Reclames. Voor de Kinderen. Het beste versterkingsmiddel, Pink Pillen. de Kerknieuws. Zending. Ingezonden Stukken. Leestafel Uit de Pers. naast elkaar Chark, Tilos (Pizkopi), Sy- mi, Nisyros, Ros, Kalynnos, Leros, Lip- 60s (Lepsia) en Patmos, (het thans on vruchtbare, schier onbewoonde rotseiland, waai- dc H. Apostel Johannes zijn boek de Openbaringen aan Johannes schreef). Ten westen van R hod os ligt Stampalia, zuidwestelijk liggen naast elkander Karpa- thos en Kasos. Een verplaatsbare Duitsche veld- drukkerij is ondergebracht in drie goede renwagens aan een station op het ootr- logsterrein in Noord-Frankrijk, Dc pers is een snelpers, die door een Schluter- benzine-motor gedreven wordt. In de goe derenwagens huizen uitsluitend Beieren, namelijk een Münchener ingenieur als technisch leider, een ambtenaar van den Beierschen staat, die waakt over het geen gedrukt wordt, een drukker met den luitenantsrang, 2 machinisten, een bank werker, een electricien en een aantal li- thograien. Het gaat. daar in zoo'n goederenwagen zeer gezellig toe. Als de dagtaak afgeloo- pen is, wordt de citer uit het bagagenet gehaald en de guitaar van den wand, en onder het rollen der rangeerende trei nen en hqt koleninnemen der locomotie ven, wordt er gezongen of de deelnemers in een Tiroolsch-Beiersch grensdorp za ten, in plaats van in het land Van den Vijand. De houding van Bulgarije. Van de Italiaansche grens wordt aan do ,.Köln. Ztg." geseind: Het Giornale d'Ita- lia meent uit de verplaatsing van den Bulgaarse hen gezant van Rome naar Berlijn te kunnen opmaken, dat Bulgarije zich binnenkort bij de Triple Entente zal aansluiten, in de eerste plaats tegen Tur kije. Turkije bevestigt hare stelliugen van Tsjataldsja tot Kirk Killisse. Het blad meent soortgelijke gevolgtrek kingen te kunnen maken ten aanzien van de houding van Roemenië. De koning van Italië naar Calais. De koning van Italië wordt binnenkort te Calais verwacht, alwaar hij, eooals uit Parijs gemeld wordt, een ont moeting zal hebben met den koning Van Engeland en president Poincaré. Aanval van Zeppelins op Londen. De Engelsche Admiraliteit meldt: Zeppelins wierpen negentig bom men. voor het meerendeel brandbommen op een Londenseh district. Een aantal branden werden gebluscht, doch slechts in drie gevallen was de hulp der brand weerlieden noodig, die den brand spoedig bluschten. Geen enkel openbaar gebouw werd beschadigd. Een kind, een jongen, een man en een vrouw werden gedood en een andere vrouw zoodanig gewond, dat haar toe stand hopeloos is. Weinig personen zijn gewond. Een Zweed, die van Amerika naar Noorwegen is gereisd, verklaard in „Svenska Dagblad", dat het stoomschip waarmee hij de reis maakte, drie uur later vertrok dan de Lusitania, bij welker vertrek hij tegenwoordig was. Alle pas sagiers van de Lusitania hadden er bij tijds kennis van gekregen dat het schip niet alleen munitie, maar ook militairen vervoerde. Alle passagiers, verontrust door dit govaar. besloten weder aan land te gaan en met een ander schip te reizen. Hierop liet de kapitein van de Lusitania bekend maken dat do prijzen voor den overtocht roet 10 dollar per persoon waren verminderd, op welke mededeeling allen, op twaalf na, weer aan boord gingen van de Lusitania. De Duitse hers in België. De stad Dendermonde is in staat van beleg verklaard. Alle samenscholingen van meer dan Vijf man zijn verbo-den. Er is voor den tijd van drie weken bepaald, dat ieder des avonds om zeven uur moet binnen zijn. Het stadsbestuur geeft elke week werk dan een honderdtal arbeiders tegen 25 centimes per uur. De bedeeling is er niet groot. Een huisgezin met vijf kin deren krijgt per week een