Buitenland. Uit de Provincie. bruggen vernield zijn en de stad aan ons ontnomen wordt, daarin 'nog eens te kunnen binnendringen. Er Kijn aanwijzin gen, dat er alleen een achterhoedegevecht geleverd zal worden en dat wij ons rechtstreeks naalr die liniie van Brest— l.oWsk zullen terugtrekken. i Later. Warschau is opgegeven. De bruggen werden hedenmorgen om 3 uur vernield en de Duitse he cavalerie is heienmorgen te 6 uur de stad binnengereden. Een kapitein als soldaat. Kapitein H. S. Smart, van het 53e Regi ment Sikhs, gedetacheerd bij de Khybeh Rifles, had ii\'December j.l. ©en kort verlof gekregen, waarvan hij echter niet terug1- keerde. Alle pogingen om zijn spoor te vin den, mislukten, en hij werd daarom afge voerd, uit de Jij sten van het leger. In Juni deelde de „London Gazette" mede, dat kapitein Smart opgehouden had deel van de strijdmacht uit te maken. Sedert is echter gebleken, dat dit on juist was. Gedreven door een krachtig ver langen deel uit te maken van de troepen macht in Frankrijk, ging kapitein Smart naar Enoeland, en nam daar dienst als soldaat onder den naam .Thomas Hardy, in het 2e bat. {Queen's Royal West Surrey Regt. Als soldaat in dit regiment dienende weid hij gedood, bij een actie te Festubert op 17 Mei, waarbij hij zOoVeel dapper heid aan den dag legde, dat hij een on derscheiding zou hebben gekregen, wan1 heer hij was Wijven leven. Met het oog op deze buitengewone omL standigheden, heeft de minister voor In- dië, in overleg met den Legerraad beslo1- üen den koning een besluit voor te leg gen, ter herroeping van bet besluit van 4 Juni waarbij kapitein H. S. Smart was afgevoerd wegens desertie. Korts Oorlogsberichten. De S-colijspondent, van De Vlaam- isohe Stem schrijft: j De heer notaris Imschoot, te Mechelen bij Deinze, had twee zoons in het Bel gische leger. .Lange maanden bleef de familie zonder tijdingen ivan hun Josef. Opgedreven door angst besloot de vader zijln zoon op te sporen, en richtte zich eerst naar Luik, ,in welks omgeving zijki jongen had gestreden tegen de barbaren. Na enkele dagen bekwam hij inlichtingen en wendde zich naar Forêt, gelegen vóór de forten van Taux-sur-Chevremont. Hier had zijtn jongen „avant-poste" dienst ge daan met nog 29 andere soldaten, en was er gevallen na al zijine kogels verschoten te hebben, zijine .vrienden konden zich redden. De bevolking van Forêt bezorgde den jongen held, den eersten gesneuvel den Belgischen soldaat een graf, en plaat sten er een houten kruis op. Een rijke familie deed het lijk ontgraven en neder- leggen 5n een grafkelder. De gemeenteraad van ihet dorpje bestelde een aantal portret ten van den jongen Vlaming, student in de rechten aan de Gentsche Hoogeschool, één voor de gëmeenteraadszaal, de kerk, den pastoor en voor een beeldhouwer, die het feit moet vereeuwigen. (Een eigenaardige b ij z o n- derheid. De Vlaamsche -Stem verneemt omtrent de Belgische familie baron Ker- yijn de LettenhoveVan den eersten dag der Duitsch-Bellgische vijandelijkheden., namen de twee zonen der familie plaats in het Belgische leger. De oudste, André Kervijin de Lettenhove, werd op het Yserfront tot militair-vliege nier benoemd. Meermalen is het voorge vallen, dat de jonge vliegenier toestem ming verkreeg, een tochtje tot boven het meestal bewoonde buitengoed van ziji.y oudere, te Wacken aan de Leie, te onder nemen en in zijn vliegtuig een tijd in de lucht en boven jzijln. thuis rondzweefde, terwijl zijn oudere onwetend blijven, wie toch ,zoo dikwijls boven hun kasteel rond vliegt. Men zal zich herinneren, dat vreem de geschiedenissen gedaan 'yverden oni\ trent de werking van het 75 m.M.