Telegrammen Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Oorlocfsoverzichf. Briefwisseling Burgerlijke Stand, Lansdbomw m Veeteelt. sterdam, die met zekere A. S. en it. de J. in een boot 24 bussen petroleum met 330 liter inhoud in het ruim had verbor gen. De petroleum werd te Hansweert in beslag genomen. Bekl. zeide, dat men te Antwerpen smeekte om geholpen te wor den aan petroleum en andere artikelen en dat hij daarvoor gezwic-ht was. Op een vraag van den president of hij dan de waren present gaf of ten minste tegen den koste.nden prijs, bekende bekl. dat hij een winstje maakte vanongeveer 100 pet. De president vond dit een eigen aardige liefdadigheid. Bekl. achtte dit noo- dig voor de risico die men liep. Het O. M. laakte de handelwijze van bekl. zeer. Sinds Augustus 1914 is de uitvoer van petroleum reeds verladen en wij hebben ze hier hard noodig en kunnen ze nog zoo hard noodig hebben. Hij eischte tegen G. en zijn beide medeplichtigen, die niet ver schenen waren, ieder zes weken gevange nisstraf. Uitspraak 29 Juni. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie! Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad en wel naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad om te Colijhsplaat wederom de tenten derijdel- heid te doen opslaan. Als men het mo tief der heeren in 'aanmerking: neemt, komt ongemerkt dit woord in de gedachten: zijt dan nuchter en waakt. De ernst der tijden toch moet volgens die heeren verdreven worden en moet verzet zijn. In de loopgraven hebben zie immers ook wel spel en muziek, zeggen Ze. Dus hier mag dat dan toch zeker. Gaarne zou ik die heeren eens een paar Hagen verblijf in die strijdende loopgra ven gunnen. Ik denk, dat hun de 1'ust tot spel en muziek spoedig zou vergaan zijn. Moge er al' tot verpoozing wat opwek king zijin, te Colijhsplaat is waarlijk daar aan nog niet zooveel' behoefte. Bovendien zal' er in die loopgraven Wel geen sterke drank gedronken worden, dus die men- schen hebben nog hun volle verstand. Wanneer het teeken tot aanval of ver weer gegeven werd, staat jeder op zijin post. Ware het niet beter, dat onze plaat selijke overheid ons volk bepaalde tot wat meer ernst, in plaats van het zeer weinige da.t er van bestaat nog te willen verdrijven. Gevoelen die heeren niet, dat er een God is, die de zonde geenszins kan gedoogen. Dat wanneer ons volk z:oo door blijft hollen, de beker zijner gramschap zal ten boorde overloop-en. Dat ons volk te feller den toorn Gods zal ondervinden, naarmate God ons tijd tot bezinning ge geven heeft. Hoe kunnen we nog liopen van dezen oorlog verschoond te blijven, als we zien hoe ons volk den nek verhardt. En niet alleen, dat onze plaatselijke overheid God als. izoodanig in het aangezicht tart, maar tevens onze aardsche vorstinne ook 'niet eert. Zij toch wil, dat ons volk de knieën zal buigen voor den Koning van 't heelal. Zij verzoekt geen feestelijkheden, wan neer er iemand van het vorstelijk huis verjaart. Stil en ernstig wil zij, dat wij haar en haar huis opdragen aan Gods troon. Maar ook die wenschen belacht men. Men bukt niet v oor God, ook .hoort men niet naar den wensch van zijne vorstinne. Maar wanneer de drankgod roept, dan staat men klaar. Het offer aan Bacchus en Venus moet gebracht worden, al was het dat de kanonnen donderden op- onze kusten en de granaten barstten in onze straten. De teekenen der tijiden, daar tet men niet op. Den Bijbel' slaat men niet meer op, anders z'ouden we dien beeren willen aanraden eens naar Matth. 