Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. De heer Dekker sluit zich hierbij aan. R. en VV.'s voorstel1' heeft op spr. een komischen indruk gemaakt. Spir. Zal nooit de gedachte van aen heer "Risch steunen, ook al erkent hij dat er een vliegengevaar is. jOok de nieuwe mestputten kunnen ge1 vaar opleveren. Liever wilde spr., dat niet telkens de verordening gewijzigd wordt. De practijk beantwoordt nimmer aan de wet. De heer v. d. Bout zegt, dat het gemeentebestuur alles doet tegen het vliegengevaar, ear wijst er op, dat dit met het voorstel van B. en W. niet be vorderd wordt. De heer R i s c h stemt toe, dat de vermindering van het vliegengevaar niet in de hand gewerkt wordt door de ver bouwing, maar het groote bezwaar is de afstand tusschen woning en mesthoop. De heer Hollmann beveelt besproei ing met carbol aan, en verklaart zich voor B. en W.'s voorstel'. De heer Fransen v. d. Putte wijst er op, dat een heel lange termijn is gesteld, dat lean komisch zijn, maar het is toch vreemd, dat zij die 7 jaar geleden vóór een verordening waren, er nii tegen zijn. Alleen de tijdsomstandig heden hebben B. en W. er toe geleid een voorstel' als het onderhavige in te dienen. Later wordt een vaste termijn gesteld, die allen zal treffen. De heer Dekker vindt niet het uit stel komisch, maar de raad gaat uitstellen tot 1 Jan., en geeft dan verder de zaak over in handen van B. en W. De heer Pilaar wil den termijn later stellen dan 1 Jan. 1916. De voorzitter verdedigt nader B. en W.'s voorstel; eveneens wethouder v. d. Bout. B. en IV. willen geen vasten termijn in de verordening opnemen, omdat men niet weet, wanneer het vrede Zal' zijn. De heeren Dekker en Pilaar wijzen er op, dat de putten met 1 Januari 1916 niet klaar kunnen zijn. Do hoer Dekker vindt "het een pas kwil, en stelt daarom voor, den termijn tot 1 Juli 1916 te verlengen, omdat ieder weet dat de putten nooit op 1 Jan. gereed kunnen Zijn. De heer Hollmann houdt zich aan B. en W.'s voorstel en vraagt stemming B. en W. nemen 's heeren Dekker's voorstel over. 'i Het aldus gewijzigde voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 1 stem aan genomen. Na goedkeuring dev voorstellen sub VIII, IX en X wordt gediscussieerd over het verztciek van Vreststrate, Brusket en Harinck, stokjers aan de gasfabriek, om toeslag op| 'hun salaris. 'Die heer Dekk er Zegt, dat hij als lid van die gasoommissie mede geadviseerd heeft op dit verzoek niet in te gaan, omdat het niet aangaat een bepaalde ca tegorie van ambtenaren toeslag te geven. Wie geven niets pf we geven het allen. Echter, wanneer de Raad soms met een voorstel tot loonsverhooging mocht ko men, dan zal ik er gaarne mijn stem aan geven. D|e heer Vio n Schmidt zou ter ver krijging van hiet zuiver inkomen de pen sioenbijdrage van het Joon willen aftrek ken en dit netto inkomen als maatstaf willen gebruiken. 'Die heer Hollmann had liever een hooger maximum gesteld, b.v. van 1000. In cle bestaande toeslagregeling ligt z.i. iets onbillijks. Xu krijgt de ©ene arbei der meer dan de andere in dezelfde cate gorie. |D© voorzitter handhaaft het voorstel en wijst er op, dat men zich aan den eenmaal gestelden termijn dient te "houden. Die gedachte van den heer Van Sc-hmidt overnemende zal spr. nagaan wat de ge- volgen daatvan gullen zijn. Dje heer H o 11 m a n n stelt voor aan alle arbeiders bij reinigingsdienst en gas fabriek een toeslag te willen geven. Niemand begrijpt dit voorstel, waarop die heer Hollmann nader uiteenzet, dat hij bedoelt aan die arbeiders, die het nog niet ontvingen den vastgestelden toe slag te verleenen. Dit voorstel wordt niet gesteund, wpar- op B. en W.'s voorstel wordt ,aangenomen, met een stem tegen (die V.an den heer Hollni;ann). Het voorstel sub XII wordt z. h. s. aangenomen. Na besloten zitting wordt aan den heer E. van den Bosch op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris-penningmeester van het bur gerlijk armbestuur, zulks met ingang van 1 Aug. 1915. De voorzitter houdt vooraf een toe spraak, waarbij hij a.m. zegt: De heer v. d. Bosch is van 1871 af secr.