Teley rammen. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Allerlei. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht, Afloop verkopingen, aanbestedingen eni Briefwisseling Ongelukken. In het hospitaal te Heerlen is overleden een ploegbaas, die in staatsmijn „Emma" doodelijk aan het hoofd gewond werd. Te (Stadskanaal is een arbeider bij het machine-dorschen door een riem, die afliep, getroffen en gedood. Uit het water aan de Mauri ts- kade in Den Haag is gisteren het fijlk •opgehaald van een onbekenden man, van 40 a 50 jaar. De li e v e jeugd. Op verzoek van de ouders is in het circus te Schevenin- •gen een 17-jarige jongen gearresteerd, die rijn ouders gedreigd had dood te zullen •steken. Treinontsporing. Men meldt uit Apeldoorn, 11 Aug.: De looaaltrein uit de richting Dieren, welke te 4.44 te Apeldoorn moet arrr veeren, ontspoorde hedenmiddag hij' het binnenkomen van het station Beeklrergen, juist over een dubbel vvisselblok. De ma chine en twee wagens' derailleerden en bleven in sterk hellende houding op den weg staan. De passagiers roldèn door •elkander, doch niemand bekwam ©enig noemenswaardig letsel; ook liet treinper soneel bleef ongedeerd, zoodat geen per soonbjlke ongelukken vielen te constatea ren. Het treinverkeer stond direct stil, •daar tuisschen Dieren en Beekbergen toe vallig geen rollend materieel aanwezig was, zoodat alleen van Apeldoorn tot Beekbergen kon worden gereden. Men is met alle kracht aan het werk getrok ken, de lijn weder in orde te brengen, wat laat in den avond gelukte. Men vermoedt, dat de oorzaak ligt in ■de groote hoeveelheid zand, die op dat ©ogenblik onder een hevige stortbui in het wis&elblok was gespoeld, zoodat do wissel niet voldoende is overgehaald. Russische krijgsgevange nen. Bijl Bourtange (Gr.) kwamen Dins •dagavond twee Russische krijgsgevange nen uit Duitschland in Nederland. Door de maréchaussee van Vlachtwedde werden ze gebracht naar Winschoten, ter wijl ze van daar gingen naar het Russi sche consulaat te Amsterdam. AV e e r een slachtoffer. Men schrijft uit Overslag: Gisteren heeft de electrische grens afsluiting weer een offer geëischt. Een Ruitsch soldaat, die aan de -grensscheiding werkzaam was, met het verrichten van ©enige herstellingen, had het ongeluk te vallen, waardoor hij; op den eltectrischen draad terecht kwam, Menschen, die daar in de buurt op Hol- landsch gebied in het veld werkten, hoor den een luiden gil en zagen, opziende, den soldaat over" den draad hangen. De Betsy Anna. Het bijl Flam- borough Head gestrande stoomschip Betsy Anna is bij vloed vlot gekomen en heeft oogenschijnlijk onbeschadigd de reis voort gezet. N. R. Ct. Roode z ij glazen in rijwiel- lantaarns. Het bestuur van de Ver. De Gemeenschap, vereeniging van ma chinisten en leerling-machinisten in dienst der H. IJ. S. M. vraagt in een adres aan den minister om een verbodsbepaling! in het leven te roepen van liet -gebruik van roode zijglazen in rijwiellantaarns, om te voorkomen, dat ernstige spoorwegbe- lemmeringén en ongevallen plaats vinden. In het adres wordt aangevoerd, dat door het toenemend gebruik van rijwielen het dikwijls gebeurt, dat wielrijders voor de sluitboomen van een overweg1, staan le wachten, terwijl het roode zijlicht van hun lantaarn naar den naderenden trein is gekeerd. Het locomotiefpersonieel wordt bierdoor onnoodig: in spanning en misver standen gebracht, wat bijl hum intensieven arbeid aanleiding zou kunnen geven, dat werkelijke gevaarseinen worden veron achtzaamd, in de rn.een.ing, dat het 't licht van een. rijwiellantaarn is en dan te laat de vergissing wordt opgemerkt. Reedis heeft de minister van Waterstaat het gevoelen van de openbare besturen gehoord en over het algemeen vindt het adres instemming. Het