Kerknieuws. Ing schansingen voortrukken naar de over winning. Op dat uur zullen onze metaal bewerkers weten, dat zij in de werk plaatsen de overwinning hebben bevoch ten voor de zaak der rechtvaardigheid, die een. natie verheft." Het succes blijft niet uit. Lloyd George's veldtocht wordt een triuniphtocht. Ook de oproep van vrijwilligers om in hun vrije uren en des nachts in de re- geeringsarsenalen te arbeiden, bracht talrijke aanbiedingen, zelfs meer dan noodig was. Het werk, om de aanvragers te beantwoorden, is zóó toegenomen, dat een bijzondere staf van vrijwillige kler ken gemobiliseerd is om hieraan te hel pen. Geestelijken, kooplieden, bankiers, ad vocaten, accountants, bankwerkers, lood gieters, barbiers, mannen en vrouwen uit alle klassen der maatschappij helpen mee. In het Westen zullen de Duitschers dus tegenover een vijand komen te staan, die niet zuiniger met z'n projectielen zal omgaan dan zijzelven. Een factor, waar mede zij wel rekening zullen hebben te houden. l)e overweldigende granatenre- gen, die zij tot nog toe konden uitgieten, was hun behoud en de sleutel van hun succes. Gelijk het gebrek aan munitie voor de Russen in Galicië noodlottig is geworden. Men neemt reeds algemeen aan, dat van de Russen niet veel meer te ver wachten is, zoolang zij geen nieuwen toe voer van wapenen en munitie krijgen. Weliswaar hebben wij aan de Dnjester een succesje gehad, doch dit bleek slechts van defensieve waarde. De verbondenen lieden nog op alle punten offensief op, in ongebroken kracht, en het laat zich aanzien, dat de Dnjester spoedig ver achter hen ligt. Het binnenvallen van (Jostenrijksche troepen in de Russische provincie Bes- sarabië wordt meer dan een poging om de Russische troepen nog meer te doen verdeelen, als een beïnvloeding van Roe menië beschouwd. Een dienstdoend kapitein met een kunstbeen. In een Duitsch orgaan schrijft profes sor Höeftmann over de geschiedenis van een kapitein met één been, die dezer dagen weer in actieven dienst getreden is. In het Hindenburg-ziekenhuis te Ko ningsbergen werd in November een kapi tein opgenomen, die in September bij Vitry le Francois door een granaatschot in het kniegewricht was gewond. Midden October was het been halverwege de lin kerdij afgezet. Men maakte een kunstbeen voor den patiënt, waarmede hij; reeds den 30 November de eerste pogingen om te loopen deed. Den 9 December kon de kapitein al proeven niet rijden nemen op het rijtoestel in het Zander instituut en drie dagen later zette men hem reeds op een mak paard. Den 23en December kon de kapitein de inrichting verlaten en den 28 December meldde hij zich aan voor den dienst. Het komt er maar op aan, zoo betoogt prof. Höeftmann, dat men zoo vroeg mogelijk met het maken van kunstledematen begint en den patiënt dan met nadruk aan het verstand brengt, dat hij meer er mee kan doen, dan hij gelooft. Meestal kunnen de lieden on middellijk nadat het kunstheen aangezet is, trappen loopen. Het komt hier op een kleine handigheid aan. Men moet ze de trappen niet eerst naar beneden af, maar naar boven op laten loopen. Want anders krijgt de patiënt een gevoel van duizeligheid en jkan men hem er moeilijk toe brengen de poging te herhalen. Is het trappen klimmen echter onmiddellijk goed gelukt, dan geeft dit den zieke veel moed en komt hij er eer toe ook aan moeilijker proefnemingen met moed' te beginnen. Korte Oorlogsberichten. J)e eischen van Servië. Vol gens een bericht in hiet Weensche Acht uur Avondblad uit Sofia, gaan de Serviërs Ln hunne eischen reeds zoover, dat zij niet alleen geheel Albanië, doch ook het Bulgaarse he gebied }.ot aan de Mazizari- vier verlangen. Het optreden der