Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. öemengd Nieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. Briefwisseling Burgerlijke Stand. üarkiijeriQhten. Ned. iHerv. Kerk. Bedankt voor Zierikzee door G. W. Melchers te Almelo; voor Oldebroek door J. H. F. Remme te Oud-Beijerland. Geref. Kerken. Tweetal te Haarlem, H. S. Rouma, te Hoogeveen en ,T. G. Kunst te B'arendrecht Beroepen te Leiden, dr. K. Dijk te Rijs wijk; te Beekbergen, J. L. Jaspers te Moordrecht. Bedankt voor Hellevoetsluis, door H. v. d. Zanden te Renkum. Geslaagd te Utrecht voor bet Theor. tandheelk. examen de dames A. Wi. Cou- vee en M. (S. C. Hoorweg. Aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom zijn o. a. overgegaan: van de 4e naar de 5e klasse: P. J. L. Böckling, D. Bolier, Anna Fokker en H. T. Lanting. Toegelaten tot de le klasse zijn o.a.: J. G. Sandee, W. J. Scheffelaar, J. Lobbe- zoo, allen te Bergen op Zoom; G. J'. Ampt te Oud-Vossemeer. A. J. Koopman te Steenbergen, A. J. W. Polderman te St. Maartensdijk en E. D. v. d. Velde te Tholen. Ongelukken. L'e brievenbesteller F., te Boxmeer, die sedert eenige dagen jyerd yernrist, is dezer dagen levenloos uit de Maas te Oeffeit opgehaald. Men meldt uit Noordwijkerhout: Terwijl eeii jong meisje ,bezig was een motorschuit schoon te maken, welke ter hoogte van het station Piet Gjjzienbr.ugJ voer, bukte zij te diep en viel ia de machinekamer met het noodlottig gevolg, dat zij door Üe cylin ders werd gegrepen en daar het hoofdhaar geheel werd afgerukt. Pier auto werd zij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De 16-jarige A. D., te Vlaar- dingen, werd, enkele dagen geleden lij het hooiladen door een. riek in het gelaat gestoken. Hij is thans aan de gevolgen .overleden. JJoor onbekende oorzaak, ge raakte te Amsterdam een stoker van do Bristoiktój® te water en verdronk. Te Rotterdam- ging een bootwerker ©en win kel binnen en bracht den «igenaar ver scheidene hressteken toe. Een 4-jarig meisje te Rotterdam heeft door het om trekken van een pot kokende thee in de ouderlijke woning, uitgebreide ein e-mstigje brandwonden bekomen aan hals, borst en linkerarm. Toen te Deventer een Werk man in de aardenbuizenfabriek een drijf riem wilde opleggen, werd bij door don riem opgenomen, rondgeslingerd en zoo goed als dadelijk gedood. De man laat een vrouw en 5 kinderen achter. De lo3 werkman 11. van E.. te Rotterdam, heeft aan boord van het stoomschip „Frankfort", liggende in de Rijnhaven, een hijsch met zakken aardappelen, op lie-t hoofd ge kregen. Bewusteloos en met een hersen schudding is hij naar het ziekenhuis ge bracht en daar opgenomen. Droevig. Men meldt uit Enschedé In een hosch bij Enschedé is gisteren ge vonden in zeer ontredderden toestand ze kere Remken, uit Enschedé. Hij was' zwaarmoedig door het overlijden van zijn moeder en zijn zuster. Hij lag reeds 14 dagen daar zonder eenig voedsel1. Hij Werd nog1 levend naar het ziekenhuis ver voerd. Ongeluk door zwavelzuur. Men meldt uit Kampen: Een ;zeer ernstig ongeluk had in den nadbt fvhn Zaterdag op Zondag plaats op de salonboot „Kampen", komende van 'Amsterdam. In zee door hevigen N.W. wind overvallen, zijn van de deklast twee fle-sschen zwavelzuur tegen elkander ge slagen en gesprongen, met het gevolg, dat 'twee passagiers, die juist even aan dek kWhmen, zeer .hevige brandwonden opliepen. Bij aankomst te Kampten werd direct doktershulp ontboden. Reeds aan boord was door een aantal padvinders uit