Telegrammen. Onderwijs. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Leestafel Gemengd Nieuws, Aü&HeL Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. erklaring van het aan de Albert 1 bekend gemeen- '206. 9. Wijziging iet gebruik dev daarover liggende 0C3. 10. Voorstel sn gratificatie aan Verdoek van II. iet en P. Harinck, neente-gasfabriek, rden gesteld van laris, in verband iden. 12. Verzoek gymnastiek-ver- te Goes, om in Lirende een paar bruik te mogen in van school A, ingen in de open er gemeente reke- oek van den Heer ervol ontslag als van het. Burg er- gang van 1 Aug. an den borgtocht cretaris-peiming- rlijk Armbestuur; scretaris penning- lijk Armbestuur. Armbestuur in staat uit de hee- en Pieter Abra- Inder leiding van •mbroot, geveste- et Hoode Kruis, ormd voor een. ■eling voor Weste- ijn benoemd de eere-voorzitter Putte, voorzitter; W. J. M. Bitter, liw 'Wagtho, me- Hanken en de VV. Neervoort, lere en P. Brugge- een „propaganda - welke door Z. Nederlanden zal .1 heeft over Ylis- transport van en tal van le is, die in Duitsch- en zijn geweest, lats gehad. 0 uur verwacht binnen en bracht medo, dan waar lelijk totaal 395, n. n geweest de ge- te brengen in e?n 150 bedden werden allen di- Oranje Nassau." naar Engeland is het promenade- lazaret; zoowel als bij die van es van het Roode werkzaam aandeel hielp goed mede et practiseh aan- oord te brengen, ng beeft het ge iende wijze gere- i I Engelsohen voor- ïten en tijdschrif- bleken te zijn, •n lang geen En- hadden. een maal ver end liet smaken, •nzende terreinen ilitairen bewaakt. ij het schijfschie- trap, die naar troffen door een Gelukkig werd tfa" heeft gister- lijk van een der een mijn ge- cens. rg'en kwamen van „Telegraaf'-boot bestemd zijn voor eente. De prijzen 20, 45 en 52 Lr rerd aan 356 ge- verstrekt. zoodat den voordeel is. svereeniging" al- ommandant van aal Laurent) ver- r mosselschepen e mogen verbre in 't belang der ooral in hel be- De heer Bur en de voorzitter bevelen beiden aan. is alhier de ge- ,ot aangifte y«n d een zleer groot >k vanavond zou aanmelding zijn. er N. N., alhier, ngel'uk had twee- f zelfde been te >ndagavond om- jn woning naar ;t, toen hij iets van zijn vroeger >n terstond neer- onderzoek bleek htte de arts het N. zioh onder stellen, tot welk einde hij zich gisteren liet vervoeren naar Bergen op Zoom, waar de bekende opera- tem" uit Breda de heer Dr. Cartier van Dissel hem heden onder behandeling nam. Boschkapelle. Een meisje wilde een rund verjagen, dat te dicht bij hare wo ning graasde, door een bezem er naar toe te gooien. Toen dit niet hielp, wierp ze er een riek naar toe, die zou onge lukkig en met zoo'n kracht aankwam, dat de tanden in een poot bleven steken. Brullend liep het arme beest een twintig tal meters ver, den riek meeslepende; toen viel het van pijn neer, en trok het meisje hem er ul* Van een en ander is aangifte bij de politie gedaan. (Zei.) CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD. Middelburg. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van zes leden v.an den gemeen teraad werden bij etikele candidaatstelling gekozen in het eerste district de heeren C. Boudewijnse en jhr. A. A. van Teij- lingen, allen aftredende vrijzinnigen. In het .derde district werden candidaat gesteld de heeren mr. L. van Andel, af tredend antirev., J. A. Vertregt, antirev., en W. iP. Cornelissen, S. A. P. De heer C. |Verhage, aftredend antirev. had zich niet .herkiesbaar gesteld. Goes. A. Blaas (s.