bon voor 2.50 francs onderstand. Men schal de bevol king op 6000 zielen. Bommen op Bari en Brin- disi. Uit Rome: Gisterochtend verscheen een vijandelijk vliegtuig boven Bari en een tweede boven Brindisi. Op beide steden zijin bommen gevallen. Een bom ontplofte op het dak van een particulier woonhuiseen dakpan, die naar beneclen viel .wondde een kind van 15 jaren zwaar, fiat aan de gevolgen is overleden. In Brin disi zijn twee burgers licht gewond en twee huizen van particulieren zeer licht beschadigd Do Italiaansche tegenvoorstellen, op 8 April ingediend, mogen hier nog vol gen, zooals het officieuse Giornale d' Ita lia ze op 19 Mei heeft meegedeeld: 1. Afstand van Trente volgens de gren zen van het koninkrijk Italië in 1811. 2. In Oostelijk Friuli (Friaul): Malbor- getto, van Pontebba, Plezzo, Tomino, Gra- disca, Gorizia, Monfalcone, Comen, tot aan Nabresina. 3. Triest, Capo d' Istria en Pirano zul len een van Oostenrijk onafhankelijken staat vormen. 4. Afstand van de Curzolari-eilanden (Lissa, Lesina. Curzola, Lagosta, Cazza en Meleda). 5. Belangeloosheid van Oostenrijk in Al banië en erkenning van het Italiaansche gezag te Walona. (N. R. C.) M e n s c. h e 1 ij k. Drie Duitschers op het Oostfront kwamen zich bij den Rus- sischen generalen staf krijgsgevangen ge ven, omdat zij niet verkozen verstikkende gassen te gebruiken. Zwakke en sukkelende kinderen kun nen, van af den 5-jarigen leeftijd, bet grootste nut trekken van de behandeling met de Pink Pillen, die hun ontwikkeling en hun groei bevorderen en hen altijd rijk en zuiver bloed zullen geven, zoowel als krachten die de kleinen behoeden tegen de talrijke epidemische ziekten mazelen, roodvonk, influenza, kroep. Zie hier bovendien eenige voorbeelden van de voortreffelijkheid der Pink Pillen bij de behandeling van de zwakte der kin deren. jVlevr. Huteau, 28, rue des Arts, te Nantes (Frankrijk), schrijft „Ik moet u wel bedanken, want uwe Pink Pillen hebben veel goed gedaan aan mijn jongentje. Ten gevolge van een booze koorts, had het kind zijn vroegere goede gezondheid niet weergekregen. Hi] was altijd treurig en speelde niet zooals de andere kinderen. (Hij had geen eetlust en zag er lijdend uit. Ik ben toen heel ongerust over hem geweest. Maar sedert hij de Pink Pillen gebruikt, is hij een ware spring in 't veld. Hij heeft altijd honger en is wonderwel gezond." •S De Heer Pouget Alexis, wonende te Arlod, bij Bellegarde (Aiu, Frankrijk), schrijft „Wij zijn zeer tevreden over de resul taten met de Pink Pillen verkregen. Wij hadden te voren veel geld uitgegeven voor het koopen van allerlei geneesmid delen, en dat alles om niets te bereiken. Ons dochtertje bleef altijd zonder krach ten en zonder eetlust. Zoodra zij de Pink Pillen had gebruikt, konden wij waar nemen dat hare gezondheid beter werd. In weinig tijd is zij hersteld." De Heer Louis Tardif, rue de l'Industrie, te Yenissieux (Rhóne, Frankrijk) heeft ons de genezing van zijn dochtertje Jeanne met de volgende woorden gemeld „Mijn dochtertje, die veel door den groei én de vorming geleden had, was zeer ziek. Zij was bleek, treurig, zonder eetlust en beklaagde zich over hartkloppingen en duizelingen. Zij was zeer zwak. Zij heeft uwe Pink Pillen gebruikt en dadelijk heeft zich een merkbare verbetering voorgedaan. Dank zij de behandeling met de Pink Pillen, is zij weer volmaakt ge zond geworden." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-üepóc der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stuofatraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Aan wien de schuld? Men schrijft aan hot Hbl. o. m. De (uitvoer van aardappelen was tot dus verre gebonden aan consentten. Eerst mochten alleen de witvleezige soorten wor den uitgevoerd. De vorige week is eerst de uitvoer ook opengesteld voor de Red- Star ten, (nu onlangs voor de Zeeuwsche Bonben en de Bravo's, de soorten, die het langst bewaard konden blijlven. Voor vele handelaars is, het vrijlaten van den uit voer een „strop" geworden. Duitschland, dat de groots afnemer was', wilde geen aardappelen meer ontvangen, er was voor raad genoeg. Thans staan er wagonladingen te Nieu- wleschans, liggen er schepen vol te Gro ningen, Rotterdam en andere plaatsen, welke onverkoopbaar zijn. Geen wonder, dat ld® handelaren mopperen. Er had vroe ger consent moeten worden verleend, heet het. Doch aan wie! de (schuld? Uitsluitend aan hen, die bij de opgaven, welke het departement indertijd heeft ge vraagd, óf te laag, öf in het geheel met hebben opgegeven. Minister Posthuma heeft biji de regeling van den uitvoer bepaald, welk quantum hier moest blijlven en welke hoeveelheid er uit mocht. Hij moest daarbij afgaan op (de opgaven van de hoeveelheden, welke bij hot ministerie waren ingekomen. Thans blijkt, dat de hoeveelheid aardap pelen belangrijk grooter is geweest dan toen (uit de verstrekte opgaven kon af leiden. Hacl ieder bezitter van -aardappelen een juiste opgaaf verstrekt, dan zou van den aanvang af een grooter quantum voor uit voer zijn toegelaten. Spoorwegdienstregeling. De nieuwe uitgebreide dienstregeling der Ned. Spoorwegen is eerst blegin Juli te verwachten. Batavier V en Zaanstroom. Bij de behandeling van de zaak-Batavier V voor het prijisgerecht stelde de rijks commissaris voor, het schip vrij! te laten en ook dat gedeelte van die lading, dat gieein contrabande is. Schadevergoieding Wegens het opbrengen kon niet worden toegestaan. iEen waarde van 274.450 M. aan goederen kon teruggegeven wordesn. Aan contrabande bevond zich aan boord een waarde van 195.900 M. Ten aanzien van de Zaanstroom werden dezelfde conclusies genomen, maar ver langde de Rijkscommissaris inbeslagne ming van het schip, aangezien meer dan de helft van de lading uit contrabande bestond. Belgische veroordeelden. Donderdag vertrekken uit Vetenhuizeu naar België de daar verblijvende 300 Bel gische veroordeelden. De heer H. Koelmans te Ter Neuzen beeft tegen het begin van deze maand het redacteurschap van ons zusterorgaan „Luctor et Emergo" nedergoliegd. Wie, als wij, van het werk van dezen bekwamen penvoerder hieeft kennisgeno men, beseft wat de a.-r. Pers in hem ver liest. Re artikelen van zij!n hand warert vooral op polemisch gebied, in den regiel zeer logisch en ad rem. Vooral de ma gistraat van Ter Neuzen en de liberale Kamerleden uit zijn district zullen zijn heengaan niet betreuren. In ons bericht omtrent de samenstel ling van het Bestuur van het Prov. Comité verzuimden wfiji den naam in te voegen van den heer G. de Jager te Baarland. Benoemd te Zierikzee tot hulptelelo- nist, J. W. Wiltenburg. Middelburg. Sedert Dinsdag 25 Mei wordt door een Belgisch onderwijzer, die tijdelijk woonde bij eene familie alhier, een Irodrag van ongeveer 4000 fres. aan geld en papieren uit zijin valies vermist. Tot heden is de dader van, deze dief stal nog niet door de politie ontdekt. Hiermede in Verband .verzoekt de com missaris van politie te Middelburg bij eventueele ontdekking in beslagname van de hier onder vernielde stukken en aan houding van dc onbekende daders. Ver mist zijn 2 Belgische 'bankbiljetten van 1000 Francs, 9 van 100, 9 of 10 van 20 Francs, 2 Nederlandsche bankbiljetten van f 100, 2 van f 25 en 6 van f 10. Ver der 1 obligatie „Cheinin de for metropoli- tain de Paris, groot 500 fres., 5 acten der electrische tram te Antwerpen, 