-penn. v.an het Burgerlijk Armbestuur geweest en heeft gedurende dien tijd met groote opgewektheid en ijver zijn taak vervuld, zoodat het zeker niet misplaatst is, wanneer ik voorstel den heer v. d. Bosch op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen en hem den dank over te brengen van den gemeenteraad voor wat hij in deze functie gedaan heeft. Welis waar was de heer v. d. Bosch geen ge meente-ambtenaar, doc-h het B. A. is zoo nauw aan bet gemeentebestuur verwant, dat het. ons past hem namens de gemeente dank te betuigen. (Applaus). ,De heer v. d. Bout zegt als voor zitter van het burgerlijk armbestuur, dat hij het betreurt, dat de heer v. d. Bosch om gezondheidsredenen ontslag moest vra gen. Dp 76-j.arigpn leeftijd heeft hij ge voeld, dat hij moest eindigen. Spr. wijst op de accuratesse en de netheid, waar mede de heer v. d. Bosch steeds zijn tlaak vervuld heeft en wenscht hem nog een langen tijd van goede rust toe. (Applaus). De borgtocht (persoonlijke of zakelijke naar keuze van 'het B. A.) voor den nieuwen titularis wordt vastgesteld op f6000. Op een vraag van den heer v. Dissel antwoordt de voorzitter, dat in de be noeming naar de bestaande en de toe komstige instructies verwezen wordt. pe lieer Kakebeeke komt ter vergade ring. Met algemeene (9) stemmen wordt daar op de heer Janus Korstanjc Lzn. be noemd tot secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Op voorstel van den voorzitter wordt goedglevonden, dat die gemeenteraadsle den, die niet in het stembureau zittin'g hebben, hun diensten verleenen bij do a.s. gemeenteraadsverkiezing. Zulks is noodig, waar behalve de aftredend© le den, ook enkele andere heeren uitvallen. pe pensioengrondslag voor den brand wacht den Herder wordt vastgesteld op f2 per jaar. De voorzitter herinnert er aan, dat en kele leden nog inlichtingen wenschten over de wijze waarop de spoorwegen onze gemeente zullen doorsnijden. (Van dit verlangen is kennis gegeven aan de maatschappij, waarop ingenieur Ankersmit gekomen is, om de zaak uit voerig uiteen te zetten. Goedgevonden wordt thans de maat schappij te berichten, dat na de verstrekte inlichtingen de bezwaren zijn ondervan gen Do voorzitter zegt verder, dat zich het geval voordoet, dat er een gem.- arbeider is, J. jVIelse, die voor toeslag in aanmerking komt, als het kind, dat hij hoeft, geacht wordt te zijnen laste te komen. 'De jongen is n.l. op de Zee vaartschool to iVlissingen en kost den vader geen cent. Pe voorzittel' wil deze zaak door den Raad uitgemaakt zien. Sonunige leden vinden, dat. men niet zoo nauw moet kijken, en dat Melse den toeslag moet hebben. Z'n zoon zal hem toch minstens wel zakgeld kosten. Andere leden willen het er voor hou den, dat j\I. geen kinderen te zijnen laste heeft en meenen dat hem geen toe sloeg toekomt. Met 6 tegen 3 stemmen wordt beslo ten aan dhr. Melse 'geen toeslag te geven. Vóór het verleenen van toeslag de hee ren Fransen van de Putte, Dekker en Von Schmidt. Tegen 'toeslag: de heeren v. d. Bout, V. Dissel, Hollmann, Pilaar, Kakebeeke en Risch. Met algemeene stemmen en zonder dis cussie wordt besloten do ker mis dit jaar niet te doen doorgaan, zulks fnet het oog op de tijdsomstandigheden. De heer Dekk er vraagt boe het staat met de benoeming van een onderwijze res. De voor zit ter zegt, dat er een op roeping is gedaan. Straks 'Sa.i de voor dracht van den arr.