Reclames. 0e aangename behandeling. Voor hen die aan de maag lijden. Statcn-Generaal Binnenland. Uit de Provincie. Reclames Rheumatische pijnen. Kerknieuws. ibderwijs. zóne te stoppen. Zij had hen voorts ge raden hun snelheid zoodanig te kiezen, dat zij niet op het getij behoefden te wachten om de haven binnen te loopen en dit laatste toegestaan, zonder dat een loods behoefde afgewacht te worden. Toen de directie hoorde van het tor- pedeeren van twee schepen van de Har- rison-lijn, heeft zij de Admiraliteit ver zocht, den 'kapitein van de „Lusitania" van dit feit in kennis te stellen. Zij heeft daarop gerekend en geene nadere instruc ties geseind, omdat de kapitein beter kon weten hoe de positie van het schip was, dan zij. Uit het verhoor van een lid der be manning bleek, dat de torpedo het schip aan stuurboordzijde had getroffen. „Al zou het schip 100 knoopen hebben ge- loopen, dan was ontwijken toch onmo gelijk geweest." Korte Oorlogsberichten. In de Times biedt mr. William Wa keford zijn Times-nummer, waarin Wel lington's telegram van den Slag bij Wa terloo is opgenomen, te koop aan. Het bedrag zal voor dc verpleging van ge wonde soldaten worden besteed. De grootvader van mr. Wakeford vocht mee in den beroemden slag. Hij erfde het belangrijke courantnummer, dat nog in den besten staat moet verkeeren. Onder de getuigen in de Lusitania- zaak is ook een zekere Samuel Glunn, een zeeman, die ook de rampen van de Titanic, Empress of Ireland en Floridan meemaakte. Asquith decide in het Lagerhuis mede, da.t de Britsche verliezen ter zee lot dusver hebben bedragengedood 549 off. en 769G m., gewond 181 off. en 2262 m., vermist 74 off. en 2785 m., te zamen 5804 off. en 12.743 m. of totaal 13.547 manschappen. Een vliegeraanval b ij B r u s- 6el. Donderdagochtend viel een vlieger der verbondenen de ballonloods bij Brus sel ami en wierp verscheidene bommen. De schade was onbeteekenend. De vlie ger werd door spoedige tegenweer ver dreven. Of hij getroffen werd kon niet worden vastgesteld. De Serviërs in Albanië. Volgens berichten in de Italiaansche bla den hebben de Serviërs Tirana bezet. Marconi. Marconi staat als onder luitenant der genie bij de telegraaf-bri- gade te Florence. Samenwerking van de Ita liaansche 'met de Fransche en Engelsche vloot. Officieel wordt bekend gemaakt dat de strijdkrachten ter poe van Frankrijk en Engeland in dc Mid- dellandsehe Zee samenwerken met de Italiaanschevloot, waardoor op meer doel treffende wijze de Adriatische Zee zal' kunnen worden afgezocht teneinde de olie-depots der Duitsche duikboolen te vernielen De krijgsgevangenen van Duitsehl'and en Oostenrijk. Volgens de mededeelingen in de Staats courant van Beieren werden door de Duitsche en Oostenrijk-Hongaarsche troe pen tot 14 Juni gevangen genomen 1.240.000 Russen, 255.000 Franschen, 24.000 Engetsi'hen, 41.000 Belgen, 50.000 Serviërs, totaal' 1.610.000 man. Door de laatste overwinningen in Ga- ticië wordt dit cijfer nog hooger. Sedert eenige dagen verschijnt te Antwerpen geen andere courant meer dan het Vlaamsche Nieuws. Tezamen met Warneford, de Engel- sche vlieger, die onlangs een Zeppelin heeft vernield, is ook zijn passagier, de Amerikaansehe schrijver Black Needhain pp het vliegveld te Buc doodgevallen. Waterloo dag in Brussel. Te Brussel heeft, naar aanleiding van den honderdjarigen gedenkdag van den slag bij Belle Alliance, freiherr von Bissing, de gouverneur-generaal, de officieren van het bezettingsleger en ,cle officieren en ambtenaren van het gou ver nemen ts-gene- raal bijeengeroepen en toegesproken. Zijn rede besloot hij met de gelofte dat het Duitsche volk eensgezind den Keizer bij staan zal, tot ook ditmaal de vijanden des rijks hun Belle Alliance zullen ge vonden hebben. Al'baneesche opstandelingen hebben drie bommen geworpen, waarvan een op het dak van het Grieksche gezantschap in Durazzo terecht kwam. De vlaggestok brak en splinters van