24 en Mare. 13 te verwijzen, daar ons het Waken wel degelijk bevolen wordt. Wat zullen nu degenen doen te Colijnsplaat, welke de kermis haten of rnoenen te haten. Er is hier toch een ingekankerde gewoonte, dat, wanneer Satan zijn netten spant de gemeente van Christus ook deemoedig' het hoofd buigt. Men loopt niet op de kermis, maar toch het werk blijft rusten, het feest kleed wordt aangetrokken, het feestbrood komt op de tafel', in één woord men ver beeldt zich, dat men anders moet doen, dan op een gewonen Zaterdag. Wat ge meenschap heeft Christus met Belial Kan er op zoo'n Zaterdag niet als naar gewoonte gewerkt, gekleed en gegeten worden? Zou het niet een protest met de daad zijn, als allen welke niets met de kermis te doen wilden hebben, ook in niets lieten merken dat het Satanische ook nog ©enigen .invloed op hen had? Dat men die dagen gewoon blijve. Een gewone Vrijdag, Zaterdag en Maandag. Dat onze kinderen verre gehouden wor den van de tenten der ijdelbeid, dat geen onzer zonen en dochteren bevonden moge worden deelgenoot te Zijn van hen, die Satan hun offer brengen. Dat we voorts allen rustig de tijden doorleven, wetende dat alles in Gods hand is. Al wat thans geschiedt is voorspeld. De harten ver harden zich, de afval' wordt steeds _groo- ter, maar ook wijaen die teekenen op Hem die te komen staat. Onverwachts afe een dief in den nacht zal Hij komen op de wolken des Hemels. Dan zullen zij, die thans zoo vol vreugde de kermis tegemoet zien, roepen: bergen valt op ons en heuvelen bedekt ons. Dat dan diegenen welke door de wereld veracht en gesmaad worden, dien dag vol blijd schap tegemoet mogen z:ien en roepen: Kom, ja Heere Jezus kom liaastiglijk. Als we weten en gel ooven, dat al wat thans, geschiedt, in Gods raad besloten is, dat alles met vaste hand bestuurd wordt, dan heeft men geen wereldsche verma ken, geen spel en drank noodig. Hoe dierbaar ons leven is, wij weten dat ons een heerlijke toekomst wacht, indien dat handvol stof opgeroepen wordt. Met den wensch dat van nu en voortaan onze gemeenteraad met frisscber geest en wij zer besef bezield worde, dank ik u ge achte Redactie voor de verleende plaats ruimte. Colijnsplaat, 14 Juni 19J5. Ongelukk en. Te Bergum is een 78-jarig man in beschonken toestand in een sloot geraakt en verdronken. Mislukte chantage. Dezer da gen wérd te Amsterdam een bewoneir der Oranje-Kassaulaan opgescheld met de mededeeling, dat hij sprak met den of ficier yan justitie en dat geen gevolg Zou worden gegeven aan zekere zaak het betrof het overrijden door den be trokkene van een jongen met zijn auto mobiel indien hij' bereid was een som van 500 gulden te storten. De bewoner begreep dadelijk met een .poging tot chan tage te doen te hebben, doch deed alsof hij op de zaak inging en bood de helft. Zaterdag nu vervoegde zich aan zijn woning een löjarige jongen met een schrij ven, waarin verklaard 'werd, dat de of ficier yan justitie geen gevolg aan de zaak zou geven als hij een bedrag yan f250 ontving. De politie die door 'den bewoner van de Oranje-Nassaulaan ge waarschuwd was, rekende den jongen in. Hij verklaarde, dat twee onbekende man nen hem vijf gulden hadden gegeven voor het bezorgen van den brief. Als er ge vraagd werd, 'yan wien het schrijven kwam, had de jongen moeten antwoorden van den officier van justitie. Vliegtuig