Rechtszaken. Binnenland. IJit de Pers. Uit de Provincie. Kerknieuws. en naar Rusland vervoerd, leder inwoner die Oosten rijk-Hongnarsche soldaten aan bracht, ontving per hoofd drie roebels uitbetaald. De Tsaar in Przemysl. Men meldt omtrent het bezoek van den Tsaar aan Przemysl, dat hij o. a. 's avonds een gala-diner bijwoonde. In zijn redevoering zei de Tsaar: De veldtocht is met de ver overing van Przemysl geëindigd. Wat tot '22 Maart geschiedde was een triomph- tocht van het slavendom. Ik ben gelukkig en trotsch de zegepraal dier Slavische idee binnen een Duitsche vesting te kun nen vieren. De Suez-Kanaalmaatschappij1 heeft in (De eerste 5 oorlogsmaanden een verlies van 61/? millioen fr. geleden. Een patriottische moeder. Mevrouw weduwe Caluwaert, van M-iche len, vertoevende sedert de Duitsche bezet ting te Corshain (Wilts) heeft hare vijf zonen in het leger. De oudste, Albert Caluwaert, is voor het «ogenblik in Frankrijk. De tweedie, Wil liam, (iverd na de inneming van Antwerpen in "Nederland geïnterneerd. Hij is ontvlucht en teruggekeerd naar liet front. De derde, Maurits, werd op 6 Augst. zwaar gewond bij Luik. Den 2en October werd hij voor goed afgekeurd en toch brandt hij van verlangen om naar het front terug te kee pen. De vierde, Marcel, werd insgelijks te Luik gekwetst. Hij is thans krijgsgevan gen te Soltau ^Hannover). De jongste, René, die 17 jaar oud was toen hij zich bij (net begin van den oorlog liet inlijven, is geïnterneerd te Amersfoort, waar hij cursussen volgt op de militaire hooge- school. Wij mogen er nog bijvoegen, dat mevrouw Caluwaert twee dochters heeft en deze tweie juffrouwen dienst genomen hebben in het Roode Kruis. (VI. St.) De lange weg naar Tipperary schijnt eindelijk te zijn afgelegd en de soldaten verlangen ïiu naai- een and|eiren marsch. Do Engelsche luitenant Maurice Drake: heeft in 'deze behoefte voorzien door een nieuw lied te componeeren, de „Kitchener- Marsch". Het lied heeft een geheel nieuwen tekst, doch de melodie heeft veel overeenkomst met het bekende volksliedje „Old King Cole". De veldmaarschalk, zoowel als de gewone [soldaat kan liet zingen of neuriën. De Rur ger. Als een gevolg van den (opstand in Zuid-Afrika zal Zuid-Afrika eijn eerste volledig Hollandsch dagblad krijlgen. 1 Dr. Malan, tweede predikant van de Ned. Dei'. Kerk te Graaff Rei net, heeft van den kansel meegedeeld, dat h'ijl het editeur- echap heeft aanvaard van „De Burger", de Hollandsche dagkrant, die de 1ste Juli te Kaapstad zal verschijnen. Hij voegde e"r bij, dat hij verschillende memories had ontvangen van de leiders dier nationale partg in den Vrijstaat, de Transvaal en de Kaap en van voorname voormannen in de Gereformeerde Kerk, om hem te vragen leider te (willen worden van de nationalis tische partij. Uit het Russische communiqué d.d. 12 Juni: In den driedaagschen slag bij de Dnjester in de streek van Zurawno Van 8 tot 10 Juni namen wij nog 348 officieren en 15.431 soldaten gevangen, veroverden 78 machinegeweren en de: ze- Ventien stukken geschut, welke reeds ver meld zijn. Uit New-York: Dernburg ging te Bergen scheep op weg naar Duitschland. Bryan heeft in een interview ge- tegd, dat hij er verheugd over was, dat de Ameiikaansche bladen nu den nadruk leggen op den vriend scha ppel ijken toon van de nota aan Duitschland. „Iets is gewonnen", zeide hij, „wan neer de elkaar bestrijdende journalisten len slotte tot het besef komen, dat heit land geen oorlog wil, doch integendeel den president wenscht te steunen