Telegrammen. Koloniën. Kerknieuws» Onderwijs. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van Burgerlijke Stand. DpBÉare Monpinp en Verpaehlinpp. Aanbestedingen* iarktberiohtesi. Marktprijzen van Tarwe en Suiker, Scheid om een alle plaatsen plaats zal een dan voor de ilaats van het oofdbestuur te van dien Volks- te doen uitge- in haar prae- ulk een uitgaaf Nationale Vcr- ang, wol was en bescheiden e geven, at de verbete niet de bestrij- uik zal bevor- komen echter geval zal zijn. >p hooger peil an de afname ze leden zwich- ;ele bezwaren, is hiermede ai de naar de ver- e heer J. Vree- vinger de hoer ?s, mejuffrouw dat de onlangs en tentoon- f54.27 hebben trimooium was ng, dat zij op gemeenteraad X'ht wordt het 1 vergimningen :1 aan dit adres het adres niet adering hiertoe aan het dage- i; om na in- ndien dit niets solen van den raagde adhaesie subsidie voor .915 bepaald op Middelburg ge- aandeelhoudèrs chap pij tot bé- met vruchtge- seringen belaste rverslag, de ba- srekening goed- ïd bepaald op ien zoowel van vrijzinnige zijde de gemieente- iketo candidaat- ibben. Ofschoon P. eerst Maan- ng houdt, waar- •den besproken, het orgaan dier lat het lang niet .ng, wat betreft zal gaan met tie schrijft o.a. erlaag dan een vaar deze plicht ■rsklasse". hr. M. van den >ek, eervol ont trekking van lid ;enten over het dankbetuiging diensten en is neld college mr. justitie bij de alhier. luziekkorps (dir. d.ig 4 Juni, des Molenwater een worden bij het erd de cadetten P. L. van Driel, de Kan ter. badseizoen zijn emd J. H. Bos, t van politie te Koning, gepen- jn. Ned. Marine. (V. Crt.) tot kontoorbe- agraafkantore, P. a. er. ia 11 kreeg C. B. alhier een den landbouwer ie ernstige wonde m geneeskundige l alhier e n bui- ■rg idering plaats niging „Help U uk bezocht was. eden waren aan- aatn&dea op het de oorzaak zijn i ihs. K'oosterman, iet e n w lkomst- l en doelde mede, gd was ter be ing eener Coöpe- fabriek en een het nemen van het w.ord aan dhr. D. van den d van een paar de werking dei' enzette. Het een al in den geest i, want ruim ICO ,atst. Tholen. Alhier zijn candidaat gesteld voor Lid van den Raad, in de vacature J. V. van der Stel, de heerenC. van den Berge (Chr. Historisch), H. Goossen (Anti- RevoJ.), en P. A. de Jong, (Vrijz. Demo craat). De stemming is bepaald op 12 Juni. A r m l n d i Bij de trekking dei' groote geldloterij was door enkele bladen in hun telegram men aan een in een enkel cijfer van het werkelijke afwijkend getal de f 100.000 toegedacht. Deze, op zich zelf natuurlijk onaangename vergissing gaf de redactie van de Java-Bode o. m. de volgende op merking in de pen: ,,'t Is voor een krant wel een eter onaan genaamste fouten die je kunt begaan hier, in teen centenland waar aan de jaarlijks terugkeerende loterijtrekkingen door veten hooger waarde wordt toegekend dan aan bijv. den Jongsten Dag". Arm Indië! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Oedenrode, A. Daran, tijdelijk te Wassenaar. Aangenomen naar Zwartsluis, door S. Ideina, te Workum. Bedankt voor Kielwindeweer door P. J. Israel te Visvliet. Kamperland. Zondag had alhier de be vestiging plaats van ds. Koenekoop door -ds. Groeneweg van Doetinchem, naar aan leiding van Joh. 15 26 en 27a. Aan de handoplegging namen deel de consulent üs. Van der Linde en ds. Groeneweg, ter wijl tie gemeente staande zong Ps. 134 het laatste vers. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich, aan de gemeente met een predikatie uit I Joh. 5 5. Na afloop dezer rede zong de gemeente haar feeraar toe Gez. 96 de vier laatste regtels (gewijlzigd). Beide diensten werden door een groote schare bijgewoond, waaronder zich bevonden de ring-predikanten, als mede de burgemeester en wethouders der gemeente Wissenkerke. Geref. Kerken. Aangenomen naar Baarland door J. Dam, cand. te Zuid-Beijerland, die be dankt heeft voor Gaast, Zalk, Stellendam en Langeslag (Rotterdammer). Bedankt voor Zuid-Beijerland door D. E. v. Duin, te Bolnes. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen H. A. Minder- man te Kalamazoo (N.-Am.) De heer M. van Breen, leeraar aan de 11. B. S. 5 j. c. te Goes is benoemd tot lid en de heer J. Coster, directeur van de H. B. S. 3 j. c. en Handelsschool te Vlissingen, tot plv. lid van de toe latingscommissie voor de Marine-machi- nïstenschool te H'ellevoetsluis. „M. Ct." Geslaagd te 's Bosch voor de acte L. 0., mej. J. M. E. de Jager, te Bergen op Zoom. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Kloetinge is benoemd de heer A. H. van der Weel te Middelburg. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Nu de couranten niet meier gewagen, van individuen, die met inkt werpen, schijnt het noodig er voor te waarschuwen, dat in Goes iemand rondloopt, die fatsoen lijke jonge meisjes met een rijzweep slaaf. Ik zou gaarne daaromtrent meerdere in lichtingen ontvangen. Mij zijn nu vijf ge vallen bekend en aangenaam zal het mij zijn nog meer adressen te ontvangen van meisjes, die op zoo onbetamelijke wijze zijin bejegend geworden, zoo mogelijk met naam en kwaliteit van den bewusten per soon. Brieven en mectedeelingen onder letter als waarmede ik dit stukje onderteeken, zullen naar ik vertrouw door U, Mijnheer de Redacteur, wel aan miji worden door gezonden. Met hoogachting, A. ;rk! er. aard J re. van R. C. mr. J- van Borteh De Dordtsche Leerregelen, toege licht door ds. T. Bos. Kampen, J. H. Kok. Van den Catechismus bestaan uitne mende verklaringen, behalve die van v. d. Kemp, Justinus Vermeer, Smijitegelt, die van Hoekstra, Bavinck, Feringa en de jongste jaargang van Menigerlei Ge nade. Voor verklaring van het Kort Be grip zorgde onder anderen Elzinga. De Confessie werd verklaard door Arnoldus Rotterdam, herzien door Gispen; kort ge leden in het tegenwoordig Nederlandsch herdrukt. Maar aan een toelichting der vijf artikelen tegen de Remonstranten be stond behoefte. Menigeen kent deze arti kelen slechts bij name, als de Dordtsche Canones, uit den halelijken anti-gerefor meerden tendenz-roman van V. Limburg Brouwer: „Het leesgezelschap van Diepeh- ocek en aelis gereformeerde jongelui kennen zoo weinig van den zakelijiken in houd dezer Canones. Velen onder hen staan veriegen als zij met gevoelsmen- schen te doen krijgen die b.v. de Ver kiezing op hun 'manier als onmogelijk weg cijferen. Dit boek Van ds. Bos geeft licht. Helder en klaar. Bevattelijk en onderhou dend. In letterlijken tón toelichtend. Voor on'ze jongelui, onze Chr. onderwijzers in zonderheid, voor zoover zij in de zuivere gereformeerde waarheid wenschen geten deerd te worden, is deze uitgaaf een uit komst. Ook gewone menschen, gelijk wij, meer dan evengenoemden onderhevig aan slingeringen en twijfelingen, zullen haar met blijdschap begroeten. M. v. d. Staal, Anneke Jansz. Drukkerij Libertas, Rotterdam. Een boek van circa 400 bladzijden in bijzonder fraaien band voor slechis f 1,10, welk een geringe prijs. Doch een boek mag niet uvorden