Telegrammen. Kerknieuws, Onderwijs. Semersgd feuws. Laatste Berichten. tanefboüw en Veeteelt. Rechtszaken. 1913 om op .of omstreeks 10 November a .a. in wërkelijikian .dienst te komen. Door een agent ran politie werlden hedenmorgen op den Seisweg, dus bin nen dfen verboden kling voor veevervoeï, een drietal koeien aangehouden. Op last van den veecontroleur werden die die- ten opgesteld in afwachting van de komst wan den districts-veearts. Hedenmorgen werd aan den markt koopman v. I). een plaats op de mankt geweigerd, omdat hij verleden week hor loges, die hoogstens 10 cent waard zijn, wooir hooge prijzen o.a. van f 1 verkocht. Goes Men verzoekt ons een goed woord te schrijven in het belang van de Goescho Handelsschool. Gaarne voldoen wij er aan. De school' is een stichting van de Vereeni- ging voor Handelsonderwijs. Het doel is jongjedieden, die den 14-jarigen leeftijd be reikt hebben, op te leiden voor den handel pf tot eenige betrekking, waarvoor meer kennis wordt vereascht dan het gewoon lager onderwijl» geven kan. En dergelijke betrekkingen zijln er vele. Wij denken aan fle groentetelers, die met hét buitenland correspondentie staan of bestellingen tan en naar het buitenland hebben uit te voerencommissionairs, ook op do naburige dorpen, die bijl ondervinding ken nen dein fast van minder alzijdige oplei ding'; wellnu) dezulken zijln nu in de ge legenheid om hun zonen en dochters een opleiding te verschaffen, welke beter is dan die zij zeiven hebben genoten. Men vrage bij den secretaris, den heer Oosterbaan, of bijl den. directeur, den heer L. v. Bruggen, een prospectus aan, en men zal1 zien dat de Handelsischool een der ivuitti|gste inrichtingen is welke onzid gemeente rijk is. Het schoolgeld bedraagt voor de verplichte vakken: Boekhouden, Handel «rekenen. Aardrijkskunde, Neder- Iiamdsch en Machineschrijven slechts f 15 per jaar. Voor iedere vreemde taal f2.50. De nieuwe cursus 'begint 13 September a.s. De keuring voor de landstormi- plichtigen (jaarklasse 1913) zul plaats hebben ten Raadhuize alhier, op Woens dag 8 September 9 uur voorm., en voor de landstormplichtigen (jaarklasse 1914) des namiddags 1.30 uur. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Augustus Telegrammen: verz. 1304, on tv. 2001, overgen. 2476, totaal 5781. Gesprekkenverz. 2125, ontv. 2113, overgen. 5969. Lokaal 2650. Totaal 12857. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Be\eland behandeld: Kantoren. Verz. Ontv. Tot. 10 27 37 47 57 104 40 63 106 24 42 66 30 33 63 57 81 138 101 96 17 131 35 93 235 39 113 201 367 44 65 55 47 65 454 132 97 81 145 Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 'sHeer Arendskerke 44 57 'sHeerenhoek 41 55 'sHeer Hendriksk. 8 9 Heinkenszand 64 67 Hoedekenskerke 10 25 Kamperland 40 53 Kapelle 106 129 Kats 15 24 Kloetinge 47 65 Kortgene 100 101 Kruiningen 186 181 Kwadendamme 22 22 Nieuwdorp 22 43 Nisse 19 36 Oudelande 20 27 Ovezande 35 30 Rilland 210 244 Schove 59 73 Waarde 34 63 Wissenkerke 25 56 Wolfaartsdijk 44 101 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland 24 44 68 Borssele 52 30 9 91 Colijnsplaat 105 66 3 174 Driewegen 39 23 62 Ellewoutsdijk 65 53 118 's-Gravenpolder 72 125 197 's-Heer Arendskerke 73 127 200 's-Heerenhoek 95 32 127 Heinkenszand 36 32 68 Hoedekenskerke 45 49 94 Kats 31 30 61 Kamperland 100 39 139 Kapelle 244 97 7 348 Kortgene 137 172 12 321 