Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Zending. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Oorlogsoverzicht. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. reeds een 120e druk be'eefdenwerden door den Uitgever Kok der vertaling voor ons land aangekocht en door de bekwame hand van den heer Wormser tot één boek verwerkt. Neils opmerkingen en uit'eggin- gen werpen stroomen licht over tal van bladzijden uit. de H. S. en over honder den teksten, zóó verrassend, dat men erkennen moet: Dat heb ik er nooit in gezien. Aan de uitvoering van dit belangwek kende boek wordt alle zorg besteed. Te bekende kunstschilder C. Koppenol, die zelf in Palestina vertoefd heeft, toekende tal van ophelderende penteekeningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amersfoort, M. den Boer te Dordrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Venendaal: J. Fraanje te Rotterdam en H. Kieviet te Dirksland. Geslaagd op het Stuurlieden-examen te 's Gravenhage voor de groote stoom vaart de heeren P. J. Bakker, J. Oaljouw W. .1. Don, G. Duinker en P. Gijsberts. Middelburg. Gisteravond hield de Geref. Zendings-Studieclub „Uw Koninkrijk ko- me" in de consistoriekamer der Geref. Kerk A hare 2e jaarvergadering. Te ongeveer 7 uur opende Ds. J. D. Wielenga deze vergadering met het laten zingen van P's. 87:3 en 4, ging daarna voor in gebed en las Ps. 87 en hield vervolgens een kernachtige toespraak, waarbij hij deze jonge vereeniging hartelijk •geluk wenschte met het 2-jarig bestaan. Hierna hield de voorzitter, de heer J. Goote Jr., eene hartelijke toespraak tot zijne feestvierende vereeniging. Hij spoorde allen aan tot meerderen ijver voor de Zending, hoewel er het afgeloo- pen jaar flink is gewérkt. De secretaris, de heer A. Schuman, gaf een doorwrocht jaarverslag, waaruit bleek, dat de vereeniging van 19 tot 23 leden is gestegen en zeer veel heeft ge daan voor de Zending. Uit het verslag blijkt, dat het secretariaat in zeer goede handen is. Jammer voor de club, dat hij denkt heen te gaan. Hierna spraken de afgevaardigden der Kerken A en C hunne gelukwenschen uit. Van Kerk B was geen afgevaardigde tegenwoordig. Ook de afgevaardigde der der Jongelingsvereen. „Herman Faukeel" wenschte de club geluk. Nadat nog enkelen hun felicitaties had den doen hooren, kregen wjij het jaarver- Slag van den penningmeester, die een ba tig saldo had van f 15.79, te hooren. De avond werd verder gezellig afge wisseld door het zingen van Zendings liederen, verslag van den bibliothecaris, inleidingen der leden; A. Littooy sprak over „De Zending der Geref. Kerken in Nederland", voordracht van het lid D. den Hollander en A. J. Huissoon en een keurig referaat van den voorzitter. De vergadering werd door Ds. Wielenga met dankzegging gesloten. Nog dient vermeld, dat de dienende Martha's zich in de pauzen niet onbe tuigd lieten. Ga deze club onder 's Heeren zegen haar derde levensjaar in met nieuwen moed, opdat zij straks op goede vruch ten kan wijzen. Middelburg. Dinsdagnamiddag 2 uur Vergaderde de vereeniging tot Onder linge Hulpverechaffing hij Sterfte en On gevallen van Paarden „Walcheren", in de kl'eine zaal van het Schuttershof. De voorzitter de heer P. Melis, van Serooskerke, leidde, na betrekkelijk lang durige ongesteldheid, voor het eerst de Vergadering. De presentielijst werd geteekend doer 85 