Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Leestafel Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Oorlog soverzicht. Briefwisseling llpenliare Mwpiip en tapclflp. •een groep kiezers dhr. P. J. Kousemaker. Beide ktesvereenigingen hadden bestaten het bestand te handhaven; er zal thans een stemming m'oeten plaats hebben. Ritthem.I Gisteren zijn bij enkele can didaatstelling benoemd tot leden van den gemeenteraad de aftredende leden Mar. Barentsen en W. C'evaal Pz. Scherpenisse. Candidaten zijn: W. Bijl, Anth. Oudesluijs Mz. (aftr.) en J'oh. Rijs- tenbil (aftr.). Stemming 12 Juli. Herstem ming '26 Juli. St. Maartensdijk. Gisteren zijn candi- ctaat gesteld voor twee leden van den gemeenteraad de heeren Wu M. Kloet (aftr.), P. Gaakeer (aftr.) en C. M. Quak'- kelaar. De stemming heeft plaats op 8 Juli, de herstemming zoo noodig op 22 Juli. Stavenisse. Gisteren zijn officieel can- •didaat gesteld voor twee leden van den gemeenteraad de heeren L. Hage, C. L. Dorst en Jb. Gaakeer, de beide eersten aftredend. De stemming is bepaald op Vrijdag 9 Juli. Grijpskerke. Bij candidaatstelling tot le den van den raad benoemd de heeren 'Ade Visser en Z. Koene (aftr. leden). Serooskerke. (W.) Do aftredend© raads leden de heeren P. Melis en J. Simonsa zijn bij enkele candidaatstelling herkozen» Meliskerke. Gekozen bij enkele candi daatstelling de aftredende leden W. Wisse Kz. en C. Wisse Sz. Oostkapetle. Alhier werden bij candi daatstelling herbenoemd de heeren Jasper de Kam en Krijn Melis (wet'h.) St-Laurens. Bij de gisteren gehouden verkiezing van leden voor den gemeente raad zijn de heeren M. C. Markussen en Joh. Vader 'bij enkele candidaatstelling herkozen. Zaamslag. Bij enkele candidaatstelling gekozen de aftredende heeren P. Faas ta.-r.), FV. de Ruijter (a.-'r.) en W. de Mul (lib.) (L. et E.) Zierikzee. Herkozen bij enkele can/li1- daatstelljng de heeren P. J. Roone, C. J. v. d. Bout, J. v. Os en E. J. Gel de rman. Biervliet. Bij enkele candidaatstelling herkozen Abr. Bliek en A. de Groote Sr. Terneuzen. Candidaten: J. de Feijter (aftr.), dr. jl. Bi. v. Nes, L. Wiersma, L. T. van Hasselt, R. Nolson, J. de Brnijne (aftr.), J. 'J. de Jager (aftr.), C. Wiol- fert en |H- v. Wij'ck Sr. (M. C.) Axel. Candidaten voor den gemeente raad: 4 srechtscbe Joh. Smies (aftr.), A. de Ruijter, J. Scheele Wzn., F. C. Zonne- vijlle; 3e linksche: F. van .Driel (aftr.), P. .Dekker (aftr.), M. Wolfert (aftr.); 1 ■vrije: M. W. Koster. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nederhe-mert C. Verloop, ■cand. te Utrecht; te Aduard K. Hen- -driks te Surhuisterveen; te Bruchem P. Zandt te IJselmuiden. Aangenomen naar Wildervank door G. Westmijse, cand. te Leiden. Middelburg. In de heden Woensdag al hier gehouden Classicale vergadering van Middelburg waren 28 predikanten en 28 ouderlingen tegenwoordig. Herkozen wer den tot primus-lid predikant van het Clas sicaal bestuur Ds. N. M. de Ligt te Mid delburg met 47 stemmen, tevens als prae- ses, en Ds. C. L. Voorhoeve te Vlissingen, met 52 st., tevens als scriba en quaestor; en tot secundus-lid-predikant Ds. J. de Visser te Middelburg met 52 en Ds. J. H. van 't Hofi te Sint Laurens; tot primus lid-ouderling de heer J. Boone te Koude- kerke en tot secundus de heer H. F. Rekkers, oud-ouderling te Vlissingen. Met 41 tegen 15 stemmen verklaarde de •classis zich voor 't