Telegrammen. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Oorlogsoverzicht. Rechtszaken. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Baarn, J. Tolsma, cand. te 's Gravenhage. Aangenomen naai' Bussum, door G. Sa lomons, cand. te 'Oostei'beek. De „Waarheidsvriend"' bevat een re dact! o-neele beschouwing £er gelegenheid van het einde van het eerste oorlogsjaar'. „Er wordt", Zegt de schrijver, ds. van Grieken, biji de volkeren de heilige ernst gemist om voor ziohzelve schuld te ]>elij den en mitsdien Gods ontfermingen m te roepen. Zoo staak het bij de grootmachten van Europa, maar zoo is het ook bij ons eigen volk. Paai' is geen leed over de zonde, geen aanbidding jot den hei ligen 'God, dat het Hem' mocht behagen de oorlogsfakkel uit te dooven en den vrede te herstellen. Bij d© groote menigte denkt men daar niet aan. Integendeel, man leeft in zijne zonden voort, van verootmoediging wil mem niet weten, ten hoogste berust men er in, wat nu eenmaal oVer Tluropa be schoren schijnt. In het begin was dit an ders, toen was er vrees, maar die vrees is spoedig voorbijgegaan, foor menigeen is het geworden:, wat kunnen wij aan den oorlog verdienen? 1 1 Ér zijn er die den oorlog nog niet zoo kwaad vinden, omdat die oorlog voor hen gewin aanbrengt. De oorlog heeft ook ons volk in het afgeloopen jaar nog niet veel geleerd." Prof. di'. (G- H. J. W. .T. Geeslnk herdenkt 19 September -den dag, waarop hijl vóór 25 jaar optrad als hoogleeraar aan de Vrije .Universiteit te Amsterdam. Op dien dag zal Prof. Geesink door leer- Singen en oud-leerlingen gehuldigd Wor den. Waar Prof. Geesink ook buitenge woon hoogleeraai' in (die Littieraristahel faculteit is zullen ,ook de studenten dezer faculteit en die der Juridische faculteit aan de huldiging ^deelnemen. Geslaagd te 's-Gravenhage op het machinisten-examen voor diploma A: de heeren H. v. d. Wildt, F. W. J. Karsch, R. L. Verstegen, ,G. L. Bruin en L. T. de Beyer. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het '3e igedeeltie Notarieel Staatsexamen F. W. Drost te 's-Gravenhage. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de acte Engel sch 1. 0. mej. A. E. J. M. Mudde te Rotterdam (vroeger te Goes); en mej. J. C. Wind te Wageningen; voor de acte Fransch 1. 0. mej. E. ten Brink te Wee nendaal(en voor de acte Eng,elsch m. o., akte A, mej. A. E. C, van Bruggen te Den Haag. Ongelukken. Uit de iMaurits- kade te Amsterdam is het lijk opgehaald van een naar 'schatting 40-jarig mansper soon. Te Breda viel iemand van de in (beweging zijnde paardentram. Hij kreeg de tram over het lichaam en is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Te Haarlem is het lijk opgehaald van een 70-jarige vrouw, die ,aan zwaarmoe digheid leed. In het academisch zie kenhuis te Groningen is de machinist overleden, die Zondag .te Aduarderzïji van een fetoomdorschmachine op een betonnen ierkelder was gevallen. Het nut van den politie- h o n d. Door den politiehond Rosa, van een majoor der politie, te Delft, is Zater dag op den hooizolder van den landbou wer v. Dijk, te Nootdorp, een portefeuille, inhoudende f409, gevonden toebehoorende aan een tuinder nabij Delft. 