lei Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Briefwisseling Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Burgerlijke Stand. v/orden na voorlezing onveranderd vast gesteld.. Overlegging en voorlezing geschiedt van de volgende ingekomen stukken, t. w. missive Ged. Staten betreft, rijksbij drage kosten lager onderwijs voor 1915, goedkeuring primitieve kohieren hoofde- ïijken omslag en hondenbelasting 1915, goedkeuring verordening haven- en kaai- geld tot 1 Juli 1919, goedkeuring raads besluit tot uitgifte van gemeentegrond in •erfpacht en recht van opstal. Exemplaren van de goedgekeurde raadsbesluiten tot Wijziging der af- en overschrijving in de begrooting voor 1914 worden overgelegd, terwijl ujt een mede overgelegd proces verbaal van kasopneming bij den gemeen te-ontvanger blijkt dat op 22 Maart 1915 in kas was f2778.96. Hierna bieden Burgemeester en M et- houders aan het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1914. De pensioengrondslagen van den gemeenteveldwachter en den houder Van het telefoonkantoor worden in ver band met hunne verhooging van jaar wedde nader geregeld. Vastgesteld worden de staten van on inbare^ posten hoofdelijk en omslag en hondenbelasting over 1914 respectievelijk op een bedrag van f 18.07y2 en f 5. Onbewoonbaar wordt verklaard de wo ning van rtVed. P. Suurland. Tot leden der schattingscommissie voor de inkom stenbelasting worden benoemd de heeren P. Klappe, C. A. Cleuze Dz., C. Hartog A.Azi. en Johs. Rijstenbil. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders om ondanks de buitengewone tijdsomstandigheden de kermis dit jaar toch te laten doorgaan wordt Verworpen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Hartog, Geuze en de Graaf, zoodat dit jaar geen kermis wordt gehouden. Een voorstel van den heer Rijstenbil om de kermis Voor goed afteschaffe.n wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen die der heeren Rijstenbil en Keur. Het denkbeeld ter tafel gebracht dDor dhr. Oudeshiys, om in volgende jaren de kermis niet te doen houden op den 2en en 3en Pinksterdag, zal later over wogen worden. Naar aanleiding eener missive van B. en W. Van Tholen wordt met algemeen© stemmen besloten inzake gasverlichting! geen beslissing te nemen, alvorens van wege de gemeente Tholen een aanbod is gedaan. Een verzoek van den gemeentearbei der J. de Graaf om eene toelage wegens de duurte der levensmiddelen wordt op, voorstel van B. en W-. met algemeeno stemmen van de hand gewezen. De Voorzitter deelt mede. naar aan leiding van eene vraag van dhr. Polder man. dat de schoolopziener geen genoe gen neemt met de voorgedragen personen voor de betrekking van onderwijzer en in overweging geeft een nieuwe oproe ping te doen daar dan wellicht ifieer sol licitanten komen opdagen, waarna B- ©n iW'. gemachtigd worden eene nieuwe op roeping te doen. Hierna sluiting. Ned. iHerv. Kerk. Beroepen te Rijssen, P. Zandt te IJsel- muiden. Geref. Keiken. [Beroepen te Gcntredijk, S. G. de Graaf Ito lOosterzee; te Oldeboorn, J. W. Esselink te Wateringen. Het gerechtshof alhier heeft giste ren arrest gewezen in de zaak tegen A. L., arbeider te Hoek ,door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf, ter zake verduistering van een. zakje aardappelen. Het vonnis 'werd vernietigd en bekl. vrijgesproken. Raad