Telegrammen. Onderwijs; Landbouw en Veeteelt. ^eme&igd Nieuws. Laatste Berichten. Allerlei. Oorlogsoverzicht. Briefwisseling Afloop vorbpiogesi, aanhestedinp m Burgerlijke Stand. Ds. Meloen herdenkt 5 Oct. a.s. D.V. zijn 25-jatrigen evangeliedienst te Kloe- tinge; voor dien tijd stond Z.Eerw. te Kartenhoef en te Kolijnsplaat. De oudste dienstdoende predikant bij de kerk van Amsterdam, ds. J. H. Wiersma, geboren 13 Mei 1813, hoopt 12 October a.s. zijn 50-jarigen evangelie- arbeid te herdenken. Z.Eerw. stond van 1865 tot 1869 te Amersfoort (Chr. Af- gesch.) van 1869—1873 te Zierikzee (Chr. Geref.), daarna achtereenvolgens te 's Bosch en Schiedam (Chr.'-Geref.), Brus sel (Belgische Zendingskerk) en Maria Hoorebeeke (Vla.amsch Evang.). Na collo quium doetum pred. in Nederland bij do Herv. Kerk van Benschop 15 Juli 1883, Rheden 1885, Amsterdam 15/18 Januari 1888. Geref. Kerken. Beroepen te Oosthem, G. M. v. Hen nes te Bussen; te Oldeboorn, H. Hais- pers te Nieuw- Weerdinge Geref. Gemeenten. Bedankt voor Borssele, dooi' H. Roe lof sen te Zeist. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen, P. Neideck te Enkhuizen. Be Unie-collecte te Schoondijk© bracht dit jaar op in de geref. kerk f 122.04Va. Geslaagd voor de acte Eransch l.o. de heer J. de Visser te Middelburg; voor de acte schoonschrijven m.o. mej. A. H. Gommer te Aalten. Bel a ngstelling voor de Vrije Universiteit. Men schrijft ons: Het voorbeeld door de Gereformeerde Kerk te Marken aan No-ord-Holland ge geven, vond navolging bij de 'Kerk te Haarlem C. Groot is 'het belang der kerken bij: de opleiding van predikanten maar1 niet, min der bij de beoefening1 der wetenschap op grond van Gods Woord. Een Universiteit waar ook de niet-Theologische weten schappen aan de Formulieren van eenig- heid gebonden zijn, in zooverre deze for muiieren de bedoelde wetenschappen ra ken, is de wensch van iedere Gereformeer de Kerk, en waar nu zulk een groot tekort onze -Universiteit bedreigt, is hel plicht -dat dit tekort Wiortlt gedekt. Bat dit do|or de kerk van Haarlem C werd ingezien blijkt wel uit de col lecte die f74.60 bedroeg, en bijna even groot is, als de som der beide collecten van 't vorig jaar. Voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Oud-Sabbinge (gem. Wol- phaartsdijk) de heeren G. v. d. Kreko, onderwijzer aan de o. 1. s. aldaar en J. P. Paulusse, onderwijzer aan eene o. 1. s te Ledden. Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Hervormde school alhier, de heer J. van Bunschoten te Utrecht. - Mejuffrouw J. P. de Windt te Goes heeft tegen 1 November a.s. ontslag ge vraagd als hoofd van de Gereformeerde Bewaarschool alhier. Be heer W. J. van den Bu,ssen, vroeger wonende te Vlissingen, is be noemd tot; eerste onderwijzer aan de open bare opleidingsschool voor inlandsche ambtenaren te Bandoeng (N.-I.) Premiekeuringen van 3 13 j ari ge merries te Kruiningen. De uitgestelde zomerkeuring van mer ries van 313 jaar, zal nu plaats heb ben op het gewone terrein te Kruiningen, Vrijdag den 3d-en September, des voormid- dags te 11 uur. Be nummers 415—427 moeten Aanwezig zijn te 11 uur, de num mers 428 -438 te 11 uur 30, de nummers 439459 te 12 uur, de nummers van 460 tot 470 te 1 uur. ,,Z. L.blad." Ongelukken. Onder Cothen bij Wijk bij' Buurstede is oen 10-jarig knaapje hij het visschen in den Krommen Rijn te