Binnenland. Leestafel Reclames Aambeien en huidziekten. Zendingsdag van de Classis „Goes" der Ger. Kerken. Uit de Proviicfe het centraal station plaats zonder inci denten. De ex tra-trein l>estond uit een salon wagen, eetwagen. slaapwagen en ver scheidene wagens eerste en tweede klasse. Met denzelfden trein als het Vorsten paar Von Bülow, vertrok ook de Pruisi sche gezant hij het Yaticaan, daar de standplaats van de Duitsche missies bij den H. Stoel naar Lugano verlegd wordt, terwijl het voorgesteld wordt, als ble ven de gezantschappen zelf te Rome. De actie bjj de Dardanellen. Uit Konstantinopel d.d. 25 Mei. Heden- namiddag is het Engelsche slagschip „Triumph" in de Ciolf van Saros voor Ariboeroe getorpedeerd- on gezonken. De „Triumph" was een slagschip Van 11985 tons, bewapend met vier kanonnen van 10 inch en 1-1 kanonnen van 7.5 inch. De handelsoorlog. Het Zweed- sche stoomschip „Hernodia", van Her- nösand, is op 23 Mei ten Oosten Van het Söderarm-loodsstation, op een gean kerde mijn geloopen en na zes minuten gezonken. De bemanning van twee en twintig koppen is gered. Van het O o s t e 1 ij k oorlogs terrein. Uit Berlijn. Het groot-hoofd kwartier meldt Aan de Dubissa ten Oosten van Ros- sieny vielen onze troepen sterke Russi sche troepenmachten aan en wierpen deze met zeer zwaie verliezen over de rivier. ,VVij namen 2200 gevangenen en vijf ma chinegeweien. Meer ten Zuiden, mislukten verschei dene gedeeltelijk zeer hevige Russische aanvallen uit de richting Eiragola met bloedige offers voor den vijand. Op het Zuid-Oostelijk oorlogslooneel be gon het leger van generaal-overste Von Mackensen gisteren het offensief, dat hier tot een volkomen succes leidde. De sterk verdedigde plaatsen Drhojow, Ostrow, Radymno, Wysocko (Z.O. van Jaroslau), Wielin, Maekowice, alsmede de hoogten ten Noord-Western van de Bolrowka en ten Zuiden van de Cetuli werden stormenderhand genomen, tot nu toe vielen 153 officieren, meer dan 21000 man als gevangenen. 39 kanonnen, waar onder 9 stukken zwaar geschut en min stens 40 machinegeweren in handen der verbonden troepen. De Russen leden buitengewoon zlware verliezen. Russische krijgsgevange- nen. In de „Vorwarts" vertelt Düwell van het transporteeren van Russische gevan genen. De stoet zet zich weer in bewe ging. Vandaag moet Skadwiele worden bereikt. Apatisch loopen de meeste Rus sen mee. Slechts weinigen praten met elkaar. Na een uur klinkt een fluitje. Korte rust. Het is eigenaardig zooals de gevangenen naar water zoeken. Waar zij het vinden en hoe slecht het ook is, zij slurpen het op. Vaak op den - buik liggend aan een plas. Enkelen slechts gebruiken leege blikjes als drinkbekers. De marsch wordt voortgezet. Na twee uur een pauze van een half uur. Wederom het begeerige zoeken naar water. Onze manschappen, die niet meer te drinken hebben gekregen en zwaarder bepakt zijn dan de Russen, 'verwonderen *Sch over zoo veel (Torst. Verder gaat de marsch, we komen in Nidoekki aan. De kerkklok ken luiden. De geloovigen gaan ter kerk. Vrouwen schreien, als zij de gevangenen zien. Zij moeten water halen voor de Russen. Het duurt vrij lang voor zij er mee komen. Half verdorst vechten de Russen om de emmers. Nog luiden de klokken. Daar klinkt gezang. Een troep ongewapen de landstorm marcheert zingend voorbij. Verbaasd zijn de Russen over dit schouw spel, dat zij druk bespreken. Eenige Duitsch-sprekende gevangenen drukken hun verwondering er over uit, dat soldaten met gezang te velde trekken. Spoedig is