beoordeeld naar de quantiteit der bladzijden maar naar de qualiteit van den inhoud. En op dien inhoud past de conclusie, dat dit hoek waard is gelezen en herlezen te wor den door zeer velen. Het verhaal is histo risch, en in bijlagen uit officieel.' bron nen toegelicht. De hoofdpersoon is een dier vele stillen in den lande, welke als martelares voor 't baar dierbare geloof, immers ook ons geloof stierf. Als zoo danig is 't boek een' passend geschenk voor onze jeugdige belijdende lidmaten; en wie nu nog op 't gewaad let, waarin de uitgeefster dit boek stak, die heeft eg den hand bij1 welke het tot een sieraad voor onze boekentafel maakt. Ongelukken. De kolenwerker M. en de doofstomme kleermaker Wwaren onder Rotterdam aan het toeren fietsen. Toen M. bij de nadering van de tram van de fiets sprong, reed W. tegen honr aan, met het gevolg, dat hij viel en onder de tram terecht kwam. De ongelukkige was terstond dood. Te Rotterdam is een 4- jarig Belgisch meisje door een vrachtwa gen overreden. Met een gebroken en ern stig verwond linkerdijbeen is de kleine naar het ziekenhuis gebracht. Te Stads kanaal is een '2-jarig kind van een schipper in het kanaal verdronken. B ij na ontsnapt. Te Edam is aangehouden een officier der Engelsche marine, geïnterneerd op Urk. Met een Belg was de zuster van den officier per motor boot van Amsterdam naar Urk vertrokken. De geïnterneerde luitenant zwom naar het bootje, werd opgenomen en naar Vol en- dam gebracht. De groepscommandant te Edam liet de toegangswegen afzetten. Een patrouille gelukte het met behulp van gemeentepolitie de vluchtelingen aan to houden. Plattelandstoestanden in Limburg. Te Baexem (Limb.) zijn de burgemeester en het hoofd der openbare eehool, vroeger zeer intieme vrienden, sedert geruimen tijd danig gebrouilleerd. Het schoolhoofd is voorzitter van de dorpsfanfare, en de variatie brengt daar me, dat telken jare in den voormiddag van den Nieuwjaarsdag aan het 'hoofd der gemeente een aubade wordt gebracht. Bij de laatste gelegenheid, toen ook het h.oofd der school als voorzitter van de fanfare meende niet te mogen ontbreken, gebeurde het, dat hij' op last van den met muziek gehuldigden burgervader door een rijksveldwachter werd verwijderd. Dit geschiedde op de wijze, die processen- verbaal en een justitieel onderzoek ten gevolge had. Het hoofd der school is ongehuwd, doch maakt ambtshalve aanspraak op de aan de school grenzende woning voor het schoolhoofd, hetgeen hem. meermalen door den burgemeester werd betwist. On danks dit woont hij er' en heeft hij de woning gemeubileerd. Enkele dagen ge leden kwam hij evenwel tot de minder aangename ontdekking, dat tijdens de schooluren op last van den burgemeester al zijn meubels en verder huisraad door den gemeenteveldwachter naar buiten wa ren -gedragen en op het speelplein vóór het schoolgebouw in wanorde waren neer gezet. Protest van den eigenaar mocht niet batenzelfs werd hem verboden de leegstaande woning binnen te treden. Na verloop van een viertal dagen, ge durende welke de mieubels steeds zonder eenige bedekking buiten stonden, werden deze, ook weer op last van den burge meester, naar hun plaatsen in de onder- wijzerswoning teruggebracht. De justitie heeft de zaak in handen, teneinde haar van juiste voorlichting te dienen, heeft het schoolhoofd van een en ander foto's gemaakt. (N. R. Crt.) Oorlogsellende. Een reservist uit Bohemen nam in het Karpathengebied aan -den oorlog deel en had het