkman, A. J. Leijnse, R. Lammens, A. Mageheels, L. de Smidt, P. Sipkes, J. Sipkes, W. F. Wiesner, J. do Lange, E. J. Bastiaanso, Ma. Vergouwe, A. C. Dekker, A. Simpe laar, E. Modrnan, P. J. Joosse, J. H. van der Plank, Ja. Ca. "Sturm, M. J. Beckers, A. iM. Pundlce, J. J. Pundke, F. van Heulen, B. yan Hoek, C. J. Mink, C. J. Augusteijn, A. de Raare, J. Ifeeman, E. Frelier, JU. Van Sparrentak, M. Ho nig, J. van Driel, J. Verhpge, A. Jobse, Ja. A. Cijsouw, I>. C. de Vlieger, M. M Vergouwe, M. Jesayes, Ja. M. Akkerman, C. Boucherie, J. C. van Luijk, J. H. Wi gard, M. van Helleman, L. van de Sande, ,W. Goedhart, J. Sinke, A. Adriaanse. Tot de eerste klasseE. T. Boljeu, J. Dronkers, W. H. Groene wiegen, F. A. Knaat, W. A. Minderhout, C. de Roos, W. Vermeulen en S. Vroom. Tot de tweede klasse: (voorwaardelijk) J. Maljers. Tot de derde klasse(vooiwaardelijk) S. Vertregt. De nieuwe cursus vangt aan met 52 leerlingen in de voorbereidende klasse; 25 in de eerste, 22 in de tweede en 20 in de derde klasse, totaal 119 leerlingen. Door het bestuur- werd besloten met den aanvang van den nieuwen cursus in de voorbereidende klasse behalve on derwijs in de Fransehe. taal, ook voortaan onderwijs in de Engelsche taal te doen geven. i 1 Axel. Benoemd tot hoofd eter Chr. school alhier (Niéuw-straat) dhr. A. Coumou, hoofd te Sluiskil. Met den benoemde stond op het tweetal dhr. G. P. Buijze, onder wijzer te Maassluis, en bevorens te Goes, IV ijngaaitlstraat NED. HERV. KERK. Zondag 5 September 1915. Soes. 9.30 u. ds. De Vries. 2 u. ds. Steinz. Bed. H Doop, Cat. Zondag 35. 6 u. ds. Homburg. Alle beurten coll. Herv. School. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) 'Mijnheel- de Redacteur! Sta mij toe even op te komen tegen de volgende zinsnede in uw stuk „Schennis der Neutraliteit", lui dende: Indien het eerlijk spel was van Engeland om wegens deze neutral iteits- sehennis van België aan Duitsehland den oorlog te verklaren, dan mag dit wel b ij zonder gewaardeerd worden. Gelooft u nog een oogenblik, onverschil lig wie of de oorzaak van den oor-log is, dat dit de reden van Engelands ingrij pen is? Is het niet in Engelands pels en kamers gezegd, dat al had Duitsehland de neutraliteit van België niet geschon den, men toch met den oorlog had mede gedaan. Schendt men zelf Tan die zijde niet Mytilene behooreride aan Grieken- Land? Dankend voor dë plaatsruimte. Een trouw lezer. (Op den inhoud van dit schrijven hopen we eerdaags terug te komen. Red.) Ongelukken. Te Rotterdam is in het ziekenhuis een 14-jarige jongen opgenomen, die in een pakhuis met zijin hoofd tusschen de goederenlift was ge raakt en daarbij ernstig was gekwetst. Gisteren is uit liet IJ onder Amster dam het lijk van een onbekenden man, oud 28 a 30 jaar opgehaald. -Bij Vars- seveld is een landbouwer- overreden 'en gedood. Tijdens een binnenbrand te Amsterdam kregen de vrouw des huizes en haar beide dochtertjes van 13 en 11 jaar wonden am gelaat en onderarmen. Allen Werden naar het ziekenhuis ver voerd. De Koekanger moordzaak. Men schrijft uil Hoogeveen aan de „Msb." Naar aanleiding van het dagblad-be richt, betreffende de onthullingen in de bekende moordzaak in het Koekangerveld, spraken wij heden te lioogöveen met de gebroeders Klaas en Roelof Bakker en Evert Victorie. Victorie wien wij mede- doelden, dat hij in een dagbladbericht werd aangeduid als de hoofdschuldige, nam do zaak zeer kalm op en verklaarde een gerust geweten te hebben. Wel ver klaarde hij, dat hij op dien howusten avond op zieor korten afstand de hut van Bakker, is gepasseerd, an vlak bij dezie hut heeft staan fluiten en roepen of zijn kameraad (waarmee hij naar de Emmer- markt zou gaan), ook langs de spoorlijn kwam, maar wanneer hij had geweten, dat er zoo iets Trees-olijks zou gebeuren of gebeurd was, dan had hij daar niet voorbij gedurfd. Wel is deze V. destijds verdacht van den moord en is hij tweemaal voor den rechter van instructie ge-wecst. Ook is er huiszoeking bij hem gedaan, maar overigens was er toen geen ander bewijs tegen hem, dan dat hij 's avonds in de huurt is geweest en dat hij een paar plekken op zijn gezicht had, waarvan de herkomst niet duidelijk was. Zij erkenden zelf beiden het meest voor de daders te worden aangezien. Klaas gaf ala gijn meening te keiman, dat toon zekere ran A. (die kort na den moord is overleden) de phrder .was, die had n.L hun vader vroeger mishandeld en daar voor drie maanden gevangenisstraf gehad, hij zou den moord uit wmak hebben be dreven. Weer een slachtoffer. De Hollandsche grenswacht onder Wolder heeft zich gisternacht verplicht gezien te vuren op een persoon, die bij een poging om de grens te overschrijden geen gevolg gaf aan haar aanroepen. De man werd door een kogel in