Binnenland. Uit da Provide. Kerknisuws. Onderwijs. Lsöstafsl 1 Ingezonden Stukken. Reclames. Rechtszaken. Gemengd Mieuws. ce" gebracht. Generaal Bailloud nam voor- loopig het bevel over het korps op zich. Vlootactie 3n de Zwarte Zee. In de Zwarte Zee bracht een Rus sische onderzeeër drie stoomschepen, een groote bark en verscheidene schoeners en schuiten tot zinken. Russische torpedobooten bombardeer den Songuldak. Zuid-Afrika en de oorlog. Generaal Smuts maakte bekend, dat de Zuid-Afrikaansche regeering aanbood een contingent vrijwilligers te vormen om in Europa dienst te doen, alsmede een af- deeling zware artillerie. Het antwoord van de Engelsche regee- tring was hij (wachtende. Geen afstanden meer! De Duitsche vlieg-luitenant von Trotha, die bij Rawa Ruska stond, kreeg verlof 0111 naar Beaiijn te fgaan. Echter voor zoo korten tijd, dat hij meestentijds in den trein zou moeten zitten. Hij kreeg toen vergunning z'jjn vliegtuig te gebruiken, daar hij toch ook een dienstboodschap moest overbrengen. Dinsdagmorgen om 'fe uur s teeg hij, jnet een luitenant als medereiziger, van het vliegkamp in Ga- 1 icië op. Eerst ging het op Krakau aan, toen op Breslau, waar zij. om 2 uu)r 's middags landden. Zij hadden nagenoeg 600 K.M. in 53/4 uur afgelegd. De ben- zinevoorraad werd aangevuld en om 4 uur steeg vort Trotha weer op, en be reikte over GörlitzDresdenLeipzig om 7 uur 's avonds het buiten van zijn \\a- der. Den volgenden morgen vloog hij van daar in 1 uur 5 minuten n,aar Johormis- thal bij Berlijn. KJ ver den afstand van 1050 KAL duurde de eigenlijke vlucht fl uur en 50 minuten. Het plan is bij dien terugtocht door de lucht rechtstreeks op Lemberg ai te stevenen. De laatste dagen worden in de Kem pen onophoudelijke oefeningen gehouden met nieuwe mitrailleurs, welke de vorige week uit Duitschland gekomen zijn. (Jok met licht veldgeschut wordt er geoefend. Om het heimelijk passeeren der grenzen tegen te gaan, wordt er op talrijke plaat teen iederen nacht met zoeklichten gewerkt. Van Vrijdag af is de grens weder ge heel voor het verkeer gesloten. Zonder geldige redenen mag tuen zich tussehen het Kempensche Kanaal en de Hollandsche grens niet ophouden. De Tweede Kamer komt bijeen op Dinsdag 13 Juli, 1.30 uur nam. Nieuw oorlogscrediet. Het wetsontwerp betreffende de aan vrage van een nieuw buitengewoon oor logscrediet van 90 mijlioen is Zaterdag bij de Tweede Kamer ingekomen. Levensmiddelen en Veevoeder. Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling en verhooging der begrooting van Landbouw, N. en H. voor 1915, betreffende beschikbaarstelling van levensmiddelen en veevoeder en kosten van tijdelijke Rijksbureaux. Op die begrooting worden nog aangevraagd voor: nadcelig saldo van den aan- en verkoop van Regeeringswege van «graan en meel in .het belang van de volksvoeding en van veevoeder in het belang van den landbouw f 2.500.000, en voor kosten, voortvloeiende uit de ver krijgbaarstelling van Regeeringswege van ongebuikl tarwebrood, ongebuild tarwe meel en roggebrood, tegen verminderde prijzen, f 14.137.500, wegens den aankoop van Regeeringswege van levensmiddelen, welke ter beschikking worden gesteld van het Kon. Nationaal Steuncomité 1914, f200.000, en van tijdelijke Rijksbureau x, ressorteerencle onder het Departement van Landbouw, N. en H. voor de regeling in verband met de tijdsomstandigheden, van