leden. Na h'et lezen en vaststellen der notu len kwam aan de orde het stemmen over het toelaten van nieuwe leden te gen 1 Juli e.k.20 personen hadden zich hiervoor opgegeven "waarvan er 19 wer den toegelaten. Hierna volgde het vaststellen van het percentage voor premieheffing' in het 2e halfjaar 1915. Het desbetreffende voorstel van het be stuur om voor landbouw- en luxe paarden 1 percent, gemengde bedrijven IV2 pe'rc. en (voor vrachtrijders- en stalhouders paarden 2 perc. van het verzekerde kapi taal te heffen, werd z. h. s. aangeno men. Bij dé rondvraag werd een voorstel aangenomen om met het oog op den ab normale». toestand in den paardenhandel eenige wijziging te brengen in de leeftijden van Verschillende categorieën van het ma xima bedoeld in art. 69 Van het reglement, gedurende het 2e halfjaar ,1915. •Daarna sluiting der vergadering. Stand van het fruit, enz. Over het algeméén kan gezegd worden, Öat de vooruitzichten voor den fruitoogst gunstig zijin. Wel laat de stand der Engel sche krozen en van de pruimen te wen- schen over, terwijl ook de perziken van den vollen gi'ond weinig roeloven, maar bij de overige fruitsoorten, en dat zijn voor ons land de meest belangrijke, zijn de bloei en de vrachtzetting door elkander goed verloopen. Pruimen ten perziken en vooral de Engelsche krozen hebben hier en daar ernstig; van nachtvorsten geiteden appels, peren en klersen Weinig1 of niet. De peren hebbten alom rijk gebloeid en ten goed gezet, maar uit Verscheidene pro vinciën wordt medegedeteld, dat vele jonge' vruchtje® afvallen. Uit Zeeland wordt veel schade gemeld, veroorzaakt door de pere galmug en do pererouwmug. De stand der appels en pieren is goed tot zeer goed op Zuiid-Bevteland; de stand der peren goed op AValchleiren. De stand der vroege kersten is goed op Zuid-Beve land; Englelsche krozen matig op Zuid- Beveland; andere pruimten vrij! goed op Zuid-Beveland; druiven zeer goed op Wal cheren perziken matiig op Walcheren, vrij goed op Zuid-Beveland. Over het algemeien is de stand der war- moezerijlgewasisen bevredigend. Uit onderscheidene plaatsten werdt mel- dinggemaakt vanlschade, veroorzaakt d' or vorst; vroegte aardappelen, uitgteplante boo- nen, bloemkool, erwten (en peu'en, alsmede aardbeien, hadden daarvan te lijden. In Zeeland hadden tuiinboonen last van insec ten en zwamziekten. Uit het Westland en uit Zeeland wordt medegedeeld, flat de vroege aardappelen ongel'ijlk zijn pp- gekomen, hetgeien aan zwakpootgoed wordt tpegeschreven. Onder G1 a s. Stand der komkom mers zeer goed op Walcheren. In de O'pon l.uc ht. De stand van sluitkool is zeer goed op Znid-BeVeland. De bloemkool staat zeer goled op Wal cheren en Zuid-Beveland. De tuinbooncn staan zeer goed op Walcheren, vrij goed op Zuid-Beveland. Ongelukken. Te Rotterdam heeft de losse werkman A. van T. aan boord van het stoomschip „Ole Buil", een zon nesteek gekregen. In bewusteloozen toe stand is de man naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De arbeic'te A. te Kerkrad© had de onvoorzichtigheid zich met een lift, uitsluitend bestemd voor het optrekken van wagens kolen tusschen de 150 en 200 M. verdieping van de Dominale mijnen aldaar, te doen optrekken. Hetzij dat hij het hoofd buiten het platform van de lift uitstak, hetzij dat de lift niet voldoende geremd is, en A. zijn hoofd tegen de zoldering heeft, gestooten, met verbrijzelde hersenpan is de ongelukkige gevonden. De Justitie on derzoekt de zaak. 