Telegrammen. Uit ds Proving®, Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Allerlei. Leestafel Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. ioop verkQopinyen, aanbestedingen m Markttisrichtejfi. Burgerlijke Stand. ■ding als de hoeveelheid, die zij over de grenzen brachten, daarmede hadden opgei- houden, omdat voor hen het voordeel van den uitvoer door de gelimiteerde prij zen der binnenLandsche leveranties teloor ging. Om nu lagere marktprijzen af te dwin gen, heeft de Minister van Landbouw ges- daan wat men van hem verlangde, nl. den geheelen uitvoer, vandaag te beginnen, Verboden. Wat de expediteurs op him rekening voor het buitenland hadden, mag nog over de grenzen, maar" dan is het uit en de consenten zijn Vandaag niet meer geldig; eerst over een maand is er kans, dat de uitvoer mag worden her vat. „De groote Vraag is nu schrijft „Do Tijd" of het uitvoerverbod z'al hel pen. Wij voor ons zijn, oan de waarheid te zeggen, dienaangaande een weinig wan1' trouwend, hebben daarvoor goede rede nen, en de eerste voai'teekienen stelliear ons in het gelijk. Terwijl toch het uitvoer verbod leeds eeuige dagen 'bekend is, zijn do marktprijzen nog volstrekt niet teruggeloopen. „De varfcensholiuders weten, dat ze lich telijk een maandje kunnen prolxeren, hun dieren vast te houdenwij spraken er dan ook, die glunderend van pleizier dat heusch van plan waren. Zij gaan de ri sico aan; want na een schoone oprui" ining, die hun veel winst opleverde, kun nen zo een stootje afwachtenin vier Weken wordt een varken niet slechter, en het oponthoud brengt zijn rente op, zeggen ze; het blijkt trouwens, dat do Minitseï zich de aanvankelijke nuttelooss beid van zijn uitvoerverbod wel bewust is; ook omdat hij geen zekerheid heeft, dat de uitvoer zal voortduren en de le vemntie van ivarkens aan de Regeerin^ haar reserve op peil zal houden. Eerst einde September of 'begin October begin nen de ,btaeren „nattigheid te gevoelen" en komen er aanvoeren voor de slacht bank, z'oodat in de thans ingetreden' maand-peripde de liefhebbers van var bensv'leesch zich geen ilLusies beboeten te maken, dat ze vet zullen soppen. „Er is ;nu een allerlaatst middel schrijft het Jilad maar daartoe zal de Regeering Wel niet durven overgaan. De Levensmiddelenwet geeft haar n.l. do bevoegdheid, om alle levende varkens Voor een (redelijken prijs te onteigenen en in beslag te nemen. De uitvoerbaarheid daarvan is evenwel twijfelachtig en al teen zij, die met de practische moeilijk- beden niet bekend zijn, plegen daar licht overheen te stappen. „Het graan en het meel, de steenko len en nu ook de varkens zullen de Regeering zorgen genoeg baren". Besmettel ij k e ziekten. In de week van 11 tot en met 17 Aug. werden gemeld uit Zeeland: twee geval len van typhus (Ierseke en Zierikzee); drie gevallen van roodvonk (Groede, Neu zen en Zaamslag); vier gevallen van diphteritus (Kapelle en Vlissingen ieder één, Zierikzee 2). Ierseke. De oesterverzending is weder begonnen. (Al maakt een zwaluw nog geen lente). Oesters zijn verzonden per spoor en per boot naai' Brussel. Op het verzoekschrift der visscherij- vereeniging „Ierseke" alhier, om uitbrei ding van het commiespersoneel is afwij zend beschikt. De controleurs zijn nu aan gewezen om den heer Do Maker, den al hier gestationeerden commies, te assistee- ren bij inlading en verzending der mossel- vaartuigen, bestemd voor België. Er. is door verschillende personen, zoowel militairen als burgers, besloten oui den 31 Augustus a. s. niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Dien dag zal het een feestdag worden voor de soldaten, spe ciaal militaire sportfeesten voor de niet gegradueerden. Kruidingen. Voor den dienst in Ned.