Binnenland. Uit de Provincie. was liet reeds vrij' donker, doordat een zwaar onweer met dichte zwarte wolken massa's den hemel verduisterde. Tusschen het gedreun van het geschut rommelde uit de verte de donder van daarboven, terwijl die regen begon te druppelen. De vijiand scheen de omstandigheden gunstig te achten voor een aanval, want plots, stormde hij uit de loopgraaf. Tiental len vielen door ons moordend lood tot ook wij uit de loopgraaf gingen en ons op den vijand wierpen. Het kwam tot een bloedig handgemeen, (een gevecht van man tegen man. Afschuwelijk was de strijd. Honderden en honderdien vielen gewond of dood rondom. Het gebrul der gewonden vermengde zich met het gekrijsch der vechtenden en het gekraak van het ge schut. Die verschrikking werd nog ont zettender door het onweer, dat thans in al zijn razernij hoven het strijdrumoer noodde. Knetterende donderslagen raasden achter de felle bliksemschichten aan, die flikkerend over het slagveld flitsten. Ik zag niets meer dan vuur en bloed en over de lijken en stervenden heen vochten wij ais krankzinnigen. Het einde was, dat wij de vijandelijke loopgraaf namen. En of het onweer (tijdens het gevecht dichtbij was geweest? Toen na dien strijd de ge wonden werden weggehaald, werden onder hen als in een kluwen verward drie doode krijgars gevonden, die niet gewond waren. Hoe dat mogelijk is, zult ge vragen?... Hun lijken waren halfblauw. De anno kerels waren door eten bliksemstraal dood geslagen. Korte Oorlogsberichten. Thee voor de troepen. Onze dappere soldaten, schrijft een Duitsch blad, lijden thans in de hitte voel aan dorst. Het water is vaak verdacht. Verscheiden bron nen vertoonen het roode waarsc hui wings- plakkaat. Den isoldaten zijn derhalve dorst- 6tillende middelen als liefdegaven bijzon der welkom. Op verschillende plaatsen beeft men ook theehuizen voor de „Feld- graucn" ingericht. Waar zij de thee koste loos kunnen verkrijgen. Zoowel warm als koud helpt thee uitmuntend tegen den dorst. In de Frankfurter Zeitung leest men de mededeeling, van een Russisch genees kundige, dr. Paschkof, die het grootste gedeelte van zijn leven onder de Ko zakken heeft doorgebracht, over de wijze waarop de Kozakken een houf- of stoot- wond behandelen. De wond wordt onmid dellijk met een dikke laag asch bedekt, die men krijgt door het verbranden van een stuk katoenen of linnen stof. Daarna worden door een nauw wikkelverhand de randen van Ide wond samengebonden. Van 28 gewonden, die dr. Paschkof op deze wijtze behandeld had., waren 26 in verras send. korten tijd genezen. Een Fransch of Belgisch soldaat zond ,een kleine granaat als aandenken van het slagveld aan een kennis in Enge land. Toen te Londen de postbeambte hij het sorteeren een granaatpunt uit het pak zag steken, zette hij h|et op zij op een houten rek. Met een sprong de granaat er schijtnen ook eenigo patronen bij te zijn geweest en drie postbeambten wer den ernstig gewond. Een bezweek er spoedig. Als naspel van het hoogverraadpro- oes tegen Princip en zijn trawanten werd voor den krijlgsraad te Travnik een rechts geding tegen 39 medestudenten aanhangig gemaakt, die als leden van een studenten organisatie in dienst der Groot-Servische propaganda stonden. De beklaagden stonden wegens versto ring van Idie openbare ruist en orde terecht. Een-en-dertig hunner werden tot gevange nisstraffen van een maand tot drie jaren veroordeeld, acht Werden er vrijgesproken. De persoonlijke adjudant van den Tsaar, vorst Alexander Rugration-Auch- ranska, is in Galicië gevangen genomen De Koning