Uit de Pers. Binnenland. Uit de Proviiicie. Kerknieuws. 0 raderwijs, doch de vijand begon thans een omtrek kende beweging uit te voeren. De rest van de mobiele colonne van Aden was t inmiddels naai- Lahej opgerukt, doch ze j had oponthoud door gebrek aan water en tengevolge van het mulle zand. Daarom werd besloten dat de kleine troepenmacht van Lahej zou terugtrekken. Deze bewe ging werd in den ochtend van 5 Juli met goed gevolg [uitgevoerd. De afdeel ing voeg de zich te Rirnasr b'ij de rest van de co lonne. Behalve door hitte en watergebrek werden de moeilijkheden voor onze troe pen vergroot door desertie van Arabische transportgeleiders. Zij trokken daarom op Aden terug. Drie Engelsche officieren zijn gewond. Wij hebben 1 Turksch majoor en 13 man gevangen genomen. De vijand, heeft onze troepen niet achter volgd. „N. R. C." Duitsch Z. W. Afrika. De Times geeft in de volgende kro niek een overzicht van de krijgsverrich tingen in JMtsch Zuidwest-Afrika 11 Sept. Overrompeling van Wal- vischbaai door de Buitschers. 19 Sept. Lüderitzbucht gieeft zich over. 25 Sept. Unie-troepen vallen te Zand- fontein in een hinderlaag. 25 Dec. Walvischbaai opnieuw door de Unie-troepen bezet. 5 Januari. Schuit Drift aan de Oranje Rivier bezet. 12 Januari. Raman's Drift bezet. 14 Januari. Swakopmund bezet. 3 Februari. Kemp geeft zich over. 22 Februari. Garub beziet. 23 Februari. Nonidas en Goanikonles beziet. ■20 Maart. Gevecht bij Pforteberg, 200 gevangenen gemaakt. 1 April. Aus bezet. 3 April. Warmbad bezet. 5 April. Kalkfontein bezet. 13 April. Seeheim bezet. 20 April. Keetmanshoop beziet. 26 April. Gevecht bij Trekkopjes. 28 April. Gevecht bij Gibeon. 1 Mei. Rubas bezet. '2 ,Mei. Otjimbingwe bezet. 5 Mei. Karibib bezet. 12 Mei. Windhoek bezet. Draadloos station genomen. 21 Juni. Omaruru bezet. 24 Juni. Kalkfeld bezet. 26 Juni. Otjivarongo en Okandyande bezet, 250 burgers bevrijd. 29 Juni. Engelsche vliegtuigen besto ken troepen en treinen te Otavi. 30 jluni. Okaputu bezet. 1 Juli. Otavi bezet. 8 Juli. - Tsumeb bezet, 750 gevangenen gemaakt. Hoe de Wet er uitzag. De Volkstem geeft uitvoerig verslag van bet geding tegen generaal de Wet. Van de gebeurtenissen, die er bij ter sprake kwamen, zijn onze lezers voldoende op de hoogte. Maai- ziehier eenige bizonder- heden over den generaal Geril, de Wet was gekleed in 'n net grijs pak met hoge boord en zag er uiter- lik gezond en wel uit. Hij keek vrijmoedig de rechters aan en sprak met volle flinke stem de paar woorden, in antwoord op de besc hul daging uit. Zijn baard is bijna spierwit geworden, doch 't hoofdhaar is nog steeds dicht en pik zwart. De Genl. kreeg verlof, naast zijn prokureur te gaan zitten. Geril, de Wet heeft zijn overbodige tijd in de gevangenis zoek gebracht met he kelen. 't Eerst heeft hij zich enigszins aarzelend gewaagd aan 'n halsdoek en toen dit goed ging. ontwaakte in hem de man van grote onderneming en pakte hij 'n bedsprei aan, nog wel voor 'n dubbel bed. Deze bedsprei, die de voltooiing na dert, maar- waaraan uiteraard nu lang zamer gewerkt zal moeten worden, zal binnenkort in de vrijstaatse hoofdstad, tezamen met ander fijn handwerk, maar niet evenals de bedsprei afkomstig van zulke beroemde efi aan ander werk ge wende handen, worden tentoongesteld. (Men lette er wel op, dat met hekelen hier hreion bedoeld wordt. Red.) Korte Oorlogsberichten. Schepen getorpedeerd. Het .Noorweegsche