den uitvoer f 20.000. totaal f 16.857.500 Een Engelsche vlieger opgepikt. Men seint aan „de Msb." uit IJmuiden: Door den stoomtrawler „Trio", schip per Prieter 't Hart werd Zondagavond te l.lmuiden aangebracht de Engelsche vlieg- officier Bird. Wonende in Westwickham in Kent, die uit een vliegmachine werd op genomen. De berichtgever te IJmuiden van ge noemd bla.d, vernam van''den schipper en den stuurman Kuiper de volgende bijzon derheden De trawler was Zondagmorgen negen uur vissehende rnet prachtig zomerwjeer op 53 graden 45 minuten Noorderbreedte en 4 graden Oosterlengte, terwijl in den geheelem omtrek geen ander schip was te zien. Plotseling kwam een vliegmachine, welke gen Engelsche tweedekker water vliegtuig van zeer groote afmetingen bleek te 'zijtn. naar den trawler toe vloog er eenige malen om yheen en streek) toe achter het schip op het water neer op ongeveer 20 meter afstand. De inzittende officier vroeg^of de schip per hem aan boord wilde nemen en bond na een bevestigd antwoord verkregen te hebben een toegeworpen sleeptros aan. het vliegtuig vast. Hij nam een houwbeitel: en hamer en hakte toen op verschillende) plaatsen gaten in de machine. Vervolgens wierp hij den niet groeten voorraad benzine over de vleugels en kw'aun vervolgens1 op den trawler otvter. Vanaf het dek van den trawler schoot hij met een soort pi stool drie vuurkogels op het vliegtuig; af vermoedelijk om de benzine op d(e. vleugels in brand te schieten en daardoor het zinken te veroorzaken. Alle drie scho ten tuisten echter doel, zoodat hij dién schipper verzocht het vliegtuig in den. grond te willen boren. De .schipper aarzelde omdat hij bevreesd was hierdoor last te krijgen met de Neder- landsche Regjeering, doch stemde later in het verzoek toe, toen de vliegenier hem verzekerde dat hij er geen kwaad mlee kon hébben.. t Om half tieai waren He netten ingehaald en stoomde de trawler op het vliegtuig in dat in minder dan geen tijd in de diepte verdWeen. Schipper 'tHart deelde den officier me de hem naar IJmuiden te zullen brengen omdat hij daar ging markten, waartegen geen bezwaar werd ingebracht, omdat dé officier overtuigd was als" schipbreukeling) beschouwd en daardoor dus niet als on derdaan eener oorlogvoerende mogendheid geïnterneerd te zullen worden. De officier, een jonge man van onge veer vijf-en-twintig jarigen leeftijd, was zeer vriendelijk, voelde zich goed thuis op het schip, bekeek\de vischinrichtingen, doch weigerde op alle door den schipper aan hem gevraagde inlichtingen te ant woorden. Hierdoor is dus niet vastgesteld wal de oorzaak van de daling was, al kan blen- zinegebrek als de oorzaak worden aan genomen. Na binnenkomst te IJmuiden werd de officier bij den positiecommandant ge bracht om, even als schipper 't Hart, en stuurman Kuiper een officieele verklaring van het gebeurde af te leggen. De officier kon zich later vrij bewegen en 'maakte daarvan gebruik om in een hotel van de doorgestane vermoeienissen te gaan uitruisten. l)e directie der Staatsspoor heeft thans bepaald dat voortrein 102 en volg- trein 109 (vertrek Vlissingen 'des morgens 7.10 resp. aankomst Vlissingen 's avonds 11.13), ook gedurende de nieuwe dienst regeling vanaf 5 Juli zullen loopen. Jacht op Waterwild. Door Gedeputeerde Staten is besloten, dat in 1915 de jacht op waterwild wordt geopend op Maandag 19 Juli behalve) in