van Beieren is van bet Oostelijk front te Weeniein aangekomen. De nieuwe verdedigingswet in Enge land schdjlnt in haar toepassing te gelijken op wat de Afrikaanders hun hou-je-bek- wet noemen. Naar wij in de Labour Leader lezen, zijn er al strenge straften uitgedeeld voor opmerkingen in particuliere gesprek ken gemaakt. Den 16den dezer is te Southampton een man tot drie maanden gevangenisstraf met dwangarbeid veroor deeld, omdat hij had gezegd, dat de Duit- schers het recht hadden verstikkend gas te gebruiken, de Lusitania in den grond te horen en Southend te bombardeeren. Te Ongar in Sussex is iemand veroordeeld tot veertien dagen niet dwangarbeid, omdat hij! liegen een vrouw had gezegd, dat Engeland zich gemeen gedraagt en ver dient wat hij krijgt, en verder, dat hij mannen er van had afgehouden, in het leger dienst te nemen. Mej. Margaret Robinson tracht in Engeland handteekeningen te werven op een adres ter begenadiging van de Wet. De Société Générale van Brussel wil ëene poging doen om arme landlieden, wier landerijen in verband met den oorlog zijn verwoest, ter hulp te komen. Zij heeft de „Union du Crédit Agricole" opgericht, teneinde aan landbouwers voor schotten tot een bedrag van 600 fr. tegen 31/2 pCt. rente te verstrekken. Deze, schuld fcal jn kleine maandelijksche termijnen aflosbaar zijn. Het Victoria-Kruis is geschonken aan luit. Na smith, commandant van de En- gelsche duikboot E 11. In het koninklijk besluit staat, dat hij die onderscheiding heeft, verkregen, omdat hij met zijn duik boot in de Zee van Marmora heeft ver nietigd een groote Turkschia kanonneer- boot, twee transportschepen, een munitie schip en drie magazijnschepen, alsook een derde magazijnsclnp op den wal heeft ge dreven. Na dit alles verricht te hebben, keerde hij1 terug, maar, dien steven nog eens wendende, torpedeerde hij opnieuw een Turksch transportschip. Dat zijn negen schepen. In Turksche berichten is op dat negental heel wat afgedongen. Verstikkende gassen. Wolff's agentschap maakt een lange mededeeling óver het gebruik van verstikkende gassen openbaar, waarin het tracht aan te too- nen, dut de Franse,hen en Engelscheir al lang voor de Duitsc.hers verstikkende gassen in artillerie-projectielen, Jiandgrar naten en patronen hebben toegepast. O.a. geeft het een officieele handleiding van het Franschc ministerie van oorlog van 21 Februari 1915 weer, waarin aangege ven wordt, hoc men met dergelijke pro jectielen moet omgaan. Daarin staat dat de verstikkende gassen van de Fransqhen geen doodelijke uitwerking hebben; ten minste niet in geringe hoeveelheid. Maar juist deze beperking, zegt Wolff, bevat de ondubbelzinnige bekentenis, dat de Fran- sche gassen doodelijk zijn, als zij op groote schaal toegepast worden. Volgens de Cin cinnati Enquirer Jiad de Lusitania o.m. 250.000 pond tin tetrachloride aan boord, voor de bereiding van verstikkende gas sen. De bezending was volgens den Ame- rikaanschen Zegsman voor 'de Fransche re geering bestemd. Deze heeft niet all ecu maanden geleden groote bestellingen aan chemicaliën tot bereiding van verstikken de gassen gedaan, maar zij moet ook de verantwoordelijkheid voor den dood vaq de passagiers van de Lusitania mede dra gen, van wie vele door de gassen die bij de torpedeering uit het tintetraehlo- ride vrij kwamen, omgekomen moeten zijn. Ten slotte verklaart Wolff, dat het ont wikkelen van rookwolken, die hij zwak ken wind heel langzaam over den vijand heendrijven, niet alleen een volgens het volkenrecht geoorloofd, niaar een huiten- gewoon goedaardig