Binnenland. Uit de Provincie wel gehikt zijn. Doch nu werden ze be waakt. Na een korte poos gingen ze een obscuur kroegje bij de haven in, en kwa men ongeveer een uur later in burger- pakjes er uit. Ze gingen ieder een anderen weg. Een der twee werd nu zonder dat de andere het bemerkte in bewaring ge nomen. Den ander liet man nog onder toezicht vrijt om helpers te ontdekken. Natuurlijk werd het kroegje nu ook be waakt. 't Jongmensch, ziende, dat er geen ontkomen meer was, erkende de bedoeling te hebben gehad om in heit Belgische leger te treden, en van daaruit zijn land te dienen. De papieren waren afkomstig van twee krijgsgevangenen, wier voorko men overeen kwam met het hunne. Hij toonde zich zeer gelaten. Alleen zijn wa ren naam wilde hij niet zeggen. Dit geval bewijist wel, dat de vrees voor spionnen niet geheel ongegrond is, doch hiet bewijst tevens, dat het toeval grooter rol speelt dan de scherpste controle. De strijd in Galicië. De „Neue Freie Presse" ontleent aan een brief van den Weenschen tooneel- kpeter Paul Richter, die als reserve-lui tenant bij de Tiroolsche keizerjagers staat, een beschrijving van de verwoede storm aanvallen tegen de Russische stellingen, die met den intocht in Tarnow eindig den. De keizerjagers waren de eersten, die doorbraken. Voor ons lagen de moei lijkste steile hoogten, met viervoudige stel lingen dooi- den vijand versterkt en bijna onneembaar. Wel tienmaal ben ik ter- nauwernood aan den dood ontsnapt. In den nacht van den eersten op den twee den Mei werkten wij ons uit onze stel lingen voorwaarts tegen de vijandelijke stellingen. Voor ons rut gingen genie soldaten met onze patrouilles, die de vij andelijke draadversperringen in de lucht zouden laten springen. Eerst kwam het tot schermutselingen met de vijandelijke veldposten, waarvan wij een deel gevan gen namen. Toen werden wij ook reeds met een hagel van kogels overstelpt. De maan stond aan den hemel. Onze ar tillerie begon en toen we ons op honderd vijftig pas afstand van den vijand had den vastgezet, gingen de projectielen van onze batterijen over onze hoofden heen. De luchtdruk van onze 30.5 centimeter granaten wierp ons bijna omver. Achter ons stonden tachtig kanonnen, waarvan iedere lichte batterij en de 15 centimeter houwitsers met zes kanonnen in de vier uren van de artillerie-bewer king ongeveer vijftien honderd schoten loste. De 25 centimeter mortieren vuurden 850 schoten af. de 30.5 ongeveer 40. Om half zeven 's morgens vielen de Tirolers de bergen aan, door een vreese- lijken kogelregen ontvangen. Sterk geweer vuur in het front. En plotseling van bei de kanten flankvuur uit vijf machine geweren. Ik stond of liever lag met mijn compagnie midden in het vuur. Viermaal met tusschenpoozen van ongeveer 10 mi nuten hervatten wij den aanval. Mijn man nen waren uitgeput van hitte en opwin ding en ik moest ze op hun verhaal laten komen. Vervolgens een nieuwe stormaanval. Rechts en links vielen de dapperen door vijandelijke kogels getrof fen. Een oogenblik van nadenken aan de vl(ierharen thuis. Dan er op los. (Met hoera, hoera, gaat het in stormloop de hoogte op. Er op of nooit meer tenig. En vervolgens een blik op de Tirolers. Helden waren het. die dertig meter voor den vuurkrater onder de draden kropen, deze omhoog drukten, zoodat de kame raden er door konden. Gedeeltelijk ruk ten we de palen los. Toen kwamen de handgranaten van den vijand, met hun vreeselijke uitwerking. Gevecht van man tegen man. Schietend storm ik verder, mijne manschappen slaan met de