Telegrammen. Kersen en Pruimen, Laatste Berichten. Allerlei. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Ail 90 o ver koosin oen aan bested ino en. enz Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. een HOOFD. een Hoofd der School, HEILIGMAKERS Donderdag 10 Juni 1915, publiek verkoopen: BESSEN. de zwarte en roode Bessen de zwarte Bessen, de zwarte Bessen en Kruisbessen «tiekzoal was, en ziet! verborgen tus- schen allies en. nog wat vindt hij twee Duitsche matrozen, die op Sabang aan boord waren gekomen en als blinde passagier" de reis naar Europa haddon willen meemaken. Het medelijden der passagiers met deze Jantjes was groot, toen ze bij aan komst te Colombo het schip moesten verlaten. D-och nog grooter was dat medelijden, toen na 8 volle dagen reizen, en na Colombo, door een bloot tceval, er nog twee andere Jantjes te voorschijn kwa aien. Men raadt nooit, waar die zich verscholen hadden: In een der buiten hangende reddingbooten, welke miet zeil doek overspannen was In liggende houding hadden zie daar ncht dagen en acht nachten, in weer •en wind," regen en storm, zonnehitte en koude nachten, geleefd. Een ongelukkig kuchje, helaas, verried hun aanwezigheid aan een schepeling, die bezig was in hun onmiddellijke nabijheid het zeil te span nen om het treillis. Den inwendigen mensch had niets ontbroken: de redding ssloep was goed van proviand en water voorzien, maar de uitwendig;© mensch, dat heeft onze vriendelijke verteller niet medegedeeld. Te Suez aangekomen, waren •de Duitsche matroosjes de een igem die aan wal gingen, doch onvrijwillig. Na Suez werden er geen Duitsche ma.- I rozen meer gevonden. Een "treurig steifgeval, door kouvatting, was dat van den gepensionneerden majoor Hantbracht, waardoor een gedrukte stem ming aan boord kwam. Na Genua werd besloten geen enkele plaats meer aan te doen, dus ook niet Gibraltar, waardoor aan het verlangen van de weduwe kon Worden voldaan 0111 het lijk niet in zee te werpen. Voor de onaangenaamheden van de reis Werden de passagiers „beloondmiet een schouwspel, dat, volgens onzen zegsman, onvergetelijk zul blijven, 11.I. het torpe- deeren van een schip, door een Duitschon onderzeeër, even voorbij Dover, op klaar lichten dag en op geringen afstand. Men zlag den onderzeeër en het slacht offer; men zag de ontploffing, de water zuil, het kantelen van het schip en hét zinken, het zich redden van de beman ning daarop, en onmiddellijk daarop wel 10 andere Duitsche onderzeeërs als met een tooverslag verrijzen en de be manning van het getorpedeerde schip op nemen, om daarna met ,.fuil speed" uit het gezicht te verdwijnen. Een dappere redding door Hollandsche zeelieden. Een te Baltimore verschijnend dagblad maakt mel ding van de dappere wijze, waarop dé bemanning van het Nederlandscbe stoom schip Megrez negen man, zijnd© de equi page van den in zinkenden toestand ver keerenden Amieirikaanschen schoener R. P. Pendleton heeft gered. Twee dagen had dit schip met een vreeseüjken orkaan te worstelen gehad. Het Hollandsche Stoomschip Megrez, dat van Amsterdam kwam en een moeilijke reis achter dén rug had, kreeg' den 30sfen April, tegen het aanbreken van den dag do Pendleton, die in een grooten nood verkeerde, in het gezicht. «Den 28en April was het roér defect geraakt; voorts waren de vier mas ten door den storm gebroken als lucifers houtjes. Door hun val was in het dek een aantal gaten ontstaan, en de reelings aan weerszijden van den schoener werden in gedrukt als eierschalen. Door die gaten in het dek kreeg die schoener groote hoe veelheden water in. De stoompompen wor den in werking;igebracht. Nadat uren warén verloopen, begonnen ook de pompen te weigeren. Ten einde de schoener zoo lang mogelijk drijvende te houden, trachtte de bemanning met