vernield. Gister middag daalden twee Nedeiiandsche offi- ciers-aviateurs in een biplan op het strand te Zandvoort. Terwijl zij zich naar het dorp bege ven hadden, om te gaan koffiedrinken greep een rukwind de machine aan met zoo'n geweld, dat het vliegtuig onderst boven gesmeten op het strand terecht kwam, en er heel wat aan kromgesla- gen en vernield was. De machine moest geheel uit elkaar genomen worden. Per spoor werden de onderdeelen naar Soesterberg terugge bracht. (HbL) Diefstal uit het R ij k s m u- seum. In 'net laatst der vorige week is uit het Rijksmuseum een medaille met ketting va.n goud ontvreemd. De siera den waren geborgen 'in een beschadigd bruin lederen étui, waarin een geperst koperen wapen van Nederland. - Smokkelaars. Gisterenmorgen iwerdeai door een grenspost bij Groesbeek vijf schoten gelost op een aantal meel- smokkelaars. ,Een werd in den arm ge raakt. Allen ontkwamen. Flauwe grap. Een „grappenma ker" heeft Zaterdagavond vuurwle'rk in een koz'ij'n va.n de kazernie te Gorinchem gelegd. Bij! de ontploffing gaf het zulk een knal, dat vele ruiten braken. De ontplof fing werd in Verschillende dteelen van de stad gehoord. Hij! koos het hazenpad, wat aanleiding gaf hein aan te houden, waarna bleek, dat men niet met een aan slag te do-en had. De warmte. De arbeider R. G., op een aardappelland te Havlelte werk zaam, werd door een zonnesteek getroffen ten is tengevolge daarvan overleden. Het onweer. Te Panningien sloeg de bliksem in de boerderij van den land bouwer B. op het gehucht Nosberg. Be halve de boerderij! van B.. werden nog de woningen van de landbouwers J. en K. in dte asch gelegd; 9 varkens kwamen in de vlammen om. De inboedels konden giered Worden. Een nieuwe truc. Twee onbe kende personen stapten Zondagmorgen den grutterswinkel' binnen, van de maat schappij De Unie, aan de Westerstraat te Amsterdam. Zij waren politie-ambtenaren naar hun zeggen, en toonden een geze geld stuk, om dit aan de wink-elhoudster te bewijzen. Als reden van hun komst gaven ze op, dat ze belast waren met een onderzoek naar het aanwezige geld in den winkel', daar er veel valsch geld in omloop was. Nadat ze een „onderzoek" hadden in gesteld, legden ze beslag op 1 bankbiljet van f 25, 49 biljetten van f 10, 43 rijks daalders, 10 zilverbons van f2.50, 420 guldens en Wat kleingeld, tezamen onge veer f1150. Toen de heeren,. die hadden opgegeven Walenland en Vlaming te heeten, verdwe nen waren, begon de winkel'houdster achterdocht te krijgen en ging zij inlich tingen vragen bij de politie, aan wie ech ter niets bekend Was omtrent dezb „col lega s die spoorloos met het geld ver dwenen waren. jp q Zigeuners-opstootje. Op de paardenmarkt te Numansdorp bracht een troep zigeuners, die met woonwagens even buiten de gemeente stonden, groote stagnatie 'teweeg, meldt het „N. v. d. D." Een d'er zigeuners deed zich voor, of bij een Ipaard wilde ruilen, die koop wilde niet lukken, omdat de zigeuner dien indruk maakte, idat hij het paard op een slinksche manier kosteloos in handen wildé krijgen. Er ontstond een woordenwisseling', waarna de .zigeuner den koopman miet boksbeugel en dolkmes he lijf ging. Toen de politie er bij' kwam, kreeg de zigtauner hulp van andere zigeuners. D|e zigeuners schoten met revolvers op de politile; dezen laatste mocht het, nadat militaire hulp was op gedaagd, gelukken de zigeuners te over mannen. Vijf zigeuner-s werden gearresteerd. Voormelde