Telegrammen. Vruchten te Velde, Aanbesteding. FreffieM der Geref. Eert te Goer. Bet. Meikersen. BOUWLAND, Woensdag 30 Juni 1915, Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. enz Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Advertentiën. een Hoofd der School, Dinsdag 29 Juni 1915, publiek te verkoopen: 2. Een perceel WEILAND 3. Een perceel WEILAND MEUBELEN, ais: Dinsdag den 13 Juli 1915, verkoopen: ais; Tarwe, Haver, Paaröenbeonen. Witiehocneo, Brmneboanen, Aardappelen, Hoo»gras en Nagras, Woensdag den 30 Juni 1915, in het openbaar verkoopen A. HET B. Een peroeel Vrijdag 9 Juli 1915, publiek te verkoopen VRUCHTEN TE VELDE, I 0. 50 R. Aardappelen, bij inschrijving aanbesteden: Het herstel, de vernieuwing, ver betering en het onderhoud van de Aarde-, Kram- en Steen- glooiingswerken,henevens van eenige Duikers en de Suatie- sluis; in drie perceelen. mishandeling van P. de Vos, f 15 of 15 d. Tegen vrouw C. M. F. uit Clinge, wegens poging tot uitvoer van bloem en poging tot omkcoping van den commies D. de Bruin, werd 3 w. gev. geëischt en een zelfde straf tegen A. Br. uit Sas van Gent, wegens uitvoer van flesschen pe troleum. Uitspraak 2 Juli. Ongelukken. Te Sche Veilingen •werd een wieMjidler door eert hond aange vallen en tegen den grond geworpen, waar door hij zich ernstig bezeerde. Terwijl een werkman, staande op een vlot in de Visscbershaven te Schemiingön, bezig was palen te teren, waren twee jongens zoo beleefd e!en vat met haring in drf baven te rollen, Idat juist op den mai> terecht kwam en hij vrij ernstig' gekneusd werd. Te Hilversum is eiem 20-jarig ■arbeider in een ketel met kokende looij gevallen. .Vreeslelijk verbrand Werd de ongelukkige per iijwielbranoard naar did R. K. Ziekenverpleging vervoerdZijin toe stand is hoog!s\ernstig. - De artillerist in garnizoen te Noordwijfc, die ©enige dagen geleden door een stuk geschut werd overreden, is aan de gevolgen overleden. Een boerenarbeidler te Kampereil'and is op het veld door den bliksem' getroffen en gedood. Te iMunnekteïnaer is' eeni soldaat, die zijin ouders een schippors- gezin te Emmercompas'cuium wilde be zoeken, door twee rijksambtenaren in den buik geschoten. Dezen dachtlen, dat het een smokkelaar was en riepen hem toe, halt te houden, waaraan geen gevolg werd gegeven. Hij is' na door een geneesheer te zijin .onderzocht naar Groningen overge bracht. De bliksem sloeg gisterochtend in den toren der Gebef. Kerk te Gorcum. De top is gescheurd en helt oVer. Van eert hoek zijin de leien afgeslagen. Men schrijft uit Millingen aan de .,N. R. Ct.": Drie vreemde, lichtblonde koppen doken op uit efen roggeveld en keken m!et ang stige vraagoogen rond, om1 dan Weer plotseling te verdwijnen tusschen de hoo- ge hahnen. De grenspost werd gewaar schuwd: „Holland!" riepen onzle soldaten en terstond sprongen drie Russen, want die waren het, te voorschijln. Franscli, Duitsch of Engel'sch verstonden zie niet, maar door gebarentaal gaven zlijl te ver staan, dat zij in 4 dagen niets te eten hadden gehad. Zij vielen op de spijlzien aan, die hun overvloedig werden aange boden. - Een leerling aan de rijksnormaal lessen te Hoorn heeft een aardig