I BOUWLAND, Boereninspan 30 PAARDEN, 15 Kippt i Bi Telegrammen. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Laatste Berichten. Aüerfei. Briefwisseling Afloop wtoopingen, aaiÉstéfip mi;. Marktberichten.. Burgerlijke Stand. Advertentlën. Woensdag 7 luli 1915, 1 perc. Aardappelen, 1 perc. Haver en 1 perc. Sjalotten en Boonen, Donderdag 8 Juli 1915, verkoopen: c. 3 gr gote Mestp utloopers en 13 Biggen. 0.13 'Het vergaan van. de K. W. 147. Met betrekking tot het vergaan van de K. W. 147, Wïlhelmina III, is thans bekend geworden, aan welke omstandig heid de ondergang moet worden toege schreven. Een. der geredden, van het veis gane vaartuig, de lichtmatroos Arie Was senaar, is gisteren te Katwijk gearriveerd: en als minderjarige, door tusschehkomst van de politie, bij gijn. ouders terugge bracht. .Vast staat, dat deze ramp niet veroorzaakt werd door een mijn, zooaJs' aanvankelijk vermoed word, maar dat het vaartuig, terwijl liet visschende was, is ofverstoomid. De jongen vertelde, da.t deze ramp 'zich als volgt heeft toegedragen: „Op Zaterdag den 27en Juni '15, des voormiddags 0111 vier uur, vwas de gcheele btenranning reeds aan dek, ten einde de) vleet aan boord te halen. Wij vischteni op 58o N:. B. Het Weder was erg dampig' 'met kalme zee; men kon slechts enkele 'mieters voor zich uit'zien. Plotseling werd ons vaartuig door een onbekenden Engiell» schen oorlogsbodem, (groote kruiser); aan gevaren, met 't gevolg, dat de logger on middellijk in de diepte iverdween. Roen ik in zee lag, greep'ik een plank, om mij op die wijze drijvende te honden.; eenigé oogenblikken daarop kwam een. Engelsche' torpedojager aangevaren, welk vaartuig, mij oppikte, en mij naar Cramarty Firth overbracht. Op genoemde plaats deeldiel men mij mede, dat de schipper, de stuur man en nog ©enige van ons vaartuig, door een anderen Engel'schen torpedojager Wa nen opgepikt, en dat van de overige be manning moest worden aangenomen, dat deze allen in de diepte verdwenen zijn". Op de vraag, waarom hij niet op de ander© geredden gewajcht had, deelde hij nogi mede, dat de schipper en de stuurman lichtgewond waren' en nog een paar dagenl 'moesten wachten, voordat ziji in staat wa ren de terugreis te aanvaarden. Suikerzeep. Tot nog toe werd suiker alleen in' de zeepindustrie' gebruikt als vulmateriaal bij mindere soorten. On langs is echter aangetoond, dat suiker in zeep de Kwaliteit jïiet vermindert, doch haar intekende 4 verbeteït. Vele Wasscherijen hebben het gebruik van suikerzeep ingevoerd, omdat men be vonden had, dat men met die zeep allerlei stoffen en kleuren met' succes kon behan delen, die gewoonlijk naar een stoomerij( 'werden gezonden. Van een verterend© •werking is geen sprake. Verder is het opmerkelijk, dat deze zeep, in Water drijift. 270 K. M. per u ur. Miihï, een Fransch ingenieur, heeft bij den Franschen 'Minister van publieke werken plannen in gediend voor treinen, welke een snelheid van 270 K. M. per uur kunnen bereiken. De plannen berusten op een luchtmouo- raii-systeeM: speciaal lichte wagens, welke op één rail' lbopendeze rail bevindt zich ongeveer 8 M. boven den beganen grond. Ont pi offing. De B. Z. geeft bijzonderheden over de versohrikkeiijfcie ontploffing, die plaats had in de muni- tie-dynamietfabriek te Ochtra, TC.11. van Petrograd. De. schok was zoo hevig, dat te Peti'ograd ontelbare vensterruiten spron gen. Evenals bijl een,hevig onweer hoorde men den donder rollen en zag men blik semflitsen door de lucht klieven; het