Binnenland. üft da Provincis. Reclames. Nier- en Blaaskwalen. Hen overgang over de Berezowka ten Oosten van Ossowiee werd geforceerd De vervolging wordt op hiet geheele front van Snchowolja aan de Berezowka tot het would van Bjelowjesh voortgezet. Op 25 en 26 Augustus maakte het leger van Von Gallwitz 3500 gevangenen en ver overde machinegeweren.' Bijl de legergroep van Leopold van Beieren wordt de vervolging voortgezet. Haar rechtervleugel strijdt om oen over gang over den Ljesna-Prawna-sector te-n Noord-Oosten van Kamera». Ten Noord-Oosten van Brest-Litowsk naderen onze troepen den straatweg Ka- menez-Myszcyoe. Ten Zuid-Westen van Brest-Li to wsk is de vijland ovier den Ryta- sector teruggeworpen. Het Engelischie s.s. „Palmgrove" (net to 1984 ton) is gezonken. Van het Z u i d e 1 ij k e oorlogs terrein. Uit WeenenHet staf-communi qué meldt: Op het Itaüaiuische oorlogstoorueel had den gisteren slechts bijl Flitsch gevech ten van öcmige betoekeni's plaats. Hier sloegen onze troepen een vijtan- delfrjlken anval op huujnle stellingen in het dal terug. Mr. Troelstra. Van nir. Troelstra. komen goede berich ten. De "heer Schaper meldt aan het Volk, dat hij van den zieken partijgenoot een eigenhandig geschreven briefkaart ont ving, waarop o.m. voorkomt: „Nu kinap ik aardig op, kan reeds lan ger dan 1 uur wandelen en vertrek met machtiging van dr. H. begin September naar Vevey, waar we 6 maanden hopen te blijven." Bij de redactie kwam een kaart in van tm\ Troelstra's hand, waarop o.a. deze zinnen: „a.s. week naar Zwitserland. Ik ga vooruit en hoop daar mijn kracht en weerstandsvermogen terug te krijgen." Z akenverl o ven v o o r m i 1 i- t ai ren. In de maand Juli (zie o.a. ons no. van 30 Juli j.l.) is een legerorder uitgevaar digd, bepalende, „dat zij1, die zich onder de wapenen bevinden en zalven verloven willen hebben, (hiermede! izijn bedoeld mi litairen, die eigen zaken hebben of op kantoren werkzaam zijn), voortaan dat, verlof persoonlijk moeten aanvragen. Het verzoek moet worden' gericht aan den op perbevelhebber en ivorden ingediend bij den kapitein, tevens moet het zoo mogelijk1 vergezeld gaan van een verklaring van den burgemeester der woonplaats van dear ver zoeker. Op verzoeken op andere wijze in gediend zal geen acht meer worden ge slagen.','' Een landweerman schrijft ons dat zijn kapitein van het bestaan van zoodanig een, legerorder niets af wist, zoodat een ver- Zoek als in de legerorder bedoeld, en door bedoelden landweerman gedaan, helaas iriet kon worden doorgezonden. Wij weten niet anders te zeggen dan dat deze legerorder in de bladen is ver meld geweest. Wij begrijpen niet dat zij niet aan de leger-autoriteiben bekend is. Wij raden belanghebbenden aan zich nogmaals tot hun kapitein te wenden, met overleggiirg evenwel van een verkla ring van den burgemeester. „Nog heel wat te doen." In de „Maasbode", het grootste dagblad der Roomsch-Katholieken, moet onlangs een dichterlijke ontboezeming gestaan heb ben, bij gelegenheid van 't ambtsjubilé eener eerzame herhergschoonmaakster, waarin o. m. de volgende coupletten voor kwamen Al weet zij ook dat Piet en Braui., Nog al eens vaak 'n taaie nam; Zij gaat met doctor Schaepman mee En gunde je er daags wel twee. i Wel zes, wel acht, desnoods wel tien, (Want dit heeft Wijntje vaak gezien). Toch bleef bij haar het vast symbool: Je moet nooit klikken uit de school. Aan kniezere heeft ze een broertje dood, Die kerels stootten je uit je brood; Daar gaat Schiedam door naar de maan, Waar 