Reclames Verborgenheden der natuur. Verborgenheden der Jonge Meisjes Binnenland. Provinciale Staten van Zeeland. Uit da Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Landbouw en Veeteelt. Reclames. Aambeien. RechtsztiRefi. Gemengd Nieuws. ling ontplofte. De Russische granaat was waarschijnlijk door arbeiders meege bracht. Aan De Tel. wordt gemeld: Luik blijft den rouw dragen; trotsch, koud, onverzettelijk. De bevolking maakt •zichzelf het leven zoo triestig, zoo een tonig mogelijk, maar ie zorgt er w|ei voor, dat de Duitschers het er niet aan genamer hebben. Geen theater, geen bioscoop, geen con certzaalDat heeft de overweldiger zoo gewild. Maar ook de burgers hebben sinds tien maanden alle muziek uit hun woningen verbannen. Nergens klinkt nog klavier- of snarenspel; nergens wordt nog gezongen. De Duitsche soldaten moeten het wel -„unheimisch" vinden te Luik. Door 't volk worden ze daarbij ge schuwd als melaatschen. Komt een Duitsch militair in de tram naast een dame zitten, dan schuift ze dadelijk een eindje verder op en zoekt een andere plaats. Officieren, die Vóór den oorlog te Luik woonden, hebben getracht hun oude relaties Weer aan te knoop en. Overal vonden ze dd deur gesloten. Meel voorziening in Lu xemburg. De „Voss. Ztg." verneemt uit Bern, dat de meelvoorziening van Lu xemburg door Zwitserland geschiedt krachtens een met toestemming van Duitschland met Frankrijk afgesloten ver drag, volgens hetwelk alle 14 dagen tot den nieuwen oogst een trein met meel naar Luxemburg wordt gezonden. DeBelgischecocardetoege- staan. Uit Brussel: Zoo als men weet heeft de Duitsche overheid destijds be paald dat geen cocardes van vijandelijke staten gedragen mogen worden. Thans wordt bekend gemaakt, dat dit verbod niet geldt voor de Belgische kleuren, mits deze niet op uitdagende wijze worden gedragen. Van bet Zuidelijk oorlogs terrein. iiet Ween sche stafcomm uni qué meldt Aan de grenzen van Tirol en Karin thië hebben herhaaldelijk artilleriegevech ten plaats. In het grensgebied van het Kustland wetrden in de morgenuren ten Oosten van Ronchi twee vijandelijke aanvallen afge slagen. Tegen het bruggenhoofd van Görz (Go- lizia) en den hoogte-rand van het plateau van Camen is een hevig vijandelijk ar- tilIerieVuur gericht. De „Kölnische Zeitung" meldt, dat '-enige weken voor de veroordeeling van 17 spionnen te Luik op 7 Juni 1.1. te Aken een Nederlandsche vrouw tot 15 jaar tuchthuisstraf is veroordeeld wegens spionnage in Rijnland. Zij zou berichten over Duitsche troepen-bewegingen aan haar lastgevers te Maastricht hebben over gebracht. Twee Belgische vliegers gedood. Dc „Petit Parisien" verneemt uit Etampes dat de Belgische vliegers Taccoen en zijn kameraad, korporaal Kosijns, tijdens een vlucht boven het Sau vage-vlieg veld een doodelijken val deden. Alles ging goed tot de landing. Toen de machine reeds vlak bij den grond was, werd zij enkele malen omgeslagen en ten slotte verpletterd. Taccoen werd dood opgenomen. Kosijns had een arm en een been gebroken, doch ondanks zijn ernstigen toestand hoopt men hem nog te redden. In het begin van den oorlog had Kosijns een soortgelijk ongeluk te Antwerpen. Het jonge meisje van 13 jaren, nog een kind, is geheel en a.1 onbekend met de ver borgenheden der natuur en met hare won derbare wetten. Daarom gebeurt h)et dan 00& zeer dikwijls Idat zij de storingen die zij tóedurende het tijdperk harer ontwikke ling ondervindt, als iets geheimzinnigs noor zich houdt. Uit schaamte verbergt eg zelfs hare ongemakken voor hare moe- Ölar, zij laat den familiearts onwetend met de verschijlnselen die zij ondervindt, verschijnselen die in dat kritieke tijdperk van ongemeen groot belang zijn. De moe der moet dan in oplettendheid verdubbe len, wanneer zij haar [dochter zwak en bleek ziet, lijdend aan schele hoofdpijnen, aan pijnen in den rug, met oogen zonder levendigheid en begeerig naai' eenzaam beid. De moeder moet op dat oogenblik haar dochter te hulip komen en er aan denken, dat de Pink Pillen (het lichaam der onge meisjes voorbereiden tot die, vorming en haar gedurende dat tijdperk onder steunen. De Pink Pillen voor Bleeke Menschen zijn een waarborg voor de gezondheid van het jonge imeisje. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per coos en f9 per zes lioozen, bij het Oeneraal-Depót fier Pink Pillen, Da Costakatle 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij W. Gndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bi- V,r. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en oede Drogisten. Verboden plaat. De territoriale commandant van Zee land heeft te Middelburg een plaat in beslag genomen. Op den voorgrond ziet men een ouden Zeeuwse hen b oer melt kind, 'biddend:' „Bescherm, o, Godl bewaak den grond, Waar onze adem gaat". Op den achtergrond ziet men wazig een gruwelijk oorlogstafereel, soldaten met punthelmen, die een stad bestormen en verdreven, voortgejaagde burgers, die met pak en zak den groeten weg afzakken. Deze plaat mag te Middelburg niet verkocht worden! (Tel.) Verzoeken verlof of over plaatsing. De Minister van Oorlog heeft thans bepaald, dat verzoeken aan den Minister om verlof dtooj- tusschenkomst van den onmiddellijken chef van den betrokken mi litair moeten worden ingediend. Verzoeken om overplaatsing, detachee ring enz. worden niet bij het departe- van Oorlog in behandeling genomen, doch behooren steeds langs den militairen hiër archieken weg aan den opperbevelheb ber van„ Land- en Zeemacht gericht te zijn. 0 o g s t v e r 1 o v e u. Binnenkort zal een afzonderlijke rege ling betreffende het voor zooveel noodig verleenen van oogstverloven worden be kend gemaakt. L a n d w e e r - w i e 1 r ij d e r s Bij Kon. besluit is bepaald dat te re kenen van af 1 Juni 1915, de landweer- plichtige soldaten, afkomstig van de com pagnieën wielrijders, dezelfde soldij ver hooging zullen genieten als de miliciens dier compagnieën, die in verband met het bepaalde bij art. 185 der Grondwet in werkelijken dienst zijn. „Avp." Koningin E m m a is voornemens over veertien dagen het Paleis Soestdijk te betrekken. On.der de mededeel ingen welke in de a.s. Zomervergadering door Ged. Staten zullen worden gedaan, is er één betref fende liet stellen van regelen voor sub sidie aan vakscholen. Deze mededeeling is thans in druk verschenen en wij. ont- teenen er het volgende aan. In hun voorstel van 5 Mei 1911 be treffende eene aanvrage om subsidie uit de Provinciale kas voor de Ambacht school te Middelburg, gaven Ged. Staten in overwegine, het noodig geachte be drag toe te staan tot en met 1915, en in gelijken zin te handelen met andere aanvragen om subsidie voor vakscholen, waardoor kan worden bereikt, dat voor taan alle zoodanige aanvragen in een zelfde vergadering der Staten kunnen worden afgedaan, hetgeen aan de ge- wenschfe eenheid in behandeling en be oordeeling kan ten goede komen. De Staten hebben zich daarmede vereenigd. In verband hiermede hebben Ged. overwogen, of het mogelijk zou zijn, eene verordening vast te stellen, waar in algemeene regelen voor de subsidiën aan vakscholen zouden worden opgeno men. Zij zijn tot de slotsom gekomen, dat daaraan groote bezwaren verbonden zijn. Reeds dadelijk kwam het niet wen- gchelijk voor, regelen te stellen betref fende te onderwijzen vakken, rooster van lesuren, vacatiën enz. De Regeering houdt de goedkeuring daarvan aan zich. Wilden de Staten zich daarin mengen, dan ;zou er zeer groote kans op con flicten bestaan, zooals zich indertijd heb ben voorgedaan bij subsidiën voor tram wegen. De algemeene regelen zouden verder in hoofdzaak betrekking moeten hebben op het bedrag van de subsidiën en op de verhouding daarvan tot de bijdragen van het Rijk, van de gemeenten waar de school gevestigd is, van aangrenzen de gemeenten en van belangstellenden. Wat het eerste betreft het bedrag der subsidiën is door de Staten ten