Binnenland. Pit de Provipcic. oude man moet terug, de vrouw Qok. Weenend gaat zij heen, wordt in de verte omringd door de nieuwsgierigen. In haar zenuwachtigheid vergeet zij: den kapitein te bedanken. i De Duitsche luitenant groet op dezelf de wijze, stram, de Hollandsche. officie ren en rijdt weg. In de verte rolt voortdurend het kanon. Italië en de Entente. Een vroegere Romeinsche correspondent van De Tijld schrijft uit Preiburg aan dat bladSedert m'ijtn terugreis uit Rome zijn mij omtrent Ide overeenkomst van Italië en de Entente |uit volstrekt betrouwbare broil dingen bekend geworden, die veel verkla ren van den huidigen gang der operaties. Slechts zeer hooge aanbiedingen van de zijde der Entente en de drang van den binnenlandschen toestand hebben Ita lië eindelijk kunnen doen besluiten zijn neutraliteit prijs te geven. Indien dit offer niet gebracht ware, zou erger zirjjn geschied. Echter heeft, vooral op nadrukkelijken aandrang des konings, de Italiaansche regeering 'mot de Entente voorvVaarded getroffen, volgens welke de deelneming aan den oorlog slechts tot een Weinig beteekenend minimum wordt beperkt. In dien als voornaamste doel is bereikt, dat aan de ItaJiaansch-Oostenrijksche grenzen een groote krijgsmacht der centrale mo gendheden wordt, gebonden, zoodat Oosten rijk gedwongen is zijn krachten te verdee- len en de Entente elders een verlichting van druk mag verwachten, is aan den voornaamsten eisch der Entente voldaan. Deelneming aan den oorlog op het weste lijk krijgstooneel is in de overeenkomst uitdrukkelijk uitgesloten, en ook in do naaste toekomst behoeft men geen onstui mig offensief aan de Isonzo tegemoet te zien. Op het eventueele vredescongres zullen de begeerde gebieden der Irredenta vanzelf Italië in den schoot vallen. Tot eiken prijs zullen de En ten te- moge nd he- heden daartoe medewerken. Korte Oorlogsberichten. De Daily News verneemt uit Athene, dat Engelsche' duikbooten in de Zee van Marmora nog meer schade hebben aange richt en de Turksche vloot zich schuil houdt in den Gouden Hoorn en in den Bosporus. Central News verneemt uit Rome, dat Carlo Scarfoglio, die een veertien dagen 'geleden uit Konstantinopel was geko men, uit Dedeagatsj aan de Resto del Car- lino schrijft: De duikbooten van de bond- genooten hebben nu voor goed hun, kwar tier in de Zee vaar Marmora opgeslagen. Zij varen dagelijks de zee af en begeven zich tot Konstantinopel en zelfs in den Bosporus. Alle Turksche transportschepen in de Zee van Marmora zijn in den grond geboord en er kunnen met scheepsgelegen heid geen troepen meer naar Gallipoli "worden vervoerd. De duikbooten hebben stellig benzine-dépöts aan de Zee van Mar mora, maar de Turksche oorlogsschepen wdgen het niet, op zoek te gaan. U it Brussel. Een Nederlander, die in Brussel woont en eenige dagen in Den Haag vertoeft, vertelt ons iets over het leven te Brussel. Met de Duitsche bezetting kan men het niet best vinden; naar men beweert, zeggen de Duitschers: a Namur on nous craint; a Bruxelles on nous dédaigne; a Liège on se fde nous! Eén ding moet van de Duitschers worden gezegd: hun organisatie sluit als ©en bus. En tóch, niettegenstaande allo toezicht en alle speurhonden verschijnt er nog altijd geregeld een krantje in Brus sel, dat, naar men fluistert, ergens in een, kelder wordt gedrukt. Maarniemand w©et waar; niemand weet wie de drukker is en de uitgever. Periodiek verschijnt het, om de acht of 14 dagen; het wordt aan vele huizen bezorgd en niemand weet ook