- Indië (voor candidaat-ge-zaghebber bij het binnenlandsch bestuur) is bestemd de heer J. Geense, alhier. Kattendijke. in de Woensdag gehouden raadsvergadering werd besloten met de maatschappij de Wilhelminapolder een contract aan te gaan voor de levering van gas voor de straatverlichting. Elf lan taarns zullen gebrand worden waarvoor deze gemeente f140 per jaar zal betalen. De kosten van aansteken, levering van kousjes, reparatie aan lantaarns enz. ko men voor rekening van de maatschappij. Verder werd besloten met vijf legen twee stemmen de kosten van waterleiding voor de woning van het schoolhoofd te Wilhel- minadorp voor rekening der gemeente te nemen. Zouielande. Aan den postbode I. Mer- tens is met ingang van 15 October op Eijn verzoek eervol ontslag verleend j}e Synode der Ned. Herv. Kerk ver wierp gisteren met 10 tegen 9 stemmen de schrapping der woorden „althans wat den geest en'de hoofdzaak betreft dor daarin (in de belijdenisvragen) vervatte belijdenis verklaring en belofte" uit art. 39 van het reglement op het godsdienst onderwijs. De woorden „geest en hoofdzaak" blij ven dus behouden. Twee rechtzinnige pre dikanten (Schrieke en Weyland) en een rechtzinnig ouderling uit Arnhem stemden met de meerderheid. Voor de schrapping der bedoelde woorden stemden de negen overige leden, allen rechtzinnig, te weten de heeren Weener, Bloem, Timmers, Creutsberg, Steenbeék, Couvret, De Groot, Zoete en de president. Omtrent de discussie deelen wij mede. Prof. Van Nes, die vorig jaar voor do schrapping was, verklaarde nu daar tegen te zijn, en zich te hebben laten overtuigen door de brochures van de rechtzinnige predikanten Voorhoeve en Wumkes. Prof. v. Veldhuizen daarentegen ver klaarde zich voor de schrapping. Ook de secretaris adviseerde tot schrapping. Het meerendeel der stemhebbende le den motiveerden hun stem voor of tegen de schrapping. Een hunner, ds. de Groot, verklaarde, dat het hier ging om de God heid van Christus, en dat de Heere met Zijn werk voortgaat, wat ook de Synode moge beslissen. De 10 leden die zich ten slotte voor het behoud der woorden „geest en hbofd- zaak" verklaarden, waren de heeren Wey land, Schrieke, Tammens, Franke, Visser, Gordon Spandaw, Piccard, Menthen, Ei- lerts de Haan en Zijp. Geslaagd te Arnhem voor de hoofd act® de heer J. F. Flipse te Wolfaartsdijk. En te Amsterdam voor de hoofdacte de heer J. C. v. Schaik te Haamstede. NED. HERV. KERK. op Zondag 22 Aug. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 u. ds. Kloek, 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9 u. ds. Stegenga. Rorssele, vm. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoiitsdijk, 9 u. ds. Bins. 's-Gravenpolder, nam. ds. Elenbaas. Hansweert, 9.30 u. geen dienst, ran. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9 en 2 u. ds. "Warners. 'sHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's Hoer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heer Hendrikskinderen vm. ds. Steen kamer, nm. ds. Boissevain. 's Heerenhoek, 9 u. leeskerk. Hoedokenskei'ke, vm. 9.30 en 2 u. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. leeskerk. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kattendijke, 2 u. ds. Steenkamer. Kloetinge, vm. geen dienst, nm. dhr. Hoe kendijk van Heemstede. Krabbendijke, 9 u. dhr. Hoekendijk van Haamstede, 2 U. ds. E. V. J. Japchen. Kruiningen, vm. ds. Willemse. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Buinink. Nisse, 9.30 u. ds. Pont, 2 u. geen dienst. Oudelande, 9.30 u. ds. Meloen van Kloe tinge, 2 u. ds. Kloek. Ovezand, geen dienst. Rilland-Bath, vm. ds. Visser. Schore, 2 u. ds. Visser. Waarde, 9.30 u. ds. E. V. J. Japchen, 2 u. ds. Willemse. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost. Wisserikerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilhelminadorp, 9.30 en 5.30 U. ds. Boisse vain. Wolfertsdijk, 9 u. ds. Homburg, 2 u. ds. Stegenga.- Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudekerke, 9.30 en 2 U. ds. Postma,. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nm. d's. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, 2 u. ds. Voorhoeve. Serooskerko (W.), vm. ds. Muller, 2 u. dhr. v. Eijck van Kinderzorg. St. Laurens, vm. en nm. ds, van 'tLIoff. O. en W. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Vlissingen, 6 u. (Ger. kerk), ds. Schuur mans Stekhoven. Veere, vm. en nm. ds. Weyland. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. en am. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Vermeer, 6 u. ds. Muller. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. In het hospitaal. Jijl hebt aan leg voor detective', zegt de nacihtverpleeg- ster tot den schildwacht. Hoe dat, zuster? zegt die soldaat gevleid. Wel, telkens als ik 's nachts koffie zet, kom je kijken, of er ook onraad is. Gebruik je suiker en melk? Hand. Een Beierse li vorst met Poolseh bloed. Het is eten eigenaar dig toeval, dat Prins Leopold van Beieren, onder wiens commando Warschau werd bezel, eert nakomeling is van den eersten Poolschen Koningi. Een Poolsehe konings dochter, Theres© Kujiigünde Sobieska, heeft als tweede gemalin van Max Ema nuel zelfs op den Beierschen troon geze ten en haar zoon Albrecht hleeft als Karei VII de Duitsche keizerskroon gedragen Met den neef van Sobieska is deze Beier- sche lijd spoedig uitgestorven. De relatie van de Wittel-sbachers mlet het eerste Poolsehe koningsgeslacht, de Piasten. gaat terug tot de 13e eeuw, toen Lodewijk II, de strenge, dte echtgenoot van de onge lukkige Maria vau Brabant, als tweede vrouw Anna von Glogau uit het Huis deï Piasten nam. Haar beide stiefzonen waren Ludwig der Bayer en Rudolf, de stam vader van de nu regteerende Wittelsba- chers. Als nakomelingen van Rudolf heb" ben de Wittelbachers wel geen Poolsch bloed in de aderen, maar wel als nakome lingen van Lodewijk van Beieren. Het Poolsehe bloed is langs een omweg over den Ernestinischen stam van het huis Wettin in de familie Wittelsbach geko men. Prins Leopold is een neef van Konin gin Therese, een prinses von Hildbu,rgs- hausen, die van keurvorst Ernst, den stichter van het Ernestinisohe huis af stamt. De gemalin van Ernst was een dochter van Albrecht III van Beieren, een nakomelinge in de rechte lijn van Lode wijk van Beieren en zijn vrouw Beatrix von Glogau. Maar Beatrix was de nicht van Konrad von Glogau, wiens overgroot vader, Boleslaw III, koning van Polen was. Hot no. van 21 Augustus van Timotheiis trekt bovenal aan door het troostwoord dooi' den hoofdredacteur J. N. Voorhoeve te Den Haag gewijd aan de nagedachtenis Van '.Wilhelmia Riem Vis, de bekende schrijfster, die op 56-jarigen leeftijd te 's Gravenhage is overleden. Haar man doet per advertentie in datzelfde nommer van Timotheiis mededeeling van 't overlijden zijner vrouw op 56-jarigen leeftijd. El ders in ons blad nemen wij iets over omtrent haai- uit Timotheiis. -Ongelukken. Een onbekende jongeman, die (e Rotterdam op een voor- bïjlrijdenden motorwagen dér electrisehö tram wilde springen, viel, en kwam teredlit onder den bijwagen, die hem overreled en op Slag doodde. Gister is brand ont staan aan boord van het lichtersehip „St. Gerard", liggende op de rivier onder de gemeente Papendreoht. Het schip was ge laden met palmpitlenafval. De brand ont stond door broeiing van de lading. Door oen ontploffing, viel de schipper in het rairn en bekwam levensgevaarlijke ver wondingen; -naar het ziekenhuis te Dor drecht overgebracht, is hij hedenmiddag överl'edein. Een tegenvaller. In het kamp Gaasterland zou een gi-oote liofdadighedds- tentoonstelling gehoudtetn worden van kunstvoorwerpen, door Belgische geïnter neerden vervaardigd. Dagen en nachten was aan die voorwerpen gjeiwerkt, waar van sommige een waarde hebben van f 200. Tenten waren opgebouwd, alles was voor de expositie gereed, die thans afge last is wegens de Vijjf