wil ons voorkomen, zegt de N. Ct., dat voor een verbodsbepaling dier roode zijglazen wel reden aanwezig is. Wanneer men die zijglazen gekleurd wil hebben om ze te onderscheiden van de voorzijde der lantaarn, dan zou het wenschelijk zijn, dat van overheidswege een klieur voor die zijlglazen wordt aangegeven. Wat er met de paarden ge beurt. Men weet, Engeland voerde in gewone tijden veel afgesloofde en gebrek kige paarden naar ons land en meer nog naar België uit, waar ze geslacht werden. Naar België kwamen de paaiden niet meer, maar de Belgen zijn in Enge land, en nu zijn er, naar wij in de Manchester Guardian lezen, te Glasgow reeds drie paardeslachterijen, die paarde- vleesch aan Belgische vluchtelingen ver- koopen. Te Stirling is er ook een gekomen en deze poogt de ingezetenen bij circulaire de deugden van paardevleesch aan te praten. De Engelschen willen er zeker nog niet aan, schijnt het. 1JMUIBEN, 13 Augustus. De beman- ping van het Nederlandsc.he s.s. Gaas- terland heeft op de uitreis van Harlin- gen maar New-Castle 1.1. Zondag de be manning gered van de Engels-ohe visch kotter Lowestoft 107, welke door de be- manning van een Duitische onderzeeboot door middel van bommen tol zinken werd gebracht. LONDEN, 13 Aug. (Telegraaf.) De Mor ning Post verneemt uit RomeHet is thans zeker, dat de vredesvoorstellen, die de Keizer van Duitschland door den Ko ning van Denemarken aan Rusland heeft gedaan, ook geteekend waren door Keizei' Frans Josef en dat deze voorwaarden van buitengewoon verre strekking waren. ROME, L3 Aug. (Off.) Wij sloegen twee Oostenrijksche aanvallen op den Vioz-kam over gletschers heen in den naclht van Maandag, die den vijand had onderno men, af. Dit geschiedde op een hoogte van 3337 Meter. Vrij onbelangrijke ge vechten hadden plaats in Cadove. In do lyarst niets bijzonders. ZEEUWSCH-VL. GRENS, 13 Aug. Gis teren is een trein zwaar gewonden te Gent gepasseerd afkomstig van Yperen. Onder hen waren 2 waggons blinden. Men beweert dat dezie door de vergiftige gas sen, welke door de Engelschen gebruikt waren, in dien toestand geraakt zijn. Het gas zou vooral op de oogen werken. .PETERSBURG, 13 Aug. (Off.) De vij and kwam Dinsdag met een groot aantal schepen gelijktijdig aan de ingang van de Golf van Riga en de Alandseilanden. De vuurtoren werd beschoten, maar toen onze schenen en batterijen eenige sclho- ten losten trokken de vijandelijke sche pen zich terug. PARUS, 13 Aug. Het avondcommuniqué luidt: Door nieuwe aanvallen kwamen de Franschen weer in het bezit van een ge deelte van de loopgraaf die verloren ging ten Oosten van de weg Vienne le Chateau- Binarville. In Woevre en de Vogezen vrij hevige artilleriegevechten. PETERSBURG, 13 Aug. In de streek van JRiga sloegen Wij Woensdagmorgen de Duit- BChe pogingen om onze voorposten terug te dringen af. In de richting van Jacob- stadtDunaburg hernieuwde wij ons sus- ces door druk op den vijand uit te oefe nen. Ten noorden van Wilkomir bezetten wij na een gevecht Kovaresk en Toviani. Wij maakten daarbij krijgsgevangenen. Bij Köwno sloegen wij opnieuw de Duitsche aanvallen op het front ten westen „van Njemen af. De vijand kon slechts eenig succes behalen bij het dorp Godlevo, na een hardnekkig artilleriegevecht. Aan het front tusschen Naref en Bug hebben de Duitschers hun hevige aanvallen voort gezet, in het bijzonder op de wegen van Lomscha, Sniadovo en Kossevo. Aan beide zuidelijke zijden van den spo-orweg KiefMalkin gingen onze troepen in den namiddag van den Hen tot een tegen aanval over. Op de wegen in het midden- Weichselgebied is in den toestand geen verandering .gekomen. De aanvallen van den vijand op het front tusschen Wieprz en Bug, die zeer hevig waren in de rich ting van Park-el' en de twee wegen naar Cholm en "Wlodaf, werden met zware verliezen ten Oosten van Ostrof. De lijken der Duitschers hoopten zich daarop voor onze posities. Aan Rug en ZlotaLipa geen wijzigin gen van beteekenis. Aan den Dn jester in de streek van den mond van de Stripa heeft de vijand getracht ©en offensief te ontwikkelen, hetgeen door ons verijdeld werd. i LONDEN, 13 Aug. Uit Athene wordt aan de „Daily Chronicle" geseind: Op het schiereiland Gallipoli zijn de opera ties op zeer groote schaal hervat en het laatste nieuws is over het algemeen zeer gunstig. De slag heeft voornamelijk óm Krithia nlaats. De geallieerden, zeer ver sterkt, vielen de Turksche stellingen aan en veroverden op schitterende wijze twee vijandelijke linies. Volgens Fransche officieren heeft deze bezetting een belangrijke strategische be teekenis. In de streek van Achibaba had den intense artilleriegevechten aan beide zijden plaats. Bij Ariboemoe werd een Britsch ba taljon door een buitengewoon hevigen vij- andelijken aanval 'genoodzaakt 300 yards ferug te 'trekkenonze posTtie is daar door echter niet verergerd. Gedurende de zen aanval vlogen 3 vijandelijke vliegers over onze stelling, aldus de Turkschia 'artillerie de richting aangevende. De Breede Watering bew. lerseke. Goes. Heden had onder voorzitterschap van den heer J. Oele Hzn., dijkgraaf, de algemeene vergadering plaats van inge landen van het Waterschap „De Breede Watering bewesten lerseke". Tegenwoor dig zijn 53 personen, uitbrengende 101 stemmen. De voorzitter wijst als leden van de commissie voor de notulen aan de heeren A. Dekker, Joh. Pilaar en A. M. Peman Kakebeeke; tot leden van de commissie voor stemopneming, de heeren L. Schou- ben, Q. Trimpe en J. W. v. d. Weert; tot leden van de commissie voor de be- grootingen de heeren Fransen van de Putte, F. Dominicus, E. C. van Dissel en F. Wabeke; en als plaatsvervangers de heeren J. A. van Heel en Joh. Pilaar. De voorzitter deelt mede, dat de notjulan der vorige vergadering zijn goedgekeurd. Ingekomen zijn o. m. Het proces-verbaal van kasopneming bij den ontvanger-griffier. Schrijven van Ged. Staten omtrent hef fing van dijkgeschot op gebouwde eigen dommen. Zij deelen mede, dat zij bij Prov. Staten geen voorstel zullen doen om het reglement zoodanig te wijzigen, dat van gebouwde eigendommen dijkge schot zal worden geheven. Dit is in strijd met het polderrecht en onbillijk tegenover oprichters van ge bouwde eigendommen. Ged. Staten noe men nog meerdere principieel» bezwaren op tegen het bekende besluit van de ver gadering van Ingelanden. Het Bestuur vraagt nu machtiging om de zaak andermaal te overwegen en zoo noo- dig met een nieuw voorstel te komen. De heer Joh. Pilaar vindt het prachtig, dat het bestuur de zaak niet zal laten rusten, immers de bezwaren van Ged. Staten pleiten juist vóór het voorstel. De heer Dekker is er voor de zaak te laten rusten. Spr. heeft nog dezelfde be zwaren van vroeger, en acht het voorstel niet uitvoerbaar, met het oog op de vele te verwachten beslommeringen. De heer A. Arnoldi vereenigt zich met het voorstel-Pilaar, want dan eerst zal het bestuur de zaak ernstig onder zoeken. Tot heden deed het dit niet. Er zijn nauwelijks goede argumenten aan gevoerd. Spr. hoopt, dat het bestuur thans de zaak beter zal onderzoeken. Het Bestuur zal thans de zaak met kalmte en waardigheid onderzoeken. Nie mand vraagt stemming. Het verslag 1914—1915 wordt thans besproken. Tot heden zijn slechts 2 ex. van het gedrukte verslag aangevraagd. Niemand' vraagt het woord, waarop het voor kennisgeving wordt aangenomen. De voorzitter betuigt den waterbouw kundigen ambtenaar dank voor zijn goede zorgen ten opzichte van de samenstelling. De rekening 1914—1915 is daarop aan de orde. De ontvangsten bedragen f280589.35, de uitgaven