't Kwam uit dat de portefeuille bij de aflevering van hooi daarin gevallen was. Het schrandere dier had een afstand van bijna een uur gaans afgelegd. Er moest eerst een groote hoeveelheid hooi worden omgewerkt, alvorens de verloren schat te voorschijn kwam. Een hardvochtig vader. Men meldt uit Amsterdam: Gisteravond werd de politie gewaar schuwd, dat van uit een loodgieterswerk plaats aan de St. Willebrordusstraat het geschreeuw va.n een jongensstem verno men werd. De politie drong de werkplaats binnen en vond daar een twaalfjarigen knaap, die door middel van een dunne ketting om een zijner heenen was vast gebonden. De jongen deelde mede, dat hij den vorigen dag door zijn vader aldus was lópgesloten, vermoedelijk bij wijze van straf voor het wegnemen van éenige centen; tenslotte had de honger hem er "toe ge bracht door schreeuwen de aandacht te trekken. De vader, die in een andere wijk woon achtig was, werd! door de politie gehaald. Verscheurde bankbiljet* ten. Een telegrambesteller te Tiel vond voor het kantoor der Geldersche Land- bouwbank in de straatgoot tal van papier snippers, die bij nadere beschouwing stuk jes bleken te zijn van twee bankbiljetten van f200. Hij stelde ze ter beschikking van de politie. Later meldde zich als eigenaar daar aan een welgesteld landbouwer uit Ever- dinge, die tengevolge van eén gevangen schap van een paar dagen malende schijnt te zijn. Zijn opgaven werden door de politie gecontroleerd. Een kruier van het spoor, F. B., die een oogenblik in het gezelschap van den hoer was gezien, werd in verband met deze vondst gefouilleerd. Het toeval wil, dat B. tijdens zijn dienst aan 'het station een bedrag van ruim f 7000 aan gevonden gelden bij de politie heeft gedeponeerd. .(Hbl.) Dynamiet aanslag. In dc on middellijke nabijheid van de woning van den burgemeester is gisternacht te Sit- tard een dynamietpatroon ontploft, die geweldige opschudding teweegbracht. Tal van bewoners werden door den ontzetten de ontploffing wakker geschrikt en dachten op het eerste oogenb'.ik aan een bom uit een vliegmachine of luchtschip. Vlak naast de veranda van de villa van den burge meester had de ontploffing plaats. Er is een groot gat in den grond geslagen. Men denkt aan baldadige mijnwerkei's, die dik wijls dynamietpati'onen in bezit hebben. Z q 0 j 0 n g nog. Uit Ai te veer wordt aan de „N. Veend. Cf' gemeld: Nog twintig jaar slechts is ze en thans reeds een verleden. Tweemaal was ze reeds in den ondertrouw opgenomen, docli telkens was liet voor haar niet weggelegd het ambtelijk zegel op de verbintenis des harten te verkrjjgen. Misschien r^l omdat zij voorheen dit thans begeerde zegel had geminacht. Op den ondertrouw volgde tel- jtens Ondertrouw. Voor de derde maal zag zij de poorten van het echtelijk geluk in het verschiet. Voor de derde maal was pe in den ondertrouw opgenomen en Za- fterdag zou de bruiloft zijn. Edoch, het heeft niet zoo mogen zijnde poorten bleven gesloten. Alles was voorbereid en de krentestoeten wachten op het mes 0111 aangesneden te worden. De voorstelling zou echter niet doorgaan, daar een der executanten zich terugtrok. De post bracht de treurmare. Nog één kans werd gewaagd: Persoonlijk bezoek. I11 allerijl trok de teleurgestelde bruid naar Oude Pekela, doch geheel ontmoedigd kwam Ze terug. Berend's neen bleef neen. Da bruiloftstoeten moesten maar weer terug, 't Was dezen keer weer mis, doch laat. ze niet desespereeren. Nog maar weer een-s prolree ren. - Loo d ve r gi f t i g i n g. Loodvergii- 'tiging komt, zooals men weet, het meest voor in fabrieken van accumulatoren. Merkwaardig is nu, dat in Duitschland fliog niet 1 pet. der werklieden en andere ©mployé's, aan de diverse accumulatoren- fabrieken verbonden, vergiftigd wordt. Dit- percentage is daarentegen voor Groot-Bri- taimië bijna 3 pet., maar voor de Vereen. Staten niet minder dan 18 pet. Een aanslag. De correspondent van de „Secoio" te Petrograd meldt, dat een vroegere ambtenaar