Staten-Generaal Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Leestafel De Engelse he verliezen. As- ■quith deelde in het Lagerhuis mede, dat •de totale verliezen van het Engelsche Expeditie-korps in Frankrijk en bij de Dardanellen, met inbegrip van de Indische en de Koloniale Contingenten tot 31 'Mei bedragent i 1 officieren gedood, gewond en vermist 10.955; i manschappen 'gedood, gewond en ver mist 247.114. In April ov erleed op het eiland Wight sir Charles Seely, een der rijkste kolen- baronnen van Nottinghamshire. Het blijkt nu dat hij 1.052,070 heeft nagelaten. Dit is in Engeland i-eeds de derde nalaten schap van meer dan een millioen pond sterling, die dit jaar openkomt. De beide andere waren die van lord Rothschild voorloopig geschat op 2,500,000 en van Arthur Keen, van de firma Guest, Keen and Nettlefolds. Op de nalatenschap van Sir Charles Seely moet voor 211,000 aan sucoessiere ht worden be taald. De oud-minister van oorlog Seely thans in actieven dienst te velde is een zoon van Sir Charles. De correspondent van de Daily Chro nicle in het Engelsche hoofdkwartier geeft een levendige beschrijving van den aan val van een Engelschen vlieger op een Zeppelin in de lucht tusschen Brugge en Gent. Toen de Engelsche vlieger de Zeppelin opmerkte, begon hij dadelijk erboven zijn kringen te beschrijven. Daarna daalde hij en liet zijn bommen vallen. Hij was ge lukkiger dan te verwachten was, gezien de geringe trefkans. Voor het tijd had, om verder omhoog te stijgen, spatten de gashouders van liet luchtschip uit elkaar en werd de aanvaller door den plotselin- gen schok uit zijn baan geslingerd. De onverwachte draaikolk, dien hij zelf ver wekt had, deed zijn vliegtuig, als een veer op den wind. buitelen. Het was een oogenblik, dat alleen de uiterste koel bloedigheid en bedrevenheid hem konden redden, en in geen van beide schoot hij te kort. Het vliegtuig beschreef een vol len cirkel door de lucht en na deze onvrijwillige loop vervolgde het nog een eind zijn weg. De buiteling had echter den benzine-houder voor op het vlieg tuig doen leegloopen. Er zat voor hem dus niets anders op dan op vijandelijk gebied te landen en na zijn reservoir uit den reserve-voorraad, die altijd achter op het vliegtuig wordt meegevoerd, gevuld te hebben, weer op te stijgen. Hij koos een verlaten plaats voor de neerdaling, vulde haastig zijn reservoir voorop en vloog toen nog juist bijtijds op, om aan een vervolging door de Duitschers te ont komen. Zooals men weet, keerde hij veilig in de Engelsche linie terug. Het bericht dat de Duitsche troepen tot in Koerland zijn doorgedrongen, heeft prof. Blaschko aanleiding gegeven om in de Medicinische Woehenschrift te waar schuwen tegen het lepra-gevaar, dat de troepen daar bedreigt. In Koerland is deze ziekte namelijk inheemsch. Prof. Blaschko vreest niet alleen dat militairen door lepra zullen worden aangetast, maar ook, dat zij de ziekte naar Duitschland zullen overbrengen. Hij doet ten behoeve van de troepen verschillende voorbehoed- maatregelen aan de hand, o. a. de be strijding van ongedierte, en hij raadt af, de huizen van leprozen voor inkwartie ring te bezigen. De houding van Roemenië. De correspondent te Boekarest van de „Secoio" meldt, dat de onderhandelingen tusschen Roemenië en Rusland opgeschort zijn, wijl men te Petrogrado met het de finitieve antwoord draalt. De toestand wordt in regeeringskringen pessimistisch ingezien, terwijl in de krin gen van de politieke oppositie optimisme heerscht, daar men een kabinetswisseling