voorstel-Kromsigt c. s. verzoekende aan de Synode om te hand haven haar voorstel om de woorden „geest en hoofdzaak" in de aannemingsformule te schrappen; 12 verklaarden zich voor het voorstel-Voorhoeve (benoeming com missie tot onderzoek); 2 voor het voorstel- Cannegieter om het voorstel te verwerpen en middelen te beramen om alle richtin gen to behouden. Een voorstel van de Confessioneel© Ver- eeniging.om de rechten der Classicale ver gaderingen te herstellen werd met 39 tegen 18 stemmen besloten dat in behan deling te nemen; alsmede een voorstel van dr. v. d. Bergh van Eysinga om te behandelen een motie van afkeuring inzake de uitzetting van Ds. B. de Ligt te Nuenen. Geref. Kerken. Beroepen te Emmer-Compascuum D. v. Dijk te Knijpe; te Zevenhoven J. Runia te Westmaas. Bedankt voor Genderen door H. L. Both te Eindhoven. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort door M. den Boer te Dordrecht. Middelburg. Geslaagd op het eindexa men Gymnasium (afdeeling A) J. de Ko ning en F. J. Schlnter. Grijpskerke. Benoemd tot. onderwijzeres aan de Chr. school alhier, mej. H. van Schaik van Kamperland. Aan de Nederlandsche Kunstweef school in Den Haag, is aan mej. K. J. den Hollander te 's-Gravenhage een di ploma voor onderwijzeres in het kunst hand weven uitgereikt. Na de vroege aardappelen. Zoo langzamerhand breekt de tijd weer aan, dat de nieuwe aardappelen gerooid worden. Daar deze teelt, zoowel voor eigen gebruik als voor den binnen- en buitenlandschen handel vrij groote uitge strektheden land beslaat, kamt er weer heel wat grond vrij, die gebruikt moet worden voor andere doeleinden. Hoofd zakelijk zullen hier nu herfst- en (win tergroenten op verbouwd worden. Daar dit producten zjjn, die over 't algemeen goed verzonden kunnen worden, mag men wel veronderstellen, dat het over schot dezer gewassen, 't welk in ons l'and niet verbruikt wordt, gretig aftrek zal1 vinden Wegens den treurigen oor logstoestand. Wanneer we toch terugzien op de prijzen, die o.a. kool', uien, enz. verloopen winter hebben opgebracht, dan zal' men niet kunnen beweren, dat de handel in deze artikelen niet vlotte. Door de aardappelen is natuurlijk een groote hoeveelheid voedingsstoffen aan den grond onttrokken en wel' in de eerste plaats stikstof en kali. Het ligt dan ook voor de hand, dat het in vete gevallen dringend noodzakelijk zal zijn den 'min of meer uitgeputten voorraad dezer voe dingsstoffen wat aan te vullen. Nu zijn er misschien wel verbouwers, die wat terugschrikken voor den verhoogden prijs der meststoffen, doch wij: zijn over tuigd, dat het weglaten van deze den verbouwer veel grooter schade zal aan brengen. Het te kort aan stikstof 'kan aangevuld worden door zwavelzuren am moniak, een stikstofmeststof, die ook thans in ons land te verkrijgen is en dat aan kali door Patentkali. Het ver dient aanbeveling beide meststoffen op pervlakkig onder te werken. Is de kool reeds geplant als tusschenvrucht, dan zou men deze bemesting rond de-planten kunnen geven. Dat het gebruik dezer meststoffen flinke resultaten oplevert, kan ieder nagaan, die de verslagen der Rijkstu inb oiiwpr oef velden inziet. Daar blijkt ook uit, dat men volstrekt niet be vreesd behoeft te Zijn, dat kool met am moniak bemest, minder goed bewaard kan worden, dan kool bemest met stal mest. De behoefte aan deze voedingsstof fen is natuurlijk niet voor alle gewassen