Telegrammen. Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Reclames. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Leestafel Laatste Berichten. Briefwisseling ieop verkoepingen nanbestedinien, enz Burgerlijke Stand. iarkttsenchter?. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Dinsdag 22 Juni te 12V4 uur Veiling van Zwarte Bessen. Deze laatste sloot het examen met dank zegging. De geslaagden zij.ii d!e heeren: A. Antheunisse, J. Roseboom, Chr. Mels-e, Iz. van Noppen, J. Cornells, Jan de Buck, D. de Jongh en E. P. Vos en de dames: Maatje Boogerd, Geertraida Harthoorn, Elisabeth Adriaanse, Maria de Ligt, Hu- foerta Henrietta Schippers, Anna Wigghe- linkhuizen, .Maatje Maas, Neeltje v. d. Welle en Adriana van Eek. De directeur van den landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die tot één der klassen van de middelbare landbouwschool te Groningen vvenschen te worden toegelaten, en daar voor een examen hebben af te leggen, eich vóór 15 Jidi a. s. en zij, die op grond van in hun bezit zijnde diploma's of ge tuigschriften in aanmerking wenschen te komen om zonder examen tot die school te worden toegelaten, zich, onder overleg ging dezer stukken, vóór 15 Augustus a. s., schriftelijk kunnen aanmelden bij den directeur der school, bij wien nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. NED. HERV. KERK. Zondag 20 Juni 1915. Goes, 9.30 u. ds Homburg, 2 u. ds de Vries, bed. H. D. Cat. Zondag 256 u, ds. Steinz, N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Raadsverkiezingen in III. Middelburg, 18 Juni 1915. Mijnheer de Redacteur, Van verschillende zijden werd ik aan gespoord, om in de pers uiteen te ztetten „in hoeverre het waar is, dat rechtsche Vakvesneenigingsmannen een arbeiderscan- didaat willen in 111". Ik kan niet nalaten in het belang del organisaties daaraan gevolg te geven. Het spelletje, wat aanvankelijk was op gezet, schijnt toch te worden uitgespeeld, althans volgens hot bericht in de „Midd. Git." Dat op de verg adering ^van „Nederland en Oranje" een schrijven was ingekomen om een arbeiderscandidaat te overwegen, is juist, alleen maar, dat in de 1 ei- de n d e vakkringen daaraan behoefte be stond is beslist onwaar. Waai' ik èn als lid van Patr., èn Chr. Best. Bond èn lid der Chr. vakbeweging Volkomen weet, wat er omgaat op dat terrein, dfurf ik het gerust uitspreken, dat het van de leidende personen ganseh NIET uitgaat. De Chr. Sociale Bonden en Chr. Vak organisaties plaatsen zich op het stand punt van „niet meedoen aan de politiek". Dit standpunt heeft ,men altijd gevolgd en met recht, en zal in de eerste toe komst blijven gevolgd. Waar het schrijven aan „N. en O." van iemand uitging die niet an tire v. is ge organiseerd en de persoon, die werd aan bevolen eveneens ongeorganiseerd was, moest dit natuurlijk op mislukking uit- loopen. Geheel het. schrijven was onzinnig en misplaatst. En wie bovendien als georgani seerd vakman tot zulke dingen zijn toe- Vlucht neemt begrijpt zijn taak niet als georganiseerde arbeider. Kent bovendien de beginselen niet, die teven in de Chr. vakorganisatie en Sociale Bonden. Wanneer enkele vakarbeiders een ar beiderscandidaat willen, dan hebben zlfe zich aan te sluiten aan de kiesvereni ging