stoomschip „Noordas" van Bergen is bij Peterhead door een Duitscbe moet dit stuk land toch afzoeken, laat ik je daarhrji helpen, dan ben je er gauw mee klaar en ik houd dit eitje voor de moeite. Hoe vin je dat? Nou vooruit dan maai-; dan dien je tenminste een f-erlijfee zaak enik' heb weinig tfijki- laten we aanstonds maar beginnen. Louw grinnikt. Harmsen glundert, bliji met deze erkend deskundige hulp. want Louw is 'n gewikst eierzoeker, daar kan het gjansiche dorp en de halve vogelwereld van getuigen. De twee geunifonnden vingen aan hiet weiland te doorkruisen en met de oogen af te scheien. Harmsen is gelukkig; hijl vindt na 10 minuten twee (warme eitjes, na 'n dik kwartier één, 'pa 'n half uur weer twee. Louw is niet zoo fortuinlijk. Hij vindt miets. Niet jomdat hijl niet ingespannen; zoekt. Integendeel, hijl gieeft z'n oogen! als altijd gloed den kost, doch geen enkelen keer bukt hij, om een half verborgen kic- vittennest van z'n eierenschat te ontdoen. Jb bent niet gelukkig vanmorge, ouwe jongen. Zware dienst gehad? roept de veldwachter, terwijl hij nummer zes opraapt. Och, 'h (staaie wacht, 'k Suf nog 'n beetje. Maar zoo slecht als 't nu, gaat, heb ik 't nog nooit gehad Enfin, denkt, hij er bij, jij hebt er zes in vijf kwiartiex Hou je bluf maar voor je. 'k Zou me schaman, als ik hier alleen duikboot getorpedeerd. De bemanning werd gered. Het stoomschip „Ellesmare", van 'Buria- na naar Manchester, is zonder waarschu wing bij. Cornwall getorpedeerd. Eén man werd gedood door een granaat. De ande ren werden te Milfordshaven geland. De. handelsoorlog. Uit Ritzau Wordt gemeldDoor een onderzoek is vastgesteld, dat het in de Hysöscherert in den grond geboorde schip de Duitscbe stoomboot „Friedrich Arp" was, welke den 7den Juli in den morgen met een lading erts uit Narvik vertrokken was Het schip werd den achtsten 's mor gens door twee door een kleinen Engel- schen hulpkruiser geëscorteerde visschers- schuiten in den grond geschoten, nadat de bemanning aan boord van den hulp kruiser opgenomen was. Het weer was nevelachtig. Uitwisseling van krijgs^e- vangenen. De onderhandelingen over het vervoeren van Tiroolsch-Oostenrijksche krijgsgevangenen uit Rusland naar Italië Zijn mislukt, wijl men er te Boekarest, Sofia en Athene bezwaren tegen had, dat deze gevangenon pver het grondge bied der betrokken landen gevoerd werden. In het Suezkanaal is verleden week door onbekende oorzaak een groot schip gezonken, wat tot stremming van de vaart door het kanaal leidde. Te Dusseldorp is men begonnen den voor menschelijk gebruik niet meer ge- schikten afval van vleesch op het abattoir te verzamelen teneinde deze tie gebruiken als bijvoeder voor paarden, in plaats van haver. De paarden van het ulanenregi- ment te Dusseldorp worden daarmee reeds gevoed. Uit het oorlogsperskwartier wordt gemeld: Tweemaal hebben wij tijdens ons oponthoud arm de Isonzo een oorlogs huwelijk bijgewoond. De eene maal was het een majoor die zich in de loopgraven te Tplmeijn met een Hongaarsche kunste nares in den echt liet verbinden, ter wijl van de bergen de Italiaansche ka nonnen donderden. De andere maal1 ging de bruid met een plaatsvervanger van haar echtgenoot te Spalato naar het altaar. Do echtgenoot, een Dalmatisch officier, stond op hetzelfde moment met een kameraad, die als plaatsvervanger voor de bruid optrad, in een bomvrije ruimte aan het bruggehoofd van