Kruiningen 197 155 5 357 Kwadendamme- 42 28 70 Nieuwdorp 46 51 3 100 Nisse 39 58 97 Oudelande 30 3 33 Ovezande 69 69 138 Rilland 239 123 11 373 Schore 96 81 177 Waarde 115 68 183 Wissenkerke 71 25 96 Wolfaartsdijk 84 8 92 Kruiningen. Aan de „Midd. Crt." out- l/aeuen wij' het volgende raadsverslag In de Dinsdag gehouden raadsvergade ring te Kruiningen waren afwezig de hee>- ren J. Wondergem en A. L. ,1. de Groot In waardeerende woorden herdacht 'do tioorzitter de nagedachtenis van het on langs overleden raadslid, den heer C. Dék. De voorzitter deelde o.m. mee; dat do Vroeger hesloten verkooping van gemeen- tegoederen heeft plaats gehad met ©en opbrengst Van f 181.40. De nieuwbenoemde telefonist, de heer D. van .der Peijl beeft zijn benoeming aangenomen en Zal in functie treden Zoodra de inrichting, van een kantoor ten Zijnen huize heeft piaats gehad. Op een daartoe ingekomen verzoek be «duit de raad Vergunning te geven tot gebruik maken van eenige lokalen der Openbare school voor zang- en gym nastiek en te geven cursussen aan de mi litairen in verschillende onderwijsvlekten gedurende de wintermaanden. De bewaarschool, tot heden in gebruik bij de militairen voor wachtgebouw enz. zal worden ontruimd 011 weder in orde gemaakt voor het geven van bewaarschool onderwijs. Op een verzoek van den Toeristenbond tot plaatsing van wegwijzers op de kruis punten der gemeente-wegen zal na de demobilisatie een beslissing worden ge nomen. Op een schriftelijk gedaan voorstel van den heer J. Kostense omi een toeslag te geven op de jaarwedden der gemeente ambtenaren tengevolge van de stijging der levensnliddetenprijzenwordt na lang durige discussie besloten eene beslissing te nemen in de eerstvolgende vergadering Een commissie wordt benoemd bestaande uit de heeren J. Kostense, M. Kole en J. Nieuvenhuijze, die in die vergadering een rapport zal uitbrengen over het gedane V.oorstel. Bij de rondvraag' wijst do heer Kosten se op het niet uitvoeren van het vroeger genomen besluit tot verlegging van het marktplein en de putten in de verlegde straten. De. heer Kole vraagt of in deze ge meente niet evengoed als in andore ge meenten de van regeeringswege vastge stelde maximumprijzen van levensmidde len kunnen warden gehandhaafd.' Ned. iHel'V. Kerk. Beroepen te Rouveen, H. A. Heyer te Ronkum. Bedankt voor Nijkerk a. d. Veluwe door F. Kijftenbelt, te Leerdam. Ds. Kniphuizen hoopt 19 Sept. in trede te doen te Retranchement. Vlissingen. Dr. Oberman hoopt 12 Sept. afscheid te prediken alhier, en te Heem stede intrede te doen op 19 Sept., na bevestigd te zijn door ds. L. Aalders, van Bergen op Zoom (Vrederust). Geest en hoofdzaak. In de W aarheidsvri e n d, orgaan van den Gereformeerden Bond, zegt de redacteur ds. M. van Grieken over het besluit van do synode van de „geest- en hoofdzaak- kwestie": „Hiermee is de zaak natuurlijk niet uit juist omdat de meerderheid in de kerk teleurgesteld is. Dat zal zich natuurlijk wreken. Want het is een dwaze verhou ding als de synode, en nog wél onder zéér bijzondere omstandigheden, de kerk in een allergewichtigste zaak voor 't hoofd gaat stooten. Ook hierbij: belijden we: de Heere regeert 1 Wat ons verblijdt is, dat ook door tegenstemmende leden der sy node nog eens nadrukkelijk is uitgespro ken, dat ieder in onze Herv. Kerk naar recht en billijkheid zich gebonden heeft te gevoelen aan de belijdenis