ongeluk, dat zijn beide v-oeten bevroren. Met een verwondentransport werd hiji naar huis teruggebracht. Hiji woonde, naar „De Tijd" meldt, in de omgeving van Reichenberg, een stad, welke ten naastenbij zoo groot is als Nijimegen. Te voren verzocht hij zijn vrouw hem in gen-oemde stad te komen afhalen. Toen nu deze, aan dit verzoek ge-hoor gevend, op h-et perron wachtte, viel haar oog op een gebrekkigen ouden man, met geheel witte haren. De grijsaard str-ompelde moei zaam, -op twee krukken steunend en een rustbank]© aan den arm dragend, op den uitgang toe. Vol medelijden vergeet do vrouw voor een ©ogenblik haar eigen man, die ook meegekomen moest zijin, nadert eten grijs aard, neemt hem het bankje af en wil hem steunendaar opeens weerklinkt eign luide, ee)n smartelijike gildei deerniswaardige vrouw lag bewusteloos aan de voeten des grijsaards, 't Was haar eigen echtgenoot. Opzienbarende uitvinding- De bladen vernemen uit Lugano, dat Mar coni een opzienbarende uitvinding heeft gedaan; hij heeft n.l. een instrument uit gevonden, dat aan een photographie-toe- stel bevestigd, den observator in staat stelt door muren en zolderingen heen te zien. Of de uitvinding op zoodanige wijze kan aangewend worden, dat zij ook mili tair ,nu-t heeft, is nog niet bekend. BERLIJN, 31 Mei. Westelijk oorlogs- tooneel. Gisteren trachtten de Fransohen zoowel ten N. van Atrecht als in het Priesterw-oud met sterke strijdkrachten door ons front te breken. Bij Atrecht hadden de tegenstanders aan het front NeuvilleRoctoncourt in de laatste da gen de Sappen 'naar voren gelegd. Een aanval op deze linie werd daarom na dat ^üle pogingen om ons verder ten N. uit onze stellingen te dringen, mis lukt waren, verwacht. Deze aanval had gistermiddag plaats na langdurige voor bereiding met artillerievuur, en leidde door de dapperheid van de Rijnlandsche en Beiersche regimenten tot een totale nederlaag voor de geallieerden. Hun ver liezen zijn buitengewoon groot. In het Priesterwoud gelukte het den Fianschen slechts eenige vooruitgescho ven loopgraven binnen te dringen. Overi gens is hier do vijandelijke aanval mis lukt. Bij Östende schoot een kustbatterij een rijaiiclelijken vlieger neer. Het spoorweg viaduct bij Damnierkirch is gisteren door onze artillerie met weinige schoten we der vernield, nadat het den Franschen na langdurigen arbeid gelukt was dat viaduct weer voor het gebruik in gereed heid te brengen. Van het Oostelijk front geen bijzonder nieuws. Zuid-Oo-stelijk ooiriogstooneel. In de gewesten b-ij Przemysl rukten de Duitsche troepen gisteren aan het N. en N.-O. front naderbij. ST. PETERSBURG, 31 Mei. In de streek van Swali blijven de Duitsohers van na derbij strijden. Wij veroverden op 28 Mei 9 kanonnen, 7 machinegeweren en ander, oorlogsmateriaal en maakten krijgsgevan genen. Aan de ben-eden-Dubissa hervatte de vijand h-et offensief; nadat onze troepen zich aohte'r deze rivier hadden teruggetrokken, beletten zij op 29 Mei den vijand deze rivier over je trekken. In Galicië duurt de strijd voort. Op 29 Mei dwongen wij' den vijand den rechteroever van de San te ontrui- nien en deden wij succesvolle tegenaan vallen tegen de hoofdmacht van den vij and, welke zich aan beide oevers van de jWisnia handhaafde. Wij maakten daar op één dag ongeveer 3000 krijgsgevangenen, o.w. 60 officieren. Aan de overzijde van de Pruth duurt de strijd verbitterd voort. Op 28 Mei drong de vijand in de rich ting van Hay voort, waar ons front voor uitsteekt. Om