het weer voorwaarts. Bij iedere korte rust weer het zelfde zoeken naar water. In het dorp Nemoksjpy wordt een uur rust gehouden. De inwoners bren gen water en brood, waarover de gevange nen bijna ruzie krijgen. Tegen vijf uur heeft men 35 kilometer afgelegd en Skad wiele bereikt. De gevangenen krijgen een veldkeuken tot hun beschikking en vleesch en gort om voor zich zelf gereed te maken. Handig gaan zij aan het werk en met on gelooflijke snelheid verdwijnt het eten. Telkens als de Russen zingende soldaten zien, geraken zij weer in stomme verba zing. Zij zelfs zijn slechts sterk en on- veftnoeibaar in het bidden. De katholieke kerk biedt hun een ver blijf gedurende den nacht. Om acht uur zouden zij te ruste kunnen gaan, dat doen zij echter niet, daar zij eerst aan hun godsdienstige verplichtingen willen vol doen. Eer de Russen het godshuis betre den, knielen zij voor den ingang en dan zijn ze eenige minuten lang zoo diep in gebed verzonken, dat zij niets meer om zich heen schijnen te merken. Slechts een klein aantal kan telkens voor de kerk neerknielen. De anderen wachten geduldig. Ook de Joden onder de gevan genen schikken zich kalm. Geen enkele dringt naar voren om een betere rustplaats in de kerk machtig te worden. Anderhalf uur gaat voorbij voor de laatste knielende Opstaat. Zoo goed het gaat, legt ieder zich neer op de steenen in de leeggeruim de kerk. Niet allen echter. Een groot aan tal gevangenen knielt ook in de kerk neer, bidt verder, blijft uren lang in innig gebed verzonken. Den heelon nacht gaat dit zoo door. St.il wordt het niet in de kerk. Steeds door is er gehoest en ge kuch. Hoe later het wordt, des te sterker wordt de lucht De hevvakingsmanschappen kampoereu ook in de kerk. Zij hebben geen ander leger dan de gevangenen. Iede re twee uur lossen twaalf man elkaar af. 's Morgens om half vijf gaat het verder. Zaterdagmiddag is de St. Pieterstatie te Gent door talrijke bommen, uit vijande lijke vliegtuigen geworpen, grootendeels vernield. Het Italiaansehe hoofdkwartier is te Bologna gevestigd. Ongeregeldheden in Italië. De „Avanti" meldt, dat in Calabrië opge roepen reservisten door het volk onder verwenschingen tegen den oorlog naar den trein geleid werden. Te Venetië ontrukten arbeiders en vrou wen aan rondtrekkende nationalisten hun banieren, ranselden de betoogers af en joegen ze uiteen. De „Hestia" meldt uit goede bron, dat Italië 40.000 man naar de Darda nellen zal zenden. Onderzeebooten zullen waarschijnlijk Pola aanvallen. Italiaansehe troepen zullen ook in Mon tenegro landen, om Cattaro te veroveren en het front tegen Dalmatië te versterken. De „Köln. Ztg." verneemt dat men in Italiaansehe klingen een manifest van den Paus betreffende den oorlog ver wacht. Dit manifest zal slechts een gods dienstig karakter dragen. DeDuitschersin België. Ter wijl wij dezer dagen aan de grens bij Petit Lamay waren, hoorden wij eenige geweerschoten. De Duitsche grenswacht vertelde ons, dat eg1 eenige „civielen" de grens naar België wilden passeetren boven over den berg, die daar ter plaatse zeer steil en begroeid is met kreupel hout. Een dezer civielen zou neergescho ten zijn, terwijl de anderen de wijk had den kunnen nemen over de Holl. grens. Ruim .een uur daarna, dit geval be sprekende met de Hollandscbe grenspos ten, kwam er ee;n jongen nader van circa 13 jaar, zijn kleeren waren erg gehavend en gescheurd. Hiji vertelde ons, dat hij met zijn broer van 15 jaar en een vriendi van 17 jaar, naai' Luik wilde