in zijn poging om een vreedzame oplossing te yinden van het moeilijke vraagstuk, gere zen door het gebruik van duikbooten te gen koopvaardijschepen". Roosevelt heeft te Nieuw-Orleans een krachtigen aanval jgedaan op Bryan en zijn persoonlijken steun toegezegd bij alle Etappen die president Wilson in de te genwoordige (crisis noodig zou achten. Uit Havre wordt aan het Belgisch Informatiebureau gemeld De üuitschers zijn in de vlakten van den Yser, daar waar de grond droog genoeg is, een mijnoorlog begonnen. Van hun kant hebben de Belgen hetzelfde ge daan. De mijnwerkers uit de Borinage, die {in groote getale in het Belgische leger hebben dienst genomen, bewijzen bij dit onderaardsch vooruitdringen uit stekende diensten. 'De vergiftige gassen jagen de Belgi sche soldaten geen schrik meer aan. Zij zijn allen voorzien van maskers en bril len, en het „reglement op de verstik kende gassen" wordt met overleg toege past. ttl|et Duitsche stafbericht dd. 13 Juni: Ten Noord-Westen van Szawla gingen onze aanvallen goed vooruit. Kushe werd bij bestorming genomen. Vijandelijke te genaanvallen mislukten. Acht officieren, 3350 manschappen en acht machinege weren waren onze "buit. Ten Zuid-Oosten van den straatweg Ma- riampolKowno zijn de gevechten tegen de van het Zuiden gekomen Russische versterkingen opnieuw begonnen. Ten Noorden van Przemysl werden nog 150 gevangenen gemaakt. Op ons binnenbreken in de vijandelijke linies ten Zuiden van Bolisnof Volgden in den nacht Russische tegenaanvallen, die alle zonder succes bleven. De gewon nen stellingen zijn zeker in onze handen. Onze buit steeg hier tot 1630 gevangenen, acht stukken geschut (waarbij twee z ware) en negen machinegeweren. Op het Zuid-Oostelijk oorlogstooneel werd het bruggehoofd van Sieniawa gis teren hernomen. De vijand liet meer dan 5000 gevangenen in onze handen. Nach telijke tegenaanvallen van den vijand mis lukten. Ook ten Oosten van Jaroslaf en ten Oosten van Przemysl is de strijd weder om begonnen. De troepen van generaal Von Linsingen hebben Mlynisk genomen. De aanvallen op Zydaczow worden voortgezet. Uit goede bron wordt ons medege deeld, dat bij besluit van 7 Juni do prijzen van levend slachtvee te Brussel zijn bepaald op: vette ossen en vaarzen fr. 145, stieren en magere ossen fr. 130, vette koeien fr. 120, varkens fr. 210, vette kalveren fr. 155, schapen fr. 165, alles de 100 K.G. Vóór de uitvaardiging van dit besluit door de Duitsche overheid in Brussel, hadden de opkoopers in vele gevallen reeds hoogere prijzen besteed, zoodat zij na 7 Juni genoodzaakt waren hun vee met verlies van de hand te doen. Verder deelde onze zegsman, die in Brussel vertoefde, mede, dat hei leven er kalm z.'n gang gaat. De Belgen trach ten steeds de Duitschers te negeeran, hetgeen hun over 't algemeen vrij goed gelukt. De trawler „Plymouth" is door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. De bemanning is gered. De trawler „Waago" van Grimsby is in de Noordzee tot zinken gebracht door een Duitschen onderzeeër. De be manning is gered. Kiesrecht. Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft den ministers van oorlog en ma rine gevraagd, of zij bereid zijn hun me dewerking te verleenen, dat, voor zoover de dienst het toelaat, de landweerplkhti- gen, die het kiesrecht bezitten, bij even- tueele stemmingen voor leden van den gemeenteraad, hun kiesrecht kunnen uit oefenen. Ambtenaren bij de in- en uit- (v oer rechten en accijnzen in N e d.