geweer kolven, beklimmen den wal, waarachter de Russen liggen. De verdedigers staan op de lijken van hun kameraden. Eeni- gen verdedigen zich nog. Een boomlange Tserkesj springt op me toe, wil me aan zijn bajonet rijgen, mijn pistool weigert, een jager grijpt hem bij den arm en mrjn karabijnskolf suist op hem neer. Verder op den dag en in den volgen den nacht deden de Russen onafgebroken aanvallen om "5e Stelling te heroveren. Steeds weer flankvuur. Den derden Mei nieuwe aanvallen van onzen kant. Nu is het reeds de derde dag van uiterste inspanning van alle lichaamskracht en van de zenuwen, zo-nder een oog te slui ten, steeds in het vuur en in het gevaar. Maar de vijand werd teruggeworpen. (Vad.) Korte darlognboriehten. In den grond gehoord. De Engelsche paketboot „Ethiope", van de Elder Dempster-lijn, werd door een on derzeeër in den grond geboord. Een offi cier en zestien man zijn gered. De ove rige leden der bemanning bevinden zich in de booten. De Paus naar Spanje'? Uit Madrid wordl aan de „Vossische Ztg." gemeld, dat besprekingen hebben plaats gehad tusschen den pauselijken nuntius te Madrid, den Koning van Spanje en de Regeering, over eventueele overbren ging van de" pauselijke verblijfplaats naar Spanje. Men had daarbij het oog op Bar celona, Velencia en Sevilla; de koning bood ten slotte het Escuriaal klooster aan, dat groot genoeg zou zijn om het geheele Vatiacan op te nemen. Het aanbod werd in beginsel aangenomen, doch gelooft men niet dat het vertrek van den Paus uit Italic noodzakelijk zal worden. Duitsche communiqué van gisteren Na een voorbereiding van tien uren idoor die artillerie vielen de Franse hen ten Oos ten van het Yscr-kanaal onze stellingen ten Noorden van de Ahoudt-hoev© aan. Om middernacht was de aanval op het geheele front onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Een aantal Zou- ftven van vier verschillende regimenten werden gevangen genomen. Tusschen het kanaal van La Basséo en Atrecht hadden slechts artillerie-gevechten 'plaats. Aan den straatweg Bethunc-Souchez namen wij en kele dozijnen Fransche kleurlingen gevan gen. die zich daar in een boschje verscho len .hadden. De gewone beschieting van plaatsen achter ons front door de verbon denen heeft onder de daar uit liefde voor den vaderlandschcn groinI achtergebleven vrouwen en kinderen weer vele onschul dige offers geëischt. Bij Illoky, zestig kilometer ten Zuid- Oosten van Libau werd een vijandelijke afdeeling door onze cavalerie in Noorde lijke richting teruggeslagen. Aan dn Dubissa moest een kleine Duit sche afdeeling liet plaatsje Sawdyniky voor een verrassenilen Russischen aanval opgeven. Vier kanonnen vielen in handen van den vijland. Aanrakkoudc versterkingen onzerzijds heroverd cm het, dorp en ver dreven den vijand. In de streek van Szawla werden vijan delijke aanvallen afgeslagen. De vijand leed zware verliezen. Op het Zuid-Oostelijk oorlogsteirein le den do Russen hij aanvallen op de Duit sche troepen aan den benedenloop van de Lubaczowka (ten N.O. van Jaroslaw) alsmede in de stredk van Stryj zware verliezen. - Het Weensche staf-communiqué meldt: Aan de beneden-Lubaezowka werd 's nachts een sterke Russische aanval, die tot een handgemeen voerde, afge slagen Pogingen der Russen om aan de San bij en heneden Sieniawa over te trekken, mislukten reeds in het begin. Ten Oosten van de San is de toestand onveranderd. Do eigen zware artillerie houdt den spoorweg PrzemyslGrodek bij Medyka onder vuur. De troepen van het zesde korps veroverden op 27 Mei opnieuw