Uit de Pro/iRGtfe. 'dit de Pers. Binnenland. Kerknieuws. passagiers van neutrale schepen hadden gehaald (ook zelfs in gevallen, waarin bewezen kon worden, dat de schepen lang vóór het uitbreken van den oorlog Amerikaansche of andere neutrale havens hadden verlaten) en in gevangenschap gesteld hadden. Daaronder waren ook lie den, die volkomen voor den krijgsdienst ongeschikt waren. Onder de van neutrale schepen gehaalde Duitschers waren ook verscheiden reserve-officieren en actief dienende officieren. Al naar het believen van den kampcom mandant werden zij in het ééne gevangen kamp als officieren behandeld, in het andere met gevangen minderen samen ondergebracht. Velen kregen salaris, velen kregen dat niet, zoodal de toestand van menigeen; zeer treurig was. To Holyporl bevonden zich de beide artsen van het hospitaalschip Ophelia, dat bij een .poging tot redding door de Engelschen was buitgemaakt en naar Engeland opgebracht. Eerst beweerden de Engelschen, dat het een mijnlegger was, toen dit niet was vol te houden, Zeiden zij, dat het een signaalschip was. Het werd tot goeden prijs verklaard. De scheepsofficieren van de Ophelia werden niet als officieren behandeld, doch bij de manschappen in het kamp opge sloten. Alleen de beide artsen kwamen naar Holy port. Daar bevonden zich, toen ik mij er op hield, vele Duitschers uit Kameroen, dio over de houding der Engelschen zeer klaagden. Men had hen, terwijl Zij onvol doende gekleed waren, samengedreven en naar de kust overgebracht, waarheen zij dagenlang in gloeiende zonnehitte zonder lafenis moesten marchoeren en bewaakt werden door zwarte soldaten, die zich met medeweten en do goedkeuring van de Engelschen tegenover de Duitschors, ook tegenover de vrouwen, op ruwe wijze gedroegen. Aan de kust werden zij ter inscheping naar Engeland op een stoomschip ge bracht. Intusschen hadden de Engelschen Duitsche nederzettingen geplunderd en de koopmansboeken van Duitsche kooplieden deels vernield deels aan buitenlandsche concurrenten gegeven. Door deze praktij ken hebben Zij de zaken der Duitsche kooplieden een onherstelbaren slag toe gebracht. De Duitsche ambtenaren en andere zeer benadeelde personen uit Kameroen klaag den over de slechte toestanden op de stoomschepen, over slechte kost, vuil, allerlei onaangenaamheden, doordat hun hetzelfde vaatwerk voor wasschen, eten en nachtbeh oeften wferd ter beschikking ge steld. Op een der schepen was het kabi net zoo gelegen, dat het vuil door den wind tot zelfs in de keuken werd bin nengedragen. Den 29sten April kwam ik in Donington Hall, Waar het eten slecht en onvoldoende was. Wij hoorden Jn de gevangenschap van Duitsche officieren, dat de Engelschen in het onjuiste geloof, dat de Beiersehe troepen geen Engelsche gevangenen maak ten, hun kleinmoedigheid aan Beiersehe krijgsgevangenen gekoeld hadden. Zij moe ten in de streek van St. Omer aan krijgs gevangen Duitsche soldaten gevraagd heb ben wie Beieren waren. Deze werden daarop weggevoerd en men hoorde niets meer van hen. Dat deze verhalen over een vermoor ding van krijgsgevangenen geen troepen praatjes zijn, bewijst de volgende onder vinding. Ik hoorde zelf van een Duitsch officier, waarmede ik de gevangenschap heb gedeeld, dat Engelsche officieren hem met een handbeweging hadden aangewe- Zen aan de Engelsche soldaten, die hem bewaakten, waarop zij zich omdraaiden. Een Engelsche soldaat had toen met de bajonet naar den Duitschen officier ge