Zeeuwsch-Vlaanderen voor eene strook van 5 K.M. breedte langs de Bel gische grens; in Walcheren voor eene strook van 3 K.M. breedte langs de kust; en in Zuid-Beveland ten oosten van een lijn van af het stoomgemaal van Katteri- düjike tot paal 10 aan den zeedijk ten zuiden van Biezelinge. Middelburg. Op den Seisweg onder Grijpskerke kwam Zaterdagmiddag de 16- jarige P. C. de B. wonende alhier in fbot- sing met een anderen wielrijder, waardoor t'j. te vallen kwam en, zijn arm brak. De, andere wielrijder, die onbekend bleef reed kalm door. De B. (werd. eerst bij een der omwonenden binnengebracht en kon later, naar huis worden gebracht. Onder voorzitterschap van den bur gemeester, den heer P. Damon Tak. is alhier eene commissie gevormd ter 'be vordering van de oprichting van een cur sus voor spelleiders, uitgaande van den Bond voor lichamelijke 'oefening. Be halve de burgemeester hebben zitting in de commissie de heeren C. Hack, secre taris, J. Hage, penningmeester, mr. Joh. Adriaanse, J. Drab.be, (F. S. Eringa, J. C. Gieben, Wi. de Graaf, dr. H. Japikse, J. G. Kijk, dr. D. Schoute, H. Snijders, G. |Weeda en C. D. A. Zimmerman. (Aan de hoofden der scholen is een circulaire gezonden met verzoek deze uit te deelen onder de onderwijzeressen cjn onderwijzers hunner school. In die circulaire wordt er aan herinnerd, dat dit jaar wederom eene subsidie uit 's Rijks kas is verstrekt aan den „Ned. Bond: voor Lichamelijke Opvoeding", de „Ver- eeniging van Gymnastiek-ondervvijzers in Nederland" en het „Ned. Ondelw.-Genoot schap" voor het organiseeren van cur sussen tot vorming van spelleiders onder de onderwijzers en onderwijzeressen der openbare en bijzondere scholen en der openb. en bijz. kweekscholen en normaal lessen. De vorming bestaat in het bekend maken met en het doen uitvoeren van door den Bond officieel vastgestelde sy stematisch geordende spelen en in het langs dezen weg theoretisch en practisch bekwamen voor het geven van leiding bij de oefening van die spelen door de leerlingen Her lagere sch,olen. Aan de cursussen kunnen bovengenoemde onder wijzers en onderwijzeressen gratis deel nemen, terwijl reiskosten derde klasse van cursisten en spelleiders door den bond kunnen worden vergoed. Na afloop van den cursus, die Van (October tot Octo ber twee uur in de week zal plaats héb ben, kunnen de cursusben een verklaring ontvangen, geteekend door het 'centraal en het plaatselijk comité, dat zij den cur sus geregeld gevplgd hebben. Opgave van deelname w(orden zoo spoe dig mogelijk ingewacht bij den secre taris. Nieuwepoortstraat P 195, terwijl Zaterdag 17 Juli, des middags te half 3. eene vergadering jn do sociëteit S.t. Joris wordt gehouden, waarin aan be langhebbenden het doel van den cursus nader uiteen zal worden gezet. Morgen zal alhier een proef wor den genomen met bet toeren van den Singel over eene oppervlakte van 150 M2., namelijk van den Koudekerksohen straatweg (tot de brug bij de Griffioen. Daar de Singel eerst moet worden geveegd en men hierbij hevige stofwolken ver wacht zal niet dit werk (reeds te drie uur jn den nacht worden begonnen, om de omwonenden zoo weinig mogelijk last te veroorzaken. Het teeren wordt uitge voerd door de firma Boesewinkel te Nij megen. Het muziekcorps, dir. dhr. J. Morks, hoopt Vrijdag a.s. een muziekuitvoering op het Molenwater te houden. Goes. Naar wij vernemen komt Maan dag 12 dezer Z. K. H. Prins Hendrik per ijein van 5.09 uur alhier aan, om zich alsdan per auto naar den heer bur gemeester te begeven en aldaar te ver toeven in verband met de vergadering van het „Roode Kruis" in de sociëteit V. 