oorlogsmiddel zijn, chmr de vijand in de gelegenheid is, zich aan de uitwerking van dien l'ook te ont trekken. D e -dood van Aartshertog Frans Ferdinand. De „Wiener Abendpost" wijdt een artikel aan aarts hertog Frans .Ferdinand en diens gema lin, wier sterfdag morgen herdacht wordt. Men heeft de zekerheid verworven, dat de moord van Serajevo geen daad was Van enktde heethoofdige fanatici, maar dat hij voorbereid was door een naburigen staat ijl het Zuid-Oosten. Deze echter werd Wederom door een grooter en mach tiger rijk tegen de monarchie misbruikt. De schandelijk vermoorde aartshertog is echter gewroken als geen mensch ooit te voren. Wat ons leger en onze vloot sindsdien aan roemrijke daden volbracht hebben, is de (vurigste dank aan den aartshertog, die onze weermacht met de groote liefde van zijn hart beminde, en in zijn kringen alles deed om do monarchie tot het uur der beslissing ivoor te bereiden. Hij ver trouwde op ide kracht en de toekomst van het vaderland, en wist, dat het oude rijk machtig genoeg was 0111 alle vijanden te verslaan icn een bolwerk van recht vaardigheid en (recht in Eurtopa to blij ven. Dit vertrouwen js door de gebeurtenis sen van den 'oorlog wonderbaar bevestigd. Krachtig geschaard om den veelgeliefden keizer en (kbning zien de volkeren der mhnarchie een tijdperk van nieuwen roem, en nieuw igeluk tegem'oet. Een Italiaansche't'orpedo- boot getorpedeerd. Uit Weenen: Zaterdag heeft een onzier onderzeeërs in de (Noord-Adriatische Zee een Italiaansohe torpedoboot tot pinken gebracht. Het antwoord van Duitsch- land op de tweede nota van Wil son. Volgens een bericht uit New-York aan de „Times" seint Carl. W. Ackerman, de iBerlijnsche correspondent van de „Uni ted Press", dat Duitscliland niet bereid is zijn onderzeeërs-oorlog tegen handels schepen op te geven, maar wel geneigd Zou zijn daarin zekere wijzigingen aan te brengen, om de regeering der Vereenigde Staten tegemoet te komen. „Het voorloopige ontwerp van het Duit- Eohe antwoord op de laatste „Lusitania"- nota is nu gereed", seint hij. „Er kun nen ndgl veranderingen in aangebracht worden, maar ik weet uit zeer goede bron, dat het antwoord de volgende pun ten zal bevattenOfschoon Duitschland voor de vrijheid der zeeën strijdt, ver langt het niet de belangen der neutrale staten aan te tasten. Duitschland zal zijne waardeering toonen voor de vriendschap van Amerika. Overeenkomstig president Wilson's wenk zal voorgesteld worden, dat Engeland zekere veranderingen zal brengen in zijn politiek ter zee, zoodat voedingsmiddelen in Duitschland zullen ingevoerd kunnen worden. Duitschland zal erkennen, dat het misschien verkeerd was ingelicht wat de bewapening der „Lusi tania" betreft en zich bereid verklaren tot onderhandelingen met de Vereenig de Staten over de bescherming van pas sagiers, maar zonder den onderzee-oorlog tegen koopvaardijschepen op' te geven, door velen als Duitschland's machtigste wapen wordt beschouwd. /Verder wordt verlangd dat elke con cessie ten opzichte van vijandelijke koop vaardijschepen beantwoord zal worden met een garantie, dat Duitsche onderzeeërs niet door zulke schepen zullen aan gevallen worden. In verband hiermede zal waarschijnlijk gewezen worden op het rammen van de U 29 onder commando van den luitenant-commandant Weddi- gen". Het ge bruik van vruchten- pitten. In dezen moeilijken tijd, zoo schrijft prof. dr. Udo Dammer in de „Voss. Zeitung" moeien wij ons best doen er voor te zorgen, dat alles wat nuttig is, ook werkelijk tot zijn recht komt. Nu zijn er (veel zaken, van welke