alweer hoé het bezorgd wordt. Het mooiste is, dat de gouverneur-generaal Von Bissing telkens 5 exemplaren krijgt; hij en alle Duitsche autoriteiten pijnigen hun hersens om uit to vinden waar dat blaadje van- dan komt. Want dat het zeer anti-Duitsch is, behoeft niet gezegd te worden! Naar onze zegsman ons verzekerde, had Von Bissing fr. 15,000 uitgeloofd voor hem, die licht in deze zaak kan brengen! (Nieuwe Ct.). Cu stat Nagel, een bekend natuur- mensch da.t bij de Arendsee een idyllisch leven leidt, zoo goed als ongekleed rond wandelt en zich met kool en beetworte len voedt, moet thans ook soldaat wor den. Dezer dagen moest hij voor de lich tingscommissie in Maagdenburg verschij nen, waar zijn zonderling voorkomen hij laat ook zijn haren groeien zeer de aandacht trok. Gustaf voerde aan, dat hij kippig was en een blauwe bril moest dra gen. maar de keuringscommissie had zoo'n schik in den prachtig ontwikkelden, bruin- gebranden natuunnensch, dat hij volko men geschikt werd verklaard. Derhalve moest Gustaf thans soldaat worden en zijn adamitisch schortje verwisselen met 's konings rok. Zijn vlag met het opschrift „Ik kom tot u in vrede" zal hij met het oog op zijn nieuwe roeping voorloopig eveneens moeten opbergen. Te Aken is een vrouw tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zijl spionnagediensten voor de vijanden Van Duitschland deed. In Visé -begint langzamerhand alles zijn gewoon aanzien weder te krijgen. Het puin in de straten is opgeruimd en de vernielde huizen zijn weder hersteld. Zelfs hebben weder twee slagers hun win kels geopend en veel te doen. Het aantal inwoners, dat weder naar Visé terug is gegaan, wordt op 500 geschat. - Nabij Mouland werd door de Duit schers op en paar personen geschoten, die. op hun halt roepen het op een loopen zetten. Een vrouwspersoon werd in den arm. geschoten en gevangen genomen. Men vond op haar een 50-tal brieven. Op de fabrieken te Seraing worden massa's buitgemaakte Fransche en Rus sische geweren voor het Duitsche leger vermaakt. Nieuws over Burgemeester Max. De „Daily Telegraph"-correspon- dent te Havre meldt dat hij goed nieuws ontving over den gezondheidstoestand van; den heer Max, den Burgemeester van Brussel. Hij ontving een eigenhandig schrijven, gedateerd einde Mei, uit het fort van Glatz, waar de heer Max is geïnterneerd. De heer Max schreef dat hij vooral' gesteund wordt door het groot aantal bemoedigende brieven die hij voortdurend ontving. Er is zoo vervolgt hij geen ver dienste in om het lot dat ik stoïcijnsch onderga, te dragen. Ik beschouw mijn geduld alleen als de toepassing Van de natuurlijke wetten waarbij alle schepselen zich aanpassen aan de toestanden hun opgelegd door de omstandigheden Het is nu 240 dagen sedert ik een ge vangene ben geworden. Het lijden dat ik voelde gedurende de eerste weken na mijn arrestatie wordt minder en minder. Ik her inner mij eens iets gelezen té hebben; over een Hertog van Croy, die drie eeu wen geleden vermoord werd te Brussel. De vermeende moordenaar werd in de gevangenis Van Tilvorcfe geworpen. Na 30 jaar daarin vertoefd te hebben, werd zijn onschuld bewezen en werd hij vrij gelaten. Maar hij verzocht de gunst dat hij maar niet zou vrijgelaten worden en de Begeering ito dien tijd willigde dat verzoek in. Wie weet of ik later in een zitting van den gemeenteraad, nog niet eerst zat terug verhingen naar mijn stille cel te Glatz? Uitwisseling van Zwaarge wonden. Het voornemen bestaat de uit wisseling van zwaargewonde