'O. V., welke door Z. K. H. zal wor den bijgewoond. Vlissingen. De stroom van Duitsche fa milies, die, sedert hel vergaan van dé.JLu- sitania", Engeland verlaten en via Vlissin gen -doch naar Duitschland lerugkee- ren, houdt uog dagelijks aan. Van 1 Mei tot en met 30 Juni bedroeg 't aantal Duitsche vluchtelingen, dat mietl de booten der maatschappij ..Zeeland^ aankwam, 3449. V. C. Krabbendijke. Men schrijft ons: Zondag avond te 6 uur nam de Ned. Hervormde Gemeente haar nieuw kerkorgel in gébruik. Dit sierlijk instrument past volkomen bij het nieuwe kerkgebouw. De pastor loei ds. Muller sprak bij deze gelegenheid in het kort over Efeze 5 1820. Hij bracht dank aan den orgelfabrikant ,Dam lui: Leeuwarden voor het geleverde werk, en aan allen, die door hun .bij 1 ragen derï bouw mogelijk hadden gemaakt. Ook den voorzanger, die gedurende liet jaar, dat de gemeente van orgelbegeleiding ver stoken was, een zware taak had, werd een woord van dank gebracht. Het orgel werd bij deze ingebruikneming bespeeld door den lieer Verhagen uit Kruiningen. Ook de heer Dam, de fabrikant, bracht op verdienstelijke wijze eenige stukkien ten gehoore. Oud-Vossemeer. Alhier is het kerkplein rond het gerestaureerde kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente met bieten bezaaid. (Vad.) Renesse. Mej. de Wed'. A. L. de Oude, geboren Koste nse. te Renesse. vierde de zer dagen haar jOlen geboortedag. Gehoor en gezicht laten veel te .vvenschen, maar dij oude dame geniet nog een vrij goede ge zondheid. i Aardenburg. Onder deze gemeente is gistermorgen bij het zwemmen verdronken de 21-jarige L. Lazoen, van Maldeghem, die verblijf hield te Oostburg. Oostdijke. Zaterdag had B. Lagendijk al hier het ongeluk, terwijl hij bezig was met het laden van een voer hooi, dat de wagen omviel. B. kwam terecht op een slootkant en bezeerde zich zoo in de lenden, dat hij per voertuig naar zijn woning moest worden vervoerd. Naar wij vernemen is zijn toestand be vredigend, ofschoon hij nog veel pijn lijdt. Scherpenisse. \lhier zullen 54 gezinnen, samen tellende 289 personen, gebruik ma ken van de gelegenheid tot verstrekking van regeeringsbrood. Maandag 5 Juli a. s. zal daarmee een aanvang gemaakt worden. Het is wel te verwachten dat nog. meer dere personen ziyh zullen aanmelden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemstede, dr. H. F. Ober man te Vlissingen; te ZwartewaaJ, H. .1. Barnouw, cand. te Leiden; te Dwingeloo, G. de Boer te Oldehove: te Heemstede dr. H. Th. Oberman te Vlis singen. (Bedankt voor Rijssen, door J. H. F. Remme te Oud-Beijerland; voor Wester- 3ee door J. Dorp te Veendam. Op de classicale vergaderingen in Zeteland zijn 132 stemmen voor en 73 stemjmien tegen de sclirapping van de weenden „Geest en hoofdzaak" uit de belijdenisformule uitgebracht Gieref. Kerken. Beroepen te Oosterend. Chr. v. d. Vliet te St. Pancras; te Meerkerk, R. Brou wer te Haamstede. Bedankt voor 's Gravenmoer, door P. van Hoven te Krimpen a. d. Lekvoor Waardhuizen, door W. Weener te Via- nenvoor Broek op Langendijk, door R. E. v. ArkeJ te jSoest. Geref. Gemeenten. Beroepen te Tholen, J. Fraanje te Rot terdam. Na des morgens te zijn bevestigd door ds. H. Roëlofsen, van Zeist, deedi gisteravond te 6 uur ds. W. den Hengst, voorheen predikant bij) de Gereformeerde Kerk te Veenendaal, en die jn 1914 uit het verband der Gereformeerde Kerken trad, zijine intrede in de Gereformeerde Gemeente te Amsterdam, met eene leer rede over Zacharia 13 vers 7. Geslaagd te Amsterdam voor het le gedeelte van het artsexamen de héér JT. A. Blok. 