emmers zoowel water als kolen (waarmee het schip geladen was) over boord te werpen. Den ge heel en ver deren dag en den daarop volgenden nacht waren zo daarmede bozig. Doch het water bleef stijgen. Toen den 3Qsten de dag aan brak liet da kapitein een noodvlag1 op een van de schoorsteenen bevestigen. Nadat reeds alle hoop was opgegeven en de be manning zich al met het denkbeeld had verzoend, met het schip naar d'e diepte te gaan daar het met de hooge zee onmo gelijk was de reddingsboot ujit te zotten, kreeg men het stoomschip Miegrez in het gezicht. De omstandigheden maakten het on mogelijk, dat de Megrez den zinkenden schoener kon naderen. Het scheen ook totaal onmogelijk een reddingsboot uit te brengen. Doch toen kapitein W Ste- vendregt vrijwilligers opriep, 0111 de red dingsboot te bemannen, deed de verkla ring, dat de mannen, die den tocht zou den wagen, waarschijnlijk niet levend zou den wederkeeren, de Hollandsche Jan maats niet aarzelen. Als één man traden ze voorwaarts, en vroegen verlof den tocht te ondernemen, waaraan, zegt het blad, het grootste gevaar was verbonden, dat men zich kan voorstellen. Na olie overal 0111 het schip te hebben geworpen, bedaarden de golven genoeg, 0111 het mogelijk te maken, de reddings boot neer te laten. De mannen sprongen er in, en na een uur manoeuvreeren ge lukte het, ter zijde van de Pendleton te komen en de bemanning van dit schip was gered! De geredden waren zeer uit bundig in hun lof over den kapitein en de bemanning van de Megrez, aan wien nog alleen de redding van de schipbreu kelingen is te danken. Brand te Karoeni (Soemba). Naar men aan het „Arnh. Dagbl." mede deelt, is de woning van Ds. Krijger op iWest-Soemba afgebrand. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Of hier boos opzet in het spel is, kan nog niet worden uitgemaakt. Een broodkaart voor een beer. In de „National Zeitung" komt een verslag voor van een eigenaardige rechts zitting. De beklaagde, thans te Elberfeld gevestigd, was eigenaar van een menagerie en in het bezit van een prachtigen heer, die echter zoo kieschkeurig was, dat hij slechts brood verkoos te eten. De beklaag de had zijn brood-rantsoen n:et den beer gedeeld en werd daarom veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. In hooger beroep betoogde hij, dat hij het dier niet kor> missen, daar het zijn middel van bestaan was. De rechtbank hield rekening met het eigenaardige van het geval en veroordeelde den man tot 100 Mark Iboete, maar gaf hem tegelijkertijd den raad zich tot den regeerings-president te wenden o-m de Voedering van het dier toe te staan. Wanneer de regeerings-president het ver zoek inwilligt, zal de beer dus ia het bezit komen van een broodkaart. Arm' kind?! Onder de slachtoffers van de ramp met de Titanic was naar men zich herinneren zal ook kolonel John Jacob Astor. Zijn weduwe wachtte een kind; en in het testament van Astor was voor deze verwachte spruit een 7.200.000 gulden besproken, waar over echter het beheer Zou worden ge voerd door eeu aantal voogden. De uit het fondsjaarlijks voor de verzorging en opvoeding van het kind het was een jongen aan de weduwe uit te keeren som was door Jen rechter bepaald op 48.000 gulden. De weduwe heeft nu de beheerders van de nalatenschap in rech ten aangesproken, op grond van de klacht, dat deze halve Jon 's ja ars voor de op voeding van het kind niet gene eg is en zij er uit haar eigen middelen 2400 gulden per jaar moet bijpassen. Die mid delen van mevrouw de wed. Astor zijn natuurlijk wel zoo, dat zij door die 2400 gulden aan het zoontje ten koste te leggen, niet ernstig in ongelegenheid kan komen. En de overweging dat een moeder voor haar kind wel wat over mag hebben, schijnt bij de dame niet zlvvaar te hebben gewogen. In het