Duitschers en Franschcn op 10 Juli via Konstanz of Lyon een aanvang te doen nemen. D e h a n d e 1 s o o r 1 o g. Een Lloyds- telegram van Galleyk-head (Cork) meldt dat het Noorsche zeilschip „Cambusken- neth" (1775 ton), op weg van Oregon naai de Mersey, door de U 39 tot zinken is ge bracht. De bemanning is, uitgenomen 8 Duitschers, die aan boord van den onder zeeër werden genomen, te Gal!ey-head ge land. i Een Lloyds-telegram van Tynemouth meldt dat het Noorsche stoomschip ,,Gje- so" (625 ton) door een Duitschen onder zeeër tot zinken werd gebracht. De bemanning is te Northshiel'ds ge land. De Noorsche bark „Kotka" (857 toni is 30 mijlen van den Zuidkust van Ierland door een Duitschen onderzeeër beschoten en tot zinken gebracht. De bemanning is gered. Uit iWeenen. Het stafcommuniqué meldt: In Oost-Galicië aan de Gnita-Lipa en de Boeg beneden Kamionka-Strzume- lawa zijn gevechten aan den gang, die voor ons met goed resultaat verloopen. Tusschen de Boeg en de Weichsel' wijkt de vijand vorder terug. De achterhoede, die zijn terugtocht dekte, werd overal' aan gevallen en teruggeslagen. Onze troepen zijn het Tanewdal' door getrokken en hebben den hoogtenrand bij Trampol-Saklikow bezet. Door het succes der ver-bonden legers ten Oosten van de Weichsel gedwongen, ontruimen de Russen Westelijk van deze rivier stelling na, stelling. Hedennacht zijn zij uit het sterke gevechtsfront Sawich ost-Osharow-Sjenno teruggetrokken op de Weichsel'. i Sawichost is idoor onze troepen bezet. Over de operaties wordt verder gemeld Aan de Gnita-Lipa en bij Kamionka-Strzhi- melawa hebben de Russen de achtervol ging door Von Linsingen tot staan ge bracht, t Noordwaarts maken de legers der ver bondenen goede vorderingen. Het leger van aartshertog Jozef Ferdinand bereikt? reeds den hoogterand ten Noorden van het Tanewdal'. Amerikaanse he scheepsbouwkundi gen trachten het vraagstuk op te l'ossen om oorlogsschepen tegen duikbooten te beschermen. Binnenkort Zullen er proe ven worden genomen met caissons, die aan de werking van ontploffingsmiddelen worden blootgesteld, meldt de Washing- tonscne correspondent van de Daily- News. Slagen deze, dan zullen de twee nieuwe slagschepen, 'die door het con gres zijn toegestaan, zoo worden gebouwd dat torpedo's er geen vat op hebben. Harwichboot achtervolgd. Naar wij vernemen, ontving de boot van de Zeeland Dinsdag draadloos bericht, dat de Harwichboot ter hoogte van het vuurschip door een duikboot werd ach tervolgd. Zijl vroeg assistentie. Later werd geseind, dat zij aan de duikboot was ont komen. N. R. Ct. Het eedsvraagstuk komt binnenkort weer aan de orde. Mogelijk wordt het nieuwe ont werp nog vóór het ree-es in de Tweede Kamer behandeld. I)e Vorstel'ijke Familie. Aan een brief van den Haagschen correspondent van de „N. Gron. Ct." ontleenen we het volgende, betreffende het leven der Vorstelijke Familie in oorlogstijd De Vorstelijke Familie zal dit jaar althans zoolang de oorlogstoestand blijft aanhouden de Residentie niet voor lang verlaten en alles is er dan ook op ingericht om voorloopig het Huis ten Bosch te blijven bewonen, waar ons Prinsesje vooral Zeer op haar gemak is. Het plan bestaat om eerlang het klassi kaal onderwijs dat de kleine Prinses van Mej. Cohen Stuart, met een zestat kin dertjes uit de allerhoogste kringen 'Zal ontvangen, daar te beginnen. De Koningin is overigens onvermoeid aan het werk. Schier dagelijks is TL. M. in overleg met de Ministers over allerlei te nemen maatregelen en geregeld