Amsterdam hulp verleend. De eene passagier kon doorreizen naar Zwolle, niettegenstaande al zijn kleeren tot op het lijf verbrand en zijn heeneai ernstige brandwonden hadden bekomen. In Zwhlle door ,j,e gezorgd, dat de man geheel nieuw werd gekleed, ^ooda-t hij zijne reis naait huis per spoor kon vervolgen. De andere pas sagier, afkomstig van Zuidwolde, was in 'zeer treurigen toestand, zoodat dotoir de doctoren dadelijk bevolen werd opneming in het ziekenhuis. Gisteren was de toe stand, wat de- brandwonden betreft, iets heter, maar er zou groote kans bestaan dat .de man, die eene vrouw met acht kinderen heeft, totaal blind wordt. Tragische dood. De „Limb. Kr." meldt uit Eysden: Het gehucht Oost was Vrijdagnamiddag het toomeel van eene droevig© gebeurtenis. Een plersoon geboor tig uit Keer, had te veel aan Bacchus geofferd en maakte het den menschen erg lastig. Na in 't caie V. den boel op stelten gezet te hebben zwaaide hij naar hief café der wed. Wolfs. Hier was niemand in huis dan de oude moeder en haaï dochter. Spoedig begonnen ook hier het getier en baldadigheden. Ten laatste deed h'ij met een geopend zakmes 'een slag naar de dochter. De moeder dit ziende, sloeg van schrik tegen den grond en was na eenige minuten een lijk. De dronkaard, door inmiddels toegeschoten familie eij buren op hardhandige wijze aan de deur gezet, koerste naar Maarland. Blij! den over weg alhier wierp bij zijn rijwiel middert op het spoor en wüde weer terug naar' Oost. Spoedig evenwel was hij' in handen der intussohen gewaarschuwde ma.ré- chaussées, die hem geboeid naar de ka zerne brachten. Een geluksvogel. Voor enkele jaren werkte een Russisch Pool met leen aantal landgenooten op eten ontginning hij Well, in Noord-Limburg. Verleden jaar moest hij de roepstem van zijn vaderland volgen en in militairen dienst treden. Dezer dagen keerde die man onverwachte op de ontginning terug. Hij was door do Duitschers krijgsgevangen gemaakt en het geluk diende hem1, dat hij met veten zijner landgenooten, op de landerijfen van het toevluchtsoord voor dakloozen, St. Petrus- beirn kort bij de grens aldaar gelegen, werd werkzaam gestéld-. Aangezien hij uitstekend in de® omtrek den weg wist, kostte (h,et hem niet zooveel moieite, te ontvluchten en het gastvrije Nederland te hereiken. Een wreed echtgenoot! On langs heeft zich op een onderneming 'in den omti'ek van \Uedan, volgens de'„Sum. Post" een geval1 van typisch Oostersche wiéedheid voorgedaan. Een Javaansche contractant n.l. kwam des middags thuis om zijn maal1 te nut tigen en bevond dat ziijn vrouw, een Ja vaansche, in gebreke was gebleken, ziijn potje te koken. Na een klein twistgesprek haalde de Javaan een groentezak, dien hij hij de hand had, te voorschijn, sneed dién in reepen en bond hiermede zïjn vrouw vast aan een paal. Daarna haalde de Javaan een stuk ijzer voor den dag, maakte dit voor de oogen van de vrouwj roodgloeiend, trok zijn vrouw de .sarong van het lichaam en haalde bet gloeiende stuk ijzer driemaal' over verschillende deelten van het lichaam. De vrouw brulde hel natuurlijk uit van de pijn. Buren bevrijdden haar van den paal. De dader werd gearresteerd. Hij is in volle confessie. Als reden voor zijn daad geeft hij op het feit, da,t zijn vrouw in gebreke bleef voor zijn eten te zongen. De Javaan zal zich voor den Landraad te verantwoorden hebben. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was hedenmorgen tegen den Belg F. Fr., die nadat hem do-cai den territorial-en bevelhebber het verblijf in Zeeland was ontzegd, te Terneuzen is teruggekeerd. Dé eisch luidde 14 dagen gevangenis1- straf met aftrek van het voorarrest. Vervolgens werd behandeld de zaak te gen C. J. jS-, boomkweeker, -wonende te Veene, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd v,an valschheid in geschrifte* Na voorlezing van een schuldbekentenis van held, ami C. J. Hcmdius, kassier te Middelburg, groet £2500, waarop o.a. de bandteekeninig voorkomt van P. Vader Hz., gemeente-ontvanger te St. Lauïens, be kend© hekl. dez© handteekening er zon der Vooirkennis van Vader op geplaatst heeft. i ■Getuige Vader verklaarde ook niets ge weten te hebben van deze bekentenis getuige weet niet of hij als b'ekl. hem het gevraagd had, borg had willen zijn. •Op een vraag van den verdediger, mr. P. Dieleman, z-eide getuige, dat hij de onroerende goederen van bekl. schat op een waarde van f 22.000, waarop twee hypotheken, een van f 14.000 en een van f5000. De it weiede .getuige C. J. H-ondius zou de f2500 niet hebben afgegeven zonder de borgstelling; nu "moet hij van bekl. nog f1500 a f1600 hebben. De substituut-officier, mr. W-odfsoh, achtte het feit bewezen, er kan nadeel door bekl.'s handeling ontstaan. De eisch luidde 6 maanden met aftrek van het voorarrest. Bekl. had beter gedaan zich reeds in November 1912 failliet te doen verklaren. iDe verdediger toonde aan, dat hekl. een slachtoffer is van zijn opgewektheid, zijn optimisme; bekl.'s zakten waren er van zéér moeilijken aard. Bekl. had kin derlijke opvatting van zaken doen en hij pleegde het misdrijf, onndat hij bang was dat Vader bezwaar zbu maken tegien hei borg .zijn; en omdat hij moed had bet Volgende jaar de schuld te zullen kun nen ia flos sen. Bekl. i-s een geslagen man, hij bekende direct alle schuld en smeekte om ver geving; pleiter roept daarom vérgéving en medelijden der rechtbank in voor be klaagde, izijn vrouw en zijn kinderen; Mr. Dieïeman wees er op, dat er geen nadeel zal blijvlen uit de handeling, ge zien de waardje van bekl.'s goederen. Bekl. -heeft reeds veel geleden in zijn eenzaamheid, -wat. voor hem reeds een groote .straf was. Pleiter vertrouwt op de edelmoedigheid van de. rechtbank en waciht met gerust heid de uitspraak af. Als nu wias aan de orde de zaak te gen A. J. IN. en C. P. J.| v. A., beiden te Sas van Gent, beklaagd van mishande ling van C. 'L. yan Noteghem. De mishandelde was door plotselinge ernstige ongesteldheid niet aanwezig. De tweede getuige, de caféhouder A. van Cleemputte, hoorde leven voor zijn huis en zag iemand op den grond lig gen en mishandelen. De beide beklaagden bekenden Volle1- dig zich aan de mishandeling te hebben schuldig gemaakt. De griffier las de verklaringen van Van Noteghem voor: Bekl. handelden onder pressie van en uit angst van zekeren Van Loon, die bjj het feit .aanwezig was. De officier wees er op, dat direct na de mishandeling van Van Noteghem we der teekenen van krankzinnigheid ver toonden, wellicht is de nu weder in he vige mate opgetreden aanval een gevolg van de mishandeling. De eisch luidde voor ieder 14 dagen gevangenisstraf. De volgende beklaagde G. v. M., bar- hiersbediende te Vlissingén, thans gede tineerd, bekende het rijwiel waarop hij voor zijn patroon, A. Solet, 'de klanten bezocht, op 8 Juni te hebben in panjd gegeven bij den logementhouder J. 01 ij slager .voor f8, die deze hem leendei en voor f2,16 die hij nog schuldig was. De beide getuigen bevestigden dit na