Uit de Provincie. binnenland. grens wordt in het zeer moeilijk bergland, met groote dapperheid en volharding ge streden, zonder dat de posities veel wor den gewijzigd. De Galicier en de oorlog. Tijdens him heerschappij in Galicië had- dien de Russen. naar een soldaat in de Vorwarts mededeelt, alle moeite gedaan om vasten voet onder de bevolking te krijgen. Dorp en veld werden door hen- gespaard. Van gruwelen de behandeling der Joden daargelaten hoort men wei nig. Het veld is goed bezaaid en waaï het zaad ontbrak, werd dit in overvloed van Russische zijde verstrekt. Het is onmogelijk, gaat de soldaat voort, een algemeen oordeel over Galicië te vel len. Op onze .marschen troffen wij zan dige plekken zooals bij Sandova, Wisznia, waar de schoenen diep wegzonken in helt hieete zand. Daar wilde de boekweit niet meer gedijen en de roggehalmen kon inen tellen. Dan weer kwamen wij in het land, waai' het koren zeer- dicht stond, aan groote uitgestrekte weiden en mooie beit- kenbosschen. Uien krijgt bij nadere ken nismaking een beteren indruk van Gaf licht S>e bevolking is echter op zich zelf een raadsel door het Slavische ele ment. Zij werkt alleen op het veld en in den stal. .De handel drijft de Galieischie Jood. tte Galicische boer beweiikt ten hoogste vier of yijf hectaren land en houdt daarop twee paarden en twee koeien. Hij moet het dus vrij intensief bewerken. Dat zoov-elen naar Duitsch- land, Amerika en Frankrijk gaan is zeer merkwaardig bij hun hartstochtelijke lief de voor hun geboortegrond. Ik heb boe nen gezien, die, als het gevecht nog nau welijks geëindigd was, onder levensgevaar: de schade die 'hof en veld geleden had den, reeds gingen herstellen. Als wij in schuren overnachtten konden wij er zekeil van zijn, dat het Galicische echtpaar in het stroo voor het huis sliep, uit vreea dat de soldaten onvoorzichtig zouden zijn met vuur. Bij Stawki kwamen Galicische boerenvrouwen door- onvoorzichtigheid met een handgranaat om het leven. Haar familie zag haar en allen bleven stom. Toen zij echter hun verwoest huis za gen, dat de .Russen in brand gestoken hadden, begonnen zij te klagen. Ik heb op drie oorlogstooneelen menschen om huis en hof hooren jammeren, maai- nooit Izoo hartstochtelijk als hier. Een merkwaardige verrassing was het, toen wij op onzen marsch naar Grodek in een Duitsche kolonie kwamen. Vrien delijke gezichten, orde en zindelijkheid op de hoeve en goed water. En water leert men als soldaat in Galicië waqr- deeren. De bewoners van deze kolonies spreken Hoogduitsch en een soort Beiersqb dialect. Dat hebben zij tusschen de Roe- thenen bewaard, ofschoon zij daar reeds 130 jaar zitten. Jusschen Grodek en Lem- berg, het Galicische Jerusalem, vindt men 15 tot 20 Duitsche kolonies. Het land kan alle menschen niet onderhouden en vele zoons worden onderofficier bij het leger. .Willen zij dat niet, dan geeft men hun 400 dot. 500 .kronen en woïdenl zij arbeider in Canada. Een vermenging met de Roetheensche bevolking moet zoo goed als in 't geheel niet plaats vinden. Tussohen Bug en Weichsel trekken de Bussen terug. Het Weensche staf-communiqué van gis termiddag meldt Het offensief ,dei' bondgenooten in P.olen en Wolhynië werd gisteren voortgezet. Ten Westen van de Weichsel wordt aan de Ilshanka gestreden. Ten .Noordwesten van Ilsha veroverden Oostenrijk-Hongaarsche troepen enkele vij andelijk© stellingen. Op de hoogten ten Westen van Kras- noslaw drongen de Duitsche troepen on der zware gevechten zegevierend vooruit. Tusschen Skierbieszow en Grobower