9e man vien ka! geluk dient. 390 Zaterdag 15 Mei 1915 39e Jaargang r%0< De Qrooto Oorlog» Binnenland. Reclames. Uit de Provincie. Uitgave van de iNaaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LAN sE VORSTSTBAAT 219. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ - L. BURG* Drukkers: Oosterbaan Lo Cointra Goes. Beknopt overzicht van den foeatanri Salandra, de oorlogszuchtige Italiaan- sche premier, heeft het bijltje er hij neer gelegd. Hij, die Italië in de armen van de triple entente naar den oorlog tegen Oos tenrijk wilde voeren, schijnt op zoo kracli- tigen tegenstand gestooten te 'zijn, dat hij de beslissing in handen van den ko ning gelegd heeft. Hij meende aanvankelijk op den steun van alle partijen te kunnen rekenen, doch deze hoop is ijdel gebleken. De anti-oorlog; en de pro-nentraliteit-stemming is oncteil de leidende politieke kringen in de laatsto dagen ongetwijfeld sterk toegenomen. Met name oud-minister Giolitti schijnt meer invloed op de geesten uitgeoefend te hebben clan men vermoedde. Giolitti en zijn aanhang hebben nu de kans gekregen, dat hun politiek die van Italië zal worden. Meer dan 300 Kamerafgevaardigden en 100 senatoren betuigden reeds adhaesie met zijn houding. In de Kamer beschikt hij dus over de meerdefhieid. Bij de voorstanders van den ooriog staat Giolitti nu in een slecht blaadje, dat spreekt. Men heeft hem reeds uit gekreten als een vijand van het 'vader land en hem beschuldigd een gemeenen druk op de Tegëering uit te pefenoh, Intusschen is er werkelijk reden om den toestand optimistisch in te zien. Gio litti schijnt de man van de toekomst te worden. Zijn naam is reeds op aller lippen. Zeer waarschijnlijk zal hij straks geroepen worden Sala.ndra's erfenis te aanvaarden, en blijven de geallieerden vergeefs wachten op Versche ti'oepen. i Nochtans is do situatie op 'tocugenblik zeer kritiek. Beide stnoomingen moeten niet onderschat worden. Vandaar dat het voor koning' Emanuël zoo uiterst moeilijk is een beslissing te nemien. Want komt bet niet tot oorlog, dan is een revolutiq of zijn althans groote oproeren over het geheele land, te vreezen. Er wordt reeds met revolutie gedreigd als er nog langer naar de pijpen vair Von Bülow gedanst en de oorlog niet aan Duitschland en Oostenrijk verklaard wordt, terwijl Gabriel d'Annunzio liet land doortrekt om zijn van oorlogsgeestdrift gloeiende speeches af te steken. 't Komt er nu maar op aan of de tegenactie daartegen opgewassen zal zijn. Met Giolitti aan liet hoofd zal 't wel gaan- Mocht de Koning kunnen besluiten hem het staatsroer in handen te geven, opdat het einde van den schrikkelijfcen oorlog, dat naar we hopen snel nadert, niet naar 1916 verschoven worde. Korte Oorlogsberichten. G e. v 1 u c h t. Woensdagavond zijn te Turnhout aan de waakzaamheid der Duitsohe militairen drie gevangen Engel- sche soldaten ontsnapt en de wijk hebben genomen naar Nederland. Zes an dere Engelschen, alle luitenants, zijn nog onder Weelde gevangen genomen en in Turnhout gevangen gezet. ,1ali het Oostelijk oorlogs- -t er re in. Uit het communiqué van dan Kussischen ger.eralen staf: In de streek can Szawla ontwikkelt de slag zich on der gunstige voorwaarden. In den loop Van den dag namen wij meer clan duizend Duitschers gevangen en veroverden negen machinegeweren. In 4\ est-Galicië weid de heftigheid dei' gei echten op 10 Mei zwakker. Onze troe pen trekken langzamerhand samen in de linie der San-rivier, teneinde een meer geconcentreerd front te bezetten. Het Oostenrijksche leger, dat op 11 -Mei de Zeer versterkte positie van de By- strytza tot .de Roemeensche grens, 140 wersten