bezwaarschrift aan den rechter wordt door mevr. Astor o. m. op gemerkt, dat zij het kind, zooals toch haar recht zou. zijn geweest, niets in Rekening brengt voor Wat zij moet [uitgeven aan huur van haar zomerverblijf, auto mobielen, bedienden, reizen en voor het onderhoud van haar eigen woning' in New-York, „van al welke zaken het kind toch in hooge mate mee profiteert „N. R. Ct." WASHINGTON, 9 Juni (V.D.) Bryan, de minister van Buitenlandsche Zaken, heeft zijn ontslag ingediend. De ontslag aanvrage is aangenomen. PARIJS, 9 Juni. Officieel communiqué van gisteravond 11 uur. In de streek van de Aisne en van Notre Dame de Lorette hebben hevige artillerieduels plaats gehad. Wij veroverden wederom huizen te Neuville en sloegen in het Labyrinth een hevigen aanval af van 2 Duitsche bataljons, welke in allerijl per automobielen werden aangebracht. Een hevige aanval ten zuiden van Hénuterne werd algeslagen, waarna wij: voortrukten in Oostelijke richting over een front van 1200 meter. KONSTANTINOPEL, 9 Juni. Een tele gram van de Dardanellen meldt, dat in de ger echten bij "Ariboerno© in den nacht van den 5en Juni en den daarop volgen den dag meer dan 2000 Franschen en Engelschen gesneuveld zijn. De verliezen der geallieerden bij de laatste gevechten bij Sedul-Bahr zijn nog veel grooter. PETERSBURG, 9 Juni. (Officieel). Van het Kaukasisch front. Een Turksche aan val in de richting van Olty werd afge slagen. In de streek van Vanmeer hebben wij de Turken vervolgd. Deze trokken zich terug naar de overzijde van de passen van de Djavlabo-keten tot aan de linie van de dorpen Zeranis-Kotsjany. Aan den Zuidelijken oever van het Vanmeer wer den de Turken teruggedreven tot westelijk van de lijn Anghelu-Mokoes. Overigens geen verandering. DEN HAAG. Tweede Kamer. Tijdelijk gezantschap bij het Vatikaan. Na een hef tige bestrijding door den heer Eerdmans, verklaarde de heer Van Bijlandt te zlillen voorstemmen, wanneer de .regeering de duidelijke verklaring wil afleggen, dat dezle tijdelijke benoeming geen vaste: zal wor den. De heer van Idsinga heeft vertrou wen in de regeering', maar heeft grond wettige bezwaren, dat een beslissing', die de Koningin had moeten nemen onder mi- nisterieele verantwoording, door de Ka mer zal moeten worden genomen. Hij; gaf in overweging een gewijzigde considerans en bepaling van den duur der tijdelijke missie, waardoor tevens aan velerlei be zwaren zou zijn tegemoet gekomen. 's-GRAVENHAGE. De post voor een bui- tenlandsch gezantschap bij den Paus, is heden door de Tweede Kamer aange komen. KONSTANTINOPEL, Juni. Op het Dar- dauellenfront had gisteren geen enkel enkel gevecht van beteekenis plaats. Bij Ariburnu vernielde gisterenochtend onze artillerie de vijandelijke observatieposten. Onze batterijen op de Anatolische kust der aeeëngte beschoten gisteren weder miet succes de vijandelijke artillerie, zijn kamp in den sector van Sedil-Bahr en de trans portschepen. Aan boord van een transport schip, dat door onze granaten getroffen was, brak brand uit, helde over en zonk. De andere transportschepen verlieten door ons vuur bedreigd zoo spoedig mogelijk Re ankerplaats. Op de andere fronten viel niets van beteekenis voor. VELSEN, 8 Juni. Arbeiderscon flict. Gisteren hebben ook de nog aan 't werk Zijnde arbeiders der Am- sterd. Ballast Maatschappij, te Ymuiden, een 60-tal gedaan gekregen. Hierdoor is ook de werkverschaffing voor de werk- loozen te Velsen, waaraan 40 man arbei den, stopgezet moeten worden. BERLIJN, 8 Juni. Over het Zeppelin- bombardenient op 21 Mei, op de haven van Nevv-C'astle, schrijft een ooggetuige, correspondent van een blad in Baltimore, achteraf nog als volgt. In de haven van New-Castle lagen op stapel, behalve de dreadnought Resolution, twee nieuwe duikbooten en