gelijk. Zoo hebben cle bladgewassen meer behoefte aan stikstof dan de wortelgewas sen en deze weer meer gebrek aan kali dan gene. Zoo kan men gerust aan blad gewassen 6 a 7 K.G. ziw. aimn. en aan knolgeawssen 4 a 5 K.G. per Are geven. Voor Patentkali zijn deze cijfers 2 a 3 en 3 a 4 K.G. In een volgend artikel hopen we'dit 'met eenige genomen pioeven te illustreeren. De geneeskunde, door dr. F. M. G. de Feyfer. Baarn, Hollandia-drukkerij. Dit is Serie III, no. 10, van „Uit onzen Bloeitijd" onder red. van Prof. v. Veen. De schrijver verplaatst ons in de 17e eeuw, en brengt menige bijzonderheid uit de geneeskundige wereld van dien tijtj. aan het licht. De ontwikkeling der medische wetenschap, vrucht van strijd, en het geen toen veroverd werd is met wijziging nog gemeengoed der medische wetenschap van onzen tijd. Dit is de slotsom waartoe de lezing van dit belangrijk overzicht brengt. Ongelukken. Een 3-jarig kind te Leeuwarden is in een regenbak nabij de ouderlijke woning verdronken. In Den Haag is een afaito door een troep mili taire wielrijders gereden, van wie er 8 het noodig achtten zich te, laten vallen, om zich voor ©en ongeluk te vrijjwaren. Een 17-jarig schilder te Driebergen is van een warande op de punten van een hek gevallen, welke diep in zijn lichaam drongen. Gisterochtend is de jonge man overleden. De werkman, die te Leiden door een drijfriem werd gegrepen, is in het ziekenhuis iaan de gevolgen overleden. Gisteravond wilde een 59-jarige los- werkman te Rotterdam op een sleepers- wagien springen, toen hij viel met het ge volg, dat de wielen over beide beenen gingen, welke bedde braken. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Den bestuurder treft geen schuld. Kranig z wemm er. Van. de drie soldaten die Zaterdag in het hospitaal te Loosduinen Werden opgenomen, omdat twee bijna verdronken waren, doordat zij te ver in zee gingen en de derde onge steld werd van inspanning' bijl het reddings werk, zijjn er twee al weer ontslagen, maar de derde, die zoo "lang in zee lag, schijnt veel zeewater binnengekregen te hebben en heeft voortdurend verhooging van temperatuur. De Jager, die hem zoo ver uit zee ophaalde, toen alten op het strand hem reeds verloren waanden is '.een in Nederland (geboren Amerikaan. D© heer Oo'Sterom Soede was voor zaken in Hol land, maar mocht bijl de mobilisatie niet vertrekken (en werd toen ingelijfd. Hij is een reusachtig: z'weanmer. Hij' kreeg van alle kanten geldelijke belooninglen voor zijfn moed en menschlievend gtedrag. Ook door zijn (superieuren werd hulde en dank gebracht aan zijn moedig en edel gedrag. Mishand e 1 i n g. Zondagnacht heeft te Bameveld in „Artis", een volks buurt, eeu hoogst ernstige mishandeling plaats gehad. De gebroeders van B., bei den nog jongelui, zijn door hun oom en diens zoon, op een onmenschelijke manier in hoofd, hals en borst gesneden. De eene broer had minstens een tiental sneden bekomen. Vliegmachine geland. Men meldt uit Harderwijk, d.d. 29 dezer: Hedenmiddag circa half 6' is hier een vliegmachine, bemand met de tweed© lui tenants Hofstede en Duiinker, gedaald. Bij de landing kreeg de machine een klein defect aan den linker-onderas, ver oorzaakt door het rijden over een ijzer- draad in de wei, waarop bet vliegtuig neerstreek. Door een motordefect was men genood zaakt te telegrafeeren om reserve-onder- deelen. Verwacht werd, dat