stoken, die alleen daardoor aan den dood ontsnapte, -dat hij zich ter zijde keerde, waardoor de kracht van den stoot werd gebroken. Ilij'had toen de tegenwoordig heid van geest zich ter neder te werpen en dood te houden. Dit is in Maart bij Neuve Chapelle gebeurd. Den steek heb ik zelf gezien. Hij was in den jas en op den horst van don officier, die mij deze schending van het oorlogsrecht mededeel de, terecht gekomen was. Den 26sten, Juni kwam ik te Landen en werd in ruil als gewonde gevangene ter vertrek naar Duitsehland uit de gevangen schap ontslagen. Korte Oorlogsberichten. Vrede? Naar uit New-York aan een Dtuitsch blad gemeld wordt, zal Bryan naar Europa gaan om te trachten tusschen de oorlogvoerenden een bemiddeling tot stand te brengen. Aardige bijverdienste. Voor den krijgsraad te Parijs stonden dezer dagen twee Fransche soldaten terecht, die zich haddon schuldig gemaakt aan diefstal van laken ten nadeele van den kleermaker van het 21e regiment koloniale troepen. Bij: de behandeling hunner zaak kwam tot groote verbazing van den krijgs raad aan het licht ,dat zulk een „meester kleermaker" van een regiment, die do beschikking schijht te mogen hebben over en lappen laken, die er bij' het maken der de z.g. „rognures de drap", de afknipsels uniformen overscliie'.en, daarmede per jaar een bijverdienste van zestigduizend, zegge zestigduizend, frank maakt. Een der advo- katen merkte op, dat Joffre- heel wat minder verdient en een andere advokaat rekende snel uit, dat de vierhonderd regi ments-kleermakers tijldens den oorlog dus zoowat zes-en-twintig millioen frank „ver* diend" hebben. En inmiddels streeft de staat naar be zuiniging. Vechten metsoepketels. Sa men bij het kampvuur gezeten, met een paar Oostenrijlksche huzaren-offi eieren, teekende een correspondent van het „Ber liner Tageblatt" het volgende op uit den mond van een hunner: „Wijt waren ergens bij de Boekowina, en kampeerden al ver scheidene dagen op de helling van een berg, bij een kleine heek. Het weer was prachtig en wij gingen eiken dag water lialen. De Russen hadden de boek ook al gauw ontdekt en deden hetzelfde. Op een morgen begaven we ons weer naar liet riviertje, om onze soepketels 6choon te mak-en. We waren ongewapend en hielden o'ns vaatwerk in de handen. Op dit oogenblik verschenen er 10 a 12 Rus sische soldaten met hun vuile ketels, ook om water te halen. We zagen elkaar een poos vrij verbluft aan, en zeiden niets. Toen riep ik mijn kameraden toe „Vuur, jongens!" En nu begon er een formeel bomharde ment, wij1 slingerden onze ketels naar de Russen en de Russen slingerden terug. Ten slotte gingen we er allemaal van door. Zou het niet aanbevelenswaardig zijn, als men dan Hoch bepaald oorlogvoeren •wil, om de kanonnen en mitrailleuses thuis te laten, en allemaal met soepketels pf liever nog ongevaarlijker wapens tori strijde te trekken Van het Oostelijk Oorlogs terrein. Uit Berlijn: Bij de legergroep Von HindenburgDe strijll om het brug genhoofd ten Zuiden van Friedrichstadt duurt voort. Ten Oosten vain den Njemen dringen onze troepen op tegen Wilna; Wij heb ben 2600 gevangenen gemaakt. Op het westfront van de vesting Grodno is de streek van Nowy Dwor on Kusniza bereikt. Bij Godorok gaf de vijand voor onzo aanvallen- zijn stellingen op den Oosty rand van het woud van Bjetowjesh prijis. Bij de legergroep van Leopold van Beie ren: De overgangen over de boven-Narew frijn op verschillende plaatsen reeds ge