baan den, in aansluiting aan de Duitsche troe pen, Oostenrijk-Hongaarsche troepen in een verwoede worsteling zich een wpg over de Wolizq. In de vijandelijke hoogte- stellingen vielen 3000 gevangenen in de handen onzer dappere troepen. Ten Noordoosten en Zuidoosten van So- kal kreeg de landweer uit Noord-Mahren, Silèzië en West-Galicië na wisselende ge- jvechten vasten voet op den Oostelijken oever van de Bug. Onze troepen, onder leiding van den 'generaal der cavalerie von Kirchbach namen hier twaalf officie ren ene 1700 man gevangen en veroverden vijf machinegeweren. i De successen, die de bondgenooten al'- dus Op 18 Juli op het geheel© front be haalden, brachten,^len tegenstand van den vijand aan het wankelen, en ofschoon hij in de laatste dagen alle versterkingen, waarover hij beschikken kon, in het veld bracht, kon hij toch niet meer stand houden, begon in den nacht van 18 op 19 Juli den terugtocht op het geheele front en ontruimde het slagveld voor de zege vierende verbonden legers. In Oost-Galicië bleef de toestand over het algemeen onveranderd. Slechts stroom afwaarts van Zal'eszczyki koos de vijand ons Dnjesterfront opnieuw als het doel' fcran hardnekkige aanvallen. De Russen rukten in'zeven tot acht gelederen op. De eerste was schijnbaar ongewapend en de Russen hieven de handen omhoog, alsof zij zich wilden overgeven. De aanval mis lukte met verschrikkelijke verliezen in ons vuur. Natuurlijk werd, gelijk in de toe komst bij dergelijke gebeurtenissen steeds geschieden zal. op in schijn ongewapend© aanvallers geschoten. Uit het Duitsche slafbericht Ten Noorden van Sokal drongen de Oostenrijk-Hongaarsche troepen over de Bug. Onder den druk dezer vervolging is de Vijand in den nacht op het geheel© front tusschen Weichsel' en Bug terugge trokken, alleemop do doorgebroken plaats bij Krasnostaw trachtte hij nog tegenstand te bieden. De Russen leden een zware nederlaag. De Duitsche troepen en het korps onder bevel van luitenant-veldmaarschalk von Arz maakten van 10 tot 18 Juli 16250 gevangenen en Veroverden 23 machine geweren. Volgens gevonden schriftelijke bevelen had het vijandelijk legerbestuur besloten, zonder op verliezen te letten, de nu door ons veroverde stellingen tot het uiterste te behouden. Drama ep zee. Baron Rosenkrantz, een Deen, was een der weinige passagiers op de Orduuia, die den aanval van een duikboot op dat Schip gadesloeg. Hij heeft naar uit Amerika aan Ëngelsche bladen Wordt geseind enkele minuten voor dat de torpedo werd Waargenomen een klein laeilschip vlak voor den boeg gezien. Twee Amerikaanscho vlaggen waren op het zijboord geschilderd. De kapitein van de Orduna vond hel geval aanstonds verdacht en deed de Or duna van koers veranderen. Hen vter- inoedde namelijk, dat er een duikboc( achter het zeilschip verborgen was. Dl$ Orduna voer voorbijl. Enkele minuten later toen het zeilschip al een heel eind achter Was, zagi baron Rosenkrantz door zijn kijker een witte streep over het watier, die het schip naderde. Het was een torpedo. Ze ging ongeveer twintig memter achter het schip voorbijl. De passagiers riohtten nu hun kijkers op het zeilschip en trachtten deen naam te lezen. Er scheen Mormanie of iets dergelijks op te staan. Ir (dja scheeps registers is echter geer schip van zoo'n naam te vinden, of liet moest de Ameri- kaansche bark Normandy zijn. De duikboot begon, (joen de torpedo gemist had, op de Orduna te vuren, maar door opnieuw van koers te veranderen, werd den aanvaller do ach terete ven toe gekeerd, zoodat het doel