water geraakt en verdronken. Te Haarlem is een 3-jarig meisje door een auto overreden en gedood. In den Haag viel een 72-jarige vrouw van een trap, waardoor zij deu rechter onderarm brak en in het gelaat verwond werd. - Uit een haventje onder Rotterdam! is het lijk opgevischt van een 18-jarigen diek- knecht,. die overboord was geslagen. Eergisteravond is to Rotterdam1 'de 60- jarige J. A. C. Nuy, in zijn woning door het binnengaan in een verkeerde deur achterover van de trap gevallen. Br. Spaapen constateerde schedelbreuk. Zon der tot hot bewustzijn te zijn teruggekeerd is de ongelukkige korten tijd daarna over leden. Be 7-jari'ge J. F. v. d. S., uit het Zwaan hals aldaar, is in die straat aan gereden door een mecdwagen. Het knaap je kwam1 te vallen en kreeg voor- en ach terwiel over 't hoofd, met het gevolg dat de dood onmiddellijk intrad. Te Zeven huizen is, doordat de paarden schrokken, een landbouwer pnder een dorschmachine geraakt. Be wielen gingen hemt over de borst. Hij) was onmiddellijk dood. N og een regimentskind. Niet alleen bet kamp van Laren mag bogen op ziijn regimentszoon, ook een landweer- compagnie, gelegerd op Oud-Bussum, beeft haar pupil, den 10-jarigen Andreas uit Amsterdam. Reeds bij 't begin der mobi lisatie in, 1914, toen de comp. nog te Bus- sum lag, voelde deze jongen, die aldaar zijn vacantie doorbracht, zich tot het soldatenleven aangetrokken Met, de reveille 's morgens was hij er steeds op zijn post, maakte hij' zich als boodschaplooper ver dienstelijk, of trok hij mee uit. Verleden week heeft hij op vertoon van een schrif telijke machtiging va.11 Zijn vader met toe stemming van den comp.-commandant. den 3-daagschen marsch geheel te voet meegemaakt van Oud-Bussum, over Hil versum, Utrecht, Maarn, Hoevelaken naar Amersfoort en terug over Eemnes en Laren naar 't kwartier. Hoewel enkele soldaten onderweg uitvielen en per spoor terugkeerden, heeft deze jeugdige vrijwil liger den marsch geheel te voet meege maakt en hij 't afcommandeeren heeft de kapitein hem een pluimpje gegeven en hem- benoemd tot Ridder in de orde van de Landweercompagnie." Er zijn nog meer regimentskinderen. Be te Groningen geïnterneerde Engelsche militairen hebben zich indertijd over een verlaten knaap uit Antwerpen ontfermd, die steeds bij hen gebleven is en ook nu te Groningen Ls geïnterneerd. „N. v. d. D." Be driedubbele moord 10 Koek an ge. Be1 „Avondp." meldt:- Beni ge weken geleden heeft zich iemand schrif telijk gewend tot don burgemeester van de gemeente de Wijk, waarbij hij verklaar de in staat te zijn aanwijzingen te kun nen geven in deze moordgeschiedenis. Van dit schrijven is 'medeleeling gedaan aan den officier van justitie te Assen, die daarna een onderzoek heaft bevolen. De schrijver van dien brief, B. G. H. K., is daarna op 24 Augustus vanwege den officier Van justitie te Assen gehoord. Wij vernemen thans, dat naar aanleiding van deze mededeelingen hel onderzoek is voortgezet, waarbij gebleken moet zijn, dat een persoon, H. D., tegenwoordig is geweest bij den gepleegden moord. Deze H. D„ was in den bewust-en nacht in den omtrek van Koekange verdwaald, had onderdak gevonden in de woning van den vermoorden schaap-herder, waardoor hij geheel toevallig getuige werd van het drama, dat aldaar dien nacht is afgespeeld. Naar men beweert, moet de moord zijn geschied door 