der, terwijl hekl. ,zeide behalve kost en inwoning nog f 16 per maand te verdié nen 'De officier meende, dat 'bekl. hiervan best rond kon komen en eischte drie maanden :met aftrek van het voorarrest. Uitgesteld Werd de zaak tegen den zee man J. C. M. uit Rotterdam, die in |den Atiantischen Oceaan aan boord Van het s.s. „Elizabeth" getuige Van Ceulen heeft mishandeld. Het uitstallen had plaats daar Van Ceu len .niet verschenen was, wel was aanwé- zig de tweede getuige A. C. Lensein, dié- verklaarde dat het schip aan zijn reederij te Terneuzen behoorde. De volgende zaak was die tegen P. B. te Westkapelle en A. v. 'D. te Vlissingén, beklaagd (van diefstal van suiker. De eerste getuige J. J..M. Drenth, agent van politie te Vlissingén, zag beklaagden op Zondag 6 Juni uit een boschje bij, de® Souburgsc-hen weg komen, hij gaf zijn politiehond lucht en deze vond een zakje suiker, hetgeen een huiszoeking tengevol ge had, waarbij bij ieder een partij sui ker werd gevonden. De tweede getuige, J. J. Meijboom, baas op -het haventerrein, verklaarde, dat bekl. hebben gewerkt "hij het laden 'van een schip en zij ontslagen zijn toen de dief stal ontdekt was. De eisch luidde vtoor ieder f 10 of 10 dagen. Voor de twee volgende beklaagden R. W. de R. len J. J. de Jl. uit Vlissingén; beklaagd tvan diefstal van bloemen, was alleen De J. versohenen. De igetuige J. C. Pluijmers, agent van politie, zag in den naciht van 22 op 23 Mei, de beide beklaagden en ook getuige Hos i® den tuin van getuige I. Rekkers op den Boulevard Bankert loo-pen en bloe men uittrekken. Bekl. (De J. ontkende, hij is dien nacht wel .uit geweest, maar niet in den tuin van .Rekkers De agent Van W.eele vond op den Bou levard bloemen zooals er in den tuin Van leekkers staan. Getuige Rekkers heeft de bloemen ver mist. ■Getuige Bos heeft niets van den diefstal gezien. Htet (0. M. lanhtte het feit bewezen en vorderde -tegen ieder der hekl. 3 dagen gevangenisstraf. - Wegens bel-eediging yan den onbezol digd rijksveldwachter R. Slager, t-e Kl-oe* tinge, werd -ondanks zijn ontbentenis te gen (A. de IV. f20 of 20 dagen geëischit. De officier wees er op, da.t hekl. jzi-clb buiten de belaediging verder ook woest aanstelde. Bij .verstek werd teg-en W|. J. B. en P. |A. F. te Middelburg wegens diefstal Van paling, toebehoorende aan A. Pagter, 5 -dagen gevangenisstraf geëiso'ht. Wegens .het niet voldoen aan een be vel .van ©en ambtenaar werd tegen E. C. -uit A-ardenburg f 10 of 10 dagen ge- eischt. Wegens diefstal van briketten pp het stationsemplacement (te Vlissingén werd tegen .G. J. M. Schr., die niet versohenen was, T 10 pf 10 dagen geëischt. Uitspraak iin alle zaken 27 Juli. PARIJS, 20 Juli. Communiqué van 11 uur: Rondom Souchez had een artillerie vuur plaats en bommengevecht in het Argonnewoud. Eenige Duitsche aanvallen op de hoogten van de Maas werden met zware- verliezen afgeslagen. Een Fransche vliegmachine heeft een Duitsch vliegtuig achtervolgd en met een mitrailleuse be schoten, waarhij de Duitsche machine brandend in de Duitsche Jinies bij- Sois- sons is gevallen, waarna de Fransche ar tillerie het totaal stuk schoot. ST. PETERSBURG, 20 Juli. In de streek van Swali hebben vijandelijk© colonnes het front van Tuckiindobliii bereikt. In den nacht van den 17en hebben wijl aan de overzijde van de Njernen eenige loo-p,- graven heroverd, p© vijand is op het front aan de Marre tot het offensief over gegaan e® heeft zich meestieir gemaakt van een dorp. In de streek