-schoolopziener inge wacht worden. De heer Dekker: Is het de bedoe ling mej. Baardolf op cle voordracht te zetten Voorzitter: Dat hangt van den schoolopziener af. De 'heer Dekker: Dat is niet waar. B. en IW. weten toch wat hun voorne men is. De voorzitter verzet zich tegen het voor stel van den heer Dekker om na een geheime zitting de zaak in het openbaar te bespreken. Do heer Fransen van d e Putte: De gebeele zaak kan publiek worden, maar de vraag komt ontijdig. Door een verschil met den schoolopziener is het overleg nog niet geëindigd. Ik stel voor om wanneer men tot een "beslissing is gekomen, de zaak openhaar te maken. De heer Dekker: Het komt me Voor, dat B .en W. reeds een besluit hebben moeten nemen. Dit bewijst cle oproeping. Het volle licht dient hierover op "te gaan. Had men mej. Baardolf willen benoemen, dan behoefde 'men geen oproeping te plaatsen. Dat is kosten maken voor niets. De heer Hollmann: De heer Dek ker bedoelt, dat B. en W. mej. Baardolf niet op wachtgeld moeten stellen, maar we zullen aantoonen, dat het in het be lang der igemeiente is een jonge kracht te benoemen. De heer Dekker: Het spijt me, dat B. en jW. niet beter uit den hoek zijn gekomen. Ligt achter het besluit tot 'op roeping niet de wensch om mej. B. uit- tesluiten? De heer Fran sen van de Pu 11e De voordracht moet uit drie personen bestaan. De heer Dekker: Maar de benoeming is uitgesteld. Er liggen nog verschillende! sollicitatiebrieven. De heer v. d. Bout: Ik meen, dat ze alle van onderwijzers zijn. De heer Dekker is bereid geduld te oefenen tot de volgende vergadering. Nadat spr. nog eens op het uitschrij ven van avondvergaderingen in plaats van middagvergaderingen heeft aange drongen, en de heer Kakebeeke zich hieP- bij heeft aangesloten, wordt de vergade ring gesloten. Goes In de gisteren alhier gehouden vergadering van aandeelhouders van cle „N.V. LandbauWmaatschappiji de Bath- polders" zijn de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het di vidend overeenkomstig het voorstel van commissarissen vastgesteld op 8 pCt. Ook is vastgesteld het jaarverslag over 1914, waaruit wij reeds het een en ander heb ben medegedeeld. Tot commissaris is herkozen de heer W.. Kakebeeke te Goes. Postduiivenver. ,,D o Z ee u w". De uitslag van den gehouden wedvlucht Enkhuizen (21 Juni) is als volgt: dhr. J. Clement te prijs; dhr. De Muijnck 2e prijs. Wedvlucht Groningen, gehouden 27 Juni: (dhr. J. Clement le, 3e en 7e prijs; dhr. A. v. Opdorp 2e prijs; dhr. C. v. Strien 4e prijs; dhr. De Muijnck 5e prijs; dhr. C. Kuzee 6e prijs; on dhr. 1. Schuiling 8e prijs. Do Stafmuziek van het derde Regiment, Kapelmeester de heer J. R van der Glas, geeft hij gunstig weer Zaterdagavond van 57 uur weder «ion concert op de Muziektent. Het programma noemt o. a. Fantaisie's uit „Die Perlenfischer", van Rizet en „La flüte enchantée", van Mozart. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juni: Telegrammen: verz. 1219, ontv. 1868, overgen. 2515, totaal 5632. Gesprekkenverz. 2994, ontv. 2687, overgeD, 4609. Lokaal 2328. Totaal 12618. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 's Heer Arendskerl 's Heerenhoek 'sHeer Hendrik.sk Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloe tinge Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolf aartsdijk Gesprekken. Verz. Ontv. Tot. 11 17 28 42 41 83 53 78 131 17 18 35 11 28 39 32 44 76 56 60 116 35 54 89 3 19 22 36 54 90 12 28 40 48 58 106 65 119 184 22 44 66 47 81 128 73 71 144 210 148 358 12 21 33 27 44 71 22 32 54 26 34 60 33 39 72 244 245 489 68 54 122 154 114 268 33 52 85 51 96 147 Verz. Ontv. Loc. Tot. 38 53 91 28 26 8 62 95 47 2 144 26 15 41 53 51 104 76 82 158 82 138 220 52 11 63 25 24 49 22 15 37 17 20 37 49 34 83 202 116 1 319 157 138 28 223 232 175 9 416 45 20 65 50 23 4 77 26 11 67 17 2 19 46' 42 88 270 126 5 401 82 50 132 167 52 219 95 29 1 125 60 10 2 72 .ct." bevat. de sta- Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendske 's-Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk tuten van de Schoeninakersvereeniging „Crispijn", alhier. Het aantal ingeschreven vreemdelin gen is alhier gestegen tot 1169. Vlissingen. Zooals we ïeeds eerder ge meld hebben, izal binnenkort de Engelsche post gedeeltelijk over Hoek van Holland worden gezonden. In verband hiermede verneemt de N. V. Ct. bij geruchte, dat de dienst van de maatschappij „Zeeland" binnenkort tijde lijk naar 'den Hoek van Holland zal worden verlegd. Bevestiging er van kon men voor alsnog niet verkrijgen. Werklieden van de maatschappij zullen aldaar ondergebracht worden op een der oude schepen. Souburg. Te 'beginnen met deze week is alhier van regeeirings'wege ook vleesch en spek beschikbaar gesteld, waarv.an reeds veel gebruik gemaakt wordt. Ook de bewoners van Ritthem, die hun vleesch uit Souburg betrekken, kunnen liet <roei- koopere vleesch bekomen. Nieuwdorp. Gisteren kwam de heer J. Huige tot de minder aangename ontdek king, dat niet minder dan 42 hoornen ten halve, even bovep den grond, Waren door gezaagd. Deze hoornen stonden daar langs zijn fruitboomgaard als windbeschermers. De politie hiervan in konnis gesteld, is den vermoedelijken dader op het spoor. Biezelinge. Ander veel belangstelling Werd alhier de 2e Tentoonstelling gehou den der Geitenfokvereeniging „Streven naar Verbetering". Op het daarvoor zeer geschikte Markt plein, dat nog al wat versierd was, waren aangevoerd 41 Geiten, waaronder veto zeer mooie dieren. Gerangschikt in 4 groepen, n.l'. in Saane Geiten, Gekruiste Geiten, van Zeeuwsch ras en jonge geiten van verschillend ras. Door keuring der Juryleden, dlirn. M. Krijnsen van Waarde en M. de Wilde van Heinkenszand, wer den in de eerste groep bekroond resp. met le, 2e en 3c prijzen, eigenaars dhrn. M. Nieuwenhuize, C. Butler en J. Mol hoek; in de 2e groep W. Paauwe, W. Nieuwdorp en J. Zuidweg en 6 anderen; in de 3e groep D. SmaUegange, 'Joh. Gleram en L. de Puij.t; in de 4e groep dhrn. A. C. Doggo, J. C. Westrate en 5 anderen. Van 3 inzenders was boter van geiten melk gefabriceerd ingezonden, keurig van smaak, werd deze ook met 3 prijzen bekroond, t. w. van J. Marits, A. C. Dogge en l'. Butler. Witte en Komijnen kaas ook Van goede kwaliteit was ingezonden door A. C. Dogge, Welke ook daarvoor een prijs ontving. Alle prijzen werden in geld uitgekeerd, vanaf f2.50 tot f0.25. Verder was nog uitgestald een Boterkarntje, melk- flesschen in de nieuwste modellen en fleschjes tot inzending van het onder zoek naar vetgehalte. Het Bestuur der vereeniging mag met voldoening terugzien op de werkzaam heden en Zeer zeker zal dit streven tot verbetering leiden van het fokken en kweeken dezer nuttige dieren. lerseke. De Werkmansveieeniging „Een dracht maakt Macht" heeft een verzoek schrift aan 't gemeentebestuur gericht, om het verstrekken van „Regeeringsi arkens" te willen bevorderen. Men verwacht nu reeds a.s. Dinsdag of Woensdag de eerste varkens. I)e prijs is bepaald op 50 cent. De tegenwoordige prijs is 60 cent. Dus nu regeeringsbrood met regeeringsspek! Nisse. Door dhr. J. C. Kloosterman is tegen 7 Juli a.s. ontslag aangevraagd als wethouder onzer gemeente. Kattendijke. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd de heer P. M. van den Broeke beëedigd. Aan mej. J. J. Baardolf wordt met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend, als onder wijzeres te Wilhelminadorp. Aan den gemeenteveldwachter Wisse wordt eena gratificatie van f25 gegeven voor bewezen diensten. De rekening der gemeente over 1914 wordt den Raad aangeboden. Do rekening 1914 en de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1916 wordt goedgekeurd. In verband met do inkom sten-belasting wordt de verordening op het heffen van den hoofdclijken omslag gewijzigd. Eene verordening woidt vast gesteld waarbij het verboden wordt rogge of roggebrood als veevoeder te gebruiken. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Thesinge, door W. 1'. Stratingh, cand. te Groningen; voor Aalst, door J. Dijkshoorn te Ter Aa. Middelburg. (Verbetering). Class, verg. Het voorstel van de Coniessioneele Ver, om de class, vergadering in haar rech-' ten te herstellen werd verwprpen met 8 stemmen tegen. Zierikzee. De Classikale vergadering ver klaarde zich met 31 tegen 19 stemmen vóór schrapping van de woorden „geest en hoofdzaak". Geref. Kerken. Bedankt voor Arnemuiden, doora J. Ru- nia te Westmaas. Kapelle. Gisteren promoveerde tot doc tor in de H. Godgeleerdheid de Weleeïw. heer Ds. IJ. D. Schmidt, predikant deT Nederl. Herv. Gem. alhier, op proef schrift jDe weezenverpleging onder de Gereformeerden tot 1795" Geslaagd te Amsterdam voor ,het geneeskundige theoretisch examen mej. J. C. van Weele te Souburg. NED. HERV. KERK. op Zondag 1 JuJi. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 2 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk!, 9 en 2 U. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners, 's Heer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's Heer Arendskerke, vm. en ran. ds. de Voogd. 's Heer Hendrikskinderen vm. en rau. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen, lerseke, 9,30 u. leeskerk en 2 u. ds. Kijne (Voorber. H.A.) Kamperland, Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen, nam. voorber. H.A. Krabbendijke, 9 u. ds. de Vries, 2.30 en 6 u. ds. Muller,- 6 u. le besp. orgel. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui nink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Koek. Ovezand, 9 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser, nam. bed. H. 'D. en voorber. H. A. Schore. 9.30 u. ds. Kijne van lerseke (Voorber. H. Av.) Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilhelminadorp, 9.30 u. ds. Boissevain. Wolfertsdijk, 9 u. ds. Homburg. 2 u. ds. Boissevain. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden,, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. en nam. ds. Maas. Grijpskerke, vin. en nm. ds. v. Selrns. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudekerke, 9.45 u. ds. Voorhoeve, nam. geen dienst. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nam. ds. W. G. Krijkamp. Ritthem, 2 u. ds. Postma. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vin. en nm. ds. van 'tlIoU. O. en ÏVV. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Tern eden Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroeze. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. ds. de Wijk, bed. H.A., '2 u. ds. Jonker van Garijp. 'tZand, 10 en 6 u. ds. Postma, vm. bed. H.A., nam. dankz. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Neerbos van Rijssen. Arr.- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld we gens diefstal': G. v. 1,.. 