aanzien der Ambachtscholen en Han del sin richtingen treeds een vaste maatstaf aangenomen. Voor de overige instellin gen is bij de bepaling van de subsidie bedragen nooit een leidende regel gevolgd. Wordt daartoe thans overgegaan, dan kan dit allicht aanleiding geven tot Wijziging in de bedragen, welke van storenden in vloed kunnen zijn op de financiën, in het bijzonder van kleine scholen, die de meeste behoefte aan steun hebben. Ge lijke invloed Zou zich vermoedelijk open baren, wanneer vaste regelen werden gesteld, ten aanzien van de verhouding tusschen Provinciaal subsidie eenerzijds en de bijdragen anderzijds van het Rijk, de gemeenten en belangstellenden. Ged. Staten zijn daarom teruggehouden van een voorstel, waarbij bindende rege len worden gesteld voor de subsidiën aan vakscholen. Intusschen heeft de behandeling van deze aangelegenheid in haie vergaderin gen aanleiding gegeven tot het aannemen van eenige regelen, die zij niet als bin dend vvenschen te zien vastgesteld, maar niettemin als leiddraad bij hunne voor stellen aan de Staten, nu en voor het vervolg wenschen te zien aangemerkt. De voormams'e dezer bepalingen zijn, dat voor Ambachtsscholen wordt vast gehouden aan een subsidie van f 25 per leerling en per jaar, voor alle andere scholen wordt eene subsidie toegekend ven een zeker percentage in de kosten tot ten hoogste 15 pCt. Benoemd tot lid van he:, bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Oosterlandpolder, J. Smallegange, te Wol p haar Is dijk; tot lid van het bestuur van het waterschap Stoppeldijk c.a., J. F. de Maat, te Stop peldijk; to' lid van he bes'uur van het waterschap de Yalkenissegeu), C. C. Wa- beke, te Krabbendijketo. gezworene van den Anna Jacobapolder. G. Doelenian, te St. Philipsland; tot gezworene van tien Koningin-Emmapoldei'. J. A. Verhangen, te Graauw; tot dijkgraaf van den Jacoba polder, A. Verhuist, te Wissekerke; tot dijkgraaf van den van Als'einpolder, J. A. J. B. Al. G. Seijdlitz, te Hulst; in bet bestuur van den van Citterspolder, tot dijkgraaf, H. van 't Westeinde, te 's Heer Arendskerke. e i to pl iatsve va i- gend dijkgraaf J. van de Velde, m Bors- sele; tot dijkgraaf van he waterschap Waarde, G. Thoronaar, te Waarde. Middelburg, lie liberale kiosve emiging alhier heeft, overwegende: dat het in het algemeen niet wen- schelijk is in de tegenwoordige tijdsom standigheden politieken strijd te voeren dat het in verband hierin -de wensche- lijk voorkomt, dat thans geen wijziging worde gebracht in de getalsterkte der po litieke partijen in den gemeenteraad, doch de zetels zooveel mogelijk behouden blij ven voor de partijen die deze bezetten; dat in deze omstandigheden de candi daten door de antirevolutionair - kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" voorloo- pig gesteld en definitief te stellen in di strict III, nu die kiesereenigving zich zal onthouden van het stellen van candidaten in de andere kiesdistricten, de voorkeur verdienen boven anderen; besloten de verkiezing van mr. L. van Andel en J. A. Vertregt te helpen bevor deren door den kiezers aan te bevelen hun stem op deze candidaten uit te brengen. (M. Crt.) Vanaf Dinsdag a.s. zal ook Vet spek 45 cent -per 5 ons. Het vleesch zijn bij de slagers en wel tegen de vol gende prijzen: Magere lappen 60. kar- bonnade, gehakt, worst en reuzel 55 en 5vet spek 45 cent .per 5 ons. Hot vleesch moet afgehaald worden hij den slager en wordt alleen contant tegen genoe nde prijzen geleverd. Goes Re afdeeling Goes van de S. D. A. P. heeft voor de a.s. gemeenteraads verkiezing candidaat gesteld de heeren A. Blaas, G. Bruel. J. de Die en AL Pols. Roode Kruis. Reeds geruimen tijd was het ons bekend, dat op Zuid- Beveland een paar bijeenkomsten zou den worden gehouden om te komen tot oprichting van Roode Kruis-eomité's, eveneens, dat Z. K. II. Prins Hendrik, als voorzitter van het Ned. Roode Kruis deze bijeenkomsten, die te Goes en te Kruiningen zullen