Teleqrammen. Een groote lading M, Bouw- en Weiland 2. Een Stal mei Koetshuis ee Eri, Openbare Verkooping. verkoopen, op Woensdag 2 Juni 1915, WEILAND Reclames. Het werk van vrouwen Predikbeurten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. ^arkcheriühtöfi. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Vrijdag 28 Mei 1915, verkoopen: Donderdag 27 Mei 1915, publiek te verkoopen: iikil, BOUW- en WEILAND, PINKSTERMAANDAG. Bidstond in de Geref. Kerk te Goes. NAMIDDAGVERGADERING Woensdag 9 Juni 1915, publiek veilen en verkoopen-. 3.42.50 H.A. Vrijdag 18 Juni 1915, te koop aanbieden: Landbouwershandgereedschap, Melk- en Zoldergereedschap, houdt nooit op. Moeders hebben steeds haar handen vol, da zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij 'kunnen. Zij beschouwen de hevige, ter neerdrukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zjj zich niet onttrekken kunnen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duizelig heid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrou wenkwalen, dan gedacht wordt, vaker rijn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig werk, het fil- treeren van het bloed, niet behoorlijk ver richten, waardoor de onzuiverheden, die in het bloed achterblijven, langzamerhand ziekte door uw geheele gestel versprei den. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas en zor gen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zij zijn derhalve bekend als het geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Goes verkrijgb. bij de lih. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigeit elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. NED. HERV. KERK. Pinksteren 23 en 24 Mei. Goes, 9.30 ds. Steinz, 2 u. ds. Homburg, Mnd. 9.30 ds. de Vries. Alle beurten coll. uitw. zending. Kantongerecht te Goes Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leer plichtwet: A. Z. te Goes, C. de D., Hoede- benskerke, M. H., 'sHeer Arendskerke, A. V., 's Heerenhoek, J. M., Wolphaarts- d-ijk, ieder f 1 b. s. ld. h., L. K., te Wolphaartsdijk, L. Z., Kloeiinge, J. v. H., Wemeldinge, H. O., Nieuw en St. Joosland, ieder f2 b. s. 2 d. h., bij le herhaling: L. \V., 'sHeer Arendskerke, 'f3 b'. s. 2 d. h., M. S., aldaar, f4 h. s. 3 d. h.; bij 2e herhaling: .1. P., Colijos- plaat, fö b. s. 4 d. h„ J. G., aldaar, f 8 b. s. 5 d. h.jagen in gesloten jacht tijd zonder akte en vergunning: J. d. \Y„ "sHeer Arendskerke, f2 b. s. 2d. h., uitl. geweer of f 1 b. s. 1 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: P. G., Hoedekenskerke, M. v. W., Ellewoutsdijk, ieder f2 b'. s. 2d. h.; Zonder Vergunning eieren Van waterwild zoeken: C. .0, te Ovezand, f2 bt s. 1 w. tuchtsch., L. J. E., 's Gravenpolder f2 b. s. 1 w. tuchtsch., uitl. 2 eieren of 2 X 1 w\ tuchtsch., J. v. W'., Borssele, f2 1>. s. 2 d. h.; zonder vergunning eieren van kievitten Zoeken: A. V., te 'sHeer Arendskerke, f2 b. s. 2 d. h.; zonder vergunning eieren van waterwild rapen en zoeken: M. d. J., Kwadendamme, f 10 b. s. 5 d. h.geen voldoende zorg dragen voor het onscha delijk houden van een gevaarlijk dier: iWl. .D, Z. bek. woonplaats, f25 b. s. 6 d. h.trekdier onbeheerd laten staan: M. P. v. S., Kamperland, f2 b. s. 2d. h.; •nachtrumoer