om daar hun invloed aan te wenden. Wanneer al de Chris tenafb-eiders georgani seerd waren ,in de kiesvereniging, dan stond ,heit aan ben een arbeiderscandi daat te kiezen. Dan vormden ze de meer derheid. Maar elke poging om buiten de kiesvereniging om iemand candidaat te stellen, verdient scherpe afkeuring. En 'geen Christenarbeider, die zijn roeping verstaat, laat zich hiertoe leeneu en geen Christenarbeider zal zich daarvoor laten candideeren. Daarom, mocht het tot het stellen van een candidaat komen, dan zal, naar wij hopen, niet één Chr. vakarbeider of Chr. Sociaal georganiseerd arbeider dit erken nen. De politiek georganiseerde arbeiders doen het vanzelf niet. Op een mislukking loopt het natuurlijk uit. Maar het is ge vaarlijk spel. Wij van onzen kant zullen dan ook al onzen invloed in de Chr. arbeidersbeweging aanwenden, om dat zaakje te laten verongelukken en voor goed den kop in te drukken. We zullen hopen, dat het niet noodig zal zijn, maar dat men terugkomt van Ibet dwaalspoor, want de S. D. A. P. zou er wel bij varen. Of de tijd zal komen, dat we als Chr. arbeiders een tegengroep vormen, laten we aan de toekomst over, maar nu is en blijft ons standpunt als lid der kiesv-ereeni- ging invloed uitoefenen op den gang van zaken. Dat is de gedachte die in oms gansche land leeft en wordt gevolgd. Als één man zullen we dan ook op trekken om den candidaat der a.-r. kies- vereeniging de victorie te bezorg'en, ten spijt van enkele malcontenten. Chö-, arbeiders op uw post en laat R niet misleiden dom' personen die bui- ton de organisatie staan en u wijs ma ken dait de behoefte er is. Vertregt zij onze man. W. WATTEL. Mijnheer de redacteur, Even moet ik opkomen tegen de- onware voorstelling van zaken, zooals u dezo -geeft in uw blad van 14 Juni. in het artikeltje, getiteld: „Tweeheid van handeling", schuift u de sociaal de- mokraten in de schoenen, dat zij in Zaan dam wel en nog wel op eigen aanbod, den godsvrede hebben bewaard, terwijl zijl ju andere plaatsen, bijv. in Amsterdam, waar zijl kanis hebben om weer öenig-g zetels te winnen, de godsvrede hebben verbroken, omdat zij daar propaganda uit kunnen slaan voor hun partij. Tegen zulk een onware voorstelling van do feiten, wil ik toch evien opkomen. Men moet toch ook de- waarheid durven erken nen van je tegenstanders. Door onze partijl is n.m. in het gehelel geen aanbod bij de tegenpartijen gedaan, om dit jaar in Zaandam te laten zitten wat zit, en dat nog'al terwille van den godsvrede. Als ik mij niet vergis, dan is dit aan bod, wat nu de redactie van „De Zeeuw" de soc. dein. op den rug wil schuiven, afgekomen van de partij, waartoe de re dactie van „De- Zeeuw" zich rekent. Dit lis ((Jeen mooie manier en allerminst „christelijke" manier van bestrijding'. Onze partij! had er niet het minste be lang bij; om ook die laatste zetels van de burgerpartijen af te memen. Evenmin als dat ze ook do wethouderszetels van Kamphuis (katholiek) en van een liberaal heeft afgenomen, alhoewel ze daar do macht toe had. Toen dus het voorstel van andere zijde kwam, om te laten zitten wat zit, is de afd. Zaandam van do S. D. A. P. daarmede accoord gegaan. Was echter dit voorstel niet -glekomen, met evenveel strijdlust als anders, hadden onze mannen zich gereedgemaakt om te verdedigen wat zijl eenmaal gewonnen hadden. Waar, yraag lik u, redactie van „De Zeieuw" is door uwe partij die grootheid van geest getoond, om partijen, die sterk in de minderheid zijn, medezeggenschap in het bestuur der stad te geven, zooals dat door mijne partijgenooten is gedaan in Zaandam? 