wil tot stand brengen en een groot na tionaal ministerie wil vormen. Uit ffeenen. De eerste grooterc aanval van den vijand heeft gisterenmid dag plaats gehad. Deze met de sterkte van een infanterie-divisie tegen het brug- gehoofd van Görz begonnen, werd onder zware verliezen voor de Italianen afgesla gen. Zij vluchtten voor het artillerievuur en moesten vele stukken geschut laten staan. Hetzelfde lot viel ten deel aan een aanvalspoging bij Gradisia Monfal- cone. De gevechten aan de Karinthische grens, ten Oosten van den Pflügen-pas, en de geschut-gevechten aan de Karinthi sche en Tyrolsche grens duren voort. Berichten uit Italië. Uit Lu gano wordt aan de Voss. Ztg. gemeld, dat de spionnenvrees in Italië nog altijd toeneemt. Op verschillende plaatsen zou den er lichtsignalen gezien zijn; op het vliegterrein van Malpensa zouden eenige knapen een officier gezien hebben, die op geheimzinnige wijze roode lichtkogels af geschoten heeft en daarna weggevlogen is. De Secolo waarschuwt zelfs voor Duit sche kinderen in enkele scholen en eischt politietoezicht over die gevaarlijke kin deren. Te Ancona werden twee dans meisjes in hechtenis genomen, die in de voering van hun hoeden verdachte brie ven zouden hebben verborgen. De Popoio d'Italia houdt een heftig artikel in, daar te Turijn een concert werd gegeven van Duitsche muziek. Van het Oostelijk oorlogs terrein. De Duitsche groote generale staf meldt Op den O os'.el ijken oever van de Win- dau is Kubigli ten Noord-Oosten van Kurschany genomen. Van uit het Zuid- Westen naderen onze aanvallende troepen de stad Szawla. Aan de üubissa is de Noordelijke vleugel van den vijand door oen omsingelings-aanval, in Zuid-Ooste lijke richting gedreven. Onze voorste li nies hebben den weg BatygolaIlgize .bereikt. Ten Zuid Oosten van de Njemen hebben de Russen, na hardnekkige ge vechten bij Dembowa, Ruda en Koszlyski den terugtocht op Kowno begonnen. Hier bij vielen 300 gevangenen en 2 machine geweren in onze handen. Bij de vervolging veroverden wij, ter beveiliging tegen een aanval uit Kowno, den weg Mariampol- Kowno. De toestand ten Oosten van Prze- mysl is onveranderd. Ten Noord-Oosten van Zurawno brachten de troepen van generaal Von Linsingen den aanval der Russen tot staan. Meer naar het Zuiden wordt om de hoogten ten Westen van Halyez en ten Westen van Jezupol nog gestreden. Stanislau is reeds in ons fcez.it. Wij maakten 4500 gevangenen en veroverden 13 machinegeweren. Overal en in alles doet de oorlog zijn invloed gevoelen. Asquith gewaagde in het Lagerhuis over het verlies van een kwart millipen strijders, door het Britsche Rijk tot dusver reeds in den oorlog geleden. Dat waren allen mannen, die hetzij gesneuveld zijn, hetzij1 gewond of door den vijand gevangen genomen werden. Dat is de slijtage van den oor log, die uit den aard der zaak hot con tingent volwassen weerbare mannon treft. Thans vinden wij in de Engelsche pers meegedeeld, dat ook! een andere, niet minder betreurenswaardige oorlogsslijtago te bespeuren valt door toenemende zui gelingensterfte. In Londen alleen stierven er thans per week gemiddeld 200 kinde ren meer dan in de overeenkomstige we kten van het vorige jaar. Uit de offï- ciieele rapporten, blijkt, dat die toene- mfende kindersterfte overal in Engeland gleconstateerd wordt. Mien heeft verteld, dat Marconi bij die krijgsverrichtingen tegen Oostenrijk een nieuwe uitvinding om door muren heen te zien in toepassing zou brengen. De uitvindier heeft izich hieromtrent laten uit vragen door het „Giornale