acht Russische kanonnen. De insluitings linie om Przemysl wordt door de ver bonden troepen in het Noorden en Zuiden der vesting verder vooruitgeschoven. Aan de Dnjester en ten Zuiden van deze rivier duren de gevechten voort. Aan de Pruth-linie en in Polen ge beurde niets. De s t r ij d van Italië. Oosten- rijksch communiqué. In Tirol begonnen de Italianen wederom met het artillerie vuur tegen onze verdedigingswerken op de plateau's van Fongaria en Avarone. Vijandelijke afdeelingen rukten Cortina binnen, doch hunne detachementen ter bescherming der étapjve-linie vluchtten bij het eerste kanonschot. Aan de grens van Karinthiö is niets ge schied. In het Kustland viel de vijand op de hoogten ten Noorden van Görz niet meer aan. Pogingen om bij Monfalcone over de beneden-Isonzo te komen werden door onze patrouilles zonder moeite af geslagen. Italiaansch communiqué. De Oostenrijk- sche forten Luserna, Busa en Spitzörle aan de grens van Tirol en Trentino ziju ernstig beschadigd door ons artillerie-vuur. Wij namen op 27 Mei Ala na een ge vecht, dat van den middag tot den avond duurde. Onze verliezen zijn licht. Op de grens van Karinthië namen wij op 27 Mei ondanks den mist de Lofty-pas in de Raccolana-vallei. Ons luchtschip bij de Friuli-grens deed op 27 Mei een tocht boven vijandelijk grondgebied en bracht ernstige schade teweeg. Bij de monding van de Po werd in den nacht van 27 Mei een vijandelijk vliegtuig naar beneden gehaald en buit gemaakt. Zeppelin-aanval op H e 1- singfors. De „Stockholms Tidingen" verneemt uit Haparanda: Hier aangekomen reizigers deelen mede, dat op 20 Mei een Zeppelin bommen wierp op Helsingfors, waardoor een katoenmaga zijn verwoest en een passagiersboot van de B ore-maatschappij in de haven ver brand werd. Volgens andere berichten in de bladen zouden daarbij veertig personen omgeko men zaju. De handelsoorlog. Het Engel- echo stoomschip „Tulloöhnioor" is op 28 Mei door een Duitsche onderzeeboot getor- jnedeeril en tot zinken gebracht bij Oues- eant. De bemanning landde te Barry. Het stoomschip „Ping Suey", van de Ocean Line, op de thuisreis van Batavia met een waardevolle lading beleefde een sensationeel avontuur. Het schip wei\l in het Kanaal tweemaal achterna gezeten en beschoten door Duitsche onderzeeërs, maar bereikte veilig Plymouth. Van de bemanning is er een gewond. De „Tullochmoor" meet 2251 tons. De „Ping Suey'" Was op weg naar Amsterdam. Volgens de It.aliaansche marinestaf is een Öostenrijksch-Hongaarsch water vliegtuig op de kust in de handen der Italianen gevallen. De Paus. Aan de Weensche „Reichspost" wordt door den vroegeren Vaticaanschen medewerker bericht, dat kerkelijke kringen rekening houden met de mogelijkheid, dat dc Paus Rome ver laten en den Pausclijken zetel naar het neutrale Zwitserland zal overbrengen, waarschijnlijk naar Neusiedel. De Duitschers in België. „Aan de gemeente Zwijnaarde op welker gebied eene telefoongeleiding door afruk ken van den draad vernield werd, is door vonnis van het Opper-Iegercommando eene dwangboete opgelegd van 10000 maik, dadelijk te betalen. Relletjes te Luik. Te Luik hebben dezer dagen verschillende relleljes plaats gehad. Een groote bakkerij werd geheel geplunderd. De deuren werden opengeslagen, de ruiten en meubels stuk geslagen en alles meegenomen. Een Duit- scche wacht herstelde de orde en nam negen mannen on Vier vrouwen gevangen. In de 'kolenmijnen van Ans op Mon- tegnée ontstond oproer onder de mijn werkers. De put Espéranoe-en-Bois is ge sloten. Te Rue-en-Glain stonden