Telegrammen. AOoop verkoopingen, aanbestedingen, enz, Kerknieuws, öüderwijs-, landbouw en Veeteelt. Leestafel Rechtszaken, Ingezonden stokken. Ogmengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke St^nd. {Hedenmorgen is ter civiele terecht zitting van de rechtbank te Middelburg de hxjeï I. D. Fransen van de Putte bie- eedigd als ambtenaar van den Burger lijken Stand alhier. Die -uitgestelde vergadering van huis eigenaren, ter bespreking van de te ne men maatregelen tegen het besluit van ingelanden der Breede Watering bexv. Ier- Seke, terzake Van belastingheffing van gebouwde eigendommen, zal plaats heb,- ben Vrijdagavond 8 uur in de „Prins van Oranje". Vlissingen. De inwijdingsJienst van de herbouwde Groote Kerk der Xed. Herv. gemeente alhier, is thans officieel vast gesteld op Donderdag 6 Mei. des avonds •8 uur. „VI. Ct." De mailboot „Koningin Regentes" vertrok hedenmorgen tegen 10 uur van hier buitenom naar Rotterdam om te dok ken. Coiijnsplaat. Dooi- B. en W. is aan dhr. J. Barbier eervol ontslag verleend ais gemeente-bode. Waarde. In do Maandagnamiddag ge houden zitting van den gemeenteraad werd de begroeting van de gemeente dienst 1915 gewijzigd. Vervolgens werden benoemd tot leden van de* sohattings- eommissie voor de inkomsten-belasting de heeren C. Thorenaar. J. J. Mol, C. Bal en M. Allewijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roxxveen, J. Kraaij te Hasselt. De heer P. C. Tyssen, evangelist te Geesteren, heeft de benoeming bij de Evan gelisatie te Deventer aangenomen. Geref. Kerken. Tweetal te Driebergen J. Gispen te Alfen a/d Rijn en R. de Jager te Scherpenzeel. Bedankt voor Gorredijk door H. Brink man te 'Glanerbrug. Zondag 25 April werd de van Schoondijke naar de Geref. kerk van Al- blasserda® overgekomen leeraar, Ds. G. R. Kuijper, door Ds. J. H. Lammertsma van Axel des.morgens in zijn dienstwerk bevestigd naar aanleiding van 1 Cor. 3:21- -23. Aan het einde werd den be vestigden leeraar toegezongen Ps.l3-1:3. Des -avonds verbond Ds. Knijper zich. aan de gemeente naar aanleiding van Jo hannes 3:29. Ond. Pijl sprak als oudste in jaren, den nieuwen leeraar hartelijk toe en Verzocht te zingen Ps. 1223, waarna door br. Lopik, afgevaardigde van de kerk van N. Lekkerland, nog eenige waardoerende woorden tot. Z.Eerw. wer den gericht, en verzocht te zingen Ps. 20 1„Standaard.". Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor 's Gravendeel door A. Hil- bers te Drachten; voor Bxxnschoten door K. Zuiders ma te Niexxwe Pekela. Ds. L. de Bruine te Bxxnschoten nam Zondag afscheid van zijn gemeente, wegens vertrek naar Zaamslag, met een predicate naar aanleiding van Hebr. 13:8. Na het uitspreken der preek iverd hem toegezongen Ps. 121:4. Goe3 Chr. Normaalschool. Tot klasse I werden toegelaten: J. I. Holle- brands te* Biezelinge, G. Rxxitenbeek te Goes en H. de Koning te Krabbendijke. Afgewezen 1. Van klasse I naar II werden bevorderd: C. Butijn, J. Zonnevijlle, J. Dekker, H. de Jonge, S. v. d. Ham, L. V. d. Boom gaard en J. Smit. Van klasse II naar III werden bevor derd: B. Fokke*, M. Pantxxs, E. de Koning, A. D. v. d. Wart, A. Krijger, C. Nieboer, M. Slotboom, A. Schrijver, D. Ie Coq, J. Westveer, J. Jeremiasse, J. Dagevos, W. Reynieise en J, Philipse (vooi-w.). Twee afgewezen. Van klasse III naar IV werden bevor derd: J. Oranje, N. v. d. Wa,rt, F. Bui-gei' (voorw.), G. de Koning (voorw.). Twee afgewezen. Als het gewas boven sta at. Vóór men het zaad der verschillende landbouwgewassen aan den bodem toe vertrouwt, heeft men dezen doorgaans Voldoende voorzien van fosforzuur- en, kalimast. Met den stikstofmest staat dit in dein regel anders; dezen mest geeft men gedeeltelijk even vóór of gelijktijdig met het uitstrooien van het zaad, en ge deeltelijk als de gewassen reeds boven den igrond staan. Deze laatste wijze van bemesting noemt men overbemesting. Men piast haar toe op de meeste gewassen, zoowel op granen als op hakvruchten, terwijl men ook de chilibemestimgi der weilanden onder de overbemesting reke nen kan. Wanneer de wintergranen door do ongunstige we ers toe standen in hot Voorjaar te dun blijken te staan, dan grijpt de landbouwer naar het bekende redmid del, den ohilizak, en de zlaak komt best in orde. Hebben de zomergranen doop nachtvorsten of door ritnaalclen veel gé- leden, of is door eene. andera omstandiig- heid ook bij haar de stand te ijl, wee» is hot „de chilizak, die uitkomst brengt. Bij do gewassen, die veel stikstof noodig hebben, en dat zijn inzonderheid de hak vruchten, past men ook bij voorkeur eelt overbemesting met chilisalpeter toe. Zoo geeft men bij voeder- en suikerbie ten hot noodigo chilisalpeter doorgaans in 3 keeren. Ook aan de aardappels geeft men dikwijls eene overbemesting met chi lisalpeter. Wij' hebben wel eens hooren be weren, dat door een chilibemesting belt zetmeelgehalte der aardappels z|ou ver minderen, wat bij eene bemesting mot zwavelzuren ammoniak niet het geval zou zijn. Of het waar is? Dr. Sjorb'enxa heeft gedurende 12 jaren de werking van zwa velzuren ammoniak met die van chili salpeter vergeleken. Hierbij kwam hij tot het volgende gemiddelde resxdt.aatMet zwavelzxrren ammoniak 29200 K.G. knol len en 16,15 pCt. zetmeelgehalte. Ec-n proef, 12 jaren voortgezet, geeft dus be slist een ontkennend antwoord op de vraag, door ons boven gesteld. Ja, het gebexu-t wel eens meer, ook buiten heft oorlogstettein, dat men iets hoort be weren, dat niet waar is. Voor overbemesting is chilisalpetelr daarom zóó geschikt, omdat het een snel werkende meststof is en Hij overbemesting komt het juisft op eene snelle werking aan. „Gewijde Kunst". Honderd platen naar schilderijen van bekende nxees- ters, 3e druk. - Rotterdam, J. M. Bredee. Dat deze kunstuitgave in korten tijd reeds een derden drxxk beleeft, bewijst wel hoezeer zij, in den smaak viel. Wij hebben reeds vroeger de aandacht ge vestigd op deze keurige artistieke bijbel se he platen uit A.G. Temple's Sacred Art, en bevelen deze uitgave dan ook gaarne aan, niet alleen om de platen, maar ook om de passende, vaak aangrijpende bij schriften, waartoe oud-Prof. Jonkei', dr. Gunning, prof. v. Nes, en ds. Ulfers de stof leverden. Afl. 20 en 21. zijn thans verschenen. Met afl. 25 is de xxitgaaf volledig; men haaste zich derhalve met de bestelling, teneinde nog te kunnen profitecren van de gratis aanbieding van een prachtband. De kantonrechter ta Rotterdam heeft een R. K. geestelijke verooi-deeld tot een geldboete van f 1 subs, één dag hechtenis, wijl deze een huwelijk ingezegend had, vool- dat partijen hem hadden doen blij ken, dat haar huwelijk ten overstaan van een ambtenaar van dein. bxx»gex-lij!ken stand xvas voltrokken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) AAN DE BEVELANDERS. Geachte Redactie, Met een klein plaatsje voor een groote en goede zaak zult Ge ons Verplichten. Doel van dit schrijven is niets anders dan belet te vragen. Zuid-Beveland en wellicht ook Noord- Beveland zxxllen namelijk bezoek krijgen. Doch welkom bezoek. Zoowel de leden van de Jongelingsvei-eenigingen van het Nederlandsch Jongelingsverbond als die der vereenigingen aangesloten bij de.ni Nederl. Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden Grondslag, zullen dez^t en volgende week uitzwermen om bij U te informeeren naar Uw sympathie voor de gemobiliseerde militairen. En als ze bij U geweest zijn, zullen ze weten hoe veel sympathie ge wel voor die militai ren hebt. 't Zal veel zijn. Hoe zoxx 't trouwens anders kunnen. Zij zijn immers de menschen die het meest door den grooten oorlog'getroffen werden. Zij lijdenj een schadepost aan geld, aan tijd, aan arbeid en aan gezelligheid, gezinsleven, als niemand Uwer. Maar ook, ze staan gereed om Uw have, Uw goed, Uw Hier naar Vaderland met opoffering desnoods van zich zelf, mocht het zijn, te ver dedigen. Troxxw hoxxden ze, met taai ge duld, de wacht aan grenzen en kust. Velen Uwer kunnen zich er in den laat- sten tijd persoonlijk van overtuigen. Wel nu, men komt U binnen enkele dagen vragen of Ge voor die ferme kerels sym pathie hebt. Dwaze vraag, zult ge zeggen. Inderdaad Ge hebt gelijk. In de vraag ligt het antwoord. Ge hebt sympathie. Welnu neemt dan slechts de moeite door even op de lijst die U zal worden aan geboden een bijdrage te willen invullen. Want we hebben gëld noodig, het Co mité tot behartiging der geestelijke belan gen der militairen in Zeeland. Duizien- de soldaten kwamen sedert Paschen op Zxxid Beveland. Daarvoor stichten we Tehuizen. We hebben er op 't oogenblik te Rilland-Bath, Kruiningen en Hans- weert. We voorzien de menschen daar van schrijfbehoeften, spelen, enz,. Met veel medewerking konden we geschikte localiteiten als Tehuizen inrichten. Be halve te Kruiningen. Daar moesten w*e een houten gebouw laten zétten. En voornamelijk „daarvoor hebben we geld noodig. Dat kost alleen f 950. Van buiten Beveland kregen we er reeds f 400 voor. En de rest? Wel het Comité aarzelde niet lang. Daarvoor zorgt im mers Gij, Bevelanders zelfWe hebben toch niet te groote gedachte van U gehad, immers Maar het is ook zoo slim niet. Op de Bevelanden zijn 27 Jongelingsver eenigingen. Welnu, Borsele hield onlangs een inzameling en kwam met f 40 thuis. Als alle vereenigingen nu op die twee rijke eilanden er eens op uittrekken met de vraag pm een bijdrage voor Christe lijke Telixxizen voor onze militairen, dan is immers het bedrag in enkele dagen bij elkaar! Gij behoeft immers geen verdere aan beveling. Als God ons land nu eens niet gespaard had voor de verschrikkingen van den oorlog, wat hadt Ge dan een schade ge leden. Ge 'gruwt reeds bij de gedachte. Welnu toont dan Uw dankbaarheid eens door iets af te zonderen ten bate van onze brave militairen, die het vaderland zoo voorbeeldig dienen. Terneuzen, 27 April 1915. Namens voornoemd Comité, J. P. KöGEUER, Secr.