Telegrammen. Allerlei. Gemengd Mieuws. Koloniën. Laatste Berichten. OoHogso^emcht. Briefwisseling Maai' evidente oorlogswinsten zijn zieeï gemakkelijk door den fiscus te achterha len. Miet geheel en al en overal, maar in het algemeen genomen toch wel. En 'waai' nu zoowelen door den oorlog groot© Verliezen leden is het zeer bil lijk, dat zij die groote winsten maakten extra, woirden aangesproken voor die kos ten 'die op de gemeenschap zijn komen drukken. Te meer daar zoovelen onder ons in den vorm van „dure prijzen" aan de 'oorlogswinsten van anderen denk aan. 'een woeker in levensmiddelen! hebben 'moeten bijdragen. „Het Huisgezin" schrijft: 'de gedachte, dat wie van hel Vervullen Van militairen dienst wordt vrij gesteld een bedrag in geld zal hebben te 'voldoen, heeft iets wat onmiddellijk als 'rechtvaardig toelacht. Vooral 'thans, nu "de militaire dienst -zoo'n zwaren last oplegt, is hij, clie van alle prestatie vrij blijft, bevoorrlecht to achten 'boven hen, van wie zoo grootia persoonlijke, vaak pog andere oiffers ge- eischt 'wordt. Een 'weel-belasting .lijkt dus zeer rede- lijk. En zij is dat ook, mits men maar niet gaat treffen de vele huisvaders van gnoote gezinnen, ook met wat men „fatsoenlijke" inkomens noemt, die reeds den vollen last 'van de voor hen ongunstige econo mische 'omstandigheden .hebben te dragen door de prijsstijging van allerlei artike len en verhoogde belastingen, en die in billijkheid door een nieuwe heffing', hoe redelijk in .zich, niet mogen worden ge troffen Er is van een weerbelasting iets te maken wat wel bij niemand op verzet zal stuiten, maar zij zal dan met beleid en zorgvuldigheid moeten zijn samenge steld. Het feit, dat men zich daar niet zeker Van voelt; de vrees dat de fiscus er met de botte schaaf aan zal gaan staan, heeft de aankondiging der weerbelasting met groote gereserveerdheid, zoo al niet tegenzin doen ontvangen. i En het is ook verklaarbaar, dat. men bij het vooruitzicht, dat zwaar gedrukte middenstanders opnieuw gaan worden ge troffen, weer het oog vestigt op de reus achtige oorlogswinsten, links en rechts vergaard, en dat men daarvan allereerst een deel wil geheven hebben om in den nood der schatkist te voorzien. Het zou dan niet bij een half millioen moeten blijven als waarop de opbrengst der weer belasting is geraamd, maar er zouden millioenen te halen zijn. Doch er is zeker ook voor te zeggen, met het aanpakken der oorlogswinsten, die immers nog altijd toevloeien, te wach ten tot de buit heelemaal binnen is en er dan stevig het mes in te zetten. De heer Slotemaker raamt in zijn Katholiek -artikel de oorlogswinst op één milliard en nu wil hij daarvan 10 percent in eens heffen, ten einde de oorlogsleening van '275 millioen al da delijk met 100 millioen te verlichten. Duurt de oorlogstoestand voort, dan wordt het milliard oorlogswinst ongetwij feld grooter de oorlogsuitgaven grooter de oorlogsuitgaven zullen, helaas,, in vermoedeliik nos: .schemer verhouding .stij gen en zal bij de afrekening een hooger bedrag te innen zijn. Uitgesteld, niet vrijgescholden, kan men van de oorlogswinst zeggen. Of nu in afwachting het half millioen aan weerbelasting moet worden binnen gehaald, zal uitsluitend afhangen van de inrichting van het ontwerp. Het kan goed zijn, het kan ook volstrekt niet deugen. Ongelukken. Gistermiddag had op dep: Strandweg te Loosduiinen een treu rig ongeluk plaats. Mej. W. uit de Willie!