typhuisgevallein in het kamp. Het comité heeft een kleine f 1000 schade. In de contr a-b a si Een familie te Delft 'miste MJnja elkein dag kleine huis houdelijke voorwerpen, zooals theelepel tjes, messenleggers, enz. Waar de voor- weipen hieven wist niemand, evenmin wie de bedrijver va,n die verduisteringen was. Strenger toezicht mocht ook al niet baten. Eiken dag was er wfeer een lepel tje minder in liet doosje of was iets der gelijks zoek. Op zekeren middag werd de misdaad ontdekt. Kleine Jan, dé- jongste van de familie, was de schuldige. Vader was in lang vervlogen tijd artist op de contra-bas geweest en bad nog steeds op de rommel kamer het instrument staan. Kleine Jan had daar een opslagplaats voor zijn stroop tochten vangtemaakt en al de verdujsterdo voorwerpen in de F-gallen van de centra- has gieworpen. Daar nu pa het instrument van de hand had gedaan en liet nog eens voor het laatst wilde bespelen, kwamen de vermiste voorwerpen een voor een terecht. D. Ct. Een nieuw spelletje. Het „Utrechtsoh Dagblad" schrijft: Er is iels nieuws onder de zon. Een nieuw spelletje onder de jeugd! Gisteravond vertoond in de Kanaal straat. Een aantal knapen spelen in de straat, maar het gewone spel voldoet niet meer en men zint op wat anders', zoo als de heele wereld van tijjd tot tijd zint op wat nieuws, als het al te alledaagsch begint te worden. Dat dleden de jongens in de Lombokbuuxt nu óók en vonden het nieuwe in 'n oogjenblik uit. Zie hier: Een van de kornuiten, Vermoedelijk de minst pientere, wicrd aan handen en voe ten gebonden en daarna stilletjes neerge- llegd in 'n winkeltje, waarna de kame raden zich haaistigiSjk verwijderden. De gebonden vriend deed intusschen aller hande pogingen om los te komen, zoo stiekem mogelijk, om geen gerucht te maken, en werkelijk lukte het hem zich aan zijln kluisters te ontwringen. Maar zóó zachtjes had hij dat niet gedaan, of de bewoner van het winkeltje had leven en lawaai gehoord en was He voorschijn gekomen, juist, op 't moment, dat de jon gen zich bevrijd bad. De winkelier dacht dat is héél natuurlijk onmiddellijk aan inbraak, ladelichting, diefstal, inslui ping, enz., enz. en rende den vluohtenden jongeling achterna, straat in en straat uit. Daarbij kwam de man in zijn vermoeiende draf te vallen en brak z'n pols. Slot van de historie, waai" nog- bij hoort, dat de heele club van kameraden gierde van de pret en 'n amusantfen avond had, except dan waarschijnlijk het (exemplaar, dat als slachtoffer had moeten dienen. Ziedaar het nieuwe spel'! Waarvan de aardigheid misschien niet lang zal duren. „Tipperary" contra „Deutschland rib er alles". Bij een feestmaaltijd, te New-York gehouden, had een niet onvermakelijk! incident plaats tusschen Engelsch- en Duitsehgeteinden, De gasten kwamen bijeen onder de tonen van den „Tipperary", waarmee het groot ste gedeelte van het Engelsch-Amerikaan- sche publiek instemde. Maar dit Was niet naar den zin van de aanwezige Duitsche kunstenaars, die opgewonden van het „strijkje" verlang den, dat het „Deutschland, Deutschland iiber alles" zlou spelen. Toen dit gewei gerd werd begonnen de heeren zielf het min of meer arrogante lied te brullen, waarop de Engelschgezinden hen ïr.iet een even luidruchtig „Tipperary" tracht ten te overstemmen. Het deftige restaurant, waar de feest maaltijd gehouden werd, meet op dat oogenblik wel op een gekkenhuis miet louter losgebroken krankzinnigen hebban geleken, schrijft de „TVIsb." De expresstiein van Zürich naar Lau sanne via Solothurn is Dinsdag in volle vaart op een stilstaanden locaaltrein ge- loopen, tengevolge van verkeerden wissel stand. Vier personen, die in den locaal trein zaten zijn gedood en verscheidene gekwetst. Van de reizigers in den express- trein werd niemand gekwetst, slechts de machinist liep lichte verwondingen op. BERLIJN, 20 Aug. (Officieel.) De ves ting Nowo Georgië