Telegrammen. Uit de Pers. Landbouw en Veeteelt. Uit de Provincie. Zending. Gemengd Nieuws. laatste Berichten. MM vsrküopiap aaséisteiinp!), enz Kerknieuws. Papier- nood! „De Standaard" driestart Wat over het papier uit het Noorden afkomt, slaat ons mannen van de Pers •den schrik om 't lijf. Nu reeds op staanden voet prijs-klim- mine, en straks 'geen riem meer voor goud. Dit zou niets zijn, indien de vrede in September kon worden binnengeloodsd, want tot September houden onze zet- persen het nog wel' uit. Maar als de vrede naar den winter schuift, en er in November geen courant meer kan uit komen, wat komt er dan terecht van ons leesgraag publiek. Reeds nu is de prijs-opslag van het papier voor onze pers-administratie fataal'. Wat ook bij den oorlog won, de Pers verloor er schier in alle landen door. Bij meer dan één blad gaat 't reeds om 't stuivertje. Hardop spreekt men er liefst niet over, maar ruim in 't sop zit geen blad meer. Wie anders won, boekt nu tekorten. En als er nu nog duur papier bijkomt, zal 't abonnement bij alle bla den wel naar boven moeten gaan. Reeds is 't al' aangekondigd. En dat, waar mien van allen kant op prijsverlaging aandrong. Doch dat is nog het ergste niet. Maar wat te doen als 't papier opraakt en er in letterlijken zin Pers-honger naar papier komt. Zijn nu ook daartegen geen maatregelen te nemen De Regeering is op 't weren van alle nood en honger bedacht, maar kan zo nu ook voor de Pers geen provisie in slaan? Reeds bij Ezechiël wordt 't lezen met het opeten van de rol vergele ken. Zie 't maar in II3. Al is 't dan minder mooi papier; even bruin voor blankal is 't minder klak kend en stevig; al wordt 't een kleiner formaat; en al is 't voor bijbladen niet beschikbaarals we dan toch maar zeker zijn, dat iets per dag van de Pers kan gaan. In Oorlogstijd zonder Pers, het zou een terugkeeren naar de dagen van Caesar en de Batavieren zijn, en nu reeds kan 't onze litteratoren zijn aan bevolen, eens zeer precies na te speu ren, hoe men toentertijd zonder Pers het volk in krijg mee liet leven. Maar hoofdvraag blijft tochKan de Re geering geen papierprovisie opslaan? Eind-indruk. „De Rotterdammer" driestart Als eindindruk van het debat over do missie naar Rome kan, dunkt ons, twee» erl'ei vastgelegd. Vooreerst, dat bevestigd is als juist, dat deze missie enkel en alleen is een Zuiver tijdelijk en op zichzelf staand verschijnsel, dat met een blijvend gezant schap op het Vntioaan in geen direct ver hand staat. Zoo nog noodig; nam het kal me speech je van Dr. Nolens daaromtrent allen twijfel weg. Dat er ondanks dit tijde lijk karakter in. deze zending een beginsel schuilt, komt ons niet juist voor. Dit is evenmin het .geval, als dat er in de levens middelen-maatregelen der Regeiering een socialistisch beginsel schuilt voor de toe komst. Ai ging onzes inziens Prof. Struyc- fcen te ver, toen hij de internationale posi tie van den Paus enkel' als een feit be schouwde,' het blijft toch waar, dat uit de exceptioneele maatregelen tijdens dezen oorlog geen principieel© argumenten kun nen worden ontleend voor later. En in de tweede plaats is uit dit debat wel gebleken, dat voor een blijvend ge zantschap bij den Paus in onze Tweede Kamer geen meerderheid z:ou zijn te 'vin den. Zoowel' van rechts als van links kwam duidelijk uit, dat men zulk, een gezantschap in het belang van ouzo poli tiek niet wenschelijk achtte. Het was al teen de noodzakelijkheid en de plicht, aan de Regeering thans vol vertrouwen te schenken, dat leidde tot de aanneming van liet wetsontwerp. Na deze debatten zal1, naar ons voorkomt, niet licht de Re geering een voorstel indienen tot vesüg-ing van een blijvend gezantschap1. 