-d.), G. Bruël (s.-d.), K. Brants (a.-r.), J. de Die (s.-d J. Don- ner (aftr. a.-r.), W. Kakebeeke (1. aftr.), flr. ,D. Aio! (1.), J. Pilaar (aftr.), J. Pla- ziei' (c.-h.), <M. Pols (s.-d.), I. D. Fran sen v. d. Putte (1. aftr.) en J. W. Yienings (r.-k.). (De heeren Donner, Brants, Pla- zier en Vienings zijn gesteld door de 3 rechtsche kiesvereenigingen). De lijst voor rechtsche candidaten was aangeboden dooi' M. Duijvewaardt en 39 anderen. Twee lijsten voor den heer Pilaar, door J. C. E. Massee en 32 an deren; cn door P. Corstanje en 25 ande ren; de liberale lijst, 3 candidaten, door VV. J. C. v. Santen en 38 anderen; en de lijst voor de S. D. A. P., door 11. Mijns- br-rgen en 35 anderen. Vlissingen. Dinsdag zijn hier candidaat gesteld voor den gemeenteraad: In het eerste district de heeren: W. Anker (aftr. lib.), G. J. van dten Broek (vrijz.-dem.), P. iG. Laernoes (antirev.), j. Sinke i(S.D.A.P.), A. VV. Smits (vrijz.- dem.), P. (S. Vals tier (S.Ü.A.P.), en P. F. Auer (aftr. lib. in II). In het (tweede district de heeren: VV. Ore nier (Vrijz.-dem.), iJ. H. Dommisse (chr.-hist.), H?,' Duifm (S.D.A.P.), A. van Hal ^(S.D.A.P.' aftr. in het derde district), L (HStuart (aftr. lib.), A. W. Smits (vrijz.-dem.) 'en W. Anker (afr. lib. in (I). In liet derde district: P. F. Auer (aftr. lib.), VV. iCremer (vrijz.-dem.), A. C. van Hal (aftr. iSJD.A.P.), p. A. Praag (S.D.A.P.) en A. (VV. Smits (vrijz.-dem.) Kattendijke. A. Spruit (aftr.), J. Schip pers (aftr.) en VV. v. d. Linde. Stem ming en (herstemming 5 en 12 Juli. Kapelle. In de laatstgehouden verga dering der .antirev, kiesvereeniging werd besloten opnieuw (liet aftredende lid W. Slabbekoorn (weth.) tyoor Biezelinge can didaat te stellen voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. In de plaats van den heer C. D. Yer- eeke (lib.) izal de heer A. AIol (antirev.) gekandideerd worden. De vrijzinnige kiesvereeniging heeft het aftredend lid C. D. Vereeke candidaat ge steld en dhr. P. van Iwaarden. Een groep vrije kiezers stelde dhr. M. Ferdinandusse candidaat. Souburg. Tot candidaten werden gesteld C. Daniëlse, A. Pieterse, F. Wisse, aftre dende leden en A. de Pagter namens „Al gemeen Belang" door A. Polderman en 16 anderen. De twee rechtsche kiesvereenigingen stelden geen candidaten. Stemming en herstemming waren be paald op 9 en 20 "Juli. Westkapeile. Gisteravond zijn alhier candidaat gesteld voor lid van den ge meenteraad de heeren II. Cijsouw (a.-r.), P. Ifendrikse (a.-r.) en A. Joosse '(a.-r.) en ue aftredende heeren J. Brasser (lib.) en A. Minderhoud J.Kz. (lib.) en P. Min- derhoud Jacz. i(lib.). De stemming en her stemming zoo noodig zijn bepaald op 12 en 24 Juli 1915. Tholen. C. v. d. Beige (c.-h.), M. Chris- tiaanse (lib. aftr.), H. Goossen (a.-r.), J. D. Noske i(ib. aftr.) en A. Quist (aftr. a.) Stemming 10 Juli. Bruinisse. 7 L epel (1.), L. v. Meurs (lib.) en J. Wemmers (a.) lerseke. T. Cupéry (afti-. 1.), J. L. Bom (aftr. 1.), AL Westdorp (aftr. 1.), C. Har- tog (aftr. a.-r.) en J. Ossewaarde (s.-d.) Wolf aartsdijk. A. beenhakker (c.