schouwspel was verschrikkelijk. De fabriek en de stapelplaatsen werden vernield; de machinerieën in het nabijliggend 'meer ge slingerd; de huizen in de omgeving wer den eveneens vernield; omstreeks 500 menschen 'werden gedood en 800 verwond. Zuid-Afrika. De heer J. H. Ma rais, onlangs overleden, heeft een som van 100.000 pd.st. vermaakt aan een comité, bestaande pit de hoeren dr. D. F. Maian, idr. T. Muller, dr. W, A. Joubert, H. J. Rergli, W. B. 1de Villiers, W. A. Hofmeyr en ds. J. A. Kestell, met de op dracht de renten van dit bedrag te beste den qn behoeve van het Victoria Kollege te Stellenbosch of van een eventueel te Stellenbosch te stichten universiteit, in het bijzonder ter bevordering van het gebruik va.n de Hollandsche taal (in beide vormen, n.l. Afrikaansch of Hoogliol- landsch) bij het hopger onderwijs. Tevens vermaakte de heer Marais- een deel van zijin vermogen, geschat tusschen 40.000 vu 100.000 pd.st., aan een comité, dat Hollandsche Afrikaners zal moeten bel- met de gelden de nationale belangen der vomeren Een mooi cadeautje. De Ame- rikaansche millionnair W. W. Astor heeft zijn zoon John Jacob Astor, die in het Britsche leger dient, een geschenk gege ven, bestaande uit onroerende goederen te New-York, ter waarde van 7 millioen dol lar. Een aanslag op Morgan. Te New-York is een aanslag gepleegd op» den bankier J. P. Morgan. De aanrander loste twee schoten. Eén kogel drong door de horst en den arm, de andierei kogel ging door de dïjl. De dader werd gearresteerd. De wonden van Morgan schijinen niet van lernstigen aard te zijin. ,Men vermoedt, dat 'de aanrander van Dujtsche afkomst is. Hijl verklaarde bij het verhoor, dat hij alleen wilde, dat Morgan gebruik zou» maken van zijin grooten invloed, opdat er een einde' zou komen pan den oorlog. De aanslag: werd gepleegd in Morgan's zomerwoning Glencove op Long Island. Volgens de beambten, die den moorde naar hadden g'evat, had deze verklaard, dat hij van Duitsche afkomst was en be reid was zijin leven op ,te offeren, ten einde' een einde aan den oorlog te maken. Morg'an, zoo zekle hijl, kon, als hij' slechts wilde, een einde aan den strijd maken. Rij verhoor verklaarde de man, >lat hij persoonlijk niets tegen (Morgan had en niets wenschte dan hem te spreken, teneinde hem te overreden al het moge lijk© te ,doen om ©en einde aan djen| atrijtd tie maken. De man schijnt niet wel hij het hoofd. Naar bericht wordt, heeft hij; ook nog verscheiden schoten gelost, die langs het slachtoffer heen gingen. Volgens nadere mededeelingen, had de aanrander zich Zaterdagochtend per spoor, paar 'G-lencove begeven. Hij huurde een- automobiel, reed naar Morgans huis en schelde aan. Toen. de huisknecht open deed, vroeg hij Morgan te spreken, bewe rende, dat hij een oud vriend van dezen Was. De toegang werd hem geweigerd, waarop hij den revolver trok en dien den huisknecht tegen de miaag zette, dtezei schreeuwde, waarop de man hem op zijl drong en langs heimj heen naar binnen liep. Morgan kwam toen dobr de hall en de indringer loste een schot. Toen dfci man daarop met den rug naar den huis knecht toegekeerd stond, nam deze eaffl, koperen kolenschep van den, haard en sloeg daarmede den misdadiger op het hoofd, te Iaat echter om hem te beletten nog een schot te l'osscn. De huisknecht wierp Izich toen op hem, ontrukte hem zijn wapen en maakte zich, geholpen door de andere bedienden, die op zijn geroep afkwamen, van hem meester. De sheriff en de geneesheer werden per telefoon opgeroepen. ;D|e man werd gearresteerd en naar Glencove gebracht. Hij weigerde alle inlichtingen, wilde zelfs zijn naamj niet opgeven. Een taseh; die de gevangene naar Glencove meegebracht had, is dichi bij M's woning gevonden. Zc" was met dynamiet gevuld Eep logisch gevolg. Algemeen heeft men gemeend, dat als de hoornen tegen insecten besproeid worden, de vo gels een andere woning zouden zoeken. Ook .zij' zouden voor de insectendoodende pap bevreesd zijn. Dr. 