dezen aanval te stuiten deden wij -een tegenaanval, waarbij een onz-er batterijen den vijand in den rug aanviel en hen terugwierp. Wij namen daarbij 17 officieren gevangen, en ver overden 8 machinegeweren. Aan de Dwina gingen wij tot het offen sief over en verdreven den vijand van den rechteroever van de Swica. LONDEN, 31 Mei. De Times verneemt Uit Rome, dat het bericht van de be zetting van Ala groote voldoening ge wekt heeft. De oorlogszone is thans uitgebreid tot de provincies Bologpa, Ravenna, Foirii en Revigo, waar het militair gezag thans alle macht uitoefent. WASHINGTON, 31 Mei. Het antwoord van Duitschland op de Amerikaansche no-ta zal Dinsdag hij de regesring worden ingediend. Men verwacht dat de president Kich krachtig verzetten zal tegen uitstel en tegen discussies over den aard van de „Lusitania". CALAIS, 31 Mei. Te Galais werden Duitsche officieren gearresteerd, die als spionnen probeerden uaar het front te komen. Zij droegen Belgische uniformen en waren in het b-ezit van zakboekjes en verdere papieren van Belgisch© militairen, die vermoedelijk van Belgische krijgsge vangenen waien afgenomen. PARIJS, 31 Mei. Communiqué van 11 Uur. Wij namen alle Duitsche loopgraven welke wij- aan den rechteroever van het Tzerkanaal in het district Pilken en maak ten 50 krijgsgevangenen en veroverden 3 mitrailleuses. Ten noorden van Atrecht is een hevig artileriegevecht aan den gang. Wij hebben een aanval gedaan op de Duit sche verschansing „Labyr-nih". Ten Zuid- Oosten van Neuville, kwamen wij 400 yards vooruit en maakten een groot aan tal krijgsgevangenen. Wij hebben no-g loop graven aan de grens van het Priesterwoud veroverd en daarbij 50 krijgsgevangenen gemaakt. Een vijandelijke aanval op Schnepfenrieth in den Elz-as werd afge slagen. OUESSANT, 31 Mei. Het Fransche schip „Dini" passeerde hier op weg naar Brest. Aan boord bevond zich de bemanning van het Engelsche stoomschip „Glen.eedat op weg van Cardiff naar Aden was en door een Duitschen onderzeeër in den grond was geboord. ST. PETERSBURG, 31 Mei. (Off.) In de richling van Olty hadden eenige ont moetingen plaats tusschen verkenners. Wij hebben in de richling van het dorp Sjeke- beelag en de pas Menjine en het dorp Reza bezet. Er had een gevecht plaats tusschen onze troepen en de Turken bij het dorp Mantselof. Op andere fronten bleef de toestand onveranderd. Een ontploffing. Een telegram uit Dedeagath brengt een omstandig ver haal van de daden van den onderzeeër E II, bij 'Konstantinopel. Volgens dit be richt Waren Dinsdag vier Turksche trans portschepen bezig troepen aan wal te zet ten, die naar het Tophaneher wapen depot gingen, toen ziji werden aangeval len door Britsche onderzeeërs, maar ten gevolge van den sterken stroom week de- torpedo af en trof een lichter met explosieve stoffen geladen, die langszij den Duitschen Levant-stoomer „Stamboel" lag. De lichter vloog in de lucht, terwijl de Stamboel overhelde, doch den anderen oever wist te bereiken. De ontploffing ver oorzaakte een paniek in Constantinopel. Alle winkels sloten. De troepen werden weer i ngescheept. Bevreesd voor meerdere bedoeken van onderzeeërs, weigerden veto schepen naar de binnenste haven van de Gouden Hoorn te gaan, met inbegrip van de Duitsche boot „General", die diende voor kwartier van de Duitsche officieren. De Sultan en de Ministers vluchtten naaf Aziatischen oever. Meegedeeld wordt uit goede bron, dat de verliezen der Turken op het Schier eiland'reeds 