- minastraat wandelde daar met haar zus ters toen twee auto's in razende vaart in tegengestelde richting kwamen aanvliegjen. Zij sprong verschrikt op zij en werd toen gegrepen door de Westlandsche stoom tram. Een treeplank bracht haar een zware hoofdwonde toe, terwijl een heen werd gebroken. Van het andere werd de onder voet aigereden. Nadat met -een der auto's dr. Bijl was gehaald, werd zij voorloopig verbonden en daarop volgens den dokter j.n stervenden toestand per rijtuig: naar de woning harer ouders' gebracht. Te Emmercompascuum is 'Zondag de 15-jarige zoon van B. ulit een prauw in het kanaal geraakt en verdronken. Een 65-jarig loodgieter te Breda zakte gisteravond op straat ineen en stierf eenige oogenMikken later. Te Veendam is Zondagnacht een man onder den invloed van sterken drank te water jgjeraakt en verdronken. Te Heerenvean is inbraak gepleegd bij den bejaarden. B. De inbrekers kwamen door het kelderraam binnen en gingen de be woners' te lijf, die zich met een tang ver dedigden. B. werd daarop zoo ernstig gesneden, dat men voor zijjn leven vreest. Te Dalem bij Gorichem is de 14-jarige zoon van een landbouwer door den blik sem binnenshuis gietroffen en aan de linkerzijde verlamd. Door het over slaan van het zeil werd op de Maas to Rotterdam een 7-jarigje jongen W. B. ge naamd, overboord geworpen. Zijjn lijk is later door de rivierpolitie opgjevischt en naar C'rooswijik vervoerd. Zaterdag avond geraakte in ben onbewaakt oogen- blik het vierjarig zoontje Ya:n den spoor- Weg-hulpwachter Hendriks, in de beek, nabij de spoorbrug, te Gennep, te Water en is jammerlijk verdronken. Hot lijkje werd een half uur na het ongeval, drij vende gjevonden. In de bosschen v.an .Crailoo onder Huizen had een zekere P. bij! 't vervoer van boomstammen het onge luk van een wagen te vallen. Inwendig ernstig gekneusd werd hij per as naai' zijjn woning vervoerd en onder geneeskun dige behandeling gesteld. Te Kantens (Gron.) is, Z.ondag K. S. door den bliksem gedood. Adellijke s'mokkelares. Een adellijke dame is, naar De Tijd meldt, in den loop der vorige week twee keoren aangehouden bij! haar poging om' goederen, waarvan de uitvoer verboden was, over de Limburgsche grenzen naar Duitsch- land te brengen. Arm afgebeten. Een 22-jarige juffrouw te Den Haag kwa.ni te dicht met een harer armen bij een der beren in den Dierentuin, waarop het dier den arm af beet en verslond. De ongelukkige Werd door den eerste- hulpdienst verbonden en later in het Ge meente-ziekenhuis opgenomen. Van het ongje'.ulk wvsi alken een beambte van den Tuin gletuige; hijl stelde nog te vergeefs, alles in het werk om den beer te noodzaken zijn prooi los te laten. DUe vlieger ging niet op. 't Gebeurde dezer dagen vlak bijl het hotel dn Golf te Tilburg. Onze soldaatjes had den zich pas te goed gedaan aan „keu kenwagenkost", toen plotseling een op stootje plaats greep, en een gelach door de bosschen opging. Wat gebeurde er? Daar komt heel doodbedaard met de han den in de- zakken, een D'uiitsche soldaat van het naburige bezettingsleger, aange wandeld. De Sergeant er als de kippen bij: „Weet U, dat U hier op Ilollandscb gebied zijit". „Ja, Wohl, aber icli mocht© blos ein pilsner trinken im Hotel. Wir haben ja seit lange kein gutes Bier mehr ge tronken". Verblufte gezichten van de Hollandsche soldaten. Officier komt 'ijlings toegeloopen, als was het vaderland in nijpende nood. Walt U geïnterneerd worden, luidt de vraag. Denke nicht d' ran, is 't, antwoord. Blos ein pilsner will ich haben. Met moeite wordt -den Duitscher wijs -ge maakt, dat die Vlieger niet op zou gaan, en onder escorte van een paar man wordt de Duitscher terug gebracht naar België. N. T. Ct. - B i gget j es prijze n. Op de laat st© 'veemarkt te C.uijk (N.