forceerd. De rechtervleugél van deze groep rukt tegen Prushany op. Bij' de legergroep van von Mackensen In de vervolging bereikten wij; den Mucha- wej-seetor. De vijlandelijke achterhoede werd verdreven, 3700 gevangenen vielen in onze handen. Op het Zuid-Oostelijk oorlogstooneel wordt de vervolging der Duitsch-Oosten- rijksche troepen, die ten Noorden van Brzezany waren doorgebroken, aan de Strypa hier en daar door tegenaanvallen van sterke Russische troepenm achten op gehouden. De m ij n w e r k e r s dn Z u i d- VV ales. Het geschil der mijnwerkers van Zuid-Wales is opgelost. Het bijleggen van {iet verschil is te danken aan de vader landsliefde der mijneigenaars, die den werklieden zekere eischen hebben toege staan betreffende de premies, welke dd president van de board of trade tot nu toe niet wilde opnemen in de overeenkomst, die aan zijn arbitrage was voorgelegd. .Een oudbericht. De Atheönsche bladen vernemen uit Konstantinopel, dat een onderzeeër der geallieerden de Galata- brug voor een gedeelte heeft vernield. Een Italiaansch vlieg'er verongelukt. Naar de „Secoio" meldt, is te Mirafiore de militaire vlieger Bon- giovanni naar beneden gestort. Hij! werd daarbij gedood. Wat oorlogsnamen voor kinderen betreft, schijnt de Fransche burgerlijke stand nog al gewillig te zijh. Vele kleine ..Joffres" en „Joffrettes" ztijin ingeschreven. Een inwoner van Bordeaux was echter zeer verbaasd, toen hem geweigerd werd zijn dochtertje „Revanche" te noemen. De grens van het malle schijnt wel ba reikt te zijn door een gelukkigen vadet in een dorp van Touraine, die ziijii kind „Poilu" noemde een zeer geschikte naam voor een Fransoh soldaat in de loop graven, doch niet voor een pasgeboren meisje. Italiaansche troepen naar Tripolis. De „Raster Naohr." bevat het bericht, dat op Zaterdag: 28 Augustus 3 brigades versche troepen te Napels wer den ingescheept naar Tripolis. Men verwacht een aanval van Bedoeïnen op de stad Tripolis. EnverPachaaan hetwoord. De Turksche minister van oorlog, Enver Pacha moet gezegd hebben, dat het deel nemen van Italië aan den oorlog met de entente niet veel te bedekkenen heeft. Wij zullen, zegt Enver Pacha, Italië nu den Tripolitaanschen oorveeg teruggeven. Tripolis zal voor Italië onhoudbaar zijn. Ik heb in Tripolis meegevochten en weet wat zulke gevechten daar heteekenen. Ik weet ook, dat zulke gevechten daar aan de Italianen zeer vele verliezen kosten. Het volk haat de Italianen. En wanneer wij daar den heiligen oorlog uitroepen zullen de Senoessi de Italianen voor zich uit drijven. Aan Italië wacht daar een nieuw Ahessynië. Het is mij bekend, dat de Italianen in Kloin-Azië willen landen. Wij zijn er op voorbereid en wachten met vertrouwen af. Op Gallipoli is het onzen tegenstan ders niet gelukt op eenig punt vooruit te komen. Onze verhouding tot Bulgarije is onver anderd en vriendschappelijk en de op lossing van de Grieksche kwestie is geheel normaal. Do ganzen van het Kapitool hebben een modernen tegenhanger gevonden in do papegaaien van den Eiffeltoren, hoe wel de laatsten hun gaven niet het eerst daar ten toon spreidden. Het is n.l. geble ken, dat papegaaien de nadering van vlieg tuigen op veel grooter afstand waarnemen, dan de mensch, en daarvan door luid to keer te gaan. doen blijken. Men heeft liet te Parijs practisch geoordeeld, mei eenige papegaaien op den Eiffeltoren oen waarschuwingsdienst in te richten. Na tuurlijk reogleeren de vogels echter óók op