Reclames Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Zending. Reclames. Rechtszaken. Leestafel Ingezonden Stukken. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. De bekommeringen der neurasthenielijders. Urinekwalen. eieren, vaandrigs en daarmede gelijkge- vervoer 2e klasse spoor wordt verstrekt, stelden, wanneer zjj1 mei verlof gaan vrij Por tram en boot is ook vrij vervoer toegestaan, evenwel in de laagste klasse, indien het vervoer in klassen is gesplitst. Zieke militairen. Da opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft bepaald, dat aan do militairen die met verlof gaan wor.le medegedeeld, dat alleen zij, die bij het einde van hun verlof buiten staat zijn te reizen, gerech tigd zijn van verlof achter te blijven, be houdens hun verplichting om de nood zakelijkheid van achterblijven door een verklaring van een geneeskundige te doen staven. Alle andere behooren zich of naar de naastbijy.ijnde militaire ziekeninrichting of naar hun korps te begeven. De Neurasthenie heleft verschillende oor zaken, maar die allen de voedende krach ten van diet bloed hebben vlerminderd. Bij sommige zieken is de verslapping van het denkvermogen overheerschend en ken merkt zich deze door bekommeringen, wanhoop /en 'de vrees niet tie genezen. Bi, andere zieken neemt men aandoenin gen van de maag of van het hart waar. .Weer anderen hebben een zeer lastige voortdurende slapeloosheid. Zoo het hen al gelukt in te slapen, worden zij spoedig wakker ten prooi aan schrikkelijko llroomen. Hieraan moeten nog toegevoegl worden 'de onophoudelijke besluiteloosheid en do ontmoediging. iHet bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iede- ren dag den voortdurenden loop van het leven, maar zonder van het bloed in ruil te ontvangen het voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als van een man van wien gijl een zware 11 arbeid zoudt vragen en aan wien gij om zijne krachten te herstellen, slechts eert voedsel verstrekt in onvoldoende hoeveel heid en van geringe hoedanigheid. Da uitputting gaat snel. Talrijke waarnemin gen hebben aangetoond dat de Pink Pillen uitmuntend waren ju de gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen gieven rijk en zuiver bloed met iedere gift; zij' geven dus aan het bloed van den neurasthenie» lijder de voedende kracht die hem ontbre ken, welk gebrek aan krachten hem lang zaam doet sterven te midden der ergste kwellingen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per coos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Da CoBtakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J W. Gndde, te GoeB bij Gebr. Mulder, te Tholeu bij W. Potter, Apotheker. Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Pensioen ad f7 's jaars verleend aan C. Westmaas. opperbrandmeester te Üud-Vossemeer. Middelburg. Het was een goed idee, dat het tweede Molenwaterconeert samen viel met den dag, waarop het Middel- bnrgsch Muziekkorps voor 100 jaar voor het eerst als Schutteïijmuziekkorps in het openbaar optrad. Van een feest kon na tuurlijk geen sprake zijn, maar toch is deze dag niet geheel onopgemerkt voor bijgegaan. De bewoners van het Molen water jiadden de driekleur uitgestoken len ook .bij de muziektent was een vlag geplaatst. De heer Marks had een uitgelezen pro gramma samengesteldmet het Wilhelmus aangevangen eindigde het met de feest- puverture over de Nederlandsche volks liederen van Blattenmann. En ook verder bevatte het programma mooi© nummers, waarvan wij noemen de Generaal Snijdermarsch en de Provinciale fteestrei Van den directeur-. Het publiek, dat in hijzonder grooteoi getale was opgekomen, o.a. waren al de stoelen bezet, bracht hulde aan het korps ian zijn eminenten leider, door een groote attentie en een warm applaus. Ook het fraaie weder werkte tot het Welslagen van den mooien avond. Moge in tijd van vrede nog eens een feestelijke viering kunnen