van State. In de afd. voor de geschillen van be sturen is behandeld het beroep van do besturen van den Oostpolder en den Stroo- dorppolder tegen het besluit van Gede puteerde Staten van Zeeland van 16 Oct. 1914 houdende bevel tot verhooging van •den zeedijk hunner polders. Nadat hierover Staatsraad mr. Oppen- heim verslag had uitgebracht, waaruit bleek, dat de autoriteiten van den water- Staat zoowel die van het Rijk als die van de provincie over het beroep oie. boord, hebben geadviseerd tot handha ving van het besluit van Gedeputeerd^ Staten, werd het beroep toegelicht door de heeren Etenbaas en Woubersen, be stuursleden van den Oostpolder, die be toogden, dat de door Gedeputeerd» Staten verlangde verhooging niet noodig is. Onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde. Gister deed de Haaiiemsche kanton rechter uitspraak in da zaak van miss Muriell Hetty Freed, geboren te Rerlijln, Wie na een (geneeskundige leergang te Chicago te hebben meegemaakt zich te Heemstede vestigde en daar verschillende personen een waterkuur liet doen, o. a. mevr. T., mevr. Z. en freule II. uit Zeiet, e. a. hierin bestaande, dat zijt dagen ach tereen soms zelfs vijiftig dagen biets dan water gebruikten. Wegens onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde waren tegen miss Freed drie geldboeten van f 100 of driemaal 20 dagen hechtenis geëischt. De kantonrechter veroordeelde miss Freed tot drie geldboeten v.an f 100 of driemaal tien dagen hechtenis. De stamboekkeuxingen voor het Ne- derlandsc-h trekpaard (B-.A.) afdeeling Zeeland zullen gehouden worden van 17 tot en met 29 Mei. Aangegeven zijn voor: Oostburg 92 paarden: IJztendijke 80; Middelburg 19; Kattendijke 22; Goes 63; Cortgene 75 ;i Zierikzee 62St. Philipsland 33S-t. Maar tensdijk 35; Hulst 111; Kloosterzande 71; Axel 145; Terneuz'en 52; 's HeeTenhoek 24 en Kruiningen 77. Totaal 1061 paar den. (M. Crt.) Ongelukken. Te Zutphen is hij een overweg een man door een trein overreden en gedood. Te Buren is een landbouwer, die per fiets naar zijn akker was gegaan, j.n de rivier de Linge ge raakt en verdronken. Men vermoedt, dat hij door een toeval is getroffen. Te Valthermond 'raakte een 8-jarig, meisje te water. Eenigen tijd later werd het lijkje opgehaald. Te Rotterdam is een 57- jarige vrouw van een trapleer gevallen, tengevolge waarvan zij schedelbreuk be kwam. Smokkelaar. Men meldt uit 01- denzaal Gistermorgen omstreeks half 8 uur ver- «c henen er een drietal Duftsche boereu uit Ochtrup aan de grens bij de Poppe aan den straatweg OldenzaalBentheim en boden den soldaat A., die daar op wacht stond, eerst sigaren en toen f50, indien deze behulpzaam wilde zijn met het smokkelen van een paard. De mili tair liet zich echter 'niet omkoopen, maar nam de boeren gevangen, 'bracht ze voor den commandant te Oldenz'aal, die ze na verhoor met den trein van 12.28 uur liet overbrengen naar Almelo, alwaar zij werden tér beschikking gesteld vau den officier van justitie. Een wilde jacht. Te Helnymd is gearresteerd zekere v. d. L., /oud 19 jaar. Toen hij voor een'ïge dagen van Roosendaal naar Maastricht werd over gebracht, om er te worden voorgeleid voor "den rechter-qomïmissaris, wist hij aan de waaKzaamneid zijner geleiders, een tweetal marechaussees, in 'de nabijheid van het paléis van justitie te