Serviërs ean de uitlating hunner pers verwekken te Sofia groote verontwaardiging. De duikbooten-oorlog. Een tneiler heeft tie Milfordhaven de bemanning aan wal gebracht van het kolenschip Crown of India, en van -het Noordsche zeilschip Bellgrade, die door een Duitse he duikboot bijl St. Anns Head in den grond zijn geboord. De Bellgrade bevond Ach op Weg van Halifax naar Sharpness. Het schip was een ijzeren bark van ruim 600 ton netto. Het gebruik van gassen. De neutrale medewerker van de Times", die reeds eerder aan dat blad uitvoerige mededeelingen zond over de toestanden in Duitschland, schrijft thans in de „Ti mes" o. a. over het gebruik van gassen in dezen oorlog. Hij merkt daarbij op, dat hij! van een Duitsch scheikundige vernam, dat het gebruik van gas voor militaire doeleinden nog slechts in het aanvangs stadium was, maar dat men, vooral met het oog op de noodzakelijkheid om bij een mogelijk gebrek van zwaar ontplof- bare stoffen een surrogaat te vinden zijnq uiterste best doet om het g'as te maken tot het toekomstwapen in de Duitsche oor logvoering. Vooral aan de moeilijkheden van het transport, zoo groot bij de ontzag lijke hoeveelheden zware projectielen, zou dan worden tegemoet gekomen. Enkele tanks met gas zullen het werk doeir van duizend projectielen, meende de zegsman van dien neutralen schrijver. En de groote quaestie is nu niet zoozeer het gebruik' van het gas zelf, dan wel het vinden van een geschikte methode om het te distribu- eeren. Is die leenmaal gevonden, dan is het vraagstuk opgelost. De Frankfurter Ztg. vertelt, dat Wag ner's stiefkleinzoon en de achterklein zoon van Liszt, de jonge graaf Gil Gra- vina lals reserve-officier in het Italiaansche leger vecht. Zijn moeder Blandine, geboren von Bülow, dochter van mevrouw Cosima, is de weduwe van den Italiaanschen, marine-officier graaf Biagio Gravina, diet uit een oud-Normandisch geslacht stamt. In Bayneuth zal men dit zeer pijnlijk vin den, daar men daar Jstellig de hoop ge koesterd heeft, dat de jonge graaf, die in de laatste, jaren te Dresden muziektheo rie studeerde, eens de erfgenaam van het werk te Bayreuth zou worden. >Een soldaat vertelt in de Frankfurter Zeitung': In dit voorjaar, toen de vogels in Noord-Frankrijk terugkeerden, hebben, wij gelegenheid gehad de vaak verwonder lijke tamheid en zorgeloosheid van deze diertjes Waar te nemen, die zich blijkbaar snel aan de veranderde omstandigheden, wennen. Door het geraas van den oorlog laten zij zich volstrekt niet in hun ge wone bezigheid storen. De stelling, waar in onze batterij toen lag, heeft ongetwij feld weinig gelegenheid tot nestelen ge boden. Een paar vinken koos ten minste het affuit van een onzer stukken uit om daar zijn nest te bouwen. Een pauze tus- Bchen de gevechten gaf den diertjes ge legenheid het werk rustig ten einde te brengen. Reeds lagen rond het kleine nest een paar eieren, toen het onheil naakte. De batterij moest vuren en wat wij ge vreesd hadden gebeurde. Door den terug slag viel het nest met zijn inhoud Daar beneden, nadat de vogels tevoren reeds weg gevlogen waren. De vinken hebben toen op een minder gevaarlijke plek een nieuw nest gebouwd. M u n i t i e-a an maak in Cana- d a. Generaal Bertram, voorzitter van bet Canadeesche munitie-comité heeft mee gedeeld, dat er thans 247 fabrieken in 78 steden van Canada bezig zijn met de aanmaak van oorlogsmunitie. De productie van granaten zal binnenkort tot 50.000 per dag zijn opgevoerd. Tusschen de 60 en 70.000 vaklieden zijn in dienst. Het comité heeft bestellingen geplaatst voor 9 millioen granaten, waaronder ook gra naatkartetsen en brisantgranaten. Trini trotoluol en andere ontploffingsmiddelen