zoo klein moge lijk was geinaakt. Na het derde schot'begon er een Ware jacht. Door de kijkers zag men de duikboot snel opvaren. De Orduna maakte echter een groot-ere vaart,, steieds zigzag koersende. De afstand werd grooter en het sohietein bedaarde. Na een half uur viel er geen schot meer en was de duik boot verdwenen. Onder de Amerikanen aan boord was William C. Thompson, raadsman van de nijverheids-commissie der Vereenigde Sta ten, die den aanval heeft gadegeslagen en een krachtig protest te Washington zou aanbieden. De oppositie tegen Botha. Het schijnt, dat Botha's afwezigheid uit de Unie, zijn impopulariteit bij een groot deel der inwoners slechts deed toenemen. De Times ten minste vertelt, dat de Her- zogpartij in dien tijd zeer toenam en dat het blad hoopt, dat Botha's terugkeer dien aanwas stremmen zal. In hetzelfde blad lezen wij, dat in de Kaapkolonie zelfs een nieuw blad ont stond „De Burger", geredigeerd door dr. Malan, welk blad een zeer scherp stand punt inneemt en den politieken strijd in de kerk wil dragen. Een groot aantal aanzienlijke Hollanders zou deze ultra- herzogianen krachtig steunen. Ook in de arbeiderepartij is een oppositie tegen den oorlog ontstaan, doch volgens de Times, zon de oppositie nog geen 10 perc. bedra gen. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat de aanvallen van Engelsch gepeupel op de eigendommen van Duitschers en Hollan ders in Johannesburg, Durban en andere plaatsen zeer groote ontstemming bij de Hollandsche bevolking in Z.-Afrika te weeg bracht. Opperrechter Krause, die tegen stander van De Wet's opstand is, zeide openlijk, dat bij deze schanddaden het optreden der rebellen in het niet ver zinkt. Bijna overal worden door de nationale Boerenpartij eandidaten tegenover Botha's aanhangers gesteld. De Boeren vormen in de groote steden Steuncomité's voor de door de plundering verarmde Duitschers. Het geld stroomt toe, vooral van de plattelandsbevolking. Een der bekendste Boerenleiders zeide op een vergadering: De Duitschers hielpen de Boeren in den nood niet alleen door de daad, maar ook met geld. Thans kunnen wij dankbaarheid betoonen. Korte Oorlogsberichten. Thans zijn de Duitschers bezig een groot gedeelte van de Zuid-Limburgsohe grens met prikkeldraad waar electrisehen Stroom doorloopt, af te rasteren. Van het Argonnenwoud kwamen te Aken ruim 2000 Fransche krijgsgevange nen aan. Ook komen hier dagelijks langte treinen voorbij waarin zwaargewonde Duitsche militairen, allen van het Weste lijk front. Ruim 5000 lijken van Duitsche mi litairen van het Westelijk front werden te Hasselt aangebracht, teneinde hier te worden begraven De forten van Przemysl. De Oostenrijkers zijn thans druk bezig met liet weder opbouwen en versterken van de forten van Przemysl volgens een Duitsch plan. Uit Venetië wordt gemeld, dat d' An- nimzio benoemd is tot officieel kroniek schrijver van den oorlog. Op aanvraag der Belgische regeering heeft de Fransche regeering besloten alle Belgen, die dienst doen in het Vreem delingen-legioen en schriftelijk aanvragen onmiddellijk dienst te nemen in het Bel gische leger, vrij te stellen. De belang hebbenden zullen naar het Belgische front gezonden worden. Diegenen onder hen die deserteurs zijn van het Belgische leger, zullen niet voor den krijgsraad gedaagd worden, en zullen met mildheid behan deld worden, indien zij zich moedig ge dragen in het gevecht. Spionnage. (Door de Duitsche spoorweg besturen werd tot het personeel eene vermaning gericht van den volgen den inhoudEr is nog