plaats hebben Van het voor Middelburg zoo belangrijke jubileum. Na afloop van de uitvoering werd het korps ontvangen in de Koffiekamer van den Schouwburg door de bewoners van het Molenwater en werd het korps met het merkwaardig' jubileum gelukgewenscht bij monde van den heer Iz. Snoep; terwijl ook de heer A. P. van den Hel zijner zijds woorden van gelukwensch sprak. De heer Morks dankte mede namens de leden van het korps voor de ontvangst en 'zeide dat het ook reeds op hooger prijs was gesteld, dat door het uitste ken van de vlaggen" aan bewijzen van sympathie was uiting gegeven. Een en ander werd met een glas druivennat be zegeld. Van het programma, dat meerdere nog nooit door het korps gespeelde nummers bevatte, waren door de uitgevers, Gebr. Hildernisse, enkele exemplaren, ia goud druk vervaardigd, die voor de bij het korps betrokkenen, zeker een aangename herinnering zullen blijven. He „St.ct." bevat de statuten van den „Christelijke Bestuurdersbond", al hier. 1 frt^eko.nen b.j he Plaatselijk Steun comité sedert de vorige opgave van: J. F. F. B. f 1Teekenbeambt m. Conto» leurs, Biz-n e i Onderbazen N.V. Yitrite Works Ctd. f 29.47Vav- d. F. inkwart'e ringsgeld f4; H. J. K. f 10L., door lusschenkomst dhr. v. R. f59; V.. door tusschenkoinst dhr. v. R. f 50Wekelijk- sche bijdragen, Week van 27 Mei f 180.97. Voor 42e uitkeering aan de familiën van militairen en van Werkeloozm was noodig een bedrag van f 565.99. De Penningmeester, IIER.M. BOASSON. Goes Met ingang van 1 Juli wordt de postrit (locs Wolfaartsdijksche Veer op geheven. De post zal met inigang van dien datum per auto-dier, st vervoerd worden. Vlissingen. Met 15 Juni is de adelborst le kl. K. M. Reserve, J. H. Nagtegaal alhier geplaatst. Schore. Hedenochtend 11 uur daalde alhier op de weide van don heer C. Glerum een lelige luchtballon, van Duit- sche nationaliteit, gemerkt Cöli B. Door militairen werd e.- op ges-holen. Talrijke nieuwsgierige i kwamen per rijwie' e i te voet toegesneld, terwijl ook vele mili tairen, zoowel hooggeplaatste als van minderen rang, aanwezig waren. Door den co.nmandan' van Huis weert is de ballon in bewaring genomen, in afwachting van nadere orders. 's Heerenhoek. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het failissement van vrachtrijder H. Goense, geëindigd. Rilland-Bath. .Vrijdagochtend ten half tien ure vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering en lezing der notulen wordt mededeeling gedaan van eenige in gekomen stukken. De begrooting 1915 wordt gewijzigd overeenkomstig de op merkingen van Ged. Staten. Aan de Wa terleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" to Cjo'es wordt concessie verleend tot het leggen van buizen ten behoeve der wa terleiding van Rilland naar Bath. Beslo ten wordt het plateau nabij de haven te Bath te bekeien en hiervoor een geld- leening aan te gaan. Een verzoek van J. Ogier .om ontheffing van zijn hoofde- lijken omslag wordt ingewilligd. Een schrijven van de algemeene Vereeniging het „Groene Kruis" om de schoolboeken te laten ontsmetten wordt voor kennis geving aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr. A. Blok hoe het is afgeloopen met de bijlevering van steen voor de woning van den hoofd onderwijzer te Bath. De voorzitter zegt, dat dit door de gemeente moet geschieden. Ook vraagt dhr. Blok voor wie.is reke ning de bestrating van het klinkerpad op het dorp geschiedt. De voorzitter zegt, dat dit voor rekening is der Gasfabriek. Driewegen. De raad benoemde tol le den der Schattingscomniissie voor de In komstenbelasting de heeren D. Mulder, W. van Loo, W. Noels en M. de Dreu, en tot leden van het stembureau „voor de ge meenteraadsverkiezing- de heeren W. van Loo, plaatsverv. voorzitter, C. Vaar en J. van Oosten, leden, met C. de Jager als bijzittend lid. Ovezand. De Raad vergaderd - 4 Juni. Present 6 leden, afwezig F. de Jonge. Tot „leden der