men het nut kenlt pn die dus achteloos weggeworpen wor den en daartoe behooren o.a. de vruchten pitten. jDeze bevatten n.l. een betrekkelijk groote hoeveelheid olie, die. op vrij gemak kelijke wijze gewonnen kan worden. Uit do putten der gewone kersen bijvkan 18 proe., uit die der morellen 35 tot 36 procent olie gehaald worden, en dat is in een tijd, dat het vet schaarsch is, een niet ,te versmaden hoeveelheid. Hdt gehalte aan blauwzuur van de pitten kan op de fabrieken gemakkelijk verwijderd worden, zoodat men dan een zeer bruik bare olie verkrijgt. En hetgeen er over blijft, nadat de olie aan de pitten ont trokken is, vormt een uitstekend veevoe der. De school bemoeie zich met de quaes- tie. De kinderen kunnen de thuis verza melde pitten daarheen medebrengen, ze zouden dan daar in kisten bijeengegaard worden en zoodra een voldoende hoeveel heid aanwezig was, naar een centrale gebracht worden van waar ze naar do oliefabrieken konden verhuizen. Ned. schip getorpilleerd? Omtrent de ramp van het Ncderland- scbe stoomschip Ceres" van de „K011. Ned. Stoomboot-Maatschappijl" meldt een Wolff-telegram uit Stockholm: Het is slechts gelukt de scheepspapieren te hergen. Een kwartier voor den ondergang van het s.s. „Ceres" zag men een torpedoboot van een onbekende nationaliteit, die nog zichtbaar 'was, toen het s.s. zonk. Do torpedoboot deed echter geen poging, om de bemanning van het zinkende schip to helpen. De kapitein van de „Ceres" meent, dat de ontploffing door een torpedo ver oorzaakt is. De „Ceres", die 2000 ton groot is, had geen lading aan boord. „Aftonbladet" meldt, dat de vreemdo torpedoboot, die hij de ontploffing1 weg- stoomde, en de schipbreukelingen aan hun lot overliet, een Russische boot was. De uitvoer van erwten. De geldigheid der vergunningen tot uitvoer wordt verlengd tot 1 Aug. De Landstor m w e t zal1 vermoedelijk eerst in de tweede helft van Juli in- de Tweede Kamer behandeld worden. Nadienen van milicien-ser ge an ten. Desgevraagd heeft de minister van oor log aan den inspecteur der infanterie doen weten, dat van milicien-sergeanten, die ach hebben verbonden vrijwillig 11a te dienen, geen examen behoort te wor den gevorderd om tot een tijdelijke, vrij willige verbintenis voor drie jaren te worden toegelaten. 1 De minister vestigt er intusschen de aandacht op, dat de betrokkenen vol gens het oordeel van den korpscomman- dant in de termen moeten vallen voor de vrijwillige verbintenis van 3 jaren. Reservekader onbereden k or p sen. Er is bepaald, dat kaderreservisten, die zich na 1 Januari' 1915 hij de in fanterie of de vesting-artillerie hebben verbonden, desgewenscht op 1 October e. k. 'hun eersten oefeningstijd kunnen aanvangen en onafgebroken volbrengen, onder verplichting nochtans om .onder de wapenen te blijven, indien op hét tijdstip, waarop hunne eerste-oofening zal1 zijn geëindigd, het leger nog niet gedemobiliseerd is. Zij zullen alsdan in de gelegenheid worden gesteld om de opleiding van miliciens tot verlofsoffi cier te volgen. Lichting 1915. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald, dat de loting voor het blijvend gedeelte bij de infanterie en de vestingartillerie, van de lichting 1915, tot nader order niet Zal plaats hebben. Verraad van militaire ge heimen. Door den territorialen bevelhebber in Zeeland is de aandacht der burgemees ters gevestigd op het volgende: Een welgezinde Nederlander heeft per auto een bezioek gebracht aan Zeeland waarbij hem gebleken is dat het niet de minste moeite kost om inlichtingen! te bekomen nopens de opstelling van troepen in Zeeland; zelfs ongevraagd werden hem door dorpsbewoners inlich tingen verschaft. Het behoeft geen be toog dat dit ontoelaatbaar is. Mitsdien verzoekt de territoriale bevelhebber den bewoners mede te deelen, dat in 's lands belang geen onnoodige mededeelingen nopens militaire aangelegenheden in geen geval' mogen worden besproken met per sonen, die .nien niet persoonlijk als te goeder trouw kent. De bevelhebber acht het gewenscht daarbij te wijzen op den inhoud van de desbetreffende bepalin gen in het wetboek van strafrecht, lui dende Art. 98. Hij die opzettelijk bescheiden berichten of inlichtingen omtrent cenige zaak, waarvan hij weet, dat geheimhou ding door het belang van den staat wordt geboden, hetzij openbaar maakt, hetzij aan eene buitenlandsche mogend heid mededeelt, of in handen speelt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaar. Art. 272. Hij. die opzettelijk eenig ge heim, hetwelk hij, uit hoofde van zijn ambt of beroep, verplicht is te bewaren, bekend maakt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste zes maan den, of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. Uit de Kamer. Een avondzitting onder het ministerie- Heemskerk. De Indische Begrooting was aan de orde. 't Was schuw-vervelend in de Kamer, finkelë leden hingen Izoo'n beet je 0:11, 'n paar pakten stiEekens 't tukje, dat 'n mensch na den eten toekomt. De Minister sprak. Voor hem stapelde zich i n lijvige boekdeelen en dossiers de wijsheid op, die nijvere ambtenaren in moeizamen arbeid voor Zijne Excellentie bijeengaarden. Op welke pagina's die wijs heid was te vinden en in welk verband ze te pas moest gebracht worden, stond keurig getypt op groote vellen geschept (japier. Er waren vele van die vellen. De Minister las. 't Was goed slapen op zijn stem, die eentonig voortdruppetolo de vellen langs. 1 ln hun groene bankje zaten twee Ka merleden te wachten, verveeld te wachten. „Ik zou wel' '11 kop thee lusten", zei de een tegen den ander. „Zal niet gaan", was het antwoord, ,.je zou deu voorzitter eens hooren." Het gesprek stokte, maar in het brein van een der „He-eren uit Den Haag" rijpte een plan, 'n mooi plan, waarvan hij z'n collega deelgenoot maakte. Een bode werd geroepen. „Breng jij den Minister eens '11 kop thee". „Meneer" schrok de bode, ontsteld bij de enkele combinatie van thee |en 's Lands Vergaderzaal. „Vrind", kreeg hij hoog te hooren, „doe wat ik je vraag, breng den Minister 'nkop thee". De bode ging, het tweetal Kamerleden monkelde van pret. Heel tersluiks, en onopgemerkt door het gestrenge voorzittersoog van jhr. v. Nispen, balanceerde de bode een kop thee naar de ministerstafel', Waar hij het verboden vocht zorgzaam wegsmokkelde achter de heekenbarricade, waaruit Excel lentie de Waal Malefijf wijsheid las bij pagina's. Het kopje wachtte, de twee Kamerleden wachtten ook. Bij een rustpunt tusschen twee dossiers zag de minister het kopje thee. Een dankbaar lachje gleed over zijn gezicht en voorzichtigjes deed hij zijn ge hemelte genieten van de huiselijke stree- ling, te zoeter na zooveel uitheemsche wijsheid. Op dit oogenblik had het Kamerlid ge wacht, hij slenterde naar den voorzitter en begon een babbeltje. „Vervelend van avond, mijnheer de voorzitter". „Vindt U." „Niet weinig! Ik ga voor verziet me een kop thee laten brengen." „U weet toch wel', dat dit niet mag", was het correcte antwoord van den ietwat verbaasden voorzitter. „Niet mag? En waarom mag dan de minister het wel. Dat is een onbillijk heid!" Buitengewoon verwonderd keek de voorzitter