voorts twee oude duik- booten. De Zeppelins werden door de dienstdoende wakers opgemerkt, die het alarmsignaal gaven, waarop onmiddellijk allo lichten gedoofd werden. De Zeppe lins, er waren er drie, wierpen ongeveer vijf-en-twintig bommen op New-Castle, waarvan er drie op de Resolution vielen. Deze bommen vernielden niet alleen het dek van bedoeld schip, doch scheurden, ook de geheele zijde van de paniserplaten los, waardoor de zeer moderne Resolu tion een schip van 25000 ton, dat reeds in dezen zomer in dienst gesteld zou worden volgens eensluidende getuige nis van de dokwerkers totaal onbruik baar is geworden. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen. Goes. Heden werden alhier in het café „Boudeling" ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht de kersten en pruimen, wassende in verschillende boom gaarden in de gemeenten Goes, Kloetinge, Driewegen, Schore en 's-Gravenpolder voor f2767. Tusschen twee letterkundigen. Afge luisterd Do een zegt tot den ander: „Inderdaad, niet mijn laatste boek heb ik veel succes gehad. Onlangs sprak ik iemand, die verklaarde mijn hoek in den trein te hebben gelezen, en drie stations te laat pas merkte, dat hij; op de plaats van zijn bestemming verzuimd had uit te stappen." Do ander merkte hierbij; op: „Het is inderdaad een verkeerde ge woonte, om in den trein te slapen". (Hbl.) jT u r fOp twee wijzen ontstaat turf; op hooge en op lage veengronden. Eerst zal ik vertellen, hoe de turf ontstaat op1 hooge veengronden. Een vochtige plek in bosscben, of een kom, waaruit het wa ter nooit geheel wegzinkt, is de vormings plaats van de bruine turf, die in Noord- Brabant en Limburg alom bekend is. Door de vochtigheid der plaats wordt het ge wone verrottingsproces van de door groeiende heide, veenbies, wollegras en Veenmos tegengehouden, zoodat zitih geen gewone plantaarde (humus) vormen kan. Toch vergaan de planten, maar vormen een veenlaagje, waarin opnieuw heide, enz', opschieten. Dit plantensterven en heropleven gaan nu jaren Jang voort, zoodat het veen- laagjo een dikke laag wordt, van één tot vier jneters dikte of meer. Aan het oppervlak blijft do heide groeien, zoo- dat niets de turflaag verraadt. Zoodra then echter de bovenlaag heeft wegge haald, komt de zachte, donkerbruine turf- massa bloot, die uitgestoken wordt in blokjes, gedroogd en dan voor 't verbran den gereed is. In tegenstelling met de vorming van laagveen, geschiedt de hoog veen formatie geheel boven het grond water. Het laagveen onstaat in minder dan een meter diepe plassen, wijl bij gïootero diepte do wind en stroom meert planten groei toelaten. De scheren, dullen, kal-, moes en riet, welke in ondiepe plassen welig tieren, sterven jaarlijks af, duiken neer onder 't water en ondergaan daar door niet het jewone verrottingsproces; afgesloten als ze zijn van de lucht. Op den bodem vormt zich nu langzamerhand een zware laag, zoodat de plassen er mee gevuld naken; boven het water rijst ze echter nooit. Deze veenkoek, zooals men da laag wel eens noemt, wordt nadat hij ontdaan is van de kleilaag, die er soms hoven op zit, in vierkante stukken ge stoken en de turf is gereed. De laagveentui'f ziet er geheel anders irit dan die van het hoogveen. In plaats van bruin en zacht, 'is ze grijszwart en zeer hard, terwijl veel zand er omheen en er in blijft zitten; ze brandt echter zeer lang 4 a 5 uren. Zooals' ik reeds vertelde, strekten heet dikwijls hoornen hunne takken uit over de kommen, waarin zich het hoogveen Vorm de. Hout wordt dan ook vaak in de veen laag .gevonden en genoemd „kienhout". Hoogveen vinden we in Groningen, Dren te, Overijsel en de Peel, terwijl het laag veen voorkomt in Friesland, Noord- en Zuid-Holland; in eenige provinciën treft men beide soorten aan. De