f236085.55, zioo- dat er een goed slot is van f 44503.80. Na. aftrek van niet ingewisselde obligaties en coupons blijft er een feitelijk gced slot over van f33347.55. In verband met de tijdsomstandigheden door het niet kunnen Verkrijgen o.mi. van steenslag zijn verschillende posten slechts gedeeltelijk verbruikt. Thans wordt overgegaan tot de uitloting van negen aandeelen in de leening van f 267000 a 33/4 procent, 't Blijken de laat ste te izijn, «1.1. de nummers 185, 204, 1,71, 90, 150, 218, 82, 133 en 227/ Thans worden de nos. 6 tot en met 21 van dezelfde leening doch rentende) 36/10 procent in de bus gedaan. Dan volgt de uitloting van 2 aandee len van f5000 elk in de leening van f 180000, n.l. de nummers 10 en 24. Vervolgens is aan de orde biet voor stel van het Bestuur om op de begrooting 1916 -1917 een post uit te trekken voor de yernieuwing van de afvoerbuizen van het stoomgemaal en daarmede in verband staande .werken. De voorzitter zegt, dat de oorlogstoe stand de aanleiding gaf tot dit voorstel. De afvoerbuizen zijn aan scheuring on derhevig. De aangebrachtie- ringen vermin deren de afvoercapaciteit van de bui zen zeer. De buizen bleken versleten te zijn. Dezen zomer zouden geen goede buizen meer te krijgen zijn. in verband met den oorlog. In den herfst wel, doch dan „is 't te laat voor dit jaar. Worden zte nu voor het volgende, jaar besteld, dan" kan men ze wel in Maart krijgen. Op 'pen vraag van den heer Dekker antwoordt, de voorzitter, dat moeilijk te zeggen is hoe groot de post moet zijn. Een zteker cijfer is niet op te geven. De heer Arnoldi wijst er op, dp,t die voorz. spreekt yan beschikken over een post, terwijl het voorstel spreekt v)an een post "uittrekken op de begrooting. En wel ke zijn „de daarmede in vierhand staan de werken"? Djt is te viaag. pe heer Pemian Kakebeeke vraagt waar om geen vrije inschrijving plaats heeft, of aan den fabrikant ook de, bijkomende werkzaamheden zullen worden opgedra gen en of ter geen garantie kan wor den gegeven. De voorzitter zegt, dat het bestuur open bare aanbesteding' zal doen plaats heb ben als de grootte van de som dit eischt. De „verdere wjerkzaarnheden" omvatten o.m. een hulpdijk van pl.m. f 8200, vol gens voorschrift van Ged. Staten aan te leggen; dit komt ,dus bij' de som van f 8000, die de buizen ongeveer zullen kos ten. Verder zal de dorpel van de sfuis- lle'uran misschien vterlaagd moeten wor den. Ook de hulpdijk pal besteed worden, Op de vraag van den beer F. Wabeke antwoordt de voorzitter, dat de gelden gevraagd worden voor 19161917, in welk dienstjaar de werken zbllen vallen. Het bestuursvoorstel wordt daarop z. h. s. aangenomen. AlsMi wordt opgemaakt de aanbeve ling van drie personen ter Voorziening! in de periodieke aftreding op 3 Nov. a.s. van den heer 1. Oele jHzn. als dijkgraaf. Als eerste candidaat wordt aangewezen J. Oele Hz. met 90 van de 101 stepn- men (A. M. Peman Kakebeeke verkreeg 6, A. Arnoldi 4 st., blanco 1). Na een tweede vrije stemming werd als tweede candidaat aangewezen de heer C. D. Vereeke te Kapelle met 82 stemmen. Als derde candidaat werd aangewezen de heer W. D e k k e r te Wemeldinge met 65 stemmen. Bij de rondvraag vraagt de heer Poleij van lerseke, hoe het staat met de plan nen tot het opgrinten van den Ouden dijk te lerseke. De voorzitter zegt, dat nog steeds ge wacht wordt op bericht van het gemeen tebestuur van lerseke. De heer I. de Jonge meent echter te weten, dat het gemeentebestuur van Ier seke op bericht van de Breede Watering wacht. Hierop wordt de ragadering gesloten. HOLLUM (Ameland). Gisterenavond passeerde hier een zeppelin in Oostelijke richting. TERSCHELLING. Gisteravond passeer de hier een zeppelin in Oostelijke richting. IJMUIDEN, 12 Aug. In het Noordzeeka naal