van Lubl'in w-erd een yijandel'ijk© aanval ondernomen, doch afgeslagen. De yij-and heeft zich in den morgen van de® lëen meester gemaakt van Prasnicstad. Op den rechteroever van d-e Dieper hebben wij v-erbitterd© aanvallen afgeslagen. De Vijand slaagde er in Op den rechteroever van d-e Boitsa Vasten vasten vo-et te krijgen. Aan de Bug en dg Dn jester wordt de strijd voortgezet. ROME, 20 Juli. Na een hevigen strijd zijn. de Italianen aan het Isonzofront 18 Juli overgegaan tot de bestorming van Ver schillende loopgraven.v0p het plateau van Carso maakten Wij 2000 krijgsgevangenen, en veroverden 6 mitrailleuses, benevens 1500 geweren én veel' munitie. DEN HAAG. Tweede Kamer. Van daag is behandeld het wetsontwerp strek kende tot het langer in dienst houden van de landweer. In verhand met kri tiek op 's ministers beleid van dhr. Mar- chant, vroegen dhr. Lohman en 10 andere leden comité-generaal aan. Hiertoe werd besloten. VLISSINGÉN. -Vanaf de hedenavond tg Vlissingén vbinnengeloopen dagboot der Maatschappij „Zeeland" werd in de Noord zee een Engelsche torpedoboot opgemerkt die ,met zeel' groote letters beschilderd was„,Giott straffe d-en Kaiser". KRABBENDIJKE. ,- Gisteren ontstond door (Onbekende oorzaak brand in de mi litaire keuken voor de honden, achter de -bergplaats van bouwmaterialen van dhr. -G. van Doorn. De keuken was ge sloten en ||,oen de b-rand ontdekt weijd viel (gan hlusscben niet m-eer te denken. Gelukkig ,bleef de brand tot de keuken beperkt. (Dat er {feel vplk op -dg been kwam is Jicht te begrijpen. Kamer van Koophandel en Fa brieken te Middelburg. In de heden gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waren met den voorzitter, den heer C. M. Ghijsen, aanwezig 7 leden. Afwezig W. J. Sprenger, Boddaert, van Adrichem Boogaert, Heyse en Bosman. Ingekomen was een mededeeling van de oprichting van de Vereeniging „Neder- l'andsch Fabrikaat" te 's Gravenhage, met verzoek deze Vereeniging te steunen en onder overlegging van een drietal exem plaren der statuten d-e-r vereeniging-. Voor kennisgeving aangenomen. Van den minister van Finantiën was een schrijven ingekomen, waarin er voor zoo-, ver noodig aan herinnerd wordt, dat do heer J. C. Fred-e-riks, die- door d-e Kajnle? is benoemd tot lid der commissie voor beoordeeling van de invoerrechten, 1 Augustus a.s. aan de beurt van aftreding, doch herkiesbaar is. Dhr. F rede riks werd herkozen. Kramers op de Markt. Naar aanleiding van het door B. en W. in handen der Kamer gestelde ver zoek van -eenige winkeliers- in dames- en kinderhoeden alhier, in zake het toelaten van marktventers in die artikelen, merkt de commissie van de maand Juni, be staande uit de heeren W. J. Sprenger, Boasson en Boddaert, het volgende op: In 1912 werd door eenige sigarenwin keliers .alhier een verzoek van gelijke, strekking ingediend voor Zoovjee! poor haar verkocht wordende artikelen betreft; de Kamer adviseerde destijds afwijzend op het verzoek te beschikken. De Kamer was toch o.a. van oordeel, dat een groot aantal' kramers een druk marktbezoek, be vordert, waardoor vele inwoners- voordee- lën genieten. Zou dus naar het oordeel der commissie reeds hierin een redtert gelegen zij® op het verzoek van adres santen afwijzend te beschikken, ook de moeilijkheid om ee-n middel te vinden de bedoelde kramers van d-e markt te weren plteit hiervoor. Door de tegenwoordige adressanten jVorden geen middelten aan- gfiiwezen om aan hun verlangen gevolg té geven. In het adres