'Howard, directeur van het Ameri- kaansch Entomologisch Bureau, heeft nu echter aangetoond, dat de afwezigheid van vogels op dergelijke boomen slechts een gevolg is van het feit, er voor hen niets nreer te halen is. Een 1 ugubere vondst. Bij de herstelling der fundeeringswerken van het gouvernementsgebouw te Luzern vond men een uitgestrekte begraafplaats. Men vermoedt, dat deze vondst 200 jaar oud is. Het werk van Casemir Pfyffer, „Beelden van Luzern" maakt melding, dat het jaar 1611 een zeer ongelukkig tijdperk was; destijds stierven 88 menschen aan de pest ziekte. Het is derhalve niet onmogelijk, dat deze vondst sedert dien tijd dateert. Ook te Bern kwamen bijna gelijktijdig talrijke inwoners aan deze ziekte om. 5390 K. M. „H allo!" De „Elec trical World" vertelt van de voor eenigen tijd in gebruik genomen telefoon verbin ding New-York—Saai Francisco, die dwdrs door de Vereen. Staten gaat, en een lengte) heeft van niet minder dan ,5390 K.M. Deze lijn is dus langer dan hot achtste gedeelte van den aardomtrek. De idjln .gaat van New-York via Pits- biug (624 JOL), Chicago (872 K.M.), Omaha (800 K.M.), Denver (930 K.M.), Salt Lake City (928 K.M.), en vandaar over een afstand van 1230 K.M. naar San Francisco. Merkwaardig is, dat nagenoeg de heele leiding bovengrondsch is; slechts over 16 K.M. loopt een ondergrondsche kabel. Men heeft niet minder dan 130.000 telefoom- pjalen noodig gehad. Langs de leiding kunnen drie gesprekken tegelijk gevoerd worden. In verband met de groote kosten van aanleg, n.l. ,5 millioen gulden, is ihet tarief hoog. De eerste drie minuten kost een gesprek 20,7 dollar, en iedere minuut meer kost 6,75 dollar. BERLIJN, 5 Juli. Op 4 Juli in den morgen hebben de Engelschen beproefd een aanval uit de lucht te doen op steun punten in den bocht van Helgoland en de Noordzee. De poging is mislukt. Onze luchtschepen constateerden reeds bij het aanbreken van den 'dag in de buurt van Terschelling de nadering van Engelsche strijdkrachten, bestaande uit verscheidene moederschepen voor vliegers, geleid door kruisers en torpedojagers. Wij dwongen ze tot den terugtocht. De Engelsche vlie ger, die poogde op te stijgen, werd achter volgd, maar ontkwam door over Hol- landsch grondgebied te vliegen. BERLIJN, 5 Juli. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de Duitsch-Zwit- sersche grens morgen weer wordt open gesteld. ROME, 5 Juli. Vijandelijke aanvallen werden door den vijand ondernomen op het door ons gewonnen terrein op het plateau Kornuke. De vijand heeft 500 ge vangenen in onze handen gelaten en maak te kanonnen en mitrailleuses buit. KONSTANTINOPEL, 5 Juli. Op 2 Juli is bij Ariburnu niets bijzonders voorgeval len. Bij Sedulbahr belette ons vuur het landen van troepen. De vijand leed zware verliezen. Van het andere front is niets te melden. ST. PETERSBURG-, 5 Juli. In de streek van Swali en ten W. van Njemen hadden geen gevechten plaats. Bij Radom zijn wij tot een plaatselijk offensief overgegaan, waarbij wij eenige loopgraven