'Hebben wij niet om iedere raads- of wet ho-udel's ze tel moeten vech ten? Worden nu nog geen pogingen onderno men om met de liberalen samen in sommige plaatsen de socialisten eruit te duwen? Het zal niet zoo makkelijk geluk ken, maax aan de anti-revolutionairen zal het niet liggen. In 't vervolg hoop ik, dat de redactie van „De Zeeuw" ook haar tegenstanders een beetje eerlijker en waarheidslieven- der wil behandelen, dan uit bedoeld stukje gebleken is. Achtend, Th. v. d. ZEEUW. Ellewoudsdijk. (Wij- kunnen op het oogenblik de juist heid Van de mededing omtrent Zaandam niet controleeren. Op gezag van den ge- 'achten inztender (zij' deze echter gaarne vastgesteld. Wat de vraag aangaat, waar' door onze partij aan partijen uit de min derheid medezeggenschap in het bestuur der stad is gegeven, hierop antwoorden wij d'at ons geen steden bekend zijn met een a.Jr. (meerderheid. Wel zijn et dorpen waar zulks geschiedt, met name in Friesland en Zuid-Holland, doch wij hielden hiervan geen aanteekening. Ook hebben in de colleges van Gedeputeerde Staten de Rechtsche partijen in de Prov. Staten telkens meerder© zetels ingeruimd aan andersdenkenden. Overigens is 'tgeen geheim dat overal waar de S. D. A. P. de kans schoon ziet, z;ij; den godsvrede verbreekt dool' het stellen van tegencan- didaten. Voörloopig wijzen wij op Dordt, Haarlem en Neede. Op tal van plaatsen, o.ia. (Amsterdam heeft de S. D. A. P. „het aanbod om den Godsvrede te be waren", afgewezen (Volk 18 Juni),* wijl zegt dr. Polak „de leuze „laat zitten wiat zit", er geen (is) voor de arbeiders klasse", en (zegt dhr. v. d. Tempel) „dg Godsvrede op den duur onnatuurlijk is voor het proletariaat". Overigens herin neren wij aan ons advies in De Zeeuw, van 19 Mei j.l., waaruit de geachte in zender zal zien dat wij dat „verbreken" van den Godsvrede niet onvoorwaardelijk afkeuren. Red.) wordt door 21.000 artssn erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. Ongelukken. Een tweejarig kind te Schinnen, dat van een verfpot had ge snoept, is tengevolge van bloedvergifti ging overleden. Te Maastricht is een 18-jarig meisje bij het waterputten in het voedingskanaal gevallen en verdronken. Te Maasland is een 5-jarig knaapje in een sloot achter de ouderlijke woning verdronken. Een bootwerker te Rotter dam is aan boord van het stoomschip „Rotterdam" van de Holland-Amerikalijn achterover tegen het dek geslagen, waar door hij een hersenschudding en inwen dige kwetsuren bekwam. De man over leed aan de gevolgen. Gisterennacht heeft het in Zuid- Drenthe zoo gevroren, dat bijna alle aard appels en booneri. afgevroren zijn. Jacht opeen r ijj w! i e 1' d i e f. Een inspecteur van politie te Amsterdam, als boef verkleed, bfert zich naar ©en huis, waar Zich meerdere leden van een dieven bende ophielden. Biij het verlaten der woning kwant een der leden op straat hem tegemoet met de mededceling, dat hij- een der