worden thans in Canada voortgebracht. Behalve granaten, worden er ook groote hoeveelheden patronen, patroonhulzen, lonten enz. aangemaakt. Generaal Bertram heeft ook medege deeld, dat er te Canada inrichtingen voor koperbewerking zullen komen. De „Secoio" meldt, dat de bij het leger dienende prins Louis Bonaparte het Italiaansche leger zal volgen en reeds naai' Venetië is vertrokken. Van het Zuidelijke ge vechtsterrein. Uit Weenen: In het gevecht bij Plava op 12 Juni heeft de vijand, naar thans is vastgesteld, meer dan 1000 dooden en zeer vele. ge wonden voor onze stellingen laten liggen. Gisteravond laat hebben onze troepen een nieuwen aanval, evenals alle vorige, afge slagen. Aan het Isonzofront is het den Italianen dan ook nergens gelukt door te dringen. In het Karinthische en Tiroolsche grens gebied is niets van belang gebeurd. Binnerriand. G e n t e r n e e r d ie n. Naar het Groninger Dagblad verneemt, zullen de Engelsche officieren die in den laatsten tijd te Groningen zijn geïnter neerd allen vliegeniers of waarnemers Groningen moeten verlaten. Zij worden door de Britsche Admiraliteit verplicht hun gegeven eerewoord terug te nemeu en zullen daarom onder bewaking worden gesteld te Wierickerschans of op Urk. Verkeer met België. Uit Maastricht wordt gemeld, dat de Belgische grens wefer geopend is. Lichting 1916. ^Naai' jhet N. v. h. N. uit goede bron ver meldt, zijin de voorbereidende werkzaam heden voor de lichting 1916 in Aug. nog niet gereed, zoodat de opkomst nog wel een paar maanden langer zal duren. Verloven. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft volgens de Avp. aan de divi sie-commandanten de 'bevoegdheid ver leend om, boven de officieel vastgestelde verloven, vergunning te verleenen tot af wezigheid buiten de standplaats, ook ge durende den nacht. De bedoeling daarvan is om hen, die des Zaterdagsavonds van gewoon periodiek verlof tïerugkeeren of des Zondagsavonds of 's Maandagsoch tends met verlof gaan, voor zoover de dienst zidks toelaat, in de gelegenheid te stellen ook den Zondag in dat verlof te begrijpen, alsmede hen, die zoowel op Zaterdagavond als op Zondag geen dienst (behalve de voorgeschreven appèls) heb ben en mitsdien vergunning kunnen krij gen zich buiten de standplaats te begeven, niet te verplichten dien nacht weder bij hun korps te komen doorbrengen. Vrïjie liefde. In Het Vaderland leest men do volgende advertentie: Getrouwd zonder inachtneming der Wet: (en dan volgen de namen dezer „getrouw den"). Zoo iets is in Den Haag mogelijk. Doch er zïjtn ook in Zeeland wel kleinere plaatsen, waar „nette" menschen eich aan deze nieuwigheid schuldig maken, vertredend Gods heilige geboden. De zaak Gramsei Brinkman- S f f i n g. De „N. R., Crt."-correspondent te Ba tavia seint: De Raad van Justitie te Batavia heeft W. F. Grainser Brinkman lot de dood straf en J. E. Söffing tot twintig jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Het blad teekent hierbij aan: De nu veroordeelden zouden terecht Staan beschuldigd te zamen en in ver eeniging de inlandsche vrouw Aisa van het leven beroofd te hebben. Voorts werden zij verdacht schuldig of medeplichtig te zijn aan niet minder dan vijf te Weltevreden gepleegde inbra ken. De zaak zou 18 Mei voorkomen, en daar er 55 getuigen waren gedagvaard, zal de behandeling van deze zaak ge- ruimen tijd geduurd hebben. Wij brengen in herinnering dat de ter dood veroordeelde 35-jarige Willem Fre- derik Gramsen Brinkman dezelfde is, die in 1913 met den inlander Mardjoeki heeft terecht gestaan wegens den nog in het geheugen liggenden moord op Fientje te Feniks. Gramsen Brinkman is gewe zen ambtenaar, die het laatst