-Pcnn. Vlaggen op 3 0 April. Hoor de Regeering is 5te kennen ge geven, dat het Hare» Majesteits wensch was, dat geene feestelijkheden op de jaar dagen de» leden van het Koninklijk hxxis zoxxden plaats hebben. Zooals wij echter eenigen tijd geleden xxit de couranten lazen, bestaat er geen bezwaar, dat op die dagen dooï het uit steken der vlaggen xxit particuliere wo ningten die jaardagen worden herdacht. De Vereeniging „Uit bet VolkVoor het Volk" te Middelburg, die zco Vele ma ten 'opwekte tot feestviering, meent ook thans niet geheel te moeten zwijgen. Tot feestvieren eigenen zich deze tijden zeer zeker niet, maar zij* zou willen opwek ken om op 30 April a,s. hij den jaardag van H. ,K. H. Prinses Jxxliana z;oo alge meen mogelijk te vlaggen, onx zoodoencte eene stille hxxlde te (brengen aan ons Vorstenhuis, waarmede Nederland zich in deze tijden zoozeer één voelt. Het Bestuur der Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk". Ongelukken. Zondag kwam er telegrafisch bericht, dat de schoonz'oon. van ds. Coster te Valthermond, die ruim een jaar geleden naar Indië vertrok, al daar vermoord en de echtgenoote zwaar njiphantlckl was. Te Maastricht heeft een militair getracht zich door een ge weerschot. ftiet leven te benemen. Zijn toe stand is zeer ernstig. Te Rotterdam is in de Nassauhaven een 6-jarig kind verdronken. Tevergeefs is naar het lijkje gevischt. Gistermorgen is aldaar in een 'sloot langs den Achtersluisjeswcg het lijk gevonden van een onbekend mag, leeftijd circa 35 jaar. Hoe ;on voorzichtig! Maan dagavond had een korporaal te Edam de onvoorzichtigheid, een ledige jampot te vullen met kruit en dit. daarna te .ontsteken. Met eejx hevigan knal vloog de flesch in stukken; door de hitte en door do glasscherven werd de jongeman zoodanig in het aangezicht gewond, dat hij naar het ooglijdersgesticht in de Spiixo- zastraat te Amsterdam moest worden ge zonden, nadat hem het eerste verband was gelegd. Men vreest voor het behoud zijner pogen. Ker m i s. De gemeenteraad van Vee- nendaal besloot de kermis af te schaffen. Spreekbuizen v o o 'r r a c e - autp's. Bij de Corona race, welke bij Los Angeles, Galifornië, gehouden werd, werd voor het eerst gébruik gemaakt van spreekbuizen, com het gesprek tusschen. de twee inzittenden van den racewagens mogelijk te maken. Tegen het brandgeva ar. In New-York is een nieuw systeem brand- alaïmintichting aangebracht. Indien dooxj brand de telefoon aangetast wordt, woirdt de brandxx'eer en de politie automatisch opgescheld. Direct gaan er dan naar alle in de stad geplaatste brandschellen politiebeamb ten zoodra iemand dan naar een van de signalen loopt, vindt hij een politiebe ambte, die direct verder) werk van de ziaak maakt. Vingerafdrukken in het Amer ikaansehe leger. Van alle in het Amerikaansche legeii dienende perso,- neir worden tegenwoordig vingerafdruk ken genomen. Dit heeft reeds zeer goede resultaten gehad 'hij het identificeeren van misdadigers, die vroeger in het leger dienden, of b'.v. Van lieden, die uit het leger verwijderd waren en zich weer op nieuw onder Valschen naanr in het legier lieten inschrijven. ROME, 28 April. De Oostenrijkse he on derzeeër 5''heeft, de Fransche pantserkrai- ser „Leon Ganxbetta" in de Ionische Zee getorpedeerd en in den grond geboord. Vermoedelijk werden 108 man gered. LONDEN, '28 April. (Officieel). Kame roen is door Engeland geblokkeerd ver klaard. PARIJS, 28 April. Communiqué van gistei'avond 11 xxur: De Franschen en Engelschen maken ten noorden van Ype- ren steeds vorderingen. Wij maakten tal