lang, ontruimd had, trok op 12 Mei in groote haast over de Pruth-rivier terug. De vijandelijke eava'erie, werd door ons vuur uiteengejaagd. Onze cavalerie'-divi sies braken op verscheidene plaatsen door het vijandelijk front en brachten door welgeslaagde charges wanorde in den marseh der vijandelijke kolonnes. Een krachtige vervolging wordt voortgezet on der omstandigheden, die voor ons buiten gewoon gunstig zijn. Het belangrijk aantal gevangenen, dat wij maakten, neemt shed toe. T~\,De crisis in Italië. Het Rerl. lagebl. verneemt uit Lugano: De Engel- sche gezant deelde aan de Italiaansoho legeering mede, dat het kolenuitvoerver- ood naar Italië is opgeheven. f, c Rundschau" verneemt uit crenua: De sluiting der haven voor het neutrale scheepvaartverkeer is volgens de l nbuna, opgeheven ie i 1 Naar de correspondent der -' nische Ztg." te Lugano meldt, heeft DeZeeuto Salandra den koning Giolitti als Zijn op volger voorgedragen. Waarschijnlijk Zullen Sonnino, Martini, Ciufelli en Zupelli, de minister van oorlog, uit het ministerie tre den. Bij het straatrumoer Van eergister avond te Rome is de sedert kort daar toevende afgevaardigde Erzlberger in zijn auto met steenon geworpen, De bladen maken gewag van opstootjes te Milaan, waarbij dooden en gewonden vielen. Ook is te Florence en Genua betoogd voor het Duitsohe consulaat en z'ijn er rellet jes voorgekomen te Padua, Allessandria en Bergamo. De haven van Archangel. Naar cle „Kölnische Zeitung" uit Christia- nia verneemt, heeft het Noorsch© ministe rie van buitenlandsche' zaken een tele gram ontvangen van den consul generaal te Archangel, meldende dat het .ijs de scheepvaart voor Archangel opnieuw be lemmert.. Naar cleBerlijnsche bladen, verne men zijn in Duitschland nog toereikende aardappelvoorraden aanwezig, zoodat de verzorging der bevolking met aardappelen tot den a.s. oogst als vaststaande be schouwd kan worden. I De volgende namen zullen geschrapt worden Van de lijst der orde van den Kouseband: de keizer van Oostenrijk, cle Duitsche keizier ,de koning Van Wurtem- berg, de groothertog van Hessen, prins 'Hemrich Van Pruisen, de hertog van Sak sen-K oburg-Gotha, de hertog van Cumber land. 11 l - i, Turner, Oen stoker van cle „Lusita- nia", die gered Word, had ook de ramp van de „Titanic" en die van de „Empress of Ireland" meegemaakt. De familie Vanderhilt heeft een be looning van 5000 toegezegd voor het vinden van het lijk van Alfred Vanderhilt. Wanneer gij een man ziet van wien men zegt: „0! hem dient het geluk buiten gewoon, alles loopt hem mee!" zie dien man dan wel aan. Men kan er veel op verwedden dat die man geen sukkelaar ,geen zwakke ling, geen gebrekkige is. Integendeel ver toont hij alle uitwendige teekenen van een volmaakte gezondheid met bovendien een soort van opgewektheid die behangt en aantrekt. Hij bezit wat men noemt, de „levenskracht". - Dezelfde opmerking kan ook bij1 de vrouw gemaakt worden. Van sommige vrouwen gaat een soort van eigenaardige bekoring uit, die maakt dat iedereen door haar wordt aangetrokken. Die bekoring is een uiling van de levenskracht. Die levenskracht komt voort uit een volkomen evenwicht der gezondheid, die maakt dat alle organen en alle levansverrich- tingen een buitengewone kracht kunnen ontwikkelen.; Dien gezondheidstoestand ,dien toestand van volkomen evenwicht verzekeren do Pink Pillen aan het lichaam, De Pink Pillen, toch, geven bloed met iedere pil en hebben bovendien een versterkende werking o(p de zenuwen. Doör rijk en zuiver bloed te geven, zetten zij de wer king van alle organen en van alle levens verrichtingen aan. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der^ Pink Pillen, Da Coslakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar' voor Zierikzee en omstreken bij JW. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tliolen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bjj verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ned. Jong el. Verbond. De 62e jaarvergadering is door ruim 1000 personen bezocht. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren ds. J. J. van Noort, E. Sillem en ds. Joh. Langman, (terwijl in de plaats van ds. B. Tichelman, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. Enter, van Nieuwe Pekela. Als plaats van samen komst voor het volgende jaar werd weder om Rotterdam aangewezen. Aan H. M. de Koningin en den Prins der Nederlan den werden telegrammen gezonden. Geen decoraties. Men meldt aan de „Rotterdammer" Gezien de buitengewone tijdsomstandig heden zullen dit jaar op den verjaardag van H. M. de Koningin geen decoraties worden uitgereikt. Duitsche betuiging van leed wezen. Naar wij vernemen, zijn op 6 dezer bij het inschieten van kanonnen van een der forten van Antwerpen eenige granaten ongelukkigerwijs op Nedcrlandsch grond gebied terecht gekomen. Door het Duitsche Gouvernement-Gene raal in België is onmiddellijk een ernstig onderzoek te dezer zake ingesteld, terwijl de Duitsche gezant te 's-Gravenhage, in opdracht, zijner Regeering haar ernstig leedwezen wegens deze betreurenswaar dige vergissing betuigd heeft. D rankb es t rij d i ng. Op Hemelvaartsdag hield de Nationale Christen Geheel-Onthouders Vereeniging haar jaarlijksche vergadering voor do af gevaardigden van alle Zeeuwsoha afdee- lingcn te Westkapelle. Het was een dag Van regen en nog eens regen. Toch heeft die regten weinig afbreuk gedaan aan de opkomst der afgevaardigden. Acht afdee- lingen waren vertegenwoordigd van Wal cheren en één van Zuid-Beveland, n.E 's Heerenhoek. De voorzitter opende de vergadering met het lozen van een ge deelte uit Gods Woord en gebed en hedtto in geestige bewoordingen do belangstel lenden welkom. liet jaarverslag van den secretaris sprak van hoopvolle teekenen, maar ook van teleurstellingen. Het aan tal afdeelinigen is met één vermeerderd, n.l. Kleverskerke. Na eenigc huishoude lijke zaken te hebben afgedaan kreeg ds. Van Selms van Grijpskerke het woord tot het honden van zijn referaat: „De oorlog '?a het .alcoholvraagstuk". Spre ker bad voor "(ju onderwerp öêil massa gegevens verzameld. Hij Wees er op, hoe de oorlog verschillende regèc'rihgen ge dwongen bad bijzondere maatregelen te nemen tegen den drank. In Frankrijk is de al) si nth (onze jenever), in Rusland de wooka verboden. In Engeland zint de regeeiring op bijzondere wetten tegen het drankgebruik en in België is de oor logsgruwel nog Vreselijker geworden door den drank. De oorlog heeft de regee ringen gedwongen tot scherpe maatre gelen en heeft zoodoende ons, drankbe strijders, volkomen gelijk gegeven. Uit voerig stond spreker stil bij1 het voedings- vraagstuk ook in ons vaderland. Is het niet treurig, dat onze regeering aandringt, op zuinigheid met graan, diezelfde regee ring toch goed vindt, dat millioenen K.G. naar de branderijen en brouwerijen wordt vervoerd om daar vermorst te worden. Een. schoone gcfe^h'fiid heeft d<j reve ring voorbij laten gaan om diö hi&nderjjetn te sluiten en het vrijkomend© graan VDOÏÏ brood te besteden. Zonder gebruik van bier en jenever wordt het volksbestaan stoffelijk en moreel altijd verhoogd. Spre ker eindigde met de samenkoppeling van „oorlog en alcohol" ook nog te bezien uit bet oogpunt van vergelijking en toon de met cijfefs aan, dat de alcohol groeier