verwekkenP. P., Colijms- plaat ,f3 b. s. 2d. h.; zonder vergun ning kippen laten loopen op bezaaiden grond: Wi. Mr., te Ierseke, f10 b. s. 3 d. n.; zonder vergunning loopen op bezaai den grond: J. G., 'sHeerenhoek, f3 b. s. 2 d. h.hondenkar gebruiken zionder num- merbewijs, en zonder steunsel, en meer dan twee personen vervoerenH. v. S., te Goes, 3 maal f 1 b. s. 3 maal 1 d. h.; Schelde bevaren in verboden tijd: J. v. V., Barendrecht, f5 b. s. 3 d. h.; over treding brandweerver ordening': J. B., D. v. d. B., M. B., G. d. H., J. F. O., E. B., P. E., allen te Rilland-Bath, f2 b. s. 2 d. h.; een 1-persoons motorrijtuig Voor meer dan een persoon bezigen: P. A. v. L., Goes, f2 b. s. 1 d. h.; als tapper de aanw. bezoeker met slaan Van 12 uur niet aanmanen tot vertrek: J. B., hvr. V. A. Z., f2 b. s. 2 d. h.; als tapper geen kennisg. aan politie Van aanw. bezoeker na 12 uur: A. Z., Goes, f 1 b. s. 1 d. h. te laat in herberdg vertoeven: F. V., Goes, A. K., Kloetinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h.; zonder vergunning' voetzoekers af gooien: J. D., Goes, fl b. s. 1 d. h.; 's avonds rijden zonder licht en opgeven valsche naam: A. G., zonder bekende woonplaats, f2 en f3 b. s. 2 maal 2 d. h.; savonds fietsen zonder lantaarn: C. J. v. I. Jd., J. B. ld., C. G., te Kruiningen, C. A. K., Wissenkerke, J. C., 's Heeren hoek, J. K., Kortgene, J. v. Z„ Rilland- Bath, allen f 2 b. s. 2 d. h., J. P. v. I. Jd,, Kruiningen, terug aan ouders; 's nachts Jaren zonder licht: J. v. V., Papendrecht, Ï5 b. s. 5 d. h.; beschadigen van inrich tingen voor de visscherij: P. B. Cz., Tho- en, f 10 b. s. 5 d. h.; Schelde bevissohen «aider consent: J. M., C. H„ hvr. v. J. v. d. H., te Ierseke, J. S. Jhzn., Goes, allen f 1 b. s. 1 d. h.zonder vergunning eens anders aEgebakend perceel in Schelde be- visschen: H. v. d. B. Wz'n., Krabbendijke, f2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap: J. V. W. Czn., Kapelle, P. S., Rijsoord, J. W. J., zonder bek. woonplaats, P. M. M., Elle woutsdijk, F. v. N., te Hansweert, allen f2 b. s. 2 d. h., W. R., Nieuw en St. Joosland, f5 b. s. 3 d. h., A. W. d. M., Hansweert, 2 maal f10 b. s. 2 maal 3 dagen hechtenis. Vrijgesproken. Beklaagd van Overtre ding Leerplichtwet: J. S., Schoie; over treding brand weerver ordeningH. L., te Riiland Bath. De nieuwe zilverbons van f2.50 blijken ook al weer vervalscht te kunnen worden. Bij een onzer groote geld- instituten te Amsterdam zijn twee valsche zilverbons ontvangen. Wanneer men do valsche niet vergelijkt met de echte, dan valt bet niet zoo gauw op, dat men nage maakte zilverbons heeft. Zij hebben ook 'een watermerk in vet er in gewerkt. Ver gelijkt men de valsche echter wel met de echte, dan blijkt dadelijk, dat de rand versiering en de letters van lichter blauwe kleur zijn, dan op de echte. Ook is de af druk lang niet zoo scherp, doch zelfs ©enigszins vlekkerig. Hbl. Nergens welkom. Een inwoner der gemeente Aalten, die uit het in staat van beleg verklaarde gebied wag gewezen ging voor zijin veiligheid naar Pruisen. Daar gekomen heeft men hem echter in arrest gezet, omdat men hem onder ver moeden van smokkelarij het verblijf in Pruisen was ontzegd. (Zutph. Ct.) Eens dichters wraak. De „Dommel- en Aa-bode" waarschuwde eeni- gen tijd geleden tegen oen man, die ge dichten aan de huizen rondventte, maar zich zoo vreemd gedroeg, dat de politie hem in verhoor nam. Het bleek toen een Belg te zijn, wiens papieren volkomen in orde waren. In het jongste nummer drukt de redactie het schrijtven af, dat zij naar aanleiding van dit bericht van den dichter ontving „Aan de „Dommel- en Aa-bode". Wil men genoegzaam de oneer en schade ver goeden door het schrijven in de ,,D.