de vliegmachine om 8 uur weer zou opstijgen. Een vr ouwel ij k© kiezer! Een Amsterdamsche huisbezoeker kwam tot de ontdekking, dat no. 12541 van de kiezerslijst van distrikt III, n.l. Judic Rijne, Lepelkruisstraat 2111, een vrouw is. Haar man is ook kiezer. Mien weet, dat de praktijk is geworden, dat vrouwelijke kiezers door het stern bureau niet tot de stembus worden toe gelaten. (Volk.) Bosch- en heidebrand. De bosch- en heidebrand, diei dezer dagen in Oostelijk Hannover bn Bronswijk zoo groo- tot uitbarsting gekomen en heeft zich te verwoestingen aanrichtte', is opnieuw reeds over de kreitsen Celle en Eifhorn uitgebreid. Het prachtige, eeuwenoude ko ninklijke bosch „Henigsténbeek", 20 mor gen groot, is geheel in vlammen opgegaan. Volgens deskundigen is thans reeds een oppervlakte van meer dan 12.000 morgen aan bosch, dennen en heide door het vuur geteisterd en nog altijld woedt de brand voort. Meer dan 1000 krijgsgevangenen moeten met de duizenden omwonenden helpen aan 'het blusschingsWerk, waarvoor thans ook militairen uit Cello zijin gere- quireerd. En de vorige week is Duderstadt (Hann.) ook al door een hevige brand geteisterd: de prachtige St. Servaaskerk, 39 woonhui zen en '68 andere gebauiwen zijln in de ascb gelegd. De verzekeringssom van de ver nielde perceelen, die slechts ten deielie of voor 3_4 der waarde zijn verzekerd se dert den grooten brand in Duderstadt van 1911, bedraagt 590,000 mk. De magistraat der stad roept dringend hulp in voor do vele gezinnen, lelie door dezen brand dood arm zijin geworden. In bet gouvernement Astrakan z'ijn 28 gevallen van builenpest voorgekomen, waarvan 25 met doodel'ijlken afloop. Groote brand te Keulen. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak in de chocoladefabriek der firma Wiese te Keulen een hevige brand uit. Een groot deel der fabrieksgebouwen werd volkomen verwoest, waardoor groote voorraden ver loren gingen. Cycloon. De Engelsche bladen melden, da.t te Alberta (Canada) een cy cloon heeft gewoed, waardoor in deze stad en omgeving groote verwoestingen zijn aangericht. LONDEN, 30 Juni. Met de Oranje Nassau" van de Maatschappij. „Zeeland" vertrokken heden naar Vlissingen 140 Duitschers van den ambulancedienst. BLOEMFONTEIN, 30 Juni. Brand Wes- sels, lid van den Volksraad, is door het Hof voor de Hoogverraadsproccessen vrij gesproken van hoogverraad. KONSTANTINOPEL, 30 Juni. Bij Ari- boernoe deed de vijand aanvallen op on zen linkervleugel, doch werd verslagen. Bij Sedul-Bahr werd de vijand ook terug geworpen. Onze vliegers wierpen met suc ces bommen op een vijandelijk vliegkamp bij Sedul-Bahr. ROME, 30 Juni. Aan de grens van Trentino duurt het artillerie-vuur voort. Oostenrijkse he aanvallen mislukten. PARIJS, 30 Juni. Het communiqué van gisteravond meldt In de Vogezen hebben wij alle stel lingen oostelijk van Mètzeral, welke wij vroeger bezet hielden, heroverd. LONDEN, 30 Juni. Heden had een aan varing plaats tusschen de Nieuw-Amster- dam van de Holland-Amerikalijn en een Engelsche boot. De Nieuw-Amsterdain, waarop vele passagiers waren, werd aan den achterkant zwaar beschadigd. HOEK VAN HOLLAND. Binnen korten tijd zal de Engelsche post weer gedeelte- tlijk over Hoek van Holland worden ver voerd. EMMERCOMPASCUUMZekere M. uit Borgercompascuum passeerde Maandag de grens, Hij werd aangehouden door een Duitschen gendarme, die hem zijn pas vroeg. Als antwoord trok M. zijln mes en bracht daarmee den gendarme een doode- Jijfoe verwonding <((oe. Deze wist echter zijln revolver te trekken en scboot den aanvaller pp de plaats dood. Ook de ge wonde Duitecher is intusschen overleden. Een v or s t e n we d s t r ijid in we ld oen. Toen ik dezer dagen na het gevecht te St. Joris, mij te X.beVond, vvas ik getuige van een .treffende ontmoe,- ting. 