van Duitsche krijgsgevangenen en verover den een loopgraafmortier en machinege weren. Een aanval der Duitschers op het front van Les Eparges werd totaal afgeslagen. Een officier deelde mede, dat op een enkele plaats 1000 gesneuvelden lagen. Wij zijn tot den aanval overgegaan en kwamen 200 meter vooruit aan de oostelijke helling van den Hartmanns- weilerkopf. ST. PETERSBURG, 28 April. Van het Kaukasische front: Onze troepen zetten het offensief in de richting van Olty voort. In de Allaskertvallei was. onze ca valerie in gevecht met de Koerden, die xxiteengedreven werden en in Zuidelijke richting teruggeworpen. PARIJS, 28 April. Een ernstig tram ongeluk heeft Maandag plaats gehad te" Lyon, op de lijn Croix, RoussePeri'ache. Een rijtuig met 60 personen ontspoorde, doordat hij het afrijden van een helling de rem weigerde. Het voertuig, dat op het trottoir liep, werd totaal vernield. Vijftig personen, ïxxeerendeels arbeidex-s, werden min of meer ernstig gewond. ROERMOND, 28 April. Door de Duit sche bezettingstroepen werd in het Zuiden van Belgisch-Limburg gearresteerd en ge vankelijk naar Tongeren overgebracht een Engelschnxan, op wien door de Duitschei's Fransche en Belgische bescheiden en stuk ken werden aangetroffen. Zijn identiteit kon nog niet worden vastgesteld. LONDEN, 28 April. Off. In de medische verklaringen wordt medegedeeld, dat dei Canadeesche soldaten, die in het laatste gevecht gesneuveld waren, niet liet leven verloren door de veroorzaakte wonden,! 'doch door vergiftiging van de gassen,, welke door den vijland' gebruikt werdein. LONDEN, '28 April. Uit Venetië ontvan gen telegrammen deelen mede, dat in Trient ernstige b'roodoproéren plaats zoxx den hebben gehad. Door de aankomst van een groot aantal gexvonden xxit de Karpathen en ,de openbaarmaking van groote lijsten van gesnexxvélde en gewonde soldaten, verhoogden nog de algemeene onrust. Verde» woi'dt nog gemeld, dat vele Oostenrijksche ambtenaren zich gereed xnaken hun ambt neer te leggen. LONDEN, 28 April. (Off.). Onze troe pen slaagden er in na een hevigen strijd op het schiereiland Galipoli te landen, waar zij vasten voet kregen, gesteund dooi de krachtige hulp van de vloot. Wij heb ben een dorp bezet, waar wij ons staande hielden, niettegenstaande zeven tegenaan vallen van den vijand, gedekt door vuur van zware artillerie. De Franschen maak ten 500 krijgsgevangenen. De verliezen van den vijand zijn enorm. Wij gaan vooi't onze troepen te ontschepen, wat onder uitstekende omstandigheden geschiedt. KONSTANTIN OPEL, 27 April. Het hoofdkwartier meldt Van den oever van Singhindere ten Westen van Sed-Xd-Bahr, is do vijand vei- ch'evcn. De vij'and hield stand in de na bijheid van Kabatepe in zijne verdedigen de stellingen nabij: de* schepen. Hedejn- ïnorgen vroeg namen onze troepen bij bestorming d*e .genoemde stollingen,, dwon gen don xüjiand zich op geheel het front teing te trekken en brachten hem buiten gewoon zware verliezen toe. Een gedeelte van den vijand, die naar 'de 'zee op (dei Vlucht slaat, vlucht in sloepen en verwijdert zich zoo slpoedig mog«J lijk. Zij, die niet kxmnen vluchten, ont plooien witte vanen 'an geven zich bij massa's over. Wijl stellen vast, dat een vijandelijk transportschip, door projectielen van} onza artillerie getroffen, vóór Ariboernoo zonk. 