14 j., koewach ter, Aardenburg, tot f 10 b. s. 14 d. tuchtsch., en M. J. v. d. K., 15 j., en J. M. v. d. K., 11 j., beiden Neuz©n„ ieder tot f3.50 b. s. 14 d. tuchtsch.: poging tot verboden uitvoer en onikoo- ping: C. M. F., 38 j., voddenraapster, Ctinge, en A. B„ 20 j., werkman, Wijn- kclde, le tot f 10 b. s. 10 d. h. en do 2c tot 1 w. gev.straf; mishandelirg P. A. cl. M., 18 j., lompenkoopman, Cl'inge, tot 1 w. gev.staaf, P. J. M., 20 j., landbouwérsknecht. Axel, tot f 10 b. s. 10 d. h., C. v. V., 46 j., bierhuis houder en I. F. v. cl. M., 31 jv hvr. van, L. L., beiden Sas van Gent, beiden tot f7 b. s. 7 d. h.; niet voldoen bevel amb tenaar: P. R., 32 j., vcldarbeider, Koe wacht, tot f 10 b. s. 10 d. h.; bedreiging: G. J. A. 21 j., werkman, Oost- eri West-Souburg, tot 1 w. gev.straf; huis vredebreuk: L. cl. W., 59 j., zonder be roep, Middelburg, tot f 10 b. s. 10 d. h. woderspannigbeidH. D., 59 j., winke lier, Middelburg, tot 8 d. gev.straf; ple gen van ontuchtige handelingenP. P., 21 j., arbieder, Hoek, tot f 10 b. s. 10 d. h.; en openbare schennis der eerbaar heid: C. J., 19 j., electrician, Goes, tot f 5 b. s. 5 d. h. Ongelukken. Bij het baclen in de rivier De Mark is onder Ginneken r er- dronken de milicien F. Hester, afkomstig uit Amsterdam. Zijn lijk is gevonden. Woensdagavond geraakte bij het uitspan nen de vrouw van den stalhouder F., te blundert, onder een rijtuig. Hedenochtend is zij aan cle gevolgen overleden. Het 2-jarig dochtertje van B. M., te Dubbel dam, is bij het spelen uit een roeiboot gevallen en door den vader tevanloosi opgehaald. Een kloeke zwemster. De af stand van Schiedam naar Maassluis, welko een stoomboot in den tijicl van 1 uur 16 minuten aflegt, is thans zwemmende ge daan door mej. Johanna van Wieringen te Schiedam, in den tijd van 2 uur 25 minuten. Deze kloeke zwemster is 16 jaar oud en 2e zwom meesteres aan de Ge meentelijke Zwemschool aldaar. N. v. d. D. Moord. Eergisteravond hebben be woners van de Klaversteeg te Rotterdam, in het portaal van pand 6 van die steeg, het lichaam gevonden van de ongeveer 35-jarige vrouw B. K. Ze was ernstig in den mond gewond. ermoedelijk doordat men haar een mes met kracht in den mond gestooten heeft, waardoor het strot tenhoofd is afgesneden. Ze werd onmid dellijk, nadat men haar gevonden had. naar het ziekenhuis gebracht, waar ze bij aankomst reeds bleek overleden te zijn. Kort na het begaan van den moord is de 23-jarige los werkman L. in de buurt van cle Klaversteeg door de politie aan gehouden; een rechercheur had hemi een mes aan z'n jas zien afvegen. Bij onderzoek werd een groot broodmes met omgebogen punt op hem gevonden. L. blijft ontkennen den moord gepleegd te hebben. Eenige vrouwen verklaarden dat zij de vrouw, kort voor zij vermoord werd. in gezelschap van genoemden L. hadden gezien. Zonnesteek. De veenarbeider K. te Weeding©, is door zonnesteek getrof fen en aan cle gevolgen overleden. Verduistering uit brieven. De 19-jarige hulpbesteller Ti, te Zwolle, is gearresteerd, verdacht van verduiste ring uit brieven. Eindelijk gesnapt. Nering doenden te Enschedé hadden voor eeni- gen tijd last van een opliohtster, (lie per telefoon bestelde voor welgestelde ingezetenen, het bestelde, 't zij taartjes, koekjes, vleeschwaren en dergelijke ver zocht gereed te maken en 't dan, om dat er groote haast bij was, maar door het dienstmeisje, natuurlijk ziiji zelve, liet halen. Verschillenden werdein het slachtoffer. Bij de politie werd aangifte gedaan en nu de juffrouw lont rook, hielcl ze met haar kwade .affaire eenigen tijd op. Thans ving het werk weder aan. Ze deed een bestelling bij een bakker voor een apotheker, juist een familielid van den leverancier en nu deze bij gene informeerde, bleek het kwade voornemen. De politie, die van een en ander was in kennis gesteld, slaagde er nu op een gemakkelijke manier in, liet meisje, (ie 19-jarige G. H., in arrest te nemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2