-I n d i „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt er de aandacht op, dat dit jaar ten hoogste 15 jongelieden hier te lande in opleiding kunnen worden genomen voor ambtenaar bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen in N e d.-I n d i Daarvoor kunnen in aanmerking ko men zij die behaald hebben of dit jaar zullen behalen het einddiploma eener H. B. S. met 5-jarigen cursus of een ge tuigschrift dat eene niet geringere aige- meene ontwikkeling bewijst (als b.v. het einddiploma, van verschillende handels scholen met 2-jarigen cursus een eind diploma H. B. S. met 3-jarigen cursus is dus niet voldoende). Candidaten voor' bovengenoemde oplei ding mogen in geen geval ouder zijn dan 23 jaren en moeten zich uiterlijk 2 Augus tus a.s. bij het Departement, van Ko loniën hebben aangemeld. De opleiding geschiedt bij den dienst der invoerrechten te Rotterdam en duurt vermoedelijk twee jaren. Gedurende den opleidingstijd wordt eene toelage van f 70 's maands genoten. Verdere inlichtingen en bijzonderheden worden gaarne verstrekt door het Infor matiebureau van genoemd Conrité, adres dhr. J. J. Kraan, Loosduinsche Kade 80, Den Haag. Vergoeding. Het Tweede-Kamerlid, de heer K. ter Laan heeft de volgende vraag tot den Minister van Oorlog gericht: Is de heer Minister van Oorlog bereid zijn invloed aan te wenden, opdat ten spoedigste aan de huisgezinnen het volle (bedrag wordt uitbetaald, waarvoor dooi de belanghebbenden is voldaan gefeekend, overeenkomstig de bepalingen van de ar tikelen 84 der Militiewet en löbis der Landstormwet De aanleiding tot het stellen dezter vraag is het feit, dat in een aantal ge meenten van het land door de belang hebbenden een lager bedrag wordt ont vangen voor militie- of landweervergoe ding, dan waarvoor zij op de staten qui- teeren. Aanbouw van twee kruisers en vier onderzeebooten. Wetsontwerpen zijn ingediend tot ver hooging van de Marine-begrooting voor 1915 en tot verhooging van het 1ste hoofd- et uk der begrooting van uitgaven van Nederlandsch-Indië voor 1915 voor den aanbouw van '2 kruisers en 4 onderzee booten ten behoeve van de Koninklijke Marine. Voor dezen aanbouw wordt de Marine- begrooting verhoogd met 6 millioen als eerste termijn der aanbouwkosten. Van dit bedrag komt 3 millioen ten laste van het Iste hoofdstuk der begrooting van uitga ven van Nederlandsch-Indië voor 1915. Voorts wordt voorgesteld de Marine- begrooting voor 1915 te verhoogen met een bedrag van f 1.600.000, ten gevolge van uitgaven voortvloeiende uit het bui tengewoon onder de wapenen houden van de dienstplichtigen der zeemilitie en uit allo verdere maatregelen, verband houden de met de buitengewone omstandigheden die tot dat ouder de wapenen houden leiden. Onder dit bedrag van 16 ton is o. a. een bedrag van 2 ton voor aankoop van watervliegtuigen, inrichting berglood- ven. enz. Dit laatstgenoemde bedrag wordt aangevraagd om zoo spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot de aanschaffing van een 6-tal watervliegtuigen met loebehoo- ren, waarvan zooals de regeering in hare toelichting zegt het groote nut voor den verkenningsdienst in den tegen- woordigen oorlog duidelijk is gebleken. Volgens bekomen inlichtingen zullen deze vliegtuigen, waarvan de prijs op ongeveer f20.000 per stuk wordt geraamd, op kor ten termijn geleverd kunnen worden door een bekende buitenlandsche fabriek. Voor de aanschaffing van de noodige vliegtuigloodsen voor watervliegtuigen met daarbij behoorende inrichtingen en voor het. gereedmaken van een aan liet water