natuur kundig toestelletje uitgevonden. Verschil lende toestellen zijn er in vereenigd, n.l. een verbeterde areometer van Nicholson, een volumeter en een densimeter. Als het in ;den handel wordt gebracht, Zal het zijn onder den naam van „Hoornscbe koker". Bediendenwee, Mevrouw M., te Soerabaja, had een nieuWe baboe aange nomen. Deze bleek echter voor het haar opgedragen werk niet geschikt, ziooda.t mevrouw haar wilde wegzenden. Op ver zoek der baboe echter, die eerst sinds kort van Makassar gekomen hier nog geen thuis had, veroorloofde mevrouw! haar deu nacht in haar woning- door te bren gen. Toen echter mevrouw 's nachts wak ker werd en de baboe riep, bleek' deze verdwenen te zijn. Dit wekte mevrouw's argwaan; een onderzoek werd ingesteld en het bleek dat alle kleederen, waar onder een zijden japon die kant en klaar was, en afgeleverd moest worden (mevr. M. is Imodiste), verdwenen waren. Maar nu het leuke der geschiedenis. Den volgenden avond gingen twee kleine jongens, die heiden het voorgevallene hadden vernomen en baboe van aange zicht kenden, naar de bioscoop. Hen voor bij reed een kossong, Waarin een dame in een züjden japon. De twee snuiters herkenden in de dame de verdwenen ba boe: z'ij volgden haar en troffen het dat de dame ook naar de bioscoop ging. Zo hielden haar goed in, de gaten en in de pauze ging een der jongens mevrouw M. waarschuwen. Deze 'miste ook een kapsel. De heer M. ging -fluks met den knaap rtvee, en herkende, in de bioscoop geko men, dadelijk Zijn prachtbaboe. Spoedig twei'd nu de politie gewaarschuwd, waarna baboe onder groote hilariteit der haar .omringenden naar het politiebureau werd gebracht. „Hand."' De stemming in Rusland. Indirect wordt uit Petrograd aan de Duit- sche bladen gemeld, dat de Russische regeering daadwerkelijk! toestemming heeft gegeven over vredesvoorwaarden te spreken, want de cadettenpartiji heeft voor aanstaanden Zondag vier volksver gaderingen te Petrograd uitgeschreven, waarbij het onderwerp van de agenda luidt: welken vrede mag Rusland slui ten na een overwinning op zijn vijanden ROME-, 25 Juni. Den 24sten hebben wij met succes gestreden. In Karinthië duurt het artillerievuur voort, in het bijzonder bijl Malhorgbetto. In het gebied bij Montie Nero hebben wijl onzen terreinwinst uitge breid. (Arm de Isonzo pnaken Wijl regel matig vorderingen en versterkten w'ij onze stellingen. Op den linkeraever hebben wij Globra 'ten N. van Plava bezet. Aan de heneden Isonzo maakten wij ons meester van den rand van een plateau. BRUSSEL, 25 Juni. De Nationale Bank maakt bekend, dat wegens de schaarschto van nikkelen munten de Coffigoteenschei nikkelen stukken van 5, 10 en 20 centie men in omloop Worden gebracht. BLOEMFONTEIN, 25 Juni. Een der lei ders van den ppstand pn den Vrijstaat, de Villicrs, is veroordeeld tot 4 jaar ge vangenisstraf en 500 pond boete. PRETORIA, 25 Juni. Generaal Botha heeft Kalkveld 40 mijl ten N. van Oma- raru bezet. BRESCIA, 25 Juni. Zware regens be letten de .operatiën. J)e rivieren zijn in wilde str-oomen veranderd en zoo gezwol len, dat ze niet meer te passeerien 'pijn. De luchtschepen zijn verplicht de verken ning -op te geyen