-Br.) werd voor biggetjes 'van 5 tot 6 weken d'e enorm© prijs 'betaald van 28 gulden. T-ege n de letter der wet ge- zondigd. 'De Iiollandsche arbeider W(., afkomstig uit Amsterdam, had geruimen tijd in Essen gewerkt en wilde nu naait zijn vaderland terugkeeren. Hij vroeg; den voorgeschreven verlofpas om bet land te verlaten ,aan en verzacht hem dien naar' Emmerik na te zenjlen, waan hij zich eenige dagen qzu ophouden. Daar de pas niet kwam, trachtte de man langs bin nenwegen via Elten d'e grens orver te ste ken; zijn toeleg werd evenwel ontdekt en onze voetreiziger ingerekend. Wijl hij tegen de (letter der) Voorschriften d-eac General Konrmandantur gezondigd had, veroordeelde de strafkamer te Kleef hem tot twee dagen gevangenisstraf, die als door het voorarrest uitgeboet beschouwd Werden waarna hem de inmiddels aangekomen pas wlerd uitgereikt, zbodat hij nu wel de grens over mocht. Een vro olijk bad-interme-z- z o. Toen men aan het Scheveningsche strand zich onledig hield met het op laten van een vlieigjer, geschiedde het, dat deze, een daar aanwezige dame subiet den hoed van het hoofd ruikt©, om deze boven den zeieisptegel weder los te laten Van het zooeven nog zoo fraaie hoofd deksel restte weldra slechts een onoog lijk wrak. De eigenares- naar de politie De oorlog en de Texiel-in- d u s t r i e. Men meldt uit Enschedé De groote spinnerij Van de firma M. van Relden Go te. Gronau, zal deze week, volgens een bekendmaking van d-e directie, slechts twee dagen werken, n.ï. Woensdag en Donderdag. De 1000 arbeiders (hoofdzakelijk Hol landers, 'die op deze fabriek Werken, trach ten thans werk te vinden in de andere Duitsche fabriekssteden of hier in Twente. Oorlogswee. In het vluchtelin genkamp te Uden spleelde zich deze week een aangrijpend tooneeltje af. Een lid van het Maastrichtsehe comité voor de vluch telingen geleidde naar het kamp onder meer anderen ook een kindje, dat in het vluchtelingteinkamp verder zijjn verzorging zoui vinden. Bij aankomst van het kindje nam de burgemeester van het vluchtoord het op den arm en droeg' het de verschillende eetzalen door. In ©en der zalen had plot seling een incident plaats. Ben vrourw, die aan tafel rat, het kindje ziende, slaakte een schellen gil en viel in zwiijlm. Toen zij later hij-kwam bleek, dat het kindje op desi biugtemeeslers arm haar eigen lieve ling was, dien zij! bij hare vlucht uit België had verloren, en Waarvan ze nooit meer gedacht had, dat het nog ooit in haar armen zou worden gevoerd. Vad. Een eigenaardige bruiloft heeft een jonjg paar in Dresden zich verschaft-. Het za;g af van de gewone feestelijkheden en liet in de plaats daar van honderd gpwonde strijders ujt de lazaretten van Dresden ©en boottocht naar Pillnitz maken. De gewonden waren met bloemen gelooid, onderweg werden sigar- ren, sigaretten en prentbriefkaarten uit gedeeld, en de muziek speelde vroolijlke wijzen. Aan voedsel en versnaperingen Was natuurlijk ook geen gebrek. D e r ij; k d o m van den Tsaar. Tsaar Nicolaas II beschikt over een jaariijksch inkomen van rond 90 millioen gulden, die van verschillende bronnen afkomstig zijn. Uit de civiele lijjst betrekt hij jaarlijks 18 millioen gulden, waarvan hij persoon lijk, na aftrek van de aan de grootvorsten