'tgansche land van moet bestaan. Dr. Aliens in „Het Centrum" heeft nog eens weer de moeite genomen, aan te toonen, hoe dr. Schaepman meermalen op krasse wijze zijn woorden herroepen heeft. En hij zegt daarbij: „Er is nog heel wat te doen!" Inderdaad. Zoolang zulke liedjes bij ten 'deel van 't publiek nog sympathie vinden om hun inhouds wille, zoolang kan de drankbestrijding in Nederland nog niet op haar lauweren rusten. Varkens en v ar kens vleesch. De gevormde reserves maken het moge lijk gedurende September van regeerings- twege varkens beschikbaar te stellen a. voor de gemeenten, die ze reeds nu ontvangen b. voor de gemeenten, die, hetzij af zonderlijk, hetzij te zamen met andere, per week minstens 20 stuks kunnen ont vangen. Voor deze beide groef «en van gemeenten gelden de algemeene voorwaarden hier onder vermeld en voor de gemeenten, ge noemd onder b, die in vereeniging met andere minstens 20 slides betrekken, bo- veiidien nog enkele bijzondere voorwaar den. Dezle bijzondere voorwaarden luiden als volgt: a. de ter beschikking gestelde varkens moeten geslacht worden afgehaald van een abattoir of van een exportslagerij; b. waar dit niet mogelijk blijkt, moeten twee of mieer genreenten zich zoodanig combineeren, dat een totaal aantal van ten minste twintig stuks per week wordt be reikt, en moet: le. een dezer gemeenten als centrale leveringsplaats worden aangewezen '2e. de slachting van alle dieren ge schieden op de centrale leveringsplaats; 3e. de burgemeester van de gemeente, welke als leveringsplaats wordt aangewe zen, garandeeren dc nakoming der alge meene voorwaarden, genoemd in circulaire no. 13 en de opgaven verstrekken, welke noodig mocht blijken voor de administra tie van het Rijks Centraal Bureau. De algemeene voorwaarden zijn: 1. De gezamenlijke slagers moeten be halve de varkens, die door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bureau geleverd worden, voor onmiddellijk gebruik: ter plaatse nog zooveel varkens slachten, dat het slachtgewieht daarvan ten minste 13 bedraagt van dat der varkens, die door tusschenkomst van hef Rijks Centraal Bu reau geleverd Worden. 2. De slachting' der door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bureau geleverde varkens geschiedt onder voortdurend des kundig toezicht, welk toezicht ook op de weging wordt uitgeoefend, terwijl alle ge slachte varkens (dus ook de dieren, die bijgekocht worden) zoodanig worden ge stempeld, dat alle deelen steeds herken baar zijn als afkomstig van een varken, bestemcLvoor binnenlandseh verbruik, ter wijl het stempel tevens aangeeft de ge meente, waarin het varken is geslacht. 3. Eiken Zaterdag wordt het slachtge wieht der in de afgeloopen week voor binnenlandsch verbruik geslachte varkens aan den directeur van het Rijks Centraal Bureau toegezonden. De minister zegt nog in de betreffende circulaire aan de burgemeesters Bij vergelijking van deze circulaire met den inhoud van mijn rondschrijven van 9 Juni 1915 zal u blijken, dat nu nog meer nadruk is gelegd op het deskundig toezicht. Meer dan tot dusverre moet er tegen worden gewaakt, dat de voor consumptie geschikte deelen niet langs meer of min der omwegen terecht komen bij vleesch- warenfabrikanten, die deze dan in eon of andereu vorm weer uitvoeren. Het is u bekend, dat de export althans tot 18 September stilstaat; wanneer het mij bij den aanvang der nieuwe periode (19 September), nog niet raadzaam voor komt wederom een beperkten uitvoer toe te staan, zal' het niet mogelijk zijn na het einde