't Is nu maar te hopen, dat door dez'en maatregel' iets Zal kunnen worden bijlge dragen lot voorbereiding' van den vrede. Het Hoofdbestuur van de Vereeni- ging het Stamboek voor het Nederland- sche Trekpaard (Belgisch type), heeft, te 'sGravenhage een vergadering gehouden Waaiin de voorzitter mededeelde, dat het ledental belangrijk vooruitgaat en de op neming van het fokmateriaal de verwach tingen verre overtreft. In beginsel werd besloten de benoemde en te benoemen controleurs, te beschou wen als ambtenaren der vereeniging en hunne bezoldiging te brengen ten laste der vereeniging. Aangenomen werd een voorstel van den heer Hanken om op de eerstvolgende algemeene vergadering het Voorstel te doen, 0111 de inschrijvings- kosten te stellen op f0.50 voor elk veu- ten, ten einde uit die gelden gedeeltelijk de uitgaven voor de controleurs te be strijden. De instructie voor de controleurs zal warden vastgesteld na overleg met de afdeehngen. Hierna werden de voorstellen behandeld Vnn de afd. Zeeland en van den secre taris den heer Meershoek. Het voorstel' Zeeland, hetwelk inhield om do hengsten die door de Algem. Keu ringscommissie v. d. paardenfokkerij zijn goedgekeurd, zonder verdere keuring in. het stamboek op te nemen, werd ver worpen. Het voorstel-Meershoek, dat werd aan genomen, beoogt om de Provinciale Ro- gel'ingscommissie voor de Paardenfokkerij in de provinciën, waar koudbloed fok materiaal aanwezig is en het stamboek merkt te verzoeken bij de benoeming van de plaatsvervangende wisselende le den voor de Algemeene Keuringscom- siën, rekening te willen houden met de juryleden, die vanwege het stamboek voor het Nederlandsóhe trekpaard zijn benoemd. Voorts aan het departement van land bouw het verzoek te richten, dat goedge vonden zal worden bij de Rijkshengsten- keuringen, behalve de wisselende leden, ook desgewenscht bedoelde plaatsvervan gende leden te doen oproepen door den voorzitter dei' Algemeene Keuringscom missie voor' het keuren van de koudbl'oed- hengsten en verder aan genoemd depar tement het verzoek te richten 0111 bet daarheen te willen leiden, dat die leden voor die 'keuringen ook mogen decla- reeren. Voorts werd nog bepaald teneinde fraude te voorkomen dat alleen die veulens in het stamboek mogen worden opgenomen, welke geboren z'ijn, nadat de moeder in het stamboek is opgenomen. Ook werd bepaald, dat aanvragen om buitengewone keuringen ook voor ïrrer- riën zullen worden toegestaan, wanneer de eigenaar bereid is alle daaropt val lende kosten voor zijn rekening te nemen. De voorzitter deelde nog mied© dat namens de Belgische regeering zlijn hulp is ingeroepen, ami ,te trachten het nog voorhanden Belgische fokmateriaal, dat naar ons land is gevlucht, voor België te behouden en daardoor te voorkomen, dat de kern van dat materiaal naar het buitenland Wordt verkocht. Namens het stamboek heeft do voorzit ter die hulp toegezegd en daarvoor be langloos een hoeve ter beschikking ge steld te Woensdrecht, alwaar die paarden zullen worden ondergebracht en ver zorgd door Belgisch personeel en op kosten van de Belgische regeering. Ook de heer Hanken, directeur van den Wil1- hekninapolder bij Goes, stelde voor dit doel stallingruimte beschikbaar. De voorzitter vestigde hierna, de aan dacht van de leden op d© noodzakelijk