te betalen apanagjes, de subsidiën voor de schouwburgen en dergelijke uitgaven, 14 millioen overhoudt. Daar de Tsaar zeer zuinig leeft, houdt hij hiervan elk jaar zoowat 10 millioen over, waarmee jaarlijks zijn groot kapi taal wordt vermeerderd. Bïj| het inkomen komen nog de enorme bedragen, die hem uit zijn. landerijen toe- vleioen; landerijen, die zoo groot zijn als het Duitsche Rijk. De bosschen alleen zijn al' zoo groot als Ierland. Dan heeft hij nog visscherijlen, maalderijen en groote industriëele ondernemingen, waarbij hij finantiëel geïnteresseerd is. Een van de grootste bronnen van inkomsten voor den Tsaar vormen de m'ijlnen van Siberië, waaruit de verbannen en politieke mis dadigers platina, goud, zilver, koper en ijzer hal-en. Een groot deel van zijn bezittingen ligt echter nog braak. Toch is de Tsaar van Rusland niet alleen de rijkste van alle corsten, maar ook de rijkste mensch van de hee'e wereld. Ketelontploffing. Volgens een particulier telegram had jn d!e groofaj branderij van Schuit© te Gielsenkirchen een geweldige ke-telontploffing plaats. De fabriek is g'rootendeels verwoest. Men- schenlevens zijln niet te betreuren. Haïta. Er is eeen nieuwe opstand op Haïta uitgebroken. Volgens: een tele gram uit Port-au-Prinel is- een militaire dictatuur ingesteld. Hel spoorwegongeluk in Engeland. In een Engelsch blad wordt de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Rugby als volgt vermeldHet tweede deel van den lerschen posttrein vertrok Zater dagochtend om half -negen uit Eus-ton. Hij reed met een snelheid van 60 of 79 mijl per uur, toen een sneltrein, uit Rugby op Weg1! haar Ronden, naderde' en een hagel van steunen deed opstuiven. De machinist van den I-ersc-hen trein zag! dat de ver- bindingsstang der locomotief van den snel trein aan één kant was gebroken en in e-.en rechten hoek over het spoor uitstak. Bij de ontmoeting der beide treinen 'stieten de voorste wielen van den lerschen post trein met geweldige kracht tegen den zwa ren stalen stang en de schok was zoo hevig, dat beide locomotieven ontspoor den, waarbij de koppte'st;angen braken. Ver scheidene wagens van don posttrein wer den verbrijzeld of zwaai' glehavend. Er is spoedig' hulp- komen opdagen. Men weet, dat er 9 personen zijln omgekomen en velen gekwetst. Een voortreffelijk plan. Wijt lezen in de West: Nu van verschillende kanten erkend is, dat meer dan tot nuj toe reclame be hoort te worden gemaakt, wil men kapi taal hierheen lokken voor de ontginning van het land, oppert De Surinamer een denkbeeld, dat o-ns alleszins de overweging waard schijht. Zij zag- gaarne, dat onze kolonie, die showrooms openen in groote steden om de aandacht te trekken op de voortbreng selen der koloniën. Aan die showrooms zijtn informatiebureaux verbonden, waar betrouwbare gegevens omtrent land en volk verschaft worden. Het denkbeeld van De Surinamer zal wellicht reeds spoedig nader onder de oogen kunnen worden gezien. Wij hebben vernomen, dat er veel kans béstaat, dat jhr. mr. H. W. v. Asch v. WSjtok (die nog steeds lid is van de Neder- landsche Staatscommissie voor de ten toonstelling t© San Francisco) in Sep tember een bezoek zal brengen aan die tentoonstelling'. Hiiji is telegraphisch ter zake gepolst door den voorzitter der bo vengenoemde Staatscommissie, den heer C. J. K. van Aalst, welbekend als voor zitter der N-ederl. Handel Maatschappij. De heer v. Asch v. Wijjch moet zich be reid verklaard hebben van die gelegenheid gébruik