'tWas in den voormiddag. De ko ningin van België was op een harsr ge wone tochten gekomen in een der zalen waair pas aangebrachte gewonden den ver pleegsters handen vol werk gaven. Aan een der bedden stond de koningin, die juist hielp een verschoven verband, op- l nieuw te bevestigen. Zij stond dicht bij een muur, waartegen nog een leege krib met witte lakens op een nieuwen pa tiënt wachtte. (Plotseling ging de deur open en kwam een officier, die een kor- t oraal ondersteunde de zaal binnen. Ieder kteek verrast naai- de deur. Slechts de koningin bemerkte niets, totdat de ge wonde met zijn geleider aan het ledige bed, ter rechterzijde der koningin was aangekomen. Toen wendde de koningin Wet hoofd, en ontmoette haar blik dien van den koning. Een glimlach verhelderde beider ernstig gelaat. Ze hadden geheel onverwachts elkander ontmoet, daar waar na den slag, 't meest te helpen en te Roosten is. Na een rondtocht door do zalen, verliet het koninklijk echtpaar het veldhospitaal. „Ewel, zie de na, menier, Sa ze ons alle bei nie 'n vergeten?" zei een jon gen, met twee deerlijk gewonde armen, die van uit zijn krib de ontmoeting had gezien. (Hand.) Duitsch antwoord op de rede van LI oy d Ge or ge. Uit Berlijn: iDe Engelsche minister van munitie, Lloyd George, heeft in zijn rede van 24 Juni in het lagerhuis verschillende verklaringen afgelegd, welke in flagrante tegenspraak zijn met de waarheid. Weet men in Engeland niet, dat de Engelsche entente-politiek een herleving van het Fransche chauvinisme en de teu gelloosheid van het Russische panslavis- m© tengevolge gehad heeft en dat Duitsch- land daardoor .gedwongen was zijn leger en vloot voortdurend uit te breiden? Weet men niet, dat het Duitsche legerbestuur aan de werkelijk toegestane begrooting gebonden is, en dat de Duitsche rijksdag een veel strenger controle over het ge bruik dezer geldien uitoefent, dan het En gelsche parlement? Was het legerbestuur niet verplicht om binnen de wettelijke grenzen voor de slagvaardigheid van de Duitsche weermacht te Zorgen? Streefde ook Engeland er niet steeds naar om zijn vloot slagvaardig te houden? Hoe kan Lloyd George den Duitseh- land opgedrongen oorlog, dan een wei- overlegden aanval noemen. Hij moet toch weten, welke pogingen Duitsch land in heit werk gesteld heeft om Engeland van den oorlog af te houden. Indien Duitschl-and werkelijk zulke groo te hoeveelheden oorlogsmateriaal en mu nitie opgeslagen had, zou het dan reeds in het begin van den oorlog gebrek aan munitie geleden hebben, zooals het geval geweest is. Aan Lloyd George moet dit toch niet onbekend zijn? Maai' Duitsch land heeft dit gebrek snel en grondig zionder minister van munitie uit den weg geruimd. Ned. Herv. Kerk Goes. De classicale vergadering alhier op heden (Woensdag) 30 Juni gehouden in de Groote kerk, werd bijgewoond door 32 predikanten en 33 ouderlingen. De Praeses opende de vergadering met toespraak en gebed. Gelezen werd uit de Schrift Ps .133 en 134; gezongen Ps. 135:1 en 3. Hierop las de secretaris de notulen der vergadering van het vorig jaar en een kort verslag van de handelin gen der Classicale Besturen over het af- geloopen jaar. De verschillende stemmingen, die daar op werden gehouden, hadden den hier onder volgenden uitslag. Voor het Cl. Bestuur werd in de 1ste plaats een secundus gekozen om ter stond op te treden voor het lid-ouderling Duvekot. Als zoodanig werd benoemd Br. J. J. Jeronimus te Wissekerke (N.