'En aan de Vrije Universiteit in de rechten voor ihet candidaats-examlenj de heer H. Dieleman, en voor het doc toraal' de heer C. M. Kogge; en voor het prop. examen godgeleerdheid de heer W. M. Ié Cointre. Aan de Technische Ilooge- school' voor het candidaats-examen schei kundig ingenieur J. Th. W. Bosman, L. iW. Hansen en J. IT. v. d. Have (met lof). En ,aan de Theologische School te Kam pen voor het propaedeutisch examen de heer P. v. Dijk, hoofd eener school' voor Chr. Nationaal' Onderwijs aldaar. Voor het eind-examen lot opleiding voor huis houdster aan de nieuwe huishoudschool1 te Amsterdam slaagden ondjer anderen de dames H. de Koning en L. A A. Non hebei. En voor dat tot opleiding voor hulp in de huishouding mejuffr. L. pauer. (N. R. C.) Geslaagd te Amsterdam op het exa men deurwaarders-ambt de heer G. v. Duin te Zierikzee. Een schat in aarden vaten, door J. A. Wonnser. Eerste serie 1, Van Raalte. - N ij verdal, J. ,E. Bosch. Dit belangrijk werk verschijnt bij Bosch te Nijverdal en wordt een standaardwerk, de uitgave waarvan zijn collogaas hem wél zullen benijden. De druk is groot zeker om vooral de Oude menschen te gerieven, doch des te gemakkelijker zal dan ook de lezing aan de jongeren beval len. De schrijver heeft zich hij de keuze zijner stof moetim beperken, menig tot hier toe onbekend gebleven handschrift of particulier schrijven,, van de groote mannen door hem behandeld werd door hem geraadpleegd, en hij heeft een boeiend geheel verkregen, dat indien dc nu voltooide levensschets van v. Raalte de overige typeert f.eer in den smaak zal vallen. In geen geval echter zullen meer dan zestig afleveringen worden be rekend. Eerst in het derde deel zal de levensbeschrijving van de Cock worden opgenomen. Dit wordt door den schrijver verklaard. De Afscheiding, zegt hij, was niet één groot geheel, maar werd hof. In sommige opzichten was de chronolo gische volgorde niet de historische. In Ulrum begon de scheiding twaalf dagen vroeger dan in Doeveren. Maar in Doe veren ontstond ze onafhankelijk van Ul rum. Meer nog. Scholte was reeds lang piet het denkbeeld |van scheiding ver trouwd. t-oen de Cock er nog niets van wéten wilde. De Cock werd er zijns on danks toe gedrevenScholte ging er toe over zoodra het Hervormd 'Kerkbestuur hem met één vinger aanraakte. Dat zat niet zoozeer in verscheidenheid van ka rakter van die heide mannen, dan wel in diepingrijpend verschil van kerkrechtelijk standpunt. Zoo werd de Afscheiding twee ling geboren. De Afscheiding ontstond on voorbereid. Dat is haar menschelijke zwakheid, maar tevens haar goddelijke kracht. Wie zóó de Afscheiding beziet is waar dig haar te beschrijven. En wanneer deze schrijver dan nog bloedverwant is van de Van Velzens en .Wormsers uit dien tijd. bevriend met de- kinderen en klein kinderen der De Cocks en Brummelkamps, door 'tal van geërfde manuscripten he kend is met de Gezelle Meerburgs, Srhol- te's en Van