Reclames Waterzucht. GEBED OM VREDE. Binnenland. Uit de Provincie. Onderwijs. ramp bekend te maken, die niet tot eer strekten van de reederij, noch tot eer van de iBritsehe (Admiraliteit". De voorzitter, lord Mersey, vroeg nu aan getuige of deze van plan was ge weest, om, indien hij geld had gekregen, zijn' mond te houden. (Neen zei getuige ik zou toch hebben gesproken, 't Spijt mij merkte nu lord Mersey op «r- maar ik geloof u niet. Maiichal werd wel boes, maai' Mersey bleef erbij dat hij den ander voor een leu genaar hield De gezagvoerder van de Lusitania weid door den president nog eens pertinent ondervraagd over de quaestie of er Cana- üeesche troepen aan boord waren ge weest. „Niet een" was 'tmet beslistheid gegeven antwoord van kapitein Turner. (N. R. Crt.) Korte Oorlogsberichten. AVEENEN, 2 Juli. Het staf-communiqué meldt 'hedenmiddag: Na verbitterde ge vechten, die verscheidene dagten duurden, wierpen de verbonden troepen van het v. Linsingen-leger de Russen uit de zeer sterke" Guita-Lipa-stelling beneden Firle jow. De vijand, die in Oostelijke richting terugtrekt en op het geheele front achter volgd wordt, leed andermaal zware ver liezen; 7765 man werden bij! deze ge vechten gevangen genomen, 18 machine geweren buitgemaakt. Aan de Dnjes-ter is niets bijlzonders gebeurd. In Russisch Polen vechten de verbon- dien troepen tusschen de Weichsel en den Bug tegen sterke Russische troepen machten bij de Por en aan de Wyznica. Overal vielen onze legers aan. Westelijk van de AVeichsel vielen onze troepen de vijandelijke stellingen bij Tar- low aan. Om vijf uur in den namiddag werd een isteunpunt ten Noorden van deze plaats stormender hand gtenomen; in de avonduren werkte de rest van het aanvals front zich vooruit tot op stormafstand. Des nachts braken wij. in de Russische Stelling. De vijand trok vluchtende terug. Rij de vervolging werd Jozefow (AVeichsel) genomen. Ook wierden de Russen uit hun stel lingen ten Zuid-Oosten van Sjenno ge worpen, daarbij1 zijn 700 gevangenen ge maakt. Slecht weer. Van den stilstand op het Zuidelijk oorlogstooneel wordt de volgende verklaring gegeven: In alle gevallen wordt de schuld ge weten aan het slechte weer, waartegen geen kruid gewassen is; de soldaten in het veld zouden zich beter tegen kogels en granaten kunnen 'beveiligen als tegen den regen. AVel is waar haalt men voor beelden aan, waar het slechte weder de operatiën zelfs begunstigd zou hebben. Aan de Isonzo is het echter anders ge steld, daar worden de operatiën ten ge volge van de overstroomingen absoluut onmogelijk gemaakt want in de onbegaan bare bergstreken waar de Italiaansche troepen strijden, .vormen de stortregens ware meren; de rivieren vernielen de straatwegen en bermen, overstroomen de loopgraven, hinderen de bewegingen van mensch, dier en voertuigen. Een Engelsche torpedoja ger beschadigd. Uit Londen. De torpedojager „Lightning" is op de Oost kust door een mijn of torpedo getroffen en nu in de haven. Veertien leden der bemanning worden vermist. De „Lightning" is een verouderd schip van 320 ton, in 1893 gebouwd. De toestand in Mexico. Een bericht uit Puebla d.d. 25 Juni meldt: De gevechten om hel bezit van de stad Mexico duren sedert 8 dagen voort tus schen de troepen van generaal Carranza en die van Zapata. 1 Generaal Gonzales rukte aan het hoofd van het leger der constitutionalisten van 30000 man op van Puebla naar de hoofd stad. Hij ontmoette verwoeden tegenstand van het leger van generaal Zapata en van de burgers, die barricaden opwierpen toen hij de stad naderde. De constitutionalisten drongen door tot in de omstreken van de voorstad Locho- mil'co, in de hoop de waterwerken in bezit te kunnen nemen. Gemeld wordt echter, dat zij onder zware verliezen werden teruggeslagen. Een Lloyds-telegram uit Crowhead meldt: De Engelsche schoener „L. C. To wer" (518 ton) van Parrsboro naar New port is