d'Italia" en Meegedeeld, dat hij er inderdaad in is gieslaagd door een 60 c.M. dikken muur hieen te zien, maar dat zijn uitvinding, die op de bekende eigenschappen van ultraviolette stralen eu niet op een nieuwe natuurkundige ontdekking ;berust, in de praktijk nog niiet bruikbaar is. Te Calais is een pas gereed gekomen hospitaal voor 300 bedden, afgebrand. Er wanen maar weinig zieken in het hospitaal, dat. ondier leiding stond van dr. Diepage, en allen werden bijtijds in veiligheid gebracht. Vermoedelijk is ,de brand ontstaan door teen mankement aan een petroleum-motor. v De „Mauretania" ën „Trans sylvan ia". Uit Athene wordt aan de jVoss. Ztg." gemeld, dat de transatlanti sche sto.omers „Mauretania" en „Trans- sylvania" naar berichten uit Mytilene in de bocht, van Mudros 15.000 man ver,- scbe troepen geland hebben, die morgen naar Gallipoli zouden doortrekken. Aan gezien de beide stoomers, zooals bekend is, op de lijst der Duitschers van sche pen, die contrabande vervoeren, vermeld staan, zullen die in het bijzonder aan do vervolging van aldaar gestationeerde duik- booten blootgesteld zijn en is het der halve niet onwaarschijnlijk, dat men eerst daags van een ramp zal vernemen, die teen dezer groote schepen, die nu als transportschepen dienst doen, getroffen heeft. Tweede Kamer. Anti-papisme. Gewet tigde maren. Waarom geen Wijde instemming'.' Cort de Zwijger. V, ie zullen tegenstemmer. Dat liet debat over de vestiging van een tijdelijk gezantschap bij het Vatikaan omvang zou verkrijgen, was te voorzien, giezien de .agitatie onder liet volk, die aan de openbare behandeling voorafging. (Tusschen twee haakjesgisteren is do zaak dan ook niet beslecht, zooals we ten onrechte onder Telegrammen gemeld hebben). Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek in de zaak ingeluid. De heer Eerdmans, een anti-papist van onVerdachten huize, opende het debat en betwistte, dat er urgentie met dit wets ontwerp was. Hij achtte de zaak nog niet duidelijk eu beriep zich ook op de commentaren in de buitenlandsche pers. Bepalen we ons tot de aanteekening van de hoofdpunten uit zijn betoog. Hij meende, dat met. den eersten stap van de zending van den heer Notens reeds tot den volgenden was besloten, en dat de regeering een .gewichtig stuk van bui tenlandsche politiek uit handen heeft ge- gteven. De memorie van antwoord vindt hij vaag. terwijl hij vindt, dat het Vati kaan als diplomatiek centrum door de laatste gebeurtenissen zeer in betcekenjs is achteruitgegaan. Kortom, hij is niet gerust op de toekomst. De Godsvrede loopt gevaar, enz. En tenslotte spreekt hij de hoop uit. dat de gezant een niet- Katholiek zal zijn, naar het voorbeeld dus van Pruisen, dat een Protestantsch diplomaat naar Rome zendt. Na bet getuigenis van dezen exentrie- ken Protestantkwamen nuchterder en ge- ipatigder opmerkingen. De lieer Van Be landt, de chr.-h. afgevaardigde voor Apel doorn, verklaarde zich bereid om. mocht de regeering van meening zijn dat on danks alles, toch de handhaving van het voorstel gewenscht is, het geld toetestaan, doch hij kan zich niet ontveinzen, dat er een bedenkelijk maar in de zaak schuilde. Hij heeft zelfs geen reden te twijfelen aan de goede trouw der regeering, dat zij geen herstel van de definitieve missie wenscht te baseeren op deze tijdelijke, doch waarom zegt de regeering dan niet positief tegen ©en (definitief herstel te zijn? Inderdaad is dit de zwakke zijde van de ministeriëele toelichting. Do regeering weet nu eenmaal, dat de geest dier meerderheid tegen een definitief her stel is. Indien later mocht blijken, dat hiet reeds lang in de bedoeling der regee ring gielegen heeft, om do zaak naar den zin dier Roomschen optelossen, door het oude instituut in eere te herstellen, dan zouden we berouw hebben over de in Juni 1915 onzerzijds verleende medewer king tot instelling van een tijdelijk gezant schap. j We zouden het daarom ridderlijker ge vonden hebben, wanneer de regeering, zonder verder pp de zaak vooruit te loopen, verklaard had, wat ze precies met haar ontwerp voor had. 