Görz. De sol daten hadden de ruimte met bloemen ver sierd. Nadat de veldpriester eenige woor den gesproken had, vereenigden zich de kameraden aan een feestmaal. Tegen den avond echter- deden de Italianen een aan val waarbij de meestgeiiefdo soldaat, van den officier sneuvelde, en zijn sergeant gewond werd. De bloemen, die de „feest zaal1" versierden, gebruikte de officier nu om er den lijkbaar mede te tooien. De champagne die bestemd was voor het feest diende om den sergeant te sterken tijdens zijne operatie. Zoo eindigde dit tweede huwolijksmaal. Een slachtoffer van de grensafsluiting. Weer is een man het slachtoffer van den electrischen stroom der grensdraadversperring gewor den. Een koerier, van Sint Nicolaas ko mende, wilde 's nachts in den omtrek van St. Janssteen bij Hulst over de grens sluipen. Men vond hem op den grond lig gen, in de prikkeldraden verward. Blijk baar had de ongelukkige met zijn klompen, die hij in de hand hield, de geëlectriseerde draad willen wegduwen, meenende de klompen als isolatoren te gebruiken. De helft van zijn lichaam zag zwart. Twee mannen moeten hem vergezeld hebben, tenminste de Duitsche schildwachten ver klaarden, twee gedaanten te hebben zien wegvluchten en er zelfs naar geschoten te hebben. Het lijk werd Zaterdagavond onder geleide van Duitsche militairen per kar weggevoerd. (Tel.) Het lot van een v 1 i g e r -1 u i- tenant. Uit Berlijn. Op 16 Mei kreeg een vliegtuig, bemand met de luitenants Leonhard en Emricht, last een verkenning te gaan doen ten oosten van de San, aan den straatweg JaroslawOlchawa. Toen het vliegtuig niet terugkeerde, Werd een onderzoek ingesteld, dat aanvankelijk geen resultaat had. Op 18 Mei Werd het vliegtuig verbrand gevonden aan genoem- zijhde geen vijftig of zestig eieren in de wacht sleepte. Het tweetal heeft na 'n kleine twee uur de weide afgezoqht. Wel bedankt, hoor, Louw, zegt de veldwachter met teen vergenoegd gelaat. Je hebt in elk gieval je best gedaan. Mercirooken En Louav offert royaal nog 'n sigaar, z'n laatste, die hij1 als een kostbaar kleinood onder- z'n kepi geborgen heeft. Morgei 1 i_ Morge, Louw. Laatstgenoemde steekt het meertje weer over en spoedt zich huiswaarts. En voor hij aan z'n woning komt. is het ei jreeds in 18 centen omgezet. Hij' koopt 'n dubbeltje sigaren van de zeven anders altijd van de acht en eer» pakje lekkere [B.Z.K. Een man in bonis is hij nu. En toch ,zoo ongelukkig geweest? 's Avonds is de notearing op de eier markt in de soldatenloods plotseling tot 16 centen gedaald. Er is Veel aanvoer en weinig vraag. WantLouw heeft zoo juist de zeven-en-twintig eieren van Kreekveld ge haald, die ttiSj des morgens had latent liggen. Opgewekt fluitend Izoekt hij z'n brits op. Alk! treurigheid in de wereld is hij vergeten B. C. S. den straatweg. Tevens werd daarbij ge vonden, het lijk van een Duitsch officier waarschijnlijk luitenant Ernrich. Luit. ïieonhard was klaarblijkelijk met het vliegtuig verbrand, luit. Emrich was er uit gesprongen, doch door de Russen Vreeselijk verminkt, en zooals uit de ver klaringen van de officieren van gezondheid bleek, door bajonetsteken en door geweld dadige mishandeling afgemaakt. De operaties in België en F r a n k r ij k. Het Duitsche groot-hoofd kwartier meldt d.d. gisteren: Ten Noor den van Yperen herhaalden de Engel- schen gisteren hunne poging van 6 Juli om onze stelling aan het kanaal te verove ren. De