wegens zw-aren mist en slecht weer. GENT, 24 Juni. Woensdag had een ge weldige ontploffing plaats in de stoom- brouwerij van M. Versele te Zulte (in Oost-Vla anderen). Men schat de schade op 100.000 frcs. Verschillende personen werden zwaar gewond. ROME, 25 Juni. Het blijkt dat Turkije met steun van de Oostenrijkers en Duit- schers plannen smeedde om de Senoessi in Lybië tegen Italië te helpen, ten einde dus Italië te 'dwingen een groot contin gent van z;ijn troepen in Noord Afrika te houden. Dit plan is mislukt door het beslrtit der regeering om' de militaire posten uit het binnenland terug te trek ken ten einde het zoo mogelijk te makien het bezit van Lybië te verzekeren piet minder strijdkrachten dan tot dusver noodig: waren. PARIJS, 25 Juni. Avondcommuniqué. Ten Noorden van Atrecht hadden geen infanteriegevechten plaats. Berry au Bao werd hevig door den vijand beschoten, doch slechts geringe schade werd aange richt. In Argonne en op de Maashoogten hadden slechts artilleriegevechten plaats. In de Vogezen werd een Duitsche aanval bij Penteville afgeslagen. De Duitschers beschoten de buitenwijken van Metz'éral en de hoogten ten oosten van deze plaats, waar wij nog eerrig terrein wonnen. WASHINGTON, 25 Juni. Het antwoord van de Amerikaansche regeering op de Duitsche nota betreffende het in den grond boren van de .„William Frye" is naar Berlijn geseind. 'S HEER HENDRIKSKINDEREN. Tij dens het hevig onweder dat hier heden middag woedde steeg de bliksem in, bij den arbeider A. S. Van de familie die juist aan tafel z'at werd een 11-jarig zioontje ©enigszins getroffen, doch bet her stelde vrij spoedig. Het behang aan den muur was hier en daar geschroeid, en het woonvertrek met een dichten rook gevuld. KLOETINGE. Gedurende het onweer van hedenmiddag is 'bij den landbouwer Buijsrogge een koe door den bliksem ge troffen en gedood. WEMELDINGE. Heden werd door den heer burgemeester, namens den Algemee- cuen Nederlandsehen Politiebond,, (ujlgteireikf; het bronzen dienstkraisj voor 10-jarigért trouwen dienst aan Chr. van Hoorn, ge meente- en onbezoldigd-rijksveldwachter alhier. UTRECHT. M a a t s c h a p p ij van N ij- verheid. In „Tivoli" te Utrecht is heden de 138e jaarlijkse he algemeen© vergadering gehouden van de Maatschap pij van Nijverheid, welke geopend werd door den voorzitter, den heer J. van Has selt mfet een uitvoerige openings rede. DEN HAAG, 25 Juni. Naar wij verne men Zullen door bemiddeling van de Ned. Regeering Maandag 2o Juni een aantal zich in Duitschl'and bevindende Engel- sche invalide krijgsgevangenen via Vlis- singen uitgewisseld Worden tegen zich in Engeland bevindende invalide Duit sche krijgsgevangenen en Roode Kruis personeel. Het Ned. Roode Kruis zal daarbij hulp verleenen. DEN HAAG, 25 Juni. liet nieuwe ge bouw voor 't Pepartement van Binnenland se he Zaken Zal1 in Juli of Augustus wor den betrokken. DEN HAAG, 25 Juni. In onderwijs kringen verluidt, dat de begrooting van Binnenl'andsche Zaken voor het nieuwe dienstjaar de blijken zal dragein, dat de minister tegenover de onderwijs subsidies niet in die mate een afwerende houding zal' aannemen, als bij de begrooting van den loopenden