der maand September met de be schikbaarstelling door te gaan. Aan verzoeken tot beschikbaarstelling Van varkens, die na 4 September in het bezit komen van den directeur van het Rijks Centraal Bureau, kan voor de maand September geen gevolg worden gegeven. Ten slotte zlij nog medegedeeld, dat aan gemeenten, die door bemiddeling van het Rijks Centraal Bureau varkens ontvangen, geen spek kan worden geleverd. V e i' b 1 ij f ontzegd. De territoriale bevelhebber in Zeeland enz. heeft het verblijf in zijn gebied ont zegd aanHortensia Sophia De Pape, ge boren 17 October 1871 te Watervliet, wo nende te Philippine, echtgenoot© van Alphons Verplancke (Nationaliteit Belg), wegens verboden uitvoer en poging tot omkooping van Nederlandsche militai ren; Beneventura Rijckacrt, geboren 14 Augustus 1879 te Ciinge (Zeeland) en wonende aldaar (Nationaliteit Nederlan der) on George Smit, geboren 5 Septem ber 1891 te Sint Nicolaas (België), wo nende te Clinge (Zeeland), (Nationaliteit Belg), beide ter zake van het zich kracht dadig verzetten tegen de bijzondere maat regelen van orde, voor het oord Clinge ingesteld; Francois De Haas, geboren 16 Juni 1876 te Stekene (België), wonende te Sint .lansteen (Nationaliteit Belg), we gens het niet voldoen aan bevelen door- in uitoefening hunner functie zijnde mili tairen gegeven en kwalijke bejegening van dezen.; De heer R. van Ham vroeger burge meester te Hoofdplaat (1896 1905), daar na te Rijnsburg, is gisteren in laatstge noemde gemeente plotseling overleden. - De „Z. Crt." verneemt uit Stavenisse dat de stemming en herstemming voor een lid van den gemeenteraad zoo noodig zal plaats hebben jn de vacature Verstraate, op 10 en 17 Sept. Van A.-R. zijde zal wor den eandidaal gesteld de heer Anth. Stout- jesdijk, landbouwer. Middelburg. Het programma voor liet concert, in den tuin op het Noord-Rolwerk, op Dinsdag 31 Augustus, te geven door bet Middelburgsch Muziekkorps, Directeur de heer Jan Marks, luidt als volgt Wien Neêrlandsch Bloed (1814), Wilms; Défilé des Nations, Marche Militaire Fran- caise, Frémaux; Ouverture van de opera „Do Tooverfluit", Mozatt; Tyrolienne uit de operette „L'Amazone", v. Blon; Down in Jungle Town, Morse; Feest-Reien, Morks; (1. Vlaggenrei. 2. Bogenrei. 3. Springrei. 4. Provinciale Rei. Zeeuwse he Boerendans). Marcia Castagnole, Morks; Danielo, Valse Italienne, Koedel: Aufzug der Stadtwache, Humoreske a. d. Bieder- meierzeit, JesselRede voor het Vader land (1626), Valerius; Mijn Nederland, Hol; Het Lied der Vlamingen, Benoit; Oud Wilhelmus (1583), Valerius; Le Re veil du Lion, Caprice Heroïque, de Konts- ky; Generaal Snijders, Militaire Marsch (op verzoek), Morks. De politie treedt de laatste dagen met kracht op iegen het venten zonder vergunning, een bedekte bedelarij. Drie processen-verbaal werden deswege opge maakt, terwijl sinds Vrijdagmorgen een man aan tiet bureau vertoeft, die zich ook aan een dergelijke overtreding schuldig maakte, maar die een naam opgaf en een geboortedatum en plaats, die bij onder zoek onjuist bleken te zijn. Daarom werd hij voorloopig in arrest gesteld. Ingekomen bij bet Steuncomité al hier, sedert de vorige opgaven: Weke- lijksche gift van Madme. Km. B. - D. 2 maal 15 fr., samen 30 fr.gift Personeel N.V. „De Automaat" f6; wekelijSksche bijdragen, week van 12 Aug. f164.10; id., week van 19 Aug. f 164.10; Maandel. gift L. en .1. O. f2.50; id. Mevr. F. B. en S., f 1. Voor de 54e uitkeering aan de familiën van militairen en aan werkcloo- zen was noodig f505.25. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Goes. Op verzoek' is eerv ol ontslag ver leend aan den bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat le klasse, P. .1. J. I tormaar, alhier. i i Blijkens de ,,Z. N." is Dinsdagavond in het Volkskpffiehuis te Dreischor de reiziger J. T. uit Goes aangehouden, die verdacht wordt ten nadeel© van, den mo lenaar V. te Dreischor een beurs met f 12 te hebben ontvreemd. Vlissingen. In den Raad werd Vrijdag door den burgemeester een rede gehou den, waarin hij dank bracht aan de scheidende raadsleden, do heeren: Stuart, Anker, Winkelman en Kalbf'eisch. Vooral aan den laatste wijdde de burgemeester woorden van groote erkentelijkheid voor hetgeen hij gedurende 34 jaar als raadslid en gedurende 14 jaar als wethouder voor de gemeente heeft gedaan, inzonderheid, vooi- de oudheidkundige verzameling en het oud archief. Op voorstel van den bur gemeester word de heer Kalbfleisch be noemd tot directeur van het stedelijk museum 'zonder bezwaar voor de gemeen tekas om hem in de gelegenheid te stellen ook na zijn.aftreden als raadslid het werk aan die inrichtingen voort te zotten. Dhr. Kalbfleisch bedankte met enkele w oorden en verklaarde de benoeming gaar ne te aanvaarden. Een 14-jarige jongen uit Middelburg viel gisteren bij de Keersluis van een rijdenden wagen, llij kreeg cle voorwielen over het lichaam en moest naar het Katho lieke Ziekenhuis worden vervoerd. Zijn toestand Is gunstig te noemen. Kapelle. Gistermiddag kwam de raad der gemeente in openbare zitting bijeen. Alle leden tegenwoordig. De burgemeester (voorzitter) deelde mede, dat boeken en kas, die f957.30 inhield in orde zijn be vonden. De begrooting van de gezond heidscommissie, gezeteld te Kminingen, is den raad ter inzage gezonden; de ge- ineentc alhier heeft te betalen in de onkosten f 93.50. Toegestaan voor do kos ten aan het onderwijs in de openb. school f2500 voor het dienstjaar 1915. De klokkenluider te Biezeling© verzocht salarisverhooging, liet salaris bedraagt 40. Dit adres wordt in handen van B. en' W. gesteld. Dhr. J. Wabeke, die ont heffing van den H. 0. hoeft verzbeht, kan deze niet verleend worden. Do her kozen raadsleden worden na onderzoek der geloofsbrieven toegelaten. Alsnu volg de de benoeming van een, klokluider, va cature wijlen dhr. J. J. van Willegen. Op den oproep had zich één sollicitant aangemeld en wel F. van Wel. De heer Ganseman vindt dat £52 te weinig is. De voorz. zegt. dat verhoogingj kan vol gen, doch dat 13. en W:. niet anders kun nen oproepen dan op' deze wijze. We heer VereckeKan men niet benoe men voor één jaar. De heer Ganseman is vooi' uitstel van de benoeming. Zeker waren et; méér solli citanten geweest, zegt spr., wanneer de jaarwedde hooger ware geweest, nu) moet men afwachten wat volgt. Dit kan misr schien nooit komen en bedanken! als men eenmaal benoemd is, is kinderspel. De heer Wisse zegt: Dat is dan hun eigen schuld; zelf sluiten ze zich uit. De voorz. zegt, dat men verplicht is tot benoeming over te gaan. Spr. gelooft, dat de sollicitant een accuraat persoon is, hij woont dichtbij en hierbij komt, dat de familie Spruit liefst zoo spoer dig mogelijk wenscbt ontslagen te woiy den, die deze taak met nauwgezetheid! hebben vervuld. De heer Slabbekoorn vindt het een dwaze 'redeneering. Sollicitant is immers een geschikt man. Alsnu wordt tot be noeming overgegaan. De benoeming van F. van Wel volgde nu met algemeene stemmen. Een geldleening voor de keibestrating groot f8600 zal worden aangegaan. De