4 personen, on der wie een vrouw (die inmiddels over leden is). Als hoofdschuldige wordt ge noemd zekere E. V., die reeds lang ver dacht werd en in die buurt woonachtig is. Het mijnongeluk. Nader ver nemen Wij uit Heerlen in verband met het ongeluk, dat de oorzaak is, het loslaten Van eenigc balken van de ijzeren betim mering, waaraan de verongelukten verbe teringen verrichten. Ongelukkige val. Men meldt uit Wapserveen (Br.) d.d. gisteren aan de „Msb.": Een ongeveer 2-jarig kind van den tim merman T. alhier, speelde- met een duim stok. Met dit anders gevaarlooze voor- Werp in den mond, kwam het te vallen. Hevig bloedend werd hel opgenomen, en per rijtuig 'naar Stee-nWijk vervoerd. Hier bleek dat het kind levensgevaarlijk ge wond was. Het voorwerp had het verhe melte geheel doorboord. Onweer. Maandagmiddag ontlastte zich boven do gemeente llerkingen een kort doch' hevig onweder, gepaard gaande met veel regen en een zeer sterken wind druk. Een korenmolen werd 'door -den bliksem .getroffen en van ziijn kap met toebehooren beroofd. A a n r a' n d i n g. Men meldt uit Zwartsluis d.d. 30 Augustus aan de „Zw. Crt." Toen gistermiddag, ongeveer 6 uur, de 49-jarige veehouder H. Appelo, van het melken huiswaarts koerende, zich met zijn melkwagen op don Noordiger dijk bevond, even buiten de kom der gemeente, ont moette hij aldaar een 11-tal jonge mannen uit Genemuiden. Beze vielen hem lastig en trachtten zijn wagen met molk van den dijk te gooien. Toen hij zich hier tegen verzette, Werd hij door een 8-tal der bende aangepakt en geslagen, terwijl een hunner hem- met een mes een diepe snede van 17 c.M. lengte over z!ij;n gezicht toebracht. Boor eenige toegeschoten bur gers werd een 2-tal gegrepen en aan de politie overgeleverd, die nog zles anderen wist te pakken' te krijgen, voor zij het veer bij Genemuiden overgestoken waren. Na verhoor door den burgemeester, wer den drie der belhamels in arrest gesteld. Be veehouder A. had zooveel bloed ver loren, dat hij, na door den dokter verbon den te Zijn, per brancard 'naar zijn wo ning moest worden vervoerd. Vergiftiging. 'In eene woning aan de Assendelftstraat te 's Gravenhage, werden de huisgenooten onwel na het eten van bedorven vleesch. Met een 11- jarig meisje was dit in die mate het gev*al, dat voor haar de gemeentelijke genees kundige dienst werd opgeroepen om: hulp te verleenen. Bij ons op hetdorp. Men schrijft uit Vrijhoeven-Cappel aan het „Vad.": In de afgoloo-pen week was hier eeai Raadsvergadering belegd. Behalve B. en W. was er maar één Raadslid opgekomen, z'oodat de' vergadering wegens onvoltallig,- heid nietiZ-ou kunnen doorgaan. Maar men schafte raad -en ziond den veldwachter ui! o-m de afwezigen op te halen. Een Raadslid Vond hij thuis, doch deze kon niet (komen, omdat hij op de kinderen moest passen,.wijl vrouwlief buurten was; een ander Raadslid stond juist in den baktrog en kon het deeg niet laten ver zuren. Be veldwachter' liet zich niet ontmoedi- gen en slaagde er jen laatste in, genoeg leden te bewegen tot opkomst om de vergadering 'te laten doorgaan. Tegen de 'laksche Raadsleden zal door de politieke tegenstanders uit een en an der' munt Worden geslagen bij de volgende verkiezingen, zoo zegt men. In een vlaag van waanzin. Op een morgen werd de trein 210 van Amsterdam naai' Hengelo tusschen Amers foort en Apeldoorn