getorpedeerd. Een boot met 9 le den der bemanning is door een trawlter opgepikt en gisteren te Crookhaven aan wal gezet. Del'andstorminOostenrijlk. De op 15 Juli vastgestelde datum van in lijving voor Oostenrijkse he landstormplich- tigen, geboren tusschen 1878 en 1886 en bij de onlangs gehouden keuring ge schikt bevonden, is tot 16 Augustus ver schoven. Deze maatregel zal er ongetwijfeld toe leiden, het binnenhalen vari den oogst van dit jaar te verzekeren. Amerikaanse he schepen en Duitsche onderzeeërs. De „Daily Mail" verneemt uit New-York, dat, ge heel afgescheiden van mogelijke gevolgen ten aanzien der verhoudingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland, het doen zinken van de „Armenian" daar be schouwd wordt als een begin van een reeks wel overlegde aanvallen op sche pen die oorlogsmunitie vervoeren van Amerika naar de Verbondenen. Sensationeele verhalen doen de ronde, dat de Duitschers een geheime basis door il nik booten hebben ingericht op een eiland bij de kust aan de Maine, van waar zij in staat zijn alle schepen te torpedeoren die Amerika verlaten. Bericht wordt, dat een aantal schijnbaar onschuldige berichten die echter belang rijke mededeelingen bevatten, voor de actie van onderzeeërs en verzonden werden uit Sayville, thans in het bezit zijn van da regeering. De bladen zeggen, dat de regee ring voornemens is zich meester te maken van liet station dat werkt voor rekening der Duitsche eigenaars. Bij Ide. grensplaats Bocholt hebben de invalide militairen op een groot terrein een veldvesting en loopgraven aangelegd om het publiek een aanschouwelijke voor stelling te geven van de wijze waarop de tegenwoordige oorlog wordt gevoerd. Als gevolg van den oorlog zal tus schen Judea en Galilea een spoorwegver binding tot stand komen. Aanmaak van munitie. In het Hoogerhuis heeft het wetsontwerp betref fende den aanmaak van munitie alle in stanties doorloopen; het wetsontwerp was reeds Vrijdagavond van kracht. Lord Curzon deelde mede, dat zich 46.000 per sonen in de eerste week hebben aange meld om te werk gesteld te worden voor den aanmaak van munitie. Een ino ord. De Indische regeering meldt, dat twee inlandsche soldaten te Hansi (Bengalen) amok maakten en drie Britsche (officieren en een onderofficier doodden. Een andere officier en een onder officier werden gewond. De soldaten wer den vervolgd en neergeschoten door man schappen van hun eigen regiment, het geen werd aangevoerd door twee Britsche officieren. .Beide mannen waren ontoe rekenbaar. Geen hunner kameraden was bij het geval betrokken. De nieren filtreeren de afgewerkte stof fen en het overtollige water uit het bloed. AVanneer zij door verzwakking of ziekte hiertoe niet in staat zijd, blijft het water in het lichaam achter, hetgeen ook dikwijls merkbaar is aan de geringe hoeveelheid urine, die geloosd wordt. Dit heeft tevens ten gevolge, dat de afscheiding van andere schadelijke stoffen wordt tegengegaan en deze schadelijke stoffen oefenen een dus- danigen invloed uit op de wanden der bloedvaten, dat deze het water doorlaten. Het zal zich dan J)ij voorkeur daar ver zamelen, waar het den minsten tegenstand ondervindt, dus in de holle plaatsen onder de huid, als onder de oogleden, in de pol sen, enkels, voeten, enz., waar zwellingen gevormd worden. Als men met den vin ger oj> deze zwellingen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zichtbaar en de zwel lingen voelen week en papperig aan. Bovenstaand verschijnsel is niet .zelden een der eerste verschijnselen van een nier aandoening. Bijl veronachtzaming ervan kan het water zich verder ophoopen in de beenen, de huikholte, de borstholte, en het hart bereiken met noodlottige ge volgen. Behandelt dus uw nieren bijtijds, zoodat de waterzucht zich niet kan uitbreiden, maar in haar oorsprong aangetast wordt. Foster's Rugpijh Nieren Pillen hergeven aan de nieren haar .gezondheid en stellen haar in staat om het overtollige water volkomen af te voeren. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of L f 10.voor zes doo- zen- Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren Pi'*en> weigert elke doos, die niet dj voorzien is van neven- staand handelsmerk. Bloemen bloeien in de dreven, Maai- w,at ons de zomer biedt, AVat hij uit zijn schat mag geven Ach, den vrede 'gaf hij niet. U Prijkt de gaard' met duizend kleuren, Zingt in 't Woud de nachtegaal Menig moeder moet betreuren 'tKind geveld door 'svijands staal. Vlecht oranje- en myrtenbloesem; Tot een bruidskroon voor de maagd! Adh, hoe menig maagdenboezem Die bij 'tgraf des dierb'ren klaagt! Heere God, verhoor de bede. Die bet zuchtend menschdom slaakt. Geef ons. Vader, geef ons vrede Eer ons herfst en winter naakt. A. van der Homp Izn. (1855.) (Amsterdammer.) De Militieraad lichting 1916 'zal z'n tweede zitting ope nen op Maandag 12 Juli. Kader landstorm. De opperbevelhebber van land- e i zee macht heeft bepaald, dat van het kader van den landstorm en van de oudste landweerlichting, dat voor oefening ter beschikking was gesteld van stellingcom mandanten en territoriale bevelhebbers, alleen de onderofficieren der infanterie voor dat doel beschikbaar blijven, terwijl de onderofficieren van andere wapens en de korporaals alleen voor dat doel zullen worden aangewezen, wanneer zij hiertoe geschikt en genegen zijn. De overigen zullen, evenals de soldaten der oudste landweerlichting op 15 Alei j.L, met tijdelijk verlof worden gezonden. „Avp." Uitbreiding Landstorm. Het afdeelingsverslag der Tweede Ka mer over het wetsontwerp tot nadere uitbreiding van den landstorm bevat de algemeene klacht, dat de strekking nie mand volkomen duidelijk is en het con stateert, dat in b re ede kringen ongerust heid is ontstaan door het verwekken der meening, dat alle geschikte personen be neden de 40 jaar, die niet in militairen dienst zijn, binnenkort zullen worden in gelijfd. Tal van leden verklaarden zich tnet maatregelen van zoo verre strek king niet te kunnen vereenigen. Yerscheidenen wenschten het plan tot legeruitbreiding eerst te toetsen aan de uitvoerbaarheid en zagen in indiening van het voorstel slechts den wensch der Regeering -pm tegemoet tc komen aan de beweging voor algemeenen oefenplicht. De voorgestelde bepalingen toch. komen In werkelijkheid neer op invoering van algemeenen oefen- en dienstplicht, met terugwerkende kracht. Door verschillende andere Jeden werd, hoewel met eenige reserve, de legerver- sterking, die het ontwerp wil, verdedigd onder vooropstelling van hun oordeel echter, d,at het ontwerp Slechts betrekking heeft op den tijd gedurende welken mili tie en landweer gemobiliseerd zijn. Verscheidene leden, die tegen invoering van den algemeenen oefenplicht waren en voor zoover het ontwerp daartoe leidt, zich er dan ook niet mee konden vereeni gen, verklaarden met een denkbeeld van beperkter strekking te kunnen medegaan. L i c h t i n g 19 1 6. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de militieplichtigen voor de lichting 1916 alsnog vóór 10 dezer hun wenschem met betrekking tot de inlijving bij een be paald korps of bij de zeemilitie kunnen kenbaar maken bij den burgemeester dei- gemeente. waar zij voor de militie zijn ingeschreven. De Eerste Kamer komt Dinsdag' 6 Juli 8.33 u. nam. in ver gadering liijeen. E n g e 1 a n ds verbod van u i t- voe r. In „De Middenstandsbond" roept do heer J. S. Meuwsen zijn lezers op om hun aandacht te schenken aan „de maat regelen door de Engelsche Regeerinjg genomen betreffende het verbod van uit voer van Engeland naar Nederland van alle artikelen, tenzij deze zijn geconsig neerd aan de Nederlandsche Overzeesche Trustmaatschappij, kortweg genaamd N. O. T. „Zonder ons te willen mengen in de bedoelingen der Engelsche 'Regeering om haai' eigen handel aan zulke belemme rende bepalingen te onderwerpen, moenen Wij toch goed te doen er op te wijzen, dat er tal van Engelsche artikelen zijn, welke buiten deze bepalingen kunnen vallen, omdat die artikelen in Engeland voorzien worden van eigen Engelsch fabrieksmerk en handelsmerk van den Nederlandscben détailverkooper met diens adres, en niet meer uitgevoerd kunnen worden. „Indien deze artikelen vrijgesteld wer den van de bovenbedoelde N. O. T.