van het ministerie van buitenlandsche zaken de werkkamer van den minister binnendrong en deze met een bijl trachtte te dooden. Dienaars na men den misdadiger onmiddellijk gevan gen. De man schijnt aan een zenuwziekte te lijden. Een complot? De „Neue Zür. Zeitung" verneemt uit Milaan: Vrijdag werden bij klaarlichten dag op straat twee soldaten van de wacht bij het koninklijk slot van achter overvallen. Van alle kan ten sprongen handlangers toe, zdodat men aanneemt, dat men hier met een complot te doen heeft. Toen de .politie (tusschenbeide kwam ontstond een gevecht, waarbij ten slotte 12 personen in hechtenis genomen werden. „Een gelukkige echt." Welke lieve jongedame smacht daar niet naar? Welke brave jongeman „likkebaardt" niet reeds bij de gedachte daaraan? Maar hebben is hebben en krijgen is de kunst. 'tls gewoonlijk een heele toer om naar wensch te slagen. De huwelijksfuik wordt zoo dikwijls zonder resultaat gezet. Al lerlei middelen falen. En ten slotte wordt inen te schuchter om een kansje te wagen. Edoch dank zij de voortgaande be schaving en het helderder wordende so ciale inzicht in betrekking tot de juiste arbeidsvei'deelingnu is 't 'n klein kunstje geworden om tot „een gelukkigen echt" te komen. Met geringe moeite en voor 'n prik ben je 'n braven man, 'n schat van 'n vrouw rijk. In een deftig liberaal dagblad vonden we een advertentie, waarin een dame, die zich „ernstig" en „beschaafd" noemt, aan biedt „onder strengste geheimhouding" hu welijken te „arrangeeren" en dat nog wel „in eerste klasse Christenkringen." Zelfs kunnen, naar zij annonceert ouders en andere bloedverwanten zich tot haar pret vertrouwen wenden: zij zal zorg dragen dat er een „onopvallende kennismaking" komt met een door haar in voorraad heb bend exemplaar van andere kunne, wat tot het gewenschte doel zal leiden. Bejaarde vrijgezellen en oude vrijsters, schuchtere hnwelijkscandidaten, die in eerste-klasse-Chrisben-kringen tot een ge lukkigen echt wilt komen, de makelaarster helpt u! AVat wordt het leven comfortabel! Er blijft geen wensch meer over! De echt dat verzekert de „ernstige" en „beschaafde" dame u izal „gelukkig" zijn. En mocht ge toch nog voor risico- bevreesd zijn, och, we hebben immers 'ook nog 'dames die werken met. „poeders voor gebroken liefde"! (Rott.) Deafstam melingen der Oran jes. Een Duitsche historicus vertelt, dat Prins Willem van Oranje, de stichter van Ide Nederiandsche onafhankelijkheid, de ge meenschappelijke voorvader is van bijna alle vorsten, die elkaar op het oog;enhlik beoorlogen. Hij is, zooals men weet, vier maal getrouwd geweest, de laatste maal met Louise de Coligny, de dochter van den admiraal van Frankrijk. Uit dat huwelijk was een zoon geboren, Frederik Hendrik van Oranje-Nassau (f 1647), en die is de directe stamhouder van vijf vorsten !en Vorstinnen. In d© eerste plaats van keizqr Wilhelm II. [Deze stamt n.l. irechtstreeks af van den giooten fhlandenburgschen keurvorst, die !was 'gehuwd met Louise Hes niette, een dochter van Frederik Hendrik. Haar jongere zuster, Albertine Agnes, whs ge huwd met den eersten vorst van Nassau- P'ifi-tz. Daarvan stamt ook rechtstreeks ko ningin Wilbelmina af, die, zegt de schrij- vbr, „de 'erfenis van dien groeten Oranje op het oogenblik voorzichtig en toch krachtig bestuurt". .Uit dezelfde linie- stamt ook de jWilhelm, die eVns bij de gratie dep wereld 'Mbi'et van Albanië is geweest; Wilhelm ziu Neuwied. Zijn moeder Marie was nil. een geboren prinses der Neder landen. Een 'andere spruit is gro-othertogiu Adelheid van