Schattingsconimissie wer den benoemd de heerenD. Mulder, L. Goense, D. v. d. Dries ea A. van der Slikke. Het stembureau voor den gemeen teraad werd vastgesteld als volgt Plaatselijk Voorzitter D. van den Dries, leden A. de Jonge en C. Venneule, bijiz. lid L. Goense. De armenrekening over 1914 werd vastgesteld in ontvang op f 9394.331/0 en in uitgaaf op f 8311.541/2, alzoo met een goed slot van f 1082.79. Tenslotte werd besloten, als de oor logstoestand blijft voortduren de kermis dit jaar niet te houden. Colijnsplaat. In de gemeenteraadsver gadering, gisteren alhier gehouden, waren (die leden tegenwoordig, benevens de voorzitter en (le secretaris. ingekomen was een dankbetuiging van dhr. J. Barbier voor z'ijln verleend ontslag On de ."welwillendheid zoovele jaren ge noten. 'Idem een schrijven van de heeren A. J. Bidder, W. de Regt, M. N. Tazelaar en M. J. Contant, waarin vermeld wordt, dat ze hunne (benoeming in de belastings commissie aannemen. Voorts een schrijven van de heeren J. Feleüs en A. de Pree, meldende, dat zij hunne benoeming in de commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Ook nog een schrijven van het bestuur van den Nieuw-Noord-Bevelandpolder, dat genoemde polder jaarlijks f'25 zal bij dragen in do kosten tot onderhoud van de haven. Tot concierge van het gemeentehuis werd benoemd de heter C. Scihrier Az. Enkele posten in de gemeentebegrooting werden gewijzigd, tot een totaal bedrag van f2575. Ingekomen was een ada-es van de her bergiers dezer gemeente, waarin verzocht werd ook dit jaar de kermis te doen houden. Ondanks idien ernst der tijden konden de drie tegenstemmers geen invloed hij de andere heeren uitoefenen en werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen een zoo danig verzoek aan den territorialen com mandant op te zenden. B. en W. stelden ten slotte nog voor het gemeen teshuis telefonisch aan te slui ten, hetwelk met 4 tegen 3 stemiruert werd aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. St. Maartensdijk. Gisteravond werd hier weler een vergadering gehouden door de Vereeniging „Landbouwbelang", hoofdza kelijk belegd tol het opnemer van aan voelen in de op te. richten coöperatieve superpho ;phiat"abriek. De vergadering was nog slechter bezocht dan de vorige week. De voorzitter, de heer N. Polder man, zette nogmaals aan de hand van de circulaire rondgezonden door het stichtingscomité, bet doel e 1 de wijze van oplichting uiteen. Wees er op dal de tactiek van der uil ui' den hoorn kijken hier niet kan toegepas' worden, want dal dan de fabriek er eenvoudig niet komt. Op het oogenblik zijn hier 113 aandcclen geno men. Bekende voor standers die verhinderd waren kunnen dat getal waarschijnlijk tot 150 doen stij gen, doch dit getal blijft in ieder geval verre beneden be' e.enredig getal aan deelen. dat hier zou behooren genomen te woidon. In de gisteren gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd me' a'.ge- mcenc stemmen (o), de bee Groenowe- ge was afwezig, goedkeuring gehecht aan de motie, die in de vergadering voor de totstandkoming van een lokaaltrein en overbrugging Eendracht op Woensdag 2 Juni met al ge .11. stemmen, op één na, is aangenomen, voor zoove he' betreft het bedrag, dat ten laste dezer ge nee ite zou komen, l it de ingediende begrooting der 'Gezondheidscommissie blijkt, dat het bedrag voor deze gemeente is geraamd op f 146.72. Tot leden van het stem bureau voor de /periodieke verkiezing van 2 leden van den Raad, werden b -no mid de heeren W. jM- Rijnberg en J. C. Ilage, lot hun plaatsvervangers de heeren J. Bastiaanse en M. P. Groenewege. De subsidie aan de omnibus Tholen—St. Maartensdijk ad f55 wordt weder voor 3 jaren toegekend. Bij de rondvraag in formeert de heer Rijnberg bij den voor zitter of op de laatstgehouden vergade ring van ingelanden van he' Waterschap St. Maartensdijk nog een bes'uit genomen is ten aanzien van