in drie vra gen uitgedrukt, in verbond genomen met de belijdenis der Kerk, zooals die uitkomt o.a. in de 12 geloofsartikelen en den Ca techismus. Wie niet eerlijk en ondubbel zinnig zich homogeen verklaren kan met die belijdenis, wat den geest en de hoofd zaak daarvan aangaat, moest zoo eerlijk zijn om heen te gaan!" Geref. Kerken. Beroepen te Ouderkerk a. d. IJsel, J. E. Reijenga te Siddebiuren. Aangenomen naar Broek op Langendijk door R. W. de Jong te Werkendam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grandrapids (Mich. N. A.) door G. van Reenen te Opheusden. De bevestiging van ds. A. Verhage te Leiden door ds. Overduin en de intrede zijn bepaald op 19 Sept. a. s. Middelburg. Na gehouden admissie en herexamen zïjin toegelaten tot het gym nasium te (Middelburg: Tot zesde klasse mej. Bi. A. Wiener; tot de vijfde klass© J. II. Nieuwenhuijte; tot de vierde klasse M. Wielemakër; tot de derde klasse P. A. Verhulst, E. W. Vertregt en R. Weedatot de eerste klasse F. J. A. Smit en Nico- tetta Beijers. Een leerling werd afgewe zen en de candidaat die toelatingsexa men deed, trok zich tijdens het examen terug. Koudekerks- De correspondent van bet Lokaal Comité deelt ons mede, dat die Uniecollecte gehouden aan de huizen op Koudekerk© (Dorp) heeft opgebracht f 123.891/2. Akte-examens M. O. Han delswetenschappen. Het monde ling gedeelte der akte-examens middel baar onderwijs in de handelswetenschap pen, hetwelk wordt afgenomen in het ge bouw „Concordia", aan het Alexanders- veld, te 'Is Gravenhage, zlal behalve op de reeds vermelde data, ook worden ge houden op 1, 2 en 3 September 1915, telkens van 8.30 v'.irt. tot 12.30 n.m. en van 2 tot 4 uur n.m. Ongelukken. Op liet stations- emplacement te Venlo is ©en arbeider overreden. Zijn beide boenen werden verbrijzeld en ook kreeg hij inwendige kneuzingen. Zijn toestand is ernstig- Door den bliksem is Maandagnamiddag in het ka'mip van Oldebroek een Belgisch geïnterneerd militair getroffen cn gedood. Een commies van de Hollandsche Spoor te IJmiuiden is bijl het rangeeren van een trein onder een goederenwagen geraakt en giedood. Het hoofd werd let terlijk Van het lichaam gescheiden. Bij de halte RuincWold is' gisteren een 3-jarig knaapje uit den trein van Gra ningen gevallen. De anr.e jangen werd deerlijk Verminkt in het ziekenhuis te Meppel opgenomen, waar het kort daarop overleed. Noodlottige vergissing. Men schrijft uit Utrecht aan de „Msb.": In de kazerne der veld-artillerie, dronk de landweer-soldaat K. uit een flesch, gevuld met creoline die voor het verdrij ven van ongedierte gebruikt wordt, met vollo teugen, mieenende dat hij een f.osch met koude koffie of thee te pakken had. Hevige benauwdheden volgden en daar de ontboden geneesheer niet in staat was om met de gewone hulpmiddelen den man te helpen, werd hij' naar bat hospi taal vervoerd. 'sMans toestand is zorg wekkend. Tragisch. Omtrent het ongeluk te Leeuwarden schrijft de „Leeuw. Crt." het volgende De familie Bouwer, vader, moeder en de 35-jarige zoon K. Bouwer, een hier be-' kend architect, wonende op Schilkampen, maakten Zondag, naar aanleiding van het 40-jarig huwelijksfeest, met een tweetal verpleegsters, per landauer een rijtoei naar Vecnklooster, oin zuster Landré dank te betoomen voor de zorgen, welke zij aan dezen eenigan 'zoon bewezen had gedurende een vroegere ongesteldheid Toen men