-h.), J. Lindenbergh (aftr. 1.), A. C. J. Noteboom (1.) en G. VVeijns (a.-r.) Herkozen bij kandidaatstelling Oud-Vossemeer. L. (M- Friderichs en M. C. Polderman. Krabbendijke P. ,K- v. Nieuwenhuijzfe (aftr.) en C. .Vogelaar (aftr.) Schore. J- G. v. Nieuwenhuijzen, bur gemeester en Joh. Glerum Chrz. Geref. Kerken. Beroepen te Andel J. H. A. Bosch. cand. te Almkerk; te Warffum D. Steenhuis te IJsselmonde; te Tzum R. Haitsma te Hindelopen; te Spijk J. C Aalders te Beetgum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ste'enbergen G. K. v. d. Horst te 's Heerenberg; t'e Amsterdam D. den Breems te Rotterdam; tie Huis- sen B. C. Verhage te AngeFen; te Dalen \V. G. Planten te Goor. Bedankt voor Steenwijk door F. Schrale te Valburg. Grijpskerke. Benoemd tof onderwijzer aan de Chr. school alhier de heer K. Laansma, onderwijzer aan de Chr. school te Tholen. Aan de universiteit te Utrecht slaag de voor het cand. examen godgeleerdheid, le gedeelte, de heer D. Erasmus. Op het examen voor diploma ge meente-administratie slaagden nog o. a. de heeren P. Salomé te Brcskens, en .1. L. Snijder, te Oud-Vossemeer. Geslaagd aan de Technische Hoogc- sehool te Delft voor het prop. examen in de electro-techniek de heer A. VV. Zuidweg. Voor het ingenieurs-examen bouwkundig ingenieur de hoereu L. M. v. d. Berg en J. P. Fokker; mijn-ingenieur J. v. d. Broek, J. v. d. Volde en H. VV. de Vriendt; candidaats-examen mijn-ingenieur de heeren E. J. Betens on J. A. Hoekstra. Examens Fran.sche Taal en Letterkunde (akte B). Het monde ling gedeelte van de examens in de Fran- sche taal en letterkunde (akte B) zal worden afgenomen in liet gebouw van d'e Sociëteit „de Vereeniging", Kazernestraat, te 's-Gravenhage, op de navolgende dagen en uren 12 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 uur a.m.; 13 Juli te 1.30 uur n.m.; 14 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 uur n.m.15 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 uur n.m.; 17 Juli te 1.30 uur n.m.; 21 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 n.m.; 22 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 uur n.m.; 23 Juli le 9.15 v.m.; 24 Juli te 1.30 uur n.m.; 30 Juli te 9.15 v.m. en te 1.30 uur n.m. Arr.-R'echtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeld P. VV',, 41 j., St. Nicolaas. en Th. G., 58 j,, jVl. S., 47 j. en R. d. J., 54 j., allen Amsterdam, allen tot 1 fh., L. d. d. C., (25 j., en A. d. C., 20 j., beiden V Via te rl a nd» G u de manen J. d. N., 37 j„ Koewacht, allen ,tot 14 d., E. J.. 38 j., Meirdonk, Th. 3-, 33 j., Assenede, M. F. en M. M., beiden Stekene, J. V7., 24 j., Beveren, J. d. V., 27 j., zonder bekende woonplaats, L. F. L., 24 j., P. V.. 40 j., beiden Clinge, J. VVr., 18 j., Kieldrecht, M. v. (F., 20 j., en M. M., 21 j„ bei den Lokeren, .1. d. S., 18 j„ Moerfcerke, A. F. d. S., 30 j., St. Pauwels, S. C., 22 j., en A. E., 18 j„ beiden Kieldrecht, allen tot 1 w., L. d. E., 31 j., Selzaete, en F. p., 58 j., A. P., 37 j„ en G. C., 37 j., 'allen Montroul, allen tot 5 d„ en A. d!. -P., 21 j., P. B., 40 l, E. v. S., 23 j., :L. d. iK., 31 j., C. v. d. 'V., 43 j., S. P. v. d. H., 35 j.. P. D„ 20 j., V. I. C., 39 j., LA. d. P., 33 j., A. O., 38 j., M. V., 31 j„ R. V., 21 j., O. D.