xwmogwi Uit de Provincie. Binnenland. Reclames. Kerknsauws. Onderwijs. Predikbeurten. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. Ingezonden stukken. Gemenyd Nieuws. Minister Bosboom heeft, in overleg mat door hem geraadpleegde landbouwspecia- liteiten bepaald, dat aan landbouwers die onder de wapenen zijn, boven do gewone 4 dagen per maand nog een extra verlof kan worden gegeven, zoodat het totaal ten hoogste 14 dagen beloopt, ten behoeve van dringend noodig landbouwwerk. Nu heeft bij de werking van deze bepaling beperkt tot de bezitters van meer dan 1 H.A. grond zoodat landarbeiders, die' oor eigen gebruik een stukje bebouwen, er buiten vielen. Zij moesten maar gereed zien te komen in de gewono 4 dagen. "n Moeilijke zaak. Het defensie-belang staat hier tegenover het landbouwbelang. De heer Albarda scheen mot l>eide be langen maar matig op de hoogte te zijn. Hij zal denkelijk wel met de kous op den kop thuiskomen. Aardappelen. De Minister van Landbouw, heeft be paald, dat ook alle soorten witvlee-zige aardappelen voor uitvoer in aanmerking komen. Met buitenlandsche afnemers is over eengekomen dat de maximumprijzen van de aardappelen z'ijn gesteld op f 4 per 70 kilogram voor kleiaardappelen en opi f 3.50 pei' 70 kilogram voor zand- en Teenaardappelen, .een jen ander franco wa gon of gohip. Antwerp en's dankbaarheid. In de zitting van den Antwerpschen Gemeenteraad is een adres voorgelezen, dat aan onzen Premier gezonden zal worg den. i i In dit adres wordt onze regeering en ons volk dank betuigd voor de harte lijke ontvangst, en de liefderijke verzor ging der Antwerpsche uitgewekenen. Mr. V. H. Rutg ers is benoemd tot burgemeester van Bos koop. De Militaire Willemsorde. Heden is het 100 jaar geleden, dat bij de wet van 30 April 1815 (Stbl. 33) de Militaire Willemsorde tot belooning van uitstekende daden van moed, beleid en trouw (werd ingesteld. 'Onwaar. De Rotterdammer heeft haar klacht over kerkgaan-dwang te Apeldoorn fcen behoeve van de veldprediking van ds. Bakker, modern soc. predikant, als blijkende te berusten op onware mede- deelingen ingetrokken. Er is geen sprake van verplichte keuze tusschen exercee* ren en kerk gaan. Hiermede vervalt der halve ook onze opmerking. De uit voer van steenkolenteer is verboden. De ..Heemskerck" thans vertoevende te Curacao, gaat via Paramaribo, Newport News en Fayal naar Nederland, waar het half Juni wordt ver wacht. Werkeer met België. De Belgisch-Hollandsche grens is se dert gistermorgen open voor het ver keer. De Eerste Kamer, vergadert Dinsdag 4 Mei, nam. 8.30 uur. De proeftuin te W i 1 h e 1 m i n a- d or p. Aanstaande Maandag zulleq de meeste jVruchtboomen in Zeelands proeftuin te Wilhelminadorp weder in vollen bloei staan. Naast de straikvormen, welke door hun natuurlijke groeiwijze thans in hun bloemendos één reusachtig bouquet gelij ken en daardoor ieder natuurliefhebber boeien, zijn ook de kunstvormen de aan dacht overwaard. Zij doen vooral zien getooid in bruidstoilet wat de mensch vermag in te grijpen in het leven del' boomen, welke ons door hunne heerlijkei vruchten telken jare zoo'n groot genot doen smaken. Zoowel voor vaklieden als voor liefheb bers is thans een bezoek aan den proef tuin de moeite overwaard. Ieder belang stellende wordt daarom uitgenoodigd a.s. Maandagmiddag van 14 uur de vrucht- boomen in den proeftuin te komen bezich tigen, op welken tijd de heer D. Bloems- ma, ad. rijkstuinbouwtóeraar voor Zee land te Goes, aanwezig zal zijn, ten einde de bezoekers rond te leiden en voor te lichten, ,om zoodoende het bezoek zoo aangenaam en leerrijk mogelijk te doen zijn. Oefent U bij den „Vrijwilligen Landstorm" en maakt L weerbaar voor