Raalte's dier dagen, dnu geniet hij het dubbele vertrouwen; en den dank van alle Gereformeerden, dat hij nu eindelijk behalve op eerstgenoem- den, ook eens op laatstgenoemden liet volLe licht vallen liet, waardoor de Af scheiding haar volle Geschiedenis ver krijgt. De Vriend des Huizes. Deze be kende Neerbos.se he Vriend, afl. 7, begint met een photo „Zomermorgen", verhaalt weder 'van Johs. Huss (verbrand 6 Juli Pu 4 eeuwen geleden); van mr. v. Svvin- deren den Groningschem rechtsgeleerde, jubilee rende 15 Juni j.l.; geeft een fraaie oliéverf-Wandschilderij „De oude visscher aan den arbeid'''; vervolgt do "belangrijkfc reeks Funeral'ia, het onderhoudend Maandoverzicht, de bekende vervolgver halen; en besluit met de pakkende „Kin derrubriek". De Hai p. Maandblad ter Bevordering van de Toonkunst onder de Christenen in Nederland. In het Juli-nummer komt een artikel voor over den oorsprong van het naspe len. 'De schrijver vertelt, dat het orgel spel, dat mr nog na het eindigen der godsdienstoefening in onze kerken plaals heeft, evenals de orgel-concerten, niet an ders js dan <een gevolg \;an een oude zonderlinge inrichting, waarbij aan het kerkorgel een kerkelijk gebruik ontzegd en alleen een burgerlijk gebruik weid toegekend. Verder bevat dit nummer een leuk briefje van Frits en een paar kanttee- kemjngen van 'n inzender op een van zijn vorige brieven. Onder het pseudoniem „Orgelbouwer" komt zich een nieuwe me dewerker aandienen, die een verhande ling zal geven over de verschillende sy stemen bij den houw van het orgel toe gepast. Verder lezen we nog, hoe men in de XlVde eeuw een orgel transporteerde. Als bijlage van dit nummer ontvangen de lezers „Gebed", woorden van Luther, muziek van F.' Pijlman. 'De tékst, die we hieronder afdrukken, is hijzonder ge schikt voor de tijden, die wij thans bele ven. Geef Gij ons vrede. God en Héér, Genadig te allen tijde. Geen oorlogsmacht, geen krijgsgeweer iGaat zoo voor ons ten strijidie Dan Gij, ooze God, almachtig. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Do Staf heeft naar ik verneem, gisteren Zondag aan de leden van de Socië teit V. O. V. in Goes een concert aan geboden. De Zondagavond werd misbruikt voor de kunst. Daartoe zijn er Zondag avond om kwart voor zes met den trein een 20 of 22-tal muzikanten meegekomen, die onverwachts voor de oogen der bur gera stonden en inkwartiering vroegen, want de burgemeester had daartoe vergunning gegevenIk vraag mij af: wie geeft den Burgemeester het recht om aan burgers van Goes militairen onder hun dak te sturen onverwachts en op Zondagavond nog al ter inkwartiering, niet voor het landsbelang, maar voor een sociëteitsfnif, en waarvoor deze burgers twee heele dubbeltjes krijgen als vergoeding. Ik vind dat ongehoord. En acht het noodig dil publiek le maken ter waar schuwing. Met dank voor de plaatsing. Een Lezer. Goes, 5 Juli 1915. Baad van Beroep (Ongevallenverzekexingi In de lieden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uitspraak plaats in zake H. J. V. te Vlissingen. waarbijl de beslissing van de Rijksverzekeringsbank werd vernietigd en aan klager weid toegekend genees- en heelkundige behandeling. De beslissing der Rijksverzekeringsbank werd bevestigd en aan klagers de vorde ring ontzegd in zake de maatschappij! J. H. v. d. V. jen F. D. Middelburg, \V. loohtgenoote van P. W„ Gapinge, P. K., Krabbendijke, F,, v. d. V., wed. Th. d. K., Biiezelingen, P. M., Icrsteke>, A. B., Grijpskerke. Ongelukken. In den Amstel te Amsterdam is bij het stekeltjesvangen een 6-jarige knaap in hef water gevallen eni verdronken. In, de IJsel is het Irjk gevonden van een 14-jarig meisje, dat in December 191'4 te IVijhe is verdron ken. De derde en laatste aangetaste nekkramppatiënt te Harderwijk i,s over leden. Zaterdagavond is een jongen van een motorboot in het water van de Oudezijdskolk te Amsterdam gevallen en verdronken. In dezelfde buurt raakte eeni ge uren later een 19-jarig jongr.iensch, die op een brugleuning had gezeten, in de Oudezijdskolk te water. Na geruimen tijd dreggen werd zijn lijk opgehaald en in een mand vervoerd. - - Te Leeuwen zijn twee jongens van 11 jaar, tweelingen, bij' het zwemmen in de Waal vei dronken. Te Nieuw-Pekeia is Zaterdagavond het vijfjarige jongetje van den slager K. Smit in het kanaal verdronken. Een voerman te Rhenen is van een hooiwagen gevallen en Zaterdag aan de gevolgen overleden. Een oude vrouw, die Zaterdagavond in Den Haag door een auto aangereden en aan de borst en het hoofd verwond werd, is in het gemeente-ziekenhuis aldaar over leden. Te Wormerveer is een 4-jarig kind in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. In Roosendaal vertoeven nog onge veer 2000 Belgische vluchtelingen. L a n d e 1 ij k e eenvoud. Te Schildwolde brak een felle brand uit jn de bakkerij van C. N- Gelukkig, zoo lezen we in de „Prov. Gr. Git.", was het blad stil. zoodat de belendende' peroeelen geen' gevaar liepen. Daarom, zoo vervolgt het bericht, en omdat jer van het gebouw niets te redden viel', is dé brandspuit niet ge haald. Inmiddels brandde het huis tot den erond af en verbrandde 'de gebeele inboe del, Waarvan verzekeringsmaatschappijen) de schade mogen dragen. Ongeluk op h et s s. „Sunni- va". Men meldt uit IJmuidenZaterdag avond is 3n het uitgaande stoomschip „Sunniva", nab'ijl Buitenhuizen, het slik- deksel gesprongen. Daarbij! wérden een machinist en een stoker ernstig en een andere stoker licht gewond. De R 'ide- eersten werden per sleepboot naar IJmui den gebracht en in het Roode Kruis-gc- bouw «pronomen. Het -doomschip zelf werd door een sleepboot 'naar IJmuiden gesleept, Waar het thans ligt te repareeren. Verkiezingskoorts. Een dezer avonden werd, naar de ,,L. K." meldt, de landbouwer B. uit Boeket op ,den openbaron weg alhier achtervolgd en ge dreigd met een mes. Van dit feit wordt verdacht een raadslid alhier, thans aan de beurt van aftreding. .Van dit gevaf is bij de justitie aangifte gedaan. Spoorwegongeluk te Ra- nier. Bij Ranier is Zaterdagmorgen een heele trein van de Chicago-Milwaukee and St. Paul Railroad, op één wagon na, door een brug gezakt. Bij' dit spoorwegongeluk zijla 3 personen gedood en 40 gewond. Vergeten. De S.D.A.P. te Purme- rend had onlangs tot candidaat voor den gemeenteraad te Purnierend gesteld den heer G. Edel. De lijst voor de officieele candidaatstelling was Van de noodige handteekeningen voorzien, doch de partij genoot, belast met de indiening der lijst aan den burgemeester, vergat dit, zoo dat de S.D.A.P. thans kan toezien. Gok te Lonneker had de S.D.A.P. een dergelijken tegenslag, zoodat de twee anti revolutionaire candidaten, aftredende raadsleden, herkozen werden verklaard.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2