collega's wensohte te spreken. De inspecteur, die zich als een der hu'is- genooten had voorgedaan, vernam van den dief, dat hij dien dag eenige rijwie len gestolen had, waarna beiden besloten den buit te gaan Zien. Doch bij de Cein tuurbaan gekomen, scheen de boef lucht te krijgen, dat hij zich in zijn collega had vergist. Plotseling' 'zette- hij het op een loopen, terwijl de inspecteur, hierop niet bedacht, geen kans zag hem in te halten. Spoedig echter besloot de inspecteur ge bruik te maken van een juist passeerend rijwiel', om daarmede den dief te achter volgen, hetgeen aanvankelijk wederom mis lukte doordat de achtervolger in volle vaart tegen een hoop straatkeien reed. De hoef was inmiddels in een huis op de Cein tuurbaan gevlucht, doch de inspecteur liet onmiddellijk weer het rijwiel in den steek, volgde den dief, dien hij op den zolder te pakken kreeg. Daar slaagde de inspecteur er ten slotte in, den rijwiel- diel' te arresteeren en naar het bureau Stadhouderslaan in verzekerde bewaring te brengen. Kantongerecht te Middelburg. In den nacht van 18 op 19 Juli 1914 was het in de buurt van de Stationsstraat cn den Kousteenschen dijk alhier nogal rumoerig. Er was een clubje- uit en er werd gezongen, en geschreeuwd. De po litie z'a,g zich genoodzaakt hieraan een einde te maken en zoo werd o.a. zekere P. C. G. verbal'iseerd, wegens nachtru moer. Deswege- werd hij veroordeeld tot f3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. Intusschen was G. naar Amerika vertrok ken, maar toen hij deze week hier terug keerde werd hij gearresteerd om z,ijn straf Uit te zitten. Hij toekende toen ver zet tegen het verstek vonnis aan en om dit verzet te behandelen werd heden een afzonderlijke zitting van het kantongerecht gehouden. Bekl. zei de niel te hebben gezo-ngen in den hewusten nacht, hoogstens heeft Hij wat hard ge praat tegen een man die in de Kade aan het visschen was. De verbalisant, de in specteur van politie van den Dolder, wist het anders te vertellen, G. en zijne vrien den zongen zoo hard dat het op de Var- kensmarkt te hooien was, trouwens G. verkeerde onder den invloed van sterken drank, al1 was er neg geen reden hem voor dronkenschap te verbaliseeren. Een van het gezelschap werd wegens dronken schap gearresteerd. De eisch luidde be vestiging van het verstek vonnis. T i m o t h e u s, uitgave La Buvière en Voorhoeve, Zwolle. No. 38 be-vat evenals no. 37, gelijk was aangekondigd, niets an ders dan wat op Waterloo betrekking heeft. Nagenoeg alle medewerkers zonnen daar toe hunne bijdragen. Het belangrijkste is zeker wel' d-e extra nruziekbijlag© „Wa terloo", voor harmonium en piano, in twee gedeelten: Marcio- Serioso (Verdruk king) en Marcia Fest.ivo (Bevrijding). Van deze bijlage kan men aparte exemplaren bestellen bij -eiken boekhandelaar. Er is aan dat Watertoom.im.mer veel zorg be steed. In menig gezin zal', dit gewaardeerd worden. PARIJS, 19 Juni. Communiqué van 1L uur: Ten Noorden van Atrecht had een hevig artillerieduel plaats. Wij gaan voort in den El'zas vorderingen te maken. De verbindingen van den Vijand tusschen Metzerat -en Munster word-en thans door- ons vuur 'beheerscht. Wij maakten wederom krijgsgevangenen en veroverden mitrailleuses en veel oor