wordt zij op de hoogte gehouden Van alles wat voor de juiste beoordeelïng van den toe stand, in en buiten onze grenzen, noodig is. Ook de arbeid van het Nationaal Steun comité en van alle andore hulp-organi saties hebben de volle aandacht van H. M., die dan ook haar tijd zóó indeelt, dat Zij, eiken dag, voor elke soort van belangen eenige uren beschikbaar houdt. Het is geen overdrijving als ik u zeg, dat de Koningin onafgebroken, van den vroegen morgen tot den laten avond in de weer is om haar in de tegenwoordig© omstandigheden even moeilijke als zorg volle taak naar èisch te vervullen en zij doet het op een wijze, die de eenparig© bewondering van haar raadslieden en van allen, die 't voorrecht hebben haar te naderen, in de hoogste mate opwekt en verdient. En inmiddels laat zich de Koningin aan alles wat er. op welk gebied ook, voorvalt, gelegen liggen en neemt ijverig aandeel gelijk ook haar .Moedor en Gemaal aan alles wat medewerking eischt en verdient en strekken kan tot verhooging .van het aanzien van ons land en tot versterking van onze nationale en occonomische kracht. De afdeelingen voor liefdadigheid van den thesaurier en secre taris der hofhouding, zoowel' van het Kon. Echtpaar als van de Koningin-Moeder, hebben 't nooit te voren zoo volhandig gehad als thans. De vorstelijke kassen stellen voor alle liefdadigheidsdoeleinden enorme sommen ter beschikking en als in elke goedgeordende huishouding wordt door bezuiniging op alle weelde- ol' over tollige uitgaven, zóówel mogelijk voor de noodige gelden voor weldadige werken gezorgd. Gen.-Dir. Hom. Ziekenhuis. Naar Do Ned. verneemt is tot genees heer-directeur van het Homoeopatisch Ziekenhuis bij Utrecht benoemd dr. J. N. Voorhoeve, hom. geneesheer te 's-Gravon- hage (zoon van dr. N. A. J. Voorhoeve, aldaar). Beginsellos en Beginselloos. Door B. en \V. der gemeente BolsWard was voorgesteld met het oog op de tijds omstandigheden, ook dit jaar de kermis te doen overgaan. Op voorstel van een der R. K. Raadsleden evenwel besloot de meerderheid eerst eens af te wachten... wat Sneek zou doen! Men wete, dat de Baad der gemeente Sneek ook besloot geen kennis te houden, waar een deel der burgerij daarover zóó ontsticht is, dat men handteekening'en ver zamelt om op intrekking van dat besluit aan te dringen. Mocht men daar due be zwijken voor dien drang van do kermis vrienden. dan wordt deze ook in Bolsward door de 'meerderheid der Raadsleden wen- schelijk geacht. Wat "meer zelfstandigheid en beginsel vastheid zou dien vroeden vaderen wel goed staan. Prov. Staten. Ged. Staten deelen mede: Van het Be stuur van de Provinciale Zeeuwsche Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose is op 20 Mei 1.1. een verzoek ingekomen, om voor het jaar 1916 een subsidie te mo gen ontvangen. Daar het onderzoek daaromtrent nog niet is ia£geloopen, geven rij Prov. Staten in overweging, het stuk in hun banden te stellen, teneinde daarover in de a.s. Najaarszitting een voorstel te doen. DeZeeuwsche 1 ij n. Met ingang van heden wordt tusschein Rozendaal en Vlissingen een nieuwe snel trein ingelegd, vertrek Rosendaal 9.10 v.. Bergen op Zoom 9,25 Vlake 9.51 v.. Goes 10.02 v.. Middelburg 10.23 v., aankomst Vlissingen 10.31 v. Volgens de officieele beperkte dienst regeling die op 5 Juli a.s. ingaat, vervallen voortrein 102 vertrek Vlissingen 's mor gens 7.10 en volgtrcin 109 aankomst 11.13 's avonds. Trein 109 zal te Middelburg vertrekken 10.56 nam. in plaats van 10.53 nam. en ook 3 minuten later