-Bev.) Voorts werden in het Cl. Bestuur op nieuw benoemd: Ds. Meloen; sec. Ds. H. P. Stegenga van Wolfaartsdijk; Ds. de Vries; sec. Ds. de Voogd; en werd in de vacature van het lid ouderling W. Duvekot tegen 1 Jan. 1916 benoemd Br. L. van Bruggen en tot diens secundus Br. J. J. Jeronimus van Wissekerke (N.-B.) Eindelijk werden nog uit de predikant leden van het Cl. Bestuur herbenoemd de Scriba Ds. Meloen, sec. Ds. Pont en de quaestor Ds. Meloen, sec. Ds. Pont. Hierop werd het Rapport der Commissie voor het nazien der classicale rekening ter tafel gebracht en met dank goedgekeurd. Betreffende do considera.tiën der ver gadering over de door de Synode voo-r- loopig aangenomen veranderingen in de Reglementen, verdient vermelding, dat zooa.ls te begrijpen is over de schrapping van de woorden „geest en hoofdzaak" in art. 39 van het Regl. op het gods dienstonderwijs, uitvoerige bespreking in de vergadering uitlokte. De overgroote meerderheid der vergadering gaat in dezen met het voorstel va.n de Synode mee. Enkele leden verkiezen aan de Synode te adviseeren eene commissie te benoemen tot grondig onderzoek va.n de belijdenis- en aannemingszaak, welke commissie dan 't volgend jaar met haar arbeid gereed zou moeten zijn. Ook over het nieuw aangeboden Regle ment op het beheer van de kerkelijke goederen en fondsen der Gemeenten van de Nederlands.che Hervormde Kerk ont stond een uitvoerige bespreking. Bijna, alle leden van de vergadering gaan ten slotte met het voorstel der Synode mee. De overige punten, ofschoon 8 in getal, gaven geen aanleiding tot breede discus sie en werden haast zonder uitzondering met algeineene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van de ingekomen stukken wordt het voorstel-Liitge, tot ver scherping der proponentsformule, ter tafel gebracht en door de groote meerderheid der vergadering gesteund. Het voorstel tot reorganisatie (voorstel-Kromsigt c. s.) wordt ter wille van den tijd niet behan deld; desgelijks om dezelfde reden niet het voorstel der Utrechtsche Professoren. Hierop wordt de vergadering gesloten, na het zingen van Gez. 1275 en dank zegging door Ds. Steenkamer. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomea. DEN HAAG. Een wetsontwerp tot aan vraag van een nieuw buitengewoon oor logst rediet van 90 millioen is naar den Raad van State gezonden. BERLIJN, 29 Juni. Van het Z.-O. oor- logstooneel. Het leger van von Linsingen heeft den vijand in de vervolging over de Gnil'alipaii geworpen. Er wordt in de zen sector nog gestreden. Verder Noord waarts is de stieek Przemiyslan bereikt. Ten N. van die plaats wacht'e de vijand onzen aanval niet af. Hij giug over de Bug naar deze plaats terug D l N. en N.W. (van Mostyweilkie, 5 K.M. ten N. van Lemherg, evenals ten A'.O. van To rn asz of stelde de vijand zich gisteren op. Hij werd overal verslagen. Wij' staan hier op Russischen grond. De vijand be gint den Tanefsector en de beneden-San. te ontruimen. 