Uit de Pers. fc.U U t u f f i Binnenland. Uit de Provincie. de uit Oostelijke richting, is eergisterert in de Fehmarn-belt (tusschen Sleeswijk- Holstein en Denemarken) door een Duitsch oorlogsschip in den grond geboord. Eer* Duitsch wachtschip vuurde er, toen het stoomschip naliet te stoppen, twee schoten op af. Het schip werd zwaar getroffen en zonk binnen een half uur. De Lolak-Anzeiger verneemt uit be trouwbare bron, dat het 't Zweedsche stoomschip Vanadis was. Daar het geen gevolg gaf aan het bevel om te stoppen, werd het door het wachtschip geramd en zonk. De bemanning is gered en bevindt zich te Kiel. De Vanadis in 1881 gebouwd mat 908 ton bruto, 520 netto. Engelsche treiters in den grond geboord. Behalve de reeds vermeldde, zijn nog zes Engelsche treilers, ide Hector, Progress, Rugby, Coquet, Northwardho en Bobwhite, door Duitsche duikbooten in de Voordzee in den grond geboord. Nader wordt gemeld: Zondag zijn in de Noordzee 5, Maandag 9 Engelsche treilers in den grond geboord. Vanide 9 behoorden 8 te Huil, een te Grimsby. De Portia, een andere treiler uit Hull, is ontkomen. De bemanningen van de gezonken trei lers zijn door de Duitschers zeer goed behandeld en ten slotte in hun eigein! booten weggezonden, na van kompassen en voedsel te izijn voorzien. De kapitein van de duikboot verzekerde dat hij sedert Zondag voor 150.000 had vernietigd. Andere treilers, die in de haven zijn teruggekeerd, deelen mee, dat zij nage jaagd zijn, en dat er op hen is geschoten. Geest en hoofdzaak. De N. Pr o v. Gr on. Cr t. schrijft hier over o. m. het volgende: Met groote belangstelling wordt in heel ons land het verloop gade geslagen van de worsteling' in de Nederl. Hervormde kerk om de belijdenis. De Synode zal eene beslissing moeten nemen of in de belijdenisvragen geschrapt zullen worden de beruchte woorden „in geest en. hoofdzaak". Het gaat hier natuur lijk om meer dan een woord. Dr. Slotemaker de Rruyne heeft in een vergadering in Utrecht de geschiedenis dezer woorden duidelijk uiteengezet. De woorden werden indertijd ingevoegd aoor die Synode, niet om geest en hoofdzaqk van de belijdenis te behouden, maar om die te verwijderen, 't Ging er om, om die Ned. Herv. kerk vrijzinnig te maken. En wanneer dus deze woorden geschrapt wor den, dan gaat het er om, om de vrijzinnig heid uit de Ned. Herv. kerk, 't zij plotse ling of bij overgang, te verwijderen, om dus de belijdenis der vaderen te hand haven. Daarom meende dr. Slotemaker de Bruyne, dat het voorstel1 op de Synode tot schrapping der woorden moet worden aangenomen. De oonfessioneelan zijn er voor. 't Blijkt nu, dat ook de rechts-ethischen mee willen gaan. De links-ethisch en willen de woor den handhaven. Dr. v. d. Flier verdedigt deze houding, door er op te wijzen, dat noen de modernen niet met machtsmidde len mag bestrijden, daar het eenig geoor loofd strijdwapen is Gods woord. Dat klinkt vroom, zei de „Heraut", maar Gods woord kan als wapen toch alleen gelden voor hen, die op den grondslag van dat woord staan. Wij hopen van harte, dat het voorstel moge worden aangenomen, opdat de ver woesting, die het moderne ongeloof-- in die Ned. Herv. kerk aanricht, mag worden glekeerd. Het zou voor de toekomst van ons volk van groote beteekenis zijn. Evolutie. Wij lezen in De Standaard: Roerend schoon heeft de hoogleeraar Dr. Bavinck de evolutie in het school leven geschetst, waaraan we allengs toe komen. Kappeyne's Schoolwet is een hors d' o e u v r e geworden. De lappen van ongevold laken die er op gezet zijn, ver raden den wansmaak. Al wat van de zijde dier wet nog altoos in ons iLager Onderwijs dringt en drijft, is uit zijn tijd. Het be hoort tot een verleden waaraan we ont groeid zijln. En daarom, een nieuwe periode moet ingewijd. Het moet tot een evolutie komen, die ons volk zegenen kan. Een school