't Is 11.1. aan personen verboden plaats te nemen in dergelijke liften. Te Druten is zekere H. G. door een hooikar overreden en gedood. Te Haarlem is een 50-jarig timmer man bij het schoonmaken van de gewel ven van de St. Bavokerk in de kerk ge vallen. De man stierf spoedig daarop. Te Zalt-Bommel is een 15-jarig meisje door den bliksem getroffen en gedood. Nabij Maastricht zijn twee veldarbeiders door den bliksem getroffen en gedood. Te Dinxperlo is een arbeider in de jenever gestikt. Te Vriescheloo is het 8-jarig dochtertje van den fabrieksarbeider W. in het kanaal geraakt en verdronken. Op den straatweg van Culemborg naar Geldermalsen reed een motorfietsrijder een kind omver, waarbij dit nogal ernstige kwetsuren opdeed. Toen de machine een beetje hardhandig werd weggeworpen, ge raakte deze tot overvloed van ramp' in brand en kon niet meer bereden worden. Onweer. Men schrijft uit Eist aan de „Geld.": Dinsdagavond omstreeks acht uur woedde een zwaar onweer boven Recht. De bliksem sloeg in hot achter huis van de boerderij Hazenboord, welke in enkele minuten in lichte laaie stond. De inboedel is grootendeels gered, te verzekering dekt de schade. Door de warmte overleden. Men meldt uit Sneek: De 32-jarige A. S. te Oppenhuizen, is gistermiddag, terwijl hij in het veld stond te maaien, door de warmte bevangen en overleden. Het onweer. Men meldt uit Heilo aan de Msb.Gisteravond zijn door de bliksem 10 stuks vee van den veehouder D. Verduin gedood. Verzekering dekt de schade. Te Haarlem blijkt bij het onweder van Maandagavond de bliksemafleider op de spits van den toren der groote kerk door den bliksem te zijn getroffen. Daal de beveiliging volgens koorsysteem is in gericht, zagen de toeschouwers langs alle kanten van den toren den bliksem naar beneden schieten. Het was een zeer fraai schouwspel. De Etna werkt. Maandag werd uit Rome gemeld, dat de Etna dreigend doet. Er zijn vlammen gezien en er stroomt lava uit den krater. Ook is er onderaardsch gerommel gehoord. De d a g b 0 e ken van S t ij n Streuvels zijn in het etappengebied (België) door de Duitsehers in beslag genomen. De schipper J. Wensveen te Over- schie heeft, zoo meldt de Sch. Crt., giste ren hij de politie een aanklacht ingediend tegen zijn beide zoons, die hem Dinsdag avond in een sloot hadden gegooid, met het opzet hem te dooden. Hoemen paarden s t e e 11. Een der correspondenten van het „Hbl." schrijft Om het Hollandsch uitvoerverbod van paarden te ontduiken, aldus verhaalt het „Osnabr-. Tagpblatt" van 7 Juni, is een nieuwe methode uitgevonden, welke aan de grenzen dikwijls wordt toegepast. Zij heeft ten doel, den Hollandschen eigenaar Van het paard, die gaaïne goede zaken wil maken, den „rug te dekken" voor de vervolging vau het Hollandsch gerecht, want fl© overtreding van het uitvoerver bod wordt met zware straffen bedreigd. En daarom wordt het paard, z'ooals de grensbewoner het met een eigenaardige uitdrukking noemt, „op geld gezet". Tot dit „bedrijf" behoort, behalve de Hol- landsche verkooper en de Duitsche koo- per, nog een derde persoon, die tegen goede belooning het paard „stelen" en over de girenzen „brengen moet. En dit laatste {Lis, met het oog' op de waak zaamheid der Hollandsche grenswacht, in den regel niet