heid, om jn deze ernstige tijden niet minder waakzaam te zijn voor ons eigen fokmateriaal, zoodat, mocht Nederland nog in den oorlog worden betrokken, door het stamboek alle maatregelen zijn getroffen om ons fokmateriaal' tijdig in veiligheid te kunnen brengen. I11 verband hiermede zal aan de af- deelingen opgave worden gevraagd van een centraal' punt in hun provincie waar die paarden dan kunnen worden onder gebracht. Het ligt in de bedoeling met de regee ring de daarvoor noodig© maatregelen te bespreken en daarna met de eigenaars een proef te houden, teneinde de voorbe reiding zoo volkomen mogelijk to doen zijn. „N. R. C." tets over de aardappelziekte. Een der voornaamste l'andbouw-cultu- res in ons land is de aardappelteelt. Dui zenden Hectaren, worden jaarlijks voor dit gewas bestemd. Door veredeling en een doelmatige bemesting tracht men zoo veel mogelijk de opbrengst te verhoogen en de kwaliteit, te verbeteren. Het is erg jammer, dat de aardappelverbouwers Zoo dikwijls te kampen hebben met allerlei plantenziekten. Een der meest gevreesde ziekten is die, welke men eigenaardig de aardappelziekte noemt. Deze Iz'ekte wordt veroorzaakt door een zwam, welke de bladeren aantast. Deze zwammen heb ben voor hunne ontwikkeling en ver meerdering warmte en vocht noodig'. Vochtig, warm weer werkt dus de ver breiding der ziekte zeer in de hand, terwijl droog, winderig weer de ziekte tegengaat. Van de bladeren komen de zwammen op den bodem terecht en van daar worden zij door hel regenwater naar de knollen gevoerd. Wanneer een knol aangetast wordt, verdwijnt, in de aange taste cellen het zetmeel, terwijl haar in houd bruin gekleurd wordt. De aldus aan getaste aardappels zijn grootendeels voor de consumptie ongeschikt. De ziekte be gint doorgaans op te treden in Juni, wan neer het in die maand een paar dagen zwoel' weer is geweest en enkele on weersbuien zich ontla.st hebben, dan hoort men al heel spoedig, dat er op deze of gene plaats de ziekte is uitgebro ken. Buitengewoon weelderige planten loepen het meeste gevaar, zoodat men moet waken voor een te sterke slikstof- bemesting, inzonderheid voor het aan wenden van veel' verschen dierlijken mest. Stevige, krachtige planten, niet te (.licht naast elkander geplant, bieden lan den langer weerstand. Stukken land, om ringd door Houtgewas, waar de wind wei nig invloed uitoefent, alsmede min of meer zware gronden, die lijden aan ge- brekkigen waterafvoer, zijn al's het ware voorbeschikt, om de haarden voor de aardappelziekte te zijn. Om het besmetten dei knollen, te voorkomen, heeft men wol eens aangeraden de knollen met een dikke aardlaag te bedekken. Bet is ge bleken, dat dezle handelwijze niet afdoen de is, 'terwijl bovendien, de aardappels kleiner van stuk bleven, liet is boven dien duidelijk, dat deze methode, al was zij geschikt, om de besmetting der knol len te voorkomen, toch niet het kwaad kan verhelpen, daar zij niets vermag te gen de ziekte in hot loof, en daar komt het juist op aan. Wanneer het loof aan getast is, wordt de groei der knollen gestremd, en waaneer de ziekte in het loof doorwerkt, houdt de groei totaal op en men oogst niets dan kleine aardappels •met weinig vaste stof, en slecht van smaak. De aardappelziekte moet dus bestreden worden in het loot en daarvoor bestaat een uitmuntend middel', n.l. een© besproei ing met „Normaal Pappoeder". Onder de zen naam wordt een poeder in den handel gebracht, dat bestaat uit kopervitriool en watervrije soda en waarvan de