door het trekken aan de noodrem tot stilstand gebracht. Hel bleek dat een man in -een vlaag van waan zin uit. den in volle vaart zijn den trein was gesprongen. Eenige passagiers en conducteurs hadden deu ongelukkige spoe dig gevonden. Onder geleide van het trein personeel werd de man naar Apeldoorn gebracht. B-aar, bleek geen voldoende hulp aanwezig te zijn, waarna hij verder naar zijn Woonplaats, Enschedé, werd over gebracht. Onze driekleur. Onlangs werd door een vriendelijk aanbod de Chr. J. M. Ver. te "Scheveningen de keus gegeven tusschen een vlag voor haar gebouw in de nationale kleuren of in oranje, blanje, bleu. Het Bestuur koos de laatste, en zoo wapperde gisteren yoor 'I eerst van het Gebouw der Chr.- ,1. M. Ver. de nieuwe vlag, met in groene kleur op de witte baan dejl-etters C. J. M. V. „Ned." Zonsverduistering en tele grafie. Zooals men weet, gaat bet draad loos seinen niet aitijfd even gemakkelijk. I es nachts gaat het. b.v. beter dan over dag-, en in den winter zïjln de berichten duidelijker dan in den zomer. Gebleken is nu, dat ook een zonsver duistering invloed op het draadloos seinen heeft. In het algemeen kan men zeggen, dat het seinen gemakkelijker gaat, wanneer de verduistering toeneemt, en dat de be richten het duidelijkst ziju. wanneer dq verduistering zijn maximum heeft bereikt. Wordt de zonneschijf van lieverlede dan weer .g'rooter, dan vermindert de duidelijk heid der berichten weer. De draadlooz-e telegrafie specialiteiten zien thans reikhalzend uit naar de resul taten van de verduistering van de vorige Week, die in Azië werd waargenomen. Neus afgesneden. Bij een vechtpartij in de Dommerstraat te Am sterdam werd een der vechtenden don neus afgesneden. De man is in het Binnen gasthuis ter verpleging opgenomen. De oudste vrouw van de wereld is gestorven. Onlangs meldde men dat de visscher Abel Eliassen, geboren in 1796 nog te Buksnes op de Lofodden leeft. Ouder nog dan deze man was vrouw Fajga Krzak, tdie geboren is in 1795, dus nog vóór de derde verdeeling van Polen. Zij is den 19den Aug. te Petrikau gestorven. Zij was tot op het laatste oogenblik ge zond en laat 148 afstammelingen na. E en merk w aardige rechts- z i t L i n g. T-ë'Lp-nden i.s een jonge- Neder lander voor alderman sir John Knill in Mansion House verschenen, beschuldigd een poging tot zelfmoord te hebben ge daan. De beschuldigde had hij: deze po ging 'zijn been gebroken en hij kon dus niet in de rechtzaal komen. Daarom werd hij nu in een taxi naar Mansion House- ge bracht. De taxi lii-eld stil voor ben der deuren van het gebouw en sir John Knill begaf zich naar het portaal, waar het verhoor plaats had met open deur, op dat de beschuldigde in de taxi de behan deling van zijn zaak zou kunnen volgen Na d-e v-erhooren begaf de alderman zich naar de taxi -en d>e-eld© den beschuldigde Inede, dat hij In afwachting van zijn terugkeer naar Nederland in een hospitaal zou worden .verpleegd. Overigens werd hij ontslagen van rechtsvervolging. KEULEN, 1 Sept. De Italiaansche kolo nie te Tripolis heeft de stad verlaten en Ls op twee Italiaansche transportschepen Catania binnengevallen. ST. PETERSBURG, 1 Sept. In de streek van Riga ging de vijand 30 Aug. bij: het spoorwegtraject Gross Eckau Neuhut tot het offensief over in Noordelijk© richting. Ten N.