veroverden. O pi 2 lem 3 iJ'uli hadden tusschen de Weich- sel en de Boeg verbitterde gevechten plaats, welke nog voortduren. Onze troe pen eii patrouilles trokken in den nacht van 4 Juli terug op Solotaja Lipa. Op het front van de Dnjester geen verande ring. DEN HAAG. Omtrent den toestand van mr. Troelstra vernemen we, dat gisteren een geneeskundig consult is gehouden. Den patiënt is een paar maanden ab solute rast voorgeschreven. Mr. Troelstra zal in ons land blijven tot het houden van een rustkuur. HAARLEM. Koningin Emma bezocht heden Haarlem, ter bezichtiging van de Tentoonstelling voor oude kunst in het Frans Hals Museum ten bate van 'het .Steuncomité. H. bezocht ook het Her vormde Weeshuis, het Doopsgezinde Weeshuis en de Alaria-stichting. Raak. Een oud ras-echt Joden- maimetje is op Delf shaven het oude pleintje opgcdwaald, waar het standbeeld van Piet Hein staat. Het oude Joden- mannetje is slecht van oogen en kan de verweerde letters op het voetstuk niet meer spellen. Maar een kapitein tel" zee staat met 'n gezelschap ook het stand beeld van den zeeheld te bewonderen. Het Joodje gaat bescheiden op de uni form toe en 'vraagt met sterk Joodsch accent: ,j|Khan u mij .ook scggen, whie dat ferpeelt?" De zeeofficier, die grappig wil zijn voor zijn gezelschap, accentueert Joodsch tp- rag: „Nah, ouwe heer, dat is Piet Hein!" Maar het Joodje goochem, repliceert: „Och mein Heertje, uwé moet mijn nio na doen, maar.-. hem!" en hij wees op het beeld.(Msb.) f on1, te R.-B. Dergelijke berichten ontleenen we aan de groote bladen. Kloetinge. Bij de Vrijdag alhier gehou den vei'kooping ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, van de goe deren, behoorende aan de familie Wolle- man, zijn verkocht: perceelen 1. 2 en 3, 2,0530 H.A. wei land, aan J. M. Straub te Kloetinge, voor f570 per gemet of de hoop f 2982.18; perc. 4 en 5, 3.8130 H.A. bouw- en weiland, J. M. Straub voorn., f595 (f5781.69); perc. 6 en 7, 1.2620 H.A. bouwland.' .1. Ferdi- nandusse, Wemeldinge, f 640 (f 2058.30) perc. 8 en 9 1.1380 H.A. bouwland, Adr. Zandee, Kloetinge, f 685 (f 1986.57); perc. 10, 11 en 12; 1.6880 H.A. bouw- en wei land, onder1- Kloetinge en Kattendijke, H. Straub q.q. te Kloetinge voor f 600 (f2581.03); perc. 13 tot en met 16, 1.4540 H.A. bouwland, J. A. Trimpe Burger Sr., )Kioetinge, f 530 (f 1963.86). Gelegen in de gemeente Kattendijke: perc. 17, 0.5730 H.A. bouwland, L. Do- minicus, Wemeldinge, f670 (f 978.36); perc. 18, 0.4310 H.A. bouwland, L. de Bel te Kattendijke, f661 (f 726.02); perc. 19, 0.9760 H.A. weiland. W. v. d. Linde, te Kattendijke, f375 (f932.72); perc. 20 en 21. Ó.9810 H.A. bouwland, Johs. Zan dee. Kattendijke, f830 (f2075); perc. 22, 0.5950 H.A. bouwland, C. Staal, Katten dijke, f855 (f 1296.45); perc. 23, 0.5540 H.A. bouwland, dezelfde, f 915 (f 1291.82) en perc. 24, 0.5380 H.A. bouwland, de zelfde, f945 (f 1295.63). Gelegen in de gemeente Kapelle: perc. 25, 0.6260 H.A. bouwland, E. Linden- bergh, Wemeldinge, f765 (f 1220.41); perc. 26, 0.5960 H.A. bouwland, M, Paan- we en G. op 't. Hof, Wemeldinge, f 850 (f 1291.02), perc. 27, 0.7860 H.A. bouw- i land, dezelfden voor f 840 f 1682.56), en perc. 28 0.5140 H.A. bouwland, C. Goud, Wemeldinge, f975 (f 1277.13). Te zamen 18.57.80 H.A. voor een - bedrag van f31.420.75. Hoedekenskerke. Door B. en W. dezer gemeente werd heden aanbesteed: het schilderen van de dokterswoning, toren jen torenvaan; in 3 perceelen. Ingeschreven werd door: C. de Broekert te Hoedekens kerke, voor de dokterswoning f 125, den toren f 105, de torenvaan f 16.50; Wed. C. Geus te Kwadendamme, voor de dok terswoning f120, den toren f 102, de toren vaan f 1.5.50; A. Franse, Kwadendamme, voor de dokterswoning f 117. den toren f109, de torenvaan f 19; A. Oele, Hoede kenskerke, voor de 'dokterswoning f114, den toren f 98, de torenvaan f 15. Gegund aan A. Oele te Hoedekenskerke, als laag ste inschrijver. Tholen, 2 Juli 1915. Tarwe f 15.