Wmê Uit il» Provincie. Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. Kerknieuws. len over het' verkrijgen van een defini tieven vrede. De Bulgaarsche gezant Rizoff verklaarde aan een medewerker van de „Tribuna": Volgens mijn overtuiging kan Duitsehland niet verslagen worden. Hij sprak de hoop Uit in Rome een liga van neutrale staten onder leiding van Italië te. kunnen .vor men, teneinde op het geschikte oogcn- blïk onderhandelingen over den vrede te kunnen aanknoopen, welke aan alle ver bonden staten de erkenning van hun be langen en de verwezenlijking van hun wenschen verzekert. Rizoff voorziet tweedracht tusschen Italië en Griekenland en Servië. De Turken en hun vrouwen. Er zijn dezer dagen ongeveer 60 ge wonden opgenomen in een hospitaal' te Greenwich, welke gekwetsten bij de ge vechten aan de Dardanel'len invalide Waren geworden. Een dier gewonden heeft uitvoerige mededeelingen gedaan over zijn bevindingen. Zoo vertelde hij dat er onder de Turken vrouwen waren, die op dé troepen der bondgenooten schoten. Daar onder was een vrouw, die in een klein wit huisje bij den waterkant woonde, en die .de woning haar eigendom niet had willen verlaten. Het was een Turksche vrouw. Toen zij gevangen ge maakt werd, bevonden haar moeder en haar kind zich bij haar. (Zij was on afgebroken uit het raam van haar huis blijven schieten, daarbij vooral mikkende op de officieren. Op haar persoon wér- fien 16 identiteitsplaatjes en een aan zienlijke som gelds aangetroffen. De gewonde soldaat die dit vertelde, veronderstelt dat de vrouw lijken van haar slachtoffers had uitgeschud; Verscheiden andere soldaten hadden meeschietende vrouwen gezien. Een der gewonden vertelde nog 'dat de Turken opmerkelijke middelen aan wendden om in den strijd niet in het oog te vallen. Zoo waren er die tusschea of achter geboomte ,in groene kleerem en met groengeverfd gelaat aan hot vechten .waren. Turksche scherpschutters trachtten herhaaldelijk gedurende ge vechten achter de linies van de bond genooten te sluipen en den vijand on der kruisvuur te nemen. De mannen in het hospitaal' deden schrikbarende verhalen over de uitwer king van het Turksche zlware geschut, dat aan den overkant van de Dardanellen was opgesteld. Terug van de slagvelden. Dezer dagen ,is te Lyon de eerste trein met zwaar gewonden v,ia Zwitserland aan gekomen. De trein bevatte circa 250 van die gewonden en kwam van Constanz.. De ontvangst was indrukwekkend. Hoo- ge militaire autoriteiten hadden zich op het perron opgesteld en toen de trein, .waarin .zich ook het personeel van den 'Zwitserschen sanitairen dienst bevond, langzaam binnenreed, schetterden de trom petten van het eveneens aanwezige mili taire muziekcorps de Fransche signalen en presenteerde een eerecompagnie het geweer. Voor zooverre zij konden staan, kwamen alle gewonden, op die hun zoo welbekende t onen voor de wagonvensters, de meesten (hunner met tranen in de oogen. En toen de trein stilhield, de mu ziek de„Marseillaise" inzette en allen, hoofdofficieren, stadautoriteiten, senators enz., den dapperen ongelukkigen liet sa luut brachten, kon niemand, zelfs de aan wezige geharde en gestaalde regiments commandant van het 14e, generaal Goig- noux, een echte ijzervreter, zijn tranen bedwingen. De aangekomenen, geholpen door de Lyonsche notabelen, waaronder vele da mes, werden langs de eerecompagnie naar de wachtkamers geleid en daar op cham pagne onthaald. Bloemen werden aange boden en (buiten bet station stond een menigte van duizenden die, toen de ge wonden naar huiten kwamen, spontaan het hoofd ontblootten. Korte Oorlogsberichten. Een wederdienst. De heer Krupp von Bohlen schonk 50000 markj voor bad- en ontsmet tings wagens voor het Oostelijk leger. 