het achterhoofd getrof fen. Gistermorgen naar Calvariënberg te Maastricht vervoerd, is hij daar spoedig overleden. Het bleek te zijn de 38-jarige Arn. St., uit Riempst (België); hij had een kleine hoeveelheid spek over de grens willen brengen. Ontvlucht. Uit Schaesberg wordt aan de „L. K." gemeld, dat bij de mijn Oranje-Nassau II, Donderdag drie uit Duitsehland gevluchte Russen zijn aange komen. Zij waren 's nachts own- de in dezen regentijd vrij sterk str oor reende ri vier- de Worm (grensscheiding) gezwom men en zagen er beklagenswaardig uit. Voor zoover men uit hun Russisch kon opmaken, waren ze met vijf personen gevlucht, maar waren er twee van hu» metgezellen doodgeschoten, Brand aan boord. Gistermid dag werd er brand ontdekt aan boord van de motorboot Annie, in de Nieuwe Haven te Dordrecht. De brand is vermoedelijk ontstaan door- dal, toen een chauffeur de motor in wer king zette, de vonk van de ontsteking sloeg in een benzineresorvoir. Het vuur greep spoedig om zich heen en vond in de kajuit een goede prooi. De chauffeur trachtte miet oen emmer water het vuur to blusschon, doch toen vloeide do bran dende benzine overal heen. Aan de gas ten van een spuit gelukte het ten slotte het vuur meester te worden. Bijna drie vierde van do boot is verbrand. Een „loopgraaf" in een i n- terneeringskamp. 'Men meldt uil Bodegraven aan do Maasbode: Uit het interneeringiskamp „Wioiiker- sc-hans" is dezer dagen bijna een tweetal Engelsche officieren ontsnapt. Het tweetal was de minstens 15 M. broe-de gracht reeds overgezwommen en had zich in het hooge riet verscholen. Een voorbijganger merkte hen op, waar-schuwde de betrok ken autoriteiten en een half uurtje latei- konden zij binnen de wallen verhalen van hun korte ontvluchting. Wat evenwel gisteren gebeurd is, had grooter gevolgen kunnen hebben, indien liet plan gelukt was. Men had ean „loop graaf" gemaakt. Het begin was in een der kamers, het einde zou in de gracht zijin. Eiken nacht overdag ging dat slecht werd er met „ploegen van 4 officieren" pan gewerkt. De los gewerkte aarde uit Üe loopgraaf werd onder den planken vloer verborgen, vandaar dat niemand hun werk heeft opgemerkt! Nog een paar dagen de loopgraaf zou perfect in orde geweest zijn en op een goeden morgen zou er aan de ontbijttafel geen enkele Engelsche officier te zien zijn geweest. Jammer voor de heoren is het plan mis lukt, de loopgTaaf is gedicht pn thans kunnen zijl weer eens een nieuw plan do campagne samenstellen. L In elk geval is -een zeer waakzaam oog hier hoog noodig 1 Een wonderdier. Door den vee arts te Winterswijk is dezier dagen een rund verlost van een kalf, in de. genees kunde genaamd thoracopagus. Dit kalf bestaat uit twee kalveren, die met de borstbeenderen en een voorbeen aan el- kaai- gegroeid zijin. Dit voorbeen splitst zich ten slotte nog in twee ondervoeten Verder zijin nog aanwezig de bedde an dere voorbeenen, twee normaal' ontwik kelde koppen, die geheel van elkaar ge scheiden zijin en twee normale achter stellen. Beide kalveren waren van het manne lijk geslacht. Het wonderproduct is op sterk water gezet, en reeds is een foto grafie genomen. Muziek in de treinen. Door de directie der S.S. is het personeel met nadruk herinnerd aan heit destijds uitge vaardigde verbod mot betrekking tot het maken van muziek in de treinen. Nog maals wordt aan het personeel opgedragen nauwkeurig toe te zien, dat het beroep ▼an spoorwegmuzikant niet worde uitge oefend. Overtreders wan dit verbod moetein op het eerstvolgend station uit den trein worden verwijderd en zoo zij voorzien zijn van een abonnementskaart, moet deze ingetrokken worden. Het nikkelen dibg. Geen sprookje, lezer! Van do week vond een voddenraper te Groningen op een morgen in een aschbak aan een van de Singels te midden van allerlei afval een in een vloeipapier gewikkelden beugel. De vod denraper verkocht het „nikkelen ding", Zooals hijl het noemde, aan een koopman in de Prinsenstraat voor vijftig cent. Maar deze bemerkte al heel spoedig, dat het „nikkelen ding" een beugel was: en zag dat het voorwerp niet van nikkel was. Om zich zekerheid te verschaffen ging hij met het voorwerp naar een goudsmid. Daar hoorde hijl, dat de beugel' niet van nikkel, maar van oud-ducatengoud w:is, fcn dat hiji een waarde van ongeveer dui zend gulden vertegenwoordigde. Toen Onze koopman dit gehoord had, vervoegde liiji zich onmiddellijk aan het hoofdbureau van politie, waar hijl de recherche mede- decling van den zonderlingen koop deed. De recherche spoorde den voddenraper in zijn woning in een der zijstraten van den Ooeterwleg op en hoorde van hem op welke plaats hij de vondst gedaan had. De koopman bezorgde de» goudett beugel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2