Maastricht, te ontsnappen. Een wilde jacht op den vluchteling 'begon, waaraan behalve door de marechaussee zonder en met rijwiel, door burgers werd deelgenomen. In een achterbuurt wist v. d. L. over een muuq te klimmen, en. door een tuin te ont snappen. Sinds was mén zijn spoor bijster, v. d. L. is naar Maastricht overgebracht. (Tel.) De „Fl'ora". Met de „Batavier IV" zijn gisteren te 43/j, uur aangekomen de kapitein J. Fooy en 18 léden der bemanning van de „Flora", het schip van de K.N.S.M. Het vaartuig was in ballas en is 3 April gestrand bij; Hardland Key. Den '4den April' werden kapitein en be manning gebracht naar Biddeford, waar zij tot verlteden week Vrijdag werden vastge houden, onder bewaking van 25 soldaten. De behandeling was goed. Drie menschen gedood. Gis termiddag half een is door het vallen van een leeg fust, dat ongeveer 2000 kilo weegt, in den kelder van de Oranje boom-brouwerij' te Rotterdam de ammo- niak-leiding gesprongen. Elf menschen waren, toen het ongeluk gebeurde, in den kelder Werkzaam. Drie, van hen zijn gedood, n.l. Julius Quander, Jan Kittel, en Jan van den Berk. Van de overige acht zijn enkele per brancard naar hunne w.oning vervoerd. Zij waren echter niet gewond, doch alleen sterk onder den indruk van het gebeurde. Ten einde den ammoniak in Water op te lossen, Zette men den kelder onder water. Aanwezig waren 5 spuiten, die ieder met twee stralen werkten. Ook do stoombrandspuit ,de reddings brigade en de Waterwerken waren mede op het terrein aanwezig, terwijl ook de fabriek met zeven stralen hulp verleende. Van de 3 slacht offers was Kittel onge huwd, terwijl Quander een vrouw met 3 kinderen achterlaat en v. d. Berk een vrouw met één kind. De lijken zagen er afschuwelijk uit ten gevolge van den zeer lagen druk, die er door het uitstroomen van den ammoniak' ontstond. Het pngeluk verwekte groote opschudding, honderden nieuwsgierigen hadden zich voor het hek der brouwerij verzameld. Een lastige arrestatie. De rijksveldwachter Koekoek te Voorburg be vond zich de vorige week op surveillance m een polder onder de gemeente Stomp- wijk. Hij betrapte een drietal personen! op het zoeken van eieren. Een der eier- zoekers werd door hem onder verzet ge arresteerd. Zijn kameraden, die op een afstand wanen gebleven, gingen den veld wachter te lijf, toen de gearresteerde riep: „Sla hem dood Met z'n drieën ransel den zijl den politieman af en gaf een van hen hem met 'n dikken paal zoo'n hevigen slag óp liet hoofd, dat hem hst bloed uit het oor vloeide. De veldwachter, die half versuft was, kreeg z'ijtn revolver vrij en loste een schot in de lucht. De aanvallers deinsden daarop af en gingen op de vlucht. Te Delft zïjin deze personen door de recherche opgespoord en aangehouden. De kazernebrand te Delft. Het zeer uitgebreide onderzoek, ingesteld naar de oorzaak van den kazernebrand te Delft, heeft, naar de N. Ct. verneemt, tot dusverre niet het gewenschte resultaat op geleverd. De van brandstichting verdachte militairen van wie er enkelen zeer lang in voorloopig arrest hebben doorgebracht, zijn thans allen uit gebrek aan bewijs ontslagen. Sergeant vermoord. Blijkens een uit Nedeiiandsch-Indië ontvangen tele gram is een Europeesch sergeant op weg van Palopo naar Enrekang' (gouvernement Celebes en Onderhoorigheden) door roo- vers