- en Aa-bode" mij aangedaan, dan zal ik hier deze bijzijnde openbare gedichten als ant woord in Boxtel niet komen uitgeven. Anders zal ik ze in 't kort in alle huizen van Boxtel komen rondstrooien. Het ant woord moet- mij ten laatste voor Donder dagmiddag mij toegekomen rijn". De gedichten zijn getiteld: Lofzang op H. M. de Koningin en Smeekgebed voor den Vrede. PETERSBURG, 22 Mei. Russische troepen op de Klein-Aziatische kust ont scheept, hebben de steigers oostelijk van Ejgegli vernield. De tegenstand van den vijand is gebroken. BERLIJN, 22 Mei. Het Italiaansc.ke con sulaat te Zürich publiceert, dat de re geering den oorlogstoestand in Italië heeft afgekondigd. DEN HAAG. Minister Treub deelde ons op verzoek mede, dat hij alleen wegens de buitengewone omstandigheden zijne portefeuille niet beschikbaar gesteld heeft na de verwerping van het wijzigingsant- werp vermogensbelasting. Hij zal het wetsontwerp opnieuw, in de hoofdpunten ongewijzigd, indienen. KONSTANTINOPEL. Fel Hoofdkwtart tier deelt mede: In den nacht van 20 Mei b'egon de vijand aan de Dardanel- len te middernacht een aanval tegen on zen rechtervleugel, welke echter schip breuk leed door onzeu tegenaanval. Ook aanvallen tegen ons centrum en onzen linkervleugel werden afgeslagen met groote verliezen voor den vijand; deze liet in rijn overijlde vlucht tachtig lij ken achter in de loopgraven. Gisteren had er geen gevecht plaats op dit terrein, alleen wierp een vlieger bommen op den vijand, waarvan er één viel op een grooten vrachtstoomer. Gis tervoormiddag beproefden de geallieerden bij Sed.il Bahr, onder bescherming van het scheepsgeschut onzen linkervleugel te verrassen; zij hadden echter geen suc ces, maar werden dpor een tegenaanval met de bajonet verdreven. Vijandelijke schepen dicht bij den in- •gang der zeeëngte trachtten tevergeefs een vijandelijken aanval op onzen lin kervleugel door zwaar geschutvuur te steunenonze vooruitgeschoven batterij en aan de zijde van Klein-Azië bescho ten de vijandelijke schepen met succes, raakten twee dezer verscheidene malen. Van de andere oorlogsterreinen valt niets te melden. ROME, 21 Mei. De Senaat heeft bij stemming onder groote geestdrift met 262 tegen 2 stemmen het wetsontwerp aan genomen, waarbij de Senaat volmacht geeft aan de regeering. LONDEN, 21 Mei. Uit Udine wordt gemeld: De Oostenrijksche militaire auto riteit heeft de Italiaansche postzakken geweigerd, de spoorwegrails laten opbre ken en de post- en spoorwegverbinding opgeheven. depót alhier vertoeft, wordt geleidelijk grooter. Thans zijn het ér reeds 15. Tot heden Waren het nog uitsluitend Belgische daten, deze week is er ook een Engelsch matroos bijgekomen. Af en toe maken deze geïnterneerden, onder strenge militaire be