gelegen emplacement daarvoor, wordt ee.i bedrag van f80.000 geraamd. Het ligt in het voornemen deze-vliegtuigen te sta- lionneeren in do maritieme stellingen, zoo daarvoor geschikte plaatsen Ie vinden zijn. Aan de memorie van toelichting voor wat betreft den aanbouw van de 2 krui sers en de 4 onderzeebooten wordt het volgende ontleend De regeering merkt in de eerste plaats op. dat het ontwerp eenor vlootwet, strek kende tot versterking van onze weermacht ter zee, meer in het bijzonder met het oog op de verdediging van Nederlandsch-Indië, over welk ontwerp in Juli 1914 door den Raad van State reeds advies aan H. M. de Koningin was uitgebracht, wegens het Uitbreken van den oorlog voorloópig moest blijven rusten. Vrij vervoer. De minister van oorlog heeft nieuwe bepalingen gegeven voor het vrij vervoer van militairen en waarin de bepaling voorkomt dat hij, die zonder wettige re denen te laat van verlot terugkeert de kosten voor de terugreis moet vergoeden, en hij die zijn bewijs geheel of gedeelte lijk zoek maakt of wijzigt, ongeacht den straf welke hem daarvoor wordt opgelegd, gedurende den tijd van twee maanden het voorrecht van vervoer voor rijksreke ning verliest. Het s. s. Rotterdam van de Holland Amerikalijn. van New- York naar Rotterdam, wordt te Dover op gehouden. De papier nood en de couranten. Een ernstig gevaar voor de dagbladpers in Duitschland ziet die „Kölnische Zeitung" in de belangrijke stijging van de papier- prijzen. Het blad wijst daarbij op de bijzondere laak der pers in oorlogstijd, vooral ook van die kleine pers, die zich veelal met de [grootste moeite handhaaft en door de verhoogde papierprijizen nu weer het ergst wordt bedreigd. Opheffing van het invoerrecht op kran tenpapier en op grondstof voor papier be veelt de „Kölnische" dringend aan. Frank rijk en Roemenië zijn hierin voorgegaan en wat daar mogelijk is, zegt het blad, nroet het in Duitschland ook zijn. TevenS behoort het verbod van uitvoer van mate riaal, da,t. voor kie papierfabricage kan worden gebezigd, schei-per te worden ge handhaafd. Dezelfde papiernood dreigt ook in ons land. Van het buitenland worden alleen nog aanbiedingen gedaan uit Scandinavië voor buitensporig hooge prijzen. De oorzaak van den nood ligt voor namelijk hierin, dat de Russische Regee ring allen uitvoer van hout heeft verboden. Voor het gebruik van courantenpapier in Nederland strekt de voorraad van grondstoffen van allerlei soort, reeds veel duurder dan anders glekocht, o. a. steenkool, kalk, salpeter len de hoofd grondstoffen zelve, voorloopig niet langetf dan vier maanden. Als de oorlog niet spoedig geëindigd is of niet op andere wijlze in den nood wordt voorzien, dreigt ook in Nederland het ernstige gevaar, dat de couranten niet meer zullen kun nen verschijnen, zelfs niet nreer op zeer duur papier. In 't j a a r van de misère. In de „Maasbode" lezen wij: Wij leven in oorlogstijl, de "handel is gedrukt, de grenzen zijn gesloten, er wordt weinig verdiend, kortom de tijden zijn slecht, de prijzen der meest noodige levensmiddelen hoog, dc toekomst bang en onzeker. (Men kan deze permanente klacht ver nemen, waar men 't oor slechts te luiste ren legt. Edoch, soms vraagt men zich verwon derd af, of 't wel zoo erg is, als de menschen klagen. 