-kanon, o. p.. dat het de Duitschers doodde zonder ben te raken. Op de Académie de médecine heeft) René Arnoux thans pen voordracht ge houden over dat verschijnsel. De geleer de wijt het verschijnsel aan de uitwerking der Fransche projectielen, ,In een straal v,an 15 yards om de plaats, waai' het projectiel ontploft, is de luchtdruk zoo geweldig, dat het .evenwicht van den druk op en in (het menschelijk lichaam ver broken wordt. Het gas, dat in het bloed zit, komt dus vrij, veroorzaakt een uit zetting van de bloedvaten en aderen en doet deze hersten, waardoor de dood on middellijk intreedt, t Deze verklaring Iwordt bevestigd dooi; den Istaat waarin de lijken zich bevonden. Deze vertoonden gewoonlijk groote uit zetting van hart en lever en talrijke in wendige bloeduitstortingen. Uit het Duitsche hoofdkwartier wordt d.d. 9 Aug. gemeld: Bij het aanbreken van den dag ontwik kelde zich een gevecht hij Hooge, ten oosten van Yperen. In de Argonne mis lukten de Fransche aanvallen. Gisteren werden bij Dammerkireh en aan de Schwarzensa, hedenochtend vroeg bij Ype ren, Goudrexinga en bij Harboney Fran sche vliegtuigen door onze vliegtuigen naar beneden geschoten. De beide laatste vliegtuigen behoorden bij het eskader, dat te voren op het onversterkte, buiten het operatie-gebied gelegen Saarbrücken bom men geworpen had, natuurlijk zonder eeni- ge militaire (slchade aan te richten. Wel werden echter eenige vreedzame burgers licht gewond. Een Engelsche hulpkruiser getorpedeerd. De Engelsche hulpkrui ser „Indian" (7900 ton) werd eergisteren avond, ten Noorden van Bodö getorpe deerd. Tachtig leden der bemanning wer den door het Zweedsche stoomschip „Go- taland" gered, 72 man zijn op Hellig- vaerk geland. - De Duitsche gouverneur van Ant werpen maakt d.d. 6 dezer bekend: De verstandige houding van de bevol king tegenover de op 25 Juli en 24 Augus tus door de militaire overheid genomen maatregelen, geeft mij aanleiding tot het opheffen van de beperkende bepalingen. Bijgevolg wordt: 1.) Het sluitingsuur weder op 12 uur 's avonds (Duitsche tijd) vastgesteld. 2.) Het verkeer van de electrische trams weder toegelaten. Uit Kopenhagen wordt aan de „Daily Telegraph" gemeld dat de Duitsche koop man J. M. Böhm, wonende te Kristiania, beschuldigd wordt koper ter waarde van f 144,000 naar Hamburg te hebben ge smokkeld. Het was verborgen in goederen wagens met dubbele bodems. Tegen het hoofd van een Noorsehc firma, is een aanklacht ingediend omdat hij 20 ton koper naar Duitschland heeft verzonden op valsche uitvoervergunning. Zou "t waar zij n?? De te St. Pe tersburg verschijnende Beurs-Gazette be vestigt, uit zeer vertrouwbare bron" het bericht, dat de Duitsche Keizer door den koning van Denemarken vredesvoorstellen aan Rusland heeft gedaan. Rusland- antwoordde, dat het op het oogenblik on mogelijk is over vredesonderhandelingen te spreken. Van de Zeeuwsch-Vlaam- she grens. In de afgeloopen week zijn niet minder dan vijf vliegers der gealli eerden boven Gent verschenen. Twee er van hebben bommen geworpen op de sluis „Muiden". Door deze sluis passeeren, zoo als men weet, de onderzeeërs van Ant werpen naar Oostende. De bommen heb ben echter geen doel getroffen. De Düsseld. Gen. Anzeiger verneemt langs indirecten weg uit St. Petersburg, dat den neutralen journalisten aangeraden is Brest Litowsk te verlaten. Naar ver luidt, worden „voor alle gevallen" voor bereidende maatregelen getroffen om het Russische front opnieuw achterwaarts te verleggen. Het plaatsje Ashford in Kent kan hogen op een nieuw