1 22 Juni. Het Oostenrijksche tweede leger, onder generaal Böhm-Ermolli her overt met behulp der Duitschers Lemherg in Galicië, Het Eng. s.s. „Carisbrook" door Duitschen onderzeeër voor Fraser burgh in den grond geboord. Het Noorsche s.s. Venus" wordt gedwongen, zijn lading levensmiddelen over boord te zetten. De Finsche schoener ,,Lee" bij Fair Isle door een onderzeeër getur- pedeerd. De Italiaansche vloot ver trekt naar de Dardanel'len. Generaal de Wet te Bloemfontein veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en een boete v an 2000, wegens het verwekken van ge wapende» opstand. 1 23 Juni. Tweede beschieting van Duinkerken. De Engelsche s.s. „Bel- grave" en „Punisiana" door Duitsche onderzeeërs aan de Engelsche kust ge torpedeerd. Een Engelsche onder zeeër torpedeert den Duitschen treiter „Nord P. C. 149" bij Skagem, 24 Juni. Aan don Djnester ontwik kelt zich een nieuwe slag, wijl de Russen hier wederom stand houden. De En gelsche schepen „Quietwaters", „Vice roy" en de Noor „Trauma" door Duit sche duikbooten in den grond geboord. De Montenegrijmen rakken op tot voor Skoetari. 25 Juni. De Duitsch-Oostenrijksche troe pen genoodzaakt, zuid-oostelijk van Chor- zel'e en noord-westelijk van Halioz terug te trekken. 1 26 Juni. Een Oostenrijksche onder zeeër boort in de Adriatische Zee een Italiaansche torpedoboot in den grond. De Russische Minister van Oorlog treedt af. Het Nederlandsche s.s. „Ge- ros" (2000 ton, zonder lading) (Kon. Ned. St. Mij.) bij Söderharm aan de Rothnische Golf door een torpedoboot in den grond geboord. 27 Juni. De Italiaansche troepen bezetten den top van den Zellenkofel aan den Monte Croces-pas; aan de grenzen van Tirol en Trente onafgebroken artille riegevechten. 28 Juni. In de afgeloopen week werd voortdurend gestreden aan het westelijke front in Frankrijk, het ernstigst bij Atrecht, zonder strategisch resultaat. De actie aan de Dardanellen vorderde evenmin. De nieuwe Russische verdedigings-linie ligt gedeeltelijk langs den Dnj^ster en Van Kamionka-Busk-Zioczow, met Brody en Tarnopol als steunpunten. Corr. te H. Het raadsverslag was veel te oud. Van dergelijke antiquiteiten houden we niet. Red. Juli. 1 Middelburg, hofsteetje, Stravle. 18 Groede, hofstede, B|euiningh. 2 Kloetinge, bouw- eu weiland, V. Dis sel. 2 Middelburg, diverse goederen, Ont vanger Registratie en Pomeinen. 2 Grijpskerke, houw- en weiland, Blau- pot ten Cate. 6 Kapelle, Kloetinge, pruimen, J. Oele Hz. 5 Heveskes, boerjeinplaats de Lanoy, Appin'gladam. 7 Goes, hofstede „Dijkwel,", Van Dissel. 7 Domburg, inspan, veldvruchten, Loer 7 Borssete, verpachting land Kerk'eraad Herv. Gemeente- 7 Nieuwdorp, bouwland en veldvruch ten, Pilaar. 8 Wolfaartsdijfk, inspan, Pilaar. 8 Goes, verp. land, v. Dissel. 9 Middelburg', iwsipan, veldvruchten, Struve. 10 's Heer Arendskerke, veldvruchten, Pilaar. 12 Wolphaartsdijk, veldvruchten, Pi laar. 13 Oostkapelle, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 16 Oudelande, bouw- en weiland, v. d. Kloes. 201 Goes, huis, bergplaats, Pilaar. 21 Middelburg, bouw- en weiland, Blau pot ten Cate. 23 Nieuwdorp, bouw- en weiland, Pilaar. 23 Wolfaartsdijk, houw- en weiland en! dijk, Pilaar. 26 Biggekerke, veldvruchten, Loei'f. Vrouwepolder, hofsteedje, BI. ten Cate.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3