-con signatie, zou reeds veel voor den Mid denstand gewonnen zijnzonder dat het doel' van het Engelsche uitvoerverbod overtreden zou kunnen worden." Schietoefeningen. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., ter standplaats Middelburg, heeft de navolgende 'verordening vastgesteld: Artikel 1. Op AV oensdag, den 7en Juli 1 9 1 5, en zoo noodig volgende da gen, alsmede op Woensdag, den 1 4 e n Juli 1915, en zoo noodig vol gende dagen, zullen op de AVesterschelde nabij Bath schietoefeningen gehou den worden, gedurende welke het verbo den is, zich te bevinden: a. bij de oefening, op 7 Juli 1915 en zoo noodig volgende dagen: in het gebied, begrensd door de lijn ,,lichten-Bath-in-één", de lijn „lichten-Rilland-in-één" en den boog van een cirkel' met een straal van 4000 Al. en het Zuidelijke licht van Rilland als middelpunt, b. bij de oefening op 14 Juli 1915 en zoo noodig volgende dagen in bet gebied, begrensd, door de lijn „haven Bath (niet inbegrepen) Weste lijke rijksgrenspaal op de schorren ten Zuiden van het Ossendrechtsohe gat", de lijn „pi. 0 op den £uid-oostelijken dijik van den Eersten-Bathpokler AVest- uiteinde van den Oost-AVestl'oopenden dijk in den Anna-Mariapolder" en de lijn op 4000 M. afstand van Z. O. dijk van den Eersten-Bathp older, atsiftede in het gedeelte van den Anna- Anna-Mariapolder ten Zuiden van voor noemden O. AV. loopenden dijk. Artikel' 2. AVanneer schiet oefeningen ge houden worden, zal een roode vlag ge plaatst zijn op het huis van den Ont vanger te Bath, alsmede in den Anna- Mariapolder en op ter waarschuwing zich in de AVesterschelde bevindende schepen. Artikel 3. Overtreding van deze veror dening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een-e maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. AV aars c h u w i n g. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz.» waarschuwt een ieder tegen hel aan raken van niet gesprongen artillerie-pro jectielen, zijnde zulks LEVENSGEALAAR- LIJK. Van het. vinden van dergelijke projec tielen moet onmiddellijk kennis gegeven worden aan den Burgemeester tec plaatse of den Rositie-commandant te Bath. Schijven, Vlaggen, overblijfselen van ge sprongen projectielen zijn Rijkseigendom- men, waarvan liet ontvreemden strafbaar is volgens de AVet. Middelburg, 2 Juli 1915. De Territoriale Bevelhebber voornoemd. BROCX. Middelburg. Toen gisterenavond te onge veer acht. uur de tram de Markt alhier opreed, draaide juist een auto, bestuurd door een matroos en waarin als passagier een luitenant ter zee gezeten was, de Pottenmarkt op. Eene botsing was onver mijdelijk, de auto werd aangereden en tegen den stoep van hel huis van den heer Greenewegen aangeduwd, waardoor zij deerlijk gehavend werd, o. a. was het rechter achterwiel geheel gebroken. De beide inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto werd met een paard wegge trokken naar de garage van den heer AY'ijbenburg in de Langedelft,. (Bij den dienst der directe belastingen is de rijksklerk R. AV. Bazen te Ylis- singen aangewezen voor de tijdelijke waar neming van het kantoor te Oosterwolde. Verplaatst de kommies 3e klasse .Al. J. Geuze van Terneuizen naar Goirle. Ingekomen bij het 'Steuncomité te Middelburg sedert de vorige opgave van: .Mevrouw K. (2e gift) i' 100; Post- en Te legraafpersoneel Middelburg en omstre ken f41.50 Teekenbeanibten. controleurs, bazen en onderhazen N.A'. „Vitrite AYorks" Ltd. f29.47V2; dhr. H„ inkwartierings- geld f2; AA'ekelijksche gift Al ad me. B.D. frs. f15; AA'ekelijksche bijdragen, week van 24 Juni f 163.95. (A'oor de 46e uitkeering was noodig f 412.80. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Soes. Bij beschikking van den Alinister van Justitie is aan de heer P. J. A. Adriani .op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van plaats vervangend lid der Kamer van Toezicht over de notarissen te Aliddelburg, -en is benoemd tot plaats vervangend lid der ge melde Kamer van Toezicht de heer P. Van der Brugge, inspecteur der registratie eh domeinen te Goes. De Gemeenteraadsverkie zing. De '(lib.) „Aliddelb. Courant" be spreekt onze (aanstaande gemeenteraads verkiezing aldus: ,,ln Goes liep het ook mar. Ook daar is getracht den Godsvrede te bewaren. Maar inplaats daarvan beeft, men twaalf eandidaten voor vier plaatsen gekregen. Het waren hier de soc.-democraten die alle vredesillusiën verstoorden. Er treden daar periodiek af drie vrij zinnigen (de heeren I. D. Fransen v. d. Putte, AV. Kakebeeke en Job. Pilaar), en één lantirev. (de heer J. Donner). Alaar bovendien is er één, later te ver vullen, vacature door 'het bedanken van den heer AAL Temperman, ook vrijzin nig. Toen zeiden de soc.-democratengeef ons dien vrijen zetel-Temperman en we zullen de periodiek aftredenden niet bestrijden.- Neen, zeiden de andere partijen, daar kom je nog niet voor in aanmerking. Dan verbreken jullie den Godsvrede, was de kwajongensach tige logica der soc.-democraten. Alaar met dat al was toen de strijd onvermijdelijk, en bij strekte zich weldra uit over de geheele linie. In het vrijzinnige kamp is het toen echter nog al zonderling geloopen. De vrijz. kiesvereeniging „A'ooruitgang" be gon met een volledige lijst: ze stelde de aftredende heeren Fransen van de Putte en Kakebeeke weer candidaat, liet met 17 tegen 7 stemmen den heer Pilaar vallen tegenover een nieuwen candidaat, den heer Ross, stelde den heer Thiery voor de vacature-Temperman en den heer Wilton van Reede voor den zetel Donner, voor 't geval men rechts den 'Godsvrede niet wilde handhaven, wat niet gebeurde. Alaar toen kwamen de bedankjes. De heeren Ross en Wilton van Reede deel den mee geen candidatuur te kunnen aanvaarden. De heer Thierv, die oor spronkelijk was aangewezen voor de nog te komen verkiezing, in den "zetel- Temperman, meende voor de periodieke verkiezing geen candidatuur te kunnen aannemen. Te elfder ure vond de kies vereeniging dr. D. AIol bereid. Zij had dus drie eandidaten voor de drie vrijz. zetels. 'Maar er kwam nog een vi-erde bij, want de door de kiesvereeniging op zij geschoven heer Pilaar, werd door twee' groepen kiezers candidaat ge steld. Alleen reeds deze opsomming van feiten geeft den indruk dat hier aan vrijzinnige zijde een reeks persoonlijke kwesties hebben meegeteld, die al heel weinig plaats laten voor principieele beschouwingen. En we vreezen dat ook liier die geschillen links zullen 'leiden tot een onbedoelde vermeerdering van de stemmen op de vier eandidaten door de coalitie .gesteld, n.l. twee anti-ree., één chr.-hist. <cn één kath." Juist, aan liberale zijde hebben een reeks persoonlijke kwesties roet in heft eten gegooid. Reden te meer voor de reehtsche kie zers om zich straks bij de stembus stipt principieel te gedragen, d.w.z. hun stem uittebrengen op de vier reehtsche eandi daten. Geen persoonlijkheden beletten ons die principieele houding ten einde toe te be waren. Vlissingen. In de Vrijdagmiddag sehou tien .vergadering van den gemeenteraad werden nog de volgende voorstellen van B. en AAbehandeld. Dat lot wijziging vao de verordening op de belasting op het gebruik van openbare gemeentegrond, welke met enkele amendementen bewerkt, werd aangenomen. Besloten werd tot ver koop van 1757 Al2, grond aan de tinfabriek en tót koop van die fabriek van 99 Al2. Het besluit tot het aangaan van eene