aannemer J. J. Geluk van den nieu wen weg verzoekt drie a vier weken af sluiting van genoemden weg met het oog op de voortzetting van het werk. Dit vVordt door den raad goedgevonden. Door de gemeente Kattendijke is ver zocht om den lijkwagen in bruikleen te mogen hebben alleen voor onveltmogenden bij eventueele sterfgevallen aan den Mun- nikendijk. De voorz. heeft reeds onderhandeld met den voerman. B. en W. meenen f2 pel" keer vooi' het gebruik te moeten edschen en f5 voor den voerman. De heer GansemanZou het niet ge vaarlijk zijn zonder geleide, men heeft al eens een ongeluk gehad, wellicht lag het op den weg van het bestuur een nader onderzoek hieromtrent in te stellen. De voorz. zegt dit toe. •De heer Ganseman Vraagt bijl de rond vraag of B. en \V. het oog hebben laten vallen op de enge ruimte bij Jac. van Weele. Spr. releveert het ongeluk, voorge vallen met de auto van dhr. Matin, hoofd ingenieur van de Seheldemaatschappij op j.l. Zaterdag. Zou hier, evenals bij do Karnemelksput van geen verb reeling sprar ke kunnen zijn, door b.v. demping van den put met verplaatsing dei' bali's? Het gemeentebestuur kon hier wellicht verbe tering doen aanbrengen. De heer Kottier vindt 't hier ook zeer nauw. De voorz. zegt toe nadere informaties in te winnen. Waaide. In de Vrijdagnamiddag gehou den gemeenteraadsvergadering werd de begrooting der gemeente dienst 1916 aan geboden in ontvang en uitgaaf op f 14681,671/2. met een post voor onvoor ziene uitgaven groot f 325.05Va- Aan den beheerder van het hulptolegraaf en, hulp- telefoonkantoor werd een gratificatie ver leend groot f 25 voor meerdere werkzaami- heden sinds 1 Aug. 1914. Borssele. In de gistermiddag gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle lo den aanwezig. De notulen worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Als punt 1 der agenda was aan do orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid dhr. C. Rottier Jz. Deze wei-den nagezien en in orde bevonden. Verder werd rekening van het burgerlijk armbestuur gedaan. De ontvang sten bedroegen f 1064,39Va, de uitgaven f989,65, batig saldo f 74,742De gemeeiu terekening bedroeg aan ontvangsten f 2396*9,92, de uitgaven f 23942,362, ba tig saldo f27,55V2- Daarna sluiting. Souburg. Vrijdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig dhr. De Keijzer. Aangeboden ,werd de 'begrooting 1916, welke in ontvangst en uitgaaf f 18593,72rt» bedroeg. Uit (le rekening van het burgerlijk armbestuur 1911 bleek, dat de ontvangsten en uitgaven bedroegen f 397,63 en f 253,72, zoodat er een ba tig saldo was van f 143,91. Vervolgens dankte de voorz. den heer Cevaal voor alles w-at hij voor de gemeente heeft gedaan en voor de zeer aangename wijze, waarop altijd met hem is samengewerkt. De voorzitter hoopt, dat den heer Cevaal nog een langen tijd van 'rust moge wor den gegund. De heer Cevaal dankt voor de welwillende woorden. Bij de rondvraag wijst dhr. Wisseling op het vuile water in Cevaalsweg, hij stelt voor buizen te leggen voor de afwatering. Na eenige be spreking zegt dhr. De Pagter, dat hij. een onderhoud met den eigenaar heeft gehad en de kwestie waarschijnlijk in October of November zal opgelost worden door het leggen van buizen. Dhr. Wisser Ling zegt blij' te zijn, dat er verbetering, komt "en het water van Cevaalsweg door do Se hout straat naar de Nieuwstraat zal worden gevoerd. Verder wensch dhr. Wis seling inlichting omtrent het bezoek van een militairen dokter op de openbar© school 0111 de .tanden der kinderen na te