naai' de ministerstafel. Excel lentie de Waal Malefijt was juist weer aan het eind van een dossier, voor hij 't volgende ter hand nam zocht zijn hand het kopje, dat lafenis bood en her innering aan den zoeten, huiselijken haard. Voorzichtig bracht hij het naar den mond, genoot een teugje, bracht het kopje Weer in de schaduw der dikke folianten en nam een nieuw dossier. De voorzitter wenkte den bode. „Wil die kop thee van de Ministerstafel weg halen." „Mijnheer de stotterde de bode. De voorzitter zeide niets, hij keek at'een en wenkte. Doch in dien blik was alle hoogheid van 's Lands Hooge Vergadering saamgeperst. De bode zweeg, ging naar de overzijde en balanceerde het kopje thee, onopge merkt, weg, naar de koffiekamer. De voorzitter keek heel ernstig; het tweetal' samenzwerende Kamerleden schuddelachte. Weer was een dossier af gewerkt. Zorgzaam tastend ging de hand des ministers naar de plaats waar het kopje stond. De hand vond niets, jde oogen, die zoekend het hoekje, tusschen de folianten naspeuren gingen, vonden ook niets. De verrassing was even spoor loos verdwenen als zij kwam. Hulpeloos staarde Zijne Excellentie door de Kamer, waar hij de twee Kamerleden zag, tl ie zich nu niet langer inhouden konden, doch een Zwaren, gelach, gezonden lach daveren deden door de zaal'. „Net schooljongens", moet 's avonds de bode tot een collega gezegd hebben. (Boy in „De Hoofdstad".) Middelburg. Het M ddelburgsoh Muziek korps (directeur de heer Jan Morks). hoopt op Vrijdag 2 Juli, des avonds ten 8 uur op het Molenwater, een concert te geven. Hedenmorgen heeft de burgemees ter een bezoek gebracht aan de Be'gi- sche school alhier. Ontvangen door den voorzitter van de schoolcommissie, den heer dr. Arendt en het hoofd der school' den heer Joh. de Maegt, bezocht de lieer Dumon Tak al de klassen en werd hem in ieder daarvan door een der meisjes dank gebracht voor rijn bezoek. In de fröbelklasse werd hem door een der kleuters een'bouquet aangeboden en in een der andere klassen een photo van de leerlingen en onderwijzers, terw ijl eon der leerlingen het volgend couplet op- Zeide: i Hoe ook dagen, maanden, jaren Door ons leven henenvaren. Nimmer zullen wij vergeten, 't Gul onthaal Hier aan Vlaming en aan Waal Door de stad van Middelburg gedaan I11 ons hart, in 't diepst van ons geweten. Blijft ook Burgemeester Uwe naam, Steeds met gulden letters staan Knapen, meisjes, al' de jonge Bel- gen_saam Wijl ze, dank zij U, een veilig dak Voor hun school en klassen kregen, Roepen blij, U, Heil en Zegen Leve Burgemeester Dumon Tak. Achtereenvolgens werden de fröbel klasse, de drie klassen der middelbare en de vier der lagere school bezocht. De lokalen heblien door goed onderhoud en herstel en door het aanbrengen van kaarten en teekeningen gedeeltelijk door do gemeente, gedeeltelijk door do hee- ren Gebr. Hildernisse en R. M. Smits schonken, na ons laatste bezoek nogiveel in aanzien gewonnen. Het aantal teer lingen bedraagt thans ongeveer 180 In het laatste lokaal, waar de twee hoogste klassen der lagere school onder zijn ge bracht. zongen de jongens en niei3jes. begeleid door pianomuziek een drietal liederen, waaronder het, Oud Wilhelmus en de Vl'aamsche woorden der Br al,-ui- yonne. De burgemeester, die iu ielera klasse reeds enkele woorden tot de kin deren had gesproken en die Zich 00 de hoogte stelde van de wijze van onder richt, sprak bij het verlaten van he ge bouw zijn groote voldoening uit ovei do inrichting der school en gaf de verze kering dat men ook voor do toekomst op zijn steun mag blijven rekenen. Is ei een wensch, waarvan de vervulling in zijn macht is. dan zal hij die steeds gaarne verwezenlijken. Ook de heer F. S. Eringa, distnet- schoolopziener heeft verleden weck' de school bezocht. Vlissingen. De Vrijz.