ongevaarlijk. Op een morgen vindt dan de Hollander Eijn stal leeg, daarvoor vindt hij in de plaats .een koopprijs in de krib of een andere hem bekende plaats, waarmee hij zich w.el vereenigen kan. Mocht er een onderzoek naar het verdwenen paard Van wege het Hollandsch grensbestuur wor den ingesteld, dan wijlst de „bestolene" op zrpi verbroken staldeuren en beweert, dat het paard hem ontstolen is. Wellicht veroorlooft hij zich zelfs aan gifte van den „diefstal" te doen, zoodra hij weet dat het paard voor een tus- schenbeide treden van het grensbestuur in veiligheid is. Op dit gebruik teriep zich .een Duitsch grensbewoner uit he't Eemsland, die voor de strafkamer be schuldigd werd, dat hij een Hollande'r een paard ontstolen had. Hij beweerde het was hem door twee Hollanders mede gedeeld dat de eigenaar van het be doelde paard het dier „op geld geziet" had' en dat hij1 het aanbod had aangeno men. Toen hem echter het paard door beide bedoelde personen was toegevoerd, was. hij tot een ander inzicht gekomen en had hij betwijfeld, of de zaak wel zuiver was, en daarom had hij dezen personen den koopprijs niet meegegeven. Het paard had hij echter wel in ontvangst genomen en naar Haren gebracht, waar hij er reeds een afnemer voor had gevonden. Onderweg werd hem ec'hter dit dier weer afgenomen, wijl de Hollandsche eigenaar van het paard den „diefstal" spoedig ont dekt had en alles in 't werk had gesteld, om den dader op te sporen. Wiant in dat geval was het paard werkelijk gestolen. Met de opmerking: hij had de zaak niet voor zuiver gehad, velde do aangeklaag de zelf zijn vonnis. Immers, daar hij het paard in bezit nam, trad hij1 op als heleir. De strafkamer veroordeelde hem dan ook tot "4 maanden gevangenisstraf. PARIJS, 10 Juni. Communiqué'van 11 uur: I11 den sector van Atreeht Wordt het artillerieduel met groote hevigheid voort gezet. Wij hebben de overgebleven hui zen van Neuvil'e genomen, zoodat thans het geheel© dorp in ons hez.it is. Wij maakten vorderingen in het Labyrinth, en hebben onzie terreinwinst hij Hébu- terne uitgebreid en een bevigen tegenaan val ten Noorden van de Aisne afgeslagen. ;ST. PETERSBURG, 10 Juni. Op 7 Juni beeft de vloot Zoungouldah en Kosjla gtebombarcleerd. De mijngebouwen en do steigers, die h'iji een vórige beschieting onbeschadigd bleven, werden thans ver nield. Twee Turksche schepen met steen kolen werden in den grond gehoord. ROME, 10 Juni. Langs de Isonzo duur de 7 en 8 'Juni de strijd voort, om de vijandelijke troepen Van den rechter- oevter van de btughoofden te verdrijven. De vijand bood hardnekkigen weerstand en t hok voordeel uit den aard van het ter rein. Hij. versterkte zijn stellingen. De brnghoofden werden door overstroomin gen Vernield. De Italianen, die dapper streden, hebben belangrijke stellingen he- feet, benevens de stad Monvalcone. De Italianen hebben langs de Isonzo EOO gevangenen gemaakt. ST. PETERSBURG, 10 Juni. Van be voegde zijde wordt bevestigd, dat een Russische onderzeeër op 13 Juni in de Oostzee een. Duitscli eskader slagsche pen .heeft ontmoet en dit aangevallen. De torpedo's hebben doel getroffen, al thans men hoorde twee ontploffingen. Den volgenden dag viel een onderzeeër bij Vinlana een aantal vijandelijke schepen aan en hoorde een transportschip in den grond. Een torpedoboot werd bescha digd. Een derde schip weird door een mijn