't Is niet m/eer dan een staaltje van haar plicht. In dit opzicht zijn velen teleurgesteld. Gaarne hadden ongetwijfeld velen van opgewekte en blijde instemming getuigd, wanneer de zaak op dit punt, niet eenigs- zins duister ware. Anderzijds willen we natuurlijk gaarne elke poging, die de Regeering wil instellen om te komen tot het einde van het bloed bad jn Europa, steunen, geheel en al vertrouwende op de ernstige mannen ad li ter de regecringstafel. De heer .Van Idsinga (c.-h.) voerde nog een staatsrechtelijke kwestie aan. Hij is van meening, dat de Regeering dezen vertegenwoordiger had mogen aanstellen zonder de StatenGeneraal er in te ken nen. Hij: beroept zich op de Grondwet, waar in deze macht bij de Koningin is gelaten en meent dat de Regeering den moed der overtuiging had kunnen hebben om van die macht gebruik te maken. Zij' had de verantwoordelijkheid geheel eu al voor zich mceten houden. In verband hiermede wiensehte hij wel wijziging van den con siderans van ,de wet. Daardoor zou ook d© vrees «voor bestendiging van het ge zantschap konnen te vervallen. Ook de heer De Meester, namens de u,.-l. het wooyd voerende, zcide dat een de finitieve aanstelling bij vele van zijn frac tie zeer ernstige bezwaren zou ondervin den. Onze a.-r. afgevaardigde v. d. Voort van Zijp had het o.m. over de benepen actie tegen het ontwerp en noemde die in strijd met /le waardigheid van het land. De lieer Bos en de socialisten hebben het wetje verdedigd, omdat het de paci- fistisfche richting uitgaat. Tydeman en Van Raalte, resp. v.-L en u.-l., zullen mot Eerdmans onder de tegenstemmers gerangschikt moeten wor den. De groep-Tydeman is zeer sceptisch ge zind. De heer De Beaufort beloofde nog Vóór be zullen stemmen, doch erg van harte ging 't niet. De heer Lohman heeft een krachtig probest doen hooren tegen het betoog van Van Raalte en sloot zich aan bij de rede van den heer Van Bylandt. Ook de heer Lohman is tegen een definitief herstel der missie, en vóór een stap ter bevordering van den vrede door middel van een tijdelijke zending. Het zou, zeide de heer Lohman, in strijd zijn met onze historische ontwik keling, als wij als Overheid in verbinding traden met het hoofd eoner Christelijke Kerk, terwijl de protestanten, die óók Christenen zijn, door dat hoofd in de ban zijn gedaan. Ziedaar het standpunt- Lohman. Hij wil niet ontkennen, dat de Paus internationale macht heeft, doch zou het bedenkelijk vinden als men dooi' aanneming van het ontwerp met die in ternationale macht in verband kwam. De heer Lohman herinnerde er aan hoe we die macht van den Paus 300 jaar geleden aan den lijve gevoeld, doch in Nederland tenslotte overwonnen hebben. Vandaag zouden de ministers van bin nen- en buitenlandsche zaken met de ver dediging van de wet aanvangen. Achterblijven van verlof. De opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft de navolgende order uitge vaardigd „Ik bepaal, dat militairen, van wie op grond van rapporten van officieren van gezondheid