Kerknieuws. Onderwijs. Uit de Pers. Reclames. Ssmeiicjd Nieuws. Laatste Berichten. iarktherichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Openbare trtoopiopB en ierpacliiinp. Aanbestedingen, theorie die de nienschen naar hel Neo Malthusianisme drijft. Ook de onthou- dings theorie, wanneer zij gemotiveerd wordt door gering inkomen, keurt hij af. Wij bevelen de lezing van dit geschrift ernstig aan. Den vaders van grootc ge zinnen is het een riem onder 't hart, of, wil men, het hart onder den riem. Ook al behoeft men 't in alles niet met denschrijver eens te zijn. De Europeesche Oorlogsbrand, door Prof. dr. P, .1, Mullet. Rotterdam, J. M. Bredee. Van deze uitgaaf verschenen afleverin gen 5, 6 en 7. De schrijver heeft zijn taak ernstig opgevat. Niet alleen geeft hij een getrouw oorlogsverhaal, doch hij weet in zijn verhaal tal van historische en plaatselijke bijzonderheden in te Vlech ten. Vooral van dit gedeelte van zijn taak heeft hij goed werk gemaakt; wij houden ons overtuigd dat hij ook daar door op een dankbaren lezerskring zal kunnen rekenen. Papier en druk en pho to's doen zien dat ook de uitgever ernstig streeft dit alles met den degelijken inhoud in overeenstemming te doen zijn. Dit werk zal in 12 afl. compleet zijn. Stemmen des Tijds, Maandschrift voor Christendom en Cultuur, 4e Jaargang, aflevering 7. Utrecht, G. J. A. Ruys. Dit maandschrift wordt geredigeerd door Christen geleerden, op wier namien wij trotsoh zijn. Onder hen zijn 3 profes soren (Aalders, Anema, Diepenhorst); 2 die eenmaal voor een aangeboden profes soraat bedankten (De Moor, Wielenga) 2 die voor een professoraat herhaalde lijk in aanmerking ktvamen (Kromsigten Slotemaker de Bruine); 2 hoogst bekwame volksvertegenwoordigers (mr. Rutgers ent dr. de Visser); een oud-minister (Colijn). Ditmaal bevat het no. van geen hun ner een bijdrage; doch dit schaadt aan den inhoud niet; want knappe schrijvers, zoowel op rechtskundig en letterkundig, ;ds .op wijsgeerig en sociologisch gebied, zijtn hunne 'medewerkers, en deze ver rijkten de Jitteratuur van de Stramien buitengemeen met de volgende opstellen: Op 'hoop van Zegen, e£n schets uit het Vlaardingsche visschersleven, door A. Wapenaar. Sumer en Akkad, iets over het oude Babylonië, door dr. T. Böld. Gedachten over het gevangeniswezen, door E. René van Ouwenaller. De Fran- sche Revolutie, door mr. H. Verkouteren. Selma Lagerlöf, door J. Petri. Be „Lees tafel" is eveneens uitnemend verzorgd, o.a. door dr. P. A. Klap, dr. G. W. v. Bleek en den hoofdredacteur ds. P. J. Molenaar. Op leven en dood. Geschiedenis van den grooten oorlog, door M. v. d. Staal. Uitgave Libertas, Rotter dam. Van deze uitgaaf is het le deel reeds verschenen. Re pchrijvor heeft zich on vermoeid aan die van het tweede gez-et. Aflevering 26 is verschenen. Zij behan delt hoofdzakelijk den krijg aan het Ooster front, en staat eenigszins lang stil bij de geschiedenis van het Czarenhuis. Wie aan den onderhoudenden verteller in deze uitgaaf gewend is zal de verschij ning van deze nieuwe serie met dank. hegïoeten.. i De Vriend ides Huizes, hoofdred. ds. J. Schrijver, Neerbosch' Boekhandel Neerbosch, all. V begint met een prach tige reprodutcie van llembrandts schilderij „Christus en |de Üamaritaansche". Mr. Verkouteren drukt een kaart af van de Dardanellen, met toelichting. En dan volgt een allerbelangrijkst allerlei van artikelen door illustraties, ook in kleu rendruk, toegelicht; o.a. Kunstvoorwen- pen als tuinversiering. Lijkredenen. On ze gevederde wereld. Dan komen de be kende vervolgverhalen, het onderhoudend geschreven, door photo's verluchte Maand overzicht, waarin weder hoogst belang rijke persoonlijke Rotterdamsche herin neringen werden ingevlochten. Het lieve portret van onze Juliana met ver£ van Catharina van Ophemert. Enz. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Retranchement W. v. Rog gen te Oostzaan; te Zierikzee P. L. L. Post te Rijswijk. Aangenomen naar Uithuizen door J. Hoogewaard te Meppel; naar Leinmi- den door C. J. Schweitzer, cand. te 's Gra ce nh age. Orthodoxen en Modernen zijn over de geest-en-hoofdzaak'-kwestie in de Ried. Herv. Kerk in hevigen strijd gewikkeld, die er niet minder op wordt, nu langzamerhand de tijd nadert, dat do gewone jaarlijksche classicale vergaderin gen zullen gehouden worden. Dezer dagen vergaderden zoowel moder nen als orthodoxen. De vergadering dol' „Moderne theolo gen", te Amsterdam gehouden, stond meer in hét teekein jder herinnering, al kwant ook het heden wet ter sprake; het was toch de vijftigste maal, dat de moderne godgeleerden aldus in nationale vergade ring samenkwamen. 't Hoogtepunt op hun vergadering was zeker wel het spreken der „oude garde". Veteranen als Carpentier Alting, Van Loenen Martinet en Meyboom voerden bet woord en vooral de laatste zette nog eens góéd de puntjes op de i, om te laten uitkomen, hoe het modernisme met de 'belijdenis van den Christus als den Zone Góds, Borg en Middelaar en Zalig maker, finaal gebroken heeft. 't Is goed, dat we "dit in onze dagen van verflauwing der grenzen nog eens wee*; boo ren, opdat we goed weten, waar we met het modernisme aan toe zijn. Prof. Meyboom dan herinnerde o. m aan een woord van den man dei' „vrijz. gemeente", Hugenholtz, die eens schreef: „In een geloofs- ,of godsdienstleer naar! moderne beginselen is voor de Christo logie (d. i. leer van den Christus) hoe ook uit- of aangekleed geen plaats meer. En dan vervolgde prof. Meyboom„Ja, het Jezus-beeld heeft er zoozeer de om trekken door verloren, dat er ook in onze voorstellingswereld ter nauwernood meer plaats voor over bleef. Zoo is het ge schied, dat modern-geschoolde vromen on willekeurig en hoe langer zoo meer hun hart aftrokken van het verleden en het lieten in beslag nemen door de godsopen baringen van het heden. Niet alleen da „Middelaar" verdween uit het bewustzijn maar ook allengsken al het intermediaire Wat er voor in de plaats gekomen was. Goasdienst, ook christelijke godsdienst, wlerd dien ten (gevolge een rechtstreeks verkeer van den mensch met God en, bet goddelijke". Géén plaats voor het Kindeke Géén plaats voor Jezus Christus, als tien Middelaar Gods en der menschen, gteljjtk mpn ziet, in de herberg van het modernisme. Is het zulk een w-onder, als do ortho doxen zich eindelijk opmaken, om te trach ten aan deze vermenging van water e)1 vuur iu de* Kerk langs geleidelijken weg een einde te maken? 'Niet aften echter oordeelen zoo. De „ethischen" staan gedeeld. Sommigen hunner stellen zich in de gieest-en-hoofdzaak-kwestie aan de zijde der movlernen. 'In .Snoek doet dit als men weet dr. Wumkes; de hoeren v. d. Flier, Van Melle e. a. hebben zelfs een aares in dien zin )aan de 'Synode opgesteld, waarop ze bewijzen van instemming vragen. Ds. Van Melle, van Kralingen, betuigde zelfs op de "vergadering der „Hervormde Broederschap", dat hij een Compromis met de modernen mogelijk acht. Hij gaf daar dit getuigenis van: „Geest en hoofdzaak is toch dat in ons waarachtig worde 'wat in Christus !is. Vele eminente modernen hebben tot den Christus niet kunnen 'doordringen van wege de orthodoxie met haar niet-verstane taal. Doch velen hunner leven toch uit. Christus al hebben zij' de de orthodoxe interpretatie niet. Het komt aan op ernst en die is er hij de modernen toch wel. Sommige uiterst rechtsche broeders bren gen het Evangelie niet, aan wier kant spr. niet gaarne staat". Met die „uiterst rechtsche broeders" worden natuurlijk de gereformeerden in de Herv. Kerk bedoelddie hebben het in den regel gedaan. Dr. v. (1- Flier had eveneens zachte