moet door levensvernieuwing ge boren worden, die niet van de Overheid, maar van de ouders ons toekomt. Waar we om roepen is een school, die volop aan de eischen des iijds beantwoordt. En dan vervolgt hij: „Die eischen zijn af te leiden uit de geheel andere plaats, wélk» de school in den tegenwoordigen tijd, vergeleken met vorige eeuwen, inneemt. Ze is thans in vollen zin een sociaal instituut ge worden, dat allen te bereiken zoekt, allen tracht op- te heffen en aan allen (ets mecdeelen wil van de goederen onzer hedendaagsche cultuur. Ze kent geene slaven,, geene lijfeigenen, geeno onderhoorigen meer, maar alleen vrije, zelfstandige burgers, die straks het maatschappelijk en staatkundig leven van onzen tijd in hunne mate hebben mede te leven. Want of wijl het goed Ivinden of niet. wij bewegen ons in democratische richtingmaar in dien deze niet op eene volslagen teleur stelling uitloopen en in eene revolutie eindigen zal, stelt zij ons voor den onaf- wijsbaren eisch, om het volk in al zijne klassen en standen op te voeden voor de ernstige taak, die het straks in het leven te vervullen heieft. En het is de school, die, niet los van, maar in bond met gezin en kerk en alle vormende en hervormende krachten, aan deze ver standelijke en zedelijke, aan deze licha melijke en geestelijke opvoeding te arbei den heeft". Die toekomst begint reeds te dagen. Steeds meer nadert ze ons. De geest, die ons Christelijk lager onderwijs bezielt, past steeds moer op de realiteit van het leven. De eenige vraag, die vaak zorge baart, is maar, of het apostolaat voor die Evo lutie in ons Christelijk Onderwijs steeds gereed zal staan. Dat apostolaat toch zijn zulke, innig bezielde Christelijke onderwijzers, in wie men voelt, dat de Christus zelf de volks- jeugd nadert. Onderwijzer-zijn moet geen beroep wezen, maar oen roeping. En die roe ping moet in Gods kracht worden vervuld. Isaac da Costa. De „Rotterdammer" schrijft over hem: Da Costa de dichter van „De slag bij Nieuwpoort", yan het krijgslied „Zij zullen het niet hebben" blijft onze zanger; I I I Hij was een groot man. Zijn gezaghebbende tijdgenooten stem den met dit oordeel in. Dweepende dames, die zijn voordracht bewonderen, mogen 'hem als „een engel van een Joodje" vereeren de invloed rijke kringen handen hem als een paria uit. Toen in 1844 aan het Amsterdamsch Athenaeum een professor in de Letter kunde moest yorden benoemd wercl Da Costa pp krenkende wijze voorbij gegaan., Toen in 1855 de Academie van Weten schappen werd gesticht, werd Da Costa op zóó smadelijke wijze uit de Letter kundige Afdeeling geweerd dat Groen van Prinsterer voor zijn lidmaatschap bedahkte om „het voorbijgaan van den genialen landgenoot, aan wien, ook door zijn felste |wederpartijders, de eer niet kan worden betwist van, sedert 1821 tot op den huidigen dag, een sieraad van onze letterkunde en poëzij te zijn ge weest". Toen Da Costa in 1860 stierf en in de Nieuwe Kerk te Amsterdam werd be graven, richtten enkele vereerders tot den Kerkeraad der Nederlandsch Hervormde Gemeente het verzoek om een eenvoudig teeken te mogen plaatsen ter aanwijzing van zijn grafedoch het verzoek werd gewezen van de .hand/ f Toch was Da Costa een groot man, een rijk begenadigde dichtergeest, uit wiens werken wij nh nog zoo veel geestelijk genot kunnen smaken. 