samen stelling zoodanig' is, dat het absoluut niet schadelijk kan werken. Bij solide hande laars kan men dit poeder koopen onder controle van een Rijksproefstation. Bij het hesproeien doen zich verschillende Vra gen voor, bijv. wanneer en hoe dikwijls men moet sproeien enz. Wij kunnen dit hier niet alles in den breede bespreken en dit is ook niet noodig, want belang hebbenden kunnen op aanvraag bij de Directie van den Landbouw, Tournooi- veld G, te 's-Gravenhage, gratis be komen een brochure van Dr. Quanjer, getiteld: „Het bespoeien der Aardappe len", waarin alles, wat op het hesproeien betrekking heeft, op heldere wijze wordt uiteengezlet. Wij bevelen de lezing dezer brochure ten zeerste aan. De Rijksnajaarskeuringen van dek hengsten zullen gehouden worden 6 Sept. te Middelburg, 7 Sept. te Oostburg, 8 Sept. te Kattendijke, 9 Sept. te Hulst, 10 Sept. te Bergen op Zoom, 11 Sept. te Zierikzee. Benoemd tot commissaris der lood sen, tevens ontvanger dar loodsgelden te Harlinigten de heer JI. K,u|ip!etr, thans in gteMjke betrekking tie Brouwershaven, in wiens plaats is benoemd de adjunct-com missaris Idielr loodsen te Rotterdam A. Blom. Hij is tevens belast met de waar neming' der beide genoemde betrekkingen te Zierikzee. Middelburg. Morgen, Vrijdagavond, zal in de Noorderkerk (Bogardstraat) e'en dank- en bedestond gtehou|dien worden, bij gelegenheid van dien herdenkingsdag van den Slag' bijl Waterloo. Zie de betreffende advertentie in dit nummer. Er heerschte heden groote drukte in de stad, welke zich in den morgen hoofdzakelijk - concentreerde op het Mo lenwater, waar de jaarlijksch© paarden markt gehouden Werd. Er waren minder paarden aangevoerd dan verleden jaar, toen waren er 420, thans slechts 281 aan den lijn. Voor veulens werd van f 170 tot f 210 besteed, voor jaarlingen van f 300 tot f 500, voor tweejarige onge veer f500 en voor .oudere paarden van f 600 af. Over het algemeen waren de prijzen iets hooger dan verleden jaar. Ook waren verschillende vreemde koop lieden op de markt. Het was een welkome afwisseling heden weder het carillon te hooren be spelen. De heer Monks had een echt populair, nationaal programma gekozen. Moge hij nog tal van jaren in vredestijd het carillon bespelen. Goes. Bevolking. In de eerste helft der maand Juni fcijta in deze. gem'sent© i n g e k o m o 11 A. F. de Jonge, bakkersknecht, Korte Kerkstraat 114, uit Middelburg'; L. J. Tim mermans, Wed. P. Voois, 's-Heer Hendriks- kin derendijk 278, WolfaartsdijkJ. de Laat, koetsier, De Ruyterlaan 113, Klo|eting'e; Ma. v. d. ,Sohraa£, wed. 'M. van Weele, Oostsingel 231, 's-Heer Abtskerke; J. W. Piiets, Avinkelbediend|e, Lange Kerkstraat 41, Almelo; J. van Oost, Werkman, Paarde- weg' 70c., 's-GravendeelL. Huiglense, sla gersknecht, Lange Vorststraat 222, Wol faartsdijk. V e r t r o lc ken: A. van de Ree, bakkersknecht, naar Scheveningjen, J. W. Wetekman, wed. Wind- horst, Oostburg; L. J. Bremer, kinder juffrouw, Amsterdam; Jobs. Raas, veld- arbeider, 's-Heertenhoek; J. Faber, offic. Leger des Heils, 's-Gravtenhage; J. W. Nieuwtenhuijse, timmermansknecht, N.- on St.