de bommen ver nielden in de slaapkamer het bed van den gezant. Een tweede boiu drong door het dak van de Grieksche kerk. Blijkbaar is er te St. Petersburg iets gewichtigs op til. Blijkens berichten, uit die stad heerscht er in het Doemagebouw koortsachtige bedrijvigheid. Afgevaardig den vergaderen met gesloten deuren, mi nisters honden besprekingen, waarbij af gevaardigden tegenwoordig zijn. Kabinets leden komen bij den tsaar op audiëntie. Koeriers van grootvorst Nicolaas komen aan. De pers publiceert bijna niets over de militaire vraagstukken van den dag. Daarentegen maant zij dringend tot kalm te en bezonnenheid aan. Aan de „Berliner Ztg. am Mittag" wordt langs een omweg uit St. Petersburg ge meld dat te Moskou feitelijk de staat van beleg heerscht. Op bevel van den opperbevelhebber mogen de inwoners tusschen 10 uur 's avonds en 5 uur 's morgens zich niet op straat bevinden. Particuliere telefoongesprekken Zijn ver boden. De werkstaking' heeft zich uitge breid tot de helft der fabrieken van Moskou. Te Kief, Charkow, Odessa en Tiflis zijn tal van arrestaties gedaan. De gemeenteraad van Moskou heeft met toestemming van den opperbevelhebber een buitengewone vergadering gehouden. Te Kopenhagen is bericht ontvangen uit Cherbourg, dat op zes mijlen van Barfleur de Fransche torpedoboot 331 door een EngelSch s.s., do Arieyo, is overvaren. Een .poging om de 331 te bergen mislukte tengevolge van de on stuimige zee. Zes koppen van de beman ning verdronken. Wanneer men tandpijn gehad beeft, is men erkentelijk aan den tandarts die uwe tanden beeft Weten in orde te brengen, hen voor een lang gebruik op nieuw geschikt heeft weten tie maken, te repareeren en die niet tot den te snellen maatregel ze te trekken, is overgegaan. „Behandelen, maar niet trekken", is de zinspreuk van den goeden .tandarts. Zij, die aan de maag lijden, zouden 'zonder twijfel even dankbaar zijn aan hem, die hen iets anders gaf, dan dezen raad: „,Gijl. lijdt aan de maag', eet dan niet moer". Men wéét hoe pijlnlijk het is, zich te bepalen tot een leefregel, die u de geliefste spijzen en do aangenaamste dranken onthoudt, die u in één woord, alle goneuchten der tafel verbiedt. Laten wij! jbovendien hieraan toevoegen, dat zulk een 'behandeling practiseh onmogelijk is voor duizenden zieken, tengevolge van hun beroep, dat hen verplicht buitenshuis te eten. Aan al die ongjelukkigen, die veroor deeld zijn te lijden, omdat zij zich het leten niet kunnen pntzeggen, raden wij een proef te nemen met een aangename behandeling, een behandeling die niet overmatig streng is, die gemakkelijk ge volgd kan worden, zelfs op reis, die niet 'kostbaar noch saamgesteld is en die toch de beste resultaten geeft. Wij lie doel en die behandeling met die Pink Pillen. Een ef twee Pink Pillen na iederen maaltijd, gedurende eenige dagen en dat zal voldoende zijn om uw maag te repa reeren. Ue Pink Pillen zijn verkiijgbaar il fl.75 per doos en f!l per zes doozon, bij het Generaal-Depfit der Pink Pillen, Da Oostakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. Eu verder by verschillende Apothekers cn goede Drogisten. Eerste Kamer. ilond- en klauwzeer. Oude klachten. Het „Pauswetje' aangenomen IJdele hoop der Ka tholieken. Wees zuinig, heer Treub Na aanneming van een tweetal minder belangrijke wetsontwerpen, w. o. dat tot wijziging van de Veiligheidswet was giste ren, den laatsten dag voor het reces, aan de orde de aanvullingsbegrooting voor Landbouw tot goedmaking van de kosten tot bestrijding van mond- en klauwzeer. Telkens, wanneer dit chapiter ter sprake komt pleegt men onzerzijds aan het wree- de afmaaksysteem eenige woorden van kritiek te wijden. Dr. Kuyper heeft het thans gedaan. Kort maar 'krachtig en niet zonder sue ces, want de minister beloofde met zijn wenken rekening te houden. Dr. Kuyper 'herinnerde er aan hoe voor 40 jaar, toen hij predikant was op een dorp, de 'boeren aan hun vee waren