velden, waar laagveen gevonden wordt zijn effen meest al als het water en in hun natuurlijken toestand lijken ze vruchtbare weiden, waarop vreedzaam koeien grazen of hooge hooibergen liggen te drogen. De onder grond is echter nat en drassig. (Centrum.) Corr. te 's H. Hoe durft u zóó oud „nieuws" nog sturen! Zie ons nummer van Maandag. H.H. Berichtgevers. Wat de a.s gemeenteraadsverkiezingen betreft, wen- schen wij voorloopig slechts opgave to ontvangen van den uitslag der candidaat- stellingen op 29 Juni, eventueel met data van stemming en herstemming. De namen van de aan de beurt van aftreding zijnde leden publiceerden wij reeds vroeger. Red. N.B. Ter Voorkoming van misverstand en ter bevordering van een vlugge ex peditie gelieve men alle Voor de Redactie bestemd© stukken, als berichten, ingez'on- den stukken e.a„ te adressecren aan de Redactie van „De Zeeuw" te Goes en de advertentiën, andere voor de ad ministratie bestemde stukken en postwis sels aan de Administratie van „De Zeeuw" te Goes. Naar waarnemingen in den morgen van 9 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De BiU. Hoogste barometerstand 767.3 te Memel, laagste 75 4.4 te Christiansand. Verwachting tot den avond van 10 Juni: Zwakke tot matigen, veranderlijken wind. Meest zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Weinig verande ring van temperatuur. Koudekerke. Heden had ten overstaan van notaris irir. Jan Loeff de verkooping plaats van de volgende onroerende goe deren te Koudekerke Perc. 1. De hofstede „Pauwenburg", aan den straatweg van Koudekerke naar Vlissingen, met huis, schuur, wagenhuis en verderen opstal, erf, boomgaard en houw- en weiland, groot 2.2349 H.A. Perc. 2. 0.8910 H.A. weiland en water aan den Vlissingschen Kleiwëg. Perc. 3. 0.6410 H.A. bouwland en boschje aan de dreef. Pe'rc. 4. 0.6740 H.A. bouwland aan de dreef, Oostelijk van per©. 3. Perc. 5. Ongeveer 0.6240 H.A. bouwland te gen en ten Zuiden van pcro. 1. Perc. 6. Ongeveer 0.6560 H.A. bouwland tegen en ten Westen van perc. 5. Perc. 7. OngeVeér 1.0820 H.A. bouwland dn bosch, tegen en ten Westen van perc. 6 en aan den Vlissingschen Kleiweg. Perc. 8. Ongeveer 0.6930 H.A. bouwland aan de dreef, ten Zuiden van per». 3 en 4. Pegc. 9. OngeVedc 0.5620 H.A. bouwland tegen en ten Zui den van perc. 8. Perc. 10. Ongeveer 0.6380 H.A. bouwland tegen en ten Zui den van perc. 9. Perc. 11. 0.8820 H.A. weiland aan den Vlissingschen Kleiweg. Perc. 12. Ongeveer 0.80.50 H.A. wieiland aan den Vlissingschen Kleiweg, tegen en ten Oosten van perc. 11. Perc'. 13. On geveer 1JÓ700 H.A. weiland en sprink ajut den Vlissingschen Kleiweg, tegenover h©t hofhekken van petrc. 1. Perc. 14. Ongeveer 0.8460 H.A. weiland en sprink aan den Vlissingschen Kleiweg, tegen en ten Zuiden van perc. 13. Perc. 15. On geveer .0.6020 H.A. bouwland aan den Vlissingschen Kleiweg, Westelijk van perc. 2. Perc. 16. Ongeveer 0.5220 H.A. bouw land, tegen en ten Westen van perc. 15. Perc. 17. Ongeveer 1.0990 H.A. weiland en sprink aan den Bergweg, tegen en ten Westen van perc. 16. Perc. 18. Ongevee'r 0.6068 H.A. weiland en sprink aan den Bergweg, ten Zuiden van den Berg. Perc. 19. Ongeveer 0.7280 H.A. weiland tegen en ten Westen van perc. 18. Perc. 20. 0.4100 H.A. weiland en sprink, genaamd „de Berg" aan den Bergweg. Perc. 21. Ongeveer 1.6400 H.A. weiland aan het wegaling van den Bergweg. Perc. 22. On geveer 0.7180 H.A. weiland tegen en ten Westen van perc. 21. Perc. 23. 1.0670 H.A. aan den Dishoekschen Kleiweg. Perc. 24. 1.1760 H.A. weiland aan den Dis hoekschen Kleiweg. Perc. 25. 1.5140 H.A. weiland aan .den Dishoekschen Kleiweg, tegen en t,en Noorden van perc. 24. Perc. 26. 0.6800 H.A. weiland aan den Dis hoekschen Kleiweg, tegen en ten Noorden van perc. 25. Perc. 27. 