teragkee- rengeld voor een paspoort hadden ze niet, ook hadden zij geen moeite gedaan ér een te krijgen. Willende passeeren langs het kanaal naar Luik, werden zij door de Duitsche grenswacht teruggestuurd, en hebben toen geprobeerd hoven over den berg door het kreupelhout te passeeren. Eenige schoten velden hun kameraad neer, terwijl de gebroeders Goovaerts ont kwamen in verschillende richtingen. Onze zegsman, Bernard Goovaerts zei- de, dat. zijn "broer hespat was met het bloed van zijn vriend, doch vluchtende rjep,.Je n'ai rien, Louis est mort". (Msh.) De houding van Grieken land. De „Vossische Zeitung" ver neemt uit AtheneDe negceringsorganart Verklaren, dat het ingrijpen van Italië geen invloed zal hebben op de neutraliteit fan Griekenland. De houding van Roemenië, aan een correspondent van 'de „Vossi- sefie Zeitung" fe Boekarest werd van gezaghebbende zijde verzekerd, dat de houding der regeering door het optreden van Italië niet beïnvloed "zou worden. Door tusschenkomst van den Ame- rikaanschen gezant te Londen, heeft de Britsche regeering bericht ontvangen, dat de 39 Britsche officieren in Duitsche krijg sgevangenschap, die een Verscherpt regiem ondergaan bijt wijze van represaillemaatregel voor de uitzon deringsbejegening die de gevangen duik- booters in Engeland ondervinden, voortaan zullen moeten genoegen nemen met den gewonen soldatenpot. Voor de zen mochten zij zelf eten laten komen uit de officieren-cantinemaar dat schijnt thans niet meer te worden toegestaan. De geheimzinnige bark. De „Secolo" meldt thans omtrent het geval met een bark uit Rotterdam te Napels, het volgende. Volgens verklaring van den kapitein had het schip spiritus en ben zine naai Tanger gebracht. De Spaansohe overheid had echter de lossing; verboden. Daarop was het schip naar Napels gegaan, "s Avonds 19 Mei verliet het schip plot seling .de haven, terwijl de kapitein had gezegd, dat hij 's nachts zou uitvaren. De havencommandant vervolgde het schip, achterhaalde het den volgenden avond bij kaap Vaticano op de kust van Calabrië, en bracht het naar Napels terug- De „Se colo" gelooft, dat de bark geen Nedetr- landsch schip was, maar een Duitsche lading voor de Duitsche duikbooten in de Middellandsche Zee voerde. De Harwich boot „Ciromer" aangevallen. De gisteren te Rotter dam binnengekomen Harwichboot „Cro mer", is op ongeveer 4 mijl ten noor den van het lichtschip „Noord-Hinder" dooi' een Duitsche duikboot aangevallen. Kapitein Barren, die op de brug was, vertelde ons van het voorval bet vol gende Gisterochtend om half acht gaf plotse ling de uitkijk .op„een voorwerp aan BtUurboordsbaeg". Ik zag in die richting en ontdekte de periscoop van een duik boot. Dadelijk daarop zagen wij het spoor van een torpedo die, naar ik schat met een snelheid van 40 mijl in het uur op ons aankwam en 14 M. voor den boeg van het schip ons voorbij ging. Ik liet onmiddellijk sturen 'in de rich ting, waar ik de duikboot had gezien, want dat is de beste manier van handelen, maar zij moet dadelijk na het schot zijn ondergedoken, want niemand van ons heeft ze weer gezien. Wij hebben daarop de reis naar Rotterdam ongehinderd voortgezet. De Diuitsehers hebben slecht gemikt', want op den betrekkelijk kleinen afstand, die ons van hen scheidde, hadden zij ons kunnen treffen. Kapitein Barren heeft al tweemaal eer der duikbooten gezien, maar dit was de eerste maal. dat zijn schip is aangeval len. V r ij reizen door militairen. De Minister van Oorlog heelt d bepa lingen oint.ent het Vrij vervoer per spoor, tram enz., door militairen zoodanig ge wijzigd, dat door belanghebbenden geen verklaring behoeft te worden afgegeven „dat zijn beperkende geldmiddelen jiiel toelaten om zijn reis zelf te bekostigen." Hij die vrij vervoer verlangt kan vol staan met het indienen van een verzoek aan zijn chefs, waarna vrij vervoer zal worden verleend. „Avp." 2 9 Mei. Zijn Excellentie jhr. mr. A. E. de Savor- nin Lohman te 's Gravenhage, Chr.