het te laat is. Benoemd tot voorzitter van het be stuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap Scherpenisse, Chr. Har- tog Az. te Scherpenisse; tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Willcm-Annapolder, C. D. Vereeke, te Kapelle; tot gezworene van het waterschap Kruiningen, C. J. Kostense, te Kruiningen. Middelburg. Naar wij' vernemen zal aan aandeelhouders der Zeeuwsche hypotheek bank te Middelburg worden voorgesteld over 1914 10 pCt. dividend uit te keeren. Door den Bisschop van Haarlem is benoemd tot geestelijk adviseur der „Hanze" de heer C. A. Moons, kapelaan alhier. Woensdagavond had alhier de eer ste bijeenkomst plaats van hen. die zich hebben aangemeld voor den Vrijwilligen Landstorm. Te zes uur waren allen in de manege veroenigd en werd hun mede gedeeld, dat de oorzaak, dat men niet eerder met de oefeningen aangevangen was, is, dat de heer jhr. I'. J. Boogaert eerst Zaterdag j.l. zijn benoeming tot eerste luitenant van het korps alhier ont ving. In Domburg zal naar wij vernemen nu de heer P. ,1. Elout als commandant optreden, na daarvoor een cursus te heb ben bijgewoond. Het bleek Woensdag, dat het korps hier zal' bestaan uit twee afdeelingen, eon van wielrijders, bestaande uit twee sergean ten, een korporaal en 29 manschappen. De installatie werd bijgewoond door den luitenant-kolonel A. Klontje. Na de in stallatie werd direct met de eerste oefe ning aangevangen. De oefeningen zulleni verder plaats hebben op Woensdag- en Zaterdagavond van (i tot 8 uur, die voor de infanterie in de manege. De sergeant J. 'Heuker werd belast met de verple gingsdienst, terwijl de sergeant 1'. A. de Reij, aangesloten bij de wielrijders, voor- loopig de leiding der infanterie op zich neemt. De wielrijders staan onder direct commando van den eersten luitenant, den. heer jhr. P. Boogaert. Onder de wiel rijders werd direct een rijwielfonds op gericht en werd-een hersteller aangesteld, die tevens de taak van hoornblazer op zich nam. Er is dus, al is het niet met veel deelnemers alhier een begin gemaakt. Toen hedenmorgen, J. V., die door de Rechtbank, wegens verduistering, tot 9 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, naar het huis van bewaring werd terug gebracht, ontsnapte hij bij het verlaten Van den gevangenwagen, doch werd bij de Kanaalbrug weder door burgers gegre pen en naar het huis van bewaring terug gebracht. Van vele woningen wappert heden de Vaderlandsche driekleur en de Oranje wimpel en vele stadgenooten zijn getooid met de nationale en Oranjekleuren, maar toch is het verre van algemeen, hetgeen ons verwondert en spijt. Het aantal bons voor warm elen bedroeg heden 437. Tot kweekelingen der Rijkskweek school' alhier zijn alsnog benoemd A. van Graafeiland to Wissingen en M. J. Geonse, te Ellewoutsdijk. Woensdagmiddag vergadert de ge meenteraad van Middelburg. - Morgenochtend te 8.35 uur vertrekt een extra-trein met 100 vluchtelingen naar Ede. Goes. Donderdagavond hield de Werk- liedenvereeniging „Eigen Hulp" haar driemaandelijksche algemeene vergadering. Uit het driemaandelijksch verslag van den penningmeester bleek, dat er was ont vangen f 668.65, uitgegeven f 960.67, alzoo een kwaad slot van f 292.02. Het totaal der kas bedroeg op 31 Maart 1915 f 6058.38V2- Voor de reserve-kas was ont vangen f 110.13 en uitgegeven f29.50, al- zoo een goed slot van f 80.63. Het totaal der reserve-kas bedroeg op 31 Maart 1915 1064.49. Aan ziekengeld was de afgeloo- pen drie maanden f872.50 uitgekeerd. Het aan kil leden is 336. Naar aanleiding van de besprekingen over de circulaire tot aansluiting bij den Ned. Anti-Oorlog- raad, werd door de vergadering besloten, zich niet aan te