60000 man bedragen. De nieuwe president van Portugal. Het nationale congres te Lis sabon, koos 'oij eerste stemming Theophilo Braga met 98 tegen één stem tot president der republiek. „Di-e sllaapt eet", ziegt het Frausche spreekwoord, en dei Hottentot schijnt het volkomen eens met dit begrip van zijn blanken broeder. Een volbloed Hottentot Jean namelijk onder allé omstandigheden slapen. Al wordt hij ook door iden ergsten honger gekweld, hij giaat liggen, rolt zich ia zijn. mantel, en -binnen enkele ,uren is hij in slaap! Slaap is dus voor hen hetzelfde! als voedsel, maar we moeten deze gevolg trekking -niet te ver uitspinnen, want danl zouden we allicht meenen, dat ze met zoo weinig toek-onden, en dat is tod! volstrekt niet het geval. Wel kan hij! hon ger lijden; met een verwonderlijke onver schilligheid haalt hiji eenvoudig zijn gor del wat meer toe. Maar heeft hiji eenmaal wikt gedood, dan kent zijin vraatzucht geen grenzen en eet hij maar steeds voort, zich niet bekommerend om qualiteit, maar eer., om quantiteit (hoeveelheid)! Slaapt hiji nu eenmaal, dan doet hij dit ook weer op eigenaardige wijze. Hij rolt zich op, als een menschelijk stekelvarken, en slaapt zóó vast, idat men een kanon vlak bij zijn oor zou kunnen afschieten, zondek dat hij in zijn zoete rust gestoord werd! Bij nacht is de vloei' van een Hotten- totscbe hut dan ook zoodanig met sla pers overdekt, dat het geheel een m'en- schelijke massa lijkt, en metn onmoge lijk zou kunnen uitmaken, tot welk lichaam de in eengekronkekle armen en boenen hooren! Vaderland. 31 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 767.3 te Vlis singen, laagste 755.6 te Memel. Verwachting tot den avond van 1 Juni: Zwakke tot matigen, noordelijke tot noordwestelijken wind, meest zwaarbe wolkt, weinig of geen regen. Overdag iets zachter. Van 29—31 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: Th. P. Le Cointre, geb. Balk, z.; J. C. van den Berge, geb. Oversluijs, d.; J. Malgo, geb. Luitwieler, d. Overleden: Izaak Huijbregtse. 13 mnd.; Antonia de Priester, 70 j., wed. van M. Muller. GOES. Overleden: 28, Jan Steutel, 74 jaar, geh. met Elisabeth Anthonia Derck- sen. Van 2529 Mei 1915. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. Mudde, jm. 30 j. en C. W. Florusse, jd. 27 j.; P. Poppe, jm. 19 j. en A. M. Kloeg, jd. 17 j.; T. van Bessen, jm. 24 j. en C. Rijk- se, jd. 24 j.; J. de Ronde, jm. 24 j. en S. Moens, jd. 24 j.; N. A. van der Want, jm. 22 j. en J. S. van den Bergen, jd. 21 j.; A. L. van Leeuwen, jm. 20 j. en J. van de Dood, jd. 19 j.; L. J. M. Quasters, jm. 24 j. en H. J. Dert, jd. 22 j. Getrouwd: C. K. Groen jm. 25 j. en A. Prince, jd. 26 j.; G. S. Kroon, jin. 22 j. en J. de Nooijer, jd. 23 j. Bevallen: C. A. M. F. Ploegaert, geb. Godde, z.R. P. Voerman, geb. van Hurck, d.; A. C. Boer, geb. van Wijk, Z.; W. Jonckman, geb. B'rederiksen, zi.E. van Oorschot, geb. Vinke, z.J. Kuiper, g:eb. Schets, z.; M. M. Sorel, geb. Perwez, d.; L. J. Elfring, geb. Verbanck, d.; L. C. J. Gorstanje, geb. Vanp-eene, z.M. A. Visser, geb. Dozy, d. Overleden: J. M. Bukkens, z. 9 m.; C. E. Huijsdens, vr. van C. Wij'khuisen, 67 j.; J. Andrtossen, z» 7 m.; P. de Wolf, z. 4 m. J. Rieka, 75 j„ wed. van J. Tromp. April en Mei 1915. KATTENDIJKE. Gehuwd: Johannus da Back, 25 j.te Kattendijke en Janna Minna, 23 j. te Draschor; Jacob Verhage, 25 j. te Kattendijke en Jacoba Susanna Dol, 29 j. te Middelburg; Marinus Hannewijk, 30 j. te Heinkenszand en Pieternel