waking biarschen in de omgeving van Vlis- singen, of gaan, eveneens flink bewaakt, voetballen op het terrein achter de Arse naal-kazerne. SCHERPENISSE. In de Vrijdag gehou den vergadering van ingelanden van het waterschap Scherpenisse waren tegen woordig 22 van de 27 stembevoegde inge landen. De rekening over 1914/'15 wordt vastgtesteld op f 6OH.66V2 in ontvang, f5552.37V2 in uitgaaf en de begrooting voor 1915/T6 in ontvang en uitgaaf op f 5534.07. Tot leden van den dijkraad wer den herbenoemd de heeren C. A. Geuze Dz. en M. Rïjstenbil Az. Met algemeens stemmen werd besloten voor den tijd van 7 jaren te verpachten aan dhr. C. A. E. Sauer te Ierseke eenige slikken het water- schaaf, jcebehoorende. Een verzcek van J. H. Hage e. a. om den bodem van het Geertruidapoldersluisje pl.m. 30 c.M. te verlagen werd met 14 tegen 7 stemmen van de hand gewezen. jg^DEN HAAG. De uitvoer van rund- vleesch is vanaf heden verboden. Van het uitvoerverbod van nuchtere kalveren is tijdelijke ontheffing verleend. LONDEN. Er zijn 3 treinen in but sing gekomen nabij Carlisle. Een mili taire trein vloog in brand. Reeds 31 lijkeu zijn geborgen. VLISSINGEN. Het aantal gestrafte ge ïnterneerden, dat in het bijzonder straf- ZIERIKZEE. Gehuwd: Johannes Zon- ruiter, 28 j., jm. en Adriana de Jonge, 26 j„ jd. Overleden: Antonie Geldhoff, 79 j., weduwn. van Stoffelina van der Weijde; Anna van der Zande, 72 j. en 11 m., ongeh. d.; Jacomina de Bruine, 61 j., weduwe van Martinus Legemate. Over de maand April 1915. POORTVLIET. Gehuwd: Krijn Heijboar 20 j. jm. en Adriana Anthonisse 19 j. jd. Geboren: Gilles Cornells, z. v. Jan Uijl en Jannetje Rolier; Matthijs Cornells, z. v. Marinus van As en Marina Johanna Geuze; Jacoba Martientje, d. v. Hubreclit Jacobus van Putten eu Cornelia Krijger; Adriana Pieternella, d. v. Johannis Cor nells Feijltel en Lena Cornelia van Splun- ter; Huibrecht, z. v. Marinus Poot en Neeltje Bijl; Cornells Philippus, z. v. Pie- ter Jan van der Male en Lena Johanna Monteau. Overleden: Jan van Dijike, 80 j., wedn. v. Christoffelina de Jager; Elizabeth Eindhout, 95 j. vr. v. Huijbrccht Uijl; Cornelia Adriaantje, 3 j. d. v. Adriaan Geuze en Elizabeth Geuze. „Z. N." AXEL. Huwelijksaangiften: 6, Willem Kaijser (van Terneuzen), 24 j., jm. en Catharina Schieman, 21 j., jd.; 8, Josep- hus Engels (van Antwerpen), 25 j„ jm. en Maria Jozephina Lippens, 32 j., wed.; 14, Cornelis Deij, 24 j., jm. en Geertruida Elisabeth Bareman, 21 j., jd.; 10, Petrus t'Ecluse, 61 j., jm. en Clementina Diele- uian (van Moerbeke), 52 j., jd. Geboren: 5, Maria Theresia Leontina, d. v. Josephus van den Eede en van Maria Verschueren (van Sint Gilles); 8, Salomon, z. v. Pieter de Feijter en van Maria Cornelia Dieleman; Neeltje, d. v. Adriaan Dieleman en van Lijcia Janna den Hamer; Madalena Maria Prudentia, d. v. Acliille Mxchel Veileman en van Maria Natalia de Danschutter; 9, Janna Adriana, d. v. Gijsbregt Rlemens en van Suzanna de Jonge; 11, Jannetje, d. v. Gilles Zegers en Van Suzanna Paulina Pladdet; Hendrik, z. v. Hendrik van Taten- hove en van Jacomina Jacoba Hofman; 12, Pieter, z. v. Jan Francies de Roos en van Leonie van Acker. Overleden: 3, Jan Vinke, 83 j., echtg. van Janna den Hamer; 13, Johanna Cornelia