25000 mark voor warme onderkleeding en 30000 mark yoor mine raalwater. Een gelijke som werd geschon ken door het personnel1 van de firma Krupp. D e s t r ij d a a n de Y s e r. Uit Gent. Een communiqué meldde, dat de Belgen een Duitschen aanval bij het veerhuis aan de Yser hadden afgeslagen. Dit was niet, zooals velen meenden, bij liet reeds zoo bekende „maison du passeur", na bij de Drie Grachten, ten Zuiden van Dixmuiden. Het gevecht werd ten Noorden der laatste stad geleverd bij 't huis van den zoogenaamden „sluiswachter van de Yser", in de omgeving van Schoorbakke, waar drie riviertjes, uit 't Oosten ko- tnende, door een sluis in de Yser loozen. De strijd was er zieer geweldig en de Duitschers verloren er veel manschap- pen. Gewonden kwamen te Brugge aan en werden voorbij Gent gevoerd. Ook passeerde te Gent een lange trein met lijken. Men wil, dat deze .bij Asch in de Limburgsche Kempen begraven worden. Voortdurend hopen de Duitschers door een geweldigen, verrassenden aanval terrein te winnen op den linkeroever* van' de Yser,, maar hun pogihgen falen steeds op den verwoeden weerstand der Belgen. Men mag daar weldra een nieuwe hard nekkige worsteling verwachten. Italiaanse lie vliegers wierpen meer dan 1000 'bommen op Görz. Twee muni tiemagazijnen geraakten in brand. De schade is groot. De verjaardag van Konin gin Elisabeth. De edelmoedige ko ningin der Belgen heeft besloten dat haren verjaardag op 25 Juli a.s. zonder uiterlijk feestbetoon zal gievierd worden. De „Mo- niteur Beige" bevat daaromtrent de vol gende officieel® mededeeling: H. M. dd Koningin verzoekt haren landgenooten, nu zoo vele families van België in rouw ge dompeld zijn, de manifestaties, welke zij ter gelegenheid van haren verjaardag wil den op touw zetten, tot latei- uit te stellen. Van hel Z u i d e 1' ij k oorlog»- terrein. Het Weensche staf-communiqué meldt Gisteren toonde zoowel' aan de grens van het Kustland als aan die van Kariri- thië de vijandelijke artillerie grooter ac tiviteit. Aan het Dolomieten-front vielen ver scheidene Italiaan sche bataljons onze stel lingen bij Ruliedo en aan de grens aau den straatweg SchluderbachPeutels te ia aan. De aanvallen werden onder ziivare verliezen afgeslagen. De strijd in Kameroen. De Engelsche staatssecretaris van koloniën heeft een telegram van de regeering te Nigeria ontvangen, meldend, dat de ver bondenen den 29sten Juni Nga.undere, een belangrijke stad van midden Kame roen, bezet hebben. Onze verliezen be dragen 2 dooden en 8 gewonden. Vernieuwde actie. Uit Czer- nowitz 'wordt via Berlijn dd. gisteren ge meld: Na een rust van verscheidene da gen begon eergistermiddag zoowel aan den Dnjester als in het Noord-Oostelijk gedeelte van de Boekowina opnieuw een lévendige artilleriestrijd, die ook heden nog te Czernowitz gehoord werd. De Russen moesten op verscheidene plaatsen onder zware verliezen terugwij ken en de verbonden troepen zetten de nieuwe offensieve beweging met succes voort. Onder dekking van artillerie over schreden zij opnieuw den Dnjester en wierpen den vijand onder zware verlie zen, zijnerzijds terug. Het wijken der Russen uit deze positie is daarom van