record. Dezer dagen vertrok van daar met een troepentrans port de soldaat Patrick Goulding, wiens vader en 10 broers reeds in het leger die nen, zoodat uit dit eene huisgezin een dozijn mannen onder de wapenen zijn. Watis onze plicht? Een mede- Werker van de Engelsche „Econo mist" breekt een lans voor den vrede. Er zijn tegenwoordig weinig menschen, schrijft hij, die zich niet afvragen, waar toe het dient, dat zooveel bloed vergoten wordt. Ook in Duitschland moet een der gelijke stemming heerschen, doch de stem van het verstand kan zich niet verstaan baar maken. Op een andere plaats in hetzelfde blad haalt de redactie een redevoering aan. die de Engelsche minister van oorlog, Pitt, in 1797 heeft gehouden en waarin hij zeide: „Het is mijn plicht als Engelsch minister en als Christen, alles te doen, om een einde aan dezen b'.oedigen en verwoestenden oorlog te maken." De „Economist" vraagt, of er in deze tijden niet ook een moedig man zou kuur nen komen, om deze woorden van Pitt thans zijn landgenooten toe te voegen. Van het Zuidelijk oorlogs- tooneel. De Italiaansche legatie te 's Gravenhage ontving het volgende com muniqué van den Italiaanschen grooten generalen staf: 8 Augustus. In de streek van de Tonala hebben onze afdeelingen Alpenjagers, wel ke oprukten over den moeilijk begaanba- ren kam van de rotsketen, welke van het Zuiden hoven Valle del Monte (boven No- ce) opstijgt in den ochtend van den 7 Augustus vijandelijke troepen verrast en verstrooid, die verschanst waren ten Zuid- Oosten van den Erca Vallotop en zich meester gemaakt van bommen, patronen, raketten en ander materiaal, dat door den vijand was achtergelaten. Op denzelfden dag werden andere vij andelijke troepenafdeelingen, die zich had den verschanst te Malga Paludei ten Noord-Oosten van den Erca Vallotop uit hun stellingen verdreven door nauwkeurig gerichte schoten uit onze bergbatterijen, welke op meer dan 3000 meter hoogte naar boven waren gesleept op 'de rotsen van den Erca Vallo. in riet Sexten-dal (Cadore) werd de doel- tfeffende beschieting, welke onze batterij en van middel zwaar kaliber tegen de passen ontwikkelden gevolgd door den opmarsch van de infanterie, welke den vijand geleidelijk terugdrijvende, een front bereikte vanaf den Monte Nero tot de Zuidelijke hellingen van den Burg-Hall en. zich daar versterkte. In den Karst deed gister de vijand, teneinde den voortgang van onzen nade- ringsarbeid te bemoeilijken talrijke klei ne en onmiddellijk afgeslagen tegenaan vallen en trachtte zelfs bewegelijke ijzer- draadversperringen voor onze liniën te plaatsen. Onze batterijen bombardeerden de vijandelijke colonne die op marsch was van Devotaki naar het front en veroor zaakten door goed gemikte schoten ont ploffingen en branden in de omstreken van Marcottini. Bommen? De Tel.-correspondent te Sluis meldt dato 9 Aug.: 't Is na middernacht. Den ganschen Zon dag heeft in Vlaanderen 't kanon gegromd. 'tWas niet geweldig bulderen van som mige dagen der vorige week. Een aan houdend gedommel. „Een artillerie-duel slechts", zooals de reeds geijkte term luidt. Maar nu is het stil geworden. Een hel dere, plechtige nacht. Eensklaps rinkelen de ramen. Dan nog eens. 1 Ik treed buiten. Duidelijk hoor ik daar In de lucht, boven den Belgischen grens- Zoom, 't geronk van een motor. Een aero- plaan stoort de stilte van den zomernacht, is 't een Van de verbondenen? En die twee slagen, kwamen ze van twee bommen op Zeebrugge? Dat zullen we morgen ver nemen. Nu is alles weer doodstil. In de „Echo de Baris" vraagt Junius op welke wijze men na den vrede de