mijnwer kers op tegen de politie. Met ruim 10000 man trokken ze verwoestend rond, haal den de afsluitingen omver en wierpen met steenen. De politie kon bij deze relletjes geen gebruik maken van vuurwapens, daar ze alleen in" bezit is van de sabel Enkele agenten van politie en hulpcommissarissen werden ernstig gewond. Het kamerlid Bologna sprak de stakers toe en maande ze aan tot kalmte. Dc oor zaken der relletjes zijn vermindering van loon en broodrantsoen. Er wordt slechts 2/5 deel van het loon betaald, dat vroe ger verdiend werd. De werkers uit den put Bure-et-Jotte vroegen in massa loons- verhooging, doch werden gewoon wegge zonden. Toen is een deputatie van afge vaardigden naar den burgemeester van Luik gegaan om vermindering van brood prijs en hooger loon te krijgen. De burge meester zeide onmachtig te zijn om iets te doen in het belang der arbeiders. Teen wendde de deputatie zicli tot den heer Grégore, voorzitter van den Provincialen Raad en tot den heer Laborde, .socialis tisch leider. Nu is een besluit gen omen, dat men in Nederland brood zal trach ten te koopen voor de arbeiders en ver meerdering van loon aan de mijn directies zal vragen. De toestand is intusschen zeer treurig. „Msb." De s tr ijd in Wes t-G a 1 ici De correspondent van de „Times" te Po- trogrado meldt dat de verliezen der Duit schers en Oostenrijkers in West-Galicië op 106.000 man geschat worden. Een legerorgaan meldt dat de zoon des keizers, prins Joachim, en de prins van Lippe bijna gevangen genomen waren, toen de Russen geheel onverwacht een bajonetaanval ondernamen; de vorstelijke personen konden zich slechts door een overhaaste vlucht naar de achterhoede der positie redden. De „E th i op e". De bemanning van de getorepdeerde „Ethiope" werd te Fal mouth aan wal gezet. De boot had geen passagier aan boord. De torpedeering ge schiedde in het westelijk deel van het Kanaal. De „Ethiope" is een stoomschij» van 3794 lieg. ton, gebouwd in 1906. Zij be vond zich op reis van Gravesend naar Calabar. Onluste.i-te Triëst. Volgens een bericht uit Triëst, zouden de Ooston- rijksche autoriteiten gevlucht zijn, het be stuur van de stad in handen latende van een afvaardiging, welke onmiddellijk des nachts de Italiaansche gehouwen begon te verwoesten. Men ging eerst naar de bureaux van het groote irredentistischo dagblad Piccolo, plunderde het en stak de gebouwen in brand. De redactie kon nog juist aan dit vandalisme ontsnappen; overal werden deze daden voortgezet. Het is onmogelijk de schade te schatten. De vernieling duurde den geheeJen volgenden dag voort. Tweede Ka mer. In afwijking van het aanvankelijk voor nemen van den voorzitter van de Tweede Kamer na het Pinksterreces op Donder dag 3 Juni a.s. hare werkzaamheden te doen hervatten, is thans de Kamer nader bijeengeroepen tegen Dinsdag 8 Juni des namiddags te half twee. Concurrentie met Regeering s- brood. Men schrijft uit Haarlem aan het „Hbl." Gerekend wordt, dat hier ter stede 5609 broodkaarten worden aangevraagd, dus brood voor ongeveer 20000 menschen. De directie der Haarlemscbe brood- en meelfabriek heeft thans laten bekend ma ken dat zij, zoolang de gemeente het regeeringsbrood voor 12 cent per kg. be schikbaar stelt, ook hetzelfde brood voor 12 cent zal leveren, zoodat haar afne mers geen broodbons zullen behoeven te koopen. Alzoo een broodoorlog! Uitvoer van aardappelen. Thans kan voor alle soorten aardappe len vergunning tol uitvoer worden ver leend. Uitvoer van dui ve n boone n. Ook zal vergunning worden gegeven voor