ziien. De voorz. zegt, dat er van Itijks- vyege een statistiek wordt opgemaakt van het tandenstelsel, waarom de dokter ge vraagd heeft eens naar de tanden te mo gen zien. Dhr. De Visser zegt, dat er militairen op Souburg zijn, die te wei nig uitkieering krijgen. De voorz. meent, dat deze zaak hier niet te huis behoort. Eerlang komen er zeer waarschijnlijk re clame-commissies, daarbij kan men zich vervoegen. Dhr. Jobse vestigt de aandacht op den toren van Souburg, die aan eene zijde in slechten toestand is en noodig gevoegd behoort te worden. Hiji is on langs te Aagtekerke geweest, waar men een begin heeft gemaakt met die be groeiing van klimop, daardoor wordt de inuur voor het water beschermd. Dit zou hij ook voor den toren van Souburg aan bevelen. De voorzitter zegt: we zulten eens o.p den toestand van den toren let ten. Verder brengt dhr. Jobse ter sprake om voor Souburg een nieuw raadhuis te hebben. Het gemeentehuis isiniet meer voldoende. Hij zou Burgem. en Weth. in overweging geven dit punt eens te behandelen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Rilland-Bath. Dezer dagen werd het bij do politie bekend, dat ten huize van J. V. in de Bathpolder alhier, in stilte zonder verlof of vergunning herberg werd ge houden, en voornamelijk sterke drank werd verkocht. Door verklaringen van ge tuigen gelukte het de poli tie gistermiddag tegen de vrouw van V. procesverbaal op to maken, wegens het verknopen van ster ken drank zonder vergunning. Oostburg. Ofschoon de landbouwers, wier beesten door het mond- en klauwzeer besmet worden afgemaakt, geen reden tot klagen hebben, beginnen ze toch meer e.u meer het afmaaksysbeem af te keuren nu allerwege de ziekte zich openbaart en daardoor het aankoopen van nieuw i ee tegen normale prijzen zoor wordt belem merd. Wanneer bijl stemming onder do landbouwers in dit district moest worden uitgemaakt „doorzieken" of „afmaken" dan zou het resultaat ongetwijfeld in den eersten zin worden beslist. „Zei."! Koewacht. Donderdagmorgen bad hier aan de grenzen een eigenaardige en treuri ge plechtigheid plaats. Op Belgisch godcel- te Was een vrouw, moeder van verschei dene kinderen gestorven en daar het kerk hof op Neerlandsch grondgebied ligt, moest het lijk' de grens passeeren. Na liet vervullen van ©enige formaliteiten werd aan den pastoor alhier verlof gegeven do lijkdienst in de Kerk te verrichten, die zooals men weet op Belgisch grondgebied staat. Ook mocht het lijk met de 'familie in de kerk komen. Na afloop der Kerke lijke diensten werd het lyk dooi de fami lie naar de grens geleid, waar de afslui ting geopend werd en Ivt lijk. aangeno- men werd door een viertal Nederlandse he ingezetenen, die zich genegen verklaarden met den pastoor het lijk grafwaarts te bren gen. Geen enkel der Belgische familie leden mocht het lijk verder vergezellen. De kinderen konden door den draad den droeven stoet nastaren. „Zei." Het is thans een vaststaand feit dat, zoodra de oorlogstoestand geëindigd is, men hier gaat beginnen met het bouwen van eene nieuwe kerk pp Nederlandsch grondgebied. De grond is aangekocht en de plannen zijn geieed. Wijl men het over de plaats, Waar de kerk gebouwd zal wor den, niet goéd eens kan worden heeft men den Bisschop van Breda laten beslissen. Deze heeft bepaald dat de kerk zal ko men in de onmiddellijke nabijheid van de kom der gemeente, bij het nieuwe kerkhof. Zaamslag. Benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belust met het voltrekken van huwelijken de heer C. A. Wisse, zulks