-histo- risch lid der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Goes, hoopt Zaterdag zijn 78en verjaardag te vieren. Vele vrienden van hem in onze provincie zullen zeker wel op dien dag van hun belangstelling doen blijken. Lohman. Kuyper, Pierson, zij worden oud. Doch velen verblijden zich dat wij hen zóó lang mogen houden. Lichting 1915. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat in het tijdvak van 1620 Juni a.s. zullen worden ingelijfd de dienstplichtigen der lichting 1915, toegewezen aan bet korps pontonniers en bestemd voor het tweede in te lijven gedeelte. Op Leven en Dood, afl. 27. Drukkerij „Libertas", Rotterdam. De 28ste aflevering van „Op Leven en Dood", geschiedenis van den grooten oor log, zet" de in aflevering 26 begonnen beschrijving van den oorlog in het Oosten voort. Het verhaal der bezetting van Ka- lisch door de Duitschers wordt er o. a. in voortgezet. Den kijik op Polen en de Polen er in versterkt. Verschillende cli- ché's verluchten ook deze aflevering. Onder de onaangename en lastige ziek ten, die u kunnen worden opgelegd, ne men aambeien wel een der eerste plaat sen in. De last, hinder en pijn, die zij u bezorgen, zijn haast niet te beschriji- ven. Voor aambeien en alle jeukende huid ziekten als eczema, huiduitslag, dauw worm, gordelroos, netel roos, enz. is Fos ter's Zalf een geneesmiddel zonder weer ga. Zij tast de huid niet aan en droogt niet te vlug op. Vanaf de eerste aanwen ding doet haar verzachtende en genezende werking zich gevoelen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijigb. bij de h.h. de Paauw Co. ;te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt. K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f 1.75 per doos. (Slot.) Ds. Batema. van Delfshaven sprak over: „Gepredikt en geloofd". Wie beeft onze prediking geloofd? In dit woord klaagt de profeet Jesaja over de onvruchtbaar heid der prediking in het midden van Israël. In zijn tijd werd o, zoo weinig acht op zijn woord geslagen. Beter werd dit reeds in de dagen toen da Heiland zijn jóngeren twee aan twee uitgezonden had; toen kwamen de grensboden terug met blijdschap zeggende: Zie, de gees ten zelf zijn ons onderworpen. Tot het daarna Pinksterfeest werd, want van toen af aan kon men getuigen, dat het ge predikte woord ook geloofd werd. Paulus jubelde h'et uit: De verborgenheid deï godzaligheid is groot. God is gepredikt onder de Heidenen, is geloofd in de we reld, is opgenomen in heerlijkheid. Dit „gepredikt" spreekt le. van een zalige verborgenheid, 2e. yan een ga deloos voorrecht en 3e. is het opgelegd door een koninklijk bevel. Pauius sprak van verborgenheden, van dingen, die bedekt waren. En nu is een daarvan, dat God ook een God der Hei denen isdat de Heidenen ook in het testament van het verbond der genade begrepen zijn. En dat „gepredikt" is daarom zulk een gadeloos voorrecht als wij vragen: Wie zijn de Heidenen? en: Wie wordt hun gepredikt Die Heidenen zijn zonder- God in de wereldZij zijn zoo diep beklagenswaar dig. Als Paulus zegt: Gedenkt dan, dat gij eertijds heidenen waart, maar nu zijt gij kinderen des lichts, dan wijst hij op dit gadeloos voorrecht. Aan deze Heidenen wordt nu Christus gje-predikt. Wie is Chris tus? Hij is de hope der heerlijkheid. De Heidenen gaan daarheen op den weg des doods, maar Hij is de opgang uit den dood. Hij is het Licht der wereld en heeft de verzoening der zonden te weeggebracht. Als zoodanig is Hij gepre dikt. Zoo is er* dan nu geen verdoe menis voor degenen, die in Christus Je zus zjjn. Alzoo ls Hij de inhoud der prediking. Christus, die aan het kruis alleen, de gansche schuld moest verzoe nen. Die Christus wordt op een ko ninklijk bevel aan alle volken gepredikt. Geen plaats mag onbearbeid blijven. Dan zal er ook geloof zijn. Want Hij is, zegt Paulus, geloofd hn de wereld. Ja. ook dat is een verborgenheid. Men is tegen woordig niet geneigd om in toekomstige dingen te gelooyen. Toch wordt, ondanks alle jegenstand de wereld gewillig ge maakt om te gelooven. In onze dagen botsen de Bijken op elkander, maar Eén Rijk houdt stand en stuit den wassenden vloed van bet kwade. Geloofd in de wereld beteekent le. de zegepraal der genade, 2e. geeft het moed tot den arbeid en 3e. biedt het de hope der eeuwige heerlijkheid. Want Christus heeft immers gezegdIk wil, dat waar Ik ben, ook degenen zijn. die Mij de Vader gegeven heeft. Zie. dat is dan het einde van hen. die gelooven. Zij gaan naar den hemel. Wij kunnen ons de heerlijkheid daar niet van inden ken. Doch om daar te komen moeten wij strijden. Zonder bloed geen overwin ning. Welnu dan, strijdt den goeden strijd des geloofs en grijpt naar het eeuwige leven. Ds. Koopmans van Grijpskerke sprak het slotwoord. Spr. wijst op het groote voorrecht, dat het in deze droeve dagen nog vergund is zoo rustig een Zendingsdag te kunnen houden. Hij wekt op om dat voorrecht te waardeeren, door steeds meer Zen dingsliefde te toonen. Want van zulk een Zendiugsdag gaat toch immers tweeër lei werking uit: Ten zegen of ten vloek. Daarom moet de indruk van dezen Zen dingsdag niet van voorbijgaanden aard zijn. Met een voorbeeld uit spr.'s eigen leven van nu 40 jaar geleden, toont hij aan, dat die indruk blijvend zijn kan. Spr. wenscht in aansluiting aan de slot zang uit Da Costa's: Vijf en Twintig jareni Op 's hemels wolkeu zal hij komen, Die aan den nacht een einde maakt. Die in Zijn Hemelen opgenomen. Het troostwoord uitspreektWacht mij, waakt. zijn slotwoord wenscht te stellen in den toon van het Maranatha „de Heere komt!" Evenals op het eerste Pinksterfeest de gemeente v. Christus zoo met nadruk gewezen werd naar den grooten en door- luchtigen dag des Heeren. zoo worden ook wij telkens dooi' de geschiedenis naar dien dag gewezen. Hij komt. Wanneer! Wij weten het niet. Maar wij moeten ons altijd indenken, dat die Zendingsdag wel eens de laatste kan zijn, die gehouden kan worden. Omdat Christus gekomen is. De kringen der geloovigen beginnen reeds toe te geven, dat de stof niet eeuwig zal kunnen bestaan, maar waar zij niet we ten wat te komen staat. Daar mogen wij des Apostels Woord herhalen: De Heme komt. Wij verbeiden die komst met ver langen. Met het oog daarop hebben wij te werken, zoolang het dag is, griooveil de, dat op den nacht des doods de eeuwi ge mogen volgen. In dat eeuwigheidslioht moeten wij ook arbeiden voor de Zending. Dat moet er ons vanzelf toe dringen de vermaning ter harte te nemen. Laat uwe lendenen omgord zijn en de lampen bran dende. Spr. verhaalt een. enkel treffend