1 Sterk werden wij hieraap herinnerd bij de lectuur van een keurig boekje over Da Costa, dat door Albert Verwey terecht als een voortreffelijke schets va*a den Christen-zanger iwordt geprezen. In de serie „Groote mannen", die de Hollandia-drukkerij uitgeeft, verscheen van de hand van een Utrechtschen predikant Ds. Rullmann eene verhandeling over Isaac da Costa. i Met levendige kleuren wordt zijn be teekenis geschilderd en wat aan dit in pittigen stijl geschreven boekje vooral bekoring schenkt is de oordeelkundige keuze uit Da Costa's liederenschat. Ds. Rullmann kent Da Costa door en door, brengt op gepaste wijze telkens zijn meest sprekende gedichten naar voren en schetst ons Da Costa, door telkens de beschreven levensperiode door poëzie van den meester te belichten. Om onze lezers ïot kennisneming van dit geschrift aan te sporen, nemen wij over, de passage waarin de schrijver over Da Costa's bekeering handelt: „Die ure, waarin zijn geloofsoog ge opend werd, bezong hij aldus 0 God des ontfermens! Gij zaagt op mij f' neder, en 'kwerd tot een nieuwe bevatting her- teeld! In d, Eeniggeboren keert God tot ons weder, in d' Eeniggeboren, Zijn uitgedrukt Beeld Die EenigeZijn hand heeft mijn oogen bestreken, en 't hartenbewindsel des ongeloofs viel. Het licht gaat nu op in zijn ziel. Hij ziet in Jezus Christus Gods Zoon. En niet zoodra heeft hij Hem gezien, of hij geeft zich aan Hem over. Ik zag Hem, ik gaf mij! De hel is geweken de hemel ging op uit Uw woord in mijn ziel! Hij ziet Hem als het beloofde vrouwezaad Ik zag Hem, beloofd aan den balling; van Eden, als 't vlekkeloos Zaad der vernederde Vrouw; die 't dwangjuk der zonde te pletter zou treden, den kop Van den Heldraak verbrijzelen zou! ff (li. Hij ziet Hem als den voorspelden Messias Ik zag Hem, voorzegd in den stam der Hebreeuwen uit Abrahams lenden, uit Koninklijk bloed, den Spruit, die volbloeid in de rijpheid der eeuwen, den scheidsmuur der Heidenen uit éérii storten doet! I Hij ziet Hem aLs den Vervuiler der Wet: Ik zag Hem, geschaduwd op Sions altaren, in offer en wetboek van Horebs Verbond I Hij ziet Hem als den aangekondigden Godmensch i Ik zag Hem, den Godmensch, die 't Al moest verklaren, door Israëls Zicnders aan 't aardrijk verkond 1 Hij ziet Hem als Immanuël, God met ons: lk zag Hem, den Wortel van Davids ge slachte, zijn Heer en zijn Koning, cn tevens zijn 'Zoon! den God yan den hemel, d' op aarde Verachte, geheiligd verheerlijkt door lijden en hoonf mensch ons geworden voor inenschen- behoefte. voor mijne overtreding tot zonde gemaakt, geslagen, gesmaad door dolzinnig ge boefte, aan 't Vloekhout doorboord, van God- zelven verzaakt!....' Het zien van dien Christus nu is be slissend voor zijn leven: Mijn Redder, mijn Goël, mijn Zonden- vernieler. mijn Meester, mijn Heiland, mijn Heer en mijn .God! mijn Onheilverwinner, mijn Levensbe- zielcr Gezegend, geheiligd, beslist is mijn lot! I ,i 1' Hij zag Hem hij gaf zich. Hij staat nu voor altoosj in dienst van zijn Heiland Voor U wil ik strijden, voor U wil ik lijden, voor U wil ik de aarde doorgalmen van lot! Aan U wil ik adem en levenskracht wijden, tot de Engel des levens mij slake uit clit stof! Daartoe bidt Hij ten slotte om dc kracht des Heiligen Geestest Zijt Gij. o mijn Koning! (Gij!) tot mij gekomen Hebt Gij hem gezocht, die naar U niet en zag? Zoo wasch mij, zoo baad mij in loutren- cle stroomen des Geestes, dien Ge uitzendt ten Vijf- C tigstien dag! Ja! stort in mijn aadren die kracht van gelooven, die hoogten ter neèr stort, en marmer verbreekt, die hemelvuur inroept en. afdwingt van boven en ijskoude harten' in liefdebrand steekt! Ja! geef mij te galmen met loven en danken, in vlammenden ijver, in worstlenden moed, in lieflijke psalmen, in donderende klan ken: vall' hemel en aarde voor Jezus te voet!'' De eerste haringvisschers. Van de Katwijksche vloot zijn gisteren de eerste twee schepen naar de haring- visscherij vertrokken. Van de vloot uit Scheveningen en JJmuiden waren reeds eerder vaartuigen naar zee vertrokken. De uitvoer van geheel afgewerkte aardappel-vezels is tot nader order toegestaan. Schending der neutraliteit. Het Gerechtshof te 's Gravenhage. deed gisteren uitspraak in de zaak van mr. C. P. |y. Rossem. letterkundige, vroeger te Rotterdam, thans wonende Huis Ter Heide nabij Zeist, die door de rechtbank alhier was veroordeeld wegens beleedi- ging van den keizer van Duitsch land, tot f300 boete of 60 dagen hechtenis, met vrijspraak van de tenlaste legging van het in gevaar brengen van de onzijdig heid van den Staat. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis der Rechtbank. De procureur-generaal had tegen den bekl. ter zake van laatstgenoemd misdrijlfl 6 maanden gevangenisstraf gevorderd met bevestiging van het vonnis der Rechtbank voor zoover bekl. daarbij veroordeeld was wegens beleediging. Groot verlof? Naar de „Zwolsche Courant" verneemt wordt er ernstig over gedacht de oudste lichting van de landweer 15 Mei a.s. niet groot verlof to laten gaan. Het „Hbl." heeft naai' aanleiding van dit bericht bij het hoofdkwartier te 's Gra venhage geïnformeerd. Men noemde er het bericht een groote onbescheidenheid, doch wenschte er zich niet verder over uit te laten. Het „Vad." bevat een bevestiging van het bericht, doch noemt nog geen datum. De zending van Nolens. Het Haagsch Correspondentiebureau meldt Naar aanleiding van een telegram van een buitenlandsc.h pers-agentschap wordt ons van de meest bevoegde zijde ander maal .bevestigd dat aan de reis van Pr. Nolens naar Rome geen andere gedachte ten grondslag ligt dan hetgeen daarom trent is vermeld in het bericht op 23 April in de Nederlandsche pers opge nomen. Van een voorstel van Nederland aan den „Heiligen Etoel" tot aanstelling van een vertegenwoordiger is dan ook geen sprake geweest; evenmin is door onze Regeering eenige mededeeling van het Vaticaan ontvangen. Aan het zesde verslag van den In- tendancedienst van het Provinciaal Vluch telingen-Comité in Zeeland (15 Oct. 1911 tot 1 April 1915) ontleenen we het vol gende. Toen in October van het vorige jaar hier zoovele duizenden vertoefden, moest op allerlei wijze voorzien worden in de behoeften aan levensmiddelen en later ook aan kleederen. Aangezien eenige centrale organisatie vooral voor onze door breede zeearmen zoo versneden provincie, dringend nood zakelijk was, belastten twee leden van het Provinciaal Comité, mr. Anne Bolle en mr. P. Dieleman, zich inet den inten- dancedienst. Van uit Engeland waren enorme zen dingen levensmiddelen on versnaperingen aan het adres van het Provinciaal Co mité toegezonden, teneinde deze over do geheele provincie te verspreiden. Daar toe begonnen zij hicdio October een eenigs- zins regelmatigen dienst. In 't begin ging do dienst zeer een voudig. De zendingen uit Engeland (andere kregen wij toen niet), kwamen met de mailbooten te Vlissingen aan en werden daar in de loodsen der Maatschappij Zee land voorloopig geborgen. Den volgenden dag lieten wij ze overladen op een sleep boot en in een sleepkast, en dan door kruisten wij met schepen en lading de Hont of [Westerschelde, van Vlissingen naar Breskens, ivan Breskens naar Ter- neuzen en van Terneuzen naar Hans- weert. Het was alsof „de kiel met goud belaan" aankwam, zoo welkom waren de zendingen. Van uit die plaatsen werden met medewerking van ijlings gevormde comité's en de militairen de levensmidde len verspreid over de andere plaatsen in de omgeving. Eenige malen togen zij zoo van de eene plaats naar da andere over den broeden Scheldestroom. Langzamerhand moest de dienst uit den aard der 'zaak een mieer georganiseerde worden. Door vriendelijke tusschenkomst van den Stationschef te Vlissingen werd door den toenmaligen Commandant, die de beschikking had over de loodsen aan het Station aldaar ,een flinke loods af gestaan voor mag'azijn. Hier kon men stapelplaats 'houden voor de levensmid- len, die inmiddels wekelijks voor eeu groot deel betrokken werden bij den leger-etappedienst te .Rotterdam. Van hieruit werden gemakkelijk met sporen, trams en booten over geheel de provincie de aangevraagde goederen ver zonden., Flinke, sterke ,,'Bressiaanders", mannen