bij IJmuiden is aan een steiger al daar een tjalk met zand geladen, genaamd „Teunis" uit Amsterdam, gezonken. Op varenden konden zich redden. Men zal het vaartuig nog heden lichten. UTRECHT, 13 Aug. Gisternacht is de brievenbesteller F. S. op heeterdaad be trapt bij het wederrechtelijk openen van postpakketten. Bij de huiszoeking zijn ver schillende voorwerpen in beslag genomen. ZWOLLE. Door de Salonboot Kampen is vannacht het voor Marken geankerde motorschip „Andries" uit Zalt-Bommel overvaren. Men trachtte het zwaar ge havende schip naar het IJ te slepen. Toen de touwen braken zonk de motorboot echter. De opvarenden werden gered. S 01 d ij. De Engelsche soldaten ge nieten een ruime soldij, maar deze is niets in vergelijking met die wtelke him voorgangers genoten, die zes eeuwen ge leden vochten onder Eduard III. De 15.000 boogschutters ontvingen 3 d. per dag tijdens het beleg van Calais. Natuurlijk moeten we hierbij het Verschil in de waarde van het geld tuisschen toen en nu in aanmerking nemen. Want in 1349, kort na den val van Calais, verdiende een meesterknecht 4 d. per dag; daarvan moest hij zijn voedsel en kleeren ook nog bekostigen, terwijl de soldaat dat voor niets kreeg. Hbl. (Buiten verantwoorde'ijkheid der Redactie.) Roep Mij aan in den dag der benauwdheid, Ik zal u el' uit hel pen en gij zult Mij eeren. Ps. 50:15. Al weer is d' Oiogstmaand daar, •De sikkel wordt geslagen In 'trijp en 'tgolvend graan, Straks laadt men 't top den wagen En brengt het in de schuur, Tot Voorraad op den duur! Eén oogstmaand i,s bestemd Tot berging van het koren, Een jaar reeds maait de dood En weet van geen verstoren. Wie is het groot genie, Die hem dit werk doet staken. Om met haaste van zijn maaiveld weg [te maken? Waar is de vredespalm? Is zij niet meer te vinden? Waar is de (groote kracht. Die Satan nu kan binden? Speurt volleen, zoekt en vindt En sla haar over d' aard. Opdat haar ftier verdrijf Het .woeden yan het zwaard. Doch 't al is machteloos, 'Niets kan de mensch verrichten. De wetenschap hoe hoog. Kan niet den druk verlichten. God zond Zijn oordeel uit. En dbnderduit de wolken. En zag in grimmigheid Terneder op de volken. En Hij alleen, Hij is 't, Die d'oorlog kan doen enden, Als zich berouwvol slechts De volken tot Hem wenden. Buk dan ook, Neerlands volk, Voor uwen God en Heer-, En werp u in 't gebed Voor Zijnen Troon terneer. Bid yoor den vree en 't wel. En 't welzijn van de volken, Opdat als 'tHem belieft, Uit 't donker floers der wolken Weldra de vredez'on In schoenen glans verschijn', En zoo een einde koom Aan z'oo veel leed en pijn. O., 9 Aug. 1915. X. Afd Goes V. L. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaat sing van het volgende in uw veel gelezen blad, waarvoor Hj voorbaat dank. Zaterdag 1.1. twerd de afdeeling Goes v(an den Vrfjwilligjea. Landstorm, onder feilen regen geïnspecteerd door den Ter- ritorialen Bevelhebber in Zeeland, kolonel Brocx. Ondanks het slechte weer, waren alle manschappen in de beste stemming, e.n maakten zij vol moed eenige excer- citiën voor den kolonel, die na de troe pen geïnspecteerd te hebben, het woord voerde tot do verschillende hooger ge plaatsten in den troep en tot de oudsten in jaren, waarbij Mj zeer den ijver en de vaderlandsliefde van laatstgenoemden prees. Daarna richtte de kolonel het woord tot heel den troep, de manschappen opwekkende om him 'best te doen, ten- eind© klaar te zijn, wanneer het Vader land hjun diensten mocht behoeven. Na zlijln groote tevredenheid te hebben geuit over de geoefendheid der afdeeling, drukte de kolonel er tevens zijne teleurstelling en spijt over pit, dat de ;ifdeeling Goes zoo betrekkelijk klein was. Hoeveel jonge mannen loopen erlhog niet rond, die hunne diensten het Vaderland