ge hecht 'als een jager aan zijn hond en oef) ruiter laan zijn paard. Mannen en vrouwen had domino zien weencn bij het verlies van ihet vee, dat ze met zorg gekwéekt hadden. Het afmaken is onvermijdelijk, doch te betreuren is het onnoodig ruw optreden van sommige ambtenaren. Door den Mi nister wordt dat in de stukken niet schefp genoeg afgekeurd. Met zekere barmhartig heid dient z. i. te worden opgetreden Dr. Kuyper hoop tie, dat de Minister in elen tweede nota een volledig overzicht zal geven, waarin nauwkeurig gesigna leerd wordt hoe het kwaad in andere Europeesche en Amerikaansehe landen als De Unie en Argentinië wordt bestreden en met welk resultaat. Ook het „Pauswetje" gaf nog aanleiding tot eenig debat. Dr. Kuyper en de lieer Cremer legden nadruk op het tijdelijke en bijzondere karakter, en 'juichten elke poging, die tot vredcsherstel zou 'kunnen leiden, 'toe. De heer Reekers nam de gelegenheid waar, om er nog eens op te wijzen, dat de wensch der Katholieken, die een per manent, een gewoon gezantschap vragen, met dit voorstel niet is vervuld. Dit wisten we wel. Ook weten we, dat de Katholieken zich met de hoop vleieh, dat 't eenmaal zoover komt. De onder scheiding tusschen tijdelijk en permanent gezantschap is echter grooter dan ze mod- nen. In het parlement toch is wel geble ken, dat voor een vaste missie nooit een meerderheid gevonden zal worden. Hun hoop zal dus spoedig ijdel blijken. Het wetje tot afschaffing van het in- voerricht op sinaasappelen, mandarijnen, citroenen, -bananen en oudheden is zon der debat aangenomen. In do Tweede Kamer had rechts tegen gestemd, als om Treub te waarschuwen: wees zuinig, heer Treub, mors niet mdt de centen 1 Die wenk is hopelijk begrepen. Hooibouw ver loven. Door den opperbevelhebber is bepaald, dat le. de hooibouwverloven kunnen wor den verleend in verschillende perioden, ter beoordeeling van den chef, welke die verloven verleent; 2e. deze verloven mogen verleend wor den tot uiterlijk 15 Juli, tenzij in de streek, waarvoor zij dienen, de hooibouw vroeger mocht zijn afgeloopen 3e. het verlof onmiddellijk moet worden ingetrokken, ingeval' uit betrouwbare ge gevens mocht blijken, dat het zonder nood zaak werd aangevraagd. In dit geval moet de belanghebbende ernstig gestraft wor den, wanneer blijkt, dat hij tol de weder rechtelijke aanvraag ons verlof heeft me degewerkt. A an de grens. De heer Vliegen, lid der Tweede Kamer, heeft de volgende vragen ingezonden bij den Minister van Oorlog le. Is het waar, dat eenigou tijd gele den een aantal jonge Belgen, die bij Clinge door Nederl'andsche soldaten zijn gearres teerd, zlijn teruggebracht naar de grens en aan de Duitsche autoriteiten zijn over gegeven? Zoo ja, waarom en krachtens welke wetten of verdragen had deze han deling plaats? 2e. Waarom hebben Nederlandscbe sol daten een Belg, die de grenzen overkwam, gewond, en een ander, zekeren Dries, die hetzelfde dood, gedood? Hier zijn bedoeld de gevallen, waarvan het hoofdkwartier van het Nederlandseho leger spreekt en liet dementi op een ar tikel in de „Independence Beige" opge nomen o.a. in de „Nieuwe Courant" van 11 Juni j.l. Uitbreiding landstorm. Het afdeelingsverslag der Tweede Ka mer nopens het wetsontwerp tot nadere uitbreiding van den landstorm zal, naar verwacht wordt, een uitgebreid stuk vor men en kan zeker niet- vóór het einde dezer maand of het begin van Juli wor den tegemoet gezien. 11 Le g e r p r o in o t ie. Volgens het Vad. is dezer dagen bevor dering te verwachten in de subalterne rangen bij het wapen der infanterie. Het orgaan van den Nederland- schen Post- en Telegraafbond deelt me de, dat de vroegere directeur-generaal, de heer G. J. C. A. Pop, thans hoofdin specteur chef van den post-telegraaf- en telefoondienst in Ned.