-Democratiicho Kicsvereeniging heeft thans defictief haar houding inzake de gemeenterads- verkiezingen vastgesteld en beslota. te candideeren in hot eerste distrit; de heeren G. J. van den Broek en A W. Emits, in het tweede de heeren W.Cre- mer en A. W. Smits en in het jerde eveneens de heeien Cre mar en miits. De heer van den Broek heeft uiiruk- kelijk verklaard, dat hij rich alleen llreid verklaard heeft een candidatuur an te te nemen, in de vacature, ontstaanlooi' dat de heer W. L. Winkelman zSchmiet meer herkiesbaar stelde. In een gecombineerde vergadring van rechtsche kicsvereenigingien i- be sloten in district I een anli-rcvolutianair en in district 11 een Christolijk-Hltori- schen candidaat te stellen. Naar verluidt is men van gemrnte- wege bezig plannen te ontwerpei tot aanleg van een nieuwe haven ten osteu van de bestaande buitenhaven. onxl- boringen en waterpassingen hebbonjeeds plaats gevonden. Hoeverre deze pljinen tot uitwerking geschikt rijn is on nog niet gebleken. „N. VI. t.' De heer A. W. Bazen, Rijk clerk bij den dienst der dir. bel. alhier, ordt 30 Juni belast met de waarneminl van het kantoor te OosterwoMe. Naar wij vernemen zal hij d ver scheping der Engelsche invalide rijgs- gevangenen naar Engeland, het Nedeland- sche Roode Kruis, dat voor hot trahport zorg draagt, vertegenwoordigd zijn door het lid van het hoofdc-omité Jhr. rnest van Loon en door dr. F. Hymia.il, die met vijftien pleegzusters van het toode Kruis de reis naar Engeland zullen nede- tnaken. en met de Duitsche invalidli aan boord van de „Oranje Nassau" weder terug te keeren. Betreffende de uitwisseling vi En gelsche en Duitsche krijgsgevangen 1 er- nemen wij, dat de gewonde Eng< >chen heden uit België zijn aangekomen e Dins dagmorgen met de mailboot vert icken. terwijl de gewonde Duitschers Wcx sdag- iniddag hier aankomen en met ext trein de reis naar Duitschland voortzetteBe halve de uitwisseling van gewonden wor den ook een groot aantal' niet getonde leden van het a mbulance- persone der beide rijken uitgewisseld. De rechtsche partijen hebhe/f voor den gemeenteraad candidaat steld, district I, P. G. Laernoes Sr.a en iu district II, J. H. Dommisse. Kruiningen. Zaterdag vorgade e de Gemeenteraad. Tegenwoordig 7 toén. Af wezig de heeren J. Wondergemi en C. Dek, wegens ziekte, en de heren J. Nieuwenhuijse en J. L. F. A. ddGroof. Na opening der vergadering wolen de notulen gelezen en goedgekeurd De voorzitter deelt mede, da is in gekomen: een schrijven van Ged Staten, met kennisgeving dat het bedrag Ier uit- keering volgens de wet van 24 Nei 1897 (St.bid. no. 156), is vastgesftld op f 6989.70; van de tiezondheidsconmissie, zetel Kruiningen, dé rekening ver het jaar 1914, en een voorstel om ctowoning te Hansweert C 224. toebehoorydde aan wed. J. Griep, onbewoonbaar p| verkla ren. Daartoe wordt besloten. Overgegaan wordt tot benoerflng van een telefonist. Als sollicilanter hadden zich aangemeld: 1). v. d. Peijl, 1). Snoep, L. Houtman en 1'. M. Louis. Tot stem ming overgaande verkrijgt D. v. d. Pejjl 6 stemmen, welke alzoo is benoemd. L. Houtman bekwam 1 stem. Eet verzoek van dhr. J. ten Napel, de vorige ver gadering aangehouden, om verhooging zijner jaarwedde als onderwijzer, we gens 30-jarigen dienst, wordt ijugvwifligd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2