eigen vliegtuigen, met welker thuis komst en vertrek men dus voortdurend rekening moet houden. N. B. Ct. Aan de Neue Ziiricher Ztg. wordt uit Straatsburg geseind, dat wegens ge brek aan personeel vrouwen door de stad in dienst zijn genomen om de lantarens op te steken. Sedert 15 Aug. zij.i alle verkoopers tc Straatsburg verplicht in hun lokalen «u op fcuidere in het oog yaltende plaatsen groote papieren te plakken, die fe politie verstrekt en waarop met dikke letters te lezen staat: Pas op de Spionnen 1 Weesl voorzichtig in Uwe gesprekken I Volgens de Times zijn niet do Arabic ongeveer 500.(XX) pd. aan effecten ver loren gegaan. Door de Duitsche grenswacht is bij Koewacht gevangengenomen een Fransch soldaat, die over de grensscheiding tracht te te klimmen. De ongelukkige, die in geen twee dagen gegeten had, zag er zeer vermoeid en lij lend uit. Vredesonderhandelingen? De Frankf. Ztg. ontleent aan de Londen- scho Economist de opmerking, dat, naar 'tde City voorkomt, de vredesonderhan delingen niet zeer ver meer af zij.i. De Frankf. Ztg. toekent, erbij1 aan: „Deze opvatting der City vk;in misschien tenj doele worden verklaard uit de verandering in toon van Grey's brief, vergeleken bij vroegere uitlatingen. Wat daarvan zij, Duitsehland zal kal 111 afwlachten, tot do beteekenis der woorden van den Engel schen minister duidelijk wordt. De grond slag, dien wij voor vrede noodig hebben, blijft in elk geval dezelfde". V a 11 het Z u i d e 1 ijl k Oorlogs tooneel. Het Uomeinsqhe staf-commu niqué luidt: Wij veroverden een sterke vijandelijke positie op den Monte Maroma en ten Noor don van den Monte Maggio.Wijl behielden de versterkte positie, niettegenstaande een geweldig vijandelijk artillerie'--vuur. Kleine gevechten op het Carso-plateau verliepen gunstig voor ons. In de /one van Sei Busi veroverden wij nieuwe loopgraven, waar wij oen hoe veelheid wapenen en munitie vonden. De derde Duitsche Oorlogs te c n i n g. Het prospectus voor de derde oorlogsteenLng is verschenen. De leening is weer een van 5 procent en kan niet voor 1 October 1924 afgelost worden. De inteekenprijis is 99 procent, tegen 97V2 hiji de eerste en 981/2 procent bij de tweede oorlogsleening. De storting is verdeeld over 4 termijnen van 18 October tot 22 Januari. Het bedrag is onbeperkt. De in toeken-tijd loopt van 4 tot 22 September. N e nt r aal. Onder dit opschrift lazen we. de vorige week in De Hervorming: Er wordt met niemand zoo omgesold als met den dichter Jacques Perk. Men wordt wee van de hem gebrachte ver- eering. Hij heeft eens het ongeluk gehad een versje te dichten op de Schoonheid. In dit versje staat eene onbetamelijke profanatie van het „Onze Vader". Aldus Schoonheid, o Gij. Wier naam geheiligd zij, Uw wil geschiede, kome Uw heerschappij; Naast U aanbidde de aard geen andren god' Niettemin komt dit versje in allerlei literatuurbundels bijl het Openhaar on derwijs voor. Zie bijv.Schothorst, Ge- scliiedenis der Nederlandsche letterkun 1de, derde druk, 2e deel, hl. 400. Nog erger maakt het De bloeiende bongerd van Dra Rengesrs Hora Siccama en Herman Poort, die in deel I hl. 289 zeggen, dat 't in genoemde profanatie gezegde „evenveel recht heeft" als 't „beleende groote woord van den Engel schen dichter Keats: a thing of beauty is a joy for ever". (Iets wat wezenlijk mooi is, is een bron van alt'ijl nieuw genot.) Tegen dergelijke „onneutxaJiteiten" nu zou de schrijver van het stukje in De Hervo rming