ter beschik king van den directeur van gouverne- mentsbed/ijven was gesteld. Ditmaal heeft de justitie een bizondei nauwkeurige instructie gehouden en ge zorgd, dat de verdachten geen aanraking met de buitenwereld hoegenaamd ook had den. De vorige maal was het toch ge bleken, dat Gramser Brinkman nauwkeu rig op de hoogte was gehouden van al les wat de justitie deed en op het spoor was. Hij liet niet na van die wetenschap partij te trekken, zoodat het moeilijk werd het wettig en overtuigend bewijs te le veren. Pari ementaire behandeling. Naar de „Tel." verneemt, wordt aange nomen, dat de Eerste Kamer het ge zantschapswetje zeer spoedig, in ieder geval deze maand, in het openbaar zal behandelen, terwijl voorloopig het plan zou zijn de Tweede Kamer in Juli te doen terugkeeren voor de openbare be handeling van de Landstormwet. Ust tte Provincie. Middelburg. Het jubileum van „Uit het Volk Voor het Volk". Gisteravond had in den tuin van liet Schuttershof de muziek- en zanguitvoe ring plaats, welke de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" ter eere van haar 50-jarig bestaan aan hare leden en donateurs aanbood. Deze en ook enkele genoodigde auto riteiten, onder wie kolonel Broes, de ter ritoriale bevelhebber, hadden in groote getale aan de uitnoodiging gehoor ge geven. En geen hunner zal daarvan ze ker spijt hebben. Het bestuur, dat in de halve eeuw, dat de vereeniging haar veredelenden in- vdoed op de volksfeesten en dergelijke uitoefent, steeds getoond heeft met de omstandigheden rekening te ktmnen hou den, had ook nu een herinneringsavond georganiseerd in overeenstemming met den ernst der tijden. Geen bijzondere versieringen, geen drukte, maar in de tent afwisselend de bekende nummers, die de heeir Morks in den loop der jaren voor de feesten der vereeniging componeerde en de zoo liefelijk gezongen koren en soli van de leerlingen der Volkszangschool. Zoowel de heer Kuiler met zijn vroo- lijk goedje, als de heer Morks en zijn corps werden dan ook door den lieer L. K. van der Harst J.Jz. als voorzitter der vereeniging [gecomplimenteerd en dank gebracht voor hetgeen ten gehoore was gebracht, terwijl ook de territoriale com mandant. zijn groote tevredenheid aan bei de directeuren betuigde. Zoowel de zangei's en zangeressen als het muziekkorps hebben ons Vaderlandscb hart goed gedaan. Gezongen werd het Wilhelmusgespeeld werden bedde volks liederen. Had het bij het eerste gehin derd, dat er nog menschen bleven zit ten; bij' het tweede werd dit voor een groot deel vergoed toen tal van aanwe zigen medezongen, en daardoor toonden dat -ook de Zeeuwen hun hart sneller voelen kloppen waar de mogelijkheid, dat onze vrijheid zal worden bedreigd groot is. Dankbaar verlieten allen om elf uur onder de tonen van de Generaal Snijder- inarsch den tuin. Gedurende de pauze had de herdenking van het feest in de Bakkerskamer in den kleinen kring van bestuursleden, oud bestuursleden en de genoodigde autori teiten plaats. Hier hield de voorzitter een rede, waar in hij allereerst mededeelde, dat de be schermheer, de heer mr. H- J- Dijck- meester, vtfriiinderd was en dat de tweede beschermheer, de heer P. Dumon Tak, met den eere-voorzitter, den heer dr. H. Japikse en den oud-secretaris mr. J. J. Heijse voor een belangrijke vergadering buiten de stad waren. Het bestuur heeft vele gelukwenschen, schriftelijke en telegraphischc ontvangen. Het plan was geweest het jubileum te vieren met een feest voor het volk, maar om financieele redenen en door de tijds omstandigheden moest men zich met een bescheidener wijlze van feestviering te vreden stellen. Spr. ging de geschiedenis der vereeni ging na, en deelde mede, dat