steeds spoorwegper soneel, dat berichten omtrent troepenver plaatsingen in café's en op andere openbare plaatsen bespreekt en ver der vertelt. Tegen dergelijke handelin gen zal met de uiterste gestrengheid wor den opgetreden. Niet alleen stelt het per soneel zich aan zware gerechtelijke straf fen bloot, doch zij zullen ook disciplinair gestraft 'worden. Do overal vertoevend,^ geheime politiebeambten hebben opdracht dergelijke babbelaars" aan de militair^ autoriteiten te signaleeren. v Ook zijl die spoorwegpersoneel Dachten uit te hooren, zullen met dezelfde gestreng heid behandeld worden. Een nieuwe „Königjsberg". De burgemeester van Königsbergen heef! het volgende tyelegram van den keizer ontvangen lk dank den magistraat hartelijk voor zijn telegram, naar aanleiding van de be richten over mlijln kleinen kruiser „Königs1 berg". Hoe de omstandigheden ook ge weest zijn, dat de bemanning eervol heeft gestreden, daarvan ben ik zeker. De geest, die haar bezielde, zal mede overgaan op een nieuwe „Königsberg". WILHELM 1. R. Een rumoerige vergadering. Door het propaganda-comité der vereeni- ging olksweerbaarheid" was gisteren avond in de groote zaal van het Concert gebouw te (Amsterdam eene openbare ver gadering belegd, waar als sprekers zouden optreden kapitein W. E. van Dami van Is- selt, Frederik van Eeden, prot. 'rair. J>. P. D. Fabius, mr. J. A. van Hamel', G. Potvliet eri mr. 41. Verkouteren. Lang voor achten reeds was de zaal gevuld met ^verschillende militairen en verder voorstanders van algemeenen cefen- plicht, doch voor het mteerendeel mei anti-militairisten, vrije socialisten en anar chisten, mannen zoowel' als vrouwen. Deze laatsten vulden de zaal met onbe schrijfelijk rumoer. Men zong de Interna tionale en het. Anti-Militairistenlied, terwijl overal in de zaal en op de gaanderijen op snerpende wijze gefloten werd. De voorzitler van ol'ksweerbaarlieid" de kapitein der vrijwillige landstorm A. E. Dudok van Heel, verzocht omstreeks kwart over acht stilte, waaraan eerst na eenigen tijd wordt gehoor gegeven. Als hij eenige oogenblikken spreekt begint men te kuchen en te fluiten, terwijl hier en daar hoongelach klinkt. Spr. zegt, dat als er geen stilte is, de onruststokers de zaal' uitgaan, waarop een onbedaarlijk gejoel ontstaat. Een man in de zaal, die thans op d(e stoelen gaaf staan en eenige onverstaanbare woorden spreekt onder allerlei -getier, wordt dyei zaal uitgezet, waarop applaus van de voor- standers weerklinkt. Dan wordt de Inter nationale weer gezongen. Van Eeden gaat hierop naar den lessenaar en wordt met applaus begroet. Mag ik een o-ogen, blik spreken? verzoekt hij. Doch het ru moer duurt voort. Van Eeden zegt dan, met geweldige uitzetting van zijn longen, dat hij tegen het bestuur heeft, gezegd wel' te willen spreken, indien erldebat Werd toegestaan. Daarop wordt minuten lang geap-p la u di seerd Ziehier slechts een klein staaltje van jhet verloop dezer vergadering, 't Bleef bij1 herrie en geschreeuw. Mr. Verkouteren hield onophoudelijk door geschreeuw en lawaai onderbroken zijn rede, waarin blij op verschil'lenderoem- rijke historische gebeurtenissen wees. Hij had echter niet gezegd„wie den vrede wil', bereide zich ten oorlog", of er ont stond weer een spektakel' dat hooren en zien verging. Er werd gehoest of luid ruchtig gegaapt, terwijl' nog allerlei zonder linge geluiden uit de zaal opstegen.' Prof. Fabius l'as een rede voor, waar van zoo goed als niets te verstaan wasHij Werd aan één stuk door uitgejouwd door de anarchisten, die