-W. van Friedrichstadt wilden de Duitschers 29 Aug. de Bwina overtrekken. Onder Zware verliezen hunnerzijds werden zij teruggeworpen. Aan de Roven-Bohr hebben wij aanvallen afgeslag-en. In Galicië zijn de Oostenrijksch-üuitsohe troepen na een lange werkloosheid op 29 en 30 Aug. tot een krachtigen aanval over het geheele front overgegaan. Bij onze tegenaanvallen, bij Czertkow' en op andere punten, namen wij 3000 man gevange, en behaalden wij grooten buit. PETERSBURG, 1 Sept. Het officieel© Duitsche bericht van den 29en Augustus zegt over de gevechten bij, Kro-bin, dat de Duitsche troepen zoogenaamd met,leed wezen gedwongen -waren, tijdens den aan val duizenden inwoners, onder wie veel vrouwen en kinderen, te fusilleeren. Het Duitsche rapport tracht deze- barbaarse,h- heid te rechtvaardigen door de leugenach tige bewering, dat de ongelukkige slacht offers onze stellingen gemaskeerd zouden hebben, in werkelijkheid is de oorzaak van dit verschrikkelijk optreden het 'wóesto offensief van de Duitsche troepen. Diezle gebeurtenissen vormen opnieuw een he Wijs voor de barbaarsche oorlogsmethodo van de Duitschers. - PARIJS, 1 Sept. D-e bekende aviateuï Pégoud is gesneuveld. PARIJS, 1 Sept. Avondcommuniqué: Artillerieacties in België in het front Steenstraetehet S-as en bij Artois tus schen Neuville en Atrecht. Hevig kanonvuur ten noorden van W-oeuvre en in het bosch van Aprémont ten noorden van Flirey. NEW-YORK, 1 Sept. Be oud-minister Bryan -spreekt het bericht tegen van de D.uitsche bladen da.t hij van plan zou zijn Berlijn te bezoeken. SAN FRANCISCO, 1 Sept. Een trein, die 7000 pond dynamiet vervoerde ont spoorde bij Pinole in Californië. Drie trein- beambten werden gedood. De trein is geheel uiteengeslagen. Do nabijgelegen kruitfabrieken zijn niet beschadigd. 1ERSEKE. Dinsdagavond hielden heeren officieren en onderofficieren hun soiree ter eere van Ran;, Majesteits verjaardag. Het publiek, dat de toegang verboden werd, ging hiermede niet aocoord, ten gevolge hebbende: steenen Werpen in het café, opstootjes, relletjes, gewapende pa trouilles, enz., enz. Omstreeks half èén werd het pleit beslecht door bajonetsteken, kolfslagen en schoten jn de lucht. Ver ondersteld wordt, dat burgers en mili tairen waren vergeten, dat H. -M. haar naamdag kalm wensohte voorbij te laten gaan. GOUDA. De 53-jarige J. G. uit Rot terdam, die Zondagmorgen bij Gouda door een auto is overreden, is hedennacht aan de hekomen verwondingen overleden. Zand voort prés la Mei'. Een oude dame, diere-n-beschermster vamvegp 'haar lidmaatschap, knoopt een strand - gesprek aan met een der ezel-verhuurders. ,,'t ZSijh zeker lieve dieren, die ezels?" „Jawel, dame!" ,,En behandelt u ze goed?" ,,Ik ben hier al tien jaar ezel-verhuur der, en in dien tijd heb ik ze nog nooit geslagen, dame!" De dier-lievende juffrouw zoekt in haar beurs en geeft den ezeldrijjver het hem toekomende kwartje, met de vriendelijk® woorden „Daar man, dit komt je dan wel toe!" „Bank u, dame!" „Maar zeg me 's,hoe- krijg je ze dan wel aan den gang?" „0dame, we draaien ze hun -staart om tot ze galoppe-erenHbl. 6 Aug. Hevige gevechten in de Vo gezen. Be- Russen bezetten Alakilissa, Tsars en Ardos in den Kaukasus. -- Fransche schepen hombardeeren de kust van Anatolië. 