voorbeeld uit cle geschiedenis om dit na der aan t.e toonen. Allen moeten daarom werken aan de komst van Gods Koninkrijk. Ieder heeft een verschillende roeping, maar als al len die roeping getrouw vervullen, dan zal het ook gelden, dat pij door de Poorten mogen ingaan in de eeuwige stad. Ds. Doekes sloot met dank aan allen, die hebben medegewerkt e.i bovenal aan den Heer onzen God, die alles zoo heer lijk heefi doen gelukken. De Classis Goes mag met dankbaar heid terugzien op dezen dag en cvenzoo zij, die van de gelegenheid tot hooren, gebruik maakten. Een enkele opmerking zij ons geoorloofd. Zou er geen mogelijk heid bestaan, voor wat meer zitplaatsen te zorgen, want het aantal, dit beschik baar was, was bij lange na niet Vol doende. Het is niet aangenaam, een ge- heelen namiddag te moeten staan. Ove rigens was de organisatie uitnemend. Waarschuwi n g. Ondanks mijn bevel tot inlevering van de munitie, bevinden ziich thans nog in handen van de burgerij geweerpatronen, waaruit het kruit is verwijderd en dan ongevaarlijk heeten. Gewoonlijk zit dan nog in den bodem van de huls het slag hoedje. dat nie-t is afgegaan. De patroon is dan niet ongevaarlijk, vooral wanneer men die in den zak draagt en nog meer wanneer men het heeft laten in richten voor een zakpotlood op zakmesje. In het slaghoedje bevindt zich slagkwik, dat in den zak tot detonatie kan komen, vooral wanneer in de huls een potlood of mesje zit. Ik acht het zeer raadzaam dit onder de aandacht te brengen van ouders en onderwijzers. Een geweermaker bezit wel de midde len om het slaghoedje alsnog te doen detonneoren, waarna de patroon gevaar loos is. t De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., BROCX. Publicatie. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., ter standplaats Middelburg, stelt bij deze de navolgende verordening van politie vast: Artikel 1. Op Woensdag 26 Mei 1915 en volgende dagen zullen schietoefenin gen worden gehouden, gedurende welke de vaart in de Wielingen en de Reurloo verboden is. Artikel 2. Wanneer schietoefeningen worden gehouden zal dit steeds worden aangegeven door roodc vlaggen, geplaatst op den lichttoren van N i eu wesl u i s, te Zoutelaade en bij het Havenlicht van Ylissingen. Artikel 3. Voor het vervolg zal deze aanduiding met roode vlaggen dus steeds beteekenen dat er schiet oefeningen wor den gehouden en geldt dan he' verbod in Artikel 1 genoemd. Artikel 4. Overtreding van deze Ver ordening wordt, ingevolge Artikel 43 dor Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad No. 128). gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogst»* drie honderd .gulden. De Territoriale Bevelhebber, in Zeeland enz., BROCX. Middelburg. Gisterenmiddag werd in den Buitentuin een matinee, gegeven door liet Belgisch kwartet, die zich hier reeds meermalen bij verschillende gele genheden van zulk een goede zijde heeft doen kennen. Ook nu vond het bij de talrijke aanwezigen een dankbaar gehoor en bleek herhaaldelijk, dat zoowel de soli ais cle te samen uitgevoerde num mers in den smaak der toehoorders vielen. Ook gisteren was het vooral tegen den avond wederom zeer druk in de stad, het was Pnucster drie en daar er dit jaar geen Souburgsche kermis was, trokken velen, die anders daarheen gaan, naar de stad om hier hun lust tot zin gen bot te vieren, tot laat in den avond hoorden wij de hoerenliedjes door de straten weerklinken. Ook nu hadden de trams en treinen weder een enorme drukte en bij het vertrek van den trein