verreweg d(a o-vter- hand hadden in de zaal. Toen hij zeide: „als het uur van gevaar gekomen is, zullen weinigen weerstand kunnen bieden aan den drang van vaderlandsliefde" over stemde de „internationale" verder alles. Het debat mislukte geheel en leidde tot een hevig spektakel'. Onder luid ge schreeuw en applaus verliep de vergade ring. t Eu op straat moest de politie met ge trokken sabel de rust herstellen. Het in t er vie w-C hurchill. Een lezer van het Vad. schrijft o. m. Volgens de regelen die het Engelsch staatsrecht behecrschen, valt hetgeen Mi nister Churchill gezegd heeft in zijn inter view wel degelijk te beschouwen als een mededeeling van Minister en niet van den heer Churchill. Ja, sterker zelfs, ik geloof niet bezijden de waarheid te zijn, wanneer ik beweer hoe vreemd dat ook moge voorkomen aan ons Nederlandei's, die een dergelijken toestand niet kennen dat voor de woorden door den Minister gesproken het Kabinet verantwoordelijk is. Dat blijkt reeds uit de gebeurtenissen: het feit nl. dat aan Asquith, den premier, door een Parlementslid over dit interview een vraag is gesteld, welke hij beant woord heeft, wijst er op, dat het wel degelijk een zaak is, die de Regeering aangaat. Anders had Asquith zich vau de quaestie af kunnen maken met de op merking, dat hij hierover kan zwijgen, aangezien de vraag door het geachte lid gesteld, de Regeering niet raakte. De opmerking van den premier, dat hetgeen Churchill medegedeeld had, niet officieel was, wil eenvoudig te kennen geven, dat we niet met een officieel com muniqué van de Ëngelsche Regeering te doen hebben. Ned. Ver. „Ons Leger", liet Bestuur schrijft ons: Tot heden hebben wij geregeld si garen, tabak etc., aan onze manschappen te velde kunnen zenden, en wenschen hier mede door te gaan! De bodem onzer kas wordt echter langzamerhand zichtbaar en den dag der demo bilisatie is voorloopig onzichtbaar! Wij hernemen dus het offensief op de beur zen van allen die mee b 1 ij v en 1 even met de weerbare bewakers onzer nationali teit en hopen dat onzen aanval schit terend zal slagen ten hunnen voor- deele I Alle giften zullen dankbaar aan vaard worden door het Secretariaat, Korte Wjjnstraat 8, Rotterdam. De „Prinses Juliana". Men meldt'uit Vlissingen d.d. 19 dezer: De mailboot „Prinses Juliana" is hier teruggekeerd met alle leden der beman ning, die in Engeland ondeivraagd zijn in verband met het vermoedelijk medereizen van een Duitsch officier. Rusland en de N. 0. T. Nader verneemt de „N. R. Ct.", dat; de erkenning van den N. O. T. door de Russische regeering niet alleen betrekking heeft op het artikel' hout, maar voor allo artikelen geldt, waarvoor de uitvoer door Rusland wordt of zal worden toegelaten. Verb l ijf ontzeg d. Door den Territorialen Bevelhebber in Zeeland enz,., is- het verblijf in zijn ambts gebied ontzegd, aan de volgende personen: Staelens René 'Clement, geboren 15 No vember 1885 te Gent, wonende aldaar, de Keijzer Julien Adolphe Ernest, geboren 14 November 1892, te Niekerke bij Oude naarde (België), wonende aldaar, beiden wegens claudistien brievenvervoer. Vermeulen Armand "Flo-rent, geboren 29 Juli 1872 te Jseghem (België), wonendd aldaar, tijdelijk verblijvende te 'sGravon- hage, Assendelftstraat 16, terzake- van spionneering ten nadeele van Duitsc-hland van uit Nederl'andsch gebied. De reserve-sergeant P. G. B. Quist, van het 16e regiment infanterie, is be vorderd tot vaandrig. Benoemd tot gezworene van den Anna Mariapolder, G. H. Moors, te Woens- drecht; tot gezworene van het