t-e maken om -een krachtige poging te doen, de aandacht op Suriname te vestigen in de AmerikaansChe geldwerietld. Het soldaten graf te Ichters hausen. In het stadje Ichtershausen ligt een! massagraf van Duitsche soldaten, date-erende uit de oorlogen van 1813 en 1814. Op de gtoote steunen plaat staat gebeiteld:'„Hier rusten D C C dappere ko-ninkl. Pruisische krijgers. Zij eindigden hun roemvollen levensloop in het Koninki. Pruisische lazaret, alhier, tijdens de be legering van Erfurt in de jaren 1813 en 1.814. Ter herinnering van de gemeente Ichtershausen". Toen de in 1813 uit Leipzig vluchtende Franschen zich in de vesting! Erfurt tracht ten te 'handhaven, en door de Pruisen be legerd werden, werden de gewonden onder de belegeraars naar het slot Ichtershau sen, dat nu een gevangenis is, gebracht, waar een hospitaal was ingericht. En hier sleepte een koorts-epidemie in korten tijd niet minder dan 700 gewonden ten grave, waarvoor men -een gemeenschappelijk graf dolf. De gemeente Ichtershausen schonk hun in 1819 een giedenkteeken. Hand. ST. PETERSBURG, 17 Aug. De finan cieel© commissie in de Doema keurde het wetsontwerp tot invoering i an een in komstenbelasting goed. LONDEN, 17 Aug. De bijeenkomst in zake het kat oen vraagstuk ia uitgesteld wegens het hardnekkige gerucht, dat de Engelsche regeering katoen als contra bande zal aanmerken. KEULEN, 17 Aug. Uit St. Petersburg wordt indirect gemeld, da-t de ontruin ing van Riga volkomen beëindigd is. De Russen hebben de spoorwegen om de stad reeds opgebroken. Van sommige huizen waren de koperen daken afge nomen. De Russen hebben zelfs het reus achtige standbeeld van Peter de Groote meegevoerd. Geen fabrieksschoorsteen rookt meer. ST. PETERSBURG, 17 Aug. Van het Kaukasische front wordt gemeld: Aan de kust bij Olty deden onz© patrouilles goed geslaagde aanvallen. In de streek van Euphraat hebben wij Kep bezet, en na een gevecht van 5 uur de Turken gedwon gen terug te trekken. Russische verken ningspatrouilles noodzaakten de Turken terug te trekken. De vijand leed Zware ver liezen. ROME, 17 Aug. Onz© troepen miaakten weer vorderingen in het Sextendal ©n bij de Drau. De infanterie rukte voorwaarts en maakte vele vijanden gevangen. De vijand eled zware verliezen, De Italianen maakten nieuwe vorderingen in de streek van Montenero. LONDEN, 17 Aug. De groote ontevre denheid onder de mijnwerkers in Zuid- Wales is, naar 'men zegt, te wüjtten aan d© langzaamheid, waarmede de werkgevers de- onder den druk van de regeering over eengekomen voorwaarden ten uitvcer leg gen. PARIJS, 17 Aug. (Officieel). Communi qué van 11 uur: Op talrijke punten aan hét front had den geheelen dag e<ein hevig artillerieduel plaats. Onze batterijen heb ben den vijand zware verliezen toege bracht en verscheidene vijandelijke ver sterkingen beschadigd. Daar de Vijand St. Die opnieuw bombardeerde, deden wij de gaswerken en de gashouders van St. Marie aux Mines in de lucht springen. Een Duitsche fabriek ten Oosten van Mun ster werd in brand geschoten. ROME, 17 Aug. De „Giornale d'Italia" meldt, dat Mr. Regout, tijdelijk gezlant van Nederland bij het Vaticaan, t-e Rome is aangekomen en door den Kardinaal- Staatssecretaris ontvangen werd. De heer Regout zal in den loop van deze week zijn geloofsbrieven aan den Paus ter hand stellen, ATHENE, 17 Aug. Tot president .van de Kamer werd gekozen Zavitzianos, Venize- listis-ch candidaat. De regeering is Renis- sionair. WASHINGTON, 1 Aug. Het antwoord, der