aankomen te Vlissin gen, dus 10.04 nam. Verder is de nieuwe dienstregeling ongewijzigd. Opening van de jacht in Zeeland. De Territoriale bevelhebber in Zeeland heeft den burgemeesters mee gedeeld, dat van militaire zijde onder de gtegeven omstandigheden geen bezwaar gemaakt wordt tegen opening van de jacht in Zeeland, behalve: in Zeeuwsch-Vlaan- deren voor een strook van 5 K.M. breedte langs de Belgische grens; in Walcheren voor een strook van 3 K.M. breedte langs do kust en in Zuid-Beveland ten Oosten van de lijn Stoomgemaal Kattendijke pl. 10 aan den zeedijk, ten Zuiden van Biezelinge. Middelburg. De tijdelijke militaire tand arts A. Edel 'is overgeplaatst van hier naar Utrecht. Voor het kantongerecht alhier zal Zaterdag 10 Juli de zaak tegen P. B. alhier verdacht van onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde behandeld worden. Goes. Naar we in de „M. C." lezen is gisteren alhier de olgemeene vergadering gehouden der Coöp. heetwortelsuikerfa- briek te DinteJoord. De exploitatierekening over de campag ne 191415 wijst in ontvangst een bedrag van f 2.923.946.841/2 aan en in uitgaaf f 692.581.931/2. Er is dus een goed saldo van f2.231.364.91. Hiervan is afgetrokken voor onkosten volgens art. 21 der statuten f 114.980.32, zoodot een bedrag aan bie- tenleveranciers betaald is a f2.116.384.59 Het bestuur stelde voor over 1915- 16 geen dividend uit te koeren en de artt. 29, 30 en 31 van het bictenreglement te wijzigen. Op de vergadering waren 245 aandeel houders tegenwoordig tezamen uitbrea gende 488 stenunen. Alle bestuursvoor stellen werden aangenomen. De periodiek aftredende bestuursleden, te weten de hoeren IV. Kakebeeko, J. J. de Jager, J. J. Mol en C. H. A. Stoutjes- dijk werden bij acclamatie herkozen. De gemeentewerkman Chr. Kant al hier is als zoodanig benoemd te Purme- rend. - Gisterenavond had er een vechtpartij plaats tusschen Mej. B. en Mej. de J., door dat eerstgenoemde het dochtertje van Mej. ide ,1. onverwachts aanviel om hot te slaan. Beiden raakten handgemeen en vielen op den grond. Mej. B. beet Mej. de J. zoo in de handen, dat het bloed er langs liep. Velen waren getuigen van dit relletje. Vlissingen. Gisteren kwamen hier de Duitsche gewonden, die des morgens te 8 uur Londen verlieten. De mailboot „Oranje-Nassau", die te 7 uur van Til bury Docks moest vertrekken, verliet daar om di'e haven met ruim 3 uur vertra ging'. Er bevonden zich aan boord vier gewonde officieren en 32 gewonde sol daten, /waaronder 21, die gedragen moesten worden, en bovendien acht artsen en 142 man personeel van het Roode Kruis. Aan ieder der mannen werd door tusschen- komst van het plaatselijk comité van het Rood? Kruis een stuk Kwatta-choeolade, een pakje Jtabak, 6 sigaren, een pakje siga retten, lucifers, kersen, aardbeien en een zakje suiker uitgereikt. Verder wordt ge meld, dat heden of morgen de 150 En gelsche gewonden, die Maandag te Brussel te laat kwamen, hier zullen aankomen om verder naar Engeland te worden ver voerd. Te ruim kwart vóór zeven meerde de „Oranje-Nassau" aan de Zuidelijke ponton en werd direct met het vervoer der ge wonden aangevangen. Slechts enkelen moesten per brancard worden vervoerd, maar het aantal verminkten, dat op kruk ken of ondersteund den weg naar den trein aflegden, was grooter. Ook waren er weder eenige blinden onder. Toen allen een plaats in den trein hadden gekregen, wer den hun de ververschingen aangeboden, die hen blijkbaar goed smaakten. Te onge veer kwart over achten vertrok de trein. Heinkenszand. In de Zaterdag gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Besloten werd dit jaar de kermis niet te doen plaats hebben. Aan het Burgerlijk Armbestuur werd voor dit jaar een verhoogd subsidie toegekend van f 70. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd herbenoemd de heer C. v. d. Swaluw, onderwijzer aan de o.l. school, met ingang van 1 Augustus. (Om bijzondere redenen thans nog ge plaatst. Red.) 1 Westkapelle. Dinsdag den 6 Juli zal het lijk van den heer Ockhuizen, kapitein bij de Landweer, die alhier in garnizoen gelegen heeft en bij het mijn-ongeluk op 16 November 1914 omgekomen en op 19 November alhier begraven is, worden op gegraven en naar Heemstede worden over gebracht om aldaar te worden ter aarde besteld. Stavenisse. Nadat voor eenigen tijd een 11 of 12 tal varkens aan de gevreesde vlekziekte waren gestorven, scheen deze tot staan te zijn gekomen. Thans komen echter weer verschillende ziektegevallen voor, waarvan reeds één met doodelijken afloop. Bij de duurte van het voeder en de zwaarte der dieren is het in dezen benar den tijd dribbel erg voor de eigenaars. Gemeenteraadsverkiezingen. Oostburg. Tot candidaat voor leden van den gemeenteraad zijn gesteld, de hoeren A. van Unen, mr. F. van. Dam (aftr.) en, E. A. H. Ie Grand (aftr.) Eede. Bij enkele candidaatstelling zijn benoemd tot gemce.nleraads'eden de hoe ren E. Buzeyn en E. de Windt, beiden aftredend. (N. Z. C.) Breskens. Bij de gehouden verkiezing zijn candidaat gesteld voor twee gemeen teraadszetels de hoeren A. du Burck, P. Lako-Risseeuw en P. Roest. (N. Z. C.) Ossenisse. Bij de op 29 Juni ge houden verkiezing voor 2 leden voor den gemeenteraad, wegens periodieke aftre ding, waren slechts de altredende leden G. de Waal'-Stallaars en L. G. Hermans candidaat gesteld, zoodat zij herbenoemd: 'rijn. (N. Z. C.) Koewacht. Bij de verkiezing van twee leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, waren Dinsdag slechts 2 lijsten ingediend, n.l. op de aftredende leden, de heeren A. do Blieck en E. de Vleeschouwer, zoodat deze verkozen v'erkiaard worden. (N. Z. C.) Boschkapelle. Dinsdag zijn candidaat gesteld voor twee leden van den Ge meenteraad, de heeren G. v. Cam pen (aftr.), J. Heyens en J. Scheel© (aftr.). De stemming heeft plaats op 1U Juli a.s., do herstemming, zoo noodig, op 24 Juli a.s. (N. Z. C.) Poortvliet. Bij enkele candidaatstelling zijn N. A. Bruijnzeel en J. A. van Nieuwem huijzen herbenoemd. St-Annaland. De aftredende leden van den gemeenteraad de heeren J. Goedogtv buuro Jz„ [VI. J. Heijboer en D. Quak- keiaar rijn alle drie herkozen. Eikerzee. Bij de candidaatstelling zijn 2 lijsten ingeleverd, bevattende de namen ,A Giljamse (aftr.), C. Padmos, J. Pad mos (aftr.) en J. Verwest. Haamstede. Bij de verkiezing vóór 2 leden van den gemeenteraad zijn de af tredende leden, de heeren M. Bolle Lz'. (lib.) en J. C. Vis (anti-rev.), bij enkele candidaatstelling herbenoemd verklaard. (Z. N.) Dreischor. Voor 2 leden Von den ge meenteraad zijn candidaat gesteld de hee ren J. M. Klompe, J. Poeleman Jz. (beide aftr.) en W. van der Linde Jolrz. Nieuwerkerk. De aftredend© raadsleden, de heeren J. Bouman en P. R. van Poort vliet, zijn herkozen. Ouwerkerk. Candidaat gesteld Chr. Boo- Jgerd. A. I'. v. d. Have (aftr.), G. L. Klompe en C. Kuyper Hz. (aftr.) Kerkwerve. Pijl de verkiezing voor twee leden van den 'gemeenteraad zijn candidaat Iglesteld <1© volgende heerenM. J. der Weduwen, M. Boot Jz. (beiden