zoo groot belang, omdat de Dnjester hier zigzagsgewijze loopt, het terrein in zijjn velé kloven den vijand gemakkelijk dek king bood .en moeilijk te riemen was. Vele gevangenen vielen daar in onze handen. Wijl1 thans ook het uiterste vij andelijke steunpunt in het Noord-Ooste lijk gedeelte van de Boekowina door ons oprukken gevaar loopt, is sedert gisteren ook in dit gebied den aftocht der Russeri naar Noord-Bessarabië bemerkbaar. Brand in Windau. Men ver neemt uit Wisby, dat een Zweedsche torpedojager in den nacht, van Woensdag op Donderdag gezien heeft, dat Windau in brand staat. De „Nebraskan". De Duitsche regeering heeft door bemiddeling van den gezant Gerard toegegeven, dat het Amerikaansehe stoomschip „'Nebraskan'* door een Duitsche duikboot in den grond is gehoord. De Duitsche regeering wijdt dit aan een ongelukkig toeval, waarover zij haar leedwezen uitspreekt en biedt schadevergoeding aan. In de Radical dringt luitenant-kolonel Pris aan op het maken van vliegtuigen voor het Fransche leger. Als we niet op passen, schrijft hij, gaan de Duitschers ons de haas worden bijl de verovering van het gebied der lucht. Hun vliegtuigfabrie ken zijn de zetel van intensieve fabricage en hun vliegkampen wemelen van leer lingen, die voor den oorlog in de lucht opgevoed worden. Kolonel Pris neemt den, alarmkreet van Senator Humbert: Ka nonnen! Munitie! over, maar wijzigt dien tot: Vliegtuigen! Vliegtuigen 1 De 14e Juli, Frankrijks vaderlandsche feestdag, is langs het heele Fransche front gevierd met den zang van de Marseillaise, op hetzelfde oogenblik door alle troepen aangeheven. In Engeland was het een Fransche-vlagdag. Er werden in het heele koninkrijk ruim dien millioen vlaggetjes te koop geboden, ten bate (van het Fransche hulpfonds. Gestrafte edelmoedigheid. Uit Dresden wordt gemeld, dat de politie aldaar een man tot 14 dagen gevangenis straf heeft veroordeeld, omdat hij Ltussischen krijgsgevangenen sigaretten had gegeven Botha-land. De Petit-Parisien ver neemt uit Londen, dat de Engélsche regee ring 'besloten heeft de veroverde Duitsche kolonie, Duitsch-Znid-West-Afrika, in de toekomst Bothaland te noemen ter eere van den overwinnaar, generaal Botha. Opzichters betrekking en in Nederlandse hj-Indië. „Het Christelijk Comité voor Indië" ves,- tigt de aandacht van belanghebbenden op de volgende vacante Opzichters betrekkingen in Nederlandsch-Indië Opzichter bij den Waterstaat en 's lands B. O. W.vereischten: diploma opzichter Rijkswaterstaat en ten minste 23 jaar oud. v Tijdelijk bouwkundig opzichter; ver eischten diploma bouwkundig opzichter van de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst en ten minste 23 jaar oud. Tijdelijk onderopzichter bij de Staats spoorwegen vereischtenten minste 3 ja ren praktijk als opzichter of uitvoerder en ten hoogste 35 jaar oud. Onderopzichter bij den Sumatra-Staats- spoorweg; vereischten: ten minste 3 ja ren praktijk als opzichter of uitvoerder en ten hoogste 30 jaar oud. Inlichtingen en bijzonderheden omtrent salariëering, uitzendingsvoarwaarden, sol licitatie enz. kunnen pa 20 Juli a.s. bekomen worden bij het Informatiebureau van voornoemd Comité, adres: den heer J. J. Kraan, Loosduinsche Kade 80. Den Haag. Kadervorming. De opperbevelhebber heeft, volgens da „Avp.", bepaald dat, wat de kadervor ming betreft, ook de militielichting 1914 voortaan moet worden beschouwd als een oudere lichting, waardoor ook miliciens van die lichting voortaan vallen onder het bepaalde in de aanschrijving van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht van 4 Mei 1915. De Batavier V, die naar (Zeebrugge wias opgebracht, is eindelijk in Rotterdam aangekomen. Raad Rotterdam. In district! t is A. W;. Heijkoop (s.d.a.p.) met groote meerderheid gekozen. Hij kwam in herstemming met S. Bosman (s.d.a.p.) In district V is H. J. Sprokop (r.