1 acte der electrische. tram te Rotterdam, groot f 50 ,2 nog geiieel nieuwe acten van de tram te Rijssel, ieder groot 100 fres., waarvan nog slechts een of twee coupons geknipt zijn, t acte van de Compagnie der Selangor, 1 obligatie Chemin de Ier Congo supérieure au grands Lacs Afri ca! ns. Men wijst ons er op, dat wijlen de heer W. Marinissen niet oud-burgemeés- ter van St. Laurens was. We haasten ons daarom de mededeeling van gisteren te rcctifioeeren. Goes. Bij de aangifte voor broodver strekking voor de eerste 14 dagen (4 tot en met 17 Juni) gaven zich 806 hoofden ,'van gezinnen of alleenloopende personen aan. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Mei Telegrammen verz. 1115, ontv. 1701, overgen. 2402, totaal 5218. Gesprekkenverz. 2735, ontv. 2580, overgen, 4493. Lokaal 2535. Totaal 12343. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 10 30 23 29 45 61 7 9 7 18 34 35 's Heer Arendskerke 35 64 's Heerenhoek 33 75 'sHeer Hendriksk. 6 9 Heinkenszand 43 59 Hoedekenskerke 15 18 Kamperland 62 41 Kapelle 55 104 Kats 7 22 Kloetinge 51 64 Kortgene 62 70 Kruiningen 154 151 Ivwadendamme 10 26 Nieuwdorp 20 39 Nisse 23 39 Oudelande 26 19 Ovezande 32 44 Rilland 233 205 Schore 60 61 Waarde 174 158 Wissenkerke 43 34 Wolfaartsdijk 39 108 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Baarland 24 27 Borssele 46 20 8 Colijnsplaat 52 53 Driewegen 48 28 Ellewoutsdijk 44 35 's-Gravenpolder 72 67 's-Heer Arendskerke 78 192 's-Heerenhoek 78 24 Heinkenszand 47 20 Hoedekenskerke 17 9 Kats 21 22 Kamperland 101 43 Kapelle 134 97 Kortgene 143 153 9 Kruiningen 185 137 Kwadendamme 40 21 Nieuwdorp 71 53 Nisse 30 20 Oudelande 13 3 Ovezande 46 70 Rilland 335 144 14 Schore 97 68 Waarde 158 80 Wisseukerke 73 20 Wolfaartsdijk 52 3 1 Vlissingen. Met de mailbooten der maat schappij ..Zeeland" werden gedurende Mei vervoerd 7001 passagiers, tegen 15432 ge durende Mei 1914. Heinkenszand. Alhier zal de meiestoof „De Vijfwegdn" weder in werking worden gesteld. In 1871 gebouwd, werd deze als 40 52 106 16 25 69 99 108 15 102 33 103 159 29 115 132 305 36 59 62 45 76 438 121 332 77 147 Tot. 51 74 105 76 79 139 270 102 67 26 43 144 231 305 322 61 124 50 16 116 493 165 238 93 56 zoodanig een 30-tal jaren gebruikt. Daar voor enkele jaren dc prijzen der meekrap steeds daalden en daardoor de toevoer ophield, werd de stoof verkocht en door den nieuwen eigenaar (dhr. Matboeuweson uit Ossendrecht) veranderd en ingiericht tot een cichoreifabrickje. Doch daar ook dit hiet fundeerde, doordat de landbouwers voordeeliger andere producten konden ver bouwen, hoeft do heer M. het gebouw thans verkocht aan een Belgisch grond eigenaar, die op Zuid-Beveland eenige hof steden ter zijiner beschikking hieeft. Deze zal de uneestoof in zijn oorspronkelijke!! vorm weder terugbrengen In de gemeente Borssele zijn reeds eenige hectaren met meekrap aangelegd. En daar de prijzen tienmaal hooger ztjjjn dan voor enkele' jaren, zal vermoedelijk door vele landbou wers, zoo hier als elders, met bet verbou wen van dut. product begonnen worden. Voor zoo ver ons bekend, zal dit de eerste meestoot in Zeeland zijin, die na lange jaren van rust weder verrijst. Nisse. Dinsdagnacht omstreeks 2 uur brak er brand uit bij de arbeiders J. de Korne en C. Boogerd. Een planken-schut ting, een schuurtje en twee varkenshok ken zijin afgebrand. Twee varkens zijn in de vlammen omgekomen. De waterlei ding bewees hier goede diensten, zoodat, de belendende gebouwen gespaard bleven. De vermoedelijke oorzaak is, dat het vuur onder het kookfornuas was blijven! smeulen. Zierikzee. Gisteren, Dinsdagmiddag, was liet bijna 6-jarig zoontje van Jacob Rage bij het Sas aan het spelen. Bij de aan komst van de tram van Zijpe had de knaap het ongeluk te vallen, met het gevolg, dat hij onder de tram geraakte, en hem het hoofd verpletterd werd. De machinist had van het ongeval niets bemerkt. De train reed gewoon'door. Sas van Gent. Te Haarlem is overleden tie heer mr. L. Stevens, van. 1884 tot 1890 burgemeester dezer gemeente en van 1886 tot. 1890 lid dor Provinciale Staten van Zeeland. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoon rewoerd, C'. J. Leen- mans te Utrecht; te Sluipwijk, II. Steenbeek te Scherpenisse (Nederlander); te Zuilichem, N. G. Bakker te Resteren. Aangenomen naar Nieuwkoop door R. de Haan, cand. te Groningen. Bjedankl, voor Zijderveld door H. v. Dijken, cand. to Stedmn. Geref. Kerken. Beroepen te Ten Roer, A. Rolloos te Lokkerkerk; te Veenwoudstenval, H. Haspers te Nieuvv-Weerdingo. Doopsgezinde Kerk. Aangenomen naar Zwartsluis door P. Ens, em.-pred. te Deventer. Het examen handelsdiploma Schoon schrijven, vanwege de Ver. v. Lieeraren, wordt gehouden begin Juli. Aanm. Nas- saukade 316, Amsterdam. De Utrechtsche Zendingkvefleeniging houdt Dinsdag 8 Juni haar algemeeno vergadering in Hotel de 1' Europe, Utrecht. Om half 8 afvaardiging der Zendelingen naar Boeroe en N. Guinea in de Domkerk. In de kringen dier Veroenïging breekt de poging door om de Zending kerkelijk te maken. Zendeling Bijkerk gaat naar Oost (Nieuw-Guinea voor rekening der Classis Dordt. Zendeling Muijlwijk arbeid de op Wost-Nieuw-Guinea voor rekening der classis Wijk. Hij is vervangen door Zendeling Bout voor rekening der classis Utrecht. Zendeling Wetstein gaat hem hel pen (met zijn echtgenoot» mtej. B. van 't Veer) weer voor rekening der classis Wijk. 'Zeeuwsch-Vlaanderen nam br. en zr. Pieters op Boeroe over. In het Maandbericht no. 6 van het Xe- derlandsch Zendelinggenootschap geeft de heer Verkuyl een bemoedigend verslag van zijn begonnen arbeid aan de meisjes dag- en kostschool te Tomohon (Mina- hassa). De jaarvergadering van het Genootschap is bepaald op 13 en 14 Juli (a.s. in de kapel Rechter Rottekade 63. Onder meer zal' plaats hebben de afvaardiging van do Zendelingen Nortier, Kruyt en Woensdregt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Met genoegen las ik het stukje van in zender A. Want voor de practijken van den be- wusten persoon, wiens naam in Goes reeds vrij algemeen berucht is geworden, dient evenzeer gewaarschuwd te worden, als voor den inktwerper uil vroeger dagen. Mag ik den heer A. door middel van dit openlijk schrijven nader inlichten omtrent den man-met-de-rijzweep? Mogelijk, dat hij. de man-met-de-rij zweep, deze regelen lezende, zijn vreemd soortige liefhebberijen besluit na te laten. Welnu dan, 'tis iemand met een gou den kraag; niet met een stuk in z'n kraag, neen, iemand met een gouden kraag. Kan deze mededeeling u bij uw ver dere nasporingen soms van nut zijn? Hoogachtend. B. De dochter van Jeruzalem. Een verhaal uit den tijd van Judas den Maccabeër. door J. M. Ludlow. Kampen, J. 11. Kok. Dit is no. 1 van den reeds vroeger door ons aangekondigden nieuwen jaar gang van Koks Chr. Bibliotheek. Een lij vig boekwerk dat men zoo mogelijk in oenen uitleest. Een verhaal dat u vast houdt, uit. een tijdperk dat aantrekt omdat het is dat van den kortstondigen weerop bloei van der Joden nationale leven. De schrijver heeft de heldenfiguren der Mac- cabeërs tenvoeten uit geteekend doch de Jioofdfiguur is Deborah, dochter van Elkiah. aanvoerster en aanvuurster der dappere scharen die den Syriër en zijn Grioksche hulpbenden weerstaan en ver nietigen. Dc weg van deze heldin wordt gekruist door dien van een Griek, Dion, een hoogstaande