woorden voor zijn moderne broeders. Het verslag zegt er van: „Spreker legt er nadruk op, dat er in moderne kringen religieus© elementen zijii; dezen moet men niet van de kerk vervreemden. Er is een ontwaking; eetaj vragen naar iets beters. Dezen verstaan! de taal der gereformeerden niet; de ethi schen hébben iets voor hen. Op deze) preüikantenvergadering is gezegd, dat wij het Evangelie moeten brengen in de taal van .onzen tijd aan de velen, die thans roepen om een woord van troost". Toch ging de „Hervormde Broeder schap" (een vereen, van „confessioneel- ten" en „rechts ethischen", enkele jaren geleden opgericht) niet met hem mee en nam tenslotte een conclusie aan, inhou dende, dat zijl zich uitspreekt als vóór het Synodaal voorstel onder voorbehoud, dat er overgangsbepalingen gemaakt wor den voor hen, die gewetensbezwaren hebbeip. Kloeke woorden zijn daartegen over op. de Utreohtsche predikanten-ver gaderingen door andere leeraars gespro kten, di© nu juist niet precies tot d© „confessioneelen" of „gereformeerden" ge rekend worden. Met name door den bekenden Utrecht- stóhien predikant dr. Slotemaker de Bruine. Hij toonde te begrijpen, hoe het ging tegen den „leugen in dei Kerk": „Tot heden heeft de Synode altijid ge zegd: wij moeten alle groepen bijeenhou den en zullen daarom in theorie het be- lijitlepd karakter der kerk handhaven, in! de practijk het belijdenislooze. Theoreti sche belijdenisloosheid zou rechts afstoo- tenpractisch handhaven van het belijdend karakter zou links afstooten. Daarom geven wijl' rechtsche woorden en linkschq daden. Thans staat de kerk voor de vraag, of zijl weder op deze lijn wil verder gaan dan of iwen mtet deze wil breken. Dit bn niets anders is het ernstigte van da geheel e kwestie". Het is voor hem een gewetens-kwestie. „Spr. kan enkel principieel beslissen: het is hem onmogelijk door zijn stam! thans te verklaren, dat hij de vrijzinnige prediking behouden wil,, als het moge lijk is door een ethisch middel het tegen deel te verkrijgen". Ook gaat hij niet uit den weg voor den hoeman van scheuring in de Kerk.: „Evenmin begrijpt spr. de vrees voor een scheuring van de kerk. Dat de syno dale gedragslijn de kerk: honderd jaar heeft bewaard, is juist. Maar alleen wie blind is voor de geheel nieuwe omstan digheden kan zich vleien, dat deze metho de nog honderd jaar met succes kan wor den gevolgd. Onder deze omstandigheden zal ziji breken. Alleen een aaneensluiten" Van allo positieve elementen kan voor komen, dat de kerk wordt gedeeld".- Tenslotte zij nog gemeld, dat tegen over het adres v. d. Flier c.s. dr. Krom ligt handtekeningen verzamelt op 'n adres aan de Synode, om dóór te gaan en het bedriegelijike, „geest en hoofdzaak,, wél uil de reglementen te schrappen. Frieseh Dagblad. Geref. Kerken. Beroepen te Urk, B. A. Knoppers ie Kapelle-Biezelinge Bedankt voor Pieterburen door dr. 0. N. Oosterhof te Hylaard. Geref. Gemeenten. Tweetal (e Goes: G. van Reenen te Opheusden en J. Eraan je te Rotterdam. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Hariingen door Th. G. Stellwag to Medemblik. Kloetinge. De heer J. de Dreu, alhier, is benoemd tot. volontair-onderwijzer aan de Chr. school te Kruiningen. St. Maartensdijk. Benoemd tol onderwij zer aan de openbare school alhier, de heer C. A. L. van LI slicker te St. Anna- land. Het examen handteekenen L. 0. zal worden gehouden te 's Graven- hage in de maanden Juli en Augustus. Aanmelding vóór 1 Juni e. k. bij het De partement van Binnenlandsche Zaken. Zesenzestig procent Het „Frieseh Dagblad" schrijdt: In den Amsterdamschen Baad kwam deze week de kwestie van de gehuwde onderwijzeres ter sprake. Och, zij verzuimen weinig, zei wethou der Den Hertog. Kinderen krijgen ze .haast niet. En toen kwamen deze schier ongeloofe- iijke cijfersVan