sluiten. Aan het slot der vergadering werd een motie ingediend, die niet. algemeene stemmen werd aan genomen. Deze motie luidt als volgt: „De leden der werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" in vergadering hijeen, op „Donderdag 29 April 1915 in het café „Boudeling, kennis genomen hebbende „van de maatregelen der Regeering om „de prijzen van verschillende levensmid delen te verlagen, djagen het Bestuur „der vereeniging op, een actie op touw „te zetten, die er toe zou kunnen leiden, „dat ook de Goesche Burgerij van deze „maatregelen kan profiteeren". Tot ons genoegen mag geconsta teerd, dat aan de sympathie voor ons Koningshuis door vele burgers door het uitsteken van de vlag is uiting gegeven. Behalve op de openbare gebouwen, woei ook van vele particuliere woningen het nationale dundoek. Er werd ook vrij druk „oranje" ge dragen. Vooral de jeugd heeft aan ons Prinsesje gedacht en in de kleurige klec- ding daarvan doen blijken. Vele kleinen gingen in optocht en zingende naar de school, terwijl in de klas ook lustig gezongen is ter eere van 't Oranjehuis. Vlissingen. Hedennacht is ingebroken in het kantoor der N.V. Houthandel voorh. G. Alberts Lzn. Co. Met een beitel was de deur geforceerd. Het staat nog niet vast, of er iets is ontvreemd. Nisse. Door de verhouwingg die aan de school alhier zal gebeuren, zag men zich genoodzaakt naar geschikte lokali teit uit te zien voor het geven van on derwijs, wilde men niet dat de lieve schooljeugd een drietal maanden vacantie zou genieten. Gelukkig is men in het vinden van lokalen geslaagd. Door het bestuur der Herv. Kerk is de wandel- kerk en de consistoriekamer ten gebruike afgestaan. In vroegere tijden is de con sistoriekamer voor hetzelfde doel glebruikt, tot het jaar 1858 is er geregeld school in gehouden. Rilland-Bath. Gistermiddag geraakte een span paarden, gespannen voor een vracht wagen geladen met kisten brood en zak ken aardappelen op hol. De paarden wer den midden op het dorp gegrepen zon der ongelukken te veroorzaken. Een mi litair, die op den wagen zat viel er af en kreeg den wagen over zijn lichaam en klaagde over inwendige pijnen. Een spoedig ter plaatse aanwezige dokter acht te overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk. De man werd daarop per bran card naar het klooster overgebracht. ierseke. Het Steuncomité voor werk verschaffing heeft van het Kon. Nat. Steuncomité toezegging ontvangen, dat zijn uitkeeringen met teruggang tot 15 Maart en tot wederopzegging toe voor de helft door laatstgenoemd comité zul tón worden vergoed. Stavenisse. In de gisteren gehouden zit ting van den gemeenteraad werd goed gevonden het gemeenteverslag over 1914 niet voor te lezen, maar onder de leden te doen circuleeren. Het tarief der haven gelden werd herzienhet recht op som mige, o.a. op huishoudelijke artikelen, werd verlaagd, terwijl het op verschillendei andere artikelen werd verhoogd. Een ver zoek om eervol ontslag van den onder wijzer .1. van Dienst tegen 1 Mei a.s. werd aangebonden tot'de volgende ver gadering. De bestrating van den Stoof- dijk werd .uitgesteld tot gunstiger tijds omstandigheden. Eene commissie voor de inkomstenbelasting werd benoemd, waarin zitting zullen hebben de hoeren L. Hage, C. L. Dorst en A. J. Verstraate, raads leden, en A. H. Van der Slikke, dijk graaf van het waterschap Stavenisse. Bruinisse. Woensdagmiddag had alhier recht voor den havendam een oeveraf- schuiving plaats over een lengte van 40, en een breedte van 50 Meter, zoodat er een heele inham werd gevormd. (M. Crt.) wordt door 21.000 artsen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. Ned. Horv. Kerk. Bedankt voor Oirsohot, door W. G. v. Doom te Drumpt; voor Garderen, door F. de Gidls te Goedereede. Geref. Kerken. Bedankt voor Woudsend door Tj. Pe tersen te Purmerend. Rijks Normaallessen te Goes. Aan do rijks normallessen te Goes zijn bevorderd van de le tot de 2e klasse de vrou welijke leerlingen: N. Griep, A. P. VeV- liage, M. van Boven, C. F. Bolle, K. Karman, P. Thorenaar, J. C. Meeuse, en P. L. Lindenberg en de mannelijke H. A. Minnaard en M.