Josephina. Sijs, 2 j., d. v. Petrus Johannes en van Anthonette Jeanette van den Berghe. „"T. Ct." Vlissingen, 22 Mei 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen testeed spinazie 26 a 39 ct., zuiing 9 a 21 ct., snijsla 1 a 8 ct., posteleijn 27 a 39 ct., kervel 28 a 47 ct., kropverdunsel 1 ii 4 ct., moskrul 2o a 29 ct., alles per mand; posteleijn 8V2 ct. per klein rond mandje; raapstelen 1 a 2 ct., rainenas 4 a 5 ct., prei 13 a 13V2 ct., peen 12 a 15 ct.' pieterselie 1 a IV2 ct., radijs 1 k 2i/2 ct., rhabarebr 4 a öi/2 ct., uien 5 a 6 ct„' alles per bos; kropsla iy2 a 6i/2 ct., bloemkool 6V2 a 2iy2 ct., aardbeien 2 k 4 ct., alles per stuk; eieren 68 ot. per 13 stuks; kroten Si/2 ct., koolrapen 3l/2 ct., beiden per K.G.; kruisbessen 8 ct. per liter. ZIERIKZEE, 20 Mei 1915. Tarwe f 16.a f 16.25; Che val iergerst f 14.— a f 15.— Zomergerst f a f Wintergerst f12.— a f 13,50; Rogge f a f Haver f 13.a f 14.Kroonerwten f17.a f20.Schokkers f18.a f22.50; Bruine boonen f 17.a f 19.— Ajuin f 0. a f0.Aardappelen f3.a f3.75. Tholen, 22 Mei 1915. Tarwe f 15.a f 16.haver f 13.a f 14. wintergerst f af-alles per 100 K.G. rogge f a f bruineboonen f 19.a f 21.witteboonen f a f kook- erwten f 18. a f20.kroonerwten f 20.a f 22.—, aardappelen f 3.— a f 3.75, alles per H.L., uien f 0.a f 0.— per 60 K.G., eieren f 0.a f 4.per 100 stuks, boter f 0.75 per '/a KG. Naar waarnemingen in den morgen van 22 Mei medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.5 te Ha- paranda, laagste stand 761.3 te Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 23 Mei Zwakke tot matigen, Noord-Oostelijke tot Zuid-Oostelijken wind. Meest licht- tot halfbewolkte lucht. Droog weer, behou dens kans op onweer, vooral in het Zuid- Westen. Overdag nog iets warmer. Zoo de Heere wil en hij leeft hoopt mijn geliefde viend CORNELIS G0ETHEER, Woensdag 2 Juni zijn 80sten Ge boortedag te herdenken. Zij de Heere, die hem tot dusver leidde, zijn overige dagen tot een zon en een schild. Zijn toegenegen Vriend, M. NAGELKERKE. Wolfaartsdijk, 22 Mei 1915. De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes, zullen des voormiddags om 10 uur aan de kade te Borssele, ten verzoeke van den heer F. H00RNICK Chz. afkomstig van een Rijksgebouw te Hans- weerd als 30000 Waalsteen, 5000 Waalstraatsteen, 2000 platte Dakpannen, 1000 Zolder- Dak- en Vloerdeelen, 500 Balken, Pla ten, Gordings, w. o. lang 11 M 10X18 cM, 50 stuks zware dorschvloerdeelen, 100 Mestputpalen, 100 Ramen en Deu ren, Schotten, Trap, Latten, Tengels, Boorden enz., alles zoo goed als nieuw. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op des avonds 8 uur, op de bovenzaal der sociëteit „De Vergenoeging" aan de Groote Markt aldaar I. in de gemeente Middelburg aan de Korte St. Pieterstraat, wijk A no. 81, groot 4 Aren, 76 Centiaren. aan de Pijpstraat, wijk N. no. 215, groot 81 Centiaren. Alles in eigen gebruik. Bezichtiging daags voor en op den dag van verkoop van 1012 en van 24 uur op vertoon van een toegangsbewijs met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden notaris Struve Pijpstraat N 23 bij de Molstraat te Middelburg. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg, is voornemens in het openbaar te 's namiddags 2 uur, in het Café „Veld zicht" te Serooskerke aan den Eendekotsweg, in de gemeente Sint Laurens, op en met 5.62.50 Hectaren of 14 Gemeten lOO5 Roeden zulks in 9 perceelen en verschillende ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zullen zijn. Bezichtiging van de landen iederen werkdag, van de gebouwen uitsluitend 31 Mei en 1 Juni van 1012 en van 14 uur. In de veiling op Woensdag 2 Juni 1915 van de Hofstede „Tor en zicht" zullen nog worden verkocht als tiende perceel 89 Aren of 2 Gem. 80 Roeden in de gemeente Serooskerke, achter de Hofstede „Zuidwerf" in pacht tot 25 November 1915 voor f95 'sjaars bij den heer S. Boogerd. H 's Morgens lO uur in een schoonen boomgaard achter de hofstede „Welgelegen". Sprekers: De predikanten G. DOEKES, van Nieuwdorp; S. OUDKERK, van Kralin gen; J. H. LAMMERTSMA, van Axel; S. DATEMA, van Delfshaven en J. J. KOOPMANS, van Grijpskerke. Muziekgezelschap „Hosanna". Aanvang half twee. Sluiting 5 uur. Programma 10 cent. Cantine. Stalling v. Fietsen. Zegt het voort. De Notaris M. C. SCHRAM te Krul ningen, zal op des voorm. 11 uur, in het hotil „Koren beurs" te KruiniBgen, te Kruiningen, als: I. 27.20 Aren BOUWLAND aan den Kruisweg, in pacht bij dhr. J. Maas. II. 86.20 Aren BOUWLAND aan den Elenweg, in pacht als voren. III. 27.90 Aren BOUWLAND aan den Grintweg, in pacht bij dhr. C. Waverijn. IV. 29.00 Aren BOUWLAND in Schuitevaarthoek, in pacht bij dhr. D. Zandee. V. 43.28 Aren BOUWLAND aldaar in pacht als voren. VI. 55.10 Aren BOUWLAND aldaar in pacht als voren. VII. 38.30 Aren BOUWLAND aan den Oomshoekschen weg, in pacht bij dhr. Wm. Kievit. VIII. 35.60 Aren BOUWLAND in Jacob Bouwenshoek, in pacht bij dhr. J. Maas. Aanvaarding Bouwland rooven oogst en Weiland 1 Dec. 1915. De perceelen IV en V en IV, V en VI komen ook in massa. Verdere inlichtingen ten kantore van bovengenoemden Notaris. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal des voormiddags om 10 uur te Koude- Kerke, op de Hofstede „Pauwenburg", in het openbaar Wit Merriepaard oud 13 jaar, met Veulen, bruin Merriepaard oud 9 jaar, met Veulen, vos Merriepaard, oud 2 jaar, zwart Merriepaard, oud 1 jaar, bruin Merriepaard, oud 1 jaar, 8 Melkkoeien, 4 U/g-jarige Vaarzen, Springstier van 14 maan- A den, 3 Stiertjes van 8 maanden, 8 Kvveekkalveren, 2 Varkens, Melkschaap en 2 Lammeren, 6 Loop eenden en 1 Woerd, 60 Kippen en 1 Haan, Karnhond met Hok, Veeren- wagen, 2 Menwagens met toebehooren, Driewielskar, Veldslede, Voorsleper, 2 Ploegen, 8 Eggen, Rolblok, Hand- blok, Vleeschblok, 2 Kettingen, 3 Pon- gers, Repen en Blokken, Wagenlichter, Watervat met Stel en Trechter, 2 Waterbakken, Stampbak, Meelkist, Mangelmolen, Kortmolen, Windmolen, Mestkruiwagen, Handkruiwagen, Geesel- stoel met Steen, 3 Ladders, 2 Trappen^ Kort- en Langtouwen, Melkstolp, 2 Kiekenrennen, Voederbakken, 6 Graanzeven, Maten, Bascule met Gewichten, Kooktoestel, 1000 groene en 500 doornen Mutsaards, Mestput planken, Heuldelen, Kliefhout, Mest in den Mestput, Horden, Staken, Paardewant, Slijpsteen, Graan- en Aard appelzakken, Velo-Waschmachine, enz. Er zal zijn Bergplaats voor Fietsen, maar geen Stalling, en Muziek wordt niet toe gelaten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3