blijkt, dat zij zonder noodzaak wegens „ziekte" met verlof zijn achter gebleven, na hun terugkomst bij hun |korps en na het verstrijken van de hun eventueel op te leggen straf, gedurende minstens één maand van alle verloven verstoken blijven. Dit tijdvak kan door den comman deerenden officier tot ten hoogste t.weo maanden worden verlengd, indien de duur der wederrechtelijke onttrekking aan den dienst daartoe aanleiding geeft. Gedurende dit tijdvak worden aan de bedoelde mi litairen alle vergunningen tot afwezigheid buiten hun standplaats onthouden." Uitvoer van nieuwe aardappelen. Het Stbl. no. 236 bevat een Kon. be sluit van den 8sten dezer, houdende tij delijke opheffing van het verbod van uit voer van aardappelen van den nieuwen oogst. (St.ct.j Ned. Ver. „Ons Leger". Door het Bestuur van bovengenoemde vereeniging zijn in het licht gegeven een fraai propaganda-biljet, henevens prent briefkaarten en sluitzegels, naar dit biljet vervaardigd. Allen die, sympathiseereud met het doel der vereeniging, haar pro paganda voor het Nederlandsche Leger willen helpen bevorderen, kunnen dit doen door het aanschaffen van deze prentbriefkaarten en sluitzegels en door deze te verspreiden op de wijze, die elk hel meest doeltreffend voor komt. Voor exemplaren van beide propagandamiddelen wende men zich tot de firma J. H. de Bussy, te Am sterdam, die zich namens het Bestuur met den verkoop belast en gaarne de ge- vvenschte aantallen zal toezenden. Do prijzen zijn voor de Prentbriefkaarten f0.25 per dozijn en voor de Sluitzegels f 0.25 per 30 stuks. De kranige uitvoering en sprekende typeering van de propaganda-plaatdo Ned. Leeuw ontwaakt hij de wapperende Vlag, waarboven de Oranjewimpel, geven deze plaat aanspraak op de eereplaats in alle bureaux en kantoren, schoollokalen en huiskamers. Bondstrou w „De Standaard" driestart De pijnlijke indruk is algemeen, dat niet alleen de eere van het Recht in .het internationale saanileven, maar ook de Zedelijkheid s idee sinds Augustus van het vorige jaar in hard gedrang kwamf en voelbaar schade leed. Met name geldt dit van do waarde die nog aan B o n d s t r o u w werd gehecht. Italië sneed kortweg van alle internatio nale Bondstrouw de hartader door, en ver hond z;ich, uit winstzuchtig ego'sme, met de vijanden van zijn dertig-jarige bondge- genooten. Het onzedelijke va.n. deze daad is dan ook van alle zijden, gebrandmerkt. Wat Salandra ook poogt te betoogen, en al namen we het voor de Oaslenrij'ksch© internationale politiek volstrekt niet in elk opzicht op, rechts- en zedelijkheids gevoel, beiden brengen hier toch een ge tuigenis ten laste van Italië uit, dat voor de vierschaar der Zedelijkheid in niet één opzicht te verdedigen is. En wat zfet men, nu gebeuren? Verrukt over Italië's hulp, schuiven de hondgencofen aan Italië het noodige geld toe, en heffen een loflied voor het trouwf- breukige land aan. Nu, dit kon niet wel anders, want liet was van Parijs, Londen en Petrograd dat lokstem uitging, om Italic tot deze trouw breuk te bewegen. Over de fceteekenis der Zedelijke idee wordt dan ook dc Regeering en de Pers in deze drie Staten met een luchthartig heid heenge sprongen, alsof men voor wat trouw eischt, alle besef verloren had. Men weet 't wel, dat wat Italië deed, o n v e r d e d i g b a a r is, maar men ont steekt er het wierook voor. Men merkt wel, wat brandmerk er op' staat, maar men telegrafeert en telefoneert in jubel toon. Zelfs de Vorsten doen hier persoon lijk aan mede. De verharding der coriseiën ie moet nu in Italië