„ 43 j„ .0. N., 24 j., A. p., 53 j„ R. V., 21 j„ H 'V., 31 j., A. d. C., 26 j„ L. d. M., 24 j, L. D„ 45 j., A. W„ 36 j., L. d. 'M., 52 j„ G. B„ 29 j„ A. VV„ 32 j., 'C. v. d. V., 43 j., L. V. 32 j„ fen P. jj. d. S., 36 j., allen Selzaetie, A. D., 36 j„ H. D„ 28 j., F. B./51 j„ E. v. H., 40 j., H. D„ 28 j., A. D., 36 j., A. v. W., 39 j., en A. v. d. W., 26 j., allen Assenede, J. C., 19 j., Wachte- b'eke, A. M., 20 j., M. v. d. B., 32 j., F. d. B., 18 j„ A. d. S., 40. j., M. C., 60 j., p T., 20 j„ Th. T., 19 j., *F. d. R., 44 j., D. H., 20 j„ F. d. R., 44 j.. C. d. M., .53 j., L. B., 50 j., Cu M.' Vf; 62 j., allen Clinge, J. d. W., 18 j., Kieldrecht, C. d'H., 34 j., Bazel, E. B., 22 j., Stekene, Th. S., 50 j., Bou- chaufe, A. d. B., 24 j., Kemseke, J. V., 20 j., St. Nicolaas, P. E. v. 'd. V., 40 dn E. v. d. V., 20 j., Beveiren, V. d. K., 21 j., Moerbeke, H. v. H„ 37 j., Meerdonck, C. M. v. W., 68 j., Gent, P. d. M., 19 j., 'en P. S., 41 j., Stekenie, •en P. 'J. M., 36 j., Kieldrecht, allen tot 3 d. gtev.straf, en O. .d. B., 20 j., St. Gilles, tot 'f7 b. s. 1 w. h., P. IC., 46 j-, Lokeren, VVr. P. F., 39 j„ 's Hertogen bosch, J. C. v. R., 52 j., Gent, "en A. V., 53 j., Rotterdam, allen tot f5 b. s. 5 d. h.> E. v. K„ 51 en G. d. V., 41 j., Hautem, E. G., 42 j., Papignies, M. I)., 39 j., Lessines, A. B„ 39 j., Mon troul, 'en E. v. 10., 45 j., St."Nicolaas, allen (tot f3 b. s. 3 d. h„ en M. G., 51 j., Krammes, tot f0.50 b. s. 1 d. h. Middelburg. Het Was heden op de recht bank weder een morgen van uitsluitend uitvoei'zaken, <J>e rol v^erme-ldde er weder met minder dan 66 met 110 beklaagden, m 21 daarvan werden getuigen gehoord. Henalve enkele kinderen, wier zaken met gesloten deuren werden behandeld, waren er slechts 2 beklaagden aanwezig. Het uitgevoerd© was wederom bijna uit sluitend petroleum. Als bijzonderheid was er ditmaal een zaak betreffende de uit voer au een ko'e. Daar dit een der dieren was, die Mji de vlucht medet uit België ziin genomen, eischtie het 0. M. slechts f3 boeten tot f10 en gevangenisstraffen tot of 3 dagen. De andere straffen waren een wieek toe. Een viertal zaken werd uitgesteld Ütot 14 September. Uitspraak in de behandeld© zaken 13 Juli. De Hooge Raad defèid uitspraak op het cassatieberoep van P. S., 74 jaar. veehandelaar to Staphorst, het z.g. „Stap horster Boertje", door die rechtbank te f Heerenveen veroordeeld tot f50 boete of 50 dagen hechtenis, Wegens onbevoegde uitoefening van de geneeskunst, ten op zichte van een kind me' een ontstoken been te Steenwijk. Ambtshalve was geconcludeerd tot ver nietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling van den requirant tot f50 boete of 25 dagen hechtenis. De Hooge Raad besliste overeenkomstig die conclusie. (Buiten vernntw«»f»rtieii]K'^-^i «ier Rctlacfie Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken ondergeteekenden een kleine plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat onzen dank. Het mag gezegd worden, dat het Pro vinciaal Comité Zeeland van den Bond van J. V. op Geref. grondslag veel, zeer veel voor ons, gemobiliseerden, doet. Zoo zijn dan ook de militairen in N.