Vereenig-de Staten aan Duits© hlar.d over het in den grond boren van de „William Frey", zal morgen worden open baar gemaakt. In het antwoord wordt het Duitsche voorstel aanvaard om de schade loosstelling' te bepalen,doch het voorstel' tot arbitrage over de betwiste interpreta tie van het Pruisisch-Amerikaansch ver drag werd geweigerd. VLISSINGEN. De heer Mr. J. P. van Rossum te Haarlem, die buiten de aan beveling om en na loting met den .heer F. Kroon te Leeuwarden benoemd werd tot Gemeente-secretaris van Vlissingen, heeft deze benoeming aangenomen. GORKUM. De 14-jarige jongen, die te Dalen bij Gorinchem door den bliksem was getroffen, was aanvankelijk verlamd. Éenige uren later kon hij zijn leden weer bewegen. Aan een zijde van het lichaam is de getroffene van de kruin Van zijn hoofd tot aan zijn teenen geschroeid. De bliksem had een gat in het dak van het huis geslagen en een uitweg beneden door een openstaande deur gezocht, waar in de jongen stond.. De ouders en een lind stonden in de onmiddellijke nabij heid, doch werden niet getroffen. De blik sem heeft geen brand aan het huis ver oorzaakt. Onderstaand» berichten zijn opgencmen in een gedeelte van de vurige oplaag 8oes 16 Augustus. Uitslag verkiezing van een lid van den gemeenteraad in de vacature Temperman. Aantal kiezers 1280. Uitgebracht 1012 stemmen Van on waarde en blanco 21. Volstrekte meer derheid 496. De heer K. Brants (a.r.) verkreeg 510 stemmende lieer M. Pols (s.d.a.p) 88 stemmenen de heer Fr. J. Tierie 393 stemmen. Gekozen de lieer K. BRANTré 25 Juli. De strijd wordt op den oostelijken Naref-oever voortgezet. De Franschen behalen een succes bij Ban-de- Sapt. Het Russische s.s. „Rubonia", het Fransche „Danae", het Engelsche „Firth" en zes Engelsche trawler worden getorpedeerd. 26 Juli. De actie aan Naref, Weichsel en Bug wordt voortgezet. Er wordt een Turksch-Bulgaarsche overeenkomst geslo ten over een spoorwegconcessie. De Italianen vallen aan bij: het Doberdo-pla- teau. Pelagosa wordt door de 'Italianen bezet. Het antwoord van Engeland op de Amerikaanseh© nota van 30 Maart is te Washington ontvangen. Het Engelsche s.s. „Grangewood" en de trawler „Gadinell" worden getorpedeerd. 27 Juli. Bij Mitau worden hevige ge vechten geleverd. De operaties aan de Naref en Wieprz worden voortgezet. Het Amerikaansohe schip „Leelanaw" wordt getorpedeerd. De Fransche duik boot „Mariotte" wordt tot zinken gebracht. De Britsche regeering zendt een nieu we nota aan de Vereenigde Staten. Er wouden acht visschersvaartuigen tot zinken gebracht. 28 Juli. De Oostenrijkers bestormen een stelling ten Z.O. 'van Sokal. De Engelsche treilers „IJonoria", „Sutton", „Hermione", „Cassio", „Celtic", „Cador- na", „So-ssl'yn", „Strathmore", „Salacia", „Iceni" en „Emblem", benevens h©t Noor- sche stoomschip „Fimreite" werden door 'Duitsche onderzeeërs getorpedeerd. Hevige kanomiade in geheel Argonne. De Franschen veroveren versterkte heuvels, die de Fechtvallei beheersehen. Russi sche t orpedo booten borou ruim 150 zeil schepen in den grond. 29 Juli. -De Noorsche bark „Sagneda- len", het Zweedsche stoomschip „Emma.'', de Deensche schoeners „Maria", „Neptu- nus" en „Lenaï' en de Engelsche bark „Westward Ho" door Duitsche onder zeeërs tot zinken gebracht. 