vernietigd. HOEK VAN HOLLAND, 10 Juni. Met de schokker JVf.A. 73 zijp hier .aangebracht de bemanning van 2 Engelsche trawlers, die op de Noordzee waren aangetrof fen. ANTWERPEN, 10 Juni. De staking van arsenaalarbeiders te Mec'helen duurt voort. De geheel© burgerij is op de hand der stakers. IJMU1DEN, 10 Juni. De schipper van den pas binnengekomen trawler „Bruin- visch" rapporteert, dat hij op 31 Mei samen vischte met de Thor, de Clivia, de J. T. Cremer en de Anna, welke reeds te IJmuiden zijn binnengekomen, benevens de Rijnland en de Texel I, die nog ver mist worden. De Bruin visch" wercï door 3 Engelsche stoomtrawlers gepraaid en aan den kapitein werd toegeroepen, of hij ook Engelsche .trawlers had gezien, het-, geen bevestigend beantwoord weid. Dins dag zijn 3 trawlers verdwenen en het viel de bemanning van de „Brainvisch" op, dat zij juist een bevigen schok voelde, waardoor het achterschip omhoog ging. J.l. Donderdag is de „Texel F' voor het laatst gezien. GOES. Vrijdag 18 Juni zal bij genoeg zame deelname, prof. Hugo van Dalen, leeraar aan het Klindworth Scharwenka Conservatorium te Berlijn, thans gemo biliseerd, een klavieravond geven in de Sociëteit V. O. V., alhier. Oordeelende naar hetgeen wij van dezen grooten kla vier-virtuoos, onzen landgenoot, uit cri- tieken van wijd en zijd vernamen, hevelen Wij ieder die een genotvollen avond wil hebben, dit concert ten zeerste aan. SCHERPENISSE. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Overlegd en voorgelezen wordt o. m.Missive gezondheidscommis sie te Tholen betreffende toezending be grooting 1916. Uit den daarbij overge- legden staat blijkt, dat het aandeel in de kosten voor deze gemeente bedraagt f 68.84. Hierna deelt de voorzitter mede den uitslag der gehouden aanbesteding van het vervoer der grint en van de openbare verhuring van eenige gemeente eigendommen. Verder naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten na 1915 wederom een jaarlijksche sub sidie van f 25 uit de gemeentefondsen toe te kennen. Wegens gemis van inkom sten als gevolg van het niet door gaan der kermis, wordt aan den markt meester P. Jobse eene vergoeding toege kend van f 15. Inzake een schrijven der Algem. Ned. Vereen, „het Groene Kruis" betreffende ontsmetting van schoolboeken, wordt besloten dit tot eene volgende ver gadering aan te houden. Verder is beslo ten aan C. van Ast weder voor 30 opeen- volgende jaren in recht van opstal uit te geven 2 A. 30 c.A. gemeentegrond voor f2.50 per jaar. Tot plaatsvervangend- voorzitter van het stembureau voor de stemming van 2 leden van den gemeente raad wordt benoemd dhr. C. Harlog A.Az., terwijl tot leden werden benoemd de hee ren D. Keur en C. A. Geuze en tot 4e lid wordt benoemd dhr. A. C. Polderman, terwijl de heeren Johs. Rijstenbil, Anth. Oudesluijs en J. de Graaf tot plaatsver vangers worden aangewezen. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school wordt benoemd dhr. A. K. Meulen- dijk te Kloetinge, met ingang van 15 Juni a. s. DEN HAAG. 