-Joosland. iVI. Ct. Door ingelanden van den Eersten Bathpolder werd in de op 16 Juni j.l. alhier gehouden vergadering de rekening over 19141915 vastgesteld in ontvang op f3929.10 en in uitgaaf op f2465.586. De begroeting over 19151916 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f3852.155, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f 6 per H.A. Over 19141915 be droeg dit f8 per H.A. In de op 16 Juni j.l. door ingelanden van den Tweeden Bathpolder alhier ge houden vergadering werd de tekening over 19141915 vastgesteld in ontvang op f5398.915 en in uitgaaf op f3508.52. De begrooting voor 19151916 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld oip f3648.245, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f6 per H.A. Over 19141915 .bedroeg dit f8 per H.A. 's Heer Hendrikskinderen. Gisteren ont dekten eenige voorbijgangers; dat e.r brand was in een varkenshok van den arbeider A. K. Daar de eigenaar en diens vrouw niet aanwezig waren, begonnen zijl met behulp van anderen, die inmiddels waren aangekomen, een vet varken in veiligheid te brengen en vlervol'gens kon men er in s'lagien den brand met emmers water te blus'scbten. Naar van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, zal ook hier binnen enkele dagen een begin worden gemaakt met het bakkien van regeeringsbrood. De deelname is vrijwel algemeen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld J. Gr. Dekking te Montfport; te Nieuwveen C. de longh, cand. te Zeist. Ds. G. Boersma te Silvolde, van 1903 tot 28 Nov. 1909 te Goes, hoopt 6 Juli a. s. zijn 25-jarigen dienst te her denken. Hij diende sedert 1890 tot 1903 resp. de gemeenten Heemse, Haskerdijken en Hollandscheveld. Geref. Kerken. Zestal te Leiden A. v. Andel te Hilver sum, J. v. d. Berg te Feijenoord, dr. K. Dijk te Rijswijk, R. W. Huizing te ÏJmüi- den, J. L. Schouten te Arnhem en R. M. Westerink te Velp. Tweetal te Emmercompascum D. v. Dijk te Knijpe en C. .T. de Kruijter te Oost- kapelle. X'hr. Geref. Kerk. Beroepen te Teuge bij; Apeldoorn als voorganger A. Koekoek te Nieuweroord. Zomerconferentie voor Zendingsstudie 1915. De Zendingisstudie Raad heeft na ern stige .overweging besloten dit jaar een conferentie voor te bereiden en wel van 2631 Juli te Doetinchem in bet velen bekende „Ruimzicht". De Z. S. R. zal de conferentie echter alleen door laten gaan indien ide tijdsomstandigheden h'et toelateit en de deelname voldoende kan worden gieacht. De hoofdlijnen van het programma zul len zijin als volgt: lederen dag wordt aangevangen met een eenvoudig!® Bijbelbespreking. Daarna wordt een der volgende onder- Werpen behandeld Mededeelingien over gehouden Zendings studiekringen. Lectuurverspneiding. Het Zendingsonderwijs op Zondagsscholen met betrekking: tot den onderwijzer en ten op- zichte van het Kind. De plaatselijk!© orga nisatie der Zendingisstudie. Sectievcrgade ringen. Voorts zullen 's morgens zoo mogelijk Weer istudiegroepjen gevormd worden, die elk onder een bevoegd leider, eenige hoofd stukken zullen bestudeteren, uit een der Handboeken voor Zendingisstudie, naar keuze; aldus kan men toeren hoe een zen dingsstudiekring ingericht en gelleicl wordt. Deze studiegroepten zullen da,gelijks ver gaderen, niet langer dan één uur, terwijl het voorafgaande uur vrij' gehouden wordt voor die eigen voorbereiding. In de avondvergaderingen worden voor eerst eeniglo voordrachten gehouden over het thema: „De Wereldoorlog en de Zen ding". Daarnaast zullen nog eenige andere onderwerpen behandeld worden. Elke dag wordt besloten met 'een stillen bidstond ina het avondeten. De middagen blijven gehieel vrij voor eigen pntspanning en voor onderlinge ken nismaking, zoowel als met de spreklers en de broeders en zuster-zendelingen, die als gast op de conferentie aanwezig zulten zijn. Voor nadere inlichtingen zie mten, het prospectus, dat op aanvrage gratis ver