Luxemburg, doordat een achter-achterkLeindochter van vorst Wil- helm-Frederik van Nassau-Di-etz, n.l. prin ses Karoline, getrouwd is geweest met een vorst Karl Christian zu Nassau-Weil- burg, en zij daar weer in rechte linie uit voortkomt. Ook de koning van Zweden stamt van dien tak af. De oudste dochter van Willem van Oranje, Louise Juliana, die gehuwd was met keurvorst Frederik IV, Palz.gr.af vom Rliein, is de stammoeder van niet minder dan 10 vorsten, onder wie 4 kroon-preten- denten, n.l. Louis Philip van Orleans, ko ning Albert van België, Czaar Ferdinand van Bulgarije, keizer Frans Jozec, ex-ko ning Manuel van Portugal, koning Ferdi nand van Rumenië, koning Alfons XIII van %>anje, koning Victor Emanuel III van Italië, prins Victor Napoleon, de Bo- napartistische kroonpretendent, en Don Jaime, het hoofd der Carlistische partij in Spanje. De derde dochter uit het derde huwe lijk van prins Willem van Oranje, Catha- rina Belgica, die getrouwd was met graaf Philip Louis II von Hanau-Münzenbefg, is de stammoeder van 5 Europeesche heer- schers, n.l. koning Christiaan X van Dene marken, koning Haakon von Noorwegen, koning George A7 van Engeland en czaar Nik'olaas van Rusland. „Vad." Een goedbedachte methode. Nabij Groesbeek werd door de grens wacht een voerman aangehouden, die per kar bussen (z.g. tuiten) met melk vervoerde. De bussen bleken evenwel olie te bevatten, terwijl er bovenin, precies passend, een schaaltje was aan gebracht, waarin zich melk bevond Duitsche spionnen. Te Esschen zijn de directeur en ver schillenden van het personeel der ijzer gieterij Fonderies Anversoises in hechte nis genomen en naar Antwerpen over gebracht, omdat leden van het personeel beloofd hadden personen over den draad te brengen. De personen, die men be hulpzaam had willen zijn. hadden zich uitgegeven voor Walen, waren eenige dagen in de fabriek werkzaam, doch ble ken Duitsche spionnen te zijn. Vliegenplaag. Gemeld wordt, dat de grootste kwellingen aan de Darda- nellen niet worden veroorzaakt door het vuur van den vijand, maar door de hitte en de vliegen. Wanneer de soldaten uit de loopgraven voor een korte rustpoos in het kamp ver toeven, ontdoen zij zich zooveel mogelijk van lastige kleedingstukken, daar net in de tenten niet uit te houden is van de warmte. En velen zijn door de verzen gende zonnestralen zoo bruin geworden, als de Turken anderen zijn ten deele bruin, ten deele blank, verschillend naar mate zij meer of minder kleeren hebben aangehouden. De vliegenplaag is nog erger. Het is bijna niet mogelijk te eten, daar de vlie gen in zwermen op de spijzen neerdalen en, indien men beproeft met één hand te eten en met de andere de vliegen weg te jagen blijven zij de baas. In de vuurlinie, waar de dooden en gewonden liggen is de lucht, vooral als er geen gelegenheid is om de dooden en ster venden te bergen, zwart van de vliegen. Een pacificatie-middel'? Men schrijft aan het „Vaderland": In 1913 stelde John Meaton voor, dat de Engelsche Regeering het internatio naal 5 cents-port zou invoeren. He a ton berichtte aan de South of Scotland Chamber of Commerce, dat hij met enkele vrienden bereid was, aan de En gelsche Regeering een garantie op een Bank te geven tegen het eventueele verlies, dat zij door de invoering van het 5 cents-porto voor het buitenland zou kunnen lijden Wel is waar achtte Heaton dit niet waarschijnlijk, maar hij wilde niet ontkennen, dat de kans zou bestaan. Aan zijn schrijven voegde hij toe de op merking, dat in geen geval de te lijden schade per jaar meer zou bedragen dan het tiende