de bestrating van een gedeelte weg achter 'i Bos :h. waar bij ook de gemeente betrokken is De voorz. antwoordt hierop, dat in bedoel de vergadering is besloten deze bestrating nog een 'jaar uit stellen. Aan het slot der vergadering brengt, de voorz. een woord van hulde aan de raadsleden voor hun bereid-willigheid in dé bevordering van het tot stand komen eener lokaal- trein verbinding voor het eiland Tholen ea de overbrugging van de Eendracht Terneuzen. De St.ct. no. 123 bevat wijziging in de Statuten van de N. V. Zeeuwsch-Vl ia-lis die Tramweg Maatschap pij, alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessen-Oudkerk, H. v. Dij ken, cand. te Utrecht; te 'Vierlings- beekt N. D. Kroese te Melissant. Chr. Geref. Kerken. Beioepen te Kampen, P. de Groot te Botterdam. Bedankt voor Amersfoort, door J. Jan sen te Utrecht. Chr. X o 1 k s o n d e r w ij s. Het 25e jaarverslag wijdt, bij een por tret, een dankbaar woord aan. het over leden bestuurslid G. H. L. Baron van Boetzelaer, en aan den afgetreden oud- secretaris C. W. van Bentveld, die met ids. 11. Malcomesius den stoot g:af tot oprichting der Vereeniging. Met betrekking tot de geschiedenis der scholen getuigt het verslag: „de H-eer is onzer gedachtig geweest". Het bestuui' ziet dankbaar terug en hoopvol vooruit, in 7 plaatsen verrezen nieuwe scholen, in andere plaatsen werden de gebouwen vergroot. Hier en daar- klom het aantal leerlingen; op verschillende plaatsen wer den ouderavonden gehouden. Enkele hoofd- en hulponderwijzers overleden. Het aantal scholen is gestegen tot 210 met pl.m. 38.000 leerlingen, terwijl het onderwijzend personeel bedraagt 972. De Oranje-collecte heeft ouder den druk der tijden (geleden; toch bracht het per centage voor de Vereeniging f 643.19 op. De Vereeniging heteft 2 kweekscholen: te Amsterdam en te Zwolle. Die te Am sterdam staat ten volle „in het toeken van bloei". Het aantal Chr. scholen in onze provin cie aangesloten bij Chr. Volksonderwijs bedraagt tien, te weten: Goes, hoofd de heer Dun; Middelburg, hoofden de heeren Waanders en v. Drunen; Ovezande, hoofd tie heer Runia; Sluis, hoofd de heien Visser; Souburg, lioofd de lieer Calliber Vlissingen, hoofd de heer Ravesloot; We- meldinge, hoofd de heer Brinkhuis; Zaam- slag, hoofd de heer Brouwer; 't Zand, hoofd de heer De Dreu. Inspecteur voor Zeeland is «Je heer ds. Steinz te Goes. Men schrijft ons uit Amsterdam: Even als het vorige jaar zal eene we tenschappelijke sameiikonist gehouden worden op den dag voorafgaande aan de vergadering der Vereeniging voor Hoo ger onderwijs op Gereformeerden grond slag. Op deze samenkomst, welke te I1/2 uur aanvangt, zal worden besproken een referaat van Prof. Dr. H. Bavinck han delende „Over het Onbewuste". Dooie directeuren was nog een twoele inleider (oud leerling Juris uitgenoodigd op deze samenkomst een referaat te houden, die zich aanvankelijk had bereid verklaard, doch later in verband met de mobilisa tie moest bedanken. Een tweede bedankte eveneens en daardoor werd de tijd te kort om een derde te noodigen. Am deze sa nenko us k um©n deelne men zij die hunne ophidine ontvangen of ont 'angen 'hebben aan eene inrichting voor Hooger Onderwijs en zich kunnen vereenigen met de beginselen de; Ver eeniging. Nadere inlichtingen ook 0 ntrent logies en reiskosten wordeif op aanvrage aan liet Bureel (Keizersgracht 162 le Amster dam) verstrekt. Geslaagd te Utrecht voor het exa men apothekersassistent moj. M. Jansen te Goes. (N. B. Crt.) In het laatst van Juli of begin van Augustus a s. zal te 's-Gravenhage een algemeen examen worden gehouden voor de betrekking van hulptelegrafist of kan toorbediende bij den dienst der Posterijen en Telegrafie. Aanmelding behoort te. ge schieden 1 rij- het Hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie te 's-Gravenhage vóór 16 Juni a.s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het Post- of