dienst geboden Was. DEN HAAG. Heden is de algemeen® vergadering gehouden van. de Chr. Hist. Unie. De voorzitter, dr. J. Th. de Vis ser, besprak de rageeringsmaatregelen, betreurde het dat nog, geen biddag is uitgeschreven, en besprak den loop der behandeling van het eedswetje. Spr. zei- de, dat de z;aak binnenkort weer aan de orde moet komen, en bracht in herinne ring wat op het gebied van het onderwijs in Indië is geschied. fn plaats van jhr. mr. de 'Savornin Lobman'sprak de lieer Creutz, over het ontwerp Landstormwet. Spr. betoogde, dat wij ons leger zoo sterk mogelijk moe ten maken. Wanneer de vrede komt moe ten wij een woord kunnen meespreken. Spr. herinnerde aan de oplossing van de Scheidekwestie. Hoe dichter wij bij den vrede komen, hoe moeilijker 'de 'om standigheden kunnen worden om onze neutraliteit te handhaven. De uitvoering van de wet moei aan den minister wor den overgelaten. In de middagvergadering sprak mr. Verkou teren over de Waarborgenwet. Middelburg. Gisteren zijn ten overstaan van notaris Verhuist de volgende onroe rende goederten pujhhek verkocht: Te perc. Huis c. a. 'Gortstraat I 321. Kooper voor f 1300 dhr. J. L. v. d. Harst alhier; 2e perc. huis c. a. Wïnterstraat Q 101a. Kooper voor f 70Ö (dhr. J. A. Maree alhier; 3e perc. puis c. a. Boigkrdstraat D 40. Kooper voor f 1225 dhr. C. Geense alhier; 4e perc. huis c. a. N. Kerkstraat B 109. Kooper voor f 600 dhr. C. A. Moe renburg alhier; 5e Jperc. |huis c. a. Oj Kerkstraat B 82. Kooper voor f550 dhr. J. L. v. d. Harst alhier; en 6e perc. huis c. a. Schuitvlotstraat N 166. Kooper voor f 1009 dhr. G. van Sluijls alhier. Van 24 en 25 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Hen driks©, 61 j„ wedn. van C. Adamse en P. Wattel, 51 j., wed. van J. Meeuwse; J. W. Bourdrez, jm. 30 j. en A. C. van Aken, jd. 33 j.; J. de Rijk, jm. 25 j. en L. Wouters, jd. 23 j. Overleden: Anna Maria Cornay, 76 j., wed. van A. Klitterberg. GOES. Huw. aangifte: 24, Johann Ste- phan Knippen, 33 j. jm. te Zaltbommel en Maria Johanna Clement, 28 j. jd. te Goes. Geboren: 22, Dina, d. v. Johannes Vis ser en Lijntje Susanna Cornelia Kramer. Van 18—24 Juni. KRUININGEI^. Ondertrouwd: Pieter van Boven, 27 i. jm. en Wilhelmina Vermaire, 48 j. jd. Geboren: Maria Pieternella, d. v. Jan Waverijn en Kornelia van Weele; Catha- rina Cornelia, d. v. Marinus Moorings en Jacomina Raas; Jannetje, d. v. Gerard Siereveld en Jolijna de Schipper. Overleden: Huibrecht Zeevaart:, 74 j., wedn. van Jacomina Krijger; Norbertus van de Pas, echtgenoot van Jacomina Huige. Van 18—25 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: Johannes Lin- denberg, jm. en Maria Everse. Geboren: Johanna, d. v. Jacobus Pekaar en Johanna Goetheer; Pieternella Janna, d. v. Marinus Hoeheke en Cathalina Ja- ooba van Liere. Overleden: Elizabeth Rottier, 54 j„ echt genoot© van Adriaan Meijaard; Philomina Stobbelaar, 34 j„ echtgenoote van Desiré Duurinck; Laurina, 13 mnd... d v. Jan Mieras en Neoltje Komejan. Naar waarnemingen in den morgen van 25 Juni medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.2 te Bodo, laagste 758.1 te Karlsruhe. Verwachting tot den avond van pi Juni: Zwakke tot matige winden, meest uit Oostelijke richtingen; veranderlijke bewol king; droog weer, behoudens kans op onweer in het noordoosten; in het zuid westen weer kans op regen of onweer; warm. AMSTERDAM, 25 Juni. Aardappelen. Zeeuwsche bonte per mud f2.25 a Zeeuwscbe blauwe f 2.25 Zeeuwsche bravo's f2.60 Zeeuwsche Red Star f 0.