den uitvoer van bepaalde partijen in Nederland geteelde duivenhoonen. Neutraal Nederland en de Oorlog. Een Duitsch blad „Frankf. Zeit." bevat een artikel „Holland en de Wereld oorlog". Wat onze volksstemming aan gaat, hieromtrent zegt hij: Den Haag is schoon neutraal. Amster dam minder. Het koopmansleven geeft minder gelegenheid tot diplomatieke terug houding en bovendien zijn haar Engelsche en overzeesc.he belangen grooter dan do Midden-Europeesche. Rotterdam's bloei hangt geheel af van de landen, waarheen de Rijn voert. Hier begrijpt men beter de wereldpositie van Duitschland en heeft de Engelsche phrase weinig uitwerking. Wat aangaat onze oeconomischcn toe stand verklaart hij, dat wij oeconomisch zwaar van den oorlog te lijden hebben. De 275 nxillioen-leening voorziet maar tot den a. s. herfst in de behoeften. Deze schuld, in Duitsche verhoudingen omgezet, beteekent 470 millioen M. (koers voor den oorlog), thans 530 tot 540 millioen. Daar Holland nog geen tiende deel van ons inwonerstal bezit moet men op z'n Duitsch 5 milliard lezen. Een dergelijke belasting voor een oorlog, welke aan het land in het beste geval geen vermeerdering van oeconomische of politieke macht kan bren gen, is wel in staat, groote ontstemming te wekken. Trouwens de neutraliteit is lang geen gemakkelijke zaak. Daar Holland aanvoer van levensmiddelen moet hebben, kan hot eenvoudig Engeland's welwillendheid niet ontberen. Aan den anderen kant is Duitschland niet alleen militair een zeer de oplettendheid waardige nabuur, maar het beschikt ook over allerlei materia len, die de Hollandsche industrie niet missen kan. Het textielbedrijf is in de war. de reederij en het havenbedrijf, voor zoover Duitschland betreft, geschorst, liet bouwbedrijf ligt stil. De diamantindustrie kwijnt: 70 pC't. der slijjiers is werkloos. Aan den anderen kant wordt met de koloniale producten enorm verdiend. Voor al met suiker. Engeland kocht begin Augustus 1914 150.000 ton maandelijks, voor een groot deel op Java. Tot groot verdriet der suikerlords, hadden deze ech ter een groot deel van hun voorraad reeds aan Chineezen verkocht. Men kan zich, zegt dc schrijver, geen voorstelling maken van wat de koloniën voor Holland heteekenen. Nemen we do grootte-verhouding tusschen moederland en koloniën, dan wordt deze: voor Enge land 1:90, voor Nederland 1:53, voor Frankrijk 1:11, voor Duitschland 1:5. De inwonersverhouding is nog merkwaardi ger. Gerekend op de 100 menschen wordt de verhouding van de genoemde landen 856, 753, 120 en 12. In waarde staat Insulinde maar weinig onder het Britsche koloniale rijk. De Hollanders hebben nog maar een klein deel tot ontwikkeling kun nen brengen. De hoofdaandacht wordt aan Java en Madura gewijd, maar aan de Buitenbezittingen, die ook zoo veel belo ven, wordt nog maar weinig gedaan en dat is een gevaar voor de Nederlandsche wereldpositie. Schrijver komt dan op de vrees voor Japan en andere benijders, wijst op het geluk,' dat Java's aandacht plotseling door den oorlog met China werd afgewend en gaat dan voort: Wat moet een kleine staat tegen zulke mogelijkheden doen? Hij kan zijn vloot en koloniaal leger versterken, doch /ijn heil kan het toch alleen maar in de bescher ming van sterkeren zoeken. Zending naar het Vatikaan. Het Hbl. meldt, dat voor tijdelijk gezant bijl bet .Vatikaan ;niet alleen jhr. Van Nispen, doch ook het Eerste Kamerlid mr. Regout als een ernstig candidaat wordt beschouwd. Het bureau van den regoeringscom- missaris voor Noord-Brabant en Zeeland, jhr. mr. Buys