waterschap Oud-Vossemeer, C. W. Snijder, te Oud- Vosseineer; tot dijkgraaf van den Boone polder, P. W. Woutersen, te Hoedekens- kerke. Middelburg. We ontvingen het achtste Jaarverslag (19141915) van de Middel- burgsche Politieagenten Vereeniging „Luc- tor et Emergo". Het volgende is er aan ontleend Aan het begin van het Vereenigingsjaar was het Bestuur samengesteld als volgt: A. AlleWijn, Voorzitter, M. Verhage, Se cretaris, J. Cornelissen, Penningmeester, A. Seijs, Ie en A. Th. de Looff, 2e Com missaris. Enkele veranderingen hebben dit Ver eenigingsjaar daarin moeten plaats heb ben, door sterfgeval' en vertrek uit do gemeente. Het ledental bedroeg 25 en had de Ver eeniging 5 beschermers, 3 beschermvrou wen, 86 donateurs en 4 donatrices. Den 4en Juni werd de Jaarvergadering gehouden onder Voorzitterschap van den aftredenden Voorzitter, den heer G. I vau Hoorn. In deze vergadering had het kiezen van Vier Bestuursleden plaats en bleek bij opening der stemlbus dat 24 geldige s-bem- men waren uitgebracht. Hiervan verkre gen de leden M. Verhage (aftr.) 22, J. Cornelissen 18, A. Th. de Looff 13, A. Seijs 13, A. Luiten 12, I. Reijerse 7, P. Hendrikse 3 en L. M. Moerland 3 stemmen, terwijl 1 stem Van onwaarde bleek te zijn omdat meer dere eandidaten op het stembiljet waren aangewezen dan vier. Gekozen werden alsdan de ledenM. Verhage (aftr.), J. Cornelissen, A. Th. de Looff en A. Seijs. Vervolgens werd een Bestuursiergade- ring gehouden, waarop de Bestuursfunc ties onderling als volgt werden verdeeld: A. AlleWijn, Voorzitter, M. Verhage, Se cretaris, J. Cornelissen, Penningmeester, A. Seijs le en A. Th. de Looff 2e Com missaris. Verder bevat het verslag talrijke bij zonderheden omtrent de door idle Vjer. gevoerde actie tot. positieverbetering, enz1, enz. De rekening wijst aan als het totaal der inkomsten flÓ07.22]/2, idem uitgaven f568.03V2. batig saTdo op 1 Juni 1915 f439.19. De Vereeniging bezit aan belegd geld: Postspaarbank f316.45: Aandeelen Ronds- drukkerif f50; Aandeelen Bonds-obligatie- l'eening f50; saldo in kas op 1 Juni 1915 f22.74. Totaal' f439.19. Goes. Gemeenteraadsverkie zing. Gisteren werd vanwege de afd. Goes der S. D. A. P. een circulaire ver spreid van den volgenden inhoud: Aan de kiezers, die op Vrijdag 9 Juli op de kandidaten der S. D. A. P. hun stem uitbrachten. Partijgenooteu en GeestverwantenDa Vrijzinnigen zijn in actie om het geleden verlies bij de laalst gehouden stemming Weder in te halten, zij probeeren' niet al leen onze kiezers maar ook onze partij- genooten over te halen hun stem op da kandidaten der vrijzinnigen uit te brengen. En geen middelen zijn daarvoor te laag. Zoo'n stemmen werver voegde een partij genoot toe,snadat al zijn pogingen faalden „op den duur krijg je gteen sJag werk tneer" dat is je ware vrijzinnigheid, ar beiders. Hun nederlaag is hun eigen schuld: lo. door het afwijzen van ons voorstel, en huniihoogmoedige houding om ons niet als partij' te erkennen; 2o. hun onderlinge verdeeldheid, een bewijs van een hechte organisatie waar de democratie om hals wordt gebracht. Wij laten ons eigen er niet voorspannen om dit weer goed te maken. Wij stemmen hen dus niet. Van rechts1'hebben wij ook niets te ver wachten, en dat is te begrijpen. lo. hebben,zij, onrechtvaardig, een min derheid in de Raad .zobdat zij ons in deze geen concessie kunnen deen; 2o. feijn zij nog grootere tegenstanders van onz-d partij dan de vrijzinnigen, maar zij heb ben met ons willen onderhandelen, zij hebben ons als partij erkend door de vrij