aanval mislukte onder zware ver liezen voor den vijand. Vlak ten Noorden van den straatweg Souohez-Abtain ondernamen de Franschen in den avond .een aanval, die een aan vallende beweging van Duitsche zijde ont moette. De strijd is nog niet geëindigd. Aan het Fransche vuur vielen in dd laatste dagen 40 inwoners van Liévin ten offer, waarvan er 10 gedood werden. Een afzonderlijke Fransche aanval op Fricourt ten Oosten van Albert jverd gemakkelijk afgeslagen. De gisterennacht ten Noord-Westen van de hoeve Beauséjour aan den vijand ont nomen loopgraaf ging in den vroegen mor gen wederom verloren. In den afgeloopen nacht werd deze echter opnieuw bij be storming genomen en tegen vijf aanvallen behouden. Tusschen Ailiy en Apremont hadden Fransche aanvallen niet handgranaten geen succes. I 1 In het Bols le Prètre Inislukte onder zware verliezen voor den vijand een door hevig artillerievuur voorbereide aanval Üicht voor onze nieuwe stellingen. Een aanval op de Duitsche stellingen ten Oosten en Zuid-Oosten van Sondernaoh, ten Zuid-Westen van Munster, werd af geslagen. Onze vliegers vielen de stations empla cementen van Gérardiner aan. Het Duitsch groot-hoofdkwartier meldt: op het Oostelijk oorlogstooneel had den in de laatste dagen in de streek ten Zuiden vara Krasnostaw plaatselijke ge vechten plaats. Zij verliepen overal gunstig voor ons. Overigens is bij de Duitsche troepen niets voorgevallen. Weer een buitengewoon c r e d i e t. De „Stichtsahe Courant" driestart: Weer heeft de Regeering een buitenge woon crediet moeten aanvragen van 99 millioen grilden. En dit bedrag is gedeelte lijk reeds gel)ruikt. Immers de Regeering rekent daaraan genoeg te hebben tot het einde van September, dus nog ongeveer drie maanden. En daar de uitgaven op ongeveer 16 millioen worden beöijlferd, is bijna de helft van de thans aangevraagde 90 millioen al gebruikt. En zal Üeze aanvrage nu de laatste zijln Wie zal het zeggen! In de eerste maanden van het jaar be droegen de buitengewone maandelijkse!) q uitgaven 143/4 millioen, thans 16 millioen, doordat de levensmiddelen steeds duurder worden en het leger grooter wordt. Wat echter niet klimt, maai- daalt, is het bedrag van de rnaandelijksche inkom sten van het Rijk. Reusachtig zal het gat zijn, dat straks te stoppen yalt. En dat bij do hooge eischen die de fe_ociale hervormingen on het onderwijs aan onze schatkist zullen stellen. En toch, rn helpt niets aan; de handha ring van ons zelfstandig volksbestaan is de eerste eisch. Zóó gaan ook de neutrale landen steeds meer onder de algemeene ellende gebukt. Maai- hoe dankbaar behooron we nog te zijn, als het bij dezen financieelen druk blijft en pis bet bloed onzer zonen en broeders niet op het slagveld behoeft ver goten te worden, als onze steden niet ge plunderd worden en onze oogst niet ver woest wordt. De Oorlog. Zijbe beschouwingen over den oorlog besluit Prof. Fabius in het Juli-nummer van „Studiën en Schetsen" met dit ernstig woord Somwijlen is het, alsof niet één licht straal die benauwende toekomst meer doorboort. Daarbij komt zelfs het gevaar van zekere berusting in deze ontzettende oordeelen Gods; dat het gebed verflauwt ja, dat de luchthartigheid weer naar bo ven dringt, en geene pijn meer wordt ge voeld, hoe hard ook de plagen treffen. Inmiddels is te duchten, dat ook voor Nederland dó gevaren toenemen. De nood zakelijkheid, op alle ge beur tel ij k h