'Een om 4.30 's namiddags ingekomen bericht zegt, .dat de Vijandelijke troepen! aan de kust van Kabatepe in zee gedre ven zijn. Een vijandelijke krxiiser werd met ge broken mast en overhellend achterschip naar Tenedos gesleept. WEENEN, 27 April. Op het geheele front hebben geen bijizondere gebejurteh jnissen plaats. In vele sectoi's heerschen, heftige artillerie-gevechten. In de KjarjJ pathen hielden thans de Russen weer op met hunne aanvallen tegen, onze stellingelnj aan den pas' van Uszok en in de Oostelijk aansluitende sectors, welke aanvallen zodj rijk aan verliezen waren. BOEDAPEST, 27 April. In de buurt van Czobos werd gisteren een Russisch vliegtuig van het Sikorski-type door onze) zware artillerie gedwongen te dalen. In het vliegtuig zaten vier personen, waarvan er dx'ie dood; werden opgenomen. De bestuurder werd krijgsgevangen ge maakt. ROME, 27 April. Volgens een bericht uit Boekarest is een Russische vloot Con- etanza gepasseerd op weg naar het Zui den. Aan den spits voer een groot modern pantserschip, vermoedelijk een niexxwe dreadnought, die op de Zwarte Zee-werven is geboxxwd. WESTKAPELLE. Hcdenmidxhxg verga derde de gemeenteraad. Afwezig de heer A. Verhuist. De voorzitter stelde voor om de weduwe van den heer A. 0ver duin een brief van rouxvbeklag te zenden. Dit wordt goedgekeurd. Na goedkexxring der notulen wox-dt aangeboden het ge meenteverslag 1914. In de Schattingscom missie, in verband met de art. 5760 der wet op de Inkomstenbelasting worden be noemd J. D. Viruly, A. Minderhoud J.Kzn., K. Minderhoud Jzn. en J. Brasser. Daarna wordt op voorstel van dhr. A. Minderhoud J.Kzn. besloten aan de wed. van D.'Lou- werse tot wedei-opzegging toe, toe te ken nen een 'toelage gerekend tegen f25 per jaar, ingaande 1 April 1915. Voorloopige pensioengrondslagen wer den vastgesteld, als volgt: A. Huibregtse, tolgaarder, f 40, P. Looise, onderw. nuttige handwerken f 52. Een wijziging in de be- grooting voor 1914 wordt goedgekeurd. Daarna sluiting. (Ongecorrigc erd.) VLISSINGEN. Heden had de verkie zing plaats voor een lid van de Kamer van Koophandel (vacature wijlen A. H. Polak). Do beer C. L. Stevens Vereenigde 30 stemmen op zich en de heer A. Hu.- son 26, zoodat tusschen deze heeren her stemming moet plaats hebben. jlERSEKE. Officieel is thans bekend gemaakt, dat den pachters van de oester- -en mosselperceelen 70 pet. van de pacht sommen zal worden kwijtgescholden. Met dankbaarheid zal deze mededeeling ontvangen worden. Niettemin zal het voör menigen pachter vnog een moeilijke taak zijn de overige 30 pet. bijeen te krijgen, daar het bedrijf de laatste maanden nage noeg niets opgeleverd, DEN HAAG. Op het Internationaal ï'oxnveiicongres werd met, algemcenei steminen een door twee Dxxitsche dames) voorgestelde motie aangenomen, om den haat tusschen de volkeren te doen ein digen. Een andere motie van een danxo xxit Noorwegen, bevattende een protest) tegen de krankzinnigheid van het oorlog voeren, werd eveneens met algeaneene stemmen aangenomen. AMSTERDAM. De Javasche Bank ont ving '26 April uit Indic f 50000 voor het Kon. Nat. Steuncomité. STADSKANAAL. Vannacht om half 3 is brand uitgebroken in het café van W. iVan blusschen viel niet te denken. Ook de belendende peroeelen, een hotel en een boerenhuis, zijn uitgebrand. De scha de, die op f 40.000 geschat wordt., wordt door verzekering gedekt. Door het instor ten van ©en muur ils een jongeman vrij ernstig gewond. DEN HAAG. Het O. ,M. bij' het Ge rechtshof eischte tegen mr. Van Rossunx, letterkundige te Rotterdam: lo. zes maan den wegens het in gevaar brengen van de onzijdigheid van den staat door de ver spreiding van pamfletten; 2o. f300 boete sxxbs. 