Zondagavond huiswaarts keer de, is blijkbaar één van de twee .paar den, die voor het rijtuig gespannen waren, in do duisternis geschrikt voor het spook achtige van den elevator der fabriek aan het Noordvliet-Slot. De koetsier had niet voldoende macht over de panden, dio uitgleden en zoo te water geraakten, de landauer kantelde evenwel niet. Vier van de inzittenden, de vader en de moeder van den' architect en de twee wijkzusters, hadden zich spoedig naar boven gewerkt en werden uit hun benarden toestand ge red door ©enig© toeschouwers. De heer K. Bouwer evenwel was niet bij machte geweest uit het rijtuig te komen, waar van de kap met het oog op het ongun stige weer gesloten was. Hoewel nog spoe dig op den wal gebracht door eenige mannen, die 'do banen van de kap stuk- sneden, mocht het den zusters, die on middellijk haar pogingen aanwendden, niet gelukken de levensgeesten op te wekken Een van' de paarden had zich losgerukt en zWomi naar een plaats, waar het op den beganen' grond kon komen. Het twee de, dat losgesneden werd, stond bij het brugje met den kop boven water op zijn redders te wachten. Autobandieten. G isterenmor- gen vroeg werd op den straatweg Amers foortApeldoorn, nabij Milligen, een 2- persoens auto opgemerkt, waarin een slapende heer. Toen deze wakker gemaakt was, kwaml'hij tot de ontdekking, beroofd te zijln van zijn portefeuille met inhoud en horloge met ketting. Uit de mededee- lingen van het slachtoffer bleek, dat hij per auto op reis van Den Haag naar een plaats onder Apeldoorn, even voorbij Amersfoort eergisteren in den laten na middag op verzoek1 ©en als beer gekleed persoon van omstreeks 30 jaar in de auto had opgenomen. Nabij Milligen ver zocht deze te mogen sturen, wat toege staan Werd. De vreemdeling, die voorgaf den weg te kennen heeft de bosschen van Iioeg-Soeren rondgereden. Tot ztoolang Weet de automobilist wat er gebeurd is. Waarschijnlijk heeft do vreemdeling hem door middel Van aangeboden versnaperin gen bedwelmd, althansi van wat er nadien gebeurd is„ weet het slachtoffer rich niets meer te herinneren. Hiji kWUm eerst gister morgen bij zijln, positieven 'en deed de ont dekking dat .hij beroofd en zijn auto on klaar gemaakt Was. Per wagen begaf bet slachtoffer zich naar Apeldoorn, waar hij de politie met het gebeurde in kennis stelde. De auto die een geweldige knauw gekregen heeft, is door een autohande laar opgehaald. De postverbinding tus- schen Havre en Nederland. Men klaagt er over, dat de postdienst tusschen Havre en Nederland gedurende do laatste weken zeer langzaam gaat. Was do post vroeger 6 fi 8 dagen onderweg, thans duurt het soms 14 tot 20 dagen. De invloed van vruchten. Vluchten zïjin gpzond, vooral' ons Neder- landsch ooft. Appelen, vooral zure, zijln goed voor de maag, maar hebben ook ben uitstekenden invloed op dia hersénfen en' op bet zenuwgestel; talrijke natuUrgenees- heeren bevielen zenuwachtigen memscherj het eten van ve©l; appelen aan. en men aegt, dat er uitstekend© resultaten mee worden bereikt. Napoleon at leen appel, wanneer hij een moeilijk© kwestie had op te lossen. Beethovlen zou een appel ge geten hebben, wanneer hljj! niet in slaa_p kon vallen. Ook pruimen kalmeeren zlenuwachtigen Bovendien heel|en zijl de spieren te ver sterken. Een zeer glezondle vrucht is' voorts de zoete amandel. Ook de noot is buitenge woon goed. Het FransC-he