op initia tief van wijlen den heer mr. G. N. de Stoppelaer op 13 Juni 1865 door 12 per sonen de vereeniging werd gesticht; hier van zijn nog alleen de hoeren J. C. Mil- bohi en jhr. mr. A. A. van Reijgersbang Versluijs in leven. Naast den heer De Stoppelaer, die tot 1899 voorzitter der vereeniging bleef, noemt spreker de namen als J. Appel, J. B. Verheij en J. J. H. Doorenbos, die hard voor de vereeniging hebben gewerkt. Het bestuur hoopt ook in de toekomst steeds door te gaan met het opwekken van de oranjeliefde. Ook weidde de heer v. d. Harst en kele woorden aan de. kinderen van de vereeniging, namelijk de Zangschool en den Kinderspeeltuin. Dank bracht spr. aan den heer Morks, aan den gemeente-bouwmeester, den com missaris van politie, de directeuren der gemeentelijke bedrijven. Voor de van de pers ondervonden steun bracht hij ook dank. Ten slotte deelde spr. mede, dat de vereeniging begon met 450 leden, steeg tot een maximum van 693 en nu slechts 296 bedraagt. De heer M. van Boven vroeg hef woord en sprak zijn wensch uit, ook als oud bestuurslid, dat de vereeniging moige blij ven bloeien. De territoriale bevelhebber heeft sym pathie voor het werken van de ver eeniging, omdat het gaat voor het volk. De heer J. C. J. van Schagen, 2e klerk ter Prov. griffie van Zeeland, is met ingang van 1 Juli a.s. door Ged. Staten benoemd tot le klerk aldaar. Het programma „voor de muziek uitvoering op het Molenwater op Vrijdag a.s. bevat verschillende vaderlandsche lie deren in verhand met het honderd jaar geleden zijn van den slag bij Waterloo f18 Juni 1815). Als slotnummer zal wor den uitgevoerd de groot militaire fantasie Van Wijsman, getiteld „De slag bij Wa terloo", met geweer- en kanonsalvo's. lerseke. Gisteren vergaderde de gemeen teraadszitting. De voorzitter, burgemees ter Sinke, opent de voltallige vergadering. Notulen niet aanwezig. Ingekomen its bericht, dat de heeren M. de Korte, J. Oom en P. J. Lavooij hun herbenoeming tot lid der commissie van schoolverzuim hebben aangenomen. Een voorstel van het Dagel. Bestuur tot het vragen van ontheffing art. 3 l.h. Wo ningwet wordt met algemeene stemmen aangenomen; idem een wijziging in de begrooting 1914 en een af- en overschrij ving op de begrooting 1914, en verlen ging erfpacht (petroleumbergplaats) met het Burgert. Armbestuur. 'Voorts benoemde de raad imet alge meene ste/lnnien tot onderwijzeres aan school 1 mej. T. D. M. van der Vliet, die zoo mogelijk in functie zal treden op 1 Juli a.s. Burg. en Weth. hebben uit het solli- citaerende 13-tal voor gemeente opzichter geen voordracht opgemaakt. Dhr. I. Wil- lemsen vraagt of het geen aanbeveling verdient een voordracht op te maken, z.i. zou de raad dan gemakkelijker we ten wien te stemmen. Voorzitter en wet houders ontkennen dit geenszins, maar wijzen op de moeilijkheden hieraan ver bonden. De sollicitanten hebben met hun sollicitaties brieven van aanbeveling eij Verschillende teekeningien ingezonden en het is verbazend lastig om uit te maken wie de beste is. Op voorstel van wethou der Cupery gaat de raad even in ge heime "zitting. Na heropening werd be noemd de heer Van Hoeken te ïerseke met 10 van de 11 stemmen. Tot leden van 't stembureau voor de eerstvolgende verkiezing werden benoemd de heeren M. van Hannelen, I. Willemsen en J. C. v. d. Burght; tot plaatsvervan gende leden de heeren J. M. van Oeveren, M. van Stee en D. Schipper. De commissie voor bezwaarschriften te gen aanslagen H. O. zal bestaan uit de heeren J. C. van der Burght, I. Wil lemsen en M. v. Stee. Verder niets te behandelen zijnde sluit de voorzitter de Vergadering. Alhier hebben zich 153 hoof den van gezinnen opgegeven voor het verkrijgen van regeeringsbrood, totaal ver bruikende een hoeveelheid van '2072 K.G. Deze week zal met het bakken een aan vang worden gemaakt. Souburg. Het Bestuur der Coöperatieve Boerenleenbank alhier besloot met goed keuring van den Raad van Toezicht 'de rente, met ingang van 1 'Juli 1915, te bepalen voor deposito's van 3!