01 leven zij er nu maar op los in den roes der wanhoop? Men zou 't bijna gaan meenen. Zoo maakt het vrij wufte Rembrandt- theater te Amsterdam thans bekend, dat nog nooit een speelseizoen werd afgeslo ten, dat zoo gunstig en voordeelig was als juist dit laatste gedurende liet oor logsjaar. Er werd dit jaar een kassaldo over gelegd grooter dan ooit te voren. Is dat niet teekenend in het jaar van de misère? Wij kunnen begrijpen, dat sommige He den een gelukkig jaar maken door een handige speculatie, of dat anderen een aardig voordeeltje halen door een wel geslaagd smokkelarijtje. Maar dat een onderneming, die louter is aangewezen op de luxe en het over tollige der menschen, in deze dagen dat ieder krap en schrap zit. juist een groo ter jaarsaldo dan ooit heelt te boeken, dit wijst wel op een eigenaardige mentaliteit bij ons volk. Bij de Maatschappij lot Expl. van Staatsspoorwegen is o a. benoemd tot telegrafist de surnumerair F. J. Arnold. Middelburg. Het Middelburgsch Muziek korps (dir. Jan Morks) hoopt op Vrijdag 18 Jjuni des avonds ten 8 (uur op 'hel Molen water, een concert to geven De heer W. Joziasse, Dampoort- straat alhier, heeft zijn reparatie-in» lichting van schoenen enz. van electri- 6che drijfkracht doen voorzien. De onge veer vier jaar geleden door hem aange schafte machines, waarvan de eene be stemd is voor het met pinnen vast zetten der zolen en de andere voor het afwer ken van de zolen en hakken, worden thans niet meer door trappen met den voet doch door een electrische motor in bewe ging (g[ebrartit, zoodat veel me or stuks in korten tijd worden afgewerkt. Wij wa ren er getuige van, dat in ongeveer eon kwartier een paar schoenen gezooid wer den, alleen moesten toen de zolen nog zwart worden gemaakt. Het leder voor de zolen wordt niet meer geklopt, maar in een wals, die nog met de hand wordt gedraaid, geperst, hetgeen ook veel tijd en moeite spaart. De firma Wolders en Co., alhier, heeft de installatie geleverd en ingericht. Van dc woningen der bestuursle den dier vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" wappert heden de driekleur ter eero van het 50-jarig bestaan der vereeniging, welk jubileum hedenavond met een feestconcert in het Schuttershof wordt gevierd. Gisteren zijn dooi' dc politic aange houden de 19-jarige W. J. B. en de 20 jarige P. A. F., beiden wonende alhier, verdacht van diefstal van paling uit visch- beunen in de Veersche vest. De aange houdenen die bekenden zijn heden voor den officier van justitie geleid. Een agent van politie heeft gisteren een 14-jarigen jongen verbonden, die bij het zwemmen in een scherp voorwerp had getrapt en zich daarbij onder aan den voet had verwond. Goes. G e m e e n t <e raadsverki e- z i ng. Zooals den lezers bekend is, inoefen hier één raadslid in een tusschentijdsche vacature (ontstaan door het bedanken van den heer Temperman) en vier leden, we gens periodieke aftreding van de heeren «Stener, Fransen van de Putte, Pilaar en Kakebeeke, gekozen worden. De afdeeling van de S. D. A. P. heeft nu aan de vrij zinnige en de rechtsche kiesvereenigingen gevraagd, den zetel van de tuisschenfijd- sche vacature aan haar af te staan, in Welk geval zij tegen de vier aftredende raads leden geen candidaten zullen stellen. Vóór den 13en Juni werd het antwoord ingewacht. De besturen der drie rechtsche kiesvereenigingen hebben aan de ufd. Goes der S. D. A. P. medegedeeld, dat de ter mijn tie kort was, om haar namens de organisatie van antwoord te dienen. Het aantal hoofden van gezinne|ii en eenloopende personen, die zich tot heden hebben aangemeld voor het zoo genaamde „Regeeringsbrood" is thans tot 1021 gestegen. Naar wij vernemen is door B. en W. dezer gemeente nader bepaald, dat de tusschentjjdsche