60 dagen hechtenis wegens belee- diging yan den Duitschen Keizer. De Haagsche Rechtbank had bekl. al leen xvegens het laatste feit vercordeeldl tot f300 boete subs. 60 d. h. DEN HAAG. Naar wij vernemen is bin nenkort eep promotie in het leger te verwachten bij Verschillende wapens. EIJSDEN. Voor eenige dagen werd in de electi'ische houtzagerij te Eijsden de 36-jarige timmerman L. L. door een van een machine vliegend stxxk hout zooda nig aan het hoofd gexvond, dat een der oogen als verloren moest xxmrden be schouwd, terxvijl er boxrendien schedel- fractxxur ontstond. De ongelukkige over leed thans in het hospitaal te Maastricht. MIDDELBURG. Acte-examen 1. o. Ge ëxamineerd 8 vrouxvelijke candida.ten. Ge slaagd de dames: C. A. de Rijcke, Middel burg; E. P. Jansen, Vlissingen; .T. G. M. Meijers, Nisse. Afgexvezen 5. MIDDELBURG. Morgenochtend om 9 uur zullen van hier op last van de mili taire overheid een 30-tal Belgische sche pen naar Zierikzee vertrekken. De sleep- booten en andere stoonxhooten mogen hier blijven. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige opieag opgenomen. DiEN HAAG, 27 April. Het Engelsche consulaat deelt mede, dat alle Engelsoha havens tot nader order gesloten zijn, zoowel rvoor Engelsche als vreemd© schepen. LONDEN, 27 April. Generaal French deelt mede, dat de Engelsche troepen gis termiddag het offensief hebben hernomen, en vorderingen hebben gemaakt, in dei omgeving van St. Julien. D.e Franschevt hebben het Belgische .plaatsje Het Sas xveder genomen Goes. Gistei'en xxrerd te Goes, in „de Prins van Oranje", ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: Het hee renhuis met tuin te Goes, aan den Dam, wijk A, no. 135e, groot 4 A. 36 c.A., aan dhr. Mr. J. H. M. Stieger te Goes, voor f14075; voor losse goederen f150; samen f 14225. Coiijnsplaat. Gisteren had plaats de aanbesteding door den Oud Noord-Bevel, polder van het maken van glooiing van zetbasalt, Doorniksche en Lessin. steen,/ met bijkomende xverken en lexerantiën. Inschrijvers de heeren: P. Berrevoets te Kerkwerxre, voor f9160; B. v. d. Lin de te Scharendijke, voor f8818; Anth. Verburg te Coiijnsplaat, x*oor f8805; L. v. d. Velde te Bruinisse, voor f8890; W. M. Ferdinandusse te Biezelinge, voor f8650; W. L. Klos te Scherpenisse voor f8640; H. Kosten Cz,. te Werneldinge, voor f8354; J. v. Popering te Bruinisse, xroor f8320; D. v. Popering te Sir Jans- land, x'oor f 8060G. Dekker te Slie- drecht x'oor f8058; A. N. de Waard en K. v. Wijngaarden te Sliedrecht, voor f7709. Gegund aan laatstgenoemden. Naar waarnemingen in den morgen van 28 April medegedeeld door hei Eo-n. Ned. Meteor. Instituut te Na Bilt. Hoogste barometerstand 773.6 te Skxip desnaes, laagste 751.6 te Bodoe. Verwachting tot den avond van 29 April: Meest matige noordoostelijke tot ooste- lüjlken wind'. Helder tot lichtbowolkte lucht. Di'oog xvteer. Overdag warm. Van 27 en 28 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Suur- mond, jm. 24 j. en P. Geldmaker, jd. 24 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3