van de sigarenwin keliers was dat destijds wel het geval. Alk middelen wij'zèn zij aan „vertiendub- beling" Van het marktgeld -en het slechts toelaten van „gebruikte goederen". In haar reeds aangehaald advies toonde d-e Kamer destijds de ondeugdelijkheid dezer middelen aan. i De commissie wee-t ook geen andere maatregelën te treffen zonder de belan gen, die een -druk' marktbezoek -aan de inwoners- in het algemeen verschaft, to schaden. - i Op grond van het bovenstaande en in verband met het besluit der Kamer van 2 April' 1912, geeft de commissie aan de Kamer in overweging: aan B. en W. te ad- Viseeren aan -den raad voor te stellen afwijzend op het Verzoek' te beschikken. Het bedoelde adres uitgaande van de firma wed. C-. Paterik', M. H. Gravestein, A. T. S'teendam-de Kok, Gez. Cohen en J. Kreupeling-Bi'inkman, gteeft de Volgende redenen voor het verzoek, bédeelde markt venters niet met hun waren op d-e markt alhier toe te lait-en; dat adressanten tol hun leedwezen reeds teenigen tijd hebben waargenomen, dat iedere® Donderdag (marktdag1) 'op.de Markt alhier kooplieden aanwezig zijar toet kramen, waarin dames- en kinderhoeden, bloemen, veeren, linten' en wat tverder tot dit vak behoort, te koop aanbieden; dat in den beginne slechts- één kraam rnet genoemde artikelen op de Markt was uitgestald, doch dit aantal reeds is gestegen tot 6 a 7 en d-e-zte marktven ters blijkbaar zéér goede zaken maken, dat het wel geen betoog behoeft dat adres santen door een en ander zeer ernstig in hun bedrijf worden benadeeld en h-et ge duldig moeten aanzien, dat gemelde ven ters, die alle elders wonen, toet de- win sten gaan strijken, die adressanten (stad- genooten) moeten derven; dat, wannéér aan bovenbedoelden verkoop niet spoedig paal' en perk wordt gesteld, adressanten, die toch ook de z-ware lasten der gedateerde moeten helpen dragen, ztoodanig hun in komsten zullen zien verminderen, dat zij hunne finantieelé Verplichtingen niet ztul- len kunnen nakomen. Dhr. Sclmlte vroeg of het niet wen- schelijk is goed in 'het advies te doen uitkomen, dat het ook in het belang van het vreemdelingenverkeer is, dat de markt ongewijzigd blijft bestaan. Hierop zal ge wezen worden. Bij de rondvraag vroeg de heer de Vos of de Kamer geen aanleiding kan vinden een onderzoek in te stellen, hoe het komt, dat men hier en te Vlissingén f5 moet betalen voor nacht- en Zondagsdienst in de telefoon, terwijl b.v. te Breda, waar de telefoon door dezelfde firma wordt geëxploiteerd dit niet het geval is. De heer G. J. Sprenger deelde mede, dat destijds het contract tusschen de gemeente en de firma Ribbink van Bork zoo ge steld is, dat deze firma alleen dagdienst behoefde uittevoeren. Later kwam er van verschillende zijden aandrang om ook Zon dags- en nachtdienst in te voeren. Dit zou f 300 extra kosten. Er werd toen afgesproken onderling te betalen en werd de dienst ingevoerd toen er 60 deelne mers waren. Thans is de prijs steeds f5 gebleven, terwijl het aantal nacht-abon- né's zeer is toegenomen. Het zou wellicht mogelijk zijn thans vermindering te krijgen. Daarna sluiting. J. D. te G. Uw stuk is voor plaatsing niet geschikt. W. te G. Idem. TERNEUZEN. Ondertrouwd: 16, Bar nardus Willem van Kolk, 29 j., jm. ear Geertruida Francina Bootsgezel, 24 j., jd. Adriaan Drabbe, 29 j., jm. en Adriana van Doeselaar, 27 j., jd. Getrouwd: 14, Cornells Leunis, 26 j., jm. en .Johanna Cornelia Wieland, 25 J'd- l Geboren: 12, Cornelia Suzanna, d. v. Simon Cornelis Hamelink en van Elena 't Gilde; Cornelis Jan Jacobus, z. v. -Pie- ter Hamelink en van Jacomina Maatje Hangoor; 14, Anthonie Jan, z1. v. Jacobus Jannis Hermanns van Dixho-orn en var» Rachel' Elisabeth Riemlens; 17, Adriana Jannetje, d. V. 