gedeelte van den dreadnought- prijsen ongetwijfeld zou de vriend schappelijke verhouding tusschen Enge land en de andere landen er zeer door worden bevorderd. Door het 5 cents porto zou de vrede meer worden gediend dan door de beste bewapening. De Engelsche Regeering wilde er niet van weten en de oorlog is uitgebroken. Of hij door het plan-Heaton verhinderd zou zijn, weten wij niet. Maar er zijn nog verschillende pacifisten, die voor het plan-Heaton veel voelen, en naar wij vernemen wordt er op het oogenblik bij de Engelsche Regeering van verschillende zijden op aangedrongen, de idealen van Heaton te realiseeren, zoodra de vrede zal zijn wedergekeerd. ST. PETERSBURG, 10 Aug. Onze troe pen oefenden druk uit op den vijand tue- scben de Drina en de Njetnen, in de streek van Pietrikstadt De Duitsche voor hoede werd ten N.-O. van Wilkoaryr ver dreven. De vijand hernieuwde zijn aan vallen tegen de- 'vesfingwertei van Kofno. Op 8 Aug. weiden onze stellingen hevig gebombardeerd. Ds stormaanval tegen het IV. front van Kofno werd onder groote verliezen voor den vijand afgeslagen. Bij Ossowiec hadden hevige kanomiadss plaats. SCHIERMONNIKOOG, 10 Aug. Gister- voormiddag passeerde hier 1 Zeppelin, gisternamiddag vijf tegelijk- en gis.eravond 5 watervliegtuigen. Alle verdwenei in IV, richting. ST. PETERSBURG, 10 Aug'. Uit den KaukasusZaterdag en Zondag was er over het ge-heele front van de Tortem tot aan de Euphraat een drukke actie. In de richting van Dajar hadden gevechten plaats. Crete werd 26 Juli door ons be zet. Herhaalde aanvallen der Turken wer den krachtig afgeslagen. Bij de gevechten in de richting van 'Euphraat voerde onze cavalerie charges uit tegen de Turken en isabelde een groot deel neer. Acht, officieren en meer dan 300 man werden, gevangen genomen. HOEK (VAN HOLLAND, 10 Aug. Door de ,st.oomlogger V. L. III is hier binnen gebracht 12 man van den getorpedcei'de.i Engelsche trawler West-Minster. BERLIJN. 10 Aug. De Duitschers hebben R o ïn s h a genomen. PARIJS, 10 Aug. Over het gehee'e front verliep do dag nog al kalm. Op ver schillende plaatsen hadden artillerie ge vechten plaats. Een eskader bestaande uit 32 vliegtuigen, omringd door ve-rken- njligsvliegtuigen is hedenmorgen vertrok ken en heeft bommen op het station en het fabriek van Saarbrücken laten vallen. Het. weer was jfiet gunstig. Er hing een mist desniettegenstaande hebben 28 vlieg machines hun doel bereikt en 164 bommen geworpen. De Duitsche vliegers werden door de verkenningsvliegtuigen .vei'dieven. Verschillende zware rookwolk-en werden boven de ge-bombardeerde plaatsen waar genomen. PRETORIA, 10 Aug. De Gouverneur- generaal verklaarde in antwoord op de petitie van vrouwen, om De Wet en andere veroordeelden in vrijheid te stellen, dat de ministers niet in staat waren eenig voorstel te doen, voordat de rechtbank alle processen wegens hoogverraad had afge handeld. DE BILT. Officiëele mededeeling van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut: In den afgeloopen nacht hebben de seis- mografen tweemaal (te 12.52 uur en 2.07 uur) aardbevingen opgeteekend, die van denzelfden oorsprong moeten zijn als die van Zaterdagmiddag. De tweede was slechts weinig' minder sterk dan de eerste. De afstand was 1850 K.M. In verband met de berichten uit het buitenland is het zeker, dat de oorsprong moet gezocht worden in het Zuid-Oosten, misschien in de Middellandsche Zee bij Zuid-Italië. Hiermee is in overeenstemming, dat de Zaterdag in Zuid-Italië gevoelde schokken slechts als lichte golvingen worden be- 'schreven. HOEK VAN