moesten aanbieden. Met een driewerf hoera voor Koningin en Vaderland eindigde de kolonel zijne toe spraak. En nu. Mijnheer de Redacteur, ligt er niet iets beschamends in, dat er nog een roepstem moet uitgaan om jongelui, man nen in de kracht van hun leven, op te wekken vrijwilliger bij den Landstorm te worden. Zouden ook zijl niet gaarne zien, dat bij) een eventueelon oorlog de overwinning aan onze zijde was; dat wat wij hebben voor ons behouden blijft. Wij verlangen niet om oorlog, integendeel, als het kon ongestoorde 'vrede. Maar worden we tot den oorlog gedwongen, valt men' ons aan, laten ;we dan ook gereed zijn. Zeer aangenaam zou het dan ook voor ondergeteekende zijn, indien nog een groot aantal jongelingen en mannen in den leeftijd van 1620 en van 3040 jaar zich kwamen aanmelden als vrijwilliger hij den Landstorm. Vooral wielrijders zijn zeer welkom, hetzij) ,uit Goes, hetzij uit omliggende gemeenten. t Wat den oefentijd betreft, er wordt zoo veel' mogelijk met ieders bezigheid reke ning gehouden, en bijl grondige reden, kan vrijstelling van dienst worden toegestaan door den commandant, (bij wien de in schrijving kan plaats hebben. Mogen velen zich gedrongen gevoelen aan dezen oproep gehoor te geven. Nogmaals dank M. de Redacteair, voor de plaatsruimte. 1 Hoogachtend, - De Commandant der Afd. Goes van den Vrij willigen Landstorm. Van 12 en 13 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Steu- tel, jm. 23 j. en Joh. Lahr, jd. 20 j. Gehuwd: R. Dirven, jm. 23 j. en S. F. Geilman, jd. 19 j. Bevallen: S. Houmes, geb. Willeboord- ee, z. Overleden: Jac. Jonkman, 24 j„ ongeh.; E. Meeuwse, 61 j., weduwe van J. M. Maas. GOES. Geboren: 11, Anna Maria, d. v. Johannes Gerardus de Graauw en Eliza beth Adriana Jacobs. Van 612 Aug, 1915. KRUININGEN. OndertrouwdHerman Cornelis Jacobus Zaaijer, 34 j. jm. en Immina Christina Digna Pieternella Do minicus, 24 j., jd. Getrouwd: Josephus Mannaart, 65 j., jm. en Cornelia Cremers, 79 j., wed.; Jacob van Iwaarden, 33 j., jm. en Re- bekka 'Geertruida le Qlerq, 34 j., jd.; Jeroon Waverijn, 23 j., jm. en Jozina Cor nelia Vermeulen, 23 j., jd. Geboren: Jan, z. v. Cornells Holles'elïe en Arendje Laban; Jacobus Arnoldus, v. Cornelis Bernardus van de We ge en Hendrika Jacoba KuijfHendrika Sophia Maria, d. v. Carolus Ludovicus Fran'cisous Beirnaert en van Adriana Hendrika Hu- bertina Capello; Marinus, 2. v. Jacob Cornelis Wondergem en van Maria de Jonge. Van 613 Aug. 1ERSEKE. Geboren: Maria Jacoba, d.. v. Pieter Boone en Jannetje van der Have. Van 411 Aug. Z1ERJKZ.EE. Bevallen: A. M. van Biene, geb. Damen, z.; E. Veenstra, geb. Wit- lemse, d. Overleden: H. Klomp, man van ]Vf- Snij ders, 33 j.; jonkvrouwe L. L. A. J. M. van der Sohueren, echtg. van mr. E. J. H. SM. van Rijckevorsel. Naar waarnemingen in den morgen van 13 Aug. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 768.7 te Hapa- randa, laagste 759.6 te Den. Helder en Munchen. Verwachting tot den avond van 14 Aug.: Zwakke tot matigen wind, aanvankelijk uit Westelijke richtingen, zwaarewolkt met kans op regen of onweer. Weinig verande ring van temperatuur. Wemeldinge. Gister werden ten over staan van notaris J. C. A. Iluvers te Kapelle publiek verkocht de oppervruch- ten wassende in verschillende boomgaar den onder Wemeldinge, opbrengst was f 12.836. Er werden zeer hooge prijzen besteed. N.B. Ter voorkoming van misverstand en ter bevordering van een vlugge ex peditie gelieve men alle Yoor de Redactie bestemde stukken, als berichten, ingezon den stukken e.a., te adresseeren aan dej Redactie Van „De Zeeuw" te Goes en de advertentiën, andere voor de ad ministratie bestemde stukken en postwis sels aan de Administratie van „De Zeeuw" te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3