vale, de laatste halte van den vijand in Polen is na hardnek- kigen tegenstand genomen. De geheele be zetting, waarvan gisteren in de eindge- cechten reeds meer dan 20.000 man get vangen werden genomen, viel met een nog onafzienbare hoeveelheid oorlogiuateriaal in onze handen. Z. M. de Keizer heeft zich naar Nowo Georgievsk begeven om den leider van den aanval, den generaal der infanterie von Beseler en de dappere aanvalstroepen zijln dank en clie van het Vaderland te brengen. BERLIJN, 20 Aug. (Officieel.) De En- gelsche duikboot E 13 werd in den mor gen van 19 Aug. door een Duitsche duik boot aan den zuidelijken ingang van den Sont vernield. i ROME, 20 Aug. (Officieel). Onze artille rie bracht in de omgeving van de Tona- lepas zware schade toe aan 'het fort Pezzj Atti dat door de bezetting', welkfa door ons vuur vervolgd werd, werd ver laten. Wij maakten aanzienlijke vorderin gen bij den Moil Ie Paterao. Wij namen oen werk op den berg. Een linie loop graven werd door ons veroverd bij -den Monte Crose, terwijl wij 24 krijgsgevan genen maakten. De vijand deed heftige tegenaanvallen in den Tolmeiusector op de door ons veroverde stellingen, welkie echter alle afgeslagen werden. In deit Karst wonnen wij cenig terrein waarbij wij een snelvuurkanon veroverden en 53 krijgsgevangen maakten. PETERSBURG, 20 Aug. (Officieel). Van het Kaukasisch frontOnze verkenners sloegen den 17en Aug. in de richting van Olty Turksehe posten terug over de Tsjorokhrivier. De Turksehe artillerie wa3 in het Passadal den geheelen dag in actie, tegen den avond trok den vijand op tegen de Tarkodjastelling. Tot op korten af stand lieten wij den vijand naderen pn openden toen een hieftig machinegeweer- Vuur. Door een snelle bajonetaanval wer den de Turken vervolgens tot een wanor delijke vlucht gedwongen. Alle Turksehe aanvallen bij den berg Khoohmougam wer den afgeslagen. Op de andere gedeelten Van het front had geen verandering plaats. LONDEN, 20 Aug. De bemanning van de „Arabic" is te Queenstown aange komen; zes passagiers worden vermist, waaronder drie Amerikanen. De stoom schepen Baran, Erskine (5500 ton) en Restormel (3000 ton) zijn in den grond geboord. De bemanningen zijn gered. ZWOLLE. Het O. M. bij de Arrondisse- ments-Rechtbank eischte 4 maanden hech tenis tegen den stationsklerk J. A. V., wegens veroorzaking van het spoorwegon geluk bij Hattemerbroek. PETROGRAD, 20 Aug. (Officieel). Den 18en trokken onze schepen, die den in gang van de Golf van Riga bescherm den, na een gevecht terug op een dich ter bij de kust gelegen stelling tengei- votlge van de aanzienlijke overmacht van de vijandelijke vloot. Bij Kovno blijft de vijand krachtig heli behaalde succes voortzetten; hij slaagde er 'in de stad te bezetten, na vooruit gerukt te zijn, zette hij zich vast in een streek nabij de stad, welke een landengte vormt tusschen den Njemen en de Wilija. Voor Ossowietsj werden in den nacht van 18 Aug. en den volgenden dag aan vallen op onze stellingen afgeslagen doou oris vuur. Op het front van OssoWietsj tot Brest Litowsk en verder naar het zuiden duren de gevechten voort, welke in verschillen de sectoren een buitengewoon hardnek kig karakter dragen. De vijand was vooral volhardend bij zijn aanvallen den 17eri en 18en op onze troepen aan den Be- neden-Bobr, ;tn de richting van Rielsk, langs de spoorweg naar Tsjeremka en bij Wlodawa. Voor Novo Georgiewsk zet de vijand met toenemende geestkracht zijn aanval door tegen de werken op den rechter oever van den Weichsel en de Naïef. De strijd is uiterst verbitterd; massa's lijken nan Duitschers bedekken deze versper ringen. Desniettegenstaande slaagde de Duitsche artillerie, waarvan de vuuruit- werking tot een maximum werd opge voerd, er in ons geschut tot zwijgen te brengen en de werken in den sector tuss schen Wkra en Naref te vernielen, waar na de verdedigers