vermoord. Ontploffingen. In de dynamo inrichting van de Siemens en Schucker- werken te Spanda-u heeft een ontploffing plaats gehad. Twee man werden gedood, acht min of meer ernstig verwond. Het is thans vastgesteld, dat bijl de ontploffing in de fabriek van explosieve middelen te Ekhta 63 personen gewond werden; gedood of aan hun verwondingen overleden 41, vermist 43, terwijl 34 per sonen werden gewond, die niet tot het fahriekspersoneel behoorden. Aardschok in de Abruzizen. In de streek der Abruz'zen, die verleden jaar door een aardbeving is "geteisterd, is eergisteravond een stérice aardschok gevoeld. DEN HAAG, 6 Mei. Volgens de laag ste opgave zijn sedert het uitbreken van den oorlog o-p onze kust 523 mijnen aan gespoeld, w.o: 291 Engelsche, 54 Frausche, 32 Duitsche en 148 van onbekenden oor sprong". ZURICH, 6 Mei. De plechtigheid te Kuarto, waar het Garibaldi-gédenkteeken onthuld is, droeg een vaderlandslievend karakter. Er hadden geestdriftige fceton- gingen voor den oorlog plaats-. ST. PETERSBURG, 6 Mei. (Off.) Voor Libau zijn een vijandelijke kruiser en eenige kleinere schepen gesignaleerd. In de omgeving van Assignie maken wij vor deringen. (Overigens is de toestand aan de Boven-Weichsel onveranderd. Tus schen Weidhsel en de Karpathen duurt de strijd met dezelfde hardnekkigheid! voort. De Duitschers hebben nieuwe ster ke legermachten aan bet front gebracht, gesfeund door talrijke artillerie. De vij and heeft de aanvallen in massa herhaald en enorme verliezen gpleden. Enkele van onze afdeelingen hebben zich tengevolge van -d en hardnekkigen strijd over de ge heel© linie teruggetrokken. In den nacht van 2 op 3 Mei heeft de vijand een deel van onze loopgraven veroverd. Den vol genden dag dreef onze tegenaanval hen terug en maakten wij 1200 gevangenen, w.o. 'Duitsche officieren. "Op 3 Mei be gon de vijand 'zonder resultaat over een uitgestrekt front het offensief bij Jaslof. PARIJS, 6 Mei. Communiqué van 11 uur. De dag verliep' kalm. In België namen wij Dinsdag een vijandelijke loopgraaf en schoven onze linies vooruit tusschen Lizerne en Het Sas, dat in onze handen is. Duitsche aanvallen in Champagne en in Argonne mislukten geheel. Er Werd' hevig gevochten tusschen de Maas en de Moezel. De Duitschers deden een krach- tigen aanval -op Les Eparges en het Bosch van Ailly. De eerste werd door ons afge slagen. E-iji de tweede kregen drie ver- eenigde regimenten vasten voet op den heuvel. Wij hebben een tegenaanval ge daan, waarbij wij de helft van de hoogte hernamen. Wij namen twee linies loop graven in het bosch Monmare en sloegen drie tegenaanvallen af. Wij maakten we derom voortgang aan den Noordelijken oever van de Fec-ht in den Elzas. Opening van het Militair Tehuis te Kruiningen. Nadat de soldaten, in Kruiningen ge detacheerd, een maand lang him militair tehuis hadden in de consistorie van de Geref. kerk, die echter, wegens te beperkte ruimte, aan billijk te stellen eischen niet kon voldoen, is Dinsdagavond 4 Mei het houten gebouw in gebruik genomen, dat voor een militair tehuis is opgeslagen. Het tehuis, gezellig ingericht met 3 rijen van 2 tafels voor schrijven, lezen en spelen, met een flink buffet, plaats biedend voor ongeveer 100 militairen, kon de op gekomen schare niet bevatten. Zeker 200 militairen waren aanwezig en ook buiten stonden velen