tijdschrift, waar uit wij deze giegevtens ontleenen die wij voorts voor rekening' van haar redactie laten concludeert, -dat vooral de Wer kers met den geest ooft moeten gaan eten. Zijl, die zwaren handenarbeid verrichten, hebben peulvruchten hoodig jein spek, maar de werkers met het verstand, die geen handenarbeid verrichten, kumnien best uit sluitend van amandelen, noten, bananen, meloenen, appelen, peren, pruimen, ker sen en bessen lfevein. (Vox. Med.) Cholera te Ne W - York? Dertig ziektegevallen zijn geconstateerd aan boord van de „President Lincoln" van de Ham- burg-Amerikalijta, welke te Hobo-kien geïn terneerd is. De autoriteiten vreezen met cholera te doen te hebben. Het mceren- deel der zieken is uit Kiautsjau afkomstig- Opgepast te Genua! Van een reiziger, 12 Juli 1.1. met de „Rembrandt" weergekeerd, vernam dei „Javapost" het volgende Toen de „Rembrandt" vóór Genua kwam, was in die stad alles heel ge woon. Een paar dagen zou de boot daar gemeerd blijven. Te begrijpen, dat on der deze omstandigheden Velen van do passagiers eens een Dijkje 'wilden gaan nemen in het zoo merkwaardige Genua. Ook een jong paartje, pas voor 't eerst uit Holland, toog er op uit. Vlug trippelde zb door de straten, blijde van na zooveel dagen geslinger op den Oceaan eens vasten grond onder den voet te hebben. Eindelijk belanden Zij op oen igroot open plein. Juist, had zich daar een massa volk verzameld om de zoo pas aan gebrachte gewonden te zien. Nauwelijks heeft men onze bedde Hol landers bemerkt, of in eens klinkt het: „Duitschers." Ja ,,'t Zijn Duitschers, Duitschers" brult in eens gansch de troep. Wel protesteerden toen onze Hollanders uit. al hun macht, dat ze „Olandési" waren, maar het mocht niet baten. „Ja, 't zïjn Duitschers" klinkt het steeds woe dender" en eindelijk de daad bij 't woord voegend, werpen zie zich woedend op do ongelukkige slachtoffers. Met stokken en Vuisten worden zij bewerkt, terwijl een van hen dra onder de voeten raakt. Gelukkig, dat toen de politie kwam. Met moeite bracht deze hen, door hipt Woedende volk omringd, in veiligheid naar het bureau. Daar werden natuurlijk terstond hun passen onderzocht. Gelukkig, dat ze deze hij zich hadden. Echte Olandési bleken ze, geen kwestie, dat zelfs één van hen Tedesco was. Terstond liet de politie dan ook een auto aanrukken, waarmee onze ongeluk kige reizigers zoo gauw mogelijk naar boord zouden gaan. Maar jawel, nauwe lijks 'zijn ze in den auto gezeten, of vloekend en tierend omringt hen de me nigte opnieuw, thans zelfs met mes en dolk dreigend. De politie zag zich toen gedwongen zelf plaats te nemen in 'dén auto, om alzoo do reizigers Weer vei lig 'te kunnen .afleveren aan de „Rem brandt". Zo kwamen er eindelijk aan, de arme menschen, maar van schrik en mishandeling haast meer dood dan le vend. De mevrouw was o.a. in het ge woel ook haar hoed kwijtgeraakt. Een ander paar was nog! zoo gelukkig geweest bij tijds in ©en poli tie-bureau te kunnen vluchten. Dochde politie, bang voor het volle, hield ze liefst tot 's avonds 9 uur aan. Toen pas mochten ze terug naar de boot, langs een achterdeurtje, waar een auto te wachten stond. Nu zou men denken, dat de hem© van het gepeupel (eindelijk afgieloopcn was. Maai' noem' Dreigiend liep mui het volk te hoop naar de Rembrandt. Door den agent der maatschappij geiwaarschuwd, snelde toen de politie ook hier te hulp. Deze