/o op 3 pCt. en voor voorschotten van 51/2 cp 5 pCt. N. en St- Joosland. Maandagmiddag hield de raad dezer gemeente eene open bare vergadering. Afwezig met kennisge ving het lid Mesu. In de plaats van C. Reijnoudt, die had bedankt, weid tot lid der schattingscom missie Jvoor de Inkomstenbelasting be noemd W. Wisse. Tot leden van het stem bureau voor eventueel noodig zijnde ver kiezing van raadsleden werden benoemd de heeren P. Kodde, C. Rooze en W. Wisse, met den burgemeester als voorzitter. Tot plaatsvervangende leden de andere raadsleden. In verband met den schoolbouw werd de begrooting 1915 aangevuld met de daarvoor benoodigde ontvangsten en te doene uitgaven. De begrooüng van 1914 werd gewijzigd naar aanleiding van eenige tekorten. Aan J. Polderdijk en J. C. Maas werd een half jaar ontheffing verleend van hun aanslag in de hondenbelasting, we gens afschaffing van hun hond. Verder werd besloten op het schoolplein bij de nieuwe school een lantaarn te plaatsen en een nieuwe slang aan te knopen voor de brandspuit. Mededeeling werd nog gedaan: Van de goedkeuring van het kohier hoofdei, omsl. 1915 en het/besluit tot het aangaan der geldleening van f7700; de rekening der Gezondheidscommissie over 1914; van de gedane kasopneming bij den gemeente ontvanger; en van hetgeen gedaan is met betrekking tot het verkrijgbaar stellen van bruin brood. Alles voor kennisgeving aan genomen. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam: F. J. Krop te Rotterdam. W. A. Nolke te Hattem en D. den Breems te Rotterdam. Beroepen te Tinallinge K. Hendriks te Surlmisterveen. Aangenomen naar Giessen-Oudekerk door H. van Dijken, cand. te Utrecht. Bedankt voor Ottoland, Arnemuiden en Bleskensgraaf door H. van Dijken, cand. te Utrecht; voor Schoonoord door O. S. Jellema, cand. te Groningen. De heer Ribbius, van 1859 tot 1873 predikant te Puflijk, en sinds laatstge noemd jaar kassier te li el, is te Tiel overleden. Geref. Kerken. Beroepen te Waardhuizen W. Weener te Vianen; te Genderen, H. L. Both te Eindhoven; te 's-Gravenmoer, P. van Hoven te Krimpen a. d. Lek: te Broek op Langendijk, R. E. v. Arkel te Soest; te Rilland-Bath, J. J. Wester beek van Eertan te Kampen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kampen door P. de Groot te Rotterdam. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Nijmegen door K. Boeriijst te Leeuwarden. Vrije Evang. Gem. Aangenomen naar Amsterdam door W. C. Mense, em.-pred. te Amsterdam Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Zonuernaire met ingang van 1 Juli mej. G. P. Plokhoov te Dor drecht. Aan de Technische Hooge School slaagden de heeren J. Fransen en A. Mol voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur. Het examen voor stuurlieden ter koopvaardij zal 6 Juli te 's Gravenhage aanvangen. Het Bestuur der Chr. School met Internaat voor Schipperskinderen, geves tigd te Vreeswijk, ontving dezer dagen het bericht, dat het Z. K. H. den Prins der Nederlanden behaagd heeft, een gun stige beslissing te verleenen aan het ge dane verzoek het Beschermheerschap van deze school te aanvaarden en zij den den naam van „Prins Hendrikschooi" zal dragen en 1 Sept. a. s. zal geopend wor den. Rechtszaken A rr. - Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeldP. v. P., 30 j„ A. G., 33 j., L. v. B.. 36 j., L. K., 21 j., A. Dh., 