'Piet-er Johannes Zwaaf en van Lijntje Soheerens; Geléin Piet er, z. v. 'Jan Hamelink en van Suzanna de Bokx. Overleden: 15, Willem Piepers, v. Gerrit Willem en van Jacobje Loek. „T. Ct." i Middelburg, 20 Juli 1915. Veiling-svereeniging „Walcheren". Aardappelen 6V271/4 ct., poters 4 ct., kruisbessen 912 ct., roode aalbessen 14 ct., witte aalbessen 13 ct., frambozen 23— 43 ct., thomaten 1827 ct., morellen 26 ct., afvatappels 6 ct., snijboonen 1116 ct., suikerhoonen 1221 ct., tuinboonen 2Val4 ct., doperwten 1618 ct., allee per K.G. West Friesch 3140 ct., zilver,- uien 42 ct., beide per 5 liter; perziken 49 ct., bloemkool 613 ct., roode kiool 41/2'11 ct-, savoy© k'ool 4i/2 ct., sla 12i/a ct., komkommers 471/2 ct., andijvie 13 3 ct., alles per stuk; augurken '2240 'ct., per 100 stuks; zuring 4—9 ct., postelein 2139 ct.,' per maandje; peen 57J/2 ct., karoten 34Va ct., rammenas 2 ct., rha- b'arber 4 ct., selderij' 35V2 ct., pieterselie 3 ct., kunne 1 ct., finkei 1 ct., uien 2— GV2 et., al'les- per hos. 1 Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" Goes, 20 Juli 1915 Gto-0ïe Veiling. Geveild werden 8000 K.G. roode bes sen f 16.60—f 17.10 per 100 K.G. Vroege pruimen f 16 per 100 K.G. Madeleine 16.10—f 16.50 per 100 K.G. Madeleine 2de soort f 9.30. Jan Baas 1.30 per 100 K.G. Kleine veiling. Oomskinderenpeer 1822 ct., Jan Baas 812 ct., Spuitjesperen 79 ct., Keizer- rinnen 69 ct., Madeleine le soort 15 18 ct., 2de soort 79 ct., zoete appels 78 ct., afval appels 35 ct., afval prui men 91 let., pruimen 12Ï6 ct., aal- alles per K.G., perziken 512 ct., kom- bessen 714 ct., kruisbessen 710 ct., kommers1- 45 ct., beide per stuk, Augur ken 2030 ct. per 100, jamboonen 810 ct. per K.G., parelhoendere f 1.60 per stuk, aardappels f3.50f4. per H.L., aardap pels (poters) f 1.10 per 35 K.G., zwarte bessen 1520 ct. per K.G., roode kool 5 groene kool 23 ct., heide per stuk. Zaterdag begint de veiling I1/2 uur. Vlissingén, 20 Juli 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen btesteed Postelteijn 26 a 35 ct., zuring 7 a 11 ct.. kropsla 19 a 53 ct., andijvie 30 a 59 ct., alles per 'mand; frambozen 12 a 13 ct., per kléin rond mandje; pieterselie 12 a 18 ct., zilveruien 41 a 45 ct., suikerboononi 20 a 21,1/2 ct., princesseboonen 40 a 69 ct., madel'eine 31 a 45 ct., doperwten 40 a 63 ct., snijboonen 23V2 a 43 ct., kruisbes sen 52 a 60 ct., alles per vijfkop; peed 6V2 a 81/2 ct., rapen 2 a 41/2 ct, selderie 9Va a 10 ct., ramen as 2 a 3V2 ét, kroten 41/2 a 5V2 ct-, rhabarber 2 ct., prei 10Va' ct., uien 4V2 a 7 ct., alles per hos; perzi ken 9V2 a 10 ct., bloemkool 81/2 a 13 ct, roode kool IO1/2 a H ct., savoye kool 10 a IOV2 ct., komkommers 5x/2 a 91/2 ct., alles- per stuk; augurken 22 a 34 ct., pe-r 100 stuks; vroege blauwe 6 a 61/2 ct., muizen 6 a 7 ct., poters- 3 a 3i/g ct., schoolmeesters 6 a 6V2 ct, tuinboon-en 3 a 4V2 ct., morellen 26 it 29V2 ct., tomaten 15V2 a 301/2 ct, peren 131/2 a 14 ct., al lés per K.G. Goes, 20 Juli 1915. Ter graanmarkt van heden waren van het nieuwe gewas enkele partijtjes ter markt. Oude Tarwe f 13.50 a f 14.50 Wintergerst per 100 K.G. f 14.a f Winter-Kool- zaad f30.— a f33 Karwijzaad f 19.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3