ge lukte liet, 't Woedend© volk op den noodi- gen afstand te houden, doch voor alle ze kerheid kwam,én later nog' 200 militairen aangerukt; dezen hebben toén verder heel den nacht door, ter bescherming van het schip, de wacht moeten houden. Men begWjlpt, dat na deze lotgevallen de passagiers verder niets meer moestetn hebben van Genua an die heetgebakerde Italianen. Toen dan ook 's anderen daags muzikanten, enz. aanboord kwamen, werd er maar heel wéinig notitie van genomen. ST. PETERSBURG, 2 Sept. Aan het front RigaDunaburg toonde de vijand 30 en 3i Aug. alleen in de streek van Friedrichstadt activiteit. Aan den rech teroever van de Wilija blijven wij met succes oprukken. Tusschen Wilna en de Njemen ontwikkelt zich het vijandelijk offensief. Een Duitsche bataljon werd vernietigd en 70 Duitschers en 1 officier werden gevangen genomen. Ten Westen van Grodno hebben wij op 31 Aug. krach tige vijandelijke aanvallen afgeslagen. Het front is 'tot Pripet niet belangrijk gewij zigd. Bij Luzk en in Galicië blijven wij met den vijand in contact, terwijl wij op een korter front terugtrekken. Door onze te genaanvallen berokkenden wij den vijand groote verliezen. Het totaal aantal gevan genen bedraagt meer dan 100 officieren en 7000 man, waarvan een derde Duit schers. Op 30 en 31 .Augustus deed de vijand krachtige aanvallen op een o-tal plaatsen. Wij sloegen den vijand terug. ZURICH, 2 Sept. De Militaire medewer ker van de Züricher Post schrijft: Het lot van Wilna hangt nauw samen met dat van Grodno. De linie Wilina-Grodno moet of geheel behoudén of geheel opgegeven worden. De poging om de positie te be houden moet tot een nieuwen uitslag voe ren. De teruggang van de beele linie staat gelijk met het prijlslgevlen van geheel West- Rusland en daarmede zou natuurlijk de geheele vieldtooht volkomen verloren zijn. LONDEN, 2 Sept. Een telegram uit Buenos Aires meldt, dat aan boord vaQ een Nederlandsch stoomschip brand uitge broken is in de kolenbunkers, en dat men het ruim vol water heeft gezet. AARDENBURG, 2 Sept. Sinds Woens dag verhiedt de Duitsche overheid m Noord-Vlaanderen hef slachten van vee. ROME, 2 Sept, In Avezzano- is een sterke aardbeving waargenomen. Men vreest, dat er vele slachtoffers zijn. PARIJS, 2 Sepl. Officieel communiqué van 11 uur: Op verschillende punten van het front hadden artillerie-acties plaats. Fransche vliegers wierpen in den nacht van den 27en op den 28en bommen op do Duitsche versterkingen te Ostende, op het station van Thorout en op de barakken to Middelkerke. Door een Duitsch avia- teur werden bommen geworpen op Lune- ville, waardoor eenige burgers gewond werden. DUITSCHE GRENS, 2 Sepi In de groóte munitiefabrieken te Düsseldorf weiken Russische, Fransche en Belgische krijgs gevangenen en Duitsche vrouwen. Deze maatregel is genomen, ten einde vijande lijke vliegersraids tegen te gaan. DEN HAAG. Aan het personeel des H. IJ. S. M- is per dienstorder bekentü gemaakt, dat aan de ambtenaren een halvq maand en aan de beambten 14 dagen extra loon zal worden uitgekeerd, zulks in verhand met het 75-jaiig bestaan der Maatschappij. ROTTERDAM. Hedenmiddag is brand ontdekt in de lading van het s.s. „Rot terdam" van de Holland-Amerikalijnver moedelijk is de oorzaak broeiing in de lading katoen. Het vuur kon spoedig ge- bluscht worden. Te Anna Poulowna is hedennacht de in het Balgkanaal liggende