— Friesche blauwe f3.a Friesche Red Star f 0. Friesche bravo's f 0. Schoolmeesters f 5.20 Andijker muizen (groot) f 6.— Andfiker muizen (klein) f 2.80 Westl. muizen (groot) f6. Westl. ronde f 6. Langedpker muizen f 5.20 Rijper Muizen f5.80 Malta's per E.G. f 0.04 a Malta Spring Aanvoer 7 ladingen. f 0.21 a 3.— 3.— '3.25 0.— 0.- 0.— 0.— 6.— 7.— 3.80 0.- 0.- 6.— 6.— 0.G6 0.- In de hope des eeuwigen levens ontsliep hedenavond ten 6 ure onze geliefde Echtgenoot, Behuwd- en Grootvader J. LUDEKUIZE, in den ouderdom van bijna 78'/2 jaar. Wed. M. LUDEKUIZE— van Oosten. L. DE GRAAG en Kindeben. 's Heerenhoek, 23 Juni 1915. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder ANNA R1EMENS, Wed. van P. Boogaard. in den ouderdom van bijna 73 jaar. Namens de familie. A. FLIPSE. Grijpskerke, 23 Juni 1915. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader den heer W. MARINISSEN be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. W. MARINISSEN— de BBUIJNE. Middelburg, 25 Juni 1915. ZONDAG 27 JUNI. Voorm. 9.30 uurDs. R. J. van der Veen. Nam. 2 uur: Leeskerk. Avond 6 uurDs. R. J. van der Veen. Gevraagd bij het O. L. Onderwijs te 's-Heerenhoek tegen 1 September a.s. op eene jaarwedde van f 100 boven het minimum der wet, benevens vrije woning en tuin. Vakken onderwijs ak van art. 2 der wet. Aantal leerlingen 30. Stukken aan den Burgemeester vóór 6 Juli a.s. Zij, die iets te vorderen hebben van de commissie voor de Paardenverloting, gelieven zich te vervoegen Donderdag 1 Juli a.s., van 10—4 uur in het Schut tershof te Middelburg. DUBB. GESORT. 3 K.G. br. fr. fl.60. 5 K.G. br. fr. f2.25. 10 K.G. br. fr. f4.05, verzendt N. V. v.h. J. GERRITSEN te Zetten. Hofleverancier van H. M. de Koningin. De Notaris A. DE NEELING te Mid delburg is voornemens A. des namiddags te 1 uur, in de her berg „de Zwaan" te Oost- en West-Souburg. te Oost- en West-Souburg, aan de Kanaal straat, wijk A no. 55, bewoond geweest door wijlen den heer J. Pouweb, groot 2 A. 70 c.A. te Ritthem, aan het Moeringsche wegeling, groot 62 A. 30 c.A. (1 gem. 176 r.) aldaar, achter perceel 2, ter grootte van 2.02.90 H.A. (5 gem. 51 r.) B. des namiddags te 2'/2 uur aan voor meld woonhuis, Eikenhouten Boogkabinet, Secretaire, Linnenkast, Harmonium y-jHII—met organola, Uittrek- en andere Tafels, Stoelen, Brandkast, Vulkachel, Bedden met toe- behooren, Regulateurklok, Spiegels, ouderwetsche Barometer, Parapluistan- daard, groote koperen Koffiekan met kranen, koperen Ketels, Hanglamp, Karpet, Looper, ijzeren Ledikant, De kens, Matrassen, kwarto-Bijbel en andere Boeken, Waterfilter, Koolbakken, Vloer zeil, Blik-, Glas- en Aardewerk, Trappen, Ladders, Spekstandaard, Troggen, Meel- en andere Kisten, Tuingereedschappen, Brandhout, en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Te bezichtigenhet huis Maandag 28 Juni a.s., van 1012 en van 24 uur en Dinsdag 29 Juni van 1012 uur, de overige onroerende goederen dagelijks, en het roerend goed op den morgen van den verkoop. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op des namiddags te 2 uur te Oostkapelle, in het openbaar EENE PARTIJ wassende op eenige perceelen land, lig gende in de gemeente Oostkapelle, bij de hofstede van Fk. Dekker en op heit bosch bij het dorp. Gedrukte notitiën verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris te Mid delburg. De Notaris J. C. BLAUPOT TE 5! CATE, zal op I. des voormiddags te 10'/., uur, op den Kampveerschen toren te Veere: bewoond door ADRIAAN VAN DEN BOSSE, bestaande in: Woonhuis met Schuur, Bakkeet, Varkenshok, Boomgaard, Tuin-, Bouw- en Weiland, staande en liggende in de gemeente Vrouwepolder, onder Gapinge, aan den Landschuurweg, ter grootte van 2 Hec taren 26 Aren 90 Centiaren (5 Ge meten 234'/i roeden). De veiling zal geschieden in 7 per ceelen en in massa. liggende aldaar achter het hofje van P. Gideonse, groot 29 Aren (221'/j roeden). Gedrukte notitiën dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris, alwaar de kadastrale plans ter inzage liggen. II. des namiddags te 2 uur, op voor meld Hofsteedje: 4 Geiten, 30 Kippen en Hanen; Mangelmolen, Kruiwagen, Ladders, Slijpsteen, Brandhout, Musterd, Boon staken, Teeltuin, Landbouwgereedschap pen, Karngerief,als Karn, Roomton- nen, Botertobbe en Emmers, een Tafel kastje, Veldvruchten als Tarwe, Gerst, Witteboonen, Hooigras en Nagras, benevens de Mest in den mestput. Bergplaats voor fietsen. De Notaris H. R. STRUVE te Middel burg is voornemens op des namiddags 1 uur, op de hofstede bewoond door den heer C. DAVIDSE, aan den Ouden Veerschen weg, wijk T no. 124 te Middelburg, Een vos Merriepaard (oud 18 jaar), 6 baatgevende Melkkoeien, Kalfvaars, 2 Varkens, 30 Kippen, Trekhond met hok, Veerenwagen, drieling Menwagen met toebehooren, Melkkar, Hittenkar, Hondenkar, Kooktoestel (40 Liters), Ploeg, 2 Eggen, Turk, Handblok, Kort- molen, Windmolen, Vleeschblok, Geesel- stoel met plaat, Watervat, Tobben, Horden en Staken, Mestputplanken, Melkplanken, Kortkist, Meelkist, Spek standaard, Paardenwant, Schoppen, Rieken, Vorken, Houvveelen, Roomton, Botertobben, Karn met pols, Emmers, Jukken, Melkbussen, Zeefden, Brood- blikken, Ovenhaak, koperen Ketel, Tafel, Stoelen, Linnenkast, 2 Bedden met Peluw, Kabinet, Chiffonière, Kachel, Boekenrek, Rijtuiglantaarns, Kanthooi. als; Gerst, Platte Boonen, Mangels, vroege en late Aardappelen, Hooigras, Nagras, Etweide en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Voorts voor J. C0RBEIJN: aan den Ouden Veerschen weg, achter Davidse, in 3 perceelen. N.B. Geen muziek; wel bergplaats voor rijwielen. Het Bestuur van hst Waterschap Elle- woutsdijk, zal op nam. 2 ure, in het café van de Wed J. van deb Hage te Ellewoutsdjjk, Aanwijs voor de werken aan de zee wering op Maandag 21 Juni te voren, nam. 2 ure, aanvangende bij dijkpaal 65. Het bestek is voor 65 cent bij den Ontvanger-Griffier verkrijgbaar. Het Bestuur voornoemd, J. NIEUWENHUISE, Dijkgraaf. E. A. VAN DER BENT, Ontvanger-Griffier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3