30 Juli. De Oostenrijksche troepen ageeren met succes tegen de Russen en maken 500 gevangenen. De Engel sche treiter „Dovtey" en het Belgische stoomschip „Princesse Marie José" door Duitsche onderzeeërs getorpedeerd. D© Duitsche gewapende treiïer „Senator von Beerenberg" getorpedeerd. De Turk- sche troepen moeten bij Nasiriyeh meer dan 25 mijlen terugtrekken. Het Belgi sche stoomschip „Prince Albert" op een mijn gel'oopen. 31 Jul'i. Het Zweedsche stoomschip „Trondhjemsfjord" door 'een Duitsche on derzeeër in - den. grond gehoord. Die Fransche onderzeeër „Mariotte" gezonken. De Engelsche pakketboot „Iberian" en vier Engelsche visscherssohepen door Duit sche onderzeeërs getorpedeerd 1 Aug. De Russen beginnen hun po sities tusschen Roeg en Weichsel te ont ruimen. Dei Centraler! nemen bezit van L'ubli-n. (Het Oostenrijksche legyff neemt Lublin in; de Duitsche troepen slaan hevige aanvallen ten N.W. van Iwangorod af. 2 Aug. Zitting van de Russische Doema. 3 Aug. t— De- G'entraleii nemen Chohn en trekken bij die plaats, bij Dubienka» en WladimirWolynste den Boeg over. De Duitschers nemen Mitau. 4 Aug. Voor Warschau trekken da Russen uit de BionicNadurzinstelüngm en de uiterste forbenlinie terug. 5 Aug. Val van Warschau en Iw'an- gorod. 6 Aug. Hevige gevechten in de Vo gezen. De Russen bezetten Alakilissa, Tsars en Ardos in den Kaukasus. Fransche schepen bombardeeren de kust van Anatolië. 7 Aug. Noiwo Alexandria, Wladimir Wolynski, Chotioczef, Zimno, Markosjbaf en Sjchodoly gaan in vlammen op. Belgrado gebombardeerd door Oostenrijk sche vliegers. Ds. H. van Broekhuijisen "Wegiens hoogverraad veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. De Duitschers breken den tegenstand der Russen bij d© Boeg. Ruim 14000 gevangenen. Het fort Dem- be genomen. De Duitschers bereiken de Weichsel bij Pienk'of. 8 Aug. Duitsche aanvallen in de Ar- gonnen afgeslagen. Hevige artillerie- actie bij Görz. 9 Aug. Ten Z. van Wyszkof bereiken de Duitsche troepen de Boeg. Die Zweedsche stoomboot „Malmland", de stoomboot „Glenravel" van. Belfast en de treiter „Ocean Queen" in den grond ge boord. Een Engelsche onderzeeër bracht het Turksch© pantserschip „Bar- barossa Haireddin" tot zinten. De Engel- sch-en landen nieuwe troepen aan de Dardanellen. 10 Aug. De- Engelsche hulpk'ruiscr „India" getorpedeerd. De Engelsche troepen ontnemen den vijand bij Hoofe 1200 M. loopgraven. De vesting Louis ja valt in Duitsche handen. De Duitsche vloot doet aanvallen op den ingang Van de Golf van Riga. 11 Aug. De Britsche torpedojager „Lynx" i.s- op een mijn gtestooten. Duitsche luchtschepen bezoeken de Oost kust van Engeland. Het Noorsch© s.s. „Geiraager" wordt in den grond geboord. 12 ;Augt. De Britsche hul| k uiser „The Ramsey" door het D-uilsche hulpschïp „Meteor" vernietigd; de „Meteo-r" dooi den kapitein tot zinken gebracht. - Een Italiaansch-e duikboot boort, een Oosten rijksche duikboot in den grond. D© Duitschers veroveren het z.g. Martinwerk in de Argonnen. 13 Aug. De Turksche kanonneerboot „Ber-i Satvet" door een Britsche duik boot getorpedeerd. De Franschen her winnen een .stuk Van d-e loopgraven van het MartinWerk in de Argonnen. Duit sche marine-luchtschepen doen een aan val op de Engelsche Oostkust. 14 Aug. Oost, ©en der leiders van de rebellie in Z.-A., is tot een jaar ge vangenisstraf wegens hoogverraad ver oordeeld. D-e Duitsche troepen maken nieuwe vorderingen aan het. Martinwerk in de Argonnen. 15 Aug. Een Duitsche duikboot boort in de Aegeïsche Zee een transportschip van 10.000 ton, met 3000 soldaten aan boord, in den grond. J. J. S. te 't Zand- Door een mis verstand. Red.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3