-Oost-lndië in z'ijin advies aan de Indische regeering heeft gezegd, dat te goeder naam en faam bekend staande klerken met twee radi calen \an den Nederlandschen dienst, in Indischen dienst kunnen overgaan, op een aanvangstraclemenl van f30J per maand. - We ontvangen van uitgever Joh. M. van Heusden JMzin., een ex. van den pas uitgekomen „Middel'burgsehe Zakgids" (Zomerdienst). Het boekske, dat 'n stui ver kost, bevat alle dienstregelingen van treinen, trammen en booten, die voor den reiziger in Zeeland van belang zijn, mag derhalve een practischcn gids ge noemd worden. In Stct. 141 is opgenomen eeno overeenkomst betreffende de spoorweglij'- nen van de Zeeuwsch'-Vlaamsoho Tramt weg m ij Verplaatst bij de belastingen J. 'M. Vervoort, kommies 3e klasse van Putte naar Sint Jansteen en G. Toornstra, van Sint Jansteen naar Putte. Middelburg. Plaatselijk Steunco mité. Ontvangen sedert de vorige opgave van: P. M. f25, v. d. F. inkwartieringsgeld 2, wekelijksche gift Madme. Em. B. D. frs. 15, wekelijksche bijdragen, week 10 luni f 165.45. Voor de 44e uitkeering aan de familiën van militairen en werkloozen whs noö- dig f433.21. 'De Penningmeester, HEBM. BOASSON. -Zelden hebben wij bij een muziek uitvoering op het Molenwater zooveel pu bliek gezien (als gisterenavond. En niet alleen dat er veel menschen waren, maar bijna allen waren vol aandacht en geno ten van het mooie programma. De voor naamste reden van de drukte was natuur lijk de -aangekondigde „Slag bij Water loo", die aan het slot werd uitgevoerd. Wederom bleek deze compositie zeer in den smaak te vallen. Be uitvoering kwam dan ook ditmaal bijzonder goed tot haar recht, mede omdat de kanon- en geweer schoten goed op tijd kwamen, wat vroe ger wel eens faalde. Aan hét slot werd Bengaalsch vuur afgestoken, hetgeen tusschen de hoornen altijd een fantastisch effect gee'ft. "Een warm en dankbaar applaus werd aan hot Muziekkorps en 'zijn directeur gebracht. De Generaal iSnijders-Marsch werd als „toetje" gegeven. iTijdens de muziekuitvoering werd door een inspecteur van politie aangehou den ie-en militair, zekere S., die in burger- kleeren rondliep. Goes. Toonkunst. In de heden te Amsterdam gehouden vergadering van de Mij. tot bevordering v,an Toonkunst kwam een verzoek van.de afd. Goes aan do orde om f900 subsidie voor een in 1916 te hou-den twee-daagsch muziekfeest, ter herdenking van het 75-jarig bestaan der afdeeling. Het hoofdbestuur had een on gunstig praeadvies uitgebracht. Door de nfd. Steenwijk was voorgesteld in plaats van f 900 een bedrag van f 600 te ge ven. Door den voorzitter we I'd ook dit voorstel besta-eden. De .afgevaardigde van Goes kon het bemiddelingsvoorstel niet aanvaarden, waarop het voorstol-Goes werd verworpen. De vrijzinnige kiesvereeniging „Voor uitgang" vergaderde 'Vrijdagavond onder voorzitterschap van jhr. Von Schmidt auf Altenstadt. Besproken werden de aftreden de leden van den gemeenteraad en een mededeeling dat de heer J. Pilaar gewei gerd had zlirh te verklaren om trent het lidmaatschap der kiesvereeni ging. Bij de stemming voor candidaten verkreeg tengevolge hiej-van de beer Pi laar slechts 8 van dc 27 stemmen, zoo dat Z.Ed. niet geeandideord werd. Can- didaat gesteld werden de heeren l. D. Fransen v. d. Putte (aftr.) en W. Ka- leebeeke (aftr.), A. JW. A. Ross, J. A. Wilton van Reede en F. J. Tierie. Schore. 1 donderdagavond hield het vluchtelingencomité alhier zijn eindvcr- gadering. Uit het verslag van den secr.- penningmeester, den heer W. Sterk, stip pen we het volgende aan: de ontvang sten bedroegen f 20285,14'de iïitgaven f 20253,82. liet grootste aantal vluchtelingen te gelijk in de gemeente geherbergd be droeg pl.m. 3000, terwijl het totaal aantal vluchtelingen in October 1914 in de ge meente binnengekomen en aldaar ver- Lieven of doorgereisd, ongeveer 90.000 Ivedi'ioeg. Verstrekt werden o.a. 30660 K.G. brood, 300 K.G. spek, 2350 K.G. mar garine, 941 K.G. reuzel, 1207 II.L. steen kool, 4660 L. petroleum, 900 K.G. zout, 1026 paar klompen, 3250 K.G. rijst, 1600 K.G. koffie, 1075 K.G. suiker, 562 