dóórgaan, en daarin poogt men het behulpzaam te wezen. Doch wat is nu het somber gevolg van dit spelen met de heilige trouw1? Dit, dat men p.u schier op eens van allen kant hoort, hoe ook de andere bondgenooten zich afvragen, ol ze niet evenzoo op voordeelige manier met het gegeven woord breken konden. Er verluidt, dat Japan leeds naar Duitschland wimpelt, dat Rusland reeds op het sluiten van ee n eigen afzónderlijken vrede bedacht is, en dat allicht spoedi ger dan men denkt, dc hekken verhangen zullen worden. Wel heeft men allerlei stukken getee- kend, om elkaar te beloven, dat men geen afzoinderiijken vrede zou. sluiten. Maar 'reeds het tcekenen van Zulke stukken ideed vragen, of men heuseh reeds op maatiege- len tegen mogelijke trouwbreuk bedacht moest zlij-n. Natuurlijk geeft bovendien zulk ©en onderteekend .stuk niets hoegenaaipd, als men feitelijk op breuke van zijn gegeven woord bedacht is. Waarom "zou wie Italië toejuicht, niet ook zelf met zijn gegeven woord wat luchthartiger omspringen Eerst week het Recht. Nu do Zedelijkheid. Zoo zinken we steeds dieper. Benoemd lot dijkgraaf van den Stads- polder, A. G. C. Danckaerts, te Kortgene; tot gezworene van den Zuid-Kraaijertpol- der, C. A. Nieuwenhuyzen, te 'sHeer Arendskerke; tot plaatsvervangend dijk graaf van het waterschap Groot en Klein Isabella, P. F. Wijne, te Philippine. Benoemd tot gewestelijk commissaris van het Ned. Roode Kruis in onze provin cie jhr. mr. E. A. O. de Casembroot te Middelburg. De Staatscourant no. 133 bevat de statuten der Mariavereeniging te Sluiskil, gem. Ter Neuzen. Middelburg. Bij beschikking .van den Minister van Financiën, is met ingang van 1 Juli, aan mejuffrouw C. M. van Dieren, alhier, op haar verzoek eervol ontslag verleend als schrijfster in algemeenen dienst bij de Rijksverzekeringsbank. Doof- de politie is aangehouden de cavalerist P. M., verdacht van niet na der te noemen handelingen. De aange houdene wordt aan den garnizoenscom mandant overgeleverd. Het keurig uitgevoerde programma van het Feestconcert ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vereeniging „Uit liet Volk Voor het Volk" op Maandag 14 Juni a.s., des avonds te half acht uur in het Schuttershof, bevat de volgende nummers uit te voeren doe® het Middelburgsch Muziekkorps: Marcia Sifonii'o van Jan Morks, opgedragen aan do jubileerende vereeniging (1904); Feest- ouverture over de Nederlandsche Volks liederen van Blattermannlm Schone» Maiennacht, van Rentsch; Le Reveil du Lion van de Koutsky; Marcia Castognale (1905), Marche des Petits Tambours 11907), Trompetiner Marsch (1915), Feest Reien (1912), allen van Jan Morks; en de Volksliederen. Bov'endien zal de Volkszangschool ten gehoore brengenEen lentedag, van Worp; de Schoonste Feestdag, van Van RennesWilhelmus van Nassouwe en De Nederlandsche Vlag van Brandts Buijs. Het programma vermeldt de tekst dezer liederen. Aan do leden en begunstigers der ver eeniging &ijn uitnoodigingen gezonden voor henzelf en twee dames. Goes. Door het verbinden.;! worden der eenige uitdcelingslijst, is het faillissement van G. P. .1. Kaufmann. winkelier, ge ëindigd. i Benccind met ingang van 16 Juli tot'directeur van het Postkantoor te On- derdondam, de heer S. G. Eman, commies bij de Posterijen en Telegrafie. De heer Eman is gedurende 10 jaar werkzaam geweest ten postkantoro te Goes. In de op 9 Juni j.l. te Wilhelmina- dorp gehouden vergadering van ingelan den van den Wilhelminapolder werd de rekening over 1914 15 vastgesteld in ont vang op f 15922.17 en in uitgaaf op 19960.195. De bcgrooling voor 1915/16 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 17636.93. Het dijkgcschot werd bepaald op f8 per II.A. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene wegens perio dieke aftreding van den heer L. Kranen burg werden geplaatst de heeren L. Kra nenburg, A. A. de Wilde en G. Verburg. Heden voormiddag reed de knecht van den landbouwer v. 0. uit Wolfaarts- drjk met een met geperst hooi beladen wagen tegen de straatlantaren voor de woning van den photograaf B. in de Nieuwstraat, welken lantaren hij verbrij zelde. Een blok hooi was hierdoor los geraakt en viel van den wagen, zoodat ook een spiegelruit van den winkel van den sigarenhandelaar L., die twee huizen ver der woont, verbrijzeld werd. Een en ander liep zonder verdere tegenvallers af. Meliskerke. Heden morgen kwam de landbouwer J. Wisse alhier tot de ont dekking, dat een zijner kalfvaarzen. dood in de weide lag. Vermoedelijk is het dier door het onweder getroffen. Colijnsplaat. Voor het gebruik van goed koop bruin brood, hebben zich alhier 153 personen aangemeld, o.w. 2 voor ongc- build meel. i j Koudekerke. In de Woensdag gehouden voltallige gemeenteraadsvergadering werd het verzoek van do afd. „Patrimonium", alhier, met betrekking op de goedkoop© levensmiddelen voor kennisgeving aan genomen. om reden de circulaire van 24 April reeds do,or den minister is in getrokken. Het verslag der gemeente ovjer 1914 ter», inzage op de secretarie. Een verzoek van W. Rutgers, om ont heffing van belasting werd toegestaan. Een vierzioek om ontheffing van Art. 3 der Woningwet zal door B. en W. wor den gericht ,aan do Ged. Staten. Tot le den der -schattingsciommissie werden be noemd de heeren Baron van der Borch, De Lange, Roone en Constant. De ver kiezing van gemeenteraadsleden zal plaats hebben ,op 29 Juni, stemming 13 Juli en herstemming zoo noodig op 23 Juli. De heer Kramer vraagt of er voor de bewo ners op het Zand nu al goedkoop brood Verkrijgbaar is, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit voor 'ieder bewoner van Koudekerke verkrijgbaar is bij een bakker van de eigen gemeente, hetwelk Zal wor den gepubliceerd op het aanplakbord pp het Zand. Zoodra de ontworpen regeling dooi- deji Minister is goedgekeurd zal er ook door de Middelburgsche bakkers aan de bewoners van het Zand goedkoop brood kunnen t geleverd worden. Terneuzen. In de gisteren gehouden vergadering van ingelanden van den Sluis- polder is benoemd tot plaatsvervangend dijkgraaf, de heer D. Scheele Az. te Ter- neuzen. Wij vernemen dat er met enkele da gen bij den Uitgever J. If. Kok, le Kampen, weer een voor ons Christelijk publiek' r.eer 1 elangrijke uitgave de pers zal ver- Vaten. welke in afleveringen zal ver schijnen. Dit nieuwe werk is getiteld„Palestina cn de Bijbel". Toelichting van Zeden, Gewoonten en Beeldspraak in de Heilige Schrift, naar het Engolsch van Dr. James Neil, bewerkt door J- A. ormser. Zooals deze titel reeds aangeeft, is het doel van dit werk om de Oostersche beelden en beeldspraak in de II. S. voor ons Wes- tersch begrip duidelijk en verstaanbaar te maken Dr. Neil heeft schier zijn leven lang in Palestina vertoefd. Hij is nu een man van ruim 70 jaren en alles wat hij in die reeks van jaren leerde, heeft hij neer gelegd in eenige grootere en kleinere wer ken. die in Engeland hijzonder veel op gang hebben gemaakt, en druk op druk beleefden. De voornaamste d© er geschrif ten. een \ijftal. (waarvan or bij zijn. die

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2