zinnigen te dwingen ook onze afdeeling ter bespreking van de Raadsverkiezing pp de gecombineerde hestuien-veigadcring uit te noodigen. Arbeiders 1 geestverwanten! wij mce'en bij deze herstemming het bewijs leveren, dat wij de evenaar in hand-en hebben. Daarom- en daarom alleen stemmen wij van dezen keer Rechts. Breng dus allen op Woensdag 21 Juli uw stem uit op: J. Donner, .T. Pl'azier, J. W. Vienings. Het Bestuur der afd. Goes, S. D. A. P. Festiviteiten to Goes. Blij kens een advertentie in een der plaatse lijke bladen zal Donderdag een openbare vergadering gehouden worden, waartoe alle neringdoenden, belanghebbenden en belangstellenden worden uitgenoodigd, om te spreken over de vraag, of Goes dit jaar al of niet behoort feest te vieren. Er is een strooming vermoedelijk een zeer zwakke welke op een drie- daagsch feest wil aansturen, om zoo mo gelijk wat centen in de la te kunnen strijken. Het spreekt vanzelf, dat we gegeven den ern§t der tijden en dankbaar voor het Raadsbesluit tot. uitstel der ker mis dit streven zeer betreuren. En we vertrouwen dan ook, dat geen Christe lijk neringdoende zich zal laten leenen, om deze actie te bevorderen. De Goesche Raad uil geen kermis, heel Goes uil geen kermis. Moge straks blijken, dat het overgroote deel der burgers ook geen verkapte ker mis wenscht. Vlissingen. Door B. en W. is met ingang van 1 Augustus -benoemd tot tweede amb tenaar ter gemeente-secietarie, mejuffrouw; A. G. Domenie. Oudeiande. Uitslag herstemming ge meenleraad. Uitgebracht 140 stemmen. Van onwaarde 3 st. J. Goetheer (vrijZ.) 69 st.. P. van Wingen (onafh. aftr.) 68 st. Geko zen J. Goetheer. Baarland. Uitslag herstemming gemeen teraad. Aantal kiezers 166. Opgekomen 135. Van onwaarde en blanco 5. Dhr. Huijzen 68 stemmen en Hnissen 62 st. Gekozen dhr. Huijzen. Kapelle. Bij de herstemming van één lid voor den gemeenteraad tusschen de heeren C'. A. Vereeke (aftr.) en A. Mol, verkreeg te Biezelinge C. D Vereeke 89 st. en A. Mol 38 st., opgekomen 127 kiezers. Te Kapelle verkreeg C. D. Vereeke 111 st.. dus totaal 200 st.; A. Mol 139 st., dus totaal 177 st. Zes biljetten waren van onwaarde. Opgekomen 256 kiezers. Gekozen C. D. Vereeke. (We betreuren dezen voor ons zoo on- gunstigen afloop ten zeerste. Te meer, waar onze rechtsehe kiezers te Bieze linge in deze niet vrij uit gaan. Ware er wat meer trouw hunnerzijds in stem buszaken, dan zouden de rechtschen niet steeds zoo onfortuinlijk uit den strijd be hoeven te- komen. Red.) Koudekerke. Aan het strand nabij Kou- dekerke is Zaterdagavond een flescïi aan gespoeld. waarin zich een briefje be- vond, geschreven op een blaadje van een notitieboekje, met den volgenden in houd L u s i t a n i a. „We are torpedod, one in the front and one in the back. 1 take leave of hay parents and my girl, who live in Lpaidon, Johnsti'eet 57, East End. He who find this is begged to give this to th,em. The boat sinks. Farewell for ever. J. H. Burt'on". Vertaling: „Wij zijn getorpedeerd. Een midscheeps en ©en aan het achter schip. Ik neem afscheid van mijn .ouders en mijn meisje, die te Londen wonen, Johnstreet 57. Wie dit briefje vindt wordt verzocht het aan hen te z-enden. Het schip zinkt. Vaarwel voor eeuwig. J. H. Burton". (V. C.) Zierikzee. Met ingang van 1 Augustus 1915 is door Gedeputeerde Staten van Zeeland eervol ontslag verleend aan den heer A. Verdoorn te Zierikzee, als kapi tein bij den Provincialen Stoombootdienst op de Ooster-Schelde, met toekenning van pensioen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2