plaats vinden, met zijn tegenwoordigheid zal vereeren. Op uitdrukkelijk verlangen van de lei ders der Roode-Kruisbeweging op Zuid- Beveland hebben we van deze feiten geen mededeeling gedaan. Het heette, dat de data der vergaderingen nog niet vastge steld waren en dat de Prins en de mi litaire autoriteiten nog hun goedkeuring aan het opgemaakte programma moesten hechten. Deze omstandigheid moest ons natuurlijk aanleiding geven voorloopig over de zaak te zwijgen. Zelfs hebben we geen bericht in aljgemeenen vorm met weglating van data, enz., geplaatst. Thans is, naar we vernemen, het pro gramma voor de bijeenkomsten definitief vastgesteld. Doch wat wil nu het ge val? Nu komt men tot ons met de 18de eeuwsche boodschap, dat het programma er is, dat het izelfs reeds in 't bezit van een blad is, doch dat we bet eerst op Maandag a.s., den dag waarop enkele drie keer per week verschijnende bla den uitkomen, mogen publiceeren. Voor ditmaal zullen we nog eens met dit verzoek rekening houden. Doch wil len bij voorbaat wel zeggen, dat we ons in 't vervolg aan dergelijke verzoeken, die van weinig begrip omtrent de eischen van een dagblad getuigen, niet zullen storen, maai' zullen publiceeren wat ons van betrouwbare zijde ter oore komt. 'Bij Kon. Besluit is voor het tijd vak van 1 Juli tot en met 30 Juni 1916 bestendigd als boekhouder bij den dienst der Rijkslandbouwproefstations de beer O. J. van Nieuwenhuijze, werkzaam aan het Rijkslandbouwproefstation te Goes. Vlissingen. Dat de belangstelling der Vlissingsche ingezetenen voor het Oud 'Archief en de bibliotheek ervan, groot) is geweest, blijkt wel uit het feit, dat het -aantal schenkingen 364 bedraagt, ter wijl het totaal aantal der geschonken boe ken en bescheiden, betrekking hebbende op de geschiedenis van stad en land bijna 650 stuks bedroeg. (V. Crf.) -Door een Belgisch vluchteling, die bier ter stede vertoeft, is voor het Ste delijk Museum geschonken een granaat met een middellijn van 7^/2 c.M., welk projectiel den 9en October 1914 door de Duitschers is afgeschoten en te Borgerhout (Antwerpen) terecht gekomen is op de Leuvensche Raan. De granaat welke niet ontploft was is thans gedemonteerd. (V. Crt.) De „Mecklenburg", van de Stoom vaartmaatschappij Zeeland, welke gis terenmiddag omtrent 5 uur met de Engelsche post uil Tilbury te Vlissingen zou aankomen, is door mist op zee opge houden en werd, naar men ons tegen tien uur uil Vlissingen meldde, op grond van dradeloos bericht, omtrent midder nacht -daar verwacht. (N. R. Crt.) Heinkenszand. Tijdens hel hevig on- weder, dat gisteren boren deze gemeen te woedde, sloeg de bliksem in de schuur van den. landbouwer K. v. d. Dries, waardoor geringe schade aangericht werd. Ook werden eenige hoornen door den bliksem getroffen. lerseke. Bij het gisteren alhier gewoed hebbende onweer werd van het oester motor-vaartuig van den heer P. Verweijs de top van de mast door den bliksem geiroffen en versplinterd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voor het examen gemeente-secre taris slaagde de heer J. .1. Sijssma van lerseke, vroeger klerk jer onzer secre tarie, tegenwoordig adjunct-commies ter secretarie te Emmen. Hansweerd. Bij K. B. van 21 dezer is, met ingang van 1 Aug. de heer E. van Dijk te Rhenen, benoemd to hoofd- machinisl-electricien bij de Rijks-electri- oiteitswerken te Hansweert- Colijnsplaat. Door het Bestuur van den Oud N 0 j r dbe v ela nd pol de 1' is benoemd tot polderbode dhr. C. Schrier. Serooskerke. Gistermiddag, om streeks half één, ontlastte zich hoven onze gemeente ee.i kort doch hevig on- weder. Du bliksem sloeg in de woning van dhr. J. 