— af 16.haver f a f Wintergerst. f a f -alles per 100 K.G. rogge f 7.50 af 8.—, bruineboonenf a f witteboonen f a f kook- erwten f a f kroonerwten f a f aardappelen f 0.— a f 0.—, alles per H.L., uien f 0.a f 0.per 60 K.G., eieren f 0.a f 5.per 100 stuks, boter f 0.72 V2 per KG. Rotterdam, 5 Juli 1915. Buitenlandsche granen. M,ais. Ameiik. mixed loco f213, oude f 228, La Plata loco f 205 a f 210, witte La Plata loco f 195, gele id. stoomend f 205 a f200, gele Mei—Juni f192, Juli Sept. 186. Eieren. Zeeuwsche f5.75 a f6, Over- maassche f6 a f6.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 656 stuks. Prijls 46 a 48'; a 49 ct. Lichte voor expert 38 a 42 qt. Aardappelen. Zeeuwsche bravo's f 2.75 a f 3, Westlandsche school meesters (zand) f2 a $2.10, idem (klei) fl,7Q a 11.90, Due of Yorks f 1.70 a 11.90, Poters f 1 Tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 300 st. blauw. Telegrafisch W eerbericfet. Naar waarnem ingen in den morgen van 5 Juli medegedeeld door hel Ken. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 765.0 te Ha- paranda, laagste 756.9 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Zwakke tot, matigen wind uit Westelijke richtingen. Meest zwaarbewolkt, behou dens onweer. Droog. Iets koeler. Van 35 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: M. Bakker, geb. Vaane, z.A. P. van Moolenbroek, geb. Louws, z.; M. P. Lampert, geb. Ho- veijn, z.; P. Lamain, geb. Dieleman, z. GOES. Huw. Alk.: 3. Jan Dalebout, 31 j. jm. té Goes en Maalje Verboom, 25 j. jd. te Kloetinge. Geboren: 4, Lauras Jacobus, z. v. An- tonie Picter Bodbijl en Blazina Cornelia Minnaar; - Maria Machelina, d. v. Dignus Cornelis Weezepoel en Adriana Ilengst- mengel. Over de maand Juni. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 6, Francina Elizabeth, d. v. Mattheus Geene en Maria Lokersé; 7, Cornelis, z. v. Lau ras Traas en Francina Knopjes; 15, Pieter- nella, d. v. Marinus Goedegebuure en Pietemella van der Meer; 16, Jacob, z. v. Marinus de Keijzer en Francina van Vlaan deren; 22, Gerredina Frederika, d. v. Ja cobus Hannewijk en Carolina Magdalena Moerman; 28, Elizabeth, d. v. Adriaan van de Guchte en Forra Buteijn. Overleden: 1, Cornelis, 3 mnd., z. v. Adriaan de Koeijer en Jacoba de Visser; 15, Pietemella van der Meer, 35 j., vr. van Marinus Goedegebuure; 26, Maarten Goeree, 65 j., man van Elisabeth Duin- kerke. SERÓ.OSKERKE Bevallen: 4, J. Mesu, geb. Boone, d.; 9, J. Sanderse, geb. Cop- poolse, z. Getrouwd: J. OELE Jr., Werktuigkundig Ingenieur, en C. J. SENF, die, ook namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk on dervonden. Vrijenban (bij Delft), 3 Juli 1915. Heden ontsliep zacht en kalm, in zijn Heer en Heiland, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer CCRNEKS DEKKER Sz., in den ouderdom van ruim 69 jaar. Uit aller naam, Wed. C. DEKKER— Nieuwenhuijse. Wemeldinge, 3 Juli 1915. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden in de Zieken verpleging te Amsterdam, onze innig geliefde Dochter en Zuster SUZANNA, in den jeugdigen leeftijd van 19 jaar. G. DEN HERDER. M. J. DEN HERDER-Boshoff. en Kinderen. Goes, 4 Juli 1915. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer LAURENS MAAS, in den gezegenden ouderdom van bijna 84 jaren. "Uit aller naam, M. P. MAAS—Visser. Kortgene, 3 Juli 1915. Bij dezen betuig ik mijn hartelijken dank aan allen, voor de trouwe huip en zorg, gedurende de ziekte en overlijden van mijn geliefden Echtgenoot onder vonden. In het bijzonder Ds. De Voogd, Dokter Van Iwaarden en de Zuster Diacones. 's-Heer Arendskerke, Juli 1915 De Wed. M. GOEREE. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, van 30 Juni 1915, is GERARDUS HENDRIKUS STENEKER te Vlissingen, ter zake van verkwisting ge steld onder curateele. De Procureur van Verzoeker J. J. HEIJSE. Middelburg, 3 Juli 1915. Die iets verschuldigd mochten zijn aan de nalatenschap van Dr. J. H ZILVER RüPE, vroeger te Oostkapelle, overleden te 's Gravenhage 24 Maart 1915 worden verzocht het verschuldigde te betalen bij den heer A. DE PAGTER, Hoofd der Openbare School aldaar. De erfgename C. G. ZILVER RÜPE. De Geitenfokvereeniging S. N. V. te Biezelinge brengt dank aan de Burgerij van Kapelle en Biezelinge voor hunne milde bijdragen tot het welslagen van de gehouden Tentoonstelling. OP des namiddags te 2 uur, te Nieuwedorp, in de herberg bij Wed. Modderkreeke, voor de erfgen. van den heer Johannes Slabbekoorn, ten overstaan van den notaris PILAAR, van nabij Nieuwedorp, in den Nieuwen West- Kraayertpolder, groot 84 A. 33 c.A. Op gebruik na rooven oogst 1915. Te veilen in 2 perceelen en in massa. Voorts: wassende op het te veilen Bouwland. van een zeer belangrijken De Notaris PILAAR' te Goes zal op das morgens te 9 uur precies en zoo noodig den volgenden dag, voor den heer C. ZUIDWEG, op de door hem be woonde hofstede in de gemeente Wol- phaart8dijk, in den Heerenpolder, tegen contante betaling, als: vos Merrie 11 jaar, vos Merrie 6 jaar, blauwe Ruin 10 jaar, blauwe Merrie 9 jaar, 2 bruine Merrie's 7 jaar, vos Merrie 6 jaar met Veulen, vos Merrie 4 jaar, vosbles Merrie 9 jaar, vosbles Merrie 6 jaar, vos- bles Merrie 11 jaar, vos Merrie 4 jaar ZBS. A 1329, vos Merrie 3 jaar, vos Merrie 3 jaar ZBS. B 623, bruine Merrie 15 jaar met Veulen, zeem liere Merrie 17 jaar,, vos Ruin 18 jaar, vos Merrie 12 jaar, 2 vos-bles Merrie's 2 jaar, bruine Merrie 2 jaar, bruinen Ruin 1 jaar, 2 vos Ruinen l jaar, 2 vos-bles Merrie-Veu- rens, vos-bles Hengstveulen, bruin Hengstveulen. B. als8 baatgevende Melk- koeien, 3 Kalfvaarzen, 11 éénjarige Vaarzen en Ossen, 12 aanhoudkalveren, éénjarigen Stier. en eene partij Kuikens. E. Tentwagen, Tilbury, 9 Menwagens op ijzeren assen, 3 Driewielskarren, Hooihark, gecomb. Tree met Dorsch- machine, Tree met Snij- en Moesmolen, Zaaimachine, Wiedmachine, Chilibreker, Peeënmolen, Baker's Windmolen, De Troyes Windmolen, 3 Rolblokken, 2 Rolsleepers, 6 Sleepers, 19 Ploegen, 20 Eggen, Ketting- •■-y ..-^D egge, 2 Sleepborden, Mol- bord, 2 Basculen en Gewichten, 150 Klaverruiters, 2 Koebakken met Goten, Zwengen, Voorladders, Pongerboomen, Mestplanken, Watervat en Sproeitobben, Vleeschblok, Aardappelgeuler, Zaad- dorschzeil, Kleeden, Zakken en Balen, Landbouw-, Melk- en Stalgereedschap- pen, Harnas, enz. Met den verkoop van het beestiaal wordt te half één uur aangevangen. Er bestaat gelegenheid tot berging van fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden worden nio»1. toegelaten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3