koopman had. eenigte steek wonden in het hoofd, een burger,een schot wond hij het oor bekomen en een militair werd zeer ernstig aan de hand verwond. Vat: de politie werd niemand verwond. De politie en militairen hadden, toen de zigeuners werden weggebracht, de grootste moeite om het volk, dat de zigeuners lynchen wilde, in bedwang te houden. In Duitschland gevangen. De familie Roelink te Vteenoord verkeert in groote ongerustheid over haar 19-jari- gen zoon. Hij! was vóór ruim een week, van goede papieren voorzien naar Duitsch land getrokken, om een pakje van den trein te Emlichen (evien over de grensj te halen. De Duitsche grenswacht heeft hem aan de grens aangehouden ten voor zoover kan worden nagegaan, bevindt hij zich in hechtenis te Osnabrück. Bran de n in Engel a n dBran den, waarvan d<? oorzaak niet kan wor den verid'.-tard, zijn gisteren uitgebroken in de Victorie-dokken te Londen, een katoenpakhuis te Boof'.e bij Liverpool en m de gebouwen van de Aniline Company 'e Manchester. Dekoning van fiiiekenland. De verbetering in den gezondheidstoe stand van den koning duurt voort. De toestand van de wond is bevredigend, en de darmcatarrh is aan het genezen. De temperatuur is 37.1, de polsslag' 103, en de ademhaling 30. Daar de toestand geen aanleiding tot vrees meer gaf, reisden de professoren Eiselsberg en Krans van Athene terug. Poincaré geheelonthou der. De Fransche nationale bond tegen het alcoholisme heeft een krachtige cam pagne op touw gezet en verschillende bekende personen gevraagd, een belofte af te leggen oin zich gedurende den oorlog te onthouden van het gebruik van alcohol. President Poincaré, die 'tland een voor beeld wilde geven, heeft naar de „Tel." meldt, den volgenden brief, door zijn secretaris-generaal, aan den bond doen richten „Gij vraagt den president van de republiek het voorbeeld te volgen van andere hoofden van vreemde staten en de belofte af te leggen gedurende den oorlog geen alcoholische dranken te ge bruiken. Dat is een belofte, welke de president zeer gemakkelijk kan afleggen, niet alleen voor den duur van den oorlog maar ook na afloop er van. Want de president gebruikt nooit alcohol". Vermeld mag worden, dat de president ook nooit rookt. Uit een „West-Vlaamsche Gaztet" ,t Is nu al wel geslegen zes maanden, dat Vika, de (Weduwe Goddyn's van 't Leihof, inkwartiering- van soldaten heeft. De jongens zijn. er geerne en wel gedaan van de boerin, als waren ze van eigen volk. En Wardje, Vika's oudste, een le vendige snake van albij dertien jaar, is ér altijd bij of omtrenthij helpt ze hun beddeke strievelen in de schuur, steekt een handje bij als ze hunnen kost aan 't koken zijn, en is er niet van weg te slaan als ze hun wapens aan 't kuisehen zijn; hun geweer vooral steekt zijn oogen uit! Moeder, zei Wardje alzoo, 'ne keer dat ze aan 't vespereten walen, wanneer krijg ik ook een ge were? Wacht tot dat ge groot zijt, zei moe der. Dat is veel te gevaarlijk yoor kleine jongens. Moeder, zei Wardje, mag ik dan ko- nijne houden? iNee'tje, zei Ynoeder, 'kheb al vuilig heid genoeg op het hof. Ehwel, moeder, zei Wardje, mag ik dan trouwen? Wadde, zei moeder, trouwen voor zoo een .snotneuze van een jongen, peist lie ver op uw marbels en uw knikkers. Ziet, ze, zei Warten, en hij nam zijn klakke te wege weg, 't is hier altijd 't zelfde'k en mag ik hier nooit iets doen. PARIJS, 15 Juni. Het communiqué van gisteravond luid: Ten Noorden van