'de A isser Jz., in de Lepelstraat. Hij veroorzaakte hec! wal schade aan de meubelen, doch gelukkig geei brand. De vrouw des huizes werd door een glasscherf aan een h irer armen gewond. Op het telefoonkantoor geraakte het toestel onklaar, zoodat de gemeenschap met andere gemeenten verb oken werd. Zierikzee. B. en NV. dringen -er hij de ingezetenen ten sterkste op aan, de meest mogelijke z'uinigheid te betrachten bij het verbruiken van gas, in verband met de mogelijkheid, dat te eeniger tijd de gas fabriek zonder steenkolen zal zijn. Een winkelier stelt in verband hiermede 9-urige winkelsluiting voor. Tholen. Gedurende het onweer van gis teren sloeg de bliksem in een der wonin gen van jhr. J. y. Vredenbureh op het Stoofhof. De schoorsteen en een gedeelte van het dak werd verbrijzeld. De bewo ners (Belgische vluchtelingen) bevonden zich in de keuken en werden met kracht tegen den wand geslingerd, doch kwamen met den schrik vrij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Driesum, B. G. C. Steen- beek te Dirksland (vroeger te Arn-omuiden en te lerseke). Geref. Kerken. Beroepen te Nordhorn (graafschap Bent- heini Duitschland), J. Wolf, cand. te Einden. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de Theologische School te Kampen de heer I. K. AVessels Phz. te Goes. NED. HERV. KERK. Zondag 27 Juni 1915. Goes, 9.30 u. ds De Vries, 2 u. ds. Steinz, Cat. Zondag 26; 6 u. ds. Homburg. De „Bat hp older s". Aan het achtste jaarverslag van de N. V. „Landbouwmaatschappij de Bath- polders" te Goes, uit te brengen in de op 1 Juli te houden algemeene vergade ring is het volgende ontleend: Van de laatste reeks van jaren aldus de directeur werden er vele geken merkt door abnormale weerperioden. Ook van 1914 moest dit worden gezegd. In het vorig verslag werd ten aanzien van het gewas 1914 reeds melding gemaakt van een abnormaal natte maand Maart. Een tegenhanger daarvan vormden de maanden Mei en Juni, die zoo droog waren ,dat het zaad van enkele gewassen, zooals suikerbieten en een gedeelte van de mosterd eerst begin Juli op kwamen. Vooral voor het hoofdgewas, de suiker bieten, was dit noodlottig in het bijzon der op de zieke gronden. In het begin van den oogst viel weder veel regen, waardoor sommige gewassen tamelijk en andere ernstig leden. Verder verliep de oogst echter gunstig. Abnormaal' hoog waren de prijzen van de meeste producten, in '.t bijzonder van granen, erwten, mosterd, maanzaad, lijn zaad en ten deele ook van aardappelen, een gevolg van de Europeesche verwik kelingen. Vervolgens worden de resultaten mee gedeeld van de verschillende vruchten van het gewas 1914, die over het alge meen gunstig luiden. Uit de opgave over het gewas 1915 blijkt, o.a. dat totaal 524.09 H.A. met verschillende vruchten zijn bezaaid, ter wijl 101.91 H.A. blijvend weiland is. De structuur van de zieke gronden is weer merkbaar verbeterd. Ofschoon de winter zeer nat was, hetgeen tot drie weken in Alaart voortduurde, ter wijl' zoo goed als geen vorst voorkwam, kon toch vrij spoedig, nadat de regen periode eindigde, met de bewerking van den grond worden aangevangen. Ofschoon jaarlijks beterschap van de structuur van den bodem kan worden gemeld, is die toch nog opvele plaatsen zeer abnor maal. Wat daar nog hapert is voldoende, om bij ongunstig weer in den zaaitijd en bij opkomst halve of althans onvol ledige gewassen te veroorzaken. De betonmuur op den dijk van den tweeden Rathpolder is door ge trok-, -n tot den .Stroodorpepólder dus over een lengte van 220 M. Dit werk heeft onge veer f 1750 gekost. Gemiddeld waren in d -n zomer 20J personen werkzaam, in den winter onge veer 115. Aan arbeidsloon werd uitbe taald 1' 64435.521/2. Commissarissen stellen voor het winst- saldo ad f73731.56 als volgt te verdeden: voor de intrekking van 5 winstbewijzen f6250. voor reserve f4000, voor toelage aan de bedrijfsboeren f 600, voor aan deelhouders 8 pCt. is f 48000, voor de 10 oprichters winstbewijzen f3000 voor de commissarissen f3750; voor den raad van toezicht f 3000voor den directeur f 2250, voor de lijksinkonis.enlvl isting f 2550, terwijl op de nieuwe rekening re over te brengen f331.56. Nog deelen commissarissen rned -. dat hen in liet najaar van 1914 een voor slei bereikte van hei