met een trouw hart in breeden borst ston den den leden van den intendance-dienst daarbij ter zijde. Ook anderen hielpen krachtig en zoo kon men uit den eerst chaotisehen toe stand tot orde .en regelmaat komen en eindelijk de |zaak schier zóó geregeld onder een magazijnmeester stellen. Er waren gemiddeld 11 personen in dienst, een er van had de leiding voor den buitendienst (den export), een ander die van den binnendienst (import en uit gifte van goederen), terwijl een derde, thans de magazijnmeester, de voorloopige dagelijksche aanteekeningen hield. Mrs. Bolle en Dieleman meenden niet te mogen nalaten aan het verzoek van velen te yoldoen door althans iets meer mede te deelen dan in gewone verslagen en een en ander te verluchten in beeld. Duidelijke foto's versieren dan ook het verslag, dat tot een vrij dik boekdeel is aangegroeid. In verband met een vordering van trekhonden tón j>ehocve van hot leger (art. 32 van de wet op de inkwartiering, enz;.) moeten pile hondeigenaars in do gemeente Goes met hunne honden zich verzamelen op Dinsdag 11 Mei c.k., des morgens te 8 uur op de Beestenmarkt, en die te Middelburg op 11 Mei des nam. 1 uur op het Molenwater. Slechts honden van het mannelijk ge slacht met een scholthoogte van minstens 65 c.M., zullen ter keuring moeten wor den aangeboden. Bij resolutie van den minister van koloniën is J. G. Vreeswijk, te Tholen, ge steld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij bet Europeesch lager onderwijs daar te lande. Middelburg. Het was gisterenavond vrij goed bezet in de Concertzaal, waar de kleine Westkappelaars een uitvoering voor het Steuncomité gaven. Een kleine drie honderd kaarten jwaren verkocht en de programma's gingen grif weg. Onder de aanwezigen merkten wij onder anderen op den (Commissaris der Koningin en mevrouw Dijckmeester, en den territoria- len bevelhebber. Wat de uitvoering zelve betreft willen wij kort zijn, niet omdat er niet genoog te prijzen zou zijn, maar om dat we als wij alle goeds in de verschil lende liederen wilden opnoemen, een veel te groot verslag zouden krijgen. Wij willen slechts deze Woorden zeggenHet was lief, mooi en bewonderenswaardig, wat de leider Van dit troepje heeft gemaakt. Vooral „Neerlands Huis en Tuin" van onze stadgenooten de heeren G. J. Nijk on A. Lijsen, viel zeer in den smaak en werd een gebisseerd en nog als toe gift gegeven ook. Na de uitvoering van dit lied ontving de heer Houtekamer van, een onbekende een bloemenhulde. Aan het eind van den avond bracht de heer E. W. Hendrikse namens het Steuncomité dank aan den heer Houtekamer en aan de kleinen voor hun optreden alhier en wees hij er o.a. op hoe moeilijk het is zonder begeleiding te zingen en dan nog wel meerstemmig. Aan de aanwezigen bracht spr. dank voor den ondervonden finantieelen steun en bracht een afzon derlijk \voord yan dank aan Kolonel Brocx, die door zijn aanwezigheid overal waar iets te doen is. toont belang te stellen jn Middelburg. Vanaf heden zal het Klokkenspel van den Abdijtoren weder zijn vroolijke klanken over de stad doen weerklinken. De nieuw geplaatste nummers zijn de volgendeHeel uur. Strijdzang der Geu zen, oud-Nederlandsch Lied (1570); Half uur, Romance de Sylvain, uit de opera Les Dragons de Villars, A. Maillart. Kwartieren a. Beiardlied uit Rubens- cantate Peter Benoit; b. Het Beleg van Bergen op Zoom, oud-Neclcrlandsch Lied (1626). In de gisteren gehouden raadsver gadering werden nog aangenomen dó voorstellen tot het houden van verplichte schoolvergaderingen, tot het afwijzend be schikken op een verzoek van de Stokers der gasfabriek om verhooging van loon en dat tot verhooging van den gasprijs met Va cent. Na eon besloten zitting werden eenige reclames tegen den hoofdelijken omslag behandeld. De voorzitter deelde nog' mede, dat höt verstrekken van goedkoop brood wel £i- nantieele offers van de gemeente Zal vra gen, hij vroeg en verkreeg echter mach tiging om met de voorbereidende werk zaamheden voort te gaan. Op een vraag van den heer Adriaans.» zegde de voorzitter spoediger inwalseii der steenen bij vernieuwing van de ma- cadamwegen op de Singels toe. Het aantal bons voor warm eten bedroeg Deden 311. Nisse. In de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was afwezig het lid D. de Winter. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedge keurd. Aan den onderwijzer J. F. Hol werd als zoodanig eervol ontslag verleend togen 15 Mei a.s. Jlet gemeenteverslag over 1914 werd aangeboden. Naar aan leiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten aangaande locaalspoor Zuid- Beveland wordt besloten mee te deelen, dat de ten vorige jare ingezonden bezwa ren nog steeds bestaan. Aan J. de Win ter werd 5 maanden ontheffing veileend inzake H. O. tot een bedrag van f3.93:\ In verband met de niet goedkeuring der begrooting 1915 werd de hoofdelijken om slag noodgedwongen verhoogd met f 150, en bet percentage gebracht van 4.2 op 4.3. Zaterdag a.s. zal hier keuring plaatS hebben van de personen die zich hebbeq aangemeld voor den vrijwilligen land storm. Wissenkerke. Gisteren vertrokken van hier de laatste (46) Belgische uitgewe kenen naar het vluchtoord te Ede, ondór geleide van het comité-lid dhr. v. d. Vaate. Des avonds te voren was er nog een gezel lig samenzijn van hen met het comité. Zij betoonden als altijd, ook nu, oprechte dankbaarheid voor het vele goede dat zie hier mochten genieten. Domburg. Dat niettegenstaande den lan gen duur der mobilisatie de militairen) zich nog steeds in de belangstelling |qn sympathie van de burgerij' mogen verheu gen, daarvan ondervonden de te Domburg gevestigde militairen dezer dagen weder een hernieuwd bewijs. Namens een kring van Domburgsche dames werd door mevr. Blum en de da mes v. d. Hoorn aan den commandant van de wacht voor ieder der manschap pen een paar sokken uitgereikt met bij voeging van eenige kistjes sigaren. Onnoodig te zeggen, dat deze vriende lijke attentie door de manschappen van het detachement ten zeerste werd op prijs gesteld te meer daar de geschonken sok ken door een betrekkelijk kleinen kring van dames werd vervaardigd en daar door een niet geringen arbeid vertegen woordigt die van hartelijke toewijding ge tuigt. De commandant was dan ook de tolk van het gansche detachement toen hij mevrouw Blum en de vergezellende da mes, die tezamen het initiatief hadden genomen, hartelijk dank zei voor het ver nieuwde bewijs van belangstelling Van die zijde betoond. Terneuzen. Naar we vernemen hebben B. en W. alhier besloten zoo mogelijk uit voering te geven aan de circulaire van minister Posthuma, betreffende de ver krijgbaarstelling van goedkoop© levens middelen. De uit den raad en de ingezetenen gevormde commissie .yan advies advi seerde de bakkers zelf ten behoeve van hun klanten voor de broodkaarten te laten zorgen en gaf tevens in overweging om niet alleen ook varkensvleesch, maar indien die nog voorhanden Zijn ingemaak te groenten verkrijgbaar te stellen, en ook aan te vragen de beschikbaarstelling van reuzel en visch. In eene Dinsdagavond door den burge meester met de bakkers gehouden confe rentie, hebben deze zich bereid verklaard, aan de uitvoering van de goedkoope brood levering mede te werken. Een moeilijkheid die daarbij nog werd opgeworpen is, dat de minister contante betaling voorschrijft, terwijl vele hakkers te kennen gaven, gewoon te zjjn op ere- diet te leveren. ,,M. CL" Scherpenisse. Woensdag vergaderde al hier de gemeenteraad onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoor dig alle leden en de secretaris. De notulen der vorige vergadering

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2