niemand minder dan de bekende Ds. H. Rakels willen op komen; maar, zegt hiij', „wat geeft het, bij een Openbaar onderwijs, waar alles geoorloofd schijnt?" En dan Iaat hij er dit nog op volgen: Waar ik zelf op 't gymnasium van een wiskundeleeraar steeds grappen moest hooren op mijn dominee-willen- worden, en waar de rector vloekte als een ketter. Waar mjjln jongen op 't gym nasium, omdat een Jeeraar dacht dat hij gesmokkeld hud, werd begroet met de volgende ontboezeming: „Van domi neeszoons kan je alles verwachten. Want dominees zij-u allemaal bedriegers" (dit in 't openbaar ten aanhooren van klasgen ooten)Evenwel de leeraar, toch zeker voelend, dat hij te ver (was gegaan, zeide laterik bedoeldeorthodoxe dominees". Pleizierig voor dié heerenl Ik zal maar zwijgen van dien leeraar die er nu en dan groot op gaat, dat hij weinig van den bijbel weet. Maar dat versje van Perk, daar kan ik niet tegen. Zooais we zeiden, laldus De Stan daard, het stukje stond reeds in De Hervorming van verleden u-eek. We hebben met de overneming ervan -even gewacht, om te zien of het laatste num mer ook zooiets als een verdediging of vergoelijking van dergelijke „onneutrali- teiton" zo-u bevatten; een protest voor *t minst tegen het zeggen, dat bij het Openbaar onderwijs alles geoorloofd schijnt. Maar niets er van. Is ook dat niet teekenend? Winter dienstregeling. Op 18 October zal de winterdienstrege- iing op de Nederlandsche spoorwegen wor den ingevoerd; deze zal niet veel afwij ken van de bestaande dienstregeling. i De uitvoer van geslachte vette schapen en lanune ren zal misschien eerdaags verboden wor den. ïiieuwe foto. De Kon. Nederl. Boek- en Kunsthan del Couvée in l>en Haag heeft een nieu we fotografie van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden uitgegeven. Beiden zitten te paard; do Prins in generaalsuniform. De foto is genomen in den tuin van het Huis ten Bosch. Lichting 1916. Het schijnt niet onmogelijk dat met de inlijving der dienstplichtigen 1916 reeds vroeger dan gewoonlijk word! aan gevangen. Zóó niet bedoeld. Gelijk op meerdere plaatsen, Was ook te Winterswijk de viering van den Konin ginnedag voorbereid men zon concert e.n bul hebben. Nu heeft het verzoek van H. M. de Koningin, om den 31en Augus tus zonder feestbetoon te laten passeeren, uitgewerkt, dat men het feesttot 1 September uitstelde. Naar men schrijft, heeft deze averecht- schc opvatting nogal ergernis gewekt. Is het dan zóó moeilijk, stil te zijn als allés rondom tot levensernst maant? vraagt de Nederlander. De Gemeente als werkgeefster. In de vergadering van don Bond van A.-lt. Gemeenteraadsleden, te Utrecht te houden, zal Mr. S. do Vries Cz. van Am sterdam de volgende stellingen bespreken: Dc Gemeente neme, als binnen haar gebied goede arbeidsverhoudingen be staan, plaats 'in de rij der goede' werk gevers; anders geve zij zelve het voor beeld van eene goede werkgeefster. Daartoe verzekerd zij allen, die in haar dienst zijn, zooveel mogelijk een vrijen Zondag, zoo-dat het einde van de eene werkweek en het begin van de volgende, een ruimte geve van minstens 36 uur. Is liet geven van een geregelden vrijen Zondag door den aard van den dienst niet mogelijk, dan worde steeds toch één dag por week vrijgegeven, die dan zooveel mogelijk een Zondag zij. Ten einde den Zondag zooveel mogelijk oen dag van rust cn heiliging te maken, geve de Gemeente alten, die in haar dienst zijn, des Zaterdagsmiddags na 1 uur vrij van