te luisteren naar de goede woorden, die gesproken werden. De Hoog edelgestrenge heer Majoor W. Weenink, de bataljonscommandant, en al de overige officieren van het bataljon waren aanwe zig. Mede was de Edelachtbare heer J. Dominicus, burgemeester van Kruiningen, tegenwoordig. De majoor-veldprediker van de 3de Divi sie, Ds. H. Jansen, opende de samenkomst. Hij liet zingen het bekende volkslied van Da Costa: Zij zullen het niet hebben de Goden dezer eeuw, lias Efeze 6 vs. 10 tot 24 en ging voor in gebed. Hij heette allen hartelijk welkom, sprak toen op de hem eigen pakkende wijze een openingswoord, herinnerde aan den lan gen duur van de mobilisatie die echter, zelfs al moest zij twee jaren duren, verre weg te verkiezen was boven 6 weken oorlog en wees op het groote genoegen om een vriendelijk tehuis te hebben ge durende de mobilisatie, al wordt de lange duur nu en dan door verlof onderbroken. Zulk een aangenaam tehuis wil dit mili tair tehuis zijn, en de veldprediker sprak het duidelijk uit, dat niemand buitenge sloten zou worden. Allen, die komen wil len, zijn welkom, mits zij zich onderwer pen aan de regelen van het tehuis. Hij hoopte, dat ook een veelvuldig en dank baar gebruik van het tehuis zou worden gemaakt. Majoor Weenink dankte den veldpredi ker voor zijn aangename woorden, tot zijn jongens gericht en beloofde wel eens in het tehuis te zullen terugkomen. Nadat dó heer Burgemeester het had uitgespro ken, .dat ill ij Salie medewerking, zoo noo dig, zou blijven verleenen sloot ds. IW. S. Pontier, Geref. predikant van Kruinin gen, met een kort slotwoord het samen zijn. Hij wekte op tot trouw, om uit wederliefde tot God, die ons 'zooveel lief de betoonde, waarlijk in Zijne weglen te wandelen. Dit tehuis was ook gebouwd ojm de militairen voor veel verleiding te bewaren. (Met dankgebed, werd de feeste lijke -samenkomst gesloten. [Nadat (daarna de officieren en de heer burgemeester waren heengegaan, sprak de beer A. S. J. Dekker van Goes, vice1- voorzittér van het Prov. Comité Zeeland tot behartiging der geestelijke belangen der militairen, zijn blijdschap uit over de groote belangstelling, ook van de zijde van het offficierskorps, en hij hoopte, dat ihet „gelederen, sluit u" in toepassing zou worden gebracht als een kwade in vloed moest worden weerstaan. Ten slotte wekte ds. J. Willems©, Ned. Herv. predikant van Kruiningen, de mi litairen nog op om trouw te zijn als- krijgsknechten Van koning Jezus, om dap peren weerstand te bieden tegen eiken vijand, die ons van den dienst van Chris tus zoekt af te trekken. Na het zingen van Ps. 68 vs. 10 was de feestelijke opening geschied. De militairen in Kruiningen hebben nu een vriendelijk tehuis. De gezelligheid, werd opgemerkt, moet door de militairen zelf worden aangebracht. Veel kunnen allerlei middelen de gezelligheid verhoo- gen, en daartoe behooren ook boeken. Daaraan hebben wij nog wel wat gebrek. Wie heeft nog een boek of boeken voor onze militairen in' Kruiningen. Ds. Pon- tier zal ze gaarne in ontvangst nemen MIDDELBURG. Op de botermarkt waren heden twee waarschuwingen opgehangen: één, dat de boter niet duurder mag wor den verkocht dan 77y2 ct. per 1/2 K.G. en ten tweede, dat het aan opkoopers verboden is te koopen vóór de eerste helft van den markttijd voorbij is. KRABBENDIJKE. Heden vertrokken