moordenaar is onder do volkeren dan de oorlog. Dit referaat gaf aanleiding tot een vriendschappelijke bespreking. In de avondvergadering spraken ds. De Visser en de hoër Bulten en een Westkapelsch zangkoor zong eenigc lie deren. De zaal was gehéel gevuld. De sprekers bepleitten ieder op' zijne mailier het goed recht van de drankbestrijding ook in onze provincie. Ondanks den regen kan deze jaarlijksche landdag volkomen geslaagd genoemd worden. Naar aanleiding van ons proliést te- géii de saamwerking van den Chr. Be- stiuMersboml met de S. D.A. P. te Mid delburg/ inzake den toeslag,- zendt de heer W. Wattel aldaar ons een stukje, dat hier op neer komt. Patrimonium is slechts sinds kort aangesloten bij den Chr. B.-B. en heeft -aan de' actie niet mee gedaan. Wel heeft hij (W.) als secr. van den ring Walcheren op verzoek van den Chr. B.-B. de afdeelingen op Walcheren tot die mee ting uitgenoodigd. Persoonlijk hebben we zoo schrijft hij' tegen-1 een meeting tegen den drank geen bezwaar. Maar de meeting nu had niet moeten plaats vin den in saamwerking met de socialisten. Toch hebben „we" allen lof voor hetgeen dhr. Baas zei en met zeer veel Van wat de heer Spiekman zei ,gaan „we" geheel mede, zegt de heer W. De ring1 Walche ren van Patr. doet beter. Zij ijvert voor comparities met burgemeesters of adres sen aan gemeenteraden, om een richtige uitvoering van de circulaire op alle plaat sen in Zeeland te verkrijgen. Eerst bij mislukking is 't tijd voorbeen meeting. Bevolking. In de „St.ct." wordt opgegeven het bevolkingscijfer van iedere gemeente der provincie Zeeland, op 1 Ja nuari 1915. Onze provincie telde op dien datum 119,414 mannen en 120,262 vrou wen, in 't geheel 239,676 inwoners. Voor Middelburg waren deze cijfers 8825, 10,000 en 18,825; voor Vlissingen: 10,715, 11,131 en 21,846; voor Neuzen: kl. aldaar. Verplaatst P. I Hazeloop, rijksklerk 3de lil. van iasp. Middelburg 4687, 4844 en 9531; voor Goes: 3657, 4041 en 7698. Er is dehalve kans dat binnen enkel© jaren het aantal gemeenteraadsleden van Terneuzen klimt van 13 op 15 (Art. 3 v. d. Gemeentewet). Besmettelijke ziekten. In de week van 5 tot 11 Mei kwamen ter kennis van den centralen gezondheidsraad uit Sluis 1. geval van typhus en 1 geval van roodvonk en uit Boschkapelle, St. Jansteen, Kattendijke en Zierikzee l go- val van diphteritis. j.W a 1 c he rs c h e Zakgids. Bij Uitgever 11. M. Smits te Middelburg is uitgekomen de „Walchersche Zakgids" (Zomerdienst 1915). Aanbeveling van deze bekende uitgave is voor de moesten over bodig. De „Walchersche Zakgids" is altijd met zorg samengesteld geworden en blijft een onmisbare gids voor reizigers en niet- reizigers. Gaarne verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende aankondiging van cle openbare les van de afd. Volkszang school vanwege de Ver. „Uit het Volk- Voor het Volk". Deze zangschool mag ongetwijfeld aanspraak maken op onze belangstelling. Dienst der directe belastingen, enz. De surnumerair J. C. D. van den Bus- sche uit de directie Utrecht wordt met ingang van 16 Mei ontheven van de tijde lijke waarneming van het kantoor Hulst en tijdelijk werkzaam gesteld aan de in spectie Amersfoort. 'Benoemd J. D. A. Notebaart, part. Hork ten kantore Hulst, tot rijksklerk 3de trpütat - ld- v; naar insp. Winschoten (tijd.);' J. G. ten Harm's©!, rijksklerk! 