geldleening, groot f 50.000. werd gewijzigd, zoadat ze nu kan worden aangegaan hij het Kroondomein tegen 5(4 pC-t. Na vrij- langdurige discussie werd het voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek om ra ad s i nede werk i nv voor het verkrijgen van vergunning voor de Nederlandsche loodsensociëteit teruggezon den aan B. en AAL om alsnog advies van den commissaris Van politie in te winnen. - Het bericht, als zou het voornemen bestaan den dienst van de maatschappij „Zeeland" binnenkort tijdelijk naar den Hoek van Holland te verplaatsen, is geheel uit de lucht 'gegrepen.t VI. Ct. Kloetinge. Als bijzonderheid kan wor den gemeld, dat in deze gemeente, tellende ruim 1600 zielen, in de maanden April, Alei en Juni geen enkel sterfgeval is voorgekomen. Ovezand. Gisteren vergaderde de raad. Present alle leden en de secretaris. De gemeenterekening voor 1914 werd onder zocht en voorloopig vastgesteld in ont vang op f 13360.63Vs en in uitgaaf op f 12542.83; alzoo niet een goed slot van f 817.801/2- Nog wordt besloten de kermis dit jaar niet te laten doorgaan door de tijdsomstandigheden. Ellewoutsdijk. Herbenoemd tot burge meester dezer gemeente de hew E A. v. d. Bé uit, gemeen te -sec reta ri s lerseke. De Raad van State heefi het besluit van den gemeenteraad van 29 Oct. 1.1. i(tot opheffing van Duitsche en Engelsche lessen) niet goedgekeurd Gelijk men zich herinneren zal hadden ook Ged. Staten dit besluit afgekeurd en was de. Raad met algemeene stemmen in hooger beroep gegaan. Coiijnsplaat. Gisteren is door het be stuur van den Nieuw-Noord-Beveland- poltler tot bode benoemd de heer C. Schriel'. Aagtekerke. Herbenoemd tot burgemees ter dezer gemeente de heer J. de Visser. Domburg. In de eergisteren te 's-Gra- venhage gehouden algemeene vergadering van de Ned. Vereen, voor Armenzorg en Weldadigheid is tot bestuurslid gekozen de heer J. H. Blum alhier. Zierikzee. Het Waterleiding-Comité voor Schouwen-Duiveland heeft van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken bericht ont vangen, idat de rijksbijdrage ad f 5400 in de kosten voor het opmaken van een definitief plan der waterleiding voor deze streek is toegestaan, alsmede dat door den Alinister het maken van bedoeld plan is opgedragen aan het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening. Z. N. Sas van Geilt. A'an 10 Juli af zal de Spoorwegmaatschappij, die vroeger de lijri Gent—Terneuizen exploiteerde, het traject TerneuzenSas van Gent in gebruik ne men, terwijl de Duitsche overheid het. traject Sas van GentSelzaete zal expioi- teeren. Midd. 't. Karkmeuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zierikzee. G. AA Mel- chers te Almelo; te Oldebroek, J. F. Remnie te Oud-Beijerland. Middeiburg. (Verbetering). Class verg. Het'voorstel van de Confessioneele A'er. om de class, vergadering in haar rech ten te herstellen werd aangenomen met 8 stemmen te ge 11. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac. wijlen HL Veder), J. C. Rullmann te Utrecht en .T. Thijs te Hattem. Met algemeene stemmen is toegela ten tot den Dienst des AVoords en der Sacramenten bij de Geref. Kerken, na ge houden peremptoir examen door de clas sis Axel, H. Brouwer H.Mzn., beroepen te Schoondijke. De bevestiging heeft plaats door ds. J. Douma te Watergraafsmeer op 1 'Aug. a.s. en de intrede op dienzelfden dag. 'Geref. Gemeenten. [Beroepen te Leiden. G. H. Kersten te- lerseke. Axel. De heer P. van Vliet, hoofd der Christelijke school alhier, heeft tegen 1 November ontslag uit zijn betrekking ge vraagd. Te Leiden slaagde op het eindexa men voor den Nederl.-Indischen admini stratieven dienst de heer Jan AHaart, van van Harlingen. Unie-collecte. Het Bestuur «1 *r Unie „Een School met den Bijbel" kon digt de Collecte aan, welke zioovcel mo gelijk in de week'.van 3 Augustus zal gehouden worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2