-Xamen weer verblijd. Nadat we eenige maanden ons hebben moeten tevreden stellen met een bekrompen kamer als Mil. Tehuis, waarbij dan nog kwam. dat we ontzagge lijk veel huur moesten betalen, wat voor bet, overgroote deel door ons zelf werd opgebracht, is er vorige week een eigen Tehuis verrezen. Het gebouwtje maakt een echt prettig gezelligen indruk, die zeker nog wel verhoogd wordt door de aanwezigheid van een orgel. Van verre kli.nkft u dan het gezang, tegemoet. Nu kunnen we ons hart ophalen (in het vo rig tehuis mochten we niet zingen!) Naast God, past dan ook van onze zijde een innigen dank aan bovengenoemd Comité, aan Jong. Ver., kerkeraden en particu lieren, die het Comité in staat stelden aan zijn plan uitvoering te geven. We wisten geen ander middel aan onzen dank uiting te geven dan door de pers. Niet nalaten kunnen we ook onzen welgemeen- dien dank 'te betuigen aan den majoor- veldprediker dev 1 Ie divisie. Ds. Jansen, die het initiatief tol de oprichting nam, nadat Z.Eenv. den onhoudbaren toestand niet eigen oogen had aanschouwd. Tevens' lassohen we een dringend ver zoek in aan de lezers van uw blad, (dat, hopen we, niet over het hooi'd gezien zal worden!): zendt ons,als u eenigszinjs kunt aan het adres van één der onderge teekenden eenige lectuur. Zeer zal ons dat welkom zijn! Bij het in bruikleen geven zal er van o-nze zijde natuurlijk uitstekend 'zorg vjoor gedragen worden. We wen- schen, dat ons nieuwe Tehuis, zoo ver van huis geplaatst in een totaal Katho lieke omgeving, ons allen ten zegen moge zijn! Namens alle bezoekers van het Mil. Tehuis, D. ROOSE, mil.-sergt. HUGO KINGMANS, mil.-sold. N.-Namen, Res. bat. 111, 2e eomp. Geachte Redactie! Ondergeteekende wenschte gaarne in lichtingen en plaatsing in „De Zeeuw" de uitgave betreffende van een uittreksel der kohieren van de plaatselijke belastin gen te Middelburg door de firma Altorffer aldaar, waardoor iedere kooper dier uit gave kan nagaan tot welk bedrag de inge zetenen in de plaatselijke belastingen zijn aangeslagen. Daar steller dezes van möbning is, dat de wet de publiceering dezer kohieren niet toelaat, wenscht hij van uwe Redactie gaarne te vernemen of dit juist is, en zoo niet, welken zin of het dan hefeft, dat de reclames van belanghebbenden tegen hun aanslag, door den Gemeenteraad in be sloten zitting worden behandeld! Uwe Redactie dankend. Een vrager. Middelburg, Juni '15. (De wet verbiedt de publiceering der kohieren niet. Het is derhalve niet strij dig met de wet een uittreksel uit de kohieren te verkoopen. Red.) Oorlogsboek. Bij den uitgever G. J. A. Buys te Utrecht is een belangrijk boek over den oorlog in voorbereiding. De heeren prof. Dr. H. Ba.vi.nck, de oud-Minister H. Colijn en Prof. Mr. P. A. Diepenhorst zullen de bijdragen leveren tot dit werk, dat ongetwijfeld een deï' belangrijkste geschriften over den woe denden wereldkrijg zal Vormen. Prof. Bavinck zal de ethisch-religiëuse zijde belichten. De heer Colijn zal den oorlog van strategisch-militair standpunt bezien. Prof. Diepenhorst zal over de in het geding komende economische vraagstuk ken handelen. Het eerste deel van dit boek kan tegen November 1915 worden tegemoet gezien. Ongelukken. Onder Buiksloot is het lijllc opgehaald van een naar schatting 35-jarig Chinees. Handen en voeten waren vastgebonden en de zakken van de lileeren waren gevuld met stetenen. Bijl een vechtpartij! te Amsterdam is e!en politie agent zoo mishandeld, dat hiji per