7 Aug. Nowo Alexandria, Wladimir Wolynski, Chotioczef, Zirano, Markosjbaf en Sjchodoly gaan in vlammen op. Belgrado gebombardeerd door Oostenrijk- sche vliegers. Bs. H. van Broekhuijsen wegens hoogverraad veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Be Buitschers breken den tegenstand der Russen hij de Boeg. Ruim 14000 gevangenen. Het fort Bem- be genomen. Be Buitschers bereiken de Weichsel bij Pienkof. 8 Aug. Buitsche aanvallen in de Ar gonnen afgeslagen. Hevige artillerie actie bij Görz. 9 Aug. Ten Z. van Wysizk-of bereiken de Buitsche troepen de Boeg. Be Zweedsche stoomboot „Malmland", de stoomboot „Glenravel" van Belfast en da treiler „Ocean Queen" in den grond ge boord. Een Engelsche onderzeeër bracht het Turksche pants-erscihip „Bar- barossa Haireddin" tot zinken. B© Engel- schen landen nieuwe troepen aatn 'de Dardanellen. 10 Aug. Be Engelsche hulpkruiser „India" getorpedeerd. Be Engfelsche troepen ontnemen den vijand bij Hooge 1200 M. loopgraven. Be vesting Lomisja valt in Buitsche handen. - Be Buitsche vloot dopt aanvallen op den ingang Van de Golf van Riga. 11 Aug. Be Britsche torpedojager „Lynx" is op een mijn gestooten. Buitsche luchtschepen bezoeken de Oost kust van Engeland. Het Noorsch-e s.s. „Geiranger" wordt in den grond geboord. 12 Aug;. Be Britsche hulpkïuis-er „The Ramsey" door het Buitsche hulpschïp „Meteor" vernietigd;-, de „Meteor" door den kapitein tot zinken gebracht. Een Italiaansche duikboot hoort een Oosten- rijksche duikho-ot in den grond. Be Buitschers veroveren het z'.g. Martinwerk in de Argonnen. 13 Aug. Be Turksche kanonneerboot „Ber-i Satvet" door een Britsche duik boot getorpedeerd. Be Fransch-en her winnen een stuk van de loopgraven van het Martinwerk in de Argonnen. Buit sche marine-luchtschepen doen een aan val op de Engelsche Oostkust. 14 Aug. Oost, een der leiders van de rebellie in Z.-A., is tot een jaar ge vangenisstraf wegens hoogverraad ver oordeeld. Be Buitsche troepen maken nieuwe vorderingen aan het Martinwerk in de Argonnen. 15 Aug. Een Buitsche duikboot boort in de Aegeïsche Zee een transportschip van 10.000 ton, met 3000 soldaten aan boord, in den gronld. 16 Aug. Be Buitschers overschrijden de Nure-ts, naderen Brjansk en rukken over Bjela en Slawatytsj naar Brest-Li- low.sk op. Een Buitsche duikboot be schiet drie kleine plaatsen op de Engel sche westkust. 17 Aug. - - Een groot fort aan den Noord-Oostkant van Nowo Georgiëfsk en Zuid-Westelijke forten van Kowno worden door ito Buitschers genomen. Het Griek- BChe Kabinet (Goenaris) treedt af. 18 Aug. Kotwno valt in handen der Buitschers. Be buit omvat o.a. 400 stuk ken geschut. Twee forten van Nowo Georgiëfsk worden door de Buitschers genomen. Zeppelins werpen bommen op de city van Londen en op de fabrie ken van Woodbridge en Ipswich. Buit sche vliegers werpen bommen op Wilna. Voor d© Golf van Riga wordt een zeege vecht geleverd. Be Russische schepen trek ken zich in de Golf terug. Be Buit schers hereiken den spoorweg Bjelostofc— Brest. 19 Aug. In den Rijksdag houdt de Rijkskanselier een belangrijke rede over de oorzaken van den oorlog en over de slappen ten gunste- van het behoud van den vrede, die dooi' Uuitschland te Wee- nen gedaan zouden zijn. Be „Arabic", van de White Star Line (10.000 ton), op weg naar Amerika, wordt zonder waarschuwing getorpedeerd. Be Buitschers nemen eenige der voorste versterkingen van de vesting Brest-Litowsk. Nowo Geor giëfsk valt in handen der Buitschers. 