in de plaats van den heer F. de Bil ijler Jr., die overleden is. IJzendijke. Bij de alhier vertoevende familie is bericht ontvangen dat de heer Paul Lippens die ills ingenieur vrijwillig bij de Belgische genie had dienst genomen, aan den Yser is gesneuveld. Als hoofd der suikerfabriek van Moerbeke en eigenaar van i ele gronden in Zeeuwsch-Vlaanderen was hij sinds den dood zijns vaders Mr. 11. Lippens, hier een goede bekende. Zijn broeder Mr. Maurice Lippens, burgemees ter van Moerbeke, die als gijzelaar naar Paderborn door de Duitschers is vervoerd, is dezer dagen naar een ander kamp over gebracht waar hij, naar hij schrijft, min der reden van klagen over de voeding heeft. „Zelandia." Velen hebben verschrikkelijke kwellin gen doorstaan tengevolge van nier- en blaaskwalen, waarvan zij geen hinder zou den gehad hebben, wanneer zij de waar schuwende eerste verschijnselen niet ver onachtzaamd hadden. Hoofdpijn, pijn in den rag, pijnlijke lede maten. duizelingen, verstoorde slaap, een voortdurend vermoeid gevoel, koude han den en voeten, blazen onder de oogen, rheumatische pijnen, urinekwalen van velerlei aard, dit alles zijn waarschuwin gen, dat uw nieren haar werk niet behoor lijk verrichten. En van het werk der nieren hangt de gezondheid van het geheel© lichaam af, want de nieren filtreeren de onzuiverheden uit het bloed. En als deze vergiften want het zijn vergiften in het bloed achterblijven, volgen onge twijfeld ziekten van zeer pijnlijken en verwoestenden aard als niersteen (nier koliek), jicht, rheumatiek, waterzucht, ischias,uremie (urinezuurvergiftiging). Het heeft geen doel om de plaatselijke verschijnselen te beliandeleri. Werkt on middellijk in op de oorzaak van uw kwaal de nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke rechtstreeks op de nieren werken en haar opwekken, versterken en genezen. Zij her geven aan de nieren haar oude kracht en gezondheid, waardoor de oorzaak van uw kwalen wordt opgeheven. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk. <9rk«i3UW?l. Gerei. Karken. Tweetal te Axel, W. E. v. Duin te Bol nes en E. Schouten te Hoofddorp. Aangenomen naar Middelstum, door J. F. van Hulsteijn te Terneuzen; naar1 Epe, door P. Jukkenekke te Kockengen. Ds. B. Meijer hoopt Zondag 17 Oct. afscheid te nemen van de Geref. Klerk te Brouwershaven en Zondag 31i Oct. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Ierseke, na bevestigd le zijn door ds. L. Bourna van Middelburg. Ds. W. H. Oosten te Scheveningen hoopt 26 Oct. a.s. zijn 25-ja.rige evangelie bediening te herdenken. Z.Eerw. diende in dien tijd de gemeenten te Middelburg B, tot 1897, Enkhuizen, tot 1905, en Sche veningen. Men bericht ons dat op 23 Aug. j.l. te Grandrapids, N.-Am., ten huize van haar zoon den heer Dirk Kreulen is over leden mevrouw Roelofje Bosman, weduwe van wijlen ds. Klaas Kreulen in den ouder dom van 82 jaren. In plaatsen waar zij' vroeger gewoond heeft Zietikaöe; Vis- senkerke, Middelburg zulten velen zich deze waardige, godsdienstige vrouw dank baar herinneren, llaar einde was vrede. 30 Nov. a,.s. hoopt, naar het Kerke lijk Handboek van Le Cointre aangeeft, ds. C. B. Schoenmakers, pred. der Geref. Kerk te Katendrecht, zijn 25-jarig dienst werk te heidenken. Ds. Schoenmakers was tot 17 April 1893 predikant te Lands meer, stond tot Oct. 1900 te (O. en Wi. Sou burg, tot Juni 1904 te Groningen, tot Jan. 1911 te Alpben a. d. Rijn, en sindsdien op zijn tegenwoordige standplaats.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2