auto ziekenwagen naai- het gasthuis Werd ver voerd. Te Garnwerd is eten 2-jairig meisje al spelend1© onder een petroleum- wagen geraakt. Enkele uren na aankomst in het ziekenhuis is de klteine overleden. Op de katoenfabriek te Leiden is een werkman door een drijfriem gtegrepen, eenige malen rondgleslingerd en vervol gens tegen den grond gesmakt. Met een gebroken been 'cn in zorgwekkenden toe stand is de man naar het academisch ziekenhuis vervoerd. In een kersen boomgaard onder Opheusden (Bteiuwe) is de plukker L. P. van een aanzienlijke hoogte van de adder gcvalllen, waarbij hij ernstig gekneusd werd en in zorgwek kenden toestand naar zijn woning werd vervoerd. Ken 3-jarig meisje te Borcuio viel al spelende in de Berkel en verdronk. Slim bedacht. Geïnterneerden te Harderwijk hadden een middel bedacht om uit het kamp te komen, ook zonder dat ze zelf een permissie-biljet bezaten. Nummero één, die wel zoo'n briefje had, stak een postduif in zijn zak, om buiten het kamp gekomen, het diertje aan een ■der pooten van het biljet te voorzien en vrij te laten. Het beestje bracht getrouwe lijk het 'biljet in het kfunp terug, om aldus not 2 (in de gelegenheid te stellen naar de stad te gaan. En zoo liepen er twee, drie, vier op één permissie in de stad. Totdat het zaakje ontdekt werd en het met het .ongeoorloofd uitgaan natuurlijk uit was. En thans moet op ieder biljet het portret van den bezitter voorkomen. Het spoorwegongeluk h ij H a 11 e m e r b r o e k. Men mteldt uit ZwolleDe toestand van de Mj het spoor wegongeluk 'bijl Hattemerbroek gewonde reizigers is bevredigend. Auto-ongeluk. De heer K. W. uit Hillegom is Zaterdagnamiddag, toen hij zijln motorrijwiel aan den straatweg van Amsterdam naar Haarlem nabij Sloterdijk stond te herstellen, door een voorbijsnor- rende iputo aangereden, meegesleurd en van den wegkant in de sloot geworpen. Bewusteloos 'werd 'hij door teen boer, voor wiens huis het ongeluk gtebeurde, uit de sloot gehaald en een dokter uit Sloterdijk verleende de -eerste hulp. De genees heer stelde beenbreuk op twee plaatsen en armbreuk vast. Verder is de lieer W. z-eer ernstig aan hoofd en rechter schouder gewond. Per auto is hij naar Ziin woning vervoerd. Het nummer van de automobiel, die het ongeluk heeft veroorzaakt, is niet bekend. De inzittenden hebben zich niet om het slachtoffer bekommerd De toestand van den patiënt is zorg wekkend. N. 11. Ct. Hagelslag. Eergistermiddag heeft men te Zoutkamp bij sterken wind zwaren hagelslag gehad. Na 4 uren was dte hagel nog op te scheppen. Enkel© hagelsteenen hadden de grootte ,van dobbelsteenen. Er werd veel vracht verwoest; vooral bieten en erwten hebben zeer veel geleden. Lekker? Aan het station der S.S. te Enschedé zijn Zaterdag uit Duitschlaud aangekomen voor een firma in ons land twee wagons met paardenhoeven, afkom stig van op het slagveld op 't Oostelijk front gevallen paarden. De lading ver spreidde soo'n ondragelijken stank, dat ze weer naar. Duitschland is teruggezon den. Ze kwam van de vesting Torn in West-Pruisen. Doodgereden. Gisterenavond had op do Nieuwe Parklaan te Den Haag, een ernstig ongeluk plaats. Een schippersfamilie van een schip, liggende aan het Kanaal alhier, zou een bezoek aan Scheveningen brengen, toen, volgens getuigen, een auto