20 Aug. Be Servische minister-pre sident houdt in de Skoepsjtina een rede, waarin hij mededeelt, dat de Entente- mogendheden een definitieve beslissing van Servië verlangen ten aanzien van de hangende quaesties. Be regeering raadt bij toonde van den premier de Skoepsjtina aan de wenschen van de Entente en van Bulgarije in te willigen. Be Buit sche vloot dringt door in de Golf van Riga. 21 Aug. Italië verklaart den oorlog aan T u r k ij e. Be Russen schieten hij- Wilna een Zeppelin neer. Bielsk in Polen door de Buitschers bezet. 22 Aug. Venizelos stelt, in overleg met den Koning, een Kabinet samen. 23 Aug. Be 'Belgische kust bij- Zee- brugge door Engelsche oorlogsschepen beschoten. Be ontruimde vesting Osso- wiecz door de Duitschers bezet. Tykozin genomen. 24 Aug. - - Duitsche en Oostenrijksch- Hongaarsche troepen bezetten Kowel. 25 Aug. De Servische Skoepsjtina laat de Regeering tan aanzien van Ma cedonië de vrije- hand. Sir Edward Grey bestrijdt in een bri-e-f aan de dag bladen de rede van dien Duitschen Rijks kanselier. 26 Aug. Brest-Litowsk wordt door de Duitschers en Oostenrijkers ingeno men. Een Engelsche vlieger brengt een Duitsche duikboot bij Ostende tot zinken. 26 Aug. De vesting Olita wordt, door de Duitschers bezet. 27 Aug. De Duitsche gezant in Was hington belooft genoegdoening in zake d-e „Arabic." 28 Aug. - Een Engelsche kruiser, die GeukabaÜi, ten zuiden van Smyrna, bom bardeerde, is aan de golf van Kos ge strand. 28 Aug. De Duitsche legers blijven de terugtrekkende Russen achtervolgen; de groep von Hindenburg bezet Naref. 30 Aug. Hevige gevechten bij Frie drichstadt en Kobrin. De Russen trekken, in Oost-Galieië terug. R. te Westkapelle. Dank voor de zending. Zie echter Van Alphens Kerkelijk Handboek 1910, Bijlage R, blz. 153. Middelburg. Heden werd aan het ge bouw van het provinciaal bestuur alhier aanbesteed het uitvoeren van keibestra tingen op den Zuidelijken dijk van het zijkanaal naar Hulst behoorende tot de werken van het Kanaal van Terneuzen Raming f 11.640. Inschrijvers de heeren: P. J. van de Sande, Breskens f 12.550; J. de Bree Fz., Terneuzen, f 12.385; L. G. J. van de Ven, Koudekerk© en J. H. van de Ven, Middelburg, f 12.227; R. Verschel ling, Terneuzen, f 11.600 en J. P. de Vos, Terneuzen, f 11.190. Van 31 Aug.1 Sept. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. H. Smits, jm. 27 j. en C. S. Arense, jd. 23 j. Gehuwd: J. Otte, jm. 26 j. en T. Rouf- faer, jd. 25 j. Bevallen: .1. W. Simonse, geb. Minder- houd, z. Overleden: J. Moelker, 79 j., vr. v. M. Weststrate; L. L- Eijhusen, 31 j., vr. v. H. de Kruif. GOES. Geboren: 31, Johanna Christina, id. v. Willem de Witte en Johanna Steketee. Van 2831 Aug. VLISSINGEN. Bevallen: M. C. Compeer, geb. Bos, d.jM. C. van Wijnen, geb, Beijst, z.A. S3. van Akkeren, geb. Deur naarder, z.M. J. 'Gazan, geb. De Blieck, d. Overleden: A. J. Kokelaar, 5 m„ z.; K. M. de Waal, '23 j., ongeh. d. Over de maand Aug. BORSSELE. Levenloos aangegeven: 6, een kind van Jan de Buie en WRhelmina Geertruida Burgel. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 26, Ja cob Guijt, 29 j. jm. en Aartje de Smit, 27 j. jd. Getrouwd: 11, Izak van Maldegem, 21 j. jm. en Jaoomina Dina de Lange, 24 j. jd. Geboren: 8, Marinus Cortielis, z. v. Adriaan Pieter Versluis en Jannetje de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3