de 104 gehuwde onder wijzeressen hebben 69 géén kinderen. Zesenzestig procent Hier hoeft geen woord bij. Als dat de toekomst worden moest van ons Nederlandsche volk, dan konden we voor de Hollandscbe natie de doodsklok wel luiden gaan. Moge God er ons voor behoeden. Ongelukken. Gisterennamiddag zijn de twee eenige kinderen van een beambte der havenpolitie een knaapje van negte!» en een meisje van zeven jaar achter diens woning aan de Oostelijke. Handels kade te Amsterdam te water geraakt. La ter werden ze levenloos opgehaald» Hot 4-jarig zoontje van den heer G. R. B. te Reeuwijk is bij de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Zaterdag middag need pen verhuiswagen van de firma Twist te Dordrecht onder het spoor- wegviaduct door. Boven op1 den, wagen zat de 17-jarige meubelmaker M. uit Utrecht. Daar er te weinig ruimte was tusscheu den kap| van den wagen en de brug, raakte de jongen tusschen een ij'zeran balk en het dek van den wagen bekneld, toet het gevolg, dat de borstkas werdi ingedrukt. D|e geneesheer die even later passeerde, kon slechts den dood consta- teeren. Te Enschedé is een koetsier, vader van 2 kinderen, door een slag- van een paard gedood. Vrijdag is de land weerman O., uit de provincie Groningen, in garnizoen te Utrecht, verdronken. Moordenaar gearresteerd? De harmonicaspeler Joh. Bogers, bijge naamd Jantje JJonks, de vermoedelijke dader van den moord te Rosendaal, is te Antwerpen gearresteerd. Uit de dierenwereld. Een schaap van de landbouwster M. Heems kerk te Koudekerk wieip vier lammetjes, doch dit getal bleek teveel voor d^ moeder. Goede raad was duur. Een geit had daar ook gclamd, doch die kinderen, van moeder geit waren reeds weg, nui werden 2 schapenkinderen bij dei geit gebracht. De geit verzorgt ze zeer moeder lijk en het is een aardig gezicht de geit met hare twee wollige pleegkinderen door het land te zien huppelen. Ernstig ongeluk. Het 6-jarig dochtertje van jK. Bonman te Nederhe- mert, kwam, terwijl zij met een aange punte houten pen liep, te vallen. De pen drong in den mond en doorboorde del wang, welke geducht opzwol. Per roef- boot werd het meisje naar het naburige Vieen vervoerd, waar dr. Schmitz spoe dig geneeskundige hulp verleende'. Te Tilburg is gisterennacht ingebro ken in de cavalerie-kazerne, waarbij een bedrag van f600 wferd ontvreemd. De daders zijh onbekend. Broedermoord te Strijen? Mjen meldt aan de Rott.Vrijdagavond te 6 uur is alhier gearresteerd en naar Dordrecht overgebracht M. G. v. S. Sinds fwje,6 dagen isi aldaar overleden diens broeder I). G., wiens lijk ook naar Dor drecht werd verroerd. Men vermoedt dat hij zijn broeder, die aan toevallen leed, met ©ent ouw om den hals heeft geworgd. ,,E m p r e s s of I re 1 a n d". Het „Berl. Tageblatt" meldt uit Kopenhagen: Volgens berichten uit Montreal is de reedvr rij van het Noorschc stoomschip „Stor- stad", dat verleden jaar inde St. Laurens- rivier met de „Empress of Ireland" in. hotsing kwam, tot betaling van twaalf millioen dollar aan de Canadian Pacific Railway veroordeeld. De. rechtbank geeft aan de „Storestad" de volle schuld van hel. ongeluk. De „Storstad" ligt thans' te Rotterdam. DEN HAAG, 3 .Mei. De heer Wirtz, koerier tusschen Nederland en België, is door de Duitschers vrijgelaten. HOEK VAN HOLLAND, 3 Mei. Door de sleepboot „Waterweg" is Zaterdag op da Noordzee opgevischt een reddingsboei ge merkt „(tl- AL Recruit". LONDEN, 3 Mei. Uit Alexandria wordt gemeld, dat de regeering den uitvoer van katoen naar Australië on Zwitserland heeft verboden, daar deze ladingen naar Duitscliland worden doorgezonden. HAA1BURG, 3 Mei. Van betrouwbare zij de vernemen wij, dat het prijzenhof de lading van de „/aanstroom' voor zoover deze klaarblijkelijk niet uit contrabande bestaat, wil vrijgeven. Onderhandelingen