Atrecht en ten Zuid- Oosten van Hebuterne werden Duitsche aanvallen afgeslagen. In Lotharingen waar onze vorderingen in den sector Ember- menil-Parroy voortduren hebben wij' onze linies vooruitgeschoven. LONDEN, 15 Juni. (Officieel). De gou verneur-generaal van Nigeria meldt, dat de stiad Gahua, een. belangrijk station aan de rivier de Benue, hetwelk na het uitbreken van den oorlog zeer was ver sterkt, zich den Hen Juni onvoorwaar delijk heeft overgegeven aan de Engelsch- Fnansche troepen. LONDEN, 15 Juni. Bij' aankomst van den Deenschen schoener Marie" te Leith werd heden gemeld, dat het schip op weg van Christianniansund naar Leith, 1.1. Donderdag op ongeveer 40 mijl van het eiland May door een Duitschen onderzeeër aangehouden is. De bemanning kreeg be vel in de booten te gaan en een aantal Duitschers ging aan boord, om het schip in brand te steken. Juist op dit oogenb-lik kwamen twee Britsche patrouillevaartui gen in zicht en de onderzeeër verdween, nadat de manschappen teruggeroepen wa ren, zoo spoedig mogelijk. Een van de patrouille-booten nam de bemanning van de „Marie" aan boord en sleepte het schip naar Leith. ST. PETERSBURG, 15 Juni. Aan de Windau. hebben wij de pogingen om de rivjer over te steken verijdeld. Wij hebben eveneens de vijandelijke troepen tegenge houden. Bij Swali duurt de strijd voort. In Galicië ontwikkelde zich op 12 en 13 Juni een hevig gevecht over het ge- heele front. De vijand slaagde er in met sterke colonnes het dorp Toegla te nemen. Op den linkeroever van de Dnjester heb ben wij 12 Juni een zeer hevigen tegen aanval afgeslagen en eenige compagnieën verslagen. SNEEK, 15 Juni. Gisteren heeft in Gaasterland een botsing plaats gehad tus schen onze soldaten en Belgische geïnter neerden, waarbij twee Belgische soldaten werden gewond. Ze werden naar het Zie kenhuis te Sneek vervoerd. Uit Heerenveen wordt gemeld: Twee geïnterneerde Belgen werden'door de Ne- derlandsche militairen beschoten. Een werd zwaar, de ander licht gewond. Him toestand is redelijk wel. HENGELO, 15 Juni. Alhier kwamen 2 Fransche militairen aan, die 5 Juni uit Münden gevlucht waren. Heden werden ze onder militair geleide naar Rotterdam overgebracht. Ze wilden via-Engeland naar hun korps terugkeeren. AMSTERDAM. De theol. faculteitsver- eeniging aan de Vrije Universiteit nam de volgende motie aan: De Faculteits-Vereeniging der Theol. stu denten aan de Vrije Universiteit te Am sterdam in vergadering bijeen op 14 Juni 1915, gelezen hebbende het schrijven van de theologische faculteitsvereen. te Lei den, vragende instemming met haar mo tie ten .doel hebbende aan de regeering te verzoeken de theol. studenten bij het invoeren van algemeene oefenplicht niet vrij te stellen, hoewel waardeerende het vaderlands lievende streven der Leidsche theol. fa- culteits-vereeniging echter overwegende: lo. dat het verkrijgen van ontheffing van dienstplicht een voorrecht is van ieder persoonlijk, waarover niet bij meerder heid van stemmen mag worden beslist; 2e. dat, ingeval de vrijstelling van dienstplicht voor theologen werd afgesne den, dit op den duur een oorzaak zou blijken te zijn van groot ongerief en schade voor de kerken in ons vaderland, die in tijden van oorlog of mobilisatie van vele liarer predikanten zouden worden beroofd, is op grond hiervan algemeen van oor deel, dat op de motie van de Leidsche Theol. fac. vereen, niet moet worden in gegaan. ROTTERDAM. Het O. M. bij de Rotter damsche Rechtbank eischte tegen Bernard Canter wegens beleediging van den Duit schen Keizer f 150 boete subs. 30 dagen hechtenis. Voor het examen Landbouwkunde L. O. hebben zich dit jaar 154 candi- daten aangegeven. 29 Mei. Aa,n de Doebissa moeten de DuitscheTS Sandynsky ontruimen; ook in de streek van Shawl) gaan de Russen tot het offensief over en behalen eenige voordeelen. Het Eng. s. s. „Ethiope" door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. 30 Mei. De strijd in Galicië concen treert zich in hoofdzaak om Przemysl; de Russen hebben versterkingen aangevoerd en slaan bij Sieniawa de Duitsch-Oosten- rijksche aanvallers terug; ten zuiden van de stad Lijden de Oostenrijkers belang rijke verliezen. 31 Mei. Aan het zuidelijke front zetten de Italianen de offensieve beweging voort aan de grens van Tirol en Tren- tino; de Oostenrijksche forten Luserna, Busa en Spitzyerle zijn, volgens Italiaan- sche mededeelingen, zwaar beschadigd. Aan de grens van Karinthië richten de Italianen zich tegen Monte Croce, Camico en Malborghetto. 1 Juni. Zeppelin-aanval hoven een deel van Londen. Het Duitsche ooster- leger onder generaal Von Linsingen bezet de stad Stryj in Galicië; 60 officieren en 12000 man gevangen genomen. Aan het Italiaansche front bezetten de Italianen Cortina en in het Giudicaria-dal de stelling Cima Spessa bij Storo. In bet Kanaal boren Duitsche onder zeeërs de Engelsche s.s. „Dixiana" en „Glenlee", het Portugeesche ss. „Cysne" en het Deensche ss. „Soborg" in den grond. -Een Duitsche duikboot boort in de Dardanellen een Engelschen hulp kruiser in den grond. 2 Juni. Het Engelsclie ss. „Saidieh" door een Duitsche duikboot getorpedeerd. Een Duitsche duikboot boort bij Te- nedois een Engelschen slagkruiser in den grond. 3 Juni. De vesting Przemysl valt weder in handen der Oostenrijkers. De Russen Zetten een tegenactie in aan de Beneden-San. Een Franseh lucht eskader van 29 vliegmachines werpt bom men op het hoofdkwartier van den Duit schen Kroonprins. In de Zee van Marmora boort een Engelsche onder zeeër een Duitsoh transportschip in den grond. Het Deensche ss. „Cyrus" door een Duitsche duikboot getorpedeerd. De Engelsche troepen behalen een overwin ning in Twee-Stroomenland aan de samen vloeiing tusschen Euphraat en Tigris op de Turken. 4 Juni. De Russische troepen omsin gelen Libau van. de land-zijde en bezetten Polangen. De volgende" schepen door Duitsche onderzeeërs in den grond ge boord: de Engelsche treilers „Enamay", „Strathbarn", „Hörold". „Victoria", het Zweedsche ss. „Lapland" en het Noorscihe ss. „Cuhano". ln de Finsche Golf bW't een Duitsche onderzeeër een Russischen mijnen-kruiser in den grond. 5 Juni. Een eskader Duitsche lucht schepen onderneemt een aanval op de Humber-monding en de vlootbasis bij Har wich. Te Axel daalt een Engelsche tweedekker, de twee inzittende officieren geïnterneerd. 6 Juni. De Engelsche ss. „Duhvich Head" en „Persimoro" in den grond ge boord. De Italiaansche vloot onder neemt een actie tegen een deel der Dalma- tische kust. 6 Juni. Zeppelins doen een aanval op den Humber-monrl en op Harwich. Lloyd George houdt te Liverpool een belangrijke rede, waarin hij propaganda maakt voor den aanmaak van munitie. Bij Baltishport wordt een Russische mijnen legger getorpedeerd. De kust van Dal'matië wordt door de Italiaansche vloot beschoten. Hevige aanvallen der Geallieerden aan de Dardanellen. Een Zeppelin doet een aanval op de Oostkust van Engeland. 7 Juni. Aan het westelijke front houdt de offensieve beweging der Franschen aan hij het Prêtrebosch en Lorette, zonder evenwel bepaalde strategische voordeelen op te leveren. Voorbij Przemysl rukken de Oostenrijksche troepen naar het Oosten op en maken Zich meester van Starzawa; de Duitschers veroveren een der brugge- hoofden aan den Dnjester; een hevige Strijd wordt geleverd aan de Proeth. 7 Juni. Serviërs rukken op in Al banië en naderen 'Skoetari. Tusschen Gent en Brugge wordt een Zeppelin door een Engelschen vlieger vernield. Een luchtschepenhal ten Noorden van Brussel vernield. Op Ceylon hebben gevechten plaats tusschen Boeddhisten en Moham medanen. Een Duitsche' kolenboot in de Oostzee getorpedeerd. 8 Juni. Het Italiaansche luchtschip „Citta di Ferrara" door een Oostenrijik- schen vlieger vernield. Het Noorsche stoomschip „Frudreng" in de Iersche Zee getorpedeerd. Een stoomtreiler uit [Jmuiden vliegt "bij de Doggersbank in de lucht. 9 Juni. Bryan treedt at 'als Minister van Buitenlandscbe Zaken in de Ver- eenigde Staten. Lansing1 wordt aange wezen als zoodanig ad interim. Neul- vil'le ten Noorden van Atrecht door de Duitschers ontruimd. Balfour -doet in het Lagerhuis mededeeling van het in den grond boren van een Duitschen duik boot. Een Oostenrijksche vlieger werpt bommen op Venetië. Monfalteona nabij de Isonzo door de Italianen bezet. Een Duitsch eskader wordt in de Oostzee bij de Golf van Riga door een Russische duikboot aangevallen. 10 Juni. De Regeering van de Ver. Staten eischt in een nota van Duitsch land de verklaring, dat de Aimerikaansche schepen in het vervolg door de Duitschers met rust gel'aten en g'eëerbiedigd zullen worden. Het Zweedsch stoomschip „Otago" getorpedeerd. De Italiaansche duikboot „Medusa" door een Oostenrijk sche duikboot getorpedeerd. De Turk- sche kruiser „Midilli" boort op de Zwarte Zee een Russischen torpedojager in den grond. 12 Juni. Bij Aldburgh boort een Duit sche duikboot het s.s. „Leuctra" in den grond. Zoerawno aan den Dnjester door de Duitschers herwonnen. Bij een gevecht in de Zwarte Zee schiet de Turksche kruiser „Midilli", „Breslau", een Russischen torpedojager in den grond. 13 Juni. Texi oosten van Prztemysl' ontwikkelten zich nieuwe gevechten. De Engelsche treilers „.Plymouth" en „Waago" door Duitsche onderzieeërs in dén grond geboord. H.H. Berichtgevers. Wat de a.s. gemeenteraadsverkiezingen betreft, wen schen wij! voorloopig slechts opgave te ontvangen van den uitslag der candidaat- stellingen op 29 Juni, eventueel mét data van stemming en herstemming. De namen van de aan de beurt van aftreding' zijnde1 leden publiceerden wijl reeds vroeger. Réd. TERNEUZEN. Getrouwd: 9, Wouterus Antonius den Boggende, 25 j., jm. en Maria Scheelte, 20 j., jd. Geboren: 6, Marie Antoinette Louise, d. v. Aloijsius 'Franciscus van Hauwé en van Anna Catharina Acke; 11, Rudolf Louis, z. v. Pieter Johannes Visser en van Maatje Cornelia Timmerman; Pauhis Johannes Kacobus, z. v. Johannes Adriaan van Biezen en van Paulina Tennissen. Overleden: 6, Levina Jacomdna Ver- shiijs, d. v. Davicl en van Cornelia Adri- ana Riemens. „T. Ct." Stand der landbouwgewassen op 10 Juni. Zooals reeds in het oogstbericlit van 9 April werd opgemerkt, kenmerkte zich de 'nawinter door veel regenval, waar door, vooral in streken met eene slechte

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3