een 27-tal Belgische vluchtelingen naar het kamp te Ede. De vorige week Maandag is reeds de openbare school ontruimd. De vluchtelingen, die daarin waren, gingen naar het kamp te Uden. Nu zijn maar heel enkele Belgen meer op Krabbendijke over. NIJMEGEN. De persoon, die door een adder gebeten is, is met succes met het serum vau Prof. Stronk behandeld. De toestand van den patiënt is zoodanig, dat hij dezer dagen naar het hospitaal te Arnhem kan worden overgebracht. Van amputatie is geen sprake geweest. ROTTERDAM, 6 Mei. De ontplóffing in de Brouwerij alhier is veroorzaakt door een vat, dat door het breken van een schakel! van een ketting viel en de am- moniakleiding raakte. HAARLEM, 6 Mei. De afd. Haarlem van den Nat. Bond van Prot. Kiezers heeft een adres gezonden aan H. M. de Ko ningin en aan den minister van buiten- landsehe zaken, waarin men er op aan dringt, dat niet overgegaan wo-rdt tot het vervullen van het gezantschap bij het Vaticaan. De Ned. Bond van Ger. Knapen- leiders vergadert 24 Mei te "Utrecht. De oudste lichting naar huis. In verband met loopende geruchten, aldus De Tel., kunnen wij meedeelen, dat inderdaad biji onze regeering het denk beeld in overweging is, om in den loop dezer maand de lichting 1907 van dé landweer met verlof naai" huis terug te zenden. Indien liet daartoe komt, zal deze oudste lichting niet (wat eigenlijk reeds 1 Augustus 1914 had moeten geschieden) naar den landstorm worden overgeschre ven, maar eenvoudig met verlof gaan, om zoodoende, indien noodig, onmiddellijk weer aanwezig te kunnen zijn. De ver lofgangers zullen het niet mogen verlaten. Vermoed wordt, dat de mini-ster van Oorlog deze week in de Tweede Kamer een nadere mededeeling zal doen. TOKIO, 6 Mei. Het ultimatum van Ja pan aan China zal aan de mogendheden worden gezonden tegelijk met een recht vaardiging van Japan's handelingen. TOKIO, 6 Mei. De Staatscourant bevat een keizerlijk bevel tot afkondiging van den s.aat van beleg, en dé wet tol mili taire opeisching van het schiereiland Kwangtung. ROME, 6 Mei. De Paus zou aan een koupman gezegd 'helmen,, dat de deel neming van Italië aan den oorlog helaas onvermijdelijk is. De Paus is er zeer bedroefd over en' vreesde, dat straks de geheels Europeesche Christenheid in den oorlog betrokken zal worden. WEENEN, 6 Mei. De vervolging van den vijand iwordt voortgezet. Het getal gevangen Russen is tot 50000 gestegen. LONDEN, 6 Mei. Een trawler uit Grims by is door een Duitsehen onderzeeër in den grond gehoord. Bemanning gered. BERLIJN, 6 Mei. Inzake de Katwijk is een overeenkomst tusschen de Duitsche en de Nederlandsche Regeering gesloten. LONDEN, 6 Mei. De driemastschoener Earl of Latham is bij de lersche kust door een Duitsehen onderzeeër in den grond geboord. MIDDELBURG, 6 Mei. Acte examen L. 0. Geëxamineerd 8 mannelijke candida- ten. Geslaagd de heeren -. R. Kamman, C. Sluis, N. de Jager, K. J. van der Wel en G. H. Withagen, allen te Middelburg, en K. M. Schot, 'te Tholen. Corr. te S. U vertelt wel van een vergadering, doch u verzuimt te melden, wat er besloten is; of in welken geest er gesproken is. Red. Verbetering. Gisteren kon men lezen in den aanhef van de Pers rubriek en ontgroeit aan den roem. Dit moet natuurlijk zijn: en ontgroeit aan den vorm. MIDDELBURG, 6 Mei 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, er was wel vraag, maar de meeste producten zijn opgeruimd. Alleen tarwe werd genoteerd en wel van f 16.50 tot f 17.50. Boter 57 a 67 ct, Particulieren 67 ct. Eieren per 100 f4,40 a f0,— Particulieien f4.80. Eieren Veilings Ver. f4.10 a f4.50. Eenden eieren f 4.80 a f 5. Ganzen eieren f7.a flO. Kalkoen eieren f6.50 a f0. Kievieteieren f0.