in razende vaart, zonder signalen te geven, naderde. Verschrikt vloog de familie uiteen, doch de vrouw van den schipper had het on- l'uk onder den auto te komen en Werd onmiddellijk gedood. Het deerlijk ver minkte lijk werd het politieposthuis aan het Gevers Deynootplein binnengedragen en later naar het lijkenhuis op de Alge- meene Begraafplaats overgebracht. De chauffeur, die aanvankelijk door reed, is later aangehouden. „Yad." Naar de Times uit Toronto ver neemt, heeft een wervelstorm in de streek van Redcliffe in de Cariadeesche provin cie Alberta voor een 100.000 schade aangericht. De heele stad Redcliffe heet verwoest te zijn. Te Cal'gary en in den omtrek heeft overstrooming veel kwaad gedaan. In één nacht rees de Bom ander halve meter. ST. PETERSBURG, 29 Juni. Van het Kaukasische front: De Turken trachten in de kuststrook het offensief te herne men tegen onzen linkervleugel, hetgeen mislukte. Bij Olty trachtten de Turken aan te vallen, doch ze werden terugge slagen. Bij Malaskjert werden de Koerden uiteengejaagd en de commandant gevan gen genomen. ROME, 29 Juni (Off.) In Karinthië heeft de bergartillerie met succes een vijande lijk kamp beschoten. Een vijandelijk vlie ger trad actief op, doch met weinig re snltaat. ST. PETERSBURG, 29 Juni. De Tsaat heeft het ontslag van den minister van oorlog aangenomen en Polivanof, generaal der infanterie, als zoodanig benoemd. WASHINGTON, 29 Juni. In de nieuwe nota aan Duitschland inzake de William Fryan, \yeigert de regeering der Ver. Sta ten beslist de rechtsgronden, welke de Duitscho regeering voor het tot zinken brengen van het schip aanvoert, te erken nen. De Amerikaansche nota verklaart, dat de Ver. Staten het feit niet te rechtvaar digen vinden en dat het prijzenhof het recht niet had voor vaststaand aan te nemen, dat schuld reeds zou zijn erkend. PRETORIA, 29 Juni. De troepen van Botha hebben 250 burgers, die door de Duitschers wegens politieke en andere redenen te Okanyando geïnterneerd waren, bevrijd. De troepen ondervonden groote moeilijkheden door het gebrek aan water. Sommige troepenafdeelingen moesten zich 60 uren daarvan onthouden. Otjivarango was kort geleden liet hoofdkwartier van den Duitschen commandant, kolonel Fran- ki. Okanyando is een belangrijke districts hoofdstad. De troepen zijn nu op nog geen 100 mijlen afstand van de spoorwegeind punten Groot-Fontein en Tsiuneb. WEENEN, 29 Juni. Bij ministerieele be schikking wordt de hoeveelheid graan- en meel producten ten gebruike van personen, die werkzaam zijn bij het binnenhalen van den oogst, en anderen, die zwaren arbeid moeten verrichten. WEENEN, 29 Juni. De Rijkskanselier von Bothmann Holweg cn staatssecretaris von Jagow zijn gisterenavond uit Weenen vertrokken. PABUS, 29 Juni. Officieel communiqué van 1 luur: Atrecht is opnieuw beschoten. Tusschen de Oise en de Aisne duurt het artillerie-gevecht voort met een voor ons gunstig verloop. Zondagmorgen wierp een onzer vliegers met succes acht bommen op de Zeppelinloodsen te Friedrichshafen. De vlieger moest wegens motordefect op Zwitsersch gebied landen. PETROGRAD, 29 Juni. Aan den linker Weichseloevter in de streek van Orajef werd de strijd hardnekkig voortgtezet ge durende den gieheelen nacht van Zaterdag op Zondag'. De vijand die overal wterd