zich niettegenstaande ai him krachtsinspanning moesten terug trekken op den rechterover van de Wkra. Dientengevolge konden de Duitschers al hun krachten c-oncen tree ren op den noor delijken sector tusschen Wkra. en Weich sel. Door den Directeur-Generaal der S. S. is bekend gemaakt, dat de volgende maand een week extra bezoldiging aan het ge heele personeel zal worden uitgekeerd. Ook aan loopjongens en wachteressen zal dit extra-loon worden toegekend. Voor deze laatsten bedraagt de toelage minstens f2.50 en voor het overige personeel f10. De landarbeider D. Donkersloot te Aalburg had het ongeluk met zijn been tusschen een in beweging zijnde dorseh- machine te geraken. Het been werd dus danig verwond, dat zijn onmiddellijke op name in het Diaconessenhuis te Heisden uoodig bleek. Biezelinge. Door W. RjerensDe Kam, architect alhier, werd namens zijn prin cipaal aanbesteed het houwen van een rentenielrswionmg aan den Paralelweg to Kapelle. Minsten inschrijver was M. F. Goedemond, Hansweerd, voor f 7220, a,an wien het werk is opgedragen. Kruiningen. Gistermiddag werden alhier verhuurd door not. Schram de boomgaar den van De Becker, de wed. Butijn en dhr. A. Blok voota respectievelijk f 750, f700 en f310 aan de heeren J. Vleu gel te Wemeldinge, S. Vreeke tei Kapelle en F. Joossen te Rilland. Twee boomgaar den bleven on verhuurd. Kamperland. Gisteravond werden alhier verkocht en geveild 27 perceelen traver door deUrw. Heijboer voor dhr. D. Dek ker. De prijzen varieerden van £66 tot f 102 per gemet, ter-wijl nog een enkel perceel werd ingehouden. Colijnsplaat. Gisteravond werd alhier in het hotel „De Patrijs" ten Verzoeke van den eerstinge-schreven hypothekairen schuldeisoher laste Catharina van Gilst, eerder weduwe van M. de Smit Jzt, thans vrouw van Jan Kramer, ten overstaan van notaris Noordijke in het openbaar geveild en verkocht een woonhuis en erf en daarbij gelegen hoveniering aan den Westelijken Achterweg. Kooper weird B, Bastiaanse, alhier, voo-r f'1025, onver minderd 8i/2 pCt. gewone f55 buitenge wone onkosten. Telagraüsch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 20 Aug. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.0 te Vlis singen, laagste 756.7 te Bodo. Verwachting tot den avond van 21 Aug.: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Zuiden., in het Noorden meer kans op regen. Iets warmer. AMSTERDAM, 20 Aug. Aardappelen De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud fl.25 Zeeuwsche bonte f3.— Zeeuwsche blauwe fl.76 Andijker bonte f3.10 Andijkor blauwe f2.50 Andyker muizen, groot f0. Schoolmeesters f 0. Friesche borgeis f2.15 Ypolder borgers f0. Eigenheimer poters f130 Hillegom eigenh. groot f3.20 Hillegom eigenh. klein f2. Aanvoer 8 ladingen. a 2.40 3.10 „3.10 3.20 „2.70 „0.- „0.- 2.20 »0.~ „1.40 „4.50 „2.80 Van 19 en 20 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Kleijn, jm. 26 j. en A. de Boks, jd. 24 j.; J. Schutten, jm. 21 j. en A. Wisse, jd. 20 j.; J. J. Jansen, wedn. 64 j. en E. N. Kattekamp, jd. 37 j. Overleden: J. van Poeljen, 65 j„ man v.an P. Arendse; P. A. Warnau, 83 j„ wedn. van A. F. de Kat. GOES. Huw. aangifte: 20, Jacobus Jo hannes Adriaan Poleij, 26 j. jm. te Krui ningen en Francina Scheele, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 18, Jacoba Suzanna, d. v. Ja nus Krijger en Wilhelmina Maria van Hoorn. IERSEKE. Geboren: Sara, d. v. Mari- nus van Boven en Jozina. Jacoba Poleij. Van 13—19 Aug. KRUININGEN. Gehuwd: Herman Cor- nelis Jacobus Zaaijer; 34 j. jm. en lm- mina Christina Digna Pieternella Domini- cus, 24 j. jd.; Johannes Adrianus Schol- tens, 35 j. jm. en Elizabeth Antoinetta Simons, 32 j. jd. Geboren: Augustinus Lodevicus, z. v. Alphonsus de Poorter en Paulina Johanna Biesbroeck. Overleden: Cornells Dek, 58 j„ man v. Maria de Jonge.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3