onder de heidenen, die herhaaldelijk haar leven redt of beschermt en ten laatste wordt herkend als de zoon en erfgenaam van den Jood Sattock, als hoedanig hij Deborah huwt. Wie op de hoogte wil komen niet den strijd dier dagen, het heidendom, toen reeds bezig onder te gaan, de verhou dingen der volken, de aardrijkskundige gesteldheid des lands, die vindt in dit mooie verhaal met zijn vele spannende momenten ruimschoots gelegenheid ter kennismaking. Gaarne vestigen wij de aandacht op het Tijdschrift „Internationaal Christendom, orgaan van de Neder landsche afdeeling van den Wereldbond der kerken tot het bevorderen van oen goede verstandhouding tusschen de vol ken, onder redactie van clr. J. A. Cramer en dr. J. W. Pont. Utrecht, G. J. A. Ruijs". 1 No. 1 van den ten jaargang ziet er goed uit, zoowel wat. inhoud als tech nische uitvoering aangaat.. Het, legt den nadruk op het verzuim en do roeping der 'kerken. Het tijdschrift zal om de 8 of 4 maanden verschijnen. Het doel van de op 12 April j.l. gestichte Nederi. af deeling vin genoemden Wereldbond wordt in dit no. nis volgt, omschreven: lo. De Christenen der verschillende kerken in Nederland te bewerken dat zij hun invloed gebruiken tot het bevorderen Van vriendschappelijke verhoudingen tus schen de volken. 2o, Den band tusschen die kerken on derling te versterken tot het. bevorderen van bovengenoemd doel en als onder deel van den Wereldbond der kerken mee te werken dat de internationale kerke lijke band hechter worde. 3o. Alle krachten in te spannen dat bij ben die leiding geven aan het gods dienstig leven in ons vaderland, dezo overtuiging steeds meer ingang vinde, dat dezelfde Christelijk redelijke standaard moet geiden voor de verlioTwiing (usao/ieri de volken, als geldt voor de afzonderlijke personen. De Openbare School. Prof. Fabius schrijft in Studiën en Schetsen: De Volksschool, een te Amster dam verschijnend blad van onderwijzers der openbare school, bevatte 24 Maart 1.1. het volgende: Met de personen van de hoofden in de scholen zijn wij klaar. Er moge hier en daar nog enkele abnormale typen lopen, over 't algemeen tracht het hoofd als kollega te doen en 't hoofd in hem hebben we goddank! onder de knie. Onze enige taak is nog enige minder smakelike typen, die voor 't publiek nog de maskerade een tijd lang proberen voort te zetten, helaas mede in opdracht van reeds volkomen genormaliseerde hoofden, de lorren van 'tlijf te trekken. Verder kijken wij to gen de personen van de hoofden erg kalm aan. K 1 a s s e n s t r ij d. Ook dit In De ,Gemeente-arbeider, een weekblad dat in de hoofdstad het licht ziet. Jas men 8 Mei 1.1. aan het slot van een artikel Geen nationale éénheid, doch klas senstrijd. Het is ook' daar één aanhitsen tot strijd. Intusschen is men heftig tegen den oorlog. t i 1*1 Lijkverbranding. Onder dit opschrift schrijft Prof. Fa bius in Stadiën en Schetsen: Bij rechterlijke uitspraken is beslist, dat de Begrafeniswet het verbranden van lijken verbiedt, doch strafbaarstelling heeft Verzuimd. 1 i De Rejgeering heeft naar men weet de eenigszins vreemde houding aangeno men. dat zij hare eigene opvatting om trent den zin der Begrafeniswet geheel achterwege liet den rechter wou doen spreken; zelfs bevorderd heeft, dat daar toe althans ééne lijkverbranding ongehin derd doorging. Thans gaf dc rechter in hoogste instan tie een vonnis, dat, gelijk Mr. Struycien te recht in Van onzen tijd heeft op gemerkt, zoo de Regeering waar lijk den bestaanden rechtstoe stand wil handhaven, haar nopen moet alsnog de ontbrekende strafbaarstel ling} aan te brengen. Immers achten do

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2