Van aeht uur bleven zelfs eenige ver lofgangers wegens plaatsgebrek hier ach ter. Het aantal wielrijders dat zich gisteren over de Walchersche wegen voortbewoog was ontelbaar, wij hoorden de brugwach ter van de stationsbrug zeggen, dat hij niet geloofde dat Iwee minuten aan een stuk de brug zonder wielrijders was ge weest. Het weder heeft dit jaar dan ook wel bijzonder medegewerkt om van de vrije dagen te kunnen genieten, 'al zal voor ieder weldenkend mensch het genot door den treurigen wereldbrand zeer ver deeld zijn geweest. Goes. Met hartelijken dank ontvangen door de Wijkzuster, f4 en fl, voor ver leende hulp. Naar wij vernemen hebben zich van de 32 in deze gemeente gevestigds bakkérs, 30 bereid verklaard, het zooge naamde Regeeringsbiood op aanvraag te bakken. Vlissingen. Uit de bomvrije kazerne zijn vijf aldaar voor straf vertoevende Belgi sche geïnterneerde soldaten ontvlucht, zij zijn echter ïeels weder aangehouden. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdag werd o.a. in zake het verzoek van de N. V. Spoorwegmaat schappij Zuid-Beveland tot aanleg van een locaalspoor op Zuid-Beveland ver klaard geene bezwaren te heb beu. Als leden der Commissie voor de In komstenbelasting werden benoemd de heeren C. Boogaard, A. den Dekker, L. L. Peeters en C. Remijn; en werden voor het tijdvak 1 Mei 1915 tol 1 Mei 1916 aangewezen als kiezers, bestemd om zit ting te nemen in de heide stembureaux, de aftredende hc-erenJ. van Belsen, .1. Allemekinders, C. Goense, A. Buteijn, f. Raas, C. Beniger en J. T. Depondt, en werd benoemd de heer C. Chamuleau, terwijl na besluit om hun aantal met 3 uittebreiden als nog benoemd weiden do heeren A. C. van der Linde, A. Oele. L. Minderhoud en H. de Regt. De beide stembureaux voor de a.s. periodieke gemeenteraadsverkiezing wer den samengesteld als volgl District I: de Burgemeester,Ambtshalve Voorzitter, plaatsvervanger Wethouder Groenewege. Leden, de heeren van der Linde en van Belsen, als plaatsvervangers de heeren Almekinders en Minderhoud, als 3e lid en diens plaatsvervanger de heeren Oele en de Regt. District II. Voorzitter Wethouder Ver beek, plaatsvervanger raadslid Walraven, leden de heeren Jaspersc en Goense, plaatsvervangers de heeren Depondt en Buteijn, 3e lid en diens plaatsvervanger de heeren Remijn en Chamuleau. Oninbaar verklaard werden de aans ag over 1914 en Hoofdelijken Omslag en hondenbelasting van M. Rurgel en L. Peeters Jr., terwijl aan 3 personen een half jaar afschrijving van hondenbelasting over 1915 werd verleend. Bij de rondvraag overhandigde de h; er Louisse een verzoek van eenige ingeze tenen aan B. en W., om in de zie genieento ook goedkoop brood beschikbaar te stel len. De voorzitter zei dat hij dit verzoek bij B. en W. zal behandelen, doch dat in de laatste vergadering van B. en W. reeds is uitgemaakt, dat men op deze zaak voorloopig niet zal ingaan doch eene afwachtende houding zal aannemen en wel met hei oog op de groote kosten, die daaruit oor de gemeente zullen voort vloeien. De vergadering ging hiermede accoorcl. Die beer Den Dekker wees er op dat de vlag op den toren weer aan flarden is, waarop de voorzitter plaatsing van een andere met Pinksteren toezei. l) De heer Van der Linde wees nog op cle verfloosheid van den toren, hetwelk aangaande de voorzitter voorziening be loofde, dewijl er op de begrooting geld voor uitgetrokken is. Jammer dat wij dit niet vóór Pinkster mochten pibüceerei. Red.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2