mannen, die aan den oorlog gewoon zijn geraakt, zal bezighouden. Enkele dagen van rust, zegt hij. zullen deze overwin naars een afkeer doen opvatten voor het vreedzame bedrijf van ambtenaar of rus tig bui-ger. De Duitschers hebben reeds dezelfde vraag gesteld en eischen daar óm koloniën. Ook Frankrijk moet daarom niet vergeten welke waarde zijn koloniën in de toekomst zoowel op oeconomisch als moreel gebied hebben. Een interview met Edison. De bijzondere correspondent van de „Matin" te New York hoeft een bezoek gebracht aan Edison en he n geïnterviewd. Hij geeft hier van de volgende beschrij ving: „Ik ben den grooten man in zijui labo ratoriuni in Llewelyn-Park. hij New-York, gaan opzoeken eri ik heb hem met vreug de in het hart verlaten. Ik nam de Zeker heid mede, dat de strijders voor mensche- lijkheid, die zich in dezen oorlog veraenigd hebben, een waren en machtiger bondge noot hebben gevonden. Op het oogenblik dat ik in Edison's bibliotheek binnentrad, sliep hij. Na zeven tien uren lang onafgebroken bezig te zijn geweest, was hij geheel gekleed op een klein ijzeren lied gaan liggen, dat in een hoek van de kamer stond. Zoodra zajji secretaris hem riep, stond hij op, vriend® lijk, glimlachend en meer dan een uur lang, hebben wij met elkaar gesproken. Edison bekommert zich weinig om ziji.i kleeding en zijn voeding, maar gaat geheel op in zijn werk. Hjj kleedt, ontkleedt of voedt zich alleen dan, wanneer een liefhebbende hand hem een oogenblik uit zijn werk >veet te halen. En toch valt zijn gebrek aan zorg voor zijn uiterlijk niet op als men hem pas ziet; we! wordt men getroffen door de intelligente uit drukking van zijn gezicht, de kracht van zijn vriendelijke, oogen, zijne vlugge be iwegingen, zijn fijne, men zou haast zeggen geestige handen. Zijn uiterlijk geeft den indruk van een .wil, die over alle inspan ning zegepraalt, van een ziel, die het lichaam geheel beheerscht. Het is duidelijk, dat Edison sympathi seert met de geallieerden. Toch zeide hij „Het is mijn plicht als Amerikaan, neu traal te zijn." Tot op het oogenblik, waarop de minis ter van marine Daniels een beroep heeft gedaan op de vaderlandsliefde van Edison, heeft de groote uitvinder geweigerd zich toe te leggen Op het vinden yan middelen, die kunnen dienen om levens te vernielen. „Ik heb altijd gewerkt om het leven van den mensch aangenamer te maken. Als ik me nu toe ga leggen op het maken Van nieuwe verdelgingsmiddelen, is dat alleen om gehoor te geven aan den roep van mijn vaderland." Ik heb hem bijzonderheden gevraagd omtrent de nieuwe wapenen, die hij be dacht heeft. Hierop antwoordde hij niet direct, maar zeide: „Totnogtoe heeft men in dezen oorlog slechts hulp gezocht bij de scheikunde; de electriciteit heeft nog geen belangrijke rol gespeeld." „Zou men de electriciteit kumre.i bezi gen om op groote nuf stand een munitie- Voorraad te laten ontploffen?" „Ja". „Zou men langs electrischen weg een torpedo kunnen laten ontploffen vóór hij zijn doel bereikt heeft?" Een oogenblik aarzelde Edison, vóór hij op die vraag antwoord gaf, toen aaide hij „Onze uitvinder Hammond heeft bewe zen, dat een torpedo bestuurd kan worden door een electrischen stroom, die uitge zonden wordt van het schip, dat ze lan ceerde. Het is nog niet aangetoond, dat men hetzelfde zou kunnen doen van het schip uit, dat aangevallen wordt. Toch zou ik niet verbaasd zijn, als binnenkort eene uitvinding zou bekend worden, waardoor |een schip zich kan verdedigen tegen een daarop gericht torpedoschot. Bovendien, zullen er groote veranderingen worden ge maakt in den bouw van