la de Bel, 21 j. te Kattendijke. Geboren: Gerard Jan, z. v. Gerard de J-onge en Willemina van Zweden; Janna Johanna, d. v. Hubrecht Geluk en Adriana de Witte; Jacomina, d. v. Jan Spruit en Elena Karelse; Jacoba, d. v. Bartel van Kleun on en Leintje Vermaire. Overleden: Marinus, 20 j., z. v. Cornelia Kempe (overl.) en Dina Goedhart; Mari nus Karelse, 66 j., man van Cornelia La beur; Jan, 2 j., z. v. Maarten Vogel en Johanna Westdorp. Van 22—29 Mei 1915. SOUBURG. Bevallen: J. Boogaard, geb. Daane, levenloos. Overleden: D. Go verse, vrouw van A. Hollestelle, 74 j. „N. VI. Ct." Juni. 2 'sHeer Hendrikskinde'renverpachten bouwland Goesche polder, door kerkvoogden van Wemeldinge, 5 uur. 2 Serooskerke, hofstede Toirenzicht, Hioolen. 3 Middelburg, wei- en bouwland, Ver hulst. 3 Hoedekenskerke,' afbraak tjalkschip, Hollmann en Verhoek. 8 Goes, kersen en pruimen, Pilaar. 9 Kroiningen, bouwland, Schram. 9 Koudekerke, hofstede, Loeff. 10 Middelburg', huizen, De Neeling. 16 Biggekerke, inspan, Wisse, Loeff. 18 Baarland, wóonhuis, bouwland, inboe del, Pilaar. 18 Koudekerke, inspan, Loeff. 23 Koudekerke, veldvruchten, Loeff. Kapelle, hofstede „Dijkwel", Van Dis sel. Kloetinge, Kattendijke, Kapelle, bouw en weiland, Van Dissel. Juli. bouw- en weiland, Pilaar. Vrouwepolder, hofsteedje, BI. ten Cate. Wolphaartsdijk, bouw- en weiland en dijk, Pilaar. Nieuwdorp, bouwlanden, Pilaar. Goes, weiland, Pilaar. Juni. 3 Kruiningen, vernieuwing houten heu len, Waterschap. 4 Wissekerke, waterkeeren.de weiken Anna Frisopolder. Aanm. 28 en 31 Mei, 10 uur. Idem Vlietepolder. 4 Borssele, Zinkwerk en steenbestorting aan den polder Borssele. Raming f 15800. Aanwijzing 31 Mei en 2 Juni. 5 Walzoorden, zinkwerken wateirsohap. 10 Kapelle, bouwen heerenhuis voor P. Louissie. Inl. C, v. Maris, Goes. 27 Nieuwdorp, door architect Bierens de Kam het sloopen van het oude en 't bouwen van een nieuw huis op hofstede M. G. v. Nieuwenhuijze. 28 Ritthem, levering en verwerking van straatklinkers. 28 Kapelle, herstel weirken W.-Anna- polder. 28 Wissekerke, keibestrating enz1, in Geersdijk. Aanwijzing 22 Mei door B. en W. Rotterdam, 31 Mei 1915. Binnenlandsche granen: Tarwe aanvoer zeer klein; moeilijk te plaatsen f 15.25 a f 15.75. Haver klein aanbod f 15 a f 15.50. Erwten f 36. Bruine boonen f 24. Kanaiïezaad f 27.50 p. 100 kilo. Kar- wijzaad f 18 a f 18.75 p. 50 K.G. Buitenlandsche gpanen: Maïs, La Plata disp. f 203, Mei/Juni f 195, nieu we oogst, lading geladen f 205, Amerik. mixed disp. f210, Java mixed disp. f202, witte Java disp. f 196. Eieren. Zeeuwsche £5.25 a f5.75 p. 100 stuks, Overmaassche f5.50 a 16. V arkens. Aanvoer 840 stuks. Prijs 45 a 475 ct. Lichte voor export 38 a 43 ct. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 4.10 a f 4.40, Zeeuwsche eigenheimers f3.50 a f3.70, Zeeuwsche bonte f4.10 a f 4.30, Zeeuwsche bravo's f 3.40 a f 3.80, Spuische eigenheimers f 3.60 a f 3.80, Red. Star f 3.50 a f 3.70, Maltha IO1/2 a II1/2 ct. per kilo. Tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 290 st. blauw, 1800 st. Gron., 150 st. wit Zeeuwsch. Vrijdag 28 Mei 1915. CHICAGO. Tarwe. Mei Juni. Sept. 28 Mei 141 136 '/2 120s/„ 27 - 145121l/a 26 15ü'/4120',/2 25 - 155'/.,122, j NEW-YORK. Tarwe. 28 Mei 27 Mei 26 Mei 25 Mei North 1623/4 166 165'/a 169'/4 ftoode Winter 154'^ 152V2 157:1/4 165V4 Mei. JuJi. 28 Mei 143 132'>/i 27 - 148 133'/, 26 15974 133 25 - 1553/4 13474 N. R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3