arbeid. De arbeidstijd worde beperkl lot hoog stens 54 uur per week. Het loon, dat zij betaalt, zij voldoende om den werkman, beambte of ambtenaar in 'hun stand behoorlijk te kunnen doen rondkomen. Kindertoeslag is gcwenscht. De Gemeente geve allen, die in haar dienst zijn, jaarlijks een aaneengesloten verloftijd van minstens 7 dagen, met voor hen, die tot de lager gesalarieerden behoo- ren, een toeslag van een weekloon. Do Gemeente logge de rechtspositie van allen, die'in liaar dienst zijn, vast in een reglement. Een scheidsgerecht oordeele over onge vraagd gegeven ontslag en over opgelegde straffen Van eenig aanbelang. Voor zoover 'de Gemeente werken uit besteedt, neme zjj in voorwaarden van aanbestedingen op bepalingen omtrent het minimumloon en omtrent den maximum arbeidstijd voor de werklieden in dienst van den aannemer, en bep/le daarin bo vendien, ,dat onderdeelen van het aan te besteden werk, die niet op het werk zelf vervaardigd worden, slechts betrokken mogen worden in fabrieken en werkplaat sen, waar de arbeidsverhoudingen aan de door de Gemeente te stellen eischen voldoen. Voor liet toelatingsexamen aan do Kon. Mil. Academie zijn o.a. geslaagd: Voor de infanterie hier te lande: A. C. J. v. d. Ven, P. J. de Broekert, N. P. G. Janssen, B. J. Lambers en A. J. J. Adam. Voor de artillerie hier te lande: J. A. v. Boven, II. A. Luitwieler, G. v. d. Mark en F. H. de Man. Voor de genie hier to lande: J. J. de Wolf. Voor do infanterie in Ned.-lndië: A. Visser en P. de Graaf. De le luitenant der infanterie J. G. W, Zegors, bij het 3e regiment infanterie is gedetacheerd bij het wielrij-dersdopot. Middelburg. In de Nieuwe Kerk alhier had gisterenavond een godsdienstoefening plaats waarin als voorganger optrad do lieer ds. H. Jonker, terwijl het zangkoor „Hosanna" verschillende liederen zong. Na orgelspel zong de gemeente Gezang 259: 4 en het Koor: 6. De voorganger sprak enkele woorden naar aanleiding van Psalm 1211, waar op dit door de gemeente werd gezongen en rors 2 door liet koor. In zijn nu volgende toespraak schetste ds. Jonker hoe ook H. M. de Koningin steeds Haar oogen naar het gebergte slaat en hoe ook zij hul pc van God verwacht. Dat zij die vooral in, het afgeloopen jaar ook steeds heeft gehad, blijkt uil Haren arbeid in deze moeilijke tijden. Maar voor dit alles dient dank gebracht aan God. Het koor zong daarop „Dankt nu allen God, niet blijde feestgezangen-" Ten slotte zong het koor het eerste couplet van het Wien Neerlandsch Bloed en de gemeente het tweede „Bescherm o God". Met het uitspreken van den zegen ein digde do hoogst plechtige bijeenkomst, die zeer druk bezocht was. Het kerkge bouw was geheel bezet en velen verge noegden zich met een staanplaats. Naar het huis van bewaring is over gebracht P. L. die wegens verduistering en landlooperij was aangehouden. - De politie hield gisteren wegens land- looperij aan M. H., een gewezen mare chaussee, die reeds vroeger deswege is veroordeeld. 