3e kl. van kantoor' Hulst naar kantoor Zevenaar. Pensioen verleend f 5 's j&ars aan de wed. W. den Herder, omroeper biji den afslag van vruchten te Zierikzee. Do commies-verificateur'; R. Panders te Roo sendaal is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantooi' Hulst. Ver plaatst do rijksklerk 3e kl. P. J. Stute, Van de insp. Arnhem naar de insp. Mid delburg. Middelburg. Men schrijft onsGister avond hield de Geref. Knapenvereeniging „garnuël" haar 3de jaarfeest. Nadat clo leider de 'heer D. Sietserna. de vergadering- op do gebruikelijke wijze geopend had, las de gecretaris de notulen der Vorige jaarvergadering en zijn verslag over liet geheele veneenigingsjaar, welke ongewij zigd werden goedgekeurd. Daarna i.enan- delde een lief de geschiedenis der -vier meiaaisöhen (2 Kon. 7). Eenige bespre king volgde. Daarna werd er een schrij ven voorgelezen van hun leider, dhr. J. P. Oranje, die in militairen dienst is, Waarin hij1 de K. V. feliciteerde met hun jaardag en hun Gods besten zegen toe- wenschte. Daarna werd er pauze gehou den waarin de inwendige mensch werd versterkt. Eenige dames hadden zich be reid verklaard do aanwezigen te bedie nen. Nadat na do pauze het Wilhelmus weerklonken had, werden de verslagen gelezen. De secretaris kon gewagen van gestadigen bloei, de penningmeester van ben batig saldo, de bibliothecaris van de aanwezigheid van 84 boeken in zijn bibliotheek. Daarna Sprak dhr. J. Goote Jr. jfamens de Geref. Jong, Ver. een welgemeend felicitatiewoord. Ook de zus- tervereenigingérï,- de Geref. Zendingsslu- dieclub „Uw Koninkrijk kome" en de afgevaardigden der Gerei'. Kerk spraken hun zegenwensehen over deze K. V. uit. Wieder werd er gepauzeerd. Nadat er een v o ordrach tens trijd gehouden was, waarvan de prijswinners waren D. den Hollander, C. Maas en C. Verhulst, en de leider de aanwezigen dank gebracht had, sloot ds. J. B. Netelenbos de ver gadering met dankzegging. - - Ingekomen bij het Steuncomité te Middelburg sedert de vorige opgave van: Jhir. v. d. ]3. £10; Personeel N.V. „De Automaat" f 10; Afd. Middelburg van den Bond van Nederlandsohe Onderwijzera 130.50; Dim. S., uit het weekbusje f5.66; Wekelijksche bijdragen, week van 6 Mei f 199.45; Middelburgsche Medici f25. Da 39e riitkeering aan de familiën van militairen en aan werkloozen bedroeg f558.43. I De Penningmeester, KERM. BOASSON. In de heden te Middelburg' gehouden vergadering van aandeelhouders van de Zeeuwsche Hypotheekbank Werden de ba lans en winst- en verliesrekening goedge'- keurd, het dividend bepaald op 10 pCt. en tot commissarissen herkozen de hee ren C. A. Me'rtens en J. F. Heemskerk. Hedenmiddag vertrok uit Middel burg de oud-burgemeester jhr. M. v. de Brandeler met pijn familie, oan zich met VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG, Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. postf 1.25 Losse nummers,0.05 Prijs der Advertentiën 15 regels /"0.50, iedere regel meer 10 ct. 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden, Familieberichten van 110 regels ƒ1. iedere regel meer 10 ct. terwoon te Heemstede te Vestiglen. Aan den trein waren verschillende autoritei ten en vrienden van de familie aanwezig. O.a. merkten wijl op den Commissaris der Koningin en mevrouw Dij'ckmeestejr, den griffier der Staten, den burgemeester en den secretaris van Middelburg etn den oud-secretaris *mr. G. ;J- Sprengen". Toen gistermiddag deurwaarder V. in de 's Gravenstraat alhier bij den si garenwinkelier D. den inboedel in beslag kwam nemen, we'rd hij hierin door de dochters yan D. zeer bemoeilijkt. Hij wilde dan ook de politie gaan halen, maar dit scheen niet naar den zin van D. te zijn, die onverwachts den deur waarder aanviel, waarop een worsteling ontstond, waarbij laatstgenoemde echten de sterkste bleekEven later werd in bijzijn van twee agenten en natuurlijk vol© belangstellenden de inbeslagname af gewerkt. i Naar wij vernemen bevindt