aftredend), H. Viergever en S. Bij de Vaate Bz. Noordgouwe. Alhier Zijfn candidaat ge steld vyor den gemeenteraad de aftreden de leden, do hoeren A. A. Vis en M. van Gastel, de candijdaten dr<- liberale kics- vereeniging, en de heer G. Dalebout, die door de afdeeling der S. D. A. P. was ge steld. Daar geen der leden dier afdeeling kiezer voor den gemeenteraad is, kon zij van IK aar candidaat geen lijkt inleveren. Een vijftal kiezers hebben nu den candi daat der socialisten overigenomen. Z. N. Zonnemaire. Tot candidaten voor leden van den gemeenteraad zïjin alhier gesteld de heeren J. Berman, F. v. d. Bout (aftr.) en J. 'Av. d. Bijl Jacz. Brouwershaven. Bij, de verkiezing voor den gemeenteraad zijh de aftr'. leden C. Braam en J. L. Smits herkozen. Wissenkerke. Bij enkele, candidaatstel ling herkozen J. Schippers, P. Dfeleman, en Th. de Ridder. (G. C.) Biggekerke. Candidaten Abr. Janse (aftr.), L. Wijkhuijs Azn„ D. Coppools© en J. Poppe. Groedc. Herkozen Iz. Risseeuw en P. Luteijn. Cadzand. Herkozen .1. Risseeuw en I. Leenhout-s. IJzendijke. Herkozen F. .1. Galon, F. Tli. de Jager, P. J. de Milliano. (M. C.) Sluis. Candidaten Aernoudts, Brevet, Metz (allen aftr.) en H. J. de Lobel. Hulst. 4 plaatsen. De drie aftredende leden C. J. Burm, P. M. Fruijtier en P. Bonn en voorts de heeren A. A. van de Walle ~Lzn„ A. C. M. Poppe en E. F. Schiffer. Het aftredend lid II. A, van Dalsum stelde zich niet meer herkiesbaar. Stemming Dinsdag 13 Juli a.s. (M. C.) Hoofdplaat. 2 zetels. J. Pateen (aftr.), C. Sturm en J. de "Putter. Aan de „Tem. Crt." ontleenen we nog het volgende Clinge. iBij de verkiezing Pan 3 leden! van den gemeenteraad zijn gekozen ver klaard: C. F. de Decker? (aftr.), A. van Duijse (aftr.) en S. van Duijse (aftr.) Graauw. Bij de verkiezing van 2 le den van den gemeenteraad rijn candidaat. gesteld: E. Buijsrogge, J. C. B-uijsse (aftr.) en P. van Damme (aftr.). Stemming 9, eventueele herstemming 22 Juli. Hengstdijk. Bij de verkiezing van 2 le den van den gemeenteraad Zijn gekozen verklaard C'. van Esbroeck (aftr.) en P. J. vHan 'Weseinacl (aftr.). Hoek. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn gekozen ver klaard W. Geel,hoedt (aftr.) en A. Jurri) (aftr.). Hontenisse. Bij de verkiezing van 4 le den van den gemeenteraad zijn gekozen verklaard Jos. Bijsrogge, C. J. Vael, .1. B. van de Velde en Jac. de Waal, allen aftredende leden. Koewacht. Bij de verkiezing van 2 le den van den gemeenteraad zijh gekozen verklaard A. de Blieck (aftr.) on E. de Yleeschohuwer (aftr.) Ossenisse. Bij de verkiezing van 2 le den vair den gemeenteraad zqu gekozen verklaard L. G. Hermans (aftr.) en G. de WaalStallaert (aftr.) OvorMag. In deze gemeente heeft geen© verkiezing plaats igehad. Sas van Gent. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn ge kozen verklaard E. Buij'sse (aftr'.) en P. Malotaux (aftr.). St-Jansteen. Bij' de verkiezing van 4 le den van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld D. van Avermaete, J. F. van den Blerghe, C. G. Bleijenbergh (aftr.). J. Fer- ket. 'H. Vergouwen (aftr.), D. Verstraeten Th. 'Voet '(aftr.) en C. IJsebaert (aftr.) Stemming i). eventueele herstemming 20 Juli. Westdorpe. Bij de verkiezing wan 2 leden van den gemeenteraad zijn geko zen verklaard C-. H. von Haelst (aftr.) ten H. /Govaert (aftr.). Zuiddorpe. Bij de verkiezing wan 2 le den van den gemeenteraad zijn gekozen; Verklaard A. Th. D'Hert (aftr.) en Aug. Goossens (aftr.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2