schuit van den schipper J. K. gezonken, tengevolge waar van de schipper verdronk. Hijl laat ©en vrouw en vier kinderen achter. De burgemeester van W,ee- nen en Boedapest bi) den Kei zer. Keizer Frans Jozef heeft op StchÖn- brunn den burgemeester van We enen, Weisskirehner, en don burgemeester van Boedapest, Barczy, in gemeenschappelijk© audiëntie ontvangen. De beide burgemeesters kwamen bedan ken voor de hun verleende onderschei dingen van het Roode Kruis met Üe oor- logstfecoraties. Bij de audiëntie hield burgemeester Weiskirchnér een toespraak tot den kei zer, waarin hij zeide, dat de burgemees ters der beide hoofdsteden tot ©en g|eme|en- schappelijken audiëntie gekomen waren om, op de eerste plaats dank te brengen voor de hun toegekende, eettetesekenen van het Roode Kruis. De gemeenschappelijke audiëntie moet echter ook beduiden dat de burgemees ters in vriendschap verbonden te zamen willen arbeiden om het beste voor de toevertrouwde steden overeenkomstig hef algemeen belang van den staat te berei ken. De keizer roemde de dapperheid van de troepen der beide burgemeesters en de verantwoordelijkheid waarmee zijJTrun ambt vervullen ten volle waardeerde, en ook erkentelijk was voor het werk der bei de gemeenteraden. Het verschijnen van de twee burgemees ters in een gemeenschappelijke audiën tie was voor den keizér een groote troost. Met tevredenheid had hij ook vernomen hoe de stad Wieenen en het stadhuis met Hongaarsche en Kroatische vlaggen versierd, walen. De keizer roemde de dapperheid van de troepen uit Weenen en Boedapest ©n betuigde zijn diepste erkentelijkheid aan de bevolking der beide steden voor haa< offervaardige en bereidwillige houding! in dezen moeilijken, maar toch ook groo- ten tijd. i Te Dresden zijn vijf handelaars we gens woeker in levensmiddelen gevangen genomen. Zij hadden een wagenlading aardappelen, welke door een groothande laar, die ze besteld had, was geweigerd omdat een deel der aardappelen verrot was, aan kleinhandelaars én werklieden nog boven den maximum-prijs weten te verkoopen. DEN HAAG. De Rechtbank sprak H. D., die verleden week terechtstond, be schuldigd van het in gevaar brengen van onze neutraliteit, heden vrij. Het 0. M. had een jaar gevangenisstraf geëischt. ZWOLLE. De Rechtbank heeft den sta- tionsbeambte, die door nalatigheid het spoorwegongeluk bij; Hattemerbroek ver oorzaakt' heeft, tot 2 maanden gevange nisstraf veroordeeld. NEERBOSCH. H. M. de Koningin-Moe der heeft heden een bezoek gebracht aan de Weesinrichting te Neerbosoh on aan het R. K. Sanatorium „Dekkerswald" te Groesbeek. Mond- e.n klauw zie er. Rij den landbouwer Sch. onder de gemeente Hoek, is onder het hoornvee mond- en klauw zeer geconstateerd. Al de aanwezige koei en, ongeveer twaalf in apntal zijn afge maakt. Verder rijn de gebruikelijke voor zorgsmaatregelen genomen, om versprei ding der ziekte tegen te gaan. ,.M. Ct." Bij Kon. besluit is aan jhr. mr. W.. H. Hoeufft, op zijn verzoek, met 1 Oct., eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van rechter in de arrond.- rechtbank te Middelburg, onder dankbe tuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. uuunuuitiulipsi!; 11. Kruiningen. Woensdag werd alhier in het hotel „De Korenbeurs" tenoverstaan van den notaris J. van der Kloes voc-ï de erfgenamen van wijlen dhr. H. Zee-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3