HOLLAND. De milicien- torpedist Maarten Wapenaar, afkomstig! uit Vlaardingen heeft aan boord van- een tor pedoschokker een klap gehad van een lier. De man werd onmiddellijk gedood. Duitschland en Zeeuwsch- Vlaanderen. De Amsterdamsche correspondent van' de Frankf. Ztg. .heeft naar aanleiding van het artikel van J. N. Deibei in de Gids een lang telegram aan zijn blad gezonden, waarin 'hij 0. a. zegt, dat Deihel's meening, als fzouden de Duitschers Zeeuwsch-Vlaan- d-eren niet kunnen ontberen, voor het geval zij! zouden hesluiten Antwerpen te behouden, volgens Duitsche opvatting on gegrond is. (Er js natuurlijk niet aan .te denken, schrijft -hij:, dat Duitschland hij het sluiten van den vrede of daarna zou ingrijpen jn de rechten van een nabu- rigen staat, die op zoo voorname erf loyale wijze als Nederland de neutraliteit heeft -gehandhaafd. Meer grond schijnt er volgens den correspondent voor de zorg dat een herat el d 'België, na een vrede in den zin van de Entente, weliswaar niet Middelburg en Vli-ssingen, maar dan toch de geheelé linker Schelde-oever onder het „Sehlagwort" van natuurlijke grenzen, voor (zich zou opeischen. Deibei heeft zich de moeite -getroost, -het kadaster te raad plegen over de -verhoudingen van het grondbezit in handen 'van Nederlanden^ en buitenlanders, in dit geval bijna zonder uitzondering Belgen. Hij (komt tot de be langwekkende slotsom, dat het aantal Bel gische grondbezitters slechts 1/3 minde# bedraagt dan het aantal Nederlandsche-, De correspondent is van meening, dat uit'het Gidsartikel voor den onbevangen lezer duidelijk blijkt, (dat België reeds- jaren, misschien zelfs {wel geslachten lang heeft gewerkt om (in Zeeuiwsch-Vlaande- ren door te dringen met op den achter grond (de gedachte- Saan een latere inlijfving. DEN HAAG. Door den minister van Landbouw is over de besehikbaarstel ling van rogge aan de burgemeesters een circulaire gericht, waarin 0.111. wordt ge zegd, dat in de gemeenten, waarin 3/5 van de verbouwde rogge of minder vol doende is voor de broodvoorziening, de zorg voor deze geheel aan de gemeente besturen zal worden overgelaten. Worden er iu deze gemeente geen maatregelen getroffeD, zoodat er per slot van reke ning geen voldoende rogge is overge bleven, dan moeten zij niet op 's minis ters bemiddeling rekenen. In de gemeen ten die meer dan der verbouwde rogge behoeven zal rogge moeten wor den bijgebracht. De minister doet een beroep ©p krachtige medewerking om te verkrij gen, dat de benoodigde rogge vrijwillig aan het rijk wordt verkocht. A7eilingsvereeniging „Zuid-Beveland" Goes, 10 Augustus 1915. Groote Veiling. 'oalin Keswick' f 9.10, .Suikerpeer f 8.70, Jamboonen f 6.10, Clapp's Favorite f 10.60 f 16.20. alles per 100 K.G. Kleine veiling. Clapp's Favorite 10—14 et., Ooms Kin deren 1015 ct., Groninger Bergamot 4t7' tl., Poivre Madam 610 ct.. Hee renpeer 58 ct., N. H. Suikerpeer 710 ct.. Scharlakenpeer 69 ct., Coalin Kes wick (j9 ct., Duchessed Oldenburg' 8—10 ct., Charlamonki 812 ct.. Madeleine 12 16 ct., Lord (Suffield 810 ct., Keizer Alexander 810 ct., Tarwe Appel 5—6 ct., Zoete frietjes 711 ct., Krooyes Pruim 34 ct„ Abrikoos Pruim 12—16 ct.. Witte Prujmen 3040 ct.. Prince Pruim 10—12 ct., Blauwe Pruimen 68 ct., Aardappels 34 ct.. Ajuin 67 ct., Jamboonen 34 ct., -alles per K.G.; Per ziken 810 cl., Komkommers 23 ct., alles per stuk; Augurken 1.520 ct. per 100 stuks. 6 Aug. Hevige gevechten in de Vo gezen. De Russen bezetten Alakilissa, Tsars en Ardos in den Kaukasus. Fransche schepen bombardeeren de kust van Anatolië. 