ede n be dacht te zijn, klemt steeds pieer. Ook wordt voor allerlei de aandacht gevraagd. Reeds om wat na den oorlog moet ge schieden. En wie zal het Wraken Toch ware zoo ontzettend als dit wereld gericht aan de volkeren, zelfs aan Neder land voorbijging, zonder achter te laten eene vreedzame vrucht der gerechtigheid. Wat baatte ons dan, dat het oorlogsvuur niet herwaarts was oveagjeslagen Wel mogen ook de geestelijke leidslieden thans in volle wapenrusting staan. Tijdelijk gezant Vatikaan. De benoeming van mr. L. H. W. lle- gout, lid van de Eerste Kamer, tot tijdelijk gezant bij den Paus, is eerstdaags te verwachten. Uitvoer. De bestaande uitvoerverboden van tar we, rogge, haver, gerst, peulvruchten, boekweit, lijnzaad, koolzaad, raapzaad en andere oliezaden, bi ijken gehandhaafd voor den nieuwen oogst. De shako. Gebleken is dat de shako niet heeft voldaan als hoofddeksel te velde. Daarom zal' door het legerbestuur een proef wor den genomen met een grijze kepi, waar van ook de klep met grijs laken is over trokken, zoodat alle glimmende deelen ver meden zijn. Aan officieren en onderoffi cieren zal worden vergund in plaats van de shako voorloopig in veldtenue een kepi van bedoeld model te dragen. Meer daglicht. De heer Reinderhoff, leeraar M. 0. te 's Gravenhage, heeft ter bevordering van zijn denkbeeld van eenige (2 of 3) uren meer daglicht door het verzetten van de wijzers onzer klokken en dus tot invoe ring van een tijdelijken nieuwen Neder- landschen tijd (noodtijd) reeds stappen bij de Regeering gedaan. Des Zaterdags zal een voortrein loo- pen voor trein 342 {12.25 u.) van Vlis- singen naar- Roosendaal. Middelburg. Alhier weid Zondagmiddag uitgaande van de Provinciale Federatie der S. D. A. P. in Zeeland, eene meeting ge houden naar aanleiding van het Wets ontwerp tot uitbreiding der Landstorm, waarin het woord werd gevoerd door mie- vrouw Wibaut van Amsterdam en A. Heijt- koop uit Rotterdam. De voorzitter en mevrouw Wibaut namen tegenover het gewijzigde ontwerp een gereserveerde hou ding aan, doch de heer Heijkoop meende dat men ook daartegen met kracht moet ageeren, en noemde de houding der regeet- ring vischvrouwenpolitiek, daar de regee ring eerst overvroeg om datgene te krij gen wat zij eigenlijk hebben wil. Ondanks de verklaring van de regeering, dat loet ontwerp niet het gevolg is van het adres der 22 hoeren en de verzekering dat hot de bedoeling is een deel der landweer naar huis te zenden, liet de spr. nieè na de goede trouw der regeering in twijfel te trekken. Do meeting was matig bezocht. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht de 41-jarige vrouw M. Z„ uit Hoek, verdacht van brandstichting ten huize van haar broer, in 'wiens woning in de laatste drie maan den zes maal' een kleine brand werd ontdekt. Gisteravond is door een agent van politie en een paar militairen met be hulp van emmers water een brandje ge- bluscht in de bergplaats van schijven enz. op de schietbaan alhier. Het loodsje was pas geteerd pn hierdoor vond het vuur goed voedsel. De politie stelt een uitge breid onderzoek in of 'hier al of niet van opzet sprake is. Goes. Eenige maanden geleden werd tegen een zevental bakkerspatroons al hier proces-verb aal opgemaakt wegens het hakken en in voorraad hebben van cadetjes en bolussen, hetwelk verboden was. Be doelde bakkerspatroons hadden echter be reids aan den burgemeester verklaard dat zij