verkiezing (vacature Tem perman) niet zal samenvallen niet de periodieke verkiezing van 4 raadsleden. Datum van cahdidaatstelling, stemming en herstemming zullen nader worden be paald. Vlissinoen. Door de tijdsomstandigheden hebben de arbeiders van de gasfabriek alhier, toeslag op hun loon gekregen. Al leen zij, die geen kinderen hebben of wier kinderen reeds kostwinner zijn, vallen buiten de termen. De S. D. A. P. heeft besloten om als andere kiesvereenigingen geen candidaat stellen voor den gemeenteraad tegenover den heer A. C. van Hal, ook geen candida ten te stellen tegenover de aftredende leden der burgerlijke partijen. Mocht het wel gebeuren, dan zal de S. D. A. P. in alle 3 districten met een candidaat uitkomen. 's Heer Arendskerke. Toen de arbeider J. van Oosten gisteren met zijn fiets van den opril bij het dorp kwam gereden had hij het ongeluk, dat de voorvork van zijn fiets brak, waardoor hij voorover niet zijn hoofd op de straat terechtkwam. Na door dr. Van I waarden te zijn be handeld, is hij in bewusteloozen toestand per as naar zijn woning te Sinoutskerke vervoerd. Tholen. Bij de Zaterdag gehouden ge meenteraadsverkiezing (vacature J. K. van der Stel) zijn van de 620 kiezers 464 kiezers opgekomen. Van onwaarde waren 8 biljetten, zoodat de volstrekte meerder heid 229 is. De heer E. A. de Jong (v. d.) vereenigde 229 stemmen, de heer C. v. d. Beige (chr.-hist.) 128 st. en do heer H. Goossen (anti-rev.) 99 stemmen op zich, zoodat gekozen is de heer P. A. de Jong. Domburg. In de heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad werden tot leden van het stembureau voor de verkiezing van gemeenteraadsleden be noemd de heeren P. v. Sluijs en J. de Visser. Tot 4e lid de heer W. Kesteloo. Vastgesteld werd een wijziging in de ge- meentebegrooting voor 1914. Machtiging werd verleend tot een af- en overschrijving in de begro-oting. Van het Burgerlijk Arm bestuur werd de rekening in handen ge steld van de heeren Scheele en Elout. Vervolgens werd van genoemd college de begrooting over 1916 in ontvangst én uitgaaf op f 1551.18 vastgesteld. Gewijzigd werd een artikel der verordening tot het heffen van schoolgeld. Aan B en W. werd door den Raad opgedragen een on derzoek in te stellen naar de kostea van het eventueel aanleggen van een straatweg in het duin naar het Bad- strand. Op een verzoek van A. de Ligny om aansluiting aan de genieente-rioleering werd .gunstig beschikt. Bij de rondvraag vraagt en verkrijgt de jieer v. Sluijs inlichtingen omtrent de circulaire der regeering inzake het verkoopbaar stellen van vleisch. Op een vraag van vele leden of de kermis niet kan doorgaan, werd door den voorzitter opgemerkt dat een desbetreffend besluit door het militair gezag niet zou worden goedgekeurd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Puxmerend, doo; S. F. PI 3. Berkelbach van der Spreukel te Wijk aan Zee; naar Zwartsluis, door K. Engelsma te Paesens; naar Uithuizen, door J. Hoogenraad te Mep- pel. Ritthem. Ds. P. L. Kichl hoopt Zondag "27 Juni a.s. des namiddags van zijn ge meente afscheid te nemen eoi Zondag 4 Juli zijn intree te doen te Joure, na bevestigd te zijn door ds. D. S. van Veen te Joure, vroeger te Kamperland De Geref. Bond en Prof. Dr. H. 4'isscher te Utrecht. In de „Waarheidsvriend", het orgaan van den Geref. Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Ned. Herv. (Geref.) Kerk, deelt Prof. Dr. H. Visscher van Utrecht, aan 'teind van een zijner ver volgartikelen mede. dat hij bedankt als lid van den Gereformeerden Bond. Hij doet dit naar aanleiding van het redac tioneel artikel van het adres van de zes Utrechtsche hoogleeraren in de Godge leerdheid (w.o. Prof. Visscher) aan de Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk. De redactie van de „Waarheidsvriend" vindt het bedenkelijk voor de keuze ge steld te moeten wordenmeedoen met het adres van Prof. Dr. S. D. van Veen c.s., of anders hebt ge geen recht van bestaan meer. Geref. Kerken. Aangenomen naar Veenendaal, door A. Rolloos te Lekkerkerk. Bedankt voor 's Gravendeel en voor Ten Boer, door A. Rolloos te Lekkerkerk. Kantongerecht te Goes Dooi den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Leer plichtwet: H. M., Goes, J. v. d. P.. Kloe- tinge, ieier f2 b. s. 2 d. h, bij Ie herh. P. d. P.. H oedekenskerke, f3 b. s. 2 d h., bij 2e herhaling 14. NV., Kattendijke, f5 h. E. 3d. h.; Zondag's jagen zonder akte en vergunning: G. B., Wissenkerkc, 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitl. geweer of f 2 b. s. 2 d. h.niet beletten dat hond wild opspoort: A. v. d. V., Oudelande, W. M., Borssele, J. V.. aldaar, NV J. v. 0., Ierseke, allen 12 b. s. 2 d. h.. E. A. O., 'sHeer Arendskerke, f'2 b. s. I w. tuchtsch., J. C. K., Baarland, f3 b. s. 2d. h.; zonder vergunning eieren van waterwild zoekenP. D., Hcinkenszand, L. F. B., aldaar, f2 b. s. 2 d. h., C. v. Si Jzn., 'sHeer Arendskerke, f2 b. s. ld. h., A. v. S. Jz., 'sHeer Arendskerke, f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; zonder vergunning eieren van beschermde vogels zoeken: D. H., Kruiningen, f 3 b. s. 2 d. h. V'isschen zonder akte en\ vergunningJ. M. de B., Goes, 2 maal f 0 54 b. s. 2 maal 1 w. tuchtsch.; straatschenderij: I.. D. v. D., C. W. v. D., L. M. v. d. L Kortgene, allen terug aan ouders, M. d. J.„ Hoedekenskerke, f3 b. s. 2 d. h.; zonder vergunning vee op bezaaiden grond laten 'loopen: J. F. S., Ovezande, f3 b. s. 2 d. h.zonder vergunning loopen over bez. grond: C. d. NV., Goes, terug aan ouders; zonder vergunning loopen over bez. grond, jagen zonder akte en vergunning: J. NI. N., Rotterdam, terug aan ouders; over treding Botenvet: J. v. E., Ierseke, 2 maal fl b. s. '2 maal 1 d. h.. P. J. P.. aldaar, f3 b. s. 2 d. h.; in een staat van beleg verkl. gemeente geen wapenen en ammu nitie inleveren: J. D., Dordrecht, '1 d h-l fietsen op zijpad van straat: J K., Oude lande, fl b. s. 1 d. h.; trekhonden los op weg laten loopen: L. G., 'sHeerenhoek, 2 maal f0.50 b. s. 2 maal ld- h.op openbaar plein spelen om geld: J. H., Schore, f2 b. s. 1 week tuchtschool, A, Z., A. B. L., H. M- L„ Schore, allen terug aan ouders; 's avonds fietsen zonder lantaarn: D. H., Goes, te rug aan ouders, P- L. Hansweert, J. v. d. V., Ierseke. J- S-- Kapelle, K. J. G., Goes, B. N., 'sHeer Arendskerke, J. L. T., Klcetinge, D. Q-, Oudelande, NV d J., aldaar. J- O., Kruiningen, J. P., Heinkens- zand, allen f2 b. s. 2 d. h.; Schelde be- visschen- zonder consent: P. J. Jzn.. NL C. Hzn., te Ierseke, ieder f0.59 b. s. 1 w. tuchtsch.; Schelde bevisschen zon der consent, en zonder verg. oens anders afgebakend perceel in Schelde bevisschen .J M. Ezn., J. C. M. Ezn., M M. Ezn., allen te Ierseke, ieder 2 maal fl b. s. 2 maal 1 w. tuchtsch.; zonder verg. eens anders afg. perceel in Schelde bevisschen J. M. Jzn., Ierseke, terug aan ouders; dronkenschap: C. L. P., Kruiningen, A. C. M., Kamperland, J. T d. C., Goes, ieder f2 b. s. '2 d. h., A. V'., Kruiningen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2