oorlogsschepen. Edison heeft van minister Dandëls mach tiging gekregen, om aLs medewerkers per sonen uit te 'zoeken uit de keurbende Van Amerikaansche geleerden en technici. Dien tengevolge zal de Amerikaansche re roe ring de eerste zijn, die van den uitvin dinggeest van de Yankees profiteert. Deze maatregel heeft groote voldoening ge wekt bij het geheele volk. Bmnenlaad. De bomaanslag. De „Tel." geeft nog eenige nadere bij zonderheden over den bomaanslag: Het was kort na middernacht, toen een aero- plaan boven de omgeving van 't Zwijn verscheen. Het vliegtuig hing zeer laag; te Retranchement zelfs dicht boven de huizen en streek langs het kanaal, even hoven de boomen. Bij de kleine have.i van Cadzand, vlak tegen de Belgische grens aan, bleef het eenigen tijd zweren. Plots klpnken zware slagenvuurstralen scheur den de duisternis, de huizen daverde i en ruiten kletterden in stukken. Even later volgden weer twee slagen. Sommige be woners van het gehucht waren in den kelder gevlucht. Men begreep, dat er bom men geworpen werden. De s'uiswachte C. Van den Heuvel waagde zich buiten; hij werd door een bomscherf licht aan den schouder gewond. Vijf bommen waren ge- Vallen, drie kwamen in de havengeul te recht, twee in een weide aan den weg (naar het badhuis, alle dus op Nederlandsrih gebied. Dozen morgen liepen overdreven geruchtentot zelfs in V lissin gen vertelde men, dat er vier dooden waren, drie mili tairen en een burger. Men sprak ook van Vernielde huizen. Hiervan is echter niets waar. Aan de haven is niet de minste schade aangericht. De stukken der bommen werden bijeen geraapt. Van de nationaliteit der acro- plaan. is nog niets bekend, wel mag het een wonder genoemd worden, dat alles zoo afgeloopen is, want het gehucht bij het haventje is tamelijk dicht bevolkt. Vervoer van r ij wielen p e r spoor. Het ligt in 'het voornemen, om de be perkende bepalingen, gesteld aan het ge bruik van rijlwielkaarten, te doen verval len, zoodat men alsdan eene zoodanige kaait kan bezigen voor het vervoer van een ïietis van ieder willekeurig station naar ieder willekeurig station in Neder land. Tot dusverre mag men alleen rijfwiel- kaurten bezigen in binnenverkeer H. S. M., dan Wel in verkeer S. S., N. C. S., N. B. D. S., hetgeen het publiek niet alleen last, maai' ook vaak onaangenaamheden bezorgt, lo. Moet de reiziger- weten tot welke 'maatschappij 't station van Ver» trek en bestemming hoort, hetgeen niet altijd eyen gemakkelijk is in verband met de verschillende gemeenschappelijke sta tions; 2o. wanneer de ambtenaar op het vertrek-station een abuis begaat, b.v. toe laat, dat voor een rijwiel, verzonden van een station S. S. naai' een station H. S. M., een rij wielkas rl gebezigd wordt, 'moet de reiziger later bijbetalen. Afschaffing van toelagen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de vrij williger van 'het reserve-kader, die le bij de Imilitie is ingelijfd 'en die zijn. verbintenis heeft gesloten na 31 Dec. 1909; 2e zijn verbintenis bij het reserve-kader heeft gesloten na 14 Aug. 1915; geen toe lage meer ontvangt jals reserve-sergeant, als vaandrig en als reserve-officier. De reserve-officier, die {de verbintenis als vrijwilliger bij het reserve-kader heeft gesloten: le niet dienstplichtig zijnde na 14 Aug 1915; en 2e dienstplichtig zijnde na 31 Dec. 1909, treedt ook in het genot 'der vastgestelde toelage, indien hij als reserve-officier ter beschikking blijft, jna dat bijl zijn 31e levensjaar heeft volbracht. De Koningin heeft zich gistermiddag met het Prinsesje per Hollandsche Spoor van den Haag naar het Loo hegeven. 