krijgbaar is bij den waarnemenden steer, der conferentie, de heer A. J. C. van Seters, Java.stra.at 78, Den Haag, alwaar men zich ook voor deze conferentie op geven kan. O n g e 1 u k k 0 n. Een 30-jarige vrouw te Zevenhuizen, meteder van twee kinderen, is verdranken. Te Sen bleef een tdame, van ©en voertuig afspringende, met de kleeren jiaken, met het gevolg, dat Zijl bewusteloos op den grond sloeg 'en binnen enkele ooglenblikkem overleed. Twee jongens te 's-Gravtenhage klommen op 'een wagen der stoomtram, toten zij door (feen conducteur er afgtejaagd werden, kwam een hunner, e'en 8-jarig knaapje met het hoofd tegen een boom terecht en werd op slag gedood. É'en 13-jarig knaapje is te Middelharnis bij het zwem men verdronken. Een 2-jarig knaapje te Rotterdam is in een vijjvter achter de ouderlijke woning verdronken gielvonden, Een 5-jarig meisje wonende op een schip in de Waalhaven te Rotterdam vitel van de loopplank en verdronk. Toen een melkrijder terugkeerde van de fabriek te Dedemsvaart raakte o,p den Kerkdijk het paard op hal met het treurig gevolg, dat de man jverd doodgereden. Te Gersloot viel een landbouwer van zijiu hooiwagen, een der wielen ging hem! over het hoofd, de man bleef op de plaats dood. Hij laat een groot gezin achter. Eien tweejarig' zoontje van den dokter te Jem- gum geraakte in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter het ouderlijk huis en verdronk. Een knaapje te Stadskanaal geraakte onder eien zwaren kermiswagen en bleef op de plaats dood. Kruit ontploft. De schippers knecht A. W., aan boord bij! schipper S. van EerneWoude, was op het terrein van de gemeentelijke reiniging te Leeuwarden bezig' met het vervoieiren van „pan-wrak" naar het schip, dat met dit afval, als ge broken potten en pannen, wordt geladen. Bij deze werkzaamheden is een busje, dat later bleek met kruit gevuld te zijn, open gegaan, waardoor de inhoud gedeelte lijk op den grond viel. Later is een vonk uit een tabakspijp, welke de schippers knecht. had opgestoken, b'ij dit gevaarlijk gjoiedje terecht gekomen, waardoor een ontploffing volgde en de kleleren van den schippersknecht in brand geraakten. Eten opzichter ;en een jvtelrkman snelden te hulp en trokken do brandende kleeren den man van het lichaam. Deze had aan het gtelaat brandwonden hekomen en is naar het Stadsziekenhuis vervcterd. Een strijdbijl opgegraven, Zaterdag werd door den zoon van ©en landbouwer to Eexloo bij! .het 'eggen in het veen een prachtige strijdbijl gevonden. Het steenen voorwterp is zoo glood als ge heel gaaf en nog zoo glad, alsof het ge polijst. was. De lengte bedraagt 14 c.M. Op |de plaats waar de steel bevestigd was, is een kogelvormige verdikking, waardooa een opening gaat met aan bedde zijden! een wijdte van 14 en 17 m.M. Op 'dte snede is het voorwerp 5 c.M., terwijl' aan het andere 'eind, boven die verdikking, nog een nok 'Uitsteekt. Do steel was eveneens nog aanwezig, doch deze werd uitgetrokken en kon later niet teruggevonden worden. KARLSRUHE, 17 Juni. Bij den lucht aanval' op Karlsruhe werden 22 personen, gedood, 0. w. 11 mannen, 7 vrouwen en 4 schoolkinderen. ST. PETERSBURG, 17 Juni. Van het Kaukasische front wordt gemeld, dat aan de kust nog voortdurend geschoten wordt, In de omgeving van de Wislavarivier deden de 'Duitschers aanvallen, de drie laatste dagen zonder resultaat. Den 15en behaalden wij' eenig voordeel. Bij: Swali wordt met afwisselend succes gestreden. Dinsdagnacht begonnen de Duitschers met de beschieting van Ossowiec. Ten N. van Prasnic namen wij all© voorste loopgraven. Aan de Dnjesber duurt de strijd voort. Wij: maakten 500 Duitschers gevangen, o. w. 14 officieren en veroverden 4 ka nonnen en 6 machinegeweren. Z.