het Telegraafkantoor te dezter plaatse. NED. HERV. KERK. Zondag 6 Juni 1915. Goes, 9.30 u. ds de Vries, 2 u. ds. Steinz, bed. H. Doop, Cat. Zondag 23, 6 u. ds. Homburg. De Zending-Studieraad zal zija co 1- ferentie voor zendingstudi - van 26 -31 Juli te Doetinchem houden. De Zendingsdag van den Gerefor meerden Zendingsbond wordt 5 Augus tus in de bosschen van Koningin Emma te Soest lij gehouden. Eeu der voornaamste verschijnselen tot het herkennen van aandoeningen der nie ren en blaas, levert ons de verandering in het uitzicht der urine. Het water kan troebel zijn, donkergekleurd, en bij staan een bezinksel achterlaten, hetzij wit of rood (gelijkend op stof van baksteen). Deze verschijnselen wijzen op overvloed van urinezuur in het bloed en vormen de oorzaak van rheumatiek, jicht, niersteen. Overvloedige urineafscheiding, urine helder als water, schuimend, eiwithou dend, wijzen op aandoeningen der nieren, welke reeds ver gevorderd kunnen zijn. Voortdurende aandrang, vooral 's nachts, niet branderig gevoel, wijst op aandoe ningen der blaas en urineleiders. Ook kan druppelsgewijze loozing en zelfs ver stopping der urine optreden, en de urine kan bloed bevatten, zand of steentjes. Alle bovengenoemde verschijnselen dui den ernstige ziekten der nieren en blaas aan, niet alleen door de ellende, die zij met zich brengen, doch ook door hetgeen u verder te wachten staat. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor deze kwalen. Zij bewerken, dat de nieren de urinestof, het urinezuur en het overtollige water uit liet bloed afvoeren, herstellen zoo doende de geregelde urineloozing en ne men den oorsprong van uw ziekte weg. Te Goes verkrijgt», bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven ->y 4- -*v staand handelsmerk. Herstel in eer. De advocaat- generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden heeft 111 ©en zaak gterequiroerd, dat het verzoek tot het herstel van een overledene in zijn eer zal worden toegtewezen. Het verzoek ging pit van de vrouw, nadat haai- -man de hem door de rechtbank en (hof te Arnhem opgelegde 2 jaar ge vangenisstraf wegens brandstichting had ondergaan. A r ma ged J 0n. Het Oosters 'h vraagstuk en de Europeesche oorlog, door N. de Zeeuw. Bruinisse, J. v. d. Wal. Over Openb. 16: 16 is sedert de Re formatie door verschillende theologen ge dacht en geschreven. Onder de ouden noemen wij W a Brakel; onder de theo logen van den jongs'.en tijd verwijzen wij naar de geschriften van dr. Kuyper en het jongste werk van dr. do Moor. Ook dilettanten hebben zich gezet om dezen tekst te verstaan in het licht der profetie en van het hedendaagsch gebeuren. On der hen is ook de schrijver van hier boven aangekondigd vlugschrift. Men leze zijn op de Schrift gebouwd vertoog, men leze 't ernstig en met ee.i biddend hart. Want er is veel dat naar de vervulling van het- ge zip ht des Apostels heenwijst. Die vervulling kan nog lang uitblijven, zij kan ook haastig daar zijn. Wekke dit ernstige woord van den ons onbekenden schrijver tot meer en nauwkeurig Schrift onderzoek en een Godvreezend acht ge ven op de teekenen der tijden. Bij de Uitgeversfirma La Riviere en Voorhoeve te Zwolle is ter pers© eon nieuw boek over Rusland door C. Sohütz, getiteld: „Het Morgenrood der Vrijheid". Tevens is ter perse de tweede druk van het hoek over België van den heer P. Goozenaer, getiteld: „De Schrik des Nachts". (Buiten verantwoordelijkheid der Reda e. Goes, 5 Juni 115. Welel. Hear Hoofdredacteur, Mag ik zoo vrij zijn voor ondersta inde nagelen een plaatsje te verzoeken in Uw blad? Voor de plaatsing bij voorbaat besten dank. De kalender teekent reels de maand Juni en nog s eeds zijn de biljetten voor de Hoofdelijke Omslag o.iz >r gemeente, niet aan belanghebbenden uitje e'.kt. het geen naar mijn meaning een groot fout is t© achten. Vooral in den tegenwoor- digen tijd waar voor verschillende doel