11. M. steeg met Haar dochtertje aan het Vorstelijk Paviljoen in den Koninklij ken Salonwagen, welke daarna geplaatst werd in den gewonen reizigerstrein. Onze Koningin en de Paus. Naar het heet, zou onze Koningin den Paus in een schrijven geluk hebben ge- wenscht met zijn op het herstel van den Vrede gerichte pogingen. Een jubileum. Meu schrijft ons uit Bergen op Zoom: Feestelijk© herdenking. 25-j irig bestaan (ir. h. Chr. Mil. Tehuis te Bergen op Zoom, op 4 Augustus 1915. Onze zaal had een feestelijk aanzien, getooid met Vlaggen en wirrijpels, en de witte tafels stonden, ©r als pronkjuweelen, lalles verricht door onze geachte huisvader en moeder. Ook de blijde gezichten der militairen gaven een feestelijken indruk. De prachtige gaskroon (een geschenk V. h. 1 Bat. 3e 'R. I. en het 2e Batterij 3e Regt. Veldart. van Krabbendijke, ge steund door enkele burgervrienden uit ge noemde gemeente) verlichtte niet alleen, maar maakte een 'sieraad uit van de zaal. Onze feestavond werd geopend door Idea voorzitter met gebed, na het zingen van Ps. 664 en het lezen van Ps. 103, waar na hij deWergadering met een kort woord welkom heette, vervolgens brachten de Secretaris en Penningmeester hunne ver slagen uit. OnZe huisvader schetste ons daarna het leven, dat hij sinds 25 jaren in het Tehuis had ondervonden, vooral wijzende op de groote zegeningen in dat werk aan schouwd. Het bestuur der onderafd. „Goes", alsmede het oud bestuurslid de heer Meeuse deelden een en ander om trent het ontstaan van dit tehuis mede. Ook Ds. Muller uit Krabbendijke (die tevens het geschenk jjierboven genoemd laan het tehuis''overdroeg), Ds. v. d. Rooy en Ds. Jansen, Veldpredikers spraken ons op hartelijke Wijze toe en ons vooral wijzende op de geestelijke zegeningen, die Van onze tehuizen uitgaan. In één woord, het was een pracht avond voor ons militairen ,die hier maar een tijdelijk garnizoen hebben e:i wat dan ook openlijk werd hekend door onzen mede^ wapenbroeder Hanemaayer, diiej namens ons gllen het bestuur, huisvader en moeder "hartelijk dankte voor de vele bewijzen van liefde ons betoond. Enkele darne^ verrasten ons op enkele prachtige zangstukken, ook aan den in- wendigen mensch is voortdurend gedacht en werden verschillende versnaperingen! ons dooi' .niilde handeu aangeboden. Klokslag 1 uur werd dit aangename jfeest door Ds. v. d. Kooy, na het zingen van Ps. 72: 11 me', dankzegging g ■slo'en, en gingen wij meer dan vpJdaan huis waarts. .Uitgezet. Door den territoriaJen bevelhebber in Zeeland enz. is het verblijf in zijn ambts gebied ontzegd aan: Raymond van den Abeele, geboren te Anjwerpen, 30 Juni 1864. industrieel, tij delijk wonende te Bergen op Zoom. Hendrikus Adrianus Kommers. geboren 11 December 1877. slachter; Amentine Victoire Marguerite M ui - Goemans echt genoot© van H- A. Kommers, Gerardus Adrianus Kommers, geboren 15 Februari 1883, slachter, alle drie geboren en wo nende te jlergen op Zoom. Deze vier personen worden verdacht, van spionnage. Middelburg. Gisteravond had wederom een storing in den tramdienst plaats. Van den motorwagen van de tram, die te half negen van die iMarkt vertrekt, geraakte even voor de Langevielë Buitenbrug het. contact in brand, waardoor de tram niet verder kon. Het (gjebrek kon niet worden verholpen alvorens de je'eciricieo met een extra-motorwagen naai' teer (was gekomen van uit Vlissingen. .'Toen- was het spoedig hersteld ,maar intusschen was weder een Dienst (uitgevallen van heide richtingen. Zoo langzamerhand wordt .deze train een vervoermiddel waar men tal heel slecht staat op kan (maken. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der vereeniging van eigenaars en verhuurders van gebouwen, gevestigd a'- hier, werd tot Êode benoemd de heer AY. J. Goor, zulks in plaats van wijlen mejuffrouw de wed. H. J. Hac-cou. Door verschillend verhuurders werdei telkens klachten te berde gebracht, dat huurders bij verhuizing zich voorwerpen als nlanken'(borden) uit kasten toeëigeneui, onder andere had' enkele dagen vleien weer een dergelijk geval plaats ten nadeel© van een der leden, den heer M.: thans stelde een Inspecteur van Politie een on derzoek in ten* huize van zekeren van B., waar de vermiste v oorwerpen werden aan getroffen en aan den eigenaar terugge geven. Goes. Naar Wij vernemen zal de Staf- muziek van het 3e Reg. Inf. (Kapelmees ter de heer R. J. vau der Glas), zich Vrij dagavond 8 uur weder in de Muziektent op de Groote Markt doen hooren, thans op uitnoodiging van de stadgenooten die op de gecirculeerd hebbende lijsten voor vrij willige bijdragen hebben gebeekend. Hulst. Dezer dagen had de mi!, soldaat IJ iele man, afkomstig van Hontenisse, de onvoorzichtigheid met zijn bajonet naar een nabij de electrische draadversperring liggende appel te steken, met het gevolg dat hij met vorenbedoeld wapen in aan raking kwam met de draad en bewuste loos neerviel. Het mocht zijn kameraden evenwel gelukken door toepassing van kunstmatige ademhaling hem weer bij te brengen. Hij is nu volgens den off. van gezondheid buiten gevaar. „M. Ct." Dreischor. Bij de *Zaterdag 1.1. gehouden stemming voor een lid van den gemeente raad werden, blijkens de Z. N.. uitge bracht 205 geldige stemmen. Hiervan ver kregen de heeren J. J. Klomp© en P. v. d. Linde Wzn. resp. 105 en 100 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Sluiskil. Dat er hier spionnen vrees is, getuigt het volgendeDeze week liep een Sluiskilsche jongeling op een der dijken buiten Sluiskil te lezen. Dit ziet de land bouwer v. C. Wacht eens, dacht deze: „dat is zeker een spion". Direct ging hij er op af- Onderweg vroeg hij aan een koewachter of teji (niet wist, wat voor een persoon het was, idie daar liep te lezen. De jongen antwoordde'„dat kan wel een spion wezen", ofschoon ,Mj den jongte'ing goed kende. De boer dadelijk naar Sluis kil om de politie te verwittigen, dat er een spion in z'ijine huurt liep. De politie trok per rijwiel ,er op af om den spion op te speuren. T. Ct. St-Jansteen. Te Heikant, onder deze gemeente, is eergisteren op den 23-jarigen Colleman, toen hij olie smokkelde, door een Nederlandsch sergteant geschotet). Gisteren is de man overleden. Westdorpe. Bij: de 'stemming voor een lid van den 'gemeenteraad werden uitge bracht 216 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. De volstrekte meerderheid be droeg dus 107. Gekozen werd de heer B. R. Plasschaert (met 127 stemmen op den heer Ch. L. D'hert waren ,86 (stemmen uitgebracht» j T. Ct. ilarkftiBtJWs. Ned. Herv. Kerk. t Aangenomen naar Twijzel, door K. No1- bel te Den Berg. Bedankt voor Prinseland en Rinteloord, door B. G. C. Steenbeek te Dirksland; - voor Bleskensgraaf, door R. Steenbeek te Scherpenisse; voor Winschoten, door J. v. Dorp te Veendam. Geref. Kerken. Beroepen te Middielstum, J. F. van Hul- steijn te Terneuzen; te Harderwijk, J. ,AV. van den Bosch te Culemborg; te 's Gravenmoer, J. Tonkens te 'sGra- veland; te Pretei'buren, Z. Hoek te Zonnemaire; te Drachtster Compagnie, N. D. van Leeuwen te Murmietrwoude. Bedankt voor Enter, door L. H. Duin te Zweelo; yoor Leiden, doer dr. 'K. Dijk te Rijswijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2