-k.) gekozen met 2279 st. tegen 1832 op G. Kerkhof (s.d.a.p.) R aad'A m ster d a m. Te Amsterdam zijn de aftredende vrijzin nig-democraten inet den steun der unie- liberalen en sociaal democraten herkozen, en hebben met weder keer i gen steun der vrijzinnig-democraten de sociaal-democra ten in II een zletcl in den gemeenteraad gewonnen, door de verkiezing van dr. VV. Polak, welke het Christelijk historische raadslid Jan teriHaar vervangt. De sociaal democraten verloren echter m IX den zietel van den heer v. Kuykhof, in wiens plaats het anti-revolutionaire oud-Kamerlid W. de Vlugt, candidaat van rechts, gesteund door de vrij liberalen, gekozen werd. Eigenaardig is dat in een volksvergade ring de nu uitgevallen S. I).-candidaat ge zegd had, dat men hem niet de schande moest aandoen van hem weer naar den Raad te zenden naast den liberaal Schel- tema. De kiezers hebben aan dit verzoek Voldaan, door hij de stemming den heer Scheltema te herkiezen en bij die her stemming den heer de Vlugt naast ge noemden liberaal n;tar het Prinsenhof af te vaardigen. Ook te Dordrecht zijn de aftredenden herkozen, onder welke ook de heer Wis boom Verstegen (a.). Over 't algemeen zijn in alle gemeenten de aftredenden herkozen, zoodat van ach teren blijkt, dat de S. 0. A. P. het be stand niet had behoeven te veronacht zamen. Tijd en geld en eneigie, go<ede luim en arbeidskracht zijn tevergeefs verspild. De opkomst der 'kiezers was over 't geheel slecht, althans zeer middelmatig. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, het welk dan niet uit het lichaam wordt Ver wijderd, zich afzet in de nieren of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreekt men van nier- zand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzet ting op de reeds gevormde stukjes voort durend en kunnen deze zich tot een aan zienlijke grootte ontwikkelen. Nierzand en -gruis kunnen met de urine het lichaam verlaten. Grootere stukjes blijiven dikwijls in de blaas achter en vormen blaassteenen. Ook kunnen zij verstopping dér urine wegen veroorzaken en menigmaal w;ordt een opératie noodzakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van bo vengenoemde ziekte opmerkt, als een ge voel van zwaarte en drukking in de len denen, zoodat men te dezer hoogte be hoefte aan steun heeft bij het loopen en zitten. De urine laat een fijn Zand ach ter en de nachturine is dik en bevat een rood bezinksel. Het water komt soms drup- pélsgewijze, onophoudelijk heeft men aan drang en een branderige pijn, ook pijn in den rug van boven naar beneden en gericht naar de blaasstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen, het speciale nierge neesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht hergeeft en haar in staat stelt om de onzuiverheden, welke uw lij den veroorzaken, af te voeren. Zij grijipen uw kwaal in haar wortels aan. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Vaart Wielingen. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland heeft tot de burgemeesters in Zeeland het volgende schrijven gericht: Naar aanleiding van het ongeluk, over komen aan het visschersvaartuig Bres- kens No. 19, op 16 Juni acht ik het gevvenscht, dat door UEdelachtb'ar© dé bevolking Uwer gemeente er op wordt gewezen, dat de vaart in het niet tot Nederland behoorend gedeelte eter Wie lingen ernstig gevaar kan opleve ren. Mei zekerheid toch kan worden aange nomen, dat aldaar meerdere mijnvelden bestaan, terwijl verdreven mijnen op het geheele gebied kunnen worden verwacht. Middelburg. Bevolking. In de eer ste helft, van de maand Juli zijn in deze gemeente ingekomen: L. de Bruijne, Winterstraal Q 96a uit Oost en West-Souburg; mej. G. A. L. van Agten. modiste, Langedelft B 154, Dor drecht P. Lorier, opperman, Schuitvlot- straat N 211, Koudekerke; mej. M. Smal- legange, verpleegster, Noordpoortplein AI 292, Goes; B. H. Edens, kellner, Lange- delft I 33, Zwolle; A. Lefevre, landbou wer, Seisweg R 78, New York (N.-A.); mej. N. van Buffelen, diacones, Koepoort straat E 60, Haarlem; S. P. Hamers, win kelbediende, Langedelft B 155, Leeuwar den; mej. VY. Schubert, ass. huishouding, Langedelft H 3, Dortmud J. P. Ilest, naaister, Molenberg K 81, 's Gravenhage H. de Priester, veldarbeider. Stijfsel weg S 106, Vrouwe polder; .mej. J. Al. C. van den Brandt, verpleegster, Langeviele K 205/206, Oostzaan. Vertrokken: Mej. C. N. Jens, van Noordpoortstraat M 90 naar Haarlem: 1. Sinke, Noord weg R 9, Utrecht; G. de Swart, Lange Bree- straat O 150, Hilversum; J. Castenmiiler, Wal B 57, 's Gravenhage.1). Geensen, Rotterdamse he Kaai 0 237, Ter Neuzen; J. C. J. van Schagen, Korte Noordstraat E 5 bov., Domburg; Alej. J. Endhoven geb. de Jong, Brakstraat 0 /254, N.-Ame- rika; J. Meeuwso, Lange Geere K 326, Koudekerke; C. Suurmond, Pottenmarki K 192, Oost- en West-Souburg; G. van Ast, Schoorsteenvegerssingci Q 81, 's Gra venhage; mej. wed. H. W. Verniel, Korte Geere K 363, Zwijndrechtmej. G. Kléi terp, Noordweg R 13c, RoordahuizUm (Fr.) „M. Ct." Biji het Steuncomité alhier ingeko men sedert de vorige opgave, van: Mad m. E. B.—D. 15 frs.; g. .B. fl.50; dr. R., Inkwartieringsgeld f3.20; Wekelijlksche bij dragen, week van 8 Juli, f 159.45. Voor de 48e uitkeeriug was noodig een bedrag van f395.70. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Op 18 Juni werd alhier een rijwiel ontvreemd. Dit is thans door don briga dier-titulair der rijks vcldwac.ht. Van Maag denburg, van Heinkenszand, opgespoord en alhier door den pigjenaar herkend!. Alhier kwam gisteravond met den laatsten trein; een landweerman aan, die per rijwiel de reis naar zijn garnizoens plaats wilde voortzetten. Té voet ging de man met het rijwiel aan de hand tot bui ten de stad. waar hij, volgens zijn zeggen, tengevolge van „een pruim tabak" onwel weid en aan den kant van den weg in slaap viel. Hij hoeft daar ongeveer drié uur gelegen en is toen doorgewandeld naar zijin garnizoen. Het rijwiel, dat hij van een collega geleend had. was intusschen verdwenen. Goes. Bevolking. In de eerste helft van de maand Juli zijn in deze gemeente ingekomen: H. Ruitenbeek, monteur, uit Breda, Hoofdstraat 137; J. A. van Hartingsveldt, schoolhoofd, 's Gravenhage, de Wittestraat 136; A. de Kubber, letterzetter, Kloetin- ge, Nieuwstraat 175d; C. J. van de Hof stede, verpleegster. Bergen op Zoom, Oude Vischmarkt 66. Vert r okken: Ma Jansen, apothekersbediende, naar St. Maartensdijk; Al. C. Harthoorn, win