1.4650 H.A. wei land en sprink aan den hoek van den Dishoekschen Kleiweg en het Gialgewegje. De uitslag is als volgt: Perc. 120 verkocht voor f 38031 aan dhr. H. Aarnouitse Jzn., to Koudekerk©; Perc. 21 en 22 verkocht voor f4025 aan dhr. A. Aarnoutse Jzn. to Koudekerk©; Perc. 23 voor f 1793 aan dhr. P. de Visser te Vlissingen; Perc. 2426 voor f6141 aan dhr. J. Aarnoutse Jzn. te Koudekerke; Perc. 27 voor f3080 aan dhr. M. Verhage te Koudekerke. De massa heeft opgebracht de som van f 53070. Van 8 en 9 Juni. MIDDELBURG. Gehuwd: W. Bosdijk, jm. 23 j. eu C. L. C. M. J. Gernler, jd. 26 j. Bevallen: G. W. Ch. Nelisse, geb. Isen- doom, d.; J. A. Joosse, geb. Visser, z. Overleden: M. Trapman, 66 j., man van A. P. Donkersloot; J. W. E. Daman, 89 j., wed. van A. Realign; D. de Back, 54 j„ ongeh. Rotterdam, 8 Juni 1915. Veemarkt. Aangevoerd 134 paarden, 0 ezels 943 magere runderen, 597 vette runderen, 224 vette en graskalveren, 968 nuchtere kalveren, 2 schapen of lam., varkens, 172 biggen, 2 bokken of geiten, 1 veulen. Koeien 42 tot 50 a 57 Va c„ ossen 42 tot 50 a 57'/» c., stieren 36 tot 40 a 48 c., vette kalve ren 55 tot 60 a 65 c., voor export tot a c., alles per halve kilo. Prjjzen van mager vee warenMelkkoeien f 190 a f 325, kalf koeien f 240 a f 350, stieren f 160 af 460, pinken fafvaarzen f 120 a f 180, werkpaarden f 200 a f 500, slacht- paarden f 1C0 a f 250, hitten f 125 a f 300, nuchtere kalveren f8 a f21, fokkalveren f 25 a 55, biggen f 12.— a 22, graskalveren f a f Biggen f2.— a f2.25 per week. Amsterdam. 9 Juni 1915. Aardappelprijzen heden onveranderd. Aanvoer 12 ladingen. Vrijdag 11 Juni hopen onze ge- liefde Ouders |j W. C. GR0ENEWEGE en M. A. DE WILDE hunne 25-jarige Echtvereeniging te |j herdenken. Hunne dankbare Kinderen. |j Hoedekenskerke, 9 Juni 1915. Heden overleed tot onze groote droefheid, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. JAC0BA ALLAART—DEKKER, in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam, H. W. ALLAART. Middelburg, 6 Juni 1915. V De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de belang stelling, bij hun 30-jarig huwelijksfeest ondervonden. M. W. VAN DER LINDE. A. W. VAN DER LINDE— de Jonge. Nieuwe Erf, Ritthem. De kinderen van wijlen Mej. Wed. JACs. KRIJGER—Zuidweg betui en U hun hartelijken dank voor de ewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hun geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. Krabbendi[ke, 9 Juli 1915. Aan de O. L. School te 's-Heer Abtskerke (bij Goes) wordt gevraagd Jaarwedde wettelijk minimum, bene vens vrije woning met tuin. Infunctie treding 1 November a. s. Stukken vóór 18 Juni a. s. aan den Burgemeester te Ovezand. Gevraagd bij het O. L. Onderwijs te 's-Heerenhoek tegen 1 September a.s. op eene jaarwedde overeenkomstig het minimum der wet, benevens vrije woning en tuin. Vakken onderwijs ak van art. 2 der wet. Aantal leerlingen 30. Stukken in te zenden aan den Burgemeester uiterlijk 20 Juni 1915. Wegens voortdurende stijging van den prijs der grondstoffen wordt de prijs der met 1 Ct. per stuk verhoogd. Aanbevelend, W. G. BAL, Krommeweelle te Middelburg. De Notaris J. C. A. HUVERS te Kapelle, zal op 's avonds om 6 uur, in de herberg van Mej. Hanson te Kapelle, wassende in diverse boomgaarden onder Kapelle, Kloetinge en Goes, voor de heeren M. Remijnse, Jan Rottier Jzn., Adr. de Groene (Dijkwel), A. M. Peman Kakebeeke, D. Rouw en mej. Jac. van Weele. Voor den heer M. Remijnse: in Polderdijk onder Kapelle, en voor den heer Adr. de Groene: bij C. de Blaey te Kapelle, en in den jongen boomgaard bij I. Kole aan den Postweg, aldaar. Alles breeder bij biljetten omschreven. Betaaldag: de kersen 1 Augustus, de pruimen 1 Sept., de bessen 18 Juni a.s.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3