hiertoe noodgedrongen zouden over gaan, dewijl verscheidene bakkers onge hinderd met het bakken van dergelijke broodjes voortgingen en zij hierdoor zeer in hun nering geschaad en bedreigd wer den. Heden diende deze zaak voor het kantongerecht. Het Openbaar- Ministerie eischte ontslag van rechtsvervolging op grond hiervan dat de militaire overheid geen overleg gepleegd bad met de burger lijke overheid. Be kantonrechter- vereenig- de zich met den eisch en ontsloeg beklaag den J. de 'Buck, G. Brouwer, G. Eek- hordt, A. Geleedst, II. G. de Jonge, P. Maariense en 'A. L. v. Melle van rechts vervolging. Kapelle. Gisteren is onder den veesta pel van den landbouwer A. de Jager Mz. alhier, mond- en klauwzeer geconstateerd. Heinkenszand. Zaterdagmorgen kwam de heer Z. tot de onaangename ontdekking, dat men zonder zijn voorkennis, te velde staande sjalotten 's nachts uit den grond had getrokken. Den vorigen dag had hij de sjalotten juist verkocht. Wat de aan leiding tot het doen van dit. lage stukje mag geweest zijn, is niet bekend. De bcerhouder A. R., alhier, is door zijn beer aangevallen, waarop een worste ling volgde, waarin de man het onderspit moest delven. De in de nabijheid zijnde landbouwer K., gewapend met een bijl schoot ijlings toe en mocht het genoegen smaken den man van een wissen dood te redden. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdag waren de heeren Wal raven en Van der Linde met kennisgeving afwezig. Medegedeeld werd dat de heer C. Boogaard zijne benoeming als lid der Plaatselijke Commissie voor de Inkomsten belasting niet heeft aangenomen, ide andere benoemden wel; dat zijn ingekomen 2 reclames tegen aanslag in den Hoofdelijke)) Omslag, die na het verstrijken van den termijn van reclame zullen worden be handeld; dat het schilderwerk van den toren en de dokterswoning is gegund bij aanbesteding aan den laagsten inschrij ver A. Oele, alhier. Na onderzoek en in- otrdo-bevinding der geloofsbrieven der hee ren Den Dekker, en Louisse, werd tot hun ne toelating besloten. Overgelegd werd de gemeenterekening over 1914, in ontvang op f 16802.38, in uitgaaf op £15568.73, dus met een goed slot van f 1233.65, en in handen .gesteld van de koeren Den Dekker en Jasperse. Benoemd werd tot lid der Commissie voor de Lnkomstexr- belasting de lieer J. van der Linde mei 4 stemmen, tegen 1 op den heer ,T. Eri merins. Bij de rondvraag informeerde de heer Ben Dekker of er niet een verzloek is ingekomen aan B. en W. van eenige be woners van den Achterweg tot rioleering. De voorzitter antwoordde bevestigend. B. en W. hebben belanghebbenden een huns inziens zeer aannemelijk voorstel gedaan, daarop wordt nu huu antwoord ingewacht. De heer Groenewege zegt nog dat adres santen blijkbaar te veel van de gemeente willen hebben, dat gaat niet op, zij moe» ten er zelf wat voor over hebben. Daarna sluiting. '8 Heer Abtskerke. De raad vergaderde Zaterdag. Present 4 leden. De geniK-eirto- rekening over 1914 werd aangeboden Ln ontvang met f6162.4B/a en in uitgaaf met f 6U43.931/o, alzoo met een goed slot Van £118.48. De armenrekeningen orver 1914 werden vastgesteld, in ontvang voor 'sHeer Abtskerke op f3853 en in uitgaaf op f 3385.871/2, alzoo met een goed slot van f 467.121/2, die van Sinoutskerko in ontvang met f 7316.331/2 en in uitgaaf met f 6457.861/2, alzoo mot f858.47 goed slot; die van Baarsdorp in ontvang met f 1940.531/2 en in uitgaaf met f1883.85',2, alzoo met f56.68 goed slot. De begrootingen dier besturen voor 1916 werden in ontvang en uitgaaf vast gesteld, elk op: j 1 'sHeer Abtskerke f3925.061/2; Sinouts- kerke f3721.52; Baarsdorp f 1953.95. Besloten werd eene nieuwe torenvlag aanteschaffen en de weg door het dorp van 't voorjaar te teeren. Arnemuiden. Uitslag der gemeenteraad* verkiezing op 10 Juli. Uitgebracht» stem men |284. Van onwaarde 6. Volstrekte meerderheid 140. Er zijn uitgebracht op J. Pon.ver (afjtr. ra.