7 Aug. Nowo Alexandria, Wladimir Wolynski, Chotioózef, Zimiuo, Markosjbaf en Sjcbodoly gaan in vlammen op. Belgrado: gebombardeerd door Oostenrijk- sche vliegers. Ds. H. van Broekhuij&en Wegens hoogverraad veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. De Duitschers breken den tegenstand der Russen bij de Boeg. Ruim 14000 gevangenen. Het fort Dem- be genomen. De Duitschers bereiken de Weichsel .bij Pienkof. 8 Aug. Duitsche aanvallen in de Ar- gomien afgeslagen. Hevige artil'.erie- actie bij; Görz. Axr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeld: C. d. W;., 41 j., Clinge, tot 6 w., J. V., 42 j.. Over slag, E. J. v. H., 26 j„ en C. Bi. v. d. K., 19 j., beiden Biervliet, allen tot 1 BK., A. d. L., 23 .j, Koewacht, C. S.,-39 .j, Selzaete, J. V., 41 j., Kapel 1-ebrug, M. H. B„ 22 j., Everghemd, A. D., 19 j., era. J. d. B., 26 j., beiden Kieldrecht, P. L., 32 j., en G. Wij, 30 j., beiden Assenede, J. 'M., 2 j., Clinge, en F. d. H., 25 j., Nieuw Namen, allen tot 14 d., P. S., 41 j„ Th. M„ 46 j.,'A. v. P., 19 j., A. G., 29 j>„ G. B., 39 i., P. d. K.. 21 j., en J. v. C., 20 j., allen Clinge, Th. d. B., 44 j., Kiel drecht, P. P., 42 j., St. Gilles, J. d. C., 48 j., St. Jansteen, en L. V., 32 j., Kapelle- brug, allen tot 1 w., D. v. V., 37 j., hvr. van F. d. C., Clinge, en L. d. P., 39 j., St. Nicolaas, beiden tot 5 d., W. d. V., 30 j., A. V.,(-34 j.. Th. D„ 48 j„ M. d. R„ 21 j., M. B„ 26 j., C. W„ 52 j„ D. F. M., 32 j., P. v. G., 22 j„ E. d. B„ 21 jv E. J- d. P., 39 j., hvr. van H. J. S. L., 26 j„ C. v. T., 44 j., D. d. R„ 36 M. N„ 18 j., F. d. V., 20 j., M. H„ 36 j., A. H„ 55 j., J. T„ 20 j„ P. d. K., 21 j., allen Clinge, Th. V. H., 44 j., II. S., 45 j., C. B., '29 j„ G. H., 38 j., A. Wir. 35 j',, R. d. M., 20 j., en Th. cl. J„ 42 j„ allen Selzaete, D. v. d. B., 19 j., en E. v. d. M.; 41 j., beiden Assenede, G. d. Th., 33 j., St. Gilles, en E. v. d. E., '29 j„ Verre- broeck, allen tot 3 d. gev.straf, en A. M., 44 j., Aalst, tot f10 b. s. 10 d. h., P. C. J. M. D., 19 j., Gent, C. P., 50 j„ hvr. van G. v. 0., F. M., 59 j., hvr. v. J. V., F. B., 47 j„ J. L„ 45 j., hVT. van F. d. C., V., 19 d. P„ 18 j„ L. S„ 22 j., hvr. van P. M., S. v. C., 18 j., en M. v; C'.., 20 j., allen Clinge, M. d. B., 33 j.v hvr. van F. v. W., Heikant, A. 'F., 33 j., tijdelijk Hulst, A. N., 37 j., St. Nicolaas, en H. V. ,0., 19 j., Stekene, allen tot f5 b. s. 5 d. h.,' M. d.' R., 21 j.. M. d- R., 18 j„ [M. d. M„ 28 j., en L. d. M., 39 j., hVr. vajn Th. M., allen Clinge, A. v. d. V., 25 j., Exaarde, M. D1., 53 j., Lokeren, allen tot f3 b. s. 3 d. h., en M. V., 20 j., Philip pine, tot f2 b. s. 2 d. h., terwijl F. O., 43 j., Middelburg (België), te dier zake is vrijgesproken. Rechtbank te Middelburg. De eerste (zaak, wie-lke heden in het open baar voor de rechtbank behandeld werd was die ttegen D., beklaagd van land- lojoperij -onder Axel. Bekl. Verbelde ja ren in Frankrijk te h-ebben gewerkt. In het begin van den oorlog is de man naar België gekomen en heeft fot ,9 Mei te Gent .gewerkt -en (na dien tijd hiel" te. lande als koo-pnran vertoefd. De ziakten gingen niet en hij meldde zichzélf bij (de maréclhauesée ,aaa. (Hij Vraagt niet opgezonden te worden. D-e officier .hield hier rekening mede en vroeg 1'2 dagen hechtenis. ,De volgende bekl. G. J. H. te Rotterdam, was" in verzet gekomen van een vonnis, •w,aarhij- hij! wegens poging tot uitvoer naar België was veroordeeld tot 7 dag au ge vangenisstraf. Bekl. bekende 20 liter pe troleum aan boord van zijn schip te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3