— Vlissingen, 6 Mei 1915. Rij die gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Spinazie 922 ct., zuring 1828 ct., posteleijn 1833 ct., kropverdunsel 5 22 ct„ snijsla 78 et., baksla 29 c-t., alles per mand; peen 771/2 ct., raap stelen H/a2 et., prei 1011 ct., rhabar- ber 2V231/2 ct., selderie D/221/2 ct., radijs IV22 ct., asperges 2430 ct., alles per bos; kropsla 24 ct., bloem kool 42V2 t.l, bceiden per stuk; kip eieren fl.02, gendeieren f 1.09, beiden, per 25 stuks; huismanz-oet 26 ct., peen 441/2 ct., koolrapen 11% ct., beiden per 'K.G.; postelein 881/2 ct. per klein rond mandje. OOSTBURG, 5 Mei 1915. Oude Tarwe f a t nieuwe Tarwe f 17.a f 18.Rogge f a f nieuwe Wintergerst f 13.50 a f 13.75, Zomergerst f 13.50 a f 13.75, nieuwe Haver f 15.a f 15.50, Kookerwten f 18.a f 20.Voererwten f 0.a f 0.—, Paardeboouen f 13.25 a f 13.50, Lijnzaad f—a f—alles per 100 K.G. Dinsdag 4 Mei 1915. CHICAGO. Tarwe. Maart Mei Juli. Sept. 4 Mei 162'/4 135ys 125 3 - 162 135'L 124"', 1 162'74 137 126'j, 30 April 162 135l/8 125 NEW-YORK. Tarwe.' 4 Mei 3 Mei 1 Mei 30 Apr. North 173'/4 175 173 Roode Winter 171!,/„ 172'/2 173'/4 172'te Maart Mei. Juli. 4 Mei 165'/., 1411/, 3 166 141 >/4 1 166 142 30 April 165 141 N. R. C. 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 8, Adriaan Traas, 28 j. jm. en Cornelia Wisse, 26 j. jd.29, Henderik de Kok. 21 j. jm. en Janna Cl'azina Murre, 20 j. jd.; Andries Polfliet, 25 j. jm. en Catharina Traas, 20 j. jd. Geboren: 2, Jan, z. v. Johannis Polder man en Bernarda Cornelia Beeking; 6, Magdalena Jannetje, d. v. Dirk Klooster man en Catharina Verdonk; Pieter Jacob, z. v. Marinus Schipper en Josina van Wijngen; 12, Maria, d. v. Pieter Phi- lipse en Josina Vermeulen; 11, Willem, z. V. Jan Proost en Maria Korstanje; 22, Cornelia Janna, d. v. Marinus Otte en Gerardina Dronkers; 23, Cornelia Maria, d. v. Cornells Moison en Adriana Johanna Stokx; 24, Jacobus, z. v. Hermanus Jan- sens en Sara Schoonaart. Overleden: 3, Louis Ahnekinders, 3 we ken; 26, Cornelia Moerman, 74 jaar, vr. van Jacob Hoogerland. Middelburg. Hedenmiddag werd door bet bestuur van den polder Walcheren aan besteed het bestorben van den onderZee- schien oever van den Westkapelschen zee dijk tusschen de dijkpalen 3 en 5 aan de Noord watering. Er moest ingeschreven worden Vooit een vaste som van f8000. Inschrijvers P. A. van de Velde, Terneuzen, die wilde leveren 1600 ton Doomioks-olie steen w.o. V'i Lessiniscihe steen, onder voorwaarde! dat de oplevering op 1 Aug. wordt be paald. L. Minderhoud, Wes-tkapelle, kan levé ren 1642 ton basaltstortsteen. J. Lindenbergh Czn., Wemeidinge, 1666 ton Doornickscbe, Lessinische of basal- stortsteen. Bruinisse. Ten overstaan van notaris Korteweg werden alhier in het openbaar verkocht: 1. het woonhuis en erf in de Bergstraat voor f 14752. de 34 Aren 4 c.A. bouwland aan den Kruisweg, vooï! f 1100, per 40 ""Aren 33 c.A.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3