-r.) 185 st„ op L. Puijpe ,(lib.) 130 st. en op P. J. Kouse- maker (gesteld door een groop kiezers) 130 st. Herstemming tusschen L. Puijpe en P. J. Kousemaker. Be combinaties waren als volgt: Pou- werPuijpe 74 billj.; PouwerKousema ker 76 bilj.; PuijpeKousetnaker 19 bilj. Van de overige biljetten, waarop slechts één candidaat was aangegeven waren er voor Pouwer 35, voor Puijpe 37 en voor Kousemaker 35. Biggekerke. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor 2 leden van den gemeen teraad alhier weiden 164 geldige stem men uitgebracht. Hiervan verkregen B- Coppoolso 72, Ab. Janse 119, J. Poppe 66, en L. Wijkhuijs Az. 53 stemmen. Go- kozen is alzoo A. Janse (aftredend), terwijl herstemming moet plaats hebben tus schen B. Coppoolse en J. Poppe. (M. C.) Domburg. Be vorige week gaf Madame Flamont met haar zangvereeniging in een der zalen van het Badhotel een canoeïtt. Be opbrengst daarvan was bestemd voor de Zeeuwsch He-rv. Diaconessenarbeid. Thans blijkt, dat na aftrek van alle ge maakte kosten de opbrengst f 169,15 be droeg. flog weid voor hetzelfde doel, uit een door den kunstschilder J. Posenaer op de schilderijententoonstelling geplaatste bris, f7.50 bijeengebracht. Breskens. Bij de stemming vooir 2 raadsleden verkregen Abr. du Rurrik 206, en P. Roest 177 stemmen, beiden aftre dende leden, terwijl op P. Lako 125 stem men waren uitgebracht, zoodat de aftre denden zijn herkozen. (Ml. C.) Oostburg. Bii de verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad werden uit gebracht 354 st. Hiervan verkeeg F. van Bam {afIr.) 206 stemmen, E. A. H. le Grand {aftr.) 203 stemmen en A. van Unen 156 stemmen. Gekozen Van Bam en le Grand. Sluis. Bij de gemeenteraadsverkiezing namen van de 401 kiezers 362 aan de stemming deel. Herkozen werden A. Aernoudts met 182 en I. Brefvet met 183 st. 1 t Herstemming moet plaats hebben tus schen H. J. de Lobel Jz. met 158 ei» J. N. Metz met 129 stemmen. Van onwaarde waren 7 briefjes. (M. C.) Tholen. De uitslag der Gemeenteraads verkiezing is als volgt: aantal kiezers 610, opgekomen 510, onwaarde 10. M. Christiaanse (Lib. Aftr.), 326 stem men; J. D. Noske (Lib. Aftr.), 315 stem men; C. rv. d. Berge (Chr. hist.), 214 stemmenAbr. Quist (Anti-rev. Aftr.), 206 stemmen; II. Goossen (Anti-rev.) 117 stemmen. Gekozen Christiaanse en Noske, en herstemming tusschen Abr. Quist en C. v. d. Berge. Ned. Herv. Kerk. De Kerkelijke Courant kondigt de opening van de algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk op 21 Juli aan. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Wildervank -Veondam, door Th. G. Stellwag te Medemblik. '■■ui'"» 1 "M - J - Geslaagd te 's-Gravenhage voor het tweede gedeelte van het Notarieel Staats examen de heer P. J. Buijsrogge te Clinge. Geslaagd voor 3en stuurman de heer P. C. van Diest, leerling vtm de „De Ruijterschool" te Vlissingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2