'Eerste Kamer. Bij de be handeling van het buitengewoon oor- logscrediet, pleitte de heer Bavinck een betere regeling voor de geestelijke ver zorging van de gemobiliseerden en vroeg hij subsidieering voor tijdens de mobili satie opgerichte militaire Tehuizen. Spr. is erkentelijk voor de circulaire tegen het vloeken en het bezigen van ruwe taal, maar betreurt het, dat de minister geien gewag gemaakt heeft van de ©ere Qtods. Men meldt uit NederhemertDe werkman C. de Weerd, alhier, die we gens tuberculose geen arbeid meer kan verrichten, ontving van H. M. de Konin gin een gift van f20 om een kleinen handel te beginnen. t HEUSDEN. We vernemen, dat de mili tair, welke Dinsdagavond in de Beersche Maas bij het baden verdronken is, uit Soestdijk afkomstig was, hij behoorde tot de lichting 1915 en was iTe eenige zoon van den tuinbaas D. H., op het paleis te Soestdijk. Het bericht' van het overlijden van koning Konstantijn van Griekenland, is tot heden nog niet bevestigd. Een bericht uit Athene meldt integendeel, dat de toe stand gisteren beter was. Temperatuur 37 graden. BERLIJN, 9 Juni. De groote generale staf meldt hedenmorgen Op den Oostelijken rand van de Lo- rette-hoogte beproefden vijandelijke strijd krachten een aanval. Zij; werden gisteren middag door ons, vuur verdreven. Op den Zuid-Oostelijken rand is de laatste groep huizen van het zich sedert 9 Mei grootendeels in het bezit der Fran schen bevindende dorp Neuvill© Leden nacht aan den vijand gelaten. Ten Zuiden van Neuvilie hebben wij herhaalde aanval'en met z'ware verhezen voor de Franschen afgeslagen. In de buurt ten Zuid-Oosten van Hébu- terne is de strijd na een mislukten aan val der Franschen in de morgenuren weer aan den gang1. In het woud le Prêtre is een aanval van den vijand bloedig afgeslagen. De strijd duurt nog voort. WEENEN, 9 Juni. Het staf-communi qué meldt: Ten Zuiden van de Djnester verloren de Russen wederom terrein. Onder ach tervolgingsgevechten zegevierend vooruit rukkend bereikten de Verbondenen gis teren ten N oorden van Kolomea de "linie Talaczkowce-Korszoiv. Zij namen btezit van de hoogten van Oxtynia, veroverden des avonds Stanislau en drongen Verder vooruit in de richting van HalicZ. Gisteren maakten Wij; 5570 gevangenen. Op de rest van het front in Galicië en Polen, is niets belangrijks gebeurd. DEN HAAG. Het Wetsontwerp tot in stelling van een tijdelijk gezantschap hij het Vatikaan is door de Tweede Kamer aangenomen met 82 tegen 10 stemmen. 30 Mei. De strijd in Galicië concen treert zich in hoofdzaak om Przemysl; de Russen hebben versterkingen aangevoerd en slaan bij Sieniawa de Duitsch-Oosten- rijksche aanvallers terug; ten zuiden van de stad lijden do Oostenrijkere belang rijke verbiezen. 31 Mei. Aa.11 het zuidelijke front zetten de Italianen de offensieve beweging voort aan de grens van Tirol en Tren- tino; de Oostenrijksche forten Luserna. Busa en Spitzyerle zijn, volgens Italiaan- sche mededeelingen, zwaar beschadigd. Aan de grens van Karinthië richten de Italianen zich tegen Monte Croce, Carnico en Malborghetto. 1 Juni, Zeppelin-aanval Koven een deel van Londen. Het Duitsche ooster- leger onder generaal Von Linsingen bezet' de stad Stryj in Galicië60 officieren! en 12000 man gevangen genomen. Aan het Italiaansche front bezetten de Italianen Cortina en in het Giudicaria-dal de stelling C'ima Spessa bij Storo. In het Kanaal boren Duitsche onder zeeërs de Engelsche s.s. „Dixiana" en „Glenlee", het Portugeesche ss. „Cysne" en het Deersche ss. „Soborg" in den grond. Een Duitsche du'kboot boort in de DardaneTen een Engelschen hulp kruiser in den grond. 2 Juni. Het Engelsche ss. „Saidieh" door een Duitsche duikboot getorpedeerd. Een Duitsche duikboot boort hij Te- nedos een Engelschen slagkruiser in den grond. 