de oud- burgemeester van Goes, dhr. J. E. dq K. K., wiens aanhouding eenigen tijd gil leden door den Commissaris van Politie! te Dordrecht werd gevraagd, daar hij verdacht wordt van verschillende oplich terijen, zich thans in het huis van bei- waring te Dordrecht. Goes. De uitbetaling der inkwartierings- gelden over April zal plaats hebben ten Raadhuizie op 17 en 18 Mei a.s. beide dagen van 9 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur nam., en wel tegen afgifte van de vordering tot inkwartiering. Kloetinge. In de gisteravond gehouden vergadering van leden der vereeniging „Landbouwbelang" alhier, is met 44 van de 53 stemmen besloten, dat de vereeni ging zal toetreden als lid van de Coöpe ratieve Superfosfaatfabïiek en Handelsver- èeniging1. Binnen eenige dagen zullen do leden in de gelegenheid worden gesteld opgave te doen van liet door hen Ver langde aantal aandeelen. Biezelinge. In het lokaal „Algemeen Be lang" was gisteravond een vergadering bijeengeroepen, van Eigenaars of Huurders van Bebouwde eigendommen; om te pro- testeeren tegen den geest van de Ingelan den van den polder B. W. Bew. I. die ook dijkgeschot zouden willen heffen van de! bebouwde eigendommen in dien polder gelegen. De voorzitter der Werkl. Vereeniging „E. M. M." opende deze vergadering en gaf het woord aan dhr. A. van der Graaff, die inlichtingen zou verschaffen aan gaande deze zaak. greedvoeris werd door 1 /N - i»-—-«ilö truicmHoh* ahr. v. uraaff deze en besproken en het z. i. onbillijke daar van aangetoond; vervolgens vooigelezen. liet opgestelde adres van de Commissie van Actie in deze zaak, gevestigd te Goes. Een viertal heeren vroeg inlichtingen én wisselde met hem van gedachten, o.a. een Ingelande Van voornoemden polder, dhr. H. P. Ganseman van Kapelle. Resultaat van do vergadering was, dat direct door 26 personen ©en lijst voor adhaesie-betui- ging met het Goesc-he adres geteekend werd. Na dank aan spreker en publiek sloot de voorzitter de vergadering, lersekth Uistefeit Was de stoomboot „Felix" van de Maatschappij van Kunst matige Ooesterteelt alhier aan 't visschen op perceel 200, toen zie een lijk ophaal den dat in ver gevorderden staat van ont binding was. Waarschijnlijk is het 't lijk van den een week of 7 geleden verdron ken jongeling, die zijn moeder (door een klap van de giek getroffen en over boord gevallen) nasprong en mede verdronk. Kenteekenen: gestreept fluweelen broek, blauwe kousen, idem trui, zWarte banker en oliejas. Het lijk is naar het lijkenhuisje vervoerd. Bij den landbouwer J. C. Hief tja ligt een lijst ter teekening om! te ageeren tegen het besluit van de Breede Watering bewesten Ierseke .inzake belasting op de gebouwen. Tot heden wordt druk ge teekend. Souburg. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente- Aanwezig alle leden. Bijl de opening wenschte de voorzitter dhr. Cevaal geluk met zijn herstel. Ook üankte hijl dhr. Braam, naar aanleiding van het bezoek van den heer Commissaris, die zijn tevredenheid had te bennen ge geven, dat de gemeente-administratie in orde was. Hierna werd voorgelezen een Kon. Besluit, waarbij aan de gemeente een voorschot wordt verleend van f 180.000 voor den bouw van 85 arbeiderswoningen. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens kwam aan do orde een schrij ven van Ged. Staten over een god eel to van den weg van Souburg naar Rittbem, dat bleek bij de gemeente Souburg in onderhoud je zijn on waaraan noodige herstellingen mochten gebeuren. Besloten werd de herstellingen uit te voeren. Einde- delijk kwam aan de orde een adres van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 1