logsmateriaal. ANTWERPEN, 19 Juni. Het Handels blad van Antweirpen is voor den tijd van 14 dagen geschorst, wegens het bevatten van een artikel- over den gedenkdag van Waterloo. De andere bladen komen thans evenmin uit. Naar wij- vernemen, is de oorzaak hierin gelegen, dat alle bladen een artikel' moesten opnemen over de haven van Antwerpen, waarvan de strek king is, dat Antwerpen zich niet. zoo ont wikkeld heeft, als andere havens van bet continent. De bioscoop „Anvers-Païace" de grootste in de stad, is voor 8 dagen gesloten, omdat het. orkest gespeeld heeft „Er waren twee Grenadieren" Z.-VLAAMSCHE GRENS, 19 Juni. Het Duitsche bestuur maakt bekend, dat h-et postverkeer tusschen Nederland en Bel gië voor mededeelingen van persoonlijken aard. alleen per briefkaart toegelaten is. Zakelijke mededeelingen mogen in brief vorm worden verzonden, mits niet meer dan 2 bladzijden en duidelijk geschrev-en. Onder dezelfde voorwaarden is d-e brief wisseling met in Nederland geïnterneerde soldaten of aldaar •Verblijvende burgers toegelaten. Postwissels mogen hun ook iv orden toegezonden o-f door hen afge stuurd. Het postverkeer met Belgische sol daten is portvrij. ST. PETERSBURG, 19 Juni. Bij Swuli en in do omgeving van de Dubissa is de toestand weinig veranderd. Aan d-e Bsoera |gn de Rafka had een artillerie- gevecht plaats. Aan den rechteroever van de S:an trokken onze troep-en strijdende terug over de Sanef over de linie der me ren van Grodiek. Tusschen Pruth en Dnjester werd de vijand, die den vo- rigen dag die grens waren overgetrokken, op Oostenrijksch giebied teruggeworpen. HARDERWIJK. Hot is thans zeker, dat het Rijk een nieuwe kazerne te Harderwijk zal bouwen. Naar >vij vernemen is het gemeenteterrein Kranenburg aangekocht voor de som van f27500. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Ge slaagd voor het Prop. examen Theologi sche faculteit C. J. Sikkel en P. v. d. Spek. AMSTERDAM. Een inspecteur van po litie en 2 rechercheurs hebben -een man aangehouden, verdacht van medeplichtig heid aan gel'dverduistering, ten nadeel-e van een firma alhier. Op den aangehou dene werden bevonden f 1700 en 2 ge laden revolvers. Een en and-er staat in verband met de berooving van een kan- toorlooper. HILVERSUM. B. en VV. dezer gemeente hebben den heer J. G. van Schoonhoven, commies ter secretarie, loco-secretaris, in zijne betrekking' geschorst. Naar wij ver nemen is dit besluit gegrond op het dooi den betrokken aan derden verstrekken van gegevens, welke nog geheim gehouden moesten worden. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen. Baarland. Heden werden alhier in de herberg bij B. Traas, ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: le. Een Woonhuis en Erf op het dorp Baarland, groot 1 Are 72 c.A., aan Johs. Mol' Pz. te Baarland, voor f 11102e. Bouwland onder Baarland, in de Zuidpolder, groot 86 Aren 70 c.A. aan Abr. van der Hooft te Baarland, voor £2305 per H.A., totaal f 1998.44. Corr. te I. Opgave B. S. niet noodig, tenzij -een dag vroeger. Corr. te N. en St. J. U hebt gelijk. Schrijf alleen bij verandering. Red. Ovezand. Door het waterschap Ovezand is aanbesteed de levering van grint en basalt en het vervoer. Voor de levering van 300 M3. grint is ingeschreven