'II.L. aardappelen. jEén kind werd geboren, terwijl geen sterfgeval heeft plaats gehad. In de Belgische naaischool werden door 56 vrouwen en meisjes met 4 trap- en 7 handmachines 1011 kleedingstukken ge naaid, terwijl 600 breisters 70 K.G. sajet verwerkt hebben. (M. Crt.) lerseke. Schipper Joh. Padmos (YE 26) had deze week op de Zuiderzee onder Marken het ongeluk, dat door dc hevige stormvlagen dc mast van zijn schip brak. Direct voor anker vallende brak de ket ting en alleen doordat de „YE 39" (schip pers Gebrs. Bos) t.e hulp kwam, mocht het sleepende gelukken behouden te Bur gerdam aan te komen. Assurantie dekt do schade. Riiland-Bath. In de gisteren gehouden ge i n een te raads verg adori n g waarin alle le den aanwezig waren, werd besloten eeno geldleening aan te gaan, groot f 4550, voor 'bekeiing van de losplaats der haven te Bath cn aanleg van rioleering aldaar tegen een© rente van hoogstens 5 pCt in het jaar en met eene aflossing van minstens f200 in hot jaar of zooveel meer als de raad zal góed vinden en de geldniiddejen toelaten. Vervolgens werd de liteigrooting voor 1915 gewijtzigd in ontvang en uitgaaf tot eon bedrag groot f 1213.44V2, terwijl tevens besloten werd in genoemde begrooting af en over te schrijven tot een bedrag groot f255.861/2- Wissenkerke. In do Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, werd aangenomen een voorstel van B. en W., om ter voorziening in de vacature, welke ontstaan zat door het eervol ontslag aan den heer A. T. C. Swenne, een oproeping te doen voor Hoofd der school in do dorpskom. Volgens de bestaande verorde ning moet deze, indien er zich leerlingen voor aanmelden, ook les geven in de vakken Fransch en Wiskunde. Daarom werd het uit te loven salaris op f 250 boven het wetl. minimum, benevens f 150 wegens gemis vrije woning gesteld. Van den veldwachter Van de Vreugde waren de volgende vei zoeken in ekomen: a. oan vergoeding van f50 wegens ge leden nadeel, doordat hij na zijn indienst treding twee maanden in een kosthuis heeft moeten zijn, wijl' zijn gezin niet kon overkomen b'. vergoeding van een zelfde som door dat hij noodgedwongen een huis heeft moeten huren, dat, gelet op zijn jaarwedde te groot en daardoor te duur was; c. een jaarl'ijksche vergoeding, groot £25 voor onderhoud van zijn rijwiel', te verstrekken van af zijn in functie tre- 'iing, dus vanaf 1 Maart 1915. B. en W. adviseeren. om op het onder a. bedoelde verzoek afwijzend te 1 eschik- ken, de andere echter toe staan. Deze aanvragen gaven aanleiding tot langdurige bespreking. Opgemerkt, werd, dat indien het onder b. gevraagde nu werd toege staan, de veldwachter niet moet meer.en dat, wat hij in 't vervolg boven de f75 aan huur betaald, hem zal worden gere stitueerd. Ook wordt, er de nadruk op gelegd dat als het onder 0. genoemde wordt aangenomen, dit alleen voor den veldwachter van Kamperland geldt, aan gezien deze driemaal in de week naar de dorpskom moet komen. Overeenkom stig het advies van B. en W. wordt nu een besluit genomen. Hiermede vervalt een tegenvoorstel van dhr. de Regt. om de vergoeding voor het rijwiel te doen in gaan met 1 Januari 1915. Op een verzoek van weduwe Lie en v. d. Maas om een toelage uit de gemeente kas, teneinde met haar idioten zoon naar een professor te kunnen gaan, wordt af wijzend beschikt. Nadat de begrootingen 1914 en 1915 zijn gewijzigd volgt de rondvraag. Dhr. Dieleinan klaagt dat bij do plaats gehad hebbende brand te Kam perland de kloly in zoo'n kleinen omtrek werd gehoord, en informeert naar de werking der spuit. Dhr. Schippers ant woordt, dat, omdat bleek dat toch niets) meer te redden viel niet meer alarm (bijv. dooi boodschappers per fiets) is gemaakt on zegt dat de brandbluschmiddelen wel te wenschen overlaten. Dhr. de Ridder vraagt om verbetering van den achterweg aan het slop, met oude steen, welke beschikbaar komt door verbetering der straten. Dhr. J. v. d. Maas vestigt voor dit zelfde