loepen nog over d;e vraag, op welke wijze het transport van Zetebrug'ge naar Hol land zal plaals hebben. DEN IIAAG, 3 Alei. Ter bevoegde'r plaatse is bericht ontvangen, dat met in gang van lieden het passagieïsverkcer op Engeland zal worden hervat. DEN HAAG, 3 Alei. Omtrent het aan het Duitsche vliegtuig overkomen onge val is door de marine-autoriteiten te Vlis- singen oen onderzoek ingesteld. De van de „Noord-Hinder' aangebrachte Duit schers zullen niet worden geïnterneerd. Zij hadden hun toestel geheel vernield. LONDEN, 2 'Mei, De admiraliteit deelt bet volgende mede: Een aantal kleinere gevechten zijn Zater dag in de nabijheid van de lichtschepen Galloper en Noordbinder geleverd. De En- giels'che torpedo-jager Recruit werd door een duikboot in den grond gehoord. Daar entegen werden twee Duitsche torpedo- booten door een divisie Engelsch© torpedo jagers nagezet en pa een levqndig loc»- pend gevecht in den grond geboord. LONDEN, 2 Mei. Het Fransche stoom schip Europe is door een duikboot getor pedeerd en gezonken. Bemanning gered. ,De treiler Fulgent js door een duik boot in den grond geboord. De treiler Angle heeft een boot met negen overleven den opgepikt. Het lijk van den kapitein, die in do t weede boot doodgeschoten werd, en de overigen worden vermist. Uitvoer hoenders. Van be voegde zijden ontvingen wij het volgendi bericht: „Met zekerheid kan worden me degedeeld,. dat binnen korten tijd van het verbod tot uitvoer van hoenders, voor zoover betreft levende en geslachte har nen, ontheffingen zullen werden verleend. Hieraan kan worden toegevoegd, dat wordt overwogen de grenzen ook weder open te stellen voor den uitvoer van vol wassen hennen." Wij kunnen hieraan toevoegen ,dat deze gunstige beschikking vooral te danken is aan het initiatief der V. P. N„ welke Yereeniging als altijd op de bres staat om voor de belangen der pluimveehou ders te ,waken.v RILLAND-BATH. Alhier had een geval van diphteritus met doodelijken afloop plaats. IERSEKE. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Zevenhoven de heer W. J. A. Eckhardt te Ierseke. HANSWEERT. Hedenmorgen is uit het Kauaal van Zuid-Beveland nabij de post- brug opgehaald .het lijk van den 59-jarigen schippersknecht Nonnekens uit Goes. De man was over boord van een aakschip gevallen, en verdronken^ PRINCENHAGE. Hedennacht half vier is door onbekende oorzaak brand uitge broken In een pulp- en jamfabriok. De brand woedde tot hedenochtend 11 uur. De drogerij, het machinegebouw en de directeurswoning jfeijn afgebrand. Verze kering dekt de schade. Op de fabriek) vverklen 500 personen, die nu meest allen werkloos zullen zijn., "WEMELDINGE. Hedenmorgen had hier 'in het kanaal een treurig ongeluk plaats. De 59-jarige schippersknecht A. Nonne kens, tijdelijk woonachtig te Goes, thans, schippersknecht op het aaksohip „Maria, Jacoba" wilde zich per roeiboot naar zijn schip begeven, hetwelk hij een eind weegs had voortgetrokken, met bet on gelukkig gevolg dat hij door de lijn welke hij in zrjn hand hield over boord werd getrokken en Verdronk. Een poosje later werd zijn lijk opgevischt. WILHELMINADORP. Heden werd door een vijftigtal personen, onder welke eenige dames, aan Zeelands Proeftuin een bezoek gebracht. Door den heer Bloemsma werd een zeer leerrijke causerie ten beste gie- (geven. Het voornemen bestaat om den proeftuin in den pazomer weer ter be zichtiging te stellen. Naar wij hopen zal er dan een grooter aantal belangstellen" den aanwezig zijn. ,Zulk een bezoek is leerrijk. Hier toch paart zich practijk aan theorie. SLUIS. De slagen, gistermiddag ge hooid, kwamen van de Duitsche ma noeuvres, maar ook op grooteh afstand klonk marinegeschut uit de richting van Nieuwpoort. Schier eiken avond zien de bewoners van de kust boven de duinen een vuurwerk van pijlen en lichtbom men, wat cle geheimzinnigheid der kust niet weinig vermeerderd. Uit het kleine haventje der Wielingen, vlak bij de grens, zijn nu de visscherssloepen, hierheen in October van Heyst gevlucht, naar Zierik zee vertrokken. Ook de vluchtelingen- barak van Cadzand, in de duinen, de laatste in Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt thans ontruimd. De zee ligt kalm te bla ken in de zon. Op hot oogenblik is geen rookpluim te onderscheiden, maar uit de richting Yperen klinkt zonder een stonde te verpoozen geweldig kanongebulder. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen. MIDDELBURG. Akte-examen L. O. 1 Mei. Geëxamineerd 8 mannelijke eandi- daten. Geslaagd de heeren: A. de Lange, Grijpskerke, C. Melse, Nieuwdorp, I. van Noppen, Vliss'ngen, allen leerlingen van de Chr. Kweekschool, en C. Roelants Kruiningen, C. van Houdt Scherpenisse. Afgewezen 3. MIDDELBURG. Door de politie te Middelburg is hedenmiddag op telefonisch verzoek van den mil. commandant te Vrouwepolder aangehouden de sergeant der kol. reserve B., die zich te Vromve- polder had schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel, ten nadeele van soldaat N. Het rijwiel en de militaire bewapening van B. werden te St. Laurens in een café in beslag genomen. B., die bekende en die zeide het rijwiel voor f25 te hebben verkocht, zal aan de militaire autoriteiten worden uitgeleverd. Rotterdam, 3 Alei 1915. Gerst niet noemenswaard getoond; niet meer genoteerd. Tarwe minder aanbod f 16.50 a f 18. Haver klein aanbod f 15.20 a f 15.50. Buitendsche granen. Al a i s. La Plata disp. f219, Amerik. mixed disp. f216 a f215, Odessa disp. f 222, AILxed Java stoomend f 220. Eier en. Zeeuwsehe f4.75 a f5.25, Overmaassche f5 a f5.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 1162 stuks. Prijs 43 a 45 ct. Lichte voor export 42 a 40 cent. A a r d a p p el e nZeeuwsehe blauwe f 4 a f 4.30; Zeeuwsehe eigenheimers f 3.50 a f 3.75; Zeeuwsehe bonte f3.90 a f4.30; Zeeuwsehe bravo's f3.50 a f4; Spuische eigenheimers f3.60 a f3.90j Poters f2 a f2.60; Red. Star f3.25 a f3.60; A'Ialtha II1/2 a 12 ct. p. kilo. Veel aanvoel', tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 5135 st. blauw; 1224 st. Iloll. geel; 365 st. wit Zeeuwsch. Zaterdag I Mei I9IS. CHICAGO. Tarwe. De termjjnmarkt opende traag en 1 c. lager, daalde verder wegens groote aanvoeren in Oklahoma, op baissie-berichten van Liverpool en wegens gunstig weder, maar nadejhand hadereene rijzing plaats tengevolge van aankoopen voer buitenlandsche rekening, wegens verminde ring der voorraden, in verband met levendigen handel voor uitvoer en opdekkingen. Reali- satiën hadden opnieuw eene daling tenge volge, maar de markt sloot prijshoudend. Maart Mei Juli. Sept. 1 Mei 162'74 137 126 >/s 30 April - 162 1357» 125 29 163 1367s 126'/8 28 1627s 137 V2 126 V4 NEW-YORK. Tarwe. 1 Mei. 30 Apr. 29 Apr. 28 Apr. North 173 174'/» 1767„ Soode Winter172'/, 173'/2 173 Maart Mei. Juli. 1 April 30 165 141 29 166 143 28 166 1427s N. R. C. Mei. 5 en 19 Elst, fruitplantag© bij inzet en toeslag, Francken. 7 's Heer Arendskerke, windmolen, huis, schuur, enz:., Hioolen. 1 i 7 Souburg, inspan, Loeff. 12 Souburg, timmersmansmaterialen en winkelopstand, Hioolen. 12 Oudelande, huis en inboedel, Van der Kloes. 14 Hansweert, afbraak, Hollmann en Verhoek. 14 Nisse, inboedel, Pilaar. 15 Kapelle, inschr. mest, Huvers. 18. Middelburg, Hofstede Jachtlust, Hioo len. 19 'sHeer Hendïikskinderen, woonhuis, Van Dissel. i Mei. 10 Goes, Breede AVatering, lo. onder houd der werken; 2o. vernieuwing van sluizen; .3o. leverantie en ver voer van grind enz.; 4o. onderhoud heulen, bruggen, enz.; 5o. bestor- ting onderzeeschen oever, Breede AVatering, Ierseke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3