teruggeslagen, lieed zware verliezen. Bij zonder lievig waren de aanvallen op het dorp Gliniany. Wij maakten daar bij onze tegenaanvallen tillle regimenten van de 4e Oostenrijksche divisie krijgsgevangen. De vijand, definitief teruggeworpen in zijn oude stellingen, nam den volgenden dag een gehieel devensieve houding aan. In de richting van Tomaschof, Belz en Kamenka blijft de vijand opdringen. *)en 26en hebben wiji na teruggetrokken te zijn in de richting van de Gnilaia Lipa over bet front Boukatschestsy-Galitsch hardnek kige aanvallen van sterk© Duitsche troe penmachten afgeslagen. BERLIJN, 29 Juni. Van het Z.-O. oor- logstooneel. Het leger van von Linsingen heeft den vijand in de vervolging over de Gnilalipan geworpen. Er wordt in de zen sector nog gestreden. Verder Noord waarts is de streek Przcmys! in bereikt. Ten N. van die plaats wacht.e de vijand onzen aanval' niet af. Hij ging over de Bug naar deze plaats terug. Ten N. en N.W. (van Mostyweilkie, 5 K.M. ten N. van Lemberg, evenals ten N.O. van To- maszof stelde de vijand zich gisteren op. Hij werd overal verslagen. Wij staan hier op Russischen grond. De vijand be gint den Tanefsector en de heneden-San te ontruimen. WESTKAPELLE. Alhier is aangespoeld een lijk, verkieerende in staat van ontbin ding, vermoedelijk van dte door de mijn' verongelukte visschters uit Rreskens. Het hoofd was bijina weggeslagen. Op het lijk bevonden zich 'een blauwe werk kiel, zwarte trui, blauw boezteroen met zwarte strepen, Bantellen hemd. Manches ter broek, blauwe onderbroek, blauwe kousen, laarsklompen, waaraan de klom pen ontbraken. De kleerten Waren gedeeltelijk Weggei- scheurd. Het lijk werd hedenmiddag naar de algemeene begraafplaats overgebracht. In de onmiddellijke nabijheid van het lijk is nog een Duitsche contactmijn aan gespoeld. DEN HAAG. Een wetsontwerp tot aan vraag van een nieuw buitengewoon oor- logtecrediet van 90 millioen is naar dten Raad van "State gezonden. BORSSELEN. Candidaten gemeenteraad de heeren De Regt Joziasz., Richel, Duve- kot, C. Nijsten en C. Rottier. N.- EN ST.-JOOSLAND. Aftredende lte- den de beteren J. Polderdijk en J. K. Mesu herkozen. KOUDEKERKE. Candidaten de heeren J. A. Contant, A. Kraamer, J. A. Haantjes- Dekker te 't Zand. 's-HEER ARENDSKERKE. Gekozen tot leden van den Raad de heeren J. Min naar, J. v. d. Poel en P. de Putter. Wat is Paradox'? Wanneer een republikein iemand koninklijk beloont. Wanneer Bouwmeester iets afbreekt. Wanneer een nihilist ergens staat op maakt. Wanneer een stomme sprekend op iemand gelijkt. (N. R, C.) TERNEUZEN. Ondertrouwd: 25, Cor- nielis Leuinis, 26 j. jm. en Johanna Cor nelia Wieland, 25 j. jd. Getrouwd24, "Hubert Theophile de Meijer, 21 j. jm. en Seraphina Frede- rika Guilliet, '21 j. jd. Geboren: 20, Neeltje, d. v. Krijn Herre- b'out en Catharina Elisabeth Jansen; 22, Adïiana Joanna, d. v. Cornelis Daniel de Rijke en Tanneke van der Hooft; Jo hannes Ilubei'tus, z. v. Anthonius Mat» the us van der Reit en Elisabeth Anna Maria Moers: 21, Jannetje, d. v. Marians van Luik en Pietje Gort; 25, Maria, d. v. Jan van Hoeve en Johanna de Regt; 26, Cornelis, z. v. Marinus Drabbe en Janna Maas; Suzanna Louisa, d. v. Joseph Wa genaar en Dina de Kubfoer. (T. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3