einden gevraagd wordt, zat het nu reeds voor veel personen een onmogelijkheid zijn, 0111 bij onmiddellijke uitrei king der belas ting penningen, het dan reeds reeds vervallene te voldoen. Ik weet niet waav hier de fout schuilt, doch kan ie-ler begrijpen dat het voel gemakkelijke is voor een belasting betalend burger 011 zijn belasting in 4 ii 5 termijnen i kun nen voldoen, dan zooals nu het geval is, op een- oogenblik zijn belastingbiljet thuis te krijgen met een opvorderbaar bedrag, loopende over ongeveer de helft van het te betalen bedrag. In de eerste plaats hoop ik dar ook dat de biljetten niet lang meer op zich zullen laten Wachten, en in de tweede plaats, die uitreiking volgend jaar vroe ger zal geschieden. Hoogachtend, Uw lezer, R. Het Landhuishou Ikuridig Congres zal op 13, 14 en 15 Sept. te \mersfoort gehouden worden. Ongelukken. Ee.i 30-jarig arbei der is bijl het zwemmen in de rivier de Mark bij1 de Suikerfabriek te Breda ver dronken. Men meldt u/it Vetendam. d.d. gisteren: Het tweejarig dochtertje van schipper .Volles van Steen wijk is hier' te water geraakt en verdronken. Men ineldt uit IJmuiden: Het te IJmuiden bin nengebrachte lijk is herkend als dat van den stoker Bakker uit Punneneal. die op den stoomtrawler „Rijndam", uit IJmuiden voer. Tot lid van den gemeenteraad te Maassluis is gekozen S. Bijl (c.-h. me» 389 st. tegen 207 op J. Giljamse (s -J.) en 169 op I'. Doelman (1.). Te Haarlem moet herstemming plaats hebben tusschen Groencndaal (s.-d.) met 627, Spiesz (s.-d.) inet 611, Wolzak (a.-r.) met 826 en v. Liemt (r.-k.) met 846 st. De liberale en Protestantschc candidaten behaalden be haalden 3)0 en 85 st. Spoorwegongeluk. Eer gister middag heeft een ontsporing plaats gehad op de Haarlemmermeterlijii. De trein uie ten 11.30 u. uit Amsterdam naar Uithoorn vertrok, ontspoorde tusschen het station Bovenkerk en Legnneerdijk. De locomotief en de drie daarachter zijnde wagons wer den uit de lïjln geworpen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. We! is er belangrijke materieel© schade toege» bracht. De lijm is geheel versperd en men is druk bezig' de lijn te ontruimen Het verkeer naar en van Uithoorn moet tui over Aalsmeer geschieden. De oorzaak wordt gezocht in de zwakte van de spoor baan. Een historisch h t e 1. Den lOen Juni zal hot 250 jaren geleden zijn dat het Hotel „De twee Steden" te 's-Gra- venhagc aan het Buitenhof de vroegere woning van de afgevaardigden de:- in iertiji I zoo beteekenisvolle steden Alkmaar 011 Enkhuizen voor de vergadering der Sraten van Holland als zoodanig is geëxploi teerd. Een zwerfblok. In de wei bij de bo'erderiji van de Land- en Eoschbouw- inaatschappiji .„Het Laer" it'e De Lutte, gemeente Losser, is dezer dagen een: zwerf blok g Ie vond en. De groote steen werd bloot gelegd en is 2.50 meter lang, 1.60 meter boog en breed. Geen kermis, w 1 dansen. In de jongste raadsvergadering van Wie- ringen is op voorstel van B. en W. door de vroede vaderen bij meerderheid van stemmen besloten, dit jaar de kermis, die anders gehouden wordt in 't laatst van, Juli, piet te laten doorgaan, wegens aea ernst der tij-Jen. Opdat echter de herber giers piet te veel schade zullen hebben, zal er in de herbeigten drie nachten mogen worden geclanst(! Kelder-voorkeur. De „Daily News" "wijst er op, hoe in verband met den oorlog eigenaardige woning-toestan den zich voordoen, o. a. dat bij een groot deel van het wel-gestelde publiek een voorliefde valt waar te nemen voor kleine woningen. Hot tegenwoordige dewio-1 schijnt te zijn: „Liever een wat kleiner huis, maar daarbij de luxe van een eigen auto, dan een groot huis met een fiets!" Eigenaardiger komt ons echter voor de groote navraag naar woningen in Londen. waarbij' de adverteerende huurders om huizen vragen, voorzien van goede, ruimte kelders. In (de laatste jaren wijdden de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2