de Becrenbrouck, die be last is met de behartiging van de belan gen der Belgische vluchtelingen in ge noemde provinciën, wordt met 1 Juni a.s. verplaatst naar het Vluchtoord te Uden. In de Zaterdag gehouden verga dering van aandeelhouders van de stoom tram Walcheren werd tot commissaris herkozen de heer Jos. van Raalte te Vlis- singen. Middelburg. Zaterdagavond vergaderde in het Militair Tehuis de afdeeling Mid delburg van den Volksbond, Vereoniging tegen Drankmisbruik, onder voorzitter schap van den heer J. Vreeken. Aan de orde was de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de vergadering van den Bond op 4 Augustus te Arn hem it!e houden. Ofschoon deze agenda vele derzelfde punten bevat als die van het vorig jaar, toen de algerneene verga dering niet doorging, werd zij toch - nog eens in haar geheel behandeld. Met de meeste voorstellen kon men zich geheel vereenigen. Over dat van Haarlem om het hoofdbestuur te ver zoeken te overwegen of bij wijziging an de Drankwet ook eene bepaling is op te nemen, dat Vergunningen slechts on der zeer beperkende voorwaarden zul len verleend woirden aan personen, die naast 'het beroep van logement- of café houder een ander b roep uitoefenen, werd gediscussieerd. Men vreesde, dat zulk een bepaling vooral op het platteland zeer onbillijk zou zijn. Men wilde eerst nog een andere motivecring hooren en gaf daarom den afgevaardigde blanco man daat. Ditzelfde werd gedaan inzake het punt op de agenda geplaatst door het hoofd bestuur betreffende de houding van d n Volksbond ten opzichte van den „Natio nalen Huisvlijtbond". Van het voorstel van Dordrecht om eene commissie te benoemen, die za antwoorden op de vraag wat er gedaan kan worden om het ledental uit te brei den, verwachtte men niet veel sue es. Indien dit onderzoek dan ook geld zal kosten, zal de afgevaardigde tcg nstem men. Het voorste) van de afdeeling llilv r- sum, dat de Volksbond een tent aan schaffe geschikt om te worden verhuurd aan de afdeelingen voor het houden vin huisvlijttentoonstellingen, zal niet worden gesteund. O.a. werd tegen het voorstel aangevoerd de onmogelijkheid oni een tent te maken die voor alle jdaatsen geschikt is, voor de eene plaats zal een veel grootere noodig zijn dan voor de andere. Nog had bespreking plaats van het voorstel Zwolle, om het hoofdbestuur te machtigen ter verbetering van den Volks zang een volkszangbundel te do?n uitge ven. Het hoofdbestuur had in haar prae- advies er op gewezen, dat zulk een uitgaaf meer tehuis behoort hij do Nationale Ver- eeniging voor den Volkszang, wel was het hoofdbestuur bereid ten bescheiden subsidie voor dit doel te geven. De voorzitter meent, dat de verbete ring van den Volkszang niet de bestrij ding van het drankmisbruik zal bevor deren. Uit de vergadering komen editor stemmen, dat dit wel liet geval zal zijn. Alles wat de menschen op hooger peil brengt zal medewerken aan de afname van het drankmisbruik. Deze leden zwich ten echter voor de finantioele bezwaren. Do beschrijvingsbrief was hiermede af gehandeld. Tot afgevaardigde naar de ver gadering werd benoemd de heer J. Vree ken en tot zijn plaatsvervanger de heer G. Mes. Door de penningmeesteres, mejuffrouw Backer, werd medegedeeld, dat de onlangs gehouden huisvlijtwedstrijd en tentoon stelling aan de afdeeling f54.27 hebben gekost. Van de afdeeling van Patrimonium was ingekomen eene mededeeling, dat zij oji 7 Juni een adres aan den gemeenteraad zal zenden, waarin verzocht wordt het maximum van het aantal vergunningen te