-VLAAMSCHE GRENS, 17 Juni. Ook te Sweveghem is de staat van beleg afge kondigd. Evenals te Mee helen is de ge meente van alle verkeer afgesloten. Oor zaak: weigering van de Belgische ar beiders om voor de Duitsche legerauto- riteiten te arbeiden in de prikkeldraad- fabrieken. Het gemeentebestuur is naar Kortrij'k vervoerd. Vrijdag moesten aile mannen van 15 tot 45 jaar zich op het gemeentehuis aanmed'en. De helft moest in de prikkeldraad fabrieken werken ten de andere helft werd naar Kortrijk ver voerd. LONDEN, 17 Juni. (Officieel). Bij den laatsten Zeppelin-aanval op do noordoost kust zijn 16 personen gedood en 40 ge wond. Bij: den aanval op den Gen Juni werdén 24 personen gedood en 40 ge wond. PARIJS, 17 Juni. Officieel communiqué van 11 uur: De Engelsche troepen hebben ten noorden van Yperen een linie loop graven veroverd. In den sector van Atrecht hebben wij op verschillende plaatsen ter rein gewonnen, speciaal ten oosten van Lorette, ten zuiden van Souchez en in het Lacyrinth. Wij hebben 300 krijgsge vangenen gemaakt en verscheidene ma chinegeweren veroverd. Reims werd we der niet brandbommen beschoten. Een dozijn projectielen zijn op de Kathedraal gevallen. In de Vogezen hebben wij aan de beide oevers van de boven-Fecht be langrijke vorderingen gemaakt. Aan den noordelijken oever hebben wij Braunkopf veroverd, waarbij wij 340 ongewonde Duit schers gevangen namen en veel materieel veroverden, o. a. een groot aantal geweren en 500.000 patronen. DEN HAAG. Er verluidt, dat het wets ontwerp to-t nadere uitbreiding van den Landstorm, enz. bij meer dan een greep ongunstig is ontvangen. 'sGRAVENHAGE. De Eerste Kamer heeft heden met 23 tegen 17 stemmen (rechts tegen links) het eedswetje ver worpen. (E;r waren derhalve afwezig slechts 2 leden va.11 links en 8 van rechts. Van dezen bevinden zich een soc.-dem. (v. Kol) en een a.-r. (Colijn) buitenslands). Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplsag opgenomen. BRESKENS, 16 Juni. Hedenmiddag oni 12 uur is het Nederlandsche visscihers- vaartuig „Breskens 19" op de Wielingen nabij Knock© op een mijn geloopen en in de lucht gevlogen. De bemanning bestaande uit de gebroe ders E. en A. Hoogstad en twee jongens, Overbeeke en Tange genaamd, is 'Ver gaan. Allen kwamen uit Breskens. In het dorp heerseht groote verslagen heid. De gebroeders H. waren beide ge huwd en vader van kinderen. De ontplof fing was zoo hevig, dat de stukken van de boot 150 M. in 't rond vlogen. LONDEN, 16 Juni. Gisteravond heeft een Zeppelin een bezoek gebracht aan de N.-O. kust van Engeland. Vele bom men werden geworpen. Er ontstonden eenige branden. Vijftien personen werdien gedood en vijftien gewond. Middelburg. Heden had ten overstaan van notaris Verhulst de publieke ver- kooping plaats' van de volgende onroeren de goederen: Gemeente Middelburg: Perceel 1, 95 A. 90 c.A. weiland, aan den Ouden Vlissing- schen weg; perc. 2, 56 A. 50 c.A. weiland, aan den Ouden Vlissingschen weg, naast „Eik en Linde"; perc. 3, 93 A. 50 c.A. weiland, achter perceel 2; perc. 4, 64 A. 61 c.A. weiland, aan den Ouden Vlissing schen weg, naast perceel 2; perc. 5, 76 A. 10 c.A- weiland, achter perc. 4; perc. 6, 1 H.A. 1 A. 80 c-.A. weiland, achter perceel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3