doel de aandacht 00 den weg achter de schuur van Gillesso. De Voor zitter belooft, voor deze aanvragen over weging van B. en (W. De heer de Jong was afwezig. Domburg. Alhier zijn thans 120 brood kaarten uitgereikt, rechthebbende tot het verkrijgen van goedkoop brood door 536 personen Ook zal men de volgende week Woens dag een begin maken tot liet verkrijgbaar stollen van regeeringsspek en vleesch van varkens. Deze dieren worden door tusschenkomst van den slagershond van Middelburg aan de Domburgsohe slagers verstrekt. Westkapelle. Alhier is aangehouden een Duitscher, die door het maken van teokeningen de aandacht der passeeren- den trok. Hij werd naar Middelburg ge leid, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. Alhier z:ijn door de Hurgemeester dezer gemeente tot. heden afgegeven 147 broodkaarten voor 676 personen. St. Maartensdijk. In de gisteravond ge houden vergadering van ingelanden van den Muijepolder werd met algeeieene stemmen besloten goedkeuring te hech ten aan do bekende motie inzake lokaal- treinverbinding van hot eiland Tholen, en overbrugging van de Eendracht, na tuurlijk voor het aandeel, dat de pol der in de lasten Zou moeten bijdragen. Bruinisse. De liberate kiesvereeniging heeft het verzoek v'an de antirevolutio naire kiesvereeniging om saamwerking zonder stemming afgewezen en in plaats van dc aftredende gemeenteraadsleden Elenblaas (1.) en v. Vessem (a.), die zich niet weer beschikbaar stellen, candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing de heeren L. v. Mcurs en M. Kle pel, beiden lib. Rheumatische pijnen vertoonen zich liet sterkst bij verandering van het weer. Zij worden veroorzaakt dom liet urinezuur, dat ten gevolge van niet behoorlijke wer king der nieren, in liet lichaam achterbleef en zich kon kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschietende pijnen, die zich 1111 eens hier, dan weer daar doen gevoe len, treden op. Wanneer de onzuiverheden zich eenmaal vastgene.steld hebben, is het lichaam door zijn natuurlijke bronnen zel den in staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopt het urinezuur zicli meer en meer op. De pijnen worden ondraaglijk, de patiënt kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten worden verwoest, terwijl de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang om bij het optreden van de eerste pijn in de lendenen en gewrichten Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Door luin versterken den invloed op de nieren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar behooren verrichten, en voortdurend en geregeld het urinezuur uit het lichaam afvoeren. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven» staand handelsmerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sint Kruis, N. W. Pos thumus te Schoondijke; to Retrenche ment, H. J. (Witkop te Hipp olyt us hoef te Nieziji, W. Stratingli, cand. te Gro ningen.; te Poortvliet, J. W. Verschoor to Bleiswijk. Aangenomen naar Sint Ocdenrode. door A. Daran (vroeger) te Antwerpen. Gercf. Kerken. Tweetal te Spijk, door J. C. Aalders te Bectgumermolen en J. M. Broek Roo- lofs te Schildwoldc. iBedankt voor Urk, door B. W. Hui zing te IJmuiden. Middelburg. Gisteren had ten overstaan vjan tien gedelegeerde van den School raad, ds. Vonkenberg en het bestuur der Chr. Kweekschool aan deze inrichting het jaarlijksrh onderzoek plaats in de (Bij- belsche pn Kerkgeschiedenis, de Bijlbelsche Aardrijkskunde en Oudheidkunde. Van de 21 candidaten, die dit jaar de acte van onderwijizer(es) verwierven, namen er 17 aan deel. Aan deze 17 kon met vrijmoe- uigheid het diploma van den Schoolraad worden uitgereikt; de resultaten van het onderzoek waren alleszins gunstig. voorzitter der Kweekschool, mr. P. Die- leman, deed dit met een hartelijke toe spraak, waaraan de directeur en de gede legeerde nog een en ander toevoegden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2