verlagen. Verzocht werd aan dit adres adhaesie te betuigen. Daar het adres niet hekend is, kon de vergadering hiertoe niet besluiten, maar werd aan het dage- lijksch bestuur opgedragen; om na in zage van het adres en indien dit niets bevat, dat met de beginselen van den Volksbond strijdt, de gevraagde adhaesie te betuigen. Ten slotte werd nog do subsidie voor de Huishoudschool voor 1915 bepaald op f 10. In de heden te Middelburg ge houden vergadering van aandeelhouders van de Algemeene Maatschappij tot be- leenen en aankoopen van met vruchtge bruik en periodieke uitkeexingen belaste waarden, werden het jaarverslag, de ba lans en de winst- en verliesrekening goed gekeurd en het dividend bepaald ojr 4 pCt. Te Middelburg worden zoowel van antirevolutionaire als van vrijzinnige zijde pogingen aangewend om de gemeente raadsverkiezingen bij enkele candidaat- stelling te doen plaats hebben. Ofschoon de afdeeling der S. D. A. P. eerst Maan dag 7 Juni een vergadering houdt, waar in die kwestie zal worden besproken, blijkt uit een artikel in liet orgaan dier partij „De Baanbreker", dat het lang niet zeker is, dat die afdeeling, wat betreft het derde district, mede zal gaan met den Godsvrede. De redactie schrijft o.a. „Beter een eervolle nederlaag dan een ontgaan van den strijd, waar deze plicht is itegenover de arbeidersklasse". Bij K. B. is aan jhr. M. van den Brandeler, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrokking van lid vari het college van regenten over het Huis van Bewaring onder dankbetuiging voor de daarin bewezen diensten en is benoemd tot lid van gemeld collego mr. A. Mijnlieff, officier van justitie bij de ■arrend issernents -recht bank al h ier Het Middelburgsch Muziekkorps (dir. Jan Morks). zal op Vrijdag 4 Juni, des avonds ten 8 uur op het Molenwater een concert geven. Vlissingen Op ,1 Juni worden hij het L4e reg. inf. gedetacheerd de cadetten T. C. van Dierendonck, P. L. van Driel, \V. 0. de Graaf en E. E. de Kanter. Voor het loopende badseizoen zijn tot strandwachters benoemd J. H. Bos, gepensioneerd hoofdagent van politie te Amsterdam en M. J. de Koning, gepen sioneerd matroos der Kon. Ned. Marine. (V. Crt.) Wemeldinge. Benoemd tot kantoorbe diende ten post- en tel egraafkan tore, P. Felius, alhier. sHecr Arendskerke. Za erda 11, kreeg de zoon van den smid C. B. alhier oen klap van een veulen van den landbouwer N. d. K., waardoor hij eene ernstige wonde aan het hoofd bekwam cn geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Ovezand. Zaterdag had alhier e n bui tengewone algemeene vergadering plaats van de Landbouwvereeuiging „Help U Zeiven", welke niet druk bezocht was. Slechts een veertigtal leden waren aan wezig, de drukke werkzaainiu den op het veld zullen hiervan wel de oorzaak zijn geweest. De voorzitter, dhr. Johs. K'ooeterman, opende de vergadering met e n w lkomst- woord aan de aanwezi en en doelde mede, dat dc vergadering hel gd was ter be spreking van de oprich ing eener Coöpe ratieve Superphosphaatfabriek en een llandelsvereeniging en het nemen van aandeeten. Daarna gaf hij het w ord aan den secr.-penningmeester dhr. D. van den Dries, die aan de hand van een paar circulaires het doel en do werking dei' aanstaande fabriek uiteenzette. Het een en ander scheen neg al in don geest der aanwezigen te vallen, want ruim loO aandeelen werden geplaatst. Philippine. F 11c verklaard J :c. van Damnie, metselaar alhier. R. C. nu. W. Zëlstra, cur. mr. P. J. van Bortei, te Oostburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2