3 Juni. De vesting Przemysl valt weder in handen der Oostenrijkers. De Russen zetten een tegenactie in aan de Beneden-San. Een Fransch lucht eskader van 29 vliegmachines werpt bom men op het hooMkwIrrUer van den Du t- schen Kroonprins. In de Zee van Marmora boort een Engelsche onder zeeër een Duitsch transportschip in den grond. Liet Doensche ss. „Cyrus" door een Duitsche du'kboot getorpedeerd. De Engelsche troepen behalen een overwin ning in Twee-S troon lenland aan de samen vloeiing tusschen Euphraat en Tigris op de Turken. 4 Juni. De Russische troepen omsin gelen Libau van de land-zijde en bezetten Polangen. De volgende schepen door Duitsche onderzeeërs in den grond ge boord: de Engelsche trailers „Enamay", „Strathbarn", „Hörold", „Victoria", het Zweedschè ss. „Lapland" en het Noorsohte ss. „Cubano". ln de Finsche Golf hoort een Duitsche onderzeeër een Russischen mijnen-kruiser in den grond. j 5 Juni. Een eskader Duitsche lucht schepen onderneemt een aanval op de Humb'er-monding en de vlooibasis bij Har wich. Te Axel daalt een Engelsche tweedekker, de twee inzittende officieren geïnterneerd. 6 Juni. De Engelsche ss. „Dulwich Head" en „Bersimoro" in den grond ge boord. De Italiaansche vloot onder neemt een actie tegen een deel der Dalma- tische kust. 7 Juni. Aan het veste ijfco front houdt de offensieve beweging' der Franschen aan bij het Prêtrebosch en Lorette, zonder evenwel bepaalde strategische voordeelen op te leveren. Voorhij Przlemysil rukken de Oostenrijksche troepen naar het Oosten op en maken z'ich meester van StarzaWa; de Duitsehers veiweren een der brugge- hoofden aan den Dnjester; een hevige Strijd wordt geleverd aan de Prceth. H.H. Berichtgevers. Wat de a.s. gemeenteraadsverkiezingen betreft, wen- schen wij; voorloopig slechts opgave te ontvangen van den uitslag der candidaat- stellingen op 29 Juni, eventueel met data van stemming en herstemming. De namen van de aan de beurt van aftreding zijnde leden publiceerden wij reeds vroeger. Red. A. K. te C. Uw stuk opent geen nieuwe gezichtspunten. We zijn daarom zoo vrij het terzijde te leggen. Naar waarnemingen in den morgen van 10 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.4 te Memel, laagste 757.3 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 11 Juni: Zwakke tot matige winden, meest uit Noordelijke richtingen; gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk droog, behoudens kans op plaatselijk onweer. Iets koeler. Van 810 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. H. v. Hulsteijn, 25 j., jm. en E. T. C. Dommisse, 25 j„ 'jd. Getrouwd: L. J. M. Quaslers, jm. en H. J. Dert, jd.; A. C. v. d. Hammen, 36 j„ jm. en D. L. Husoin, '24 j., jd. Bevallen: I. M. r. Dierendonck, geb'. Martony, d.; W. Miqderhoud, geb'. Rle mens, d. Overleden: J. L. Vader, 59 j„ vr. v. B. Slager; M. S. Suurmond, 36 j„ vr. v. P. A. v. d. Staal; J. R. C. Siegers, 5 j., d,; K. R. Utterwulghe, 10 j., z. Over de maand Mei. POORTVLIET. Getrouwd: 20, Jan Ovcjy beeke, 27 j. jm. en Johanna Marina Lisse- veld, 22 j. jd. Geboren: 2', Marinus, z. v. Machiel Mol en Krijna P. Quaak; 27, Elizabeth Pieternella, d. v. Johannes J. Oostdijk en Johanna Geuze. Overleden: 30, Johannes van 'tHof, 20 j„ ongeh. z'.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3