door: A. Goedhardt, Sliedrecht, Hollandsche, f 2.031/2 per M3.; L. Theujnisse, St. Anna- land, id. f2.09; C. T. de Waal, Werken dam, id. f2.05; W. Borsje, Papendrecht, id. f2.32; C. Cornet, Werkendam, id. f2.13 dezelfde, Duitsche f2.22; K. Schreiers, Rotterdam., Duitsche voor wal f 1.90J. Muller, Dordrecht, Hollandsche f 2.07A. Vrijlandt, Utrecht, id. f2.65, per M3. Voor de 175 M3. basalt: A. Vrijlandt, Utrecht f7.05; G. J. v. Doorn, Krabben- dijk© 1/221/2 f5.90; dezelfde 13 f5.98. Voor het vervoer: E. Rentmeester, Ove zand f 1.49L. Oosthoek, 's-Heerenho'ek f 0.95. Gegund: Duitsche grint aan C. Cornet; basalt 13 aan G. J. v. Doom; en het vervoer aan L. Oosthoek. Schore. Zaterdag werd door B. en W. aanbesteed lo. verbouwing der openbare lagere school. Inschrijvers: P. Id. van der Staal, Vlissingen, f3585; L. P. Korstanje en A. Wabeke, Wemeldinge, f2388; M. T. Goedemondt, Hansweerd, f2297; A. Bie- rens, Schore, f2222; L. Minderhoud, Hoe- dekenskerke, f2200; A. M. Kuiper, Hein- kenszand, f2055; J. A. Engelvaart, Sta- venisse, f 1843 (gegund). Twee biljetten van onwaarde, als zijnde niet geteekend en ongezegeld. 2o. Steenslagweg. Inschrijvers: Johs. L©endertse en C. Vaes, Wemeldinge, f3600; L. G. J. van de Ven en J. van de Ven, Koudekerke, f3560; F. Duinhouwer, Goes, f3535; W. M. Ferdmandusse, Bieze- linge, f3200; L. Minderhout, Hoedekens- kerk-e, f3180; A. van der Straaten Jr., Hansweert, f 3100; J. Geluk J.Lz., Tholen, f3055; A. M. Kuiper, Heinkenszand, f3010. Verwaardelijk gegund. ■ao—mimiiii ■wbbmmmiawwmtmbmbnbdabmaaw VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. A. M. v. Oorschot :en A. M. Laffere; P. M. In- genegeven -en M. v. d. Ploeg. Overleden: W. Goedhart, 25 ongeh. z.A. J. L. M. M-ertens, 46 j„ ongeh. z. WEMELDINGE. Getrouwd: Jan Vreeke, 30 j., jm. en Dina Burger, 29 j1., jd. Geboren: Jacob Jan, z. v. Pieter Bak en van Jacoba Blomaard. „Kr. Ct." Van 12—19 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: Pieter Steke- tee, 21 j. jm. en Maria Pekaar, 21 j. jd. Huwel, afk.: Dirk Agge Land, 31 j. jm. en Jeanne Lucie Meijstre, 25 j. jd. te Haarlem. Geboren: Johanna Frederika, d. v. Fran cois van den Boomgaard en Johanna Su- zanna Sonke. (Iers. Crt.) Over de maand Mei. KAPELLE-BIEZEL1NGE. Ondertrouwd Pieter Nieuwenhuize, 25 j., jm. en Eliza beth van der Vliet, 22 j„ jd.*; Do-rn-us ran der Malen, 26 j„ jm. en Anna Chris tiana de Jonge, 24 j„ jd.Jacob van Zweeden, 24 j., jm. en Willemijntje Groen- leer, 21 j„ jd.; Willem Pïeterse, 32 j1., jm. en Adriana van de Vreugde, 20 j„ jd. Getrouwd: Cornells Hoogesteger, 28 j„ jm. en Adriana Kriger, 21 j., jd.; Abraham Slabbekoorn, 27 j.. jm. en Tannetje Been akker, 24 j„ jd.; Pieter Nieuwenhuize, 25 j„ jm. en Elizabeth van der Vliet, 22 j„ jd.; Domus van der Malen, 26 j„ jm. en Anna Christina de Jonge, 24 j., jd. Geboren: Jozina Jacoba, d. v. Marinus Bliek en Janna Cornelia Lagendijk Jaco bus, z. v. Jacob Welleman en Pietemella Klap; Dina, d. v. Pieter Gan-seman en Maatje van Liere; Cl'asina Catharina, d. v. Johannes Dirk Job van der Graaf! en Catharina Maatje Sandee; Jacobus, z. v. Pieter Louisse en Jacoba de Jager; Adri- aan Marcus, z. v. Jacobus Verhulst en Wil'lemina Paardek ooper. Overleden: Machiel Bred au w, 80 j., echtg. van Catharina de Vos; Johannes van Koeveringe, 71 j„ echtgen. van Maatje van der Vliet, vroeger wedn. van Janna Loij-s. „Kr. Ct." Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 19 Juni 1915. GrooteVeiling. Geveild werden 12500 K.G. kruisbessen te leveren 23 en 24 Juni. Prijs f 15.70 a f 16.30 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien 1520 ct., nieuwe aardappe len 710 ct„ pooters 4'5 ct„ alles per K.G.oude aardappelen f0.62 per H.L., kersen 1315 ct„ per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren' Middelburg, 19 Juni. Aardbeien 2537 ct„ aardappelen (mui zen) 910 ct„ idem (9 weeksche) 7i/29 ctv idem (poters) 58 ct„ doperwten 10 15 ct., .peulen 1827 ct., tuinbooncn 61/210 ct„ kruisbessen 67 ct„ snijboo- nen 34 ct„ suikerboonen 90 ct„ alles per K.G., bloemkool 410 ct„ sla V2IVr Ct., komkommers 59 ct., andijvie 1/s2 ct., alles per stuk; spinazie 1532 ct., zuring 712 ct„ andijvie (moskrul) 510 ct„ alles per ben, postelein 18—25 ct. per mandje, peen 681/2 ct„ karoten 41/2 51/2 ct„ rhabarber 2i/2—5 ct„ rammenas I1/22V2 ct., radijs 1IV2 ct„ selderij 49 ct, pieterselie 3 ct„ kunne 6 ct„ uien 24 ct„ kervel 1 ct, alles per bos. Vlissingen, 19 Juni 1915. Bij- de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed posteleijn 20 a 30 ct-, zuring 1 a 5 ct„ kropsla 2 a 22 ct„ andijvie 9 a 10 ct., tuinboon-en 15 a 40 ct., al-les per mand; kervel' 31 ct., pieterselie 15 ct., suiker boonen 16 a 61 ot„ alles per kleine mand peen 4 a 7 ct., rhabarber 1 a 2 ct„ selderie 2 a 4 ct., pieterselie 3 a 5 ot„ radijs 2 a 21/2 ct„ ram-enas 1 a 2V2 ct., uien 6 a 61/2 ct., kroten 4 a 51/2 Ct., alles per bos; bloemkool 3 a 12Vs ct., komkommers 71/2 IOV2 ct., poelepetaan- eieren 41/2 ct„ kalkoenei-eren 51/2 ot„ alles per stuk; kip-eieren fl.55 per 25 stuks; aardappelen 9 a 12 ct„ malta-aardappelen IO1/2 a II1/2 ct-, beiden per K.G.poters 26 a 40 ct., doperwten 11 a 18 ct., aard bei-en 83 a 96 ct., peulen 22 a 27 ct., kruisbessen 18 a 19 ct., vroege (blauwe 28 a 29 ct„ poters 20 ct„ alles per vijfkop. Tholen, 19 Juni 1915. Tarwe f 15.a f 16.—, haver f 14.50 a f 15. wintergerst f af-alles per 100 K.G. rogge f a f bruineboonen f 20.a f 25.witteboonen f a f kook- erwten f a f kroonerwten f a f aardappelen f 2.a f 2.50, alles per H.L., uien f 0.— a f 0.— per 60 K.G., eieren f 0.a f 6.per 100 stuks, boter f 0.67 V3 per V2 KG. Naar waarnemingen in den morgen van 19 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.3 te Den Helder, laagste 750.4 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Zwakke tot matigen noordoostelijke tot noordwestelijken wind; gedeeltelijk be wolkt; weinig of geen regen. Weinig ver andering van temperatuur. Heden overleed na een kort stondig, ernstig lijden, mijn geliefde echtgenoot en zorgdragende Vader, J0HANNJS L0URUS VAN R00IJEN, in den ouderdom van ruim 43 jaren, in leven Post-commandant post 36, Steenentoren Westkapelle. Wed. K. VAN ROOIJEN— Cusouw en Kindeken. Westkapelle, 18 Juni 1915. HARTELIJK DANK voor de felicitatiën op 11 Juni. A. VAN WAARDE N.- en St. Joosland, 19 Juni 1915. Opgaaf en inlichtingen bij den Admi nistrateur W. J. JONGEPIÈR. Namens het Bestuur

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3