keljuffrouw, Middelburg; AI. Smallegange, verpléegster, Middelburg; P. C. Wijffels, slagersknecht, Breskens; I. Boer, bakkers knecht, Colijns plaatAl. van Efferen, onderwijzeres, Rotterdam. „M. Ct." De Burgemeester maakt bekend, dat de uitbetaling der Inkwartieringsgelden over de maand Juni zal' geschieden ten Raadhuize in de Trouwzaal, op 19 en 20 Juli, beide dagen van 9 uur voormiddags tot 12 uur 's middags, en van 1 tot 21/2 uur namiddags, zulks tegen afgifte Van de vordering tot inkwartiering. G y m na s tie k-U i tv oer i n g. Na het verslag in ons voiig nummer kunnen we over de verlichtingen van gisteravond kort Zijn. In zoover is het slof van den piropaganda-arbeid in het water geval len, dat voor de concerten op de Groote Markt tengevolge van den aanhoudenden legen slechts matige belangstelling was. „Euphonia" (dir. .J Horst) van Goes, heeft zich in de Sociëteit laten hooren, en „St. Caecilia" van Vlissingen (dir. André J. JJeijsen), dat zlich in de Tenf, op de Groote Markt liet hooren, werd in den loop van den avond afgelost dooi) „Hosanna" van Goes (dir. J. C. Ander son). (Na den afmarsioh van het werkterrein naar de Sociëteit V. Q. V. had met dé noodige toespraken en complimenten de prijsuitreiking plaats, waarop in de Prins va.n Oranje een gemeenschappelijke maal tijd plaats had. Hiermede was de goed geleide en goed geslaagde propagandadag ten ein de. De „napret", waaraan velen behoefte schenen te gevoelen, had althans met propaganda voor de gymnastieksport niet veel uittestaan. De luidruchtigheid en uitgelatenheid van hen, die eens echt „uit" wilden zijn, en van hen, die wat te veel aan Raocgius geofferd hadden, deden sterk herinneren aan kermisjool (ju strekken ten bewijze, dat hoezeer do '?|pieren der turners ook door de sport gestaald mogen zijn, aan hun karakter nog wel iets gedaan rnagi worden. Wat dit aangaat, hadden we gaarne meer bewaarheid gezien de spreuk„Sport staalt "het karakter". Vooral nu, in deze donkere tijden. Vlissingen. De heer P. F. Auer (aftr. lib. in district III), die izoowd in dat district als in I in .herstemming komt, heeft zich in het laatste district terugge trokken, teneinde daardoor de verkiezing van de twee andere vrijzinnige candidaten, de heeren W. Anker en .G. J. van den Broek, te bevorderen. Doniburn. De bazar van handwerken ten bate van den Z. JI. Diacsonnessen- arbeid, die het vorige jaar door den oorlog niet doorging, zal dit jaar gehouden wor den op 4 en 5 Augustus 'tien huize van Mevr. l>e Douairière EloutRose alhier. Bruinisse. Bij' de herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad werden uit gebracht 411 geldige stemmen. Gekozen de heeren Joh. Wemmers (anti-rev.) met 213 en L. van Meurs (lib.) met 208 stommen. De heeren |M- E. Krepel (lib.) en Jac. Flohil (anti-rev.) verkregen rosp. 174 en L78 stemmen. Z. N. Boschkapelle. Toen, eenige weken ge leden, een Zeppelin was gevallen op een klooster te St. Amand bijl Gent, verspreidde zich het gerucht, dat mej. M- Colsen, ge boortig van Boschkapelle etn religieus® in dat klooster, daardoor het leven had verloren; maar of dit gerucht waarheid Was, kon de beangste familie niet te weten komen. Om uit die pijnlijke onzekerheid te ge raken is een der naastbestaanden naar St. Amand geweest, en heeft de treurige tijding medegebracht, dat inderdaad het vreeselijko ongeluk heeft plaats gehad. De overste van het klooster heeft hem persoonlijk medegedeeld, dat de arme zus ter ziek te bed lag, toen de brandend® Zeppelin op het dak van het. klooster stortte, door drie plafonds heen drong!, en toen de zieke verpletterde én haar lijk bijna geheel verkoolde. T. C. St-Jansteen. Mot ingang van 1 Septem ber a.s. is door den Commissaris der Koningin benoemd tot bezoldigd veldwach ter in de gemeente Sint Jansteen F. A. Lootens, thans maréchaussee te Clinge. Graauw. Herkozen met 171 stemmen de heer Buysse. en met 152 van de 224 st. P. v. Damme. Op E. Buysrogge waren 83 stemmen uitgebracht. Stavenisse. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd me degedeeld, dat Gejd. Staten de nieuwe rege ling op de heffing der havengelden heb ben goedgekeurd, en dat de heer A. J. Verstraate zijne benoeming tot gemeente ontvanger aanneemt. De rekeningen dier ge meente en die van het Burg. Armbestuur over 1914 werden ieder in handen ge steld ecner commissie, de eerste ter voor- loopige vaststelling, de laatste der goed keuring. De genr.-rek. bedraagt!in ontvang f 21275.201/3 en in uitgaaf f 19706.901/2, goed slot f 1568.30. die van het B.uig, Armbestuur f 1109.311/2 in ontvang en f 1291.40 in uitgaaf, kwaad slot f 182.08f2. De ingekomen reclames tegein aanslagen in den H. 0. alsmede de geloofsbrieven der herkozen raadsleden L. Hage en C. ,L. Dorst worden in handen van commissie» gesteld. Besloten wordt tot onl.ewoonbaaneakla ring der woning, van de wed. C. Brouw. De borgstelling van den nieuwbenoemde» gem. ontv., den heer A'. .1. Verstraate, wordt met 44 tegen 2 stemmen goedge keurd, waarna del nieuwe titularis de voor geschreven eeden aflegt. Bij de rondvraag zegt de lieer L. Potappel, dat hij eene betere regeling der schoolgeld heffing voorstelt dan de thans bestaande, waarop de voorzitter overwe ging toezegt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rleskensgraaf, R. Steen beek te Scherpenissete Dinteloord, B. Ci. Steenbeek te DfirksLand; te Borneveld, J. A- v. Boven te Ede (vroe ger te IBarneveld); te Anloo, W. ,1. Stratingh, cand. te Groningen. Middelburg. Gisteravond had de opening plaats van de stembus voor de verkiezing van drie notabelen, welke Donderdagavond heeft plaats gehad. Afgehaald waren 312 biljetten. Voor de vacatures, ontstaan doof het bedanken van de heeren J. F. C'. Ro zenberg en H. VV. Allaart, werden uitge bracht 311 stemmen; van onwaarde waren 6 en blanco 10, zoodat ex 295 geldige stemmen Waren en de volstrekte meerder heid 148 bedroeg. Uitgebracht wérden op de heeren A. C. de Vos en C. Mathijsse, candidaten van de Confessioneelc en de Ethische Kiesvereenigingen, respectievelijk 165 en 153 stemmen, zoodat deze heeren gekozen zijln. Op de candidaten der Kies- vereeniging voor Evenredige Vertegen woordiging, de heeren VV. de Graaf en H. J. Kruijlder, werden respectievelijk 128 en 109 stemmen uitgebracht. Verder ver kreeg de heer L. A. van der Harst 12, de heer jhr. A. A. van Teajjingen 10 stemmen en verschillende heeren één of twee stemmen. Voor de vacature ontstaan door het vertrek van den heer jhr. jVL van den Brandeler werden uitgebracht 310 stem men, van onwaarde waren 2 en blanco 13 stemmen, geldig dus 295 on volstrekt® meerderheid 148. Gekozen werd die heer L. A. van der Harst, candidaat van de Confessioneele en Ethische Kiesverdeni gingen met 152 stemmen tegen 136 op den heei' jhr. A. A. van Teijhngen, candidaat van Evenredige Vertegenwoordiging, ter wijl de overige stemmen over rfcrie per sonen verdeeld waren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2