~ Haasdonk. 2 leer lingen werden niet bevorderd; van de 2e tot de 3e klasse de vrou welijke: N. P. Lindenberg, J. J. v. d. Linde, J. do Krijger, D. C. Bom, C. do Veij, H. de Ries, D. Wesdorp, J. S. Ris- seeuw en T. Berg, en de mannelijke ,T. Traas, J. Poleij, J. Holleb'rand, A. van Damme, M. Nieuwenhuize, K. Meulen- dijk, Th. A. E. Mudde en L. Alewijnse. 3 leerlingen werden niet bevorderd, ter wijl omtrent 1 later wordt beslist; van de\3e tot dc 4e klasse de vrouwe lijke: E. do Veij, C. J. Heijboer, M. J. de Jager, A. E. de Raad, K. van Boven, M. K. Zuid weg, J. S. Polderman en J. Talsma en de mannelijke N. G. Meeuse, W. L. v. d. Linde, A. Rooze, P. Kriekaart, C. Staal, J. de Jonge, A. S. Geense en S. van Weele. De 23 leerlingen der 4e klasse nemen deel aan het onderwijzers-examen, (M. Crt.) Tholen. Mej. E. Janssen Pd., die de vorige week te Middelburg de acte on derwijzeres verwierf, is door het bestuur dei' Christelijke school alhier benoemd tot volontaire met ingang van 1 Mei a.s. Heinkenszand. Benoemd tot onderwijzer aan de io. 1. school alhier dhr. M. de Vos te Oost- en West-Souburg. NED. HERV. KERK. Zondag 2 Mei. Op Zuid- en Noord Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Coiijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hanswoert, vm. en nam. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warners, 's Heer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. ,s IJ. ArendskeTke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sHeer Hendriksldnderen vm. en nm. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, vm. en nam. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, Kapelle, 9.30 u. ds. Schmidt, 2 u. geen dienst. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 li. cis. Buinink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9.30 u. ds. Visser. Schore, 2 u. ds. Visser. Waarde, 9.30 en 2 u. cbj. Japchen-, Wemeldinge, 9.30 u. dhr. Sandée van Goes, 2 u. ds. Schmidt. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, 9.30 en 2 u. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke. 10 u. ds. Hogerzeil. nam. geen dienst. Domburg, vm. ds. Koldewijn. Gapinge. vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. ds. v. Empel, nm. geen dienst. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudekcrke, 9.30 en 2 u. ds. Postma, bed. H. D. Meliskerke, nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nam. ds. Laurens. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke. vm. leeskerk. nm. ds. Ober man. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Siemelink, 2 U. ds. Terneden. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, nam. ds. Reus. Zoutelnnde, vm. ds. Reus, nam. geen dienst. 't Zand, 10 u. ds. de Ligt, 6 'u. ds. Postma. GER GEM. ■Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Middelburg. Men deelt ons mede, dat de Provinciale Commissie voor do Rund- veeverbetering in Zeeland, na geipleegd, overleg met den districts-veearts, beslool,, om in verband met Jiet optreden van mond- en klauwzeer, de stierenkeurin gen en keuringen van vrouwelijk fokvee voor minstens 14 dagen uit te stellen. Daarna zal worden bekend gemaakt of de keuringen op do gewone, dan wei op andere wijze, zullen doorgaan. A rr. - Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: C. J. Th., 48 j., en A. L. Th., 18 j., schippers, Niel (België), te Middel burg gedetineerd, ieder tot 1 w. gev.straf, met aftrek van het voorarrest, A. V., 37 j., schipper, verblijvende te Neuzen, tot f 7 b. s. 1 w. h.; verduistering: J, V., 25 j., schildersknecht, Vlissingen, gedetineerd te Middelburg, tot 9 m. gev.straf, met aftrek van het voorarrest; poging tot verboden uitvoer en omkooping ambte naar: A. d. C., 48 j., landbouwer, Eede, tot 6 w. gev.straf; mishandeling: B. v. d.vH., 36 j., venter, zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 13 b. s. 3d. h.; eenvoudige betóediging: M. C. A. D., 29 j., hvr. van B. v. G., verblijvende te Sluis, tot f5 b. s. 5 d. h.; zaakbeschadiging: W. D., 35 j., landbouwer, Serooskerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.; en dooden van een dier: I). M. K., 23 j., stukadoor, Middel burg, tot f7 b. s. 7 d. h. Vrijgesproken: A. A. B. B., 18 j., pla- tenkloppcr, Niel (België), gedetineerd tot Middelburg, beklaagd van medeplichtig heid aan diefstal, met last tot invrijheid stelling, en J. L., 18 j., veldarbeider, Rctranchement, beklaagd van mishande ling. Rechtbank te Middelburg. In besloten zitting werd hedenmorgen tegen den 16-jarigen J. BI., een Amster dammei', die zich te (Vlissingen uitgaf voor een Belg en toen verschillende op lichtingen pleegde, een jaar tuchtschool geëischt. De verdediger, mr. Stieger, vrceg na mens de ouders van bekl., dat deze ter beschikking der 'regeering zal worden ge steld. In het openbaar werd legen den '20- jarigen C. M. J. 1M., een Nederlander, die als barbiersbediende te Luik werk zaam was en te Vlissingen als vluch teling vertoefde, twee maanden met aftrek) van het voorarrest geëischt wegens het aannemern yan een deel .van het geld, dat BI. door oplichting verkreeg. Bekl. zit reeds sinds 5 Maart in voor arrest. De verdediger, mr. Van Deinse_, riep de clementie voor beklaagde in. De volgende zaak was die tegen C. J. jV. Sch., uit Souburg, beklaagd van het verkoopen van zakken, die hij ter reparatie had medegekregen van M. D. de Putter te Vlissingen. Bekl. beweerde, dat hij minder zakken terug bracht dan hij medenam, omda.t hij de andere gebruikte voor reparatie der erg gehavende. De getuige A. Maas, pakhuisknecht hij De Putter kan niet van iedere partij pre1- cies opgeven wat er achterbleef, maar van de laatste bezending weet hij, dat er 100 gingen en 80/ terug kwamen. Bekl. zeide, dat hij er 90 teruggaf en de overige gebruikte hij voor reparatie. Dit acht getuige Maas onmogelijk. De getuige Bouwsma, boekhouder bij De Putter,, heeft nooit aan beklaagde ver lof gegeven afval te verkoopen, en heeft wel eens ontdekt, dat bekl. te weinig terugbracht. De koopman P. van Hoepen kocht van bekl. 280 KJG'. 'voor f 1.50, dit waren zakken en afval. De eisch luidde tegen bekl. f 10 of 10 dagen. De verdediger, inr. H. J. C. Groot, bestreed de dagvaarding welke aan bekl. is uitgereikt, maar legde ook den nadruk op liet verschil in de verklaring van, getuige Maas voor de reehter-commissairis en nu op de zitting. Toen meende hij, dat het wel mogelijk was, dat de zak ken voor reparatie zijn gebruikt. De volgende zaak was die tegen F. C. v. 11. en drie andere personen uit Bede, die samen trachten petroleum uit to voeren, terwijl v. H. aan den sergeant G. A. Vervaat en J. B. Leijs f 10 aanbood als hij hem liet gaan. De eisch luidde voor de eerste beklaag de zes weken, voor de drie andere ieder drie weken gevangenisstraf. Vervolgens stond terecht V. A. do Tj., arbeider te Koewacht, gedetineerd wegens een ander feit, thans beklaagd van hot toebrengen van een vuistslag aan H. Ke gels op 28 Maart en ook op 4 