bestuur der Do meinen om voorl'oopig te beraadslagen over een plan tot gezamenlijke bedijking van gronden ten Zuiden van den spoor- wegdam in de Westerschelde. Eenerzijds kwam hun dat voorstel aanneembaar voor, omdat de maatschappij dan een langer aantal jaren van hare nog onbedekte erf pachtgronden 'kan genieten, maar ander zijds zouden bij hel voorgestelde plan een deel der onbedijkle eigendon.smon den voor aanzienlijken tijd blijven buiten gesloten. Commissarissen zijn me! belang hebbenden steeds daarover bezig en het ligt in de bedoeling aan de plannen trachten te verbinden een goederen halte Staatsspoorweg ten bate van de geza menlijke nieuwe polders aan den spoor- dam. Na verkregen overeenstemming zal te zijner tij;l de goedkeuring van aan deelhouders op die voorstellen worde 1 gevraagd. Aambeien, een veel voorkomende kwaal, worden gewoonlijk veroorzaakt door verstopping, een zittende levens wijze, zwangerschap, enz. Meestentijds worden zij verwaarloosd, totdat de hevige jeuking en stekende pijn een onuitstaan bare kwelling veroorzaken en een operatie noodig is om fistel, verzworen aambeien of verstopping van het darmkanaal te voorkomen, of doordat de patiënt geheel verzwakt is door het bloedverlies. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aan wending een opmerkelijk gevoel van ver lichting en rust, en zij heeft in de jaren, dat wij u haar deden kennen, haar af doende werking in het genezen van zelfs ernstige gevallen voldoende bewezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h. dc Paauw en Co. te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, A"1 as markt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 per doos. Krijgsraad te S-Gravenha- ge. De auditeur-militair vorderde giste ren tegen J. P. de NV., milicien der infan terie, afkomstig uit Neuzen, ter zake dief stal' van een portemonnaie met geld ten nadeele van een kameraad in de cham- bree, 3 maanden militaire gevang ms- straf, ingaande 5 Juni. Ongelukken. In de Ringvaart \*an den H aarlem men 1eerpolder is e en 2e luitenant der veldartillerie uit Amster dam bij bet imaken van een zeiltochtje over boord gevallen en verdronken. Te Steenderen is een 7-jarig knaapje aan nekkramp overleden. Te Stadskanaal is een landbouwer, die op zijln land met vijf personen aan het wieden van suiker bieten was, door den bliksem doodges'a- gen. De overigen bleven ongedeerd. Te Drouwenermond is een bejaarde ar beider, die van het land huiswaarts keu- de, door den bliksem gedood. Gister- namiddag is de 22-jarige K. Kool, Don derdagmorgen met 14 dagen hooibouW- verlof thuisgekomen, te Lekkerkrerk in het veld door den bliksem gedood. Zijn vader en een knecht, die bij hiem waren, werden bewusteloos en wtanen gisteren avond nog iniat Ruiten gevaar. Een instrumentmaker te Leeuwarden loste een revolverschot op een 45-jarige dienstbode. Het schot miste. Zichzelf bracht hij twee levensgevaarlijke schotwonden toe. Spoorwegongeluk. Men meldt uit Amersfoort, d.d. gisteren Dj sneltrein 146, die om 10 uur 12 min. van hier moet vertrekken, is to Hattem(- broek gederailleerd. Ei zijn 1 doode en 3 gekwetsten. Uit Utiecht werden auto's en geneesheenen ontboden om assistentie te verleenen. Naai' men nader verneemt is de naam van den bij bet spoorwegongeluk omge komen reiziger Joannes S(edema. De ge wonden zijn Rlle militairen. Een reiziger vertelde aan Het Hand. het volgende Het was een zeer lange trèdn, wel '20 waggons. Ik zat met mijin vrouw in een van de middelste waggons. Plotseling, we Waren juist eenige minuten de .IJstelbrug gepasseerd, hoorden we eren vree se Tijk ge kraak en eenige oogenblikken later stond de trein sltil. Aan den waggon, waarin ik mij bevond, viel niets te merken en aan de twee daarop volgende Waggons ook niet De wagen daarachter was echter schuin weg gereden. De volgende acht waggons blieven gelukkig overeind, 't Was

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2