1 Op de olgomeene b;-graafplaats had heden alhier met militaire eer de teraarde bestelling plaats van wijlen den milicien Catsman, van het garnizoen Kruiningten, dje alhier in het Gasthuis is overleden De overledene was afkomstig dit Biervliet. Aan de geopende groeve sprak' de «-erste luitenant, de heer Th. M. P. "H. Janssen, namens den commandant van dc tweede compagnie, eerste bataljon, 14do regimonlt infanterie en betuigde namens dezen en namens de geheeJe compagnie aan do familie de deelneming in het voor haait zoo smartelijk verlies, maar ook de ka meraden verliezen in Catsman een braaf kameraad. Met een rust in vrede eindigde de heer Janssen. De commandant van het vuurpelelon, de tweede luitenant Vonk, nam vervolgens het woord en zeide den overledene niet te hebben gekend en daar om niet diens go-ede eigenschappen te kennen, maar hij bracht hem een laatsten groet namens het geheele Niederlandsclie leger. Hierna vuurde het vuurpeletoin een salvo af en was de indrukwekkende plech tigheid afgeloopen. Een krans van de officieren, onderof ficieren en manschappen van de genoom de compagnie dekte de lijkkist. Vlissingen. Zondag worden per extra- trein uit Duitsehland een aantal zieke ge- interneerde burgers verwacht, die per mail boot. naar Engeland door reizen. De af- doeling van het Roode Kruis zal bij het vervoer weder tóiulpzaam zijn. Gees Gisteravond is in de Hervormde Kerk alhier een bidstond gehouden voor het Koninklijk Huis, in 't bijzonder voor onze Landsvorstinne, die Haar 35sten jaardag vierde. Ds. Homburg sprak naar aanleiding van 1 Kon. 8:29: „Dat uwe oogen open -zijn nacht en dag óver dit Huis". Een talrijke schare woonde den dienst bij, hiermede blijk gevende van warme liefde voor ons Vorstenhuis. Staande zong men. onder begeleiding van de orgeltonen, liet Wilhelmus. Terneuzen. Het Christelijk Gem. Zang koor „Mobilisatieklanken" het man nelijk deel der leden draagt den soldaten rok hoopt op B September a.s. een uitvoering te geven. Meliskerke. Als een bijzonderheid kan en mag zeker wel vermeld worden, dat dezer dagen L. Dingemanse, alhier, die eerdaags zijn 95sten geboortedag hoopt te vieren op het veld bezig was om boonen te plukken. St-Kruis. Herbenoemd tot burgemeester van deze gemeente, de heer S. J. de Smet. Scherpenissfc. Gisteren vergaderde al hier de gemeenteraad ond er voorzitter- 'schap van den Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden.. De voorzitter doet medeJeeling van den uitslag der gehouden aanbesteding van de leverantie van petroleum en cokes, en van den verkoop van de gemeente- mestvaalt. Overlegging geschiedt van een besluit van God. Staten, waarbij- goedkeuring wordt verleend aan de gelijktijdige he kleeding van -de betrekkingen van secreta ris en ontvanger dezer gemeente door dhr. L. C. van Doorn. Hierna geschiedt vooiioopige vaststel ling Van de rekening der inkomsten en uit gaven der gemeente over 1914. met een ontvang van f 14159.57, een uitgaaf van f 12834.30, alzoo met -een batig slot van f 1325.27. Na kennisneming en goedkeu ring der gestelde zekerheid door den nieuwbenoemden gemeenteontvanger, legt deze in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af om mét 1 September a.s. in functie te treden. Een schrijven van den Bond van Ge- meentepolitie-heambten in Nederland, be treffende salarieering van het inferieure politiepersoneel wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl in de instructie van don gemeentearbeider eene bepaling woidt opgeno-men om 3 ii 4 keer per week te spuien. Benoemd tot brandmeester dhr. J. Suurland, tot onder-brandmeester dhr. M. Andriesse, tot brandspuitmeester dhr. D. A. Harlog en tot adsistent-hrandspuitmees- ter dhr. M. A. Kievit. Ned. Herv. Kerk. Poortvliet. De bevestiging van ds. J. W. Verschoor zal D.V. 3 Oct. a.s. plaats hebben door ds. F. de Gidts, van Goe dereede. Intrede des namiddags.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2