April. De. eisch luidde tegen De L., dte be kende, een week gevangenisstraf. Tegen L. C. uit ''sHeer Arendskerke. die den rijksveldwachter C'. Evers dijk en den onbezoldigden rijksveldwachter Bu- teijn eerst f 1 en toen f 1.50 bood, als zij geen verbaal opmaakten wegens het wielrijden zonder licht. Bekl. wilde het doen voorkomen alof hij handelde onder den invloed van ster ken drank. Getuige Eversdijk ontkende dit. De eisch luidde, daar bekl. bemiddel li is, f 50 of 25 dagen. Wegens mishandeling van A. C. de Jager Werd tegen P. Dr. uit Baarland f10 of 10 dagen. Wegens verzet legen den jachtopzie ner J. van Schaik te Koudekerke stond terecht G. ,V. Getuige Van Schaik zeide bekl. te heb ben betrapt op het eierenzoeken, hij wei gerde 'zijn naam op te geven en greep getuige aan. Bekl. ontkende eieren te hebben gelzocht en ook (zich te hebben verzet. De tweede getuige a décharge zeide, dat bekl. 'zich tegen den veldwachter Ver dedigde. De eisch luidde f 15 of 15 dagen. Hierna werd de zitting geschorst tot half twee, daar door den mist de getufte11! uit Zeemvsch-Vlaanderen niet op tijd hiei; konden zijn. In de hedenmiddag voortgezette zitting werd bevestiging gevraagd van het ver- stekvonnis, waart rij S. uit Hulst tot f 10 subs. 10 d. werd veroordeeld wegens het te weinig aangeven van een rijwiel voor de pers. belasting. Nog werd 14 d. ge- eischt tegen P. F: V. te Ossenisse weigen* verduistering van kalkzakken ten nadeetó van zijn patroon. c (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Coöperatie veSuperphosphaat- fabriek en 11 an d e 1 s- vereeniging, In de eerste plaats erken ik ten volle, dat het mijn persoonlijk belang is, dat de Superphosphaatfabriek en Handelsv'er- eeniging niet tot stand komt, maar ieder zal moeten toegeven, dat dit aan de waarde van mijn argumenten niets af doet. Die waren zuiver zakelijk gesteld en die zijn door jief schrijven van den heer G. A. Vorsterman van Oyen over „eigen belang der handelaren" in geen enkel op zicht weggeredeneerd, of zelfs maar aan getast. Do heer van Oyen schrijft, dat ik mijn bezwaren1 op een vergadering had kunnen bespreken. Helaas was ik de eerste ver gadering verhinderd en tot de volgende vergadering durfde ik riiet wachten, om dat ik mij zou blootstellen aan het ge vaar, dat de landbouwvereenigingen, dan reeds hun besluiten zouden hebben geno men en dat de vertegenwoordigers op de vergadering aan hun mandaten zijn gebonden, zoodat al mijn spreken dan mogelijk vruchteloos geweest zou zijn. Nu door de bladen, komt het onder het be reik van alle loden en die zullen er hun nut wel uit weten te trekken. Ik verheug mij nog des te meer over den weg, dien ik ingeslagen heb, omdat mij intusschen ter ooren is gekomen, dat de heer van Oyen op de vergadering niet heeft willen toestaan, dat er over techni sche bezwaren zou worden gesproken. Wat moet men nu van een dergelijke houding denken? in de bladen wilt hij op geen aangevoerde bezwaren ingaan en tracht hij ze te verkleinen of te ver nietigen met voor te stellen of het be kend maken van die bezwaren niet is in het belang van de landbouwers, maar enkel „eigen l>elang der handelaren" en op de vergadering snijdt hij den pas af. Het is of hij het licht schuwt en niet kan verdragen, dat de zaak ook eons yan oen anderen kant wordt bekeken. Met dank voor de plaatsing teekent. Hoogachtend, M. BOOGERD. Ongelukken. De 19-jarige L., te Dreumol had Zaterdag j.l. een puisje stuk- gekrabd. Zondag vertoonden zach ver schijnselen van bloedvergiftiging, waaraan hij gisteravond overleden is. Een land bouwer te Odoorn is door de stoomtram overreden en gedood. Te VI aar dingen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2