33 j., en H. V., 4.3 j., allen Kieldrecht, allen tot 14 d. h.; C. T., 22 j., Selzaete, A. E.. 18 j., J. d. W., 18 j., A. E., 22 aden Kiel drecht, C. M., 21 j., P. d. M.. 20 j., J. v. B., 20 j., allen Clinge, M. v. C., 63 j., St. Nicolaas, Th. d. B., 19 j., Clinge, A. T., 18 j., Stekene, M. v. d. W., zonder bekende woon- of verblijfplaats, C. d. B., 18 j„ E. d. V., 34 j., heiden Stekene, P. E., 43 j., J. V., 43 j.. L. v. P., 43 j., L. H., 48 j., R. C„ 18 j C. v. B., 19 j., A. v. d. V., 24 j., en G. S., 27 j., allen Stekene, allen tot 1 w. h.; J. Dh., 34 j., Moerbeke, L. M., hvr. van L. v. L., Moerkerk®, P. B., 36 j., Zegei- sem, E. d. R., 41 j., Remain, C. de B., 44 j., „Sansbergbe, F. d. M., 46 j., Her- zele, en C. C., 40 j., Xoderbrakel, allen tot 5 d. h.; en A. d. V., 17 j.. Eede, J. d. B., 22 j., J. S., 26 j., C. V.. 24 j., C. K., 31 j., S. B., 29 j., A. v. C.. 37 j., C. H., 41 j., P. D., 29 j., V. K„ 37 j., C. C., 39 j., allen Selzaete, D. v. D„ 18 j., Clinge, A. v. 0., 22 j., Vrazene, J. B., 39 j., Selzaete, A. A. v. d. F.. 18 j., Assenede, P. d. M., 45 j., Flobecq, L. B., 33 j., Gent, B.. v. R., 47 jSelzaete, M. H., 18 j., Wachtebeke, C. Th., 30 j., St. Jansteen, P. v. G., 22 j.. M. P., 19 j., en Ch. M., 21 j., allen Clinge, A. (H., 52 j., Kapellebrug, P. K., 47 j., M. B., 18 j„ M. N., 18 j., allen Clinge, M. V., 28 j., Nickerke, C. W., 44 j., St. Laureijns, en M. M., 22 j., Stekene, allen tot 3 d gev.- straf, en J. F. P., 16 j., Koewacht, tot f7 b. s. 14 d. tuchtsch.M. H., 43 j., Knocke, en A. H., 57 j., Wachtebeke, beiden tot f5 b. s. 5 d. h.; A. V., 36 ,j, Sijnhem, D. v. d. B-, 54 j., Renaux, E. d. H„ 46 j., Eede, H. H., 38 j„ Gent, H. P., 35 j., Kemseke, allen tot f3 b. s. 3 d. h.; M. W., 35 j., Tournay, tot f 1 b. s. ld. h.; en C .d. K., 33 j Zele, en P. M-, 52 j., Boom, beiden tot f0.50 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken: C. G., 44 j., Selzaete en Th. V., 36 j., en G., 29 j hei den St. Kruis. Voor de rechtbank te Middelburg weiden heden morgen weder niet minder dan 67 zaken met 106 beklaagden behan deld, allen betreffende pogingen tot uitvoer van verboden artikelen naar België. Slechts één bekl. was verschenen, name lijk de machinist Th. G., wonende te Am sterdam J. in ee 330 lite: gen. De beslag f Antwerp den aai en dat een vra: waren den koi hij een 100 pet. aardige dig voor laakte di August ui reeds v< haid nol noodig 1 zijn beiti schenen nisstraf. (Buiten Geacht Vergun gelezen 1 het besh Colijnsph heid te lief der h ongemerii eijt dan i tier tijdei verdrevei ln de lot wel spel mag dat Gaarne dagen ve ven gunn spel en n Moge er king zijn, aan nog 1 zal er in drank get schen hel Wanneer weer gegt post. War selijke ov wat mee weinige d verdrijven er een Go gedoogen. blijft holt zal ten b< te feller d' naarmate geven hee: Hoe kui oorlog ver hoe ons alleen, dat als izoodar levens om eert. Zij tc zal buigen Zij verzoe neer er ie verjaart. S haar en h troon. Maar 00 Men bukt niet naar d Maar \v; staat men en Venus het dat de kusten en straten. Dt men niet meer op, 1 willen aan Mare. 13 tc wel degelij nu degenei de kermis is hier toe dat, wan ik gemeente